Kritische kanttekeningen raad bij plaats abri Moriaanshoofd Sint opent nieuw lokaal MBvO Zierikzee BIEFSTUKDAG Keurslagerij De Jonge Vers Bakkerij Verwijs VERWIJS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geluidsisolatie wapen in strijd tegen overlast van verkeer in Hoofdpoortstraat Boterletters bestellen Vers bakkerij Grote schade bij uitwijk manoeuvre ZIERIKZEESCHE RB NIEUWSBODE»» HOUDT HET DROOG! J-I5M Qg, RIKZEESCHE NIEUWSBODE Winterslaapje Rode Kruis Omroep Zeeland Vechtpartijtjes Werkzoekenden in de regio zijn niet gedoemd Het Rode Kruis, afdeling Schouwen-Westhoek, De Omroep Zeeland blijft bezorgd over de Sportieve vechtpartijtjes tijdens judo-wed- tot houden van winterslaapje. (Pag. 2). is bezig met een Angolees project. (Pag. 4). ontvangstmogelijkheden vanaf januari 1990. strijden in Zierikzee. (Pag. 9). (Pag. 6). DONDERDAG 30 NOVEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24653 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Die alles kan, moet alles vrezen. Corneille fietspad is reeds verlegd en het per ron waar de abri op moet komen te staan ligt er ook al. Alles bij elkaar komen de kosten op ongeveer 7000,-. Het geld komt uit de post onvoorzien van de gemeente. Met de kanttekening van Van Lan- geraad dat een en ander eigenlijk on der garantie gerepareerd had moeten wórden schaarde dé raad zich verder achter het voorstel van het college een krediet van 300,- beschikbaar te stellen voor reparatie van de vloe ren in de kleedruimten van De Vospit. Sinds de realisering van het sport veldencomplex in Kerkwerve in 1979 zijn er problemen met de exposy- vloeren. De vloer laat op verschillen de plaatsen los. Van Langeraad: „Het lijkt wel een dambord". De vloeren zijn al herhaaldelijk gerepareerd, maar het euvel keert steeds weer te rug. Zelfwerkzaamheid Sportvereniging WIK uit Kerkwer ve wil nu zelf niébwe tegels gaan leg gen, als de gemeente het materiaal betaalt tenminste. En dat stuit, zo bleek op de raadsvergadering niet op problemen. Ook dit bedrag komt uit de post onvoorzien va^ de gemeente Midenschouwen. ROERMOND - De leiding van het district Limburg van de rijkspolitie gaat met ingang van 1 januari vijf tien kleine post- en rayonbureaus sluiten. Dit is bekendgemaakt door een woordvoerder van de rijkspolitie in Limburg. Volgens hem bevordert de maatregel de doelmatigheid en kan een aardig bedrag bespaard wor den wegens het vervallen van kosten aan huren, onderhoud en schoon maak van kleine kantoren waarvan er enkele al niet meer in gebuik wa ren. Advertentie Vrijdag en zaterdag 250 gram f 7,75 Noordstraat 45 Burgh-Haamstede Informatiebijeenkomst op donderdag 7 december in stadhuis Zierikzee ZIERIKZEE - Uit onderzoek is ge bleken dat de geluidsbelasting als gevolg van verkeerslawaai op de ge vels van de woningen in de Hoofd- Soortstraat in Zierikzee te hoog is. >e mogelijkheden om daar verbete ring in te brengen worden besproken op een informatiebijeenkomst don derdag 7 december in het Zierikzeese stadhuis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Volgens de onderzoeksuitkomsten is het geluidsniveau binnen de wo ningen in de Hoofdpoortstraat in veel gevallen te hoog. Door de gevelisola tie van de woningen te verbeteren kan worden bereikt dat binnen 'een verantwoord geluidsniveau' ont staat. Voor het uitvoeren van deze verbeteringen bestaat een subsidiere geling. Subsidie Aan de gemeente Zierikzee is voor 1990 een bijdrage toegekend. „Deze bijdrage is weliswaar niet toereikend om alle woningen in de Hoofdpoort- straat optimaal te isoleren, maar in 1990 willen wij in elk geval starten mpt de eerste fase", aldus het college van b en w van Zierikzee. Om hoeveel woningen het in die eerste fase gaat blijkt niet uit de toe lichting van het college. Wel wordt gesteld dat woningen die