Mevo breekt succesvol de hegemonie van SV WIK: 4-1 Bruse Boys deelt punten na hotse-klotse-begoniavoetbal Droefheid troef bij eerste elftal DFS NIEUWSBODE Doelpuntenfestijn bij het jongste duel Duiveland: 4-3 Brouwershaven laat eerste periodetitel aan Waarde Ongelofelijke winst Mevo BI ZSC voorlopig van onderste plaats 6 Wegens natrappen, op Jeroen Wijs man, moest de linksback van WIK, Wim van de Linde, reeds in de negen tiende minuut het veld verlaten. „Dat was zijn eigen schuld, maar dan verwacht ik van de rest van het team dat ze de mouwen opstropen en dit opvangen, maar dat gebeurde niet. Men bleef te besluiteloos voetbal len", was de reactie van De Kidder op deze 'rode kaart' van Van de Linde. Het bezoekende WIK wist wel reeds in de zesde minuut op een 0-1 voorsprong te komen. Aren van Wezel speelde zich op de rechterkant goed vrij en speelde de bal hoog in de doel- mond. Bij de tweede paal kwam Ri chard Verhage inlopen en liet Mevo- doelman Toon Wandel vervolgens kansloos: 0-1. Enkele minuten later bracht de hardwerkende Jan Hei kamp zijn ploeg alweer langszij, na een goede dieptepass van Peter van de Linde: 1-1. Moeite Geruime tijd ging het spel over en weer, maar wederom was het Jan Heikamp die voor Mevo de tweede treffer inluidde. Vanaf 25 meter haal de Heikamp keihard uit en de doel man van WIK, Leo van den Ouden, had hier de nodige moeite mee. Hij liet de bal dan ook los en de goed mee opgekomen Maurice Lamberigt profi teerde hiervan waardoor Mevo op een 2-1 voorsprong kwam. WIK kwam steeds meer in de verdrukking, maar kon de ruststand vooralsnog op 2-1 houden. „Er moet nogal wat veranderen in de tweede helft. Maar het komt goed, daar ben ik niet bang voor", liet WIK-trainer Jaap de Ridder zich ont vallen op weg naar de thee. Maar WIK kwam er in die tweede helft ei genlijk helemaal niet meer aan te pas. Er werd dan wel met één man minder gespeeld, maar de inzet van het resterende tiental was verre van optimaal te noemen. Alleen Aren van Wezel kreeg enkele kansjes, maar wist helaas voor WIK niet tot scoren te komen. Mevo was fortuinlijker en kwam, in de 24e minuut, via een knap doel punt van Peter van de Linde op een 3- 1 voorsprong. WIK drukte nog wel en maakte enkele hopeloze sprongen, gelijk een kat in het nauw, maar speelde met te weinig overtuiging. Mevo bleef goed combineren en ge bruik maken van de vrije ruimtes. Jan Heikamp ontving zeven minuten voor het einde een pass door het mid den van Peter van de Linde en liet doelman Van den Ouden voor de vier de keer graaien: 4-1. OOSTERLAND - Na een waar doelpuntenfestijn heeft het eerste elftal van Duiveland op het eigen Oostersportpark een 4-3 overwinning weten te beha len op Heinkenszand. Na een prima eerste helft, waarin de meeste doelpun ten vielen (zes van de zeven) werd Duiveland in de tweede helft geheel rond het eigen zestienmetergebied gedwongen, en kroop men uiteindelijk toch nog door het oog van de naald. Zeker in de slotfase gierden de zenuwen door de kelen van zowel Oosterlandse spelers als toeschouwers, de gelijkmaker zat eraan te komen maar bleef, gelukkig voor Duiveland; achterwege. „Ik ben enorm blij met deze over winning en hoop dat we op deze voet verder kunnen blijven gaan. Bij Dui veland heeft iedereen ervoor ge knokt. Maar ook bij Heinkenszand lieten ze niet het kopje erbij hangen en bleef men»goed doorgaan. Als de wedstrijd iets langer zou duren ver lies je misschien nog wel", kijkt Duiveland-trainer Ed van Lent na af loop terug op de eerder daarvoor be haalde vierde seizoensoverwinning. Scoringspositie Vooral de eerste dertig minuten werd er door Duiveland enorm goed gespeeld en kon men op dat moment bij wijze van spreken de gehele we reld aan. Alles lukte en reeds