Mevo blijft puntjes afhandig maken: 0-0 SKNWK start tweede periode goed door te winnen met 1-0 Brouwershaven 'helpt' een op record belust Kats elftal NIEUWSBODE Spaart elftal van SV WIK haar krachten voor het bekerduel tegen Zierikzee? Van der Reyden wil niet op zijn rapport vooruitlopen Bowling Renesse Afgelas tingen 6 ZIERIKZEE - Mevo weet zich na de plotselinge breuk met trainer Ko Willemse vooralsnog behoorlijk overeind te houden. Werd vorige week nog verrassend gewonnen in de derby tegen WIK (4-1), tijdens de jongste thuiswed strijd kon het totaal wederom, nu echter slechts met één puntje, worden opgevijzeld. Dit puntje werd veroverd tij dens een doelpuntloos treffen tegen hekkesluiter Apol lo: 0-0. SKNWK is de tiueede periode goed gestart door van naaste concurrent Hoedekenskerke tnet 1-0 te winnen, op een overigens moeilijk bespeelbaar veld. Van naaste concurrent Hoedekenskerke NIEUWERKERK - SKNWK heeft een goede start gemaakt in de tweede periode. De eerste returnwedstrijd tegen naaste concurrent Hoedekenskerke werd met 1-0 gewon nen. Ondanks het moeilijk te bespelen veld, dat door de vorst vooral langs de zijlijnen behoorlijk hard en glad was, speelden de Nieuwerkerkers een aardige wedstrijd. Van wege de gladde grasmat werd het spel opzettelijk kort gehouden en kwamen er diverse combinaties goed uit de verf. ROTTERDAM - Het rapport-Van der Reyden, dat Feyenoord uit de problemen moet halen, blijft als het aan de samensteller ligt dicht tot vrijdag. Zondag na de wedstrijd Feyenoord-PSV weigerde de be drijfseconoom te bevestigen dat de 43-jarige Zweed Gunnar Bengtsson de nieuwe technische man wordt. Volgens berichten uit Zweden heeft Bengtsson bekend gemaakt een over eenkomst met Feyenoord te hebben getekend. De 43-jarige voetbalcoach heeft met IFK Göteborg de UEFA- beker veroverd, maar is op dit mo ment zonder werkgever omdat Pana- thinaikos hem voortijdig heeft ont slagen. RENESSE - Rest. 't Grote Zwijn, Burgh-Haamstede-Romer BV Rotter dam 0-4; Stalling Waterland, Noordwelle-Fruit Rotterdam 3-1; Parfumerie Belladonna, Renesse- Disco 't Roefke, Renesse 1-3; Cam ping Duin en Strand, Scharendijke- Rest. Delphi, Zierikzee 3-1. Vrij: J. P. Staal, Renesse. Stand Fruit 7-19 Belladonna 7-16 Duin en Strand 7-16 J. P. Staal 7-16 Romer BV 7-15 Waterland 7-13 't Grote Zwijn 8-13 Delphi 7-10 't Roefke 7-10 Adriaan Hanse, 203, Fruit Rotter dam; Nel Oostdam, 202, Romer BV; Jan Druyve, 205, Duin en Strand. Hoogste gem. heren: Adriaan Han se, 184, Fruit; hoogste gem. dames Nel Oostdam, 192, Romer BV. Aannemer Bijkerk, Burgh- Haamstede-Cafe-Petit Onze Hoeve, Bruinisse; Café de Blokhut, Burgh- Haamstede-Café 't Kelderke, Ant werpen 0-4; Alprokon prom. en ontw., Burgh-Haamstede-Cocktail- bar 't Keldertje, Zierikzee 3-1; Rest. de Beuze, Zierikzee-Motel de Zeeuw se Stromen, Renesse 4-0; vrij: vakan tiepark Schouwen BV, Renesse. De Beuze 7-20 't Kelderke, Antw. 7-18 't Keldertje, Zierikzee 7-17 Alprokon 7-16 Bijkerk 8-15 De Blokhut 7-12 Café-petit Onze Hoeve 7-12 Schouwen BV 7-10 Hotel D.Z.S. 7- 8 200 games: Neeltje Dekker, 202, 't Kelderke, Antw. Hoogste gem. heren: Hans Hilgers, 175, de Beuze; hoogste gem. dames: Tiny Staal, 171, Bijkerk; Neeltje Dekker, 171, 't Kelderke, Antw. Mede omdat de laatste man én de keeper van de bezoekers een berepar- tij speelden, gelukte het SKNWK in de eerste helft niet om de vele aanval len af te ronden met een doelpunt. De gehele defensie van Hoedekenskerke wist trouwens haar taken prima uit te voeren. Vooral door een goede rug dekking werden de kansen voor SKNWK niet echt gevaarlijk. Veel duels werden dientengevolge op het middenveld uitgevochten. Gevaarlijk Hoedekenskerke kreeg eigenlijk maar één echte'kans, die echter wel behoorlijk gevaarlijk was. SKNWK dat regelmatig de buitenspelval opentrok deed dit dezej keer weer, maar nu ging de middenvelder er zelf met de bal vandoor. Hij kwam alleen voor WIK-goalie Leon Quik, maar in de zenuwen werd de bal net over dè lat gelobt. Zodoende kwam SKNWK vlak voor rust nog goed weg. In het tweede bedrijf kwam SKNWK nog sterker binnen de lij nen. Vooral over de linkervleugel, de beste kant van het veld, werden veel aanvallen opgezet. Rini Matthijse verzorgde van deze linkerkant diver se goede voorzetten voor de spitsen Robin Vrij en Michel Flikweert, maar het scoren liet toch nog even op zich wachten. Het publiek moest tot zeven minuten voor het einde wach ten op het eerste, en enige, doelpunt. In deze achtendertigste minuut viel dan toch de openingstrefferv en nog wel op een uiterst vreemde'manier. Na een aanval over rechts kwam Mi chel Flikweert in balbezit. Hij wilde de bal voorzetten, wat ook de keeper dacht dat ging gebeuren en zodoende zijn doel uitkwam maar daarbij uit gleed: De bal sprong echter heel vreemd van de schoen van Flikweert en werd vervolgens een regelrecht schot op doel, die pas in de touwen tot stilstand kwam: 1-0. Verdiend ,,Het was inderdaad een beetje een raar doelpunt. Maar we hadden hem toch zeker wel verdiend. Ik ben dan ook niet ontevreden over het spel van Nieuwerkerk. Het was goed verzorgd en ze bleven goed voetballen en com bineren, ondanks het gladde veld", klonk het prijzend uit de mond van SKNWK-trainer Kees Kommer na af loop. Ondanks het feit dat door de vorst het veld op Den Hogen Blok gevaar lijk hard was geworden ging dit duel als één van de weinige toch door. De grasmat bleek dan ook moeilijk bespeelbaar, wat het spel zeker niet ten goede kwam. Zeker in de eerste helft moesten beide ploegen wennen én aan het veld én aan elkaar. Zo doende werden vele duels op het mid denveld beslecht. Eerste kans De eerste kans was echter voor de gastheren. De mee opgekomen rechtsback Victor van Oosterom, kopte in de vijfde minuut de bal net naast. Ook een kans op de openings treffer had de A-junior en nieuwko mer Leon de Jonge. In de dertigste minuut ontving hij een bal van Dick van Splunder, maar De Jonge schoot het leer precies in de handen van de bezoekende keeper. Apollo had tijdens deze eerste vijf enveertig minuten weinig tot niets in te brengen. Het was voornamelijk Mevo dat de kansen wist te creëren, maar het bleef dan ook bij creëren. Vlak voor rust was Jan Heikamp na een solo vanaf eigen helft eveneens niet gelukkig. De zoveelste kans ging verloren. Na de hervatting kwamen de Zie- rikzeeënaren weer fanatiek uit de startblokken. Na één kwartier was het, net als in de eerste helft, weder om Victor van Oosterom die de ope ningstreffer op zijn schoen had. Uit een kort genomen corner van Leon de Jonge, kwam Van Oosterom via Friso de Jonge in balbezit. Zijn inzet strandde echter in de handen van de doelman. Het bleef Mevo lukken om Apollo regelmatig het leven zuur te maken, hoewel de bezoekers zelf ook steeds meer gingen aandringen. Verkeerde pass Zo was er een beste kans voor Ed gar van Weele die een verkeerde pass van Victor van Oosterom succesvol wist te onderscheppen en op Mevo- doelman Toon Wandel kon afsteve nen. Wandel stond echter op de goede plaats en voorkwam erger. Even later was er voor deze Van Weele wederom een kans, maar voor de tweede keer werd ook deze mogelijkheid om zeep geholpen. Tijdens de laatste tien minuten zet ten beide ploegen het op een alles of niets poging. Het spel golfde op en neer en via Van Enennaam kwam het bezoekende Apollo bijna op voor sprong. Goalie Toon Wandel verzaak te ook nu zijn taak echter niet. Het 'kamikaze-spel' van de twee kemp hanen bracht geen van beide de zo vurig gewilde treffer. Zodoende kon er op het wedstrijdformulier een 0-0 stand worden ingevuld. ZIERIKZEE - Nadat vanwe ge de vorst reeds op zaterdag veel voetbalwedstrijden in Zeeland niet doorgingen, wer den door de KNVB op zater dagavond alle wedstrijden voor gisteren, zondag, bij voor baat afgelast. De geplande za terdagcompetitie-wedstrijden op Schouwen-Duiveland gin gen echter wel door. Hierdoor gingen drie duels, te weten Me vo, SKNWK en Brouwersha ven, wel door, terwijl WIK nog in Wolphaartsdijk aan kon tre den. WASHINGTON - De Jesse Owens- trofee, behorende bij de titel veste at leet van het jaar, is in de Verenigde Staten toegewezen ^ian Roger King dom. Te gemakkelijk WIK speelde wel een klasse beter dan vorige week tegen Mevo. Maar toch werd er te gemakkelijk gespeeld en zat het tussen de oortjes allemaal nog niet zoals het zou moeten. In de eerste helft waren de betere kansen toch voor WIK. Vooral Erik-Jan Kort, die een puike wedstrijd speelde, kreeg enkele mogelijkheden maar kon vooralsnog niet tot scoren ko men. In de dertigste minuut kwamen de mannen van oefenmeester Jaap de Ridder op een 1-0 achterstand. Door een grove verdedigingsfout, waarbij een lange aanvaller afgedekt werd door een te korte verdediger, scoorde Wolfaartsdijk de openingstreffer. WIK zou geen WIK heten als na zo'n tegentreffer alle registers niet wer den opengetrokken. Het duurde ech ter tot slechts cén minuut voor rust voordat de gelijkmaker viel. In alweer de eerste return: 1-1 ker en een prima pass af te leveren op Erik-Jan Kort. Deze laatste die op snelheid kwam inlopen knalde het leer succesvol in de touwen: 1-2. Twee minuten later gelukte het Wolfaarts dijk reeds om het geslagen gaatje al weer te dichten. Verdediger Edwin Ganzeman ging onnodig lopen voet ballen in de achterhoede en verloor zodoende de bal aan tegenspeler Jan de Blok. De Blok stevende alleen op WIK- doelman Leo van den Ouden af, maar was niet zo zeker van zijn zaak. Toen hij in de gaten kreeg dat het hem niet ging lukken liet hij zich in de buurt van Van den Ouden tegen de grasmat vallen. „Ik heb hem helemaal niet geraakt", overtuigde keeper Van den Ouden de omstanders na afloop. De scheidsrechter wees echter resoluut naar de stip en dezelfde De Blok maakte hiervan dankbaar gebruik: 2-2. WIK bleef azen op het winnende doelpunt, maar vond een steeds stug ger verdedigend Wolfaartsdijk tegen over zich. Tbt overmaat van ramp werd een prima doelpunt van Aren van Wezel afgekeurd omdat de grens rechter zonder reden driftig met zijn vlaggetje stond te zwaaien. Van Wezel kreeg even later nóg een kans maar schopt nu langs de verkeerde kant van de paal de bal over de doellijn. Het bleef hierdoor 2-2. Na een goede aanval via Marco Ganzeman kwam de bal terecht bij Joost Rotte, die trouwens de gehele wedstrijd bikkelhard werd afgedekt. Hij wist zich nu op snelheid los te ma ken van zijn mandekker en op geheel eigen wijze de gelijkmaker te realise ren: 1-1. Na de thee kon de wedstrijd Het draait de laatste weken niet echt goed bij WIK. Oefenmeester Jaap de Ridder denkt dat zijn mannen hun krachten aan het sparen zijn voor het be kerduel tegen VV Zierikzee aanstaande zaterdag. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Het lijkt wel of zaterdag tweede klasser Kats op jacht is naar het record aantal gelijk gespeelde wedstrijden. Afgelopen zaterdag bleef in en tegen Brouwershaven voor de achtste keer dit seizoen een wedstrijd van Kats onbeslist: 1-1. Brouwershaven, dat tegen Kats alweer haar eerste returnwedètrijd speelde, wist in het eerste treffen tegen deze nummer drie van de ranglijst ook niet verder te komen dan een 2-2 gelijkspel. Een en ander houdt in dat het de mannen van trainer Arend Krijgs man, die momenteel op een tweede plaats staan, niet gelukt is om de marge met Kats te vergroten. Wederom punt verspeeld: 2-2 Achteraf gezien moet Brouwersha ven nog blij zijn met dit gelijke spel. Ondanks het feit dat d,e gastheren de meeste, en beste, kansen creëerden kwam Kats in de tweede helft op voorsprong. Pas in de allerlaatste mi nuut gelukte het de kleine rappe spits Werner Kafoe om de gelijkma ker te scoren. „Dus dan mag je ach teraf gezien toch niet mopperen, zou ik zo zeggen. Ik denk dat de tegen stander meer redenen had om te mop-, peren, dan wij", was de reactie van Brouwershaven-trainer Krijgsman na afloop. Hoewel