Financiële positie gemeente Brouwershaven rooskleurig Auto-ongeluk op Heuvelsweg Waar en hoe laat bezoekt Sint Nicolaas gemeenten op Schouwen-Duiveland SANITAIR DEURLOO B.V. streeknieuws ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 november 1989 Nr. 24650 5 KERKWERVE - Op de Heuvelsweg nabij Kerkwerve is gisteravond (donderdag) een auto-ongeluk gebeurd. Betrokkenen waren C. u. H. uit Sommelsdijk, die een vrachtwagencombinatie bestuurde en Y. P. uit Scha- rendijke die in een personenauto merk Talbot reed. De vrachtwagen reed achteruit een erf af en kwam aan de andere zijde van de weg terecht. De bestuurder van de personenauto dacht dat de vrachtwagen stilstond om doorgang te verlenen. Vervolgens reed de bestuurder van de personenwagen tegen de voorband van de vrachtwagencombinatie. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. maar de personenauto werd wel total-loss verklaard. Begroting 1990 omvat post onvoorziene uitgaven van bijna half miljoen BROUWERSHAVEN - Uit de begroting voor het ko mende jaar 1990 blijkt dat de financiële positie van de gemeente Brouwershaven op dit moment zeer rooskleu rig is. Volgens raming bedraagt de post onvoorziene uit gaven bijna een half miljoen gulden. Uit deze post moe ten de kapitaallasten van nieuwe investeringen en uitgaven in de loop van 1990 worden geput. Daarna blijft nog een bedrag van ruim 58.000 gulden over voor echte onvoorziene uitgaven. Volgens een toelichting van het col lege van b en w kon de post onvoor ziene uitgaven zo hoog oplopen door dat de rijksoverheid meer geld in het Gemeentefonds stortte om bespa ringsverliezen te compenseren en sommige onderdelen van het gemeen telijk beleid te intensiveren. Tarieven niet omhoog Door de gunstige financiële positie worden de gemeentelijke belastingen en tarieven voor de burgers in de ge meente Brouwershaven in 1990 niet verhoogd. Uit de toelichting bij de begroting blijkt dat het college van b en w in 1990 de kerktoren van de kerk in Zonnemaire wil laten renoveren. Uit een plan dat hiervoor is opgesteld blijkt dat de kosten naar verwach ting 275.000 gulden bedragen. Het ziet er tevens naar uit dat de restau ratie van molen de Korenbloem in de polder bij Zonnemaire eindelijk zal worden aangepakt. De rijksdienst voor de Monumentenzorg is bezig met het opstellen van een restaura tieplan en in principe is tussen de ei genaar van de molen makelaar P. Korstenbroek en de gemeente over eenstemming bereikt over aankoop van het monument. 1990 wordt ook een belangrijk jaar voor de realisatie van een woon-zorg project voorouderen in de kern Brou- Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 wershaven. Twee stuurgroepen zijn bezig met de voorbereidingen van het project dat tot doel heeft bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig te kun nen laten wonen. Volgen het college van b en w wordt er naar gestreeft om in 1990 met de bouw van het complex te beginnen. Het provinciaal bestuur zou een half miljoen bijdragen aan het project en de gemeente Brouwers haven 200.000 gulden uit eigen mid delen. 1,4 miljoen In 1990 moet ook de bouw van een nieuwe brandweergarage voor het korps Brouwershaven worden gerea liseerd. De nieuwe garage komt tus sen het Slingerbos en de ijsbaan en wordt gerealiseerd door verbouwing van het voormalige bedrijfsgebouw van transportbedrijf De Vlieger. Te vens wordt bij die verbouwing een nieuwe gemeentewerkplaats gereali seerd in het pand. En wordt langs het pand een nieuwe rondweg aangelegd om de Poortdijkstraat te ontlasten. De kosten voor dit alles zijn geraamd op bijna 1.4 miljoen. Tevens is het de bedoeling om in 1990 in Zonnemaire een nieuwe ge meentewerkplaats te bouwen achter de huidige gymnastiekzaal. De kos ten bedragen 200.000 gulden. De voormalige kleuterschool aan de I. M. van'der Bijlstraat wordt gesloopt en de huidige gemeentewerkplaats wil men verkopen als garage. Het dagelijks bestuur wil in 1990 ook beginnen met het ontwikkelen van plannen voor de aanleg van we gen die de bungalowparken bij Den Osse op een andere wijze bereikbaar moeten maken. En een landschapsbe leidsplan opstellen voor het buiten gebied. Plannen na 1990 Behalve de plannen die men heeft voor 1990 maakt het college van b en w in de begroting ook al enkele din gen bekend die men in de jaren daar na wil realiseren. In 1991 wil men de doorgaande verkeersroute in Zonne maire aanpakken en het centrum van dit dorp een face-lift geven. Men wil in dat jaar ook een