in de tweede minuut werd de centrumspits André van den Berge in scoringsposi tie gedwongen. Met zijn rug gekeerd naar het doel wist hij zich razendsnel om te draaien en tegelijkertijd uit te halen én 1-0 aan te tekenen. In de twintigste minuut gelukte het Jaap Brekelmans om met een keihard schot voor het tweede Duive- landse doelpunt te zorgen: 2-0. Dui veland kon haar geluk niet op en ging voortvarend op jacht naar de volgende goal. Wederom was het Jaap Brekelmans, slechts vier minu ten later, die met het.linkerbeen van af de rechterkant een draaiende bal richting doel lanceerde. Via de on derkant lat verdween de bal over de doellijn: 3-0. En nog was de doelpuntenhonger van de Oosterlanders niet gestild. In de achtentwintigste minuut was het Eric Beye die, na een één-tweetje met André van den Berge, de marge nog verder wist te vergroten: 4-0. Hein kenszand liet niet het kopje erbij hangen en wist zich succesvol terug te knokken. De riante voorsprong van Duiveland nodigde echter ook uit om het wat rustiger aan te gaan doen en gemakzuchtiger te gaan spelen. Thee Nog voordat er genoten kon gaan worden van het welverdiende bakkie thee wisten de bezoekers derhalve een 4-2 ruststand te realiseren. Vier minuten voor rust was het Eric van de Does die het eerste doelpunt voor Heinkenszand achter Duiveland- keeper Sjaak Verhoek schoof. Drie minuten later was deze zelfde keeper wederom weinig fortuinlijk toen hij uit een corner de bal in eigen doel werkte: 4-2. Na de hervatting werd Duiveland vervolgens geheel rond het eigen strafschopgebied gedwongen en liep men constant achter de feiten aan. Heinkenszand kreeg dan ook ver schillende mogelijkheden om de aan sluiting te realiseren. In de negen- twintigste minuut gelukte dit via Robert Koeman, die uit een corner koppend voor 4-3 kon zorgen. Duive land werd nog wel enkele keren ge vaarlijk middels de counter, maar onder andere een schot van Eric Beye strandde op de paal. Zo bleef het op het Oostersportpark 4-3. ZIERIKZEE - Het eerste elftal van Mevo heeft het afgelopen weekend voor een spraakmakende verrassing weten te zorgen door het bezoekende WIK met 4-1 terecht te wijzen. Hierdoor hebben de Zierikzeeënaren de steeds zwaarder wordende rode lantaarn over kunnen geven aan Apollo. Het recente plotselinge vertrek van Ko Willemse nodigt uit om na dit laatstelijke positieve resultaat te gaan speculeren en voorzichtig te denken van: zou deze winst te maken kunnen hebben met dit vertrek?! Ook Aren van Wezel (met bal) kon nit recht wees. (Foto: Joop van Houdt). René Verwijs, die na het vertrek van Ko Willemse training en coa ching op zich heeft genomen, was reeds voor het begin van de derby te gen WIK uiterst optimistisch. „We spelen met dezelfde opstelling als we gewend zijn, want daar ligt het niet aan. Ik heb er voor vandaag het volste vertrouwen in. Je zal het doen aan de afgang tegen Mevo, dat de straks wel zien, let maar op". Deze vooruitziende blik bleek dus achteraf niet overdreven. Dikverdiend „Mevo heeft in mijn ogen gewoon dikverdiend gewonnen. WIK heeft het duidelijk laten zitten, voorname- bezoekers met een verrassende 4-1 te- lijk tussen de oortjes zat het niet goed vandaag. De inzet was ver bene den peil. Ik weet nu wat me weer te doen staat deze week tijdens de trai ning", was de reactie van WIK-trainer Jaap de Ridder op deze hopeloos ver loren gegane derby, die trouwens gro tendeels door WIK met één man min der uitgespeeld werd. BRESKENS - De B-junioren van Mevo hebben tijdens de uitwedstrijd tegen Breskens BI op een ongelofelij ke manier weten uit te halen. De jeugdige Zierikzeeënaren behaalden een klinkende 0-lï overwinning. Binnen vijf minuten stond Mevo BI reeds op een 0-3 voorsprong, via doel