zIanoh«?loclen bouwkundig al opgeleverd Nieuw kantoor Beter Wonen bos Gedeelte Schuddebeurs afgesloten voor bezoekers Ondernemers betalen gedeelte van Renesse grootste Actief Onderzoek van verkeers problematiek Den Osse Voor naar deurloo Meer geld nodig voor Brouwse stadhuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE College Bru wil instemmen met begroting bibliotheek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 november 1989 Nr. 24652 3 Mamma, waarom praat de burge meester met Sinterklaas nou over tolgelden van de Zeelandbrug Ja kind, dat weet ik eigenlijk ook niet precies. Misschien wil de burge meester uit de aankomst van de Sint een politiek slaatje slaan. Is dat lekkerder dan pepernoten, mam? Nee, dat slaatje is figuurlijk be doeld, jongen. Enne, mamma waarom gingen die Zwarte Pieten nou naar het politie bureau toe. Wat bedoelden ze eigen lijk met politiesterkte? Vh, jongen wat een vragen. Nou de politie heeft te weinig mensen en met die ludieke actie wilden de Pie ten net doen alsof Sinterklaas de po litiesterkte zou gaan opvijzelen. Mamma, wat is ludiek? Grappig bedoeld jongen. Mamma, waarom spreekt de loco burgemeester in Bruinisse Sinter klaas aan op de sporthal en vraagt hij de Sint of deze straks een vrouwe lijke burgemeester wil, die hem ver welkomt. Ja jongen, zo werkt dat nu één maal. Mamma, waarom gunnen grote mensen ons niet gewoon een kinder feest. Waarom moeten er altijd grote mensen-problemen bijgehaald wor den. Weten ze dan niet dat kinderen niet op zulke dingen zitten te wach ten? Nee, kindje van me. Grote mensen begrijpen niet dat kinderen met de intocht van Sinterklaas alleen maar blij willen zijn. Dan kunnen ze het niet laten om er politiek bij te halen. Maar ja lieverd. Op die manier ben je wel beter ontwikkeld. Je bent pas vijf jaar en weet al zoveel. Oh, ik mag dus aannemen, dat ge zien de aard van de politieke verhou dingen er een gerechtvaardigd argu ment is om de Goedheiligman aan te spreken op zaken, waarvan de vol wassen wereld meent te mogen stel len, dat deze zaken de kindervreugde zelfs in december mogen elimineren? Ja knulletje. Ik snap het. Welterusten mamma. Welterusten jongen. AvdW Advertentie BROUWERSHAVEN - Er is nog 50.000 gulden extra nodig voor de afronding van enkele werkzaamheden in het stad huis van Brouwershaven dat vorig jaar via nieuw- en ver houw een totale opknapbeurt kreeg. In een toelichting bij de be groting 1990 kondigt het Brouwse college van b en w aan dat het extra geld nodig is om de verlichting in de hal van het stadhuis, in de de commis siekamer en in de raadszaal aan te passen. Verder wordt de commissiekamer voorzien van vloerbedekking en wordt de stadhuishal 'aangekleed' om waardevolle gemeentelijke voorwerpen ten toon te stellen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.00 uur: 01110-16551 of 01113-1766. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43.50; per jaar f 166,00: losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60 Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Ingebruikname op een maart 1990 Volgens regio-hoofd Staatsbosbe heer H. Feenstra uit Goes komt dat omdat de eigenaar van het bos, Staatsbosbeheer vijf hectare van het bos in erfpacht heeft uitgegeven aan de bewoner van het landgoed Mon Plaisir, jonkheer drs D. M. Schorer. Eigenaar Vroeger was de familie Schorer ei genaar van het bos om hun landgoed. Men verkocht de grond aan Staats bosbeheer toen het landgoed niet meer permanent werd bewoond. Maar nu de familie vanuit Wassenaar is verhuisd naar Schuddebeurs om daar permanent te gaan wonen wilde men het bosgedeelte om het landgoed weer gaan beheren. Bruinisse moet meer dan 100% meer gaan betalen aan het bibliotheekwerk. BRUINISSE - Ondanks het feit dat de gemeente Bruinisse zich gecon fronteerd ziet met een verhoging van meer dan 100 procent stelt het college van b en w de raad voor akkoord te gaan met de begroting voor 1990 van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen- Duiveland. Volgens het college wordt de verho ging voornamelijk veroorzaakt door het feit dat een tijdelijke formatie plaats structureel in de begroting is opgenomen. Eerder stemde de Bruse raad niet in met de begroting. Het college stelt nu voor dat besluit weer terug te draaien. Gesprek Sinds de eerdere afwijzing door de raad*is er heel wat gepraat. De ge meente Bruinisse was immers niet de enige die in het geweer kwam tegen de begroting voor 1990 van de stich ting. Van verschillende kanten werd feopperd dat de stichting wellicht de osten terug zou kunnen dringen door meer vrijwilligers in te schake len. Het bestuur van de stichting heeft dat idee als moeilijk haalbaar bestempeld in gesprekken