Clubhuis Scouting Zierikzee door felle brand verwoest Zinvol solliciteren is mix van kennis en vaardigheden WATERSTANDEN DEURLOO B.V, Service telefoon voor de lezers 2 ZIER1KZEE - Vanaf maan dag 4 december heeft de Zie- rikzeesche Nieuwsbode een ei gen lezersservicetelefoon. Met één centraal telefoonnummer (01110-17314) kan accuraat in gesprongen worden op even tuele bezorgproblemen. Het telefoonnummer is op werkda gen bereikbaar tot 20.00 uur. Door het instellen van één centraal telefoonnummer voor de lezersservice wordt ge streefd naar een optimale klachten-afhandeling. De ser vice geldt zowel voor de Zierik- zeesche Nieuwsbode als de Nieuwsbode Extra. Het num mer is echter alleen in hoofd zaak bedoeld voor vragen en/of opmerkingen over de be zorging van de krant. Voor an dere zaken blijft het algemene telefoonnummer (01110-16551) gelden. V ,v vy ff 1 O Een centraal nummer voor de lezersservice voorkomt jam mer genoeg niet, dat een krant soms op de verkeerde plaats wordt bezorgd. Die garantie is er niet als je meer dan een mil joen Zierikzeesche Nieuwsbo des per jaar bezorgt (en nog meer Nieuwsbode Extra's!). Maar onze lezers mogen van ons wel verwachten, dat even tuele bezorgproblemen snel op gelost worden. U kunt ons daarbij helpen door bezorg klachten direct door te geven via het nummer van de lezers servicetelefoon, 01110-17314. Oorzaak vermoedelijk brandstichting ZIERIKZEE - Het clubhuis van Scouting- Zierikzee is vrijdag door brand grotendeels verwoest. De brandweer vermoedt dat de brand aangestoken is. Wat precies de schade bedraagt is nog niet bekend. Het houten gebouwtje zal naar alle waarschijnlijkheid gesloopt moeten worden. De Zierikzeese brandweer was snel ter plaatse en kon voor komen dat de brand oversloeg naar een naastgelegen installatiebedrijf. Bij de brand raakte niemand gewond. De recherche stelt een onderzoek in. De melding van de brand kwam omstreeks 13.15 uur binnen bij de brandweer. Het Zierikzeese korps rukte uit met groot materiaal. In eer ste instantie was men bang dat het in stallatiebedrijf aan de Julianastraat gevaar zou kunnen lopen. Dat bleek achteraf nogal mee te vallen. Tben de brandweer arriveerde sloegen de vlammen al door het dak van het ge bouwtje. Net als de brandweer was ook de politie snel ter plaatse om nieuwsgie rigen op een afstand te houden. Het vermoeden bestond dat er in het ge bouwtje nog een aantal gasflessen was opgeslagen, maar door de enor me rookontwikkeling kon de brand- Flinke rookontwikkeling bij de brand. (Foto: Joop van Houdt). weer niet naar binnen om dat nader te onderzoeken. De brand werd onder leiding van brandweercommandant H. J. Fie- rens bestreden met twee hoge- en zes lagedrukspuiten. Ongeveer een half uur na de melding kon het sein brand meester reeds gegeven worden. Volgens Fierens is de brand waar schijnlijk ontstaan in de keuken. „Maar ik heb het idee dat de brand al veel eerder aan het smeulen was. Tben wij kwamen waren de ruiten van de grote zaal al gesprongen en dat wil zeggen dat de hitte binnen groot is geweest". Door het springen van de ruiten kreeg het vuur zuurstof en greep snel om zich heen. Tenten Zoals al aangestipt is nog niet be kend hoe groot de schade precies is. Wel weet Fierens te melden dat het meubilair van het gebouwtje in vlammen is opgegaan. „En er was ook nog een zoldertje waar tenten op geslagen lagen. Die zijn ook allemaal verbrand", aldus de brandweercom mandant. Hij vermoedt dat de schade aan het gebouw dermate groot is dat sloop onvermijdelijk is. Een deel van het houten gebouwtje zakte tijdens d.e brand in elkaar, maar volgens Fie rens is er geen gevaar voor instor ting. „De mensen van de scouting tim meren de gaten dicht en dan moet be keken worden wat er verder met het gebouwtje moet gebeuren", aldus Fierens. De technische recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De voorlopige conclusie van Fierens is dat de brand of aan gestoken is of ontstaan is door kinde ren