punten van respectievelijk Wilfred Nelissen, en twee keer van Michel Janse. Nadat enkele pogingen vervol gens om zeep werden geholpen door Breskens opende Richard van de Meer de score weer door voor 0-4 te zorgen. In de 20e minuut was het Mi chel Janse die inmiddels alweer zijn derde doelpunt scoorde: 0-5. Net voor rust bracht dezelfde Janse de stand op 0-6, uit een strafschop. Na de hervatting bleef Mevo BI ge woon scoren en was het Wilfred Nelis sen die nummer zeven op het score bord bracht. De resterende doelpun ten kwamen nog op naam van Ri chard vap de Meer (0-8), Danny Pante- koek (0-9), Richard van de Meer (0-10) en Danny Pantekoek (0-11). msm BRUINISSE - Na bijna de derde seizoensoverwinning in huis te hebben gehaald, is het eerste elftal van de Bru se Boys in de allerlaatste minuten toch nog één winst puntje afhandig gemaakt door het bezoekende Kapelle: 1-1. Geruime tijd zag het er naar uit dat de Bruenaren het op 1-0 konden houden, maar na paniekerig spel, veel klutsballen en lange trappen naar voren, kortom hotse- klotse-begoniavoetbal, moesten de punten uiteindelijk toch gedeeld worden. Niet geheel onverdiend overigens. Natuurlijk toonde Bruse Boys trai ner Piet Roks zich na afloop enorm teleurgesteld. „We hadden de winst al bijna in onze zak, en dan wordt het op het laatste moment toch nog uit han den gegeven. Even een foutje in de achterhoede en het is gebeurd. Maar als ik heel eerlijk ben is het wel een eerlijke uitslag, het gaf goed de ver houdingen van beide ploegen weer". Inderdaad werd het reeds in de eer ste helft duidelijk dat beide partijen goed aan elkaar gewaagd waren. Met aanvallen over en weer, waaruit wei nig doelrijpe kansen ontstonden, pendelde het spel met de regelmaat van de klok van zestienmetergebied tot zestienmetergebied. De mannen van oefenmeester Piet Roks kregen misschien iets meer kansen en wisten zodoende de openingstreffer te sco ren. Uit een voorzet van Tonnie van den Berge, in de tweeëndertigste minuut, was het Jacob van den Berge die de eerste, en tevens enige, Bruse goal binnenkopte: 1-0. Kapelle kreeg in dat eerste bedrijf ook nog een kapi tale kans, maar voor open doel werd de bal over de lat geschoten. Na de hervatting kwam Kapelle wat fana tieker uit de startblokken en creëer de nu duidelijk meer kansen dan de gastheren. Halverwege de tweede helft moest de goaltjesdief van Bruse Boys, Ja cob van den Berge, met een spierbles sure het veld verlaten. Voor hem kwam er een oude bekende in, te we ten Abby Duinhouwer. Deze invaller, die destijds gestopt is in verband met zijn werk, is drie weken geleden weer opnieuw begonnen bij Bruse Boys. Ook hij kon echter niet de zo ge wenste rust brengen onder de Bruse elf. Slotfase Met nog een kwartier te spelen werd Kees Stouten gewisseld voor Egbert van Unen. Vooral in deze slot fase kregen de Bruse paarshemden enkele goede kansen om de marge te vergroten. Vooral Harrold van den Berge had enkele prima mogelijkhe den, maar was weinig succesvol. Veel klutsballen, lange trappen naar vo ren, paniekvoetbal en zenuwachtig wegwerken typeerde - vooral - deze fase van de strijd. Zeven minuten voor tijd viel het doek voor Bruse Boys. Uit een Vrije trap op links kwam de bal bij de tweede paal terecht, waar Peter de Waard van Kapelle door linksback Wiebren Wiebrens geheel vrijgelaten werd, en in één keer raak schoot: 1-1. Enkele minuten later kreeg Harrold van den Berge, op een dieptepass van Tonnie van den Berge, de laatste kans om alsnog voor een overwin ning te zorgen. Wederom faalde hij echter. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF BURGH-HAAMSTEDE - Het blijft droevig gesteld met het eerste elftal van DFS. Het wordt eentonig maar wederom zijn de mannen van DFS-trainer Pe ter Goedegebuure tegen een regelrechte nederlaag opgelopen. Dit keer was het SSV '65 dat de hekkesluiter van de vierde klasse KNVB weer eens een trap na bezorgde. Op eigen veld gingen de Haamstedenaars met 0-3 kansloos ten onder. Hoewel DFS zo langzamerhand in een uitzichtloze positie is terechtge komen blijven zowel spelers als trai ner proberen te redden wat er te red den valt. „We geven de moed nog niet op, en zullen toch zeker nog de schou ders eronder blijven zetten om nog wat puntjes te gaan pakken. Ik ken zat voorbeelden van ploegen die voor de winterstop in het geheel niet draaiden en het na de stop ineens stukken beter deden", aldus een qua si optimistisch gestemde Goedege buure na afloop. Veranderen Vanwege een combinatie van ver schillende factoren gaat het niet goed met DFS, en moet er toch wel het een en ander veranderen willen de resul taten zich ineens verbeteren. Voor en kele A-junioren is het vierde klasse niveau eigenlijk - logisch - nog te hoog. Wegens werk en studie kunnen enkele spelers niet of nauwelijks hun trainingsarbeid verrichten. Verder is ook DFS besmet door het zich op Schouwen-Duiveland verontrustend rond zich heen grijpende blessurevi rus. Voorgaande zaken zijn zodoende de directe oorzaken dat DFS momen teel met twee schamele winstpuntjes (uit elf duels) een laatste plaats be zet. Het wordt daarom elke week steeds moeilijker om gemotiveerd en optimistisch een wedstrijd te begin nen. Tegen SSV was het daarom ook niet minder. Drie spelers moesten on danks hun blessures noodgedwongen toch worden opgesteld, wat weer gepn best uitgangspunt was. Toch speelde DFS in de eerste helft een evenwichtige partij en werd voor al via links door de licht geblesseerde René Roon enkele kansen gecreëerd. Door zijn spierblessure miste hij ech ter voldoende scherpte om te kunnen profiteren. SSV werd slechts één keer echt gevaarlijk via Rini Verwest die, na een missertje van laatste man Leo Rijnberg, oog in ook kwam met DFS- doelman Eric Schot. Verwest kon ech ter niet goed bij de bal. Grootste kans Tien minuten voor rust kreeg Rini Rijnberg dé grootste kans op de ope ningstreffer. In de voorzet van Marco Jonker zat echter zoveel effect dat de directe trap van Rijnberg meters naast ging. Na een doelpuntenloze eerste helft, waarbij de verdediging van DFS trouwens prima in elkaar zat, kwam deze defensie in het twee de bedrijf juist in de problemen. Hierdoor kwam SSV in de tiende minuut reeds op 0-1, mede door een misser in de achterhoede. Vijf minu ten later was het gehele linker verde- digingsblok weg en resulteerde een aanval van SSV in 0-2. DFS probeer de nog wel een doelpunt te forceren, waardoor niet alle posities steeds even goed werden bemand. De één te gen één situatie in de van DFS ach terhoede resulteerde in wederom een tegendoelpunt: 0-3. Hoewel DFS nog een prima kans kreeg via Kees-Jan van Nieuwcnhuize, om de spreek woordelijke eer te redden, bleef het 0-3 op het Van Zuyen sportpark. Arjan Visser, liggend op de grasmat in een persoonlijk duel, scoorde voor Brouwershaven 2-0. Tegenstander Hoedekenskerke wist echter nog succesvol langszij te komen: 2-2. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - De eerste periodetitel is ASV Brouwershaven het afgelopen weekend aan de neus voor bij gegaan, maar Waarde, dat zich deze titel wél toeëigen- de, was door haar jongste 0-7 overwinning trouwens toch moeilijk bereikbaar. De Brouwse zwart-witten speelden tijdens de thuiswedstrijd, tegen Hoedekenskerke, 2-2 ge lijk. Vooral de bezoekende keeper was voor de voor- waartsen van Brouwershaven heel moeilijk te passeren. ASV Brouwershaven kwam direct goed uit de startblokken en creëerde van meet af aan een duidelijk veld- overwicht. Zeker