met de di verse gemeentebesturen. Ook de suggestie om de contributie te verhogen wordt door het bestuur van de stichting afgewezen. Volgens hen zou dit rechtstreeks resulteren in een terugloop van het aantal lezers. Volgens de Welzijnswet valt het bi bliotheekwerk onder de verantwoor delijkheid van de gemeente. Rijksbijdrage Weliswaar krijgt men van de kant van het rijk een bijdrage maar, in te genstelling tot voorheen, valt niet meer na te gaan welk bedrag van de totale uitkering bestemd is voor het bibliotheekwerk. Daarbij is het wel zo dat het om een gemeenschappelij ke regeling gaat. Voor Bruinisse bete kent dat in dit geval dat ook als men de begroting niet vast zou stellen de gemeentelijke bijdrage moet worden betaald. Er blijft de Bruse bestuurde- ren dus niet veel meer over dan in stemmen met de begroting. BROUWERSHAVEN - Het dagelijks bestuur van de gemeente Brouwersha ven wil in 1990 een Ge meentelijk Landschaps Be leidsplan laten ontwikke len. Een plan dat het Brouwse gemeentebestuur houvast kan geven bij een beleid waarbij rekening wordt gehouden met de ge wenste ontwikkelingen van het landschap en de na tuurbescherming in de ge meente. In samenhang met het opstellen van dit plan wil het college van bur gemeester en wethouders tevens de verkeersproblemen laten onderzoe ken die worden veroorzaakt door het toegenomen verkeer van en naar de recreatieparken in Den Osse. Mede op basis van verkeerstellingen die in 1989 in dat gebied zijn gedaan, moet aan de hand van die toeristische ver keersstromen worden bekeken op welke wijze een goede ontsluiting van het recreatiegebied mogelijk is. De bouw van recreatiewoningen in Den Osse is momenteel nog in volle gang. Als het bestemmingsplan Zo- merdorp Den Osse (over ongeveer twee jaar) helemaal zal zijn gereali seerd staan in Den Osse circa 1000 re creatiewoningen plus een grote cam ping. Een onderzoek naar een aanpassing van de wegen in de direc te omgeving is dus noodzakelijk. Het dagelijks bestuur wil de kosten die dat met zich meebrengt dekken uit de fondsen algemene voorzieningen en dorpsuitleg. Het geld dat hierin zit heeft men ontvangen van de pro jectontwikkelaars die die het recrea tiedorp in Den Osse hebben ontwik keld. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEC01110-16255 Volgens Feenstra kan het publiek na het realiseren van het herstelplan weer zoals gebruikelijk in het bos wandelen. Ook in het gedeelte dat is verpacht aan de familie Schorer. ,,Dat was een van de eisen die Staats bosbeheer in de pachtovereenkomst liet opnemen", aldus Feenstra. ,,Het gedeelte in de directe omgeving van het landgoed blijft natuurlijk privé- bezit. Zoals dat tot nu altijd al het ge val was". Behalve de vijf hectare die nu in erfpacht is uitgegeven omvat het bos van Schuddebeurs nog 23 hec tare bos die nog steeds eigendom is van Staatsbosbeheer en ook open baar. toegankelijk. In samenwerking met een professi oneel bureau stelde Schorer een her- Een deel van het bos bij Schuddebeurs is niet langer voor publiek toegankelijk. (Foto: Joop van Houdt). Dat werd tijdens de vergadering van de verenigingsraad van Beter Wo nen bekend gemaakt door adjunct-di recteur F. K. Vos. De woningbouw vereniging besloot vorig jaar het gebouw aan de Calandweg, waarin eerst een garagebedrijf was geves tigd, aan te kopen omdat behoefte be hoefte bestond aan uitbreiding van het huidige Beter Wonenkantoor aan het Calandplein. De ligging van de voormalige garage aan de overzijde van de weg was uitermate geschikt omdat het de mogelijkheid bood bei de kantoren als een eenheid te laten functioneren. De ingebruikname van het tweede kantoor vindt op een maart plaats in de namiddag in aan wezigheid van de leden van de vereni gingsraad. Vrijburg' vol Vos had nog meer verheugende me dedelingen. De leegstand van wonin gen van de woningbouwvereniging Beter Wonen is op dit moment bijna nihil. En de appartementen in de service-flat Vrijburg aan het Janne wekken te Zierikzee zijn naar ver wachting per een januari 1990 alle maal verhuurd. Op dit moment staan nog twee van de 32 appartementen leeg. Maar volgens Vos is de verhuur van het ene appartement bijna rond en ook voor het andere is een serieuze kandidaat. De Vrijburg werd in juni 1987 in ge bruik genomen. De adjunct-direc teur maakte bekend dat vanaf janua ri 1990 met een wachtlijst gewerkt gaat worden nu alle appartementen zijn verhuurd. Voor de garages ach ter de serviceflat gold al langere tijd een wachtlijst. Daarop staan mo menteel drie gegadigden. Doordat het provinciaal bestuur bij de herverdeling van de pot voor 1989 aan de woningbouwvereniging een extra contingent van zeven woningen toedeelde, kan al in januari 1990 