die met vuur speelden. Incident Toen de brandweer op weg was naar de brand deed zich nog een inci dent voor. Eén van de bluswagens moest een noodstop maken voor een klas schoolkinderen. Fierens hecht eraan te benadrukken hoe belangrijk het is dat de weg vrij is voor de brandweer. „Zo'n brandweerauto zet je niet zomaar even stil, dat is heel wat gewicht. Nu is het goed afgelo pen maar ik zou toch iedereen op wil len roepen om voldoende plaats te maken als de brandweer eraan komt". ESTS-cursus in Zierikzee met certificaat afgerond ZIERIKZEE - Solliciteren een kwestie van puur geluk? Vergeet het maar. Wie bij een sollicitatie enige kans van slagen wil hebben moet daarvoor over de nodige kennis en vaardigheden beschikken. Kennis en vaardigheden die in de cursus Zinvol Solliciteren van ESTS (Enginee ring and Specialized Technical Services) worden behan deld en vooral ook geoefend. Vrijdagmiddag werd deze cursus op het Arbeidsbureau in Zierikzee afgesloten met het uitreiken van een certificaat aan het groepje Schouwen-Duivelanders, dat deze cursus met goed ge volg heeft voltooid. ovens zich achter het idee van een speciale sollicitatiecursus schaarde. In datzelfde jaar nog werd begonnen om de nieuwe cursus, gebaseerd op de ervaring van de afdeling personeels zaken, de medische en de psychologi sche dienst in het bedrijf zelf uit te testen. Ministerie Het initiatief van Hoogovens bleef niet onopgemerkt. Begin '83 bezocht een delegatie van het ministerie van sociale zaken het staalconcern om zich over deze sollicitatiecursus die door ESTS (een dochteronderneming van Hoogovens, die gespecialiseerd is in het ontwikkelen en gebruiken van de know how op velerlei terrein bin nen de Hoogovens-groep) te vergewis sen. Dit idee sloeg aan. Binnen drie we ken attendeerde de directeur-gene raal voor de Arbeidsvoorziening de Arbeidsbureaus in Noord-Holland op het bestaan van deze praktijkgerich te cursus, die de deelnemers inwijdt in de geheimen van het solliciteren. Na de laatste bijstellingen ging deze cursus in september '83 in Den Hel der van start. Sindsdien hebben meer dan drieduizend Nederlanders, onder wie ook een aantal Zeeuwen zich in de geheimen van het solliciteren ver diept. Solliciteren blijkt voor velen een avontuur met vele onzekerheden te zijn. Hoe vaak gebeurt het niet dat ie mand na een prettig verlopen sollici tatiegesprek vol vertrouwen de deur uitstapt om vervolgens een afstande lijke brief thuis te krijgen waarin staat dat „in de vacature inmiddels is voorzien door de benoeming van me vrouw of mijnheer X". Na het ver werken van de eerste teleurstelling rijzen al snel de nodige vragen op. Waarom en waar precies is het misge gaan? Vragen waarop de betrokkene zelden antwoord kan geven. Het solli citatiegesprek is voor velen een ge beurtenis met vele valkuilen. Uit de boot Het feit dat er werkzoekenden zijn die ondanks hun diploma's en werk ervaring bij een sollicitatie steeds uit de boot vielen was voor de directie van de Arbeidsbureaus in Alkmaar en Beverwijk reden om bij Hoog ovens aan te kloppen met het verzoek om in de toekomst gebruik te gaan maken van de kennis van dit staal concern inzake het werven en selecte ren van personeel. Aanvankelijk voelde de directie daar niets voor totdat medio '82 het tij keerde en de directie van Hoog- Ook bij het Arbeidsbureau in Zie rikzee zijn de docenten en trainers van ESTS geen onbekende meer. „We zijn hier a! voor de derde of vierde keer" vertelt Louis Snijers van ESTS, voorafgaande aan het uitreiken van de certificaten aan de Schouwen-Dui velanders die deze cursus Zinvol sol liciteren hebben afgerond. Elke middag en dat drie weken lang hebben zij onder toeziend oog van Louis Snijers en collega Jan Gor ter kennis en vaardigheden opgedaan die niet alleen bij een sollicitatie van pas komen maar die de cursist ook een aardige portie communicatie technieken en bedrijfskunde mee geeft. Tips Wat dat solliciteren betreft blijken de cursusleiders