na 1982 ge bouwd zijn niet in aanmerking ko men voor gesubsidieerde geluidsiso latie. Ook tweede woningen en bedrijfs gebouwen vallen, voor wat betreft de ze subsidieregeling, buiten de boot. Wat verder precies de mogelijkheden en onmogelijkheden binnen de subsi dieregeling zijn wordt besproken op de informatiebijeenkomst in het Zie rikzeese stadhuis. Deskundigen Op de bijeenkomst geeft een aantal deskundigen acte de présence. De ge meente heeft hiervoor een gespeciali seerd bureau in de arm genomen. Ver der zijn er mensen aanwezig van de dienst gemeentewerken en de provin ciale geluidhinderdienst. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Sint Nicolaas 01110-12224 bellen. Zierikzee Haringvlietpfein 6, 't Hoekje Mol 1 JA. WIJ HOUDEN HET 0R00G DEZE HERFST Noteer ons voor een kwartaalabonnement met ingang van heden. 43,50 per kwartaal) Een wettig betaalmiddel, bank- of girocheque. met daar op het verschuldigde bedrag, f 43,50. hebben wij bij gesloten. Stuur ons de paraplu geel/zwart met de kleuren bordeaux BON Naam Adres Plaats Om kou hebben ze nooit verlegen gezeten. ,Er zaten grote ramen in waar de hele dag de zon op stond en de verwarming stond dag en nacht aan", vertelt Anke Deurloo. De oude Goedheiligman verrichtte de officië le opening door middels drie worpen kegels om te gooien. Bij de eerste po ging was de Sint iets te enthousiast gezien zijn leeftijd en viel bijna lang uit. Waarop hij van Anke de opmer king kreeg dat hij mischien ook mee moest komen gymen. Maar met de tweede poging maakte hij dat goed. Hij gooide de kegels bijna allemaal om. CDA-raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg: Gevaarlijke plek" SCHARENDIJKE - „Het is niet alleen een domme plaats, maar ook een heel onveili ge plaats". Dat was de kritische noot van CDA-raadslid P. W. Berrevoets bij het voor stel van het college om een krediet van 6.650,- beschikbaar te stellen voor de plaat sing van een abri bij Moriaanshoofd. „De abri komt nu precies aan de tegenovergestelde kant van waar de leerlingen in moeten stappen", aldus Berrevoets. De raad ging ondanks deze kritische kanttekeningen unaniem akkoord met het colle gevoorstel. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 4 dec. Zaterdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidoost 2 Zondag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidwest 2 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 1 dec. Zon op 08.25, onder 16.33 Maan op 11.31, onder 18.47 Eerste Kwartier: 6 december (02.26) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de algemene drukver- deling komt het komende etmaal maar weinig verandering. Dit bete kend dat met een zwakke oostelijke stroming nog steeds koude lucht wordt aangevoerd. Door de nachtelij ke afkoeling kan de, zij het geringe, hoeveelheid vocht in deze lucht con denseren en ontstaat er weer mist. En daar de temperatuur komende nacht weer onder nul komt vormt zich weer rijp. De minimumtemperatuur ligt tussen min 2 aan de kust tot min 7 graden plaatselijk in het binnenland. Overdag is het zonnig maar de mid- dagtemperatuur komt niet veel hoger dan een graad of 2. De wind is zwak tot matig rond kracht 2. Ook na morgen blijft het huidige weertype nog even voortduren. RENESSE - Een omgevallen lan taarnpaal, een vernield hekwerk en twee zwaarbeschadigde auto's. Dat was het gevolg van een uitwijkma noeuvre die dinsdagmiddag plaats vond op de Laone te Renesse. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 14.00 uur toen F. A. F. R. uit Vlissin- gen met zijn personenauto vanaf een aan de Laone gelegen parkeerterrein de Laone opreed. Volgens de politie zou hij daarbij geen voorrang hebben gegeven aan D. O. uit Zierikzee die met zijn auto vanaf de Rampweg naar de Laone reed. Beide auto's probeer den via een uitwijkmanoeuvre een botsing te vermijden. Daarbij kwam F. A. F. R. met zijn auto tegen een lan taarnpaal die omviel en D. O. met zijn auto tegen een hekwerk van de fami lie Van der B. dat werd vernield. Ook beide auto's werden aanzienlijk be schadigd. Advertentie Postcode T»l, Als openingscadeautje bracht Sint Nicolaas een draagbare cassette recorder mee, omdat hij volgens zijn Sinterklaas in actie: Meer Bewegen voor Ouderen ten voeten uit. (Foto: Joop van Houdt). WA> ffih DÉ Biur Verwachting tot vrijdagavond: Plaatselijk mist In de nacht en ochtend hier en daar mist. Minimumtemperatuur van min 2 graden aan de kust tot min 7 graden in het binnenland. Overdag zonnig. Middagtemperatuur omstreeks 2 gra den. Zwakke tot matige oostenwind. en neem een abonnement op dé krant van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis dé Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. De ingevulde en ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementen administratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. LET OP!! De nieuwe abonnee mag de afgelopen 3 maanden geen abonnee zijn geweest. dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEE - „Voor de opening van dit lokaal hebben we de oudste en fitste man, die op dit moment in Nederland is, uitgenodigd, om de of ficiële opening te verrichten", vertelt Anke Deurloo, MBvO-leidster, de aanwezigen in het vernieuwde lokaal van het Kruisgebouw aan het Janne- wekken te Zierikzee. Het lokaal, dat vroeger meer een gang was, wordt ge bruikt door het MBvO, Meer Bewe gen voor Ouderen. Vanaf de bouwvakvakantie is de ruimte niet meer gebruikt, omdat de ze verbouwd werd. „In de tijd dat we hier niet in konden, hebben we in de Graanbeurs gegymd, maar nu heb ben we ons eigen lokaal weer terug en het is niet te herkennen. Eerst was het een lange gang met een betonnen vloer", aldus Anke Deurloo. Een be tonnen vloer waarop nu vloerbedek king ligt. De ruimte is verbreed en aan de ramen zijn zonneschermen ge hangen, zodat mensen met oogklach ten niet zo veel last meer hebben van de zon. zeggen mevrouw Deurloo op dinsdag altijd zag sjouwen met een aparaat. Voor de ouderen die deelnemen aan het MBvO heeft het gymen ook een sociale functie. Vanaf dit moment kunnen de vijfenveertig leden, ver deeld over twee groepen iedere dins dagmiddag gymen in een nieuwe ruimte. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het CDA had de abri liever op een andere plaats gezien. (Foto: Joop van Houdt). ook mogelijkheden om de abri op een andere plaats neer te zetten. „Waar om bijvoorbeeld niet bij de Zwaard- weg of bij de Boots weg?" Prioriteit Berrevoets stelde dat de eerste prioriteit uit dient te gaan naar de veiligheid. „En wij zijn ongerust. Wij denken dat dit de verkeerde plek is". Wethouder W. G. Renden reageerde op de woorden van Berrevoets met de opmerking dat de alternatieven zoals zij die noemde ook door het college overwogen zijn. Beide lokaties, Zwaardweg en Bootsweg, stuitten echter op prakti sche problemen. Renden stelde ver der dat er zeker sprake is van een ge vaarlijke situatie. „Maar alleen deze plaats bleef over". Ook VVD-raadslid J. M. van Lange raad kwam met commentaar op de plaats waar de abri nu gezet wordt. „Zoals die abri nu komt te staan waai je er gewoon uit. Ik vind dat hij op een heel domme plaats komt". Voor het overige verklaarde Van Lange raad zich achter het voorstel van b en w. In uitvoering Overigens is men al druk bezig om de nodige voorbereidingen te treffen voor het plaatsen van de abri. Het De abri komt nu të staan langs de noordoostelijke berm van de provin ciale weg. „Het is niet het idee van het CDA om de abri op die plaats neer te zetten", aldus Berrevoets. Vol gens de CDA-woordvoerster zijn er

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1