wor den begonnen met het vullen van 'ga ten' met woningen in de Pieterse- liestraat en het Gat van West Noord- Westen in Zierikzee. Uit de lijst nieuwbouw in voorbereiding bleek dat men in januari 1990 eveneens be gint met de bouw van tien nieuwe wo ningen in de Raveslootstraat' te Zie rikzee. Groot onderhoud In antwoord op vragen algemene beschouwingen: RENESSE - De ondernemers uit Renesse, die vertegen woordigd zijn in het overlegplatform en in de Stichting Recreatie-activiteiten Westerschouwen, zijn al volop be zig een kostenopzet te maken voor 1990. Dit om activitei ten te plannen en om deze te kunnen financieren. Eén en ander blijkt uit het antwoord van het college van b en w op de vraag van de CDA-fractie ten aanzien van de alge mene beschouwingen. Het project Renesse heeft twee jaar achtereen subsidie van het rijk ont vangen in het kader van de criminali teitsbestrijding. Op deze subsidie is een stop gezet en het ziet er niet naar uit dat de Stichting Recreatie-activi teiten opnieuw een tegemoetkoming zal ontvangen voor het project. De VVV in Renesse maakte tijdens haar najaarsvergadering bekend 10.000 gulden te hebben begroot voor de stichting. Maar met de duidelijke kanttekening dat het bestuur van de VW op de hoogte gehouden wil wor den wat er met het geld gebeurt. Aantrekken stagiaires In haar antwoord zei het college dat de activiteiten verder uitgewerkt moeten worden en begeleid. Er moet gedacht worden aan het aantrekken van stagiaires van de Hogeschool voor Toerisme uit Nijmegen die het afgelopen seizoen een groot deel van de activiteiten voor hun rekening ge nomen hebben. Wie de coördinator wordt is nog niet bekend. Hierover wordt inmiddels overleg gepleegd. Dat dit alles het nodige zal gaan kosten, moge duidelijk zijn. Voor de ondernemers betekent dit dat zij het grootste gedeelte van de kosten zul len moeten gaan betalen. Het college houdt er rekening mee dat er ook een verzoek om een financiële bijdrage gericht zal worden aan dë gemeente. Het college van Westerschouwen onderschrijft de angst van de CDA- fractie dat vooral in het hoogseizoen het politiekorps te klein is. Tevens voegt b en w er aan toe dat dit in de toekomst nog wel erger zal worden, omdat Zeeland politieplaatsen moet inleveren. B en w zeggen toe aan te blijven dringen bij het rijk voor meer politiekrachten, zodat de poli tie haar taak naar behoren kan uitoe fenen. Ten aanzien van de drugshandel en drugsbestrijding wordt er een project opgezet in samenwerking met andere gemeenten. Hiervoor zijn het crimi nologisch instituut en de rijkspolitie in de arm genomen. De leden van de verenigingsraad gingen ook zonder op- of aanmerkin gen akkoord met de plannen voor groot onderhoud in 1990. In dat jaar zijn woningen in Renesse (Van Kloos- terweg en Mauritsweg), Nieuwerkerk (Molenstraat en Deltastraat) en Zie rikzee (Rodedorp, Zijpestraat en Krammerstraat) aan de beurt. De nieuwbouw en het groot onderhoud waarmee Beter Wonen momenteel be zig is verloopt zonder grote proble men, zo bleek tijdens de bijeen komst. J. van Urk werd benoemd in de be grotingscommissie, J. Pomper en ing F. G. Scherjon werden herkozen in het bestuur van de verenigingsraad en J. van der Maas werd herkozen als commissaris. De suggestie die vanuit de vereni gingsraad werd geopperd om tijde lijk leegstaande woningen te voor zien van vitrage om vandalisme te voorkomen werd door Beter Wonen directeur ing. Ph. H. van Doorne af gewimpeld. Volgens hem zouden de kosten hiervan groter zijn dan de ba ten. Hij zegde wel toe om via de woonkrant omwonenden van leeg staande huizen op te roepen een oogje in het zeil te houden. Staatsbosheer verpacht vijf hectare bos aan eigenaar van Mon Plaisir SCHUDDEBEURS Sinds enkele dagen worden bezoekers van het bos te Schuddebeurs bij een ge deelte van het bos gecon fronteerd met een afraste ring van prikkeldraad en greppels. Vijf hectare van het bos is tijdelijk niet toe gankelijk voor publiek omdat daar een herstel plan wordt uitgevoerd. stelplan op voor de vijf hectare bos rondom het landgoed die men wilde pachten. Een plan waarbij meer open ruimtes in het bos worden gecreëerd en een meer grillige structuur van de beplanting. Op grond van dit herstel plan werd de pachtovereenkomst ge sloten. ZIERIKZEE - Het nieuwe kantoor van de woning bouwvereniging Beter Wonen dat wordt gerealiseerd aan de Calandweg te Zierikzee is bouwkundig opgeleverd. Men is nu begonnen met de stoffering van het verbouwde complex. Het nieuwe kantoor wordt op een maart 1990 in gebruik genomen. Vitrage voor leegstaande huizen om vandalisme te voorkomen ziet Beter Wonen-directeur Van Doorne niet zitten. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3