Brouwershaven meer tech niek in huis had dan de bezoekers, kwamen de zwart-witten tegen het geroutineerd en stug spelende Kats op een gegeven moment duidelijk fy sieke kracht tekort. Positief was in ieder geval wel dat ASV Brouwers haven tot de laatste tel bleef knok ken voor de gelijkmaker. Brouwershaven trof afgelopen za terdag een koelbloedig elftal tegen over zich dat beheerst voetbalde en rustig haar kansen afwachtte. Het al tijd 'gretige Brouwershaven ging en thousiast van start en het was Martin Quist die de openingstreffer kon bin nen schuiven. Hij schoot echter naast. Ook Werner Kafoe was één van de drie spitsen waarmee Brouwers haven tegenstander Kats het leven be hoorlijk zuur wist te maken. Laconiek Maar ook spits Peter van Mourik' was weinig fortuinlijk. Veel kansen gingen verloren omdat de bal maar half werd geraakt, er te lang gewacht werd of men gewoonweg te laconiek speelde. Kats creëerde de kansen via gevaarlijke counters, maar werd in de eerste helft eigenlijk niet echt ge vaarlijk. Na wat opbeurende woor den van oefenmeester Krijgsman tij dens de theepauze bleven de Brouwc- naren in de tweede helft hetzelfde spel tentoonspreiden. WOLPHAARTSDIJK - WIK-trainer Jaap de Ridder vraagt zich af of zijn mannen krachten aan het sparen zijn voor het bekerduel tegen W Zierikzee aanstaande zaterdag op eigen veld. Nadat enkele weken geleden de klad in het spel is gekomen werd vorige week smadelijk verloren van Mevo, en kwamen de beste elf voetballers uit Kerkwerve afgelopen zaterdag, wederom tegen een degradatiekandidaat, te weten Wolfaartsdijk, niet ver der dan een 2-2 gelijkspel. WIK moest het tijdens deze uitwed strijd nog steeds stellen zonder de ge blesseerde Erik van de Sande en de zieke Kees Verwest. Positief puntje is dat goaltjesdief Van de Sande de ko mende week weer gaat trainen en zich zodoende kan voorbereiden op de tweede helft van de competitie. Verder zat het WIK tijdens dit duel ook niet echt mee. Wolfaartsdijk kwam langszij de groenhemden mid dels een onterechte strafschop, ter wijl een zuiver doelpunt van Aren van Wezel door de grensrechter de grond in werd gevlagd. bij wijze van spreken weer opnieuw beginnen. Reeds in de derde minuut van de tweede helft zette WIK de gastheren op achterstand. Bewaker Wederom gelukte het Joost Rotte om zich los te maken van zijn bewa- Brouwershaven-trainer Arend Krijgsman na afloop van het met I-) geëindig de duel tegen naaste concurrent Kats: Achteraf gezien mogen xpe toch niet mopperen". (Foto: Joop van Houdt). Kats bleef rustig, als een kat in een hinderlaag, haar kans afwachten. Lang hoefde men daarvoor niet te wachten. In de zevende minuut be landde er een hoge bal in het zestien metergebied van Brouwershaven. Vleugelverdediger Johnny Jonker wilde de bal wegkoppen, maar raak te deze maar half. Het leer rolde voor de voeten van Marcel IJzcnbrandt, die echter op het verkeerde been stond en eveneens niet definitief kon wegwerken. Het derde balcontact was vervolgens voor Kats en de ope ningstreffer was een feit: 0-1. Brouwershaven probeerde er alles aan te doen om het tij te keren. Eén van die pogingen ging gepaard met het inzetten van nóg een aanvaller, in de persoon van Joop Krips. Hierdoor werd een verdediger, Johnny Jonker, naar de dug-out gehaald, zodat er in de achterhoede één tegen één werd gespeeld. Deze situatie bracht wéér meer druk op het Katse doel. Laatste minuut Zowel Arjan Visser. Werner Kafoe als hun collega-voorwaartsen wisten vooralsnog niet te scoren. Pas in de allerlaatste minuut sloeg het geluk toe. Uit een voorzet van Peter van Mourik schoot Arjan Visser in eerste instantie nog over. Nadat de Katse keeper de bal vervolgens had uitge schoten kwam Brouwershaven op het middenveld aan de bal en kon Van Mourik weer voorgeven. Deze keer was het Werner Kafoe die met het hoofd de gelijkmaker binnen knikte: 1-1. 'VA.i---.' i K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6