in de eerste twintig minuten kwam Hoedekenskerke ei- gtulijk in het geheel niet aan de bal. Reeds in de vijfde minuut had Remy Lievense de openingstreffer op zijn schoen. Zijn lobje ging echter jam merlijk de mist In. Zowel over de linker- als rechter vleugel werd het de Hoedekenskerk- se defensie moeilijk gemaakt, maar de voorwaartsen Werner Kafoe, Peter van Mourik en Arjan Visser waren weinig succesvol in het afronden. Eerste treffer Er werd in een vrij hoog tempo ge speeld en pas na een half uur viel de eerste treffer te aanschouwen. Via - wederom - een snelle aanval over de linkerkant via Jonker, Kraayenbrink en Kafoe was het uiteindelijk Steef Kloet die scoorde: 1-0. In de 43c minuut gelukte het Mar tin Quist zich alleen voor de keeper te manoeuvreren, maar zag zijn inzet gestopt. De mee opgekomen Arjan Visser kreeg de bal echter voor de voeten en lobde vervolgens over alles en iedereen heen met als resultaat dat de bal wél tussen de palen ver dween: 2-0, tevens ruststand. Na de hervatting pakten de mannen van trainer Arend Krijgsman de draad weer voortvarend op. Vele kansen werden weer geprodu ceerd maar keer op keer werden deze om zeep geholpen, mede door goed ingrijpen van de bezoekende doel man. Halverwege de tweede helft zakte het spel van Brouwershaven steeds verder weg en kreeg 'Hoedjes- kerke' meer de ruimte. Dit resulteer de in de twintigste minuut in de aan sluiting, na slecht wegwerken van de Brouwse defensie: 2-1. Strafschop In de dertigste minuut gelukte het Werner Kafoe alleen op de keeper af te stevenen. Hij werd daarbij aange tikt door de keeper, en iedereen ver wachtte eigenlijk dat de scheidsrech ter zou fluiten voor een strafschop. Dit bleef echter uit en het gelukte Hoedekenskerke vervolgens om heel snel uit te verdedigen en succesvol langszij een verbouwereerd Brou wershaven te komen: 2-2. Hoewel de Brouwenaren het nog wel probeerden kon er niets meer aan deze stand ge daan worden. BORSSELE - Na het behaalde ge lijkspel (1-1) tijdens de jongste uit wedstrijd, tegen Borssele, is ZSC voorlopig van de onderste plaats vandaan. „En dat geeft de burger weer moed", verwoordt ZSC-traincr Kees Snoek deze nieuwe situatie. Me de door het opstellen van enkele oudere spelers, komt er langzaam maar zeker steeds meer lijn in het spel van de beste elf voetballers uit Scharendijke. ZSC kwam direct na de aftrap wel flink in de problemen. Borssele ver liet heel sterk de startblokken en di verse voorzetten en corners waren meteen al vrij gevaarlijk. ZSC wist een en ander vooralsnog goed te pare ren en kreeg na een kwartier meer en meer het heft in handen. Dit resul teerde in goede combinaties en enke le prima aanvallen over de vleugels. Beide ploegen knokten op dat mo ment voor wat het waard was. Voorsprong Over en weer werden er leuke kan sen gecreëerd. In de vierenveertigste minuut kwam het bezoekende ZSC op een 0-1 voorsprong. Uit een vrije trap stuurde Henry de Voogd me despeler Kees Louwersc weg die ver volgens de bal in de uiterste hoek achter de keeper propte: 0-1. Na de hervatting gingen de gastheren we derom met oen sterk offensief van start, en werd ZSC behoorlijk in de verdrukking gemanoeuvreerd. Vele hoge ballen werden over het middenveld in het strafschopgebied van ZSC gewerkt. ZSC beantwoord de dit spel met dito lange trappen en kwam zodoende ook niet aan het ei gen spelletje toe. In de twintigste mi nuut gebeurde wat reeds geruime tijd in de lucht hing. de tegentreffer. Na een misverstand tussen Ko Lou- werse en Henry de Voogd kwam de gelijkmaker tot stand: 1-1 ZSC dreigde enkele keren nog wel uit een counter, maar zowel Herman de Bie als Remy Flohil lieten deze kansen liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6