oplossing vinden voor het landbouwmuseum, het dorpshuis en de ijsbaan te Dx-eischor. Tevens moet in dat jaar het dak van het plaatsenhuis aan de Ring worden geisoleerd. In 1992 wil men het Vorenomme (het marktplein) te Brouwershaven reconstueren. En de mogelijkheid onderzoeken om de openbare basis school te Noordgouwe die nu is ge huisvest in twee gebouwen te inte greren. In 1993 worden wegen in Schuddebeurs en Dreischor aange pakt. Ondere andere wil men werken aan een oplossing voor de doorgaan de verkeersweg Bogerdweg/Stoof- weg te Dreischor. Het dagelijks be stuur van Brouwershaven hoopt in dat jaar ook een industrieterrein te realiseren in de gemeente en een aan tal rioleringswerkzaamheden uit te voeren. In verband met de realisatie van dat industrieterrein wil men al in 1990 stappen ondernemen om dat bestemmingsplanmatig mogelijk te maken. Op het gebied van woning bouw wil het college van b en w zich beperken tot het opvullen van gaten, afgestemd op de behoefte aan wonin gen, die zich manifesteert. Tbt de plannen voor het volgend jaar be hoort tenslotte een onderzoek naar het functioneren van het ambtelijk apparaat van de gemeente. Om 15.00 uur Al deze plannen worden met de ge meenteraadsleden besproken tijdens een raadsvergadering in het stadhuis te Brouwershaven op dinsdag 12 de cember. Omdat de veelheid aan on derwerpen de nodige tijd in beslag zal nemen begint de vergadering al om 15.00 uur. Iedereen die belangstel ling heeft voor de bespreking van de plannen voor de komende jaren in de gemeente Brouwershaven kan de ver gadering vanaf de publieke tribune volgen. UTRECHT - In het nieuwe acade mische ziekenhuis in Utrecht is een vijfling geboren: vier jongens en een meisje. Het geboortegewicht van de kinderen varieert van 900 tot 1.400 gram. De kinderen - Rick, Jaap. Sjaak, Bert en Zoe - zijn ter wereld gekomen na een door hormonen gestimuleerde zwangerschap» Bij de aankomst van Sinterklaas en Zwarte Piet zullen vele harten weer zenuwachtig kloppen. ZONNEMAIRE Zaterdag 25 november 10.00 uur Aankomst Sint Nicolaas op het Breeveld. Daarna met de mu ziek een rondgang door het dorp op naar het dorpshuis, waar de kinderen kunnen genieten van een gezellig sa menzijn met Sinterklaas en Zwarte Pieten. 19.00 uur Sinterklaasbal met een optreden van Zonnemairse playbac- kers en het Delta Combo. In de pauze wordt een verloting gehouden. RENESSE Zaterdag 25 november BURGH-HAAMSTEDE Zaterdag 25 november 13.45 uur Uitdelen van wedstrijd ballonnen op het Havenplateau te Burghsluis. 14.00 uur Aankomst Sint Nicolaas met 2ijn jacht De Pepernoot in de ha ven van Burghsluis. De Hoofdpiet geeft een teken dat de ballonnen de lucht in mogen. 15.15 uur Aankomst Sint Nicolaas in de kern van Haamstede via Burgh begeleid door de Koninklijke Mu ziekvereniging de Witte van Haem- stede. 16.00 uur Verwelkoming van burge meester J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer in dorpshuis De Schutse. 16.30 uur Sint Nicolaas Kinder feest. Een programma met St. Nico laas en de Clowns-Pieten. 17.30 uur Einde programma. BRUINISSE Zaterdag 25 november 14.00 uur Aankomst Sint Nicolaas in de Gemeentehaven met de boot. De muziekkorpsen Nu met Hope en Oe fening en Uitspanning zorgen voor de welkomstmuziek. De Goedheiligman rijdt te paard naar de muziektent waar het officiële welkom plaats vindt. In het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw is een feestmid dag gepland voor de jeugd tot tien jaar. NIEUWERKERK Zaterdag 25 november 09.45 uur Verzamelen bij Ons Dorpshuis waar Sint Nicolaas aanwe zig is. 10.00 uur Vertrek optocht door het dorp. 10.45 uur Terugkomst bij Ons Dorpshuis. Sint Nicolaas zal hier met enkele kinderen spreken waarna hij weer vertrekt. '10.30 uur Een clownsoptreden voor alle kinderen tot en met twaalf a der tien jaar. BRO U WERSHAVEN Zaterdag 25 november 14.00 uur Aankomt Sint Nicolaas aan de Haven ZZ, vanwaar hij lopend naar de Markt zal gaan. Hier wordt een welkomstwoord gesproken door L. N. Labruyère. De Sint en zijn Pie ten vervolgen hun voettocht naar het Tonnenmagazijn, waar een kinder programma gepresenteerd wordt. 