aardige tips in huis te hebben, al beklemtoont Snijers dat zinvol solliciteren niets te maken heeft met het slim gebruiken van handige trucs. Uit de woorden van Snijers blijkt dat her en der sollicite ren niet veel kans op resultaat geeft. „Het is beter om selectief te werk te gaan en alleen sollicitaties met goede kansen te verrichten". Daarnaast be nadrukt de cursusleider ook het be lang van een gedegen voorbereiding op het sollicitatiegesprek, door het verzamelen van allerlei relevante ge gevens over het bedrijf. Een aspect dat ook door een van de cursisten als zeer belangrijk wordt omschreven. Behalve dergelijke tips wordt er tijdens de cursus aandacht besteed aan zaken als het ontstaan van vaca tures, de functie-omschrijving, selectie- en wervingsprocedures, de aanstelling en de introductie in de nieuwe werkkring, waarbij diegene die langdurig werkloos is geweest volgens Snijers rekening moet hou den met aanpassingsproblemen aan het werkritme. Naast die theoretische kennis wordt relatief veel aandacht besteed aan het schrijven van een sollicitatie brief en het sollicitatiegesprek zelf. Die sollicitatiebrief wordt niet alleen in de eigen groep (maximaal tien tot vijftien personen, al naar gelang het opleidingsniveau) besproken maar wordt ook voorgelegd aan een lid van de trainingsdivisie die bij de werving van personeel betrokken is. Behalve het schrijven van twee sollicitatie brieven voert de cursist tweemaal een sollicitatiegesprek met een trainer van ESTS. Daardoor krijgen de cur sisten niet alleen een beter beeld van het gedrag van de sollicitant maar le ren zij ook de achterliggende beteke nis van ogenschijnlijk onbelangrijke vragen die aan de Sollicitant worden gesteld inzien. Video Dit sollicitatiegesprek in een apar te ruimte wordt door de andere cur sisten op de video gevolgd. Na dit ge sprek volgt een nabespreking in de groep, waarbij niet alleen de trainer en de sollicitant maar ook de andere cursisten hun mening geven. Door naar elkaar te kijken en van eikaars fouten en missers te leren wordt er veel opgestoken, zo blijkt uit de woorden van een der cursisten. Met name de vooruitgang die bij het tweede sollicitatiegesprek merk baar was wordt door hem onder streept. „Kijk, je moet solliciteren vanuit de gedachte van ik ben ie mand, dat geeft een stukje zelfver trouwen waardoor je beter overkomt. Dat beter overkomen wordt des te be langrijker naarmate het de sollici tant aan werkervaring ontbreekt" al dus de cursist, die het vergroten van de eigenwaarde als een van de groot ste pluspunten van de ESTS-cursus noemt. Met een positievere presenta tie alleen is de sollicitant er echter nog niet, want daarnaast zijn er nog van die „ongeschreven regeltjes" die van belang kunnen zijn bij een solli citatie. „Wordt in een advertentie de moge lijkheid genoemd om vooraf inlich tingen in te winnen, dan is dat een verkapte uitnodiging waarvan je al tijd gebruik moet maken en ook heb ik geleerd dat het niet raar is om een briefje met vragen op zak te hebben" aldus de cursist die vrijdagmiddag uit handen van wethouder J. Groen het certificaat van het ministerie van sociale zaken in ontvangst mocht ne men. Werkgever Dat certificaat is, zo merkte direc teur G. van der Wielen van het AR- beidsbureau niet het moment waarop de cursist op zijn lauweren mag gaan rusten. „Ons advies is, houd de vaart erin en bombardeer de wetgever met uw zelfvertrouwen" adviseerde Van der Wielen, die de cursisten voorzag voor een pen met memobloc. Die werkgever kan, zo beklemtoonde wethouder Groen overigens ook nog weieens wat leren over zinvol sollici teren. Groen doelde daarmee op werkgevers die nalaten om sollicitan ten tijdig te informeren over de vaca ture. Volgens Snijers is de belangstel ling van werkgevers voor het werven en selecteren van personeel groeien de. Zo worden door het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond en de Arbeidsvoorziening symposia voor het midden- en kleinbedrijf ge organiseerd waarbij deze problema tiek wordt behandeld. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-mcteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 5 december 07.30 134 01.10 -105 20.15 150 13.40 -i46 5 december 06.20 130 00.00 -101 18.55 146 12.30 -141 5 december 07.30 141 01.15 -114 20.30 160 13.40 -155 5 december 07.40 153 01.20 -119 20.15 169 13.45 -159 December Neeltje Jans Expositie Cees de Valk, woensdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 30 december Burgh-Haamstede Expositie werken Bertha A. Meijer in de Bewaerschole. Toegankelijk maan dag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur. Maandag 4 december Zierikzee Commissievergadering Internationa le uitwisselingen in grote commissie kamer, stadhuis. 16.30 uur. Districtsvergadering voor leden Wo ningbouwvereniging Beter Wonen. Huis van Nassau. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Begrotingsvergadering gemeente raad in gemeentehuis. 14.00 uur. Woensdag 6 december Zierikzee NCVB-middag voor ouderen in zalen centrum Nederlandse Hervormde kerk. Aanvang 14.30 uur. Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder OBS Binnen de Veste. 13.30 tot 16.30 uur. Adviescommissie financiën. Stad huis. 16.30 uur. Donderdag 7 december Zierikzee Informatiebijeenkomst over geveliso latie voor bewoners Hoofdpoort straat in het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. Oosterland Tijdrede. Kerkgebouw Gereformeer de Gemeente. 19.30 uur. Vrijdag 8 december Zierikzee Openbare vergadering bestuur. Beax- trixschool. In het schoolgebouw. 15.00 uur. Zaterdag 9 december Zierikzee Postzegelbeurs Philatelica in Huis van Nassau. 10.00-17.00 uur. Computerdag. Graanbeurs. 10.30 tot 15.30 uur. Burgh-Haamstede Jaarlijkse clubkampioenschappen werkhondenvereniging Schouwen- Duiveland op terrein aan Hogezoom. Vanaf 13.30 uur. Uitvoering toneelvereniging Op Drift in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. Renesse Dubbel-uitvoering toneelvereniging Op Drift in dorpshuis. 20.00 uur. Van zaterdag 9 december tot en met zondag 14 januari Neeltje Jans Expositie werk Ad en Tessa Braat. Bezoekerscentrum Neeltje Jans. Da gelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 10 december Renesse Stille tocht langs graven Tien van Re nesse. Vanaf de Jacobuskerk. 10.45 uur. Maandag 11 december Burgh-Haamstede Gem eenteraa d s verga d ering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 12 december Brouwershaven Begrotingsraadsvergadering. Stad huis. 15.00 uur. Donderdag 14 december Zierikzee Borstvoeding-informatie-avond. Ju lianastraat 9. 20.00 uur. Middelburg Thema-avond FNV, Huurorganisatie noodzaak. In de Provinciale Biblio theek. 20.00 uur. Woensdag 20 december Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder OBS Binnen de Veste. 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 23 december Zierikzee Concert van Ars Musica. Kerstcon cert bij kaarslicht in de Lutherse kerk. Aanvang 20.00 uur. Bruinisse Expositie antieke comtoise-klokken. Restaurant The Sailors Inn. 12.00 tot 17.00 uur. Zondag 24 december Bruinisse Expositie antieke comtoise-klokken. Restaurant The Sailors Inn. 12.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 9 januari Burgh-Haamstede Informatie- en kennismakingsavond nieuwe inwoners. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 11 januari Burgh-Haamstede Informatie- en kennismakingsavond nieuwe inwoners. Gemeentehuis. 19.30 uur. Advertentie Doodtij: 8 december Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 i Wethouder J. Groen overhandigt één van de deelnemers aan de cursus Zinvol solliciteren het felgebeerde certificaat. Directeur G. van der Wielen van het Arbeidsbureau (l). directeur J. A. van den Brocke van de Intergemeentelijke So ciale Dienst en cursusleider Louis Snyers kijken toe. (Foto: Joop van Houdt). 1 INSTALLATIEBEDRIJF 6GHUDDEBEUBS - TEL ömö-iê255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2