20.00 uur Aanvang playbackshow in het Tonnenmagazijn. pen van de wallekant. Vervoer over water, de beste weg, is de slogan van de binnenvaart maar soms moeten ze van de weg gebruik maken om dat doel te bereiken MIDDELBURG Thema-avond De werkgroep van de regio Zeeland van het centrum voor Zelfbezinning belegt dinsdag 28 november een thema-avond over 'Creativiteit en de zin van je leven'. De avond wordt ver zorgd door Carla Pols, die niet alleen in Zeeland maar ook daarbuiten be kendheid geniet, als beeldhouwster en schrijfster van boekjes met afo rismen. De thema-avond wordt ge houden in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg en begint om 20.00 uur. Gekozen In de deze week gehouden ledenver gadering van het CDA-Zeeland is af scheid genomen van voorzitter G. C. G. van den Heuvel. De burgemeester van Borsele verlaat Zeeland om di recteur te worden van het Haven schap van Amsterdam. Nico de Dan- schutter uit Bruinisse is in het bestuur gekozen. Prof. dr. Marcel An- selin van de Rijksuniversiteit van Gent hield een lezing over de Wester- schelde Oeververbinding vanuit de Belgische invalshoek bekeken. Hij sprak o.a. over gemiste kansen voor Zeeland als die WOV onverhoopt niet door mocht gaan. Vooral in het groe ne hart van Zeeland zal het voor de hoofdvestigingen van multinationals aantrekkelijk zijn zich daar te vesti gen omdat Zeeland in het middelpunt van wegen komt te liggen vanuit de Randstad naar België en Frankrijk en zelfs na de gereedkoning van de Kanaaltunnel naar Engeland. Over de financiering zei de professor dat er niet te eng gekeken moet worden naar tolgelden alleen. De verbinding zal een zuigende werking hebben op industrie en zichzelf zo terug verdie nen. ZIERIKZEE - St. Nicolaas is vorige week in Nederland aan gekomen. De Goedheiligman is nu bezig met zijn toer door het land. Ook Schouwen-Duiveland wordt door hem niet overgeslagen. Traditiegetrouw volgen hier de programma's omtrent de aankomsten en bezoeken die St. Nicolaas aan de diverse gemeenten aflegt. Het be treft alleen de programma's, die door de comité's zijn in gestuurd. ZIERIKZEE Zaterdag 25 november 13.15 uur Het binnenpraten van de Sint door Dick Dool. 13.45 uur Aankomst harmonie Kunst en Eer bij 't Luitje, alsmede de caleche (rijtuig) voor de Sint. 14.00 uur Aankomst Sint en Pieten en muziek per schip. Ontvangst van de Sint en gevolg door ontvangstco mité onder leiding van burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs. 14.10 uur Vertrek van de Sint en zijn gevolg, voorafgegaan door Kunst en Eer. De Sint rijdt samen met de bur gemeester. Route: Nieuwe Haven, Ou de Haven Z.Z., Kraanplein, Haven park NZ, naar muziektent. Voor de muziektent is er een vakafzetting die speciaal bestemd is voor kinderen 14.15 uur Binnenpraten van de Sint door Dick Dool 14.30 uur Ontvangst van de Sint in de muziektent door burgemeester As selbergs. 14.30 uur De twee- en drie-jarigen gaan met hun ouders naar de Speel-o- theek, aan de Mosselboomgaard, waar Wappie en Flappie optreden. De eerste voorstelling is van 14.45 uur tot bare lagere school de Klimop, waar burgemeester L. N. Labruyère een welkomstwoord spreekt. Voor de jeugd is er daarna een programma in de school. NOORDGOUWE- SCHUDDEBEURS Zaterdag 2 december 13.30 uur De Sint en zijn Pieten worden verwacht in de Brouwerij straat. Vervolgens gaat de stoet naar het dorpshuis waar de Sint jong en oud bij zich roept. Na de pauze is er en play-backshow voor alle leeftij den. Muzikale medewerking van mu ziekvereniging Con Amore. Het Sin terklaasfeest wordt georganiseerd door de bedrijven van Noordgouwe en Schuddebeurs. 14.00 uur Sinterklaas wordt opge wacht op het parkeerterrein Laone. Van daaruit wordt een rondgang ge maakt met de muziek door het dorp naar het dorpshuis, waar burgemees ter J. L. Niemantverdriet-Leenheer Sinterklaas en zijn Pieten zal ontvan gen. Daar wordt een gezellige middag gehouden. BRUINISSE Bijzonder transport In de Bruse haven was deze week een bijzonder transport te bewonde ren. en sleepboot van Broedertrouw kwam met drie bakjes, een soort zol derschuiten aan in de haven. Nog niet zo bijzonder. Wel dat die bakjes met een grote kraan van Goud opgepakt werden en op een vrachtauto gezet werden. Drie vrachtauto's vervoer den die vaartuigen over de weg naar het Krekengebied bij Ouwerkerk waar de bakjes weer te water gingen. Ze worden ingezet voor het opknap- 15.15 uur. Het tweede optreden staat gepland om 15.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Toegang alleen mogelijk met toegangsbewijs, dat gratis is af te halen bij de Speelboom op de Appel markt. 14.40 uur Vertrek Sint naar de Con certzaal Mondragon. Route: Haven plein NZ, voor Concordia langs, Ha venplein ZZ, Havenpark, Kraan plein, Oude Haven NZ, naar Mondra gon. De ouders gaan na vertrek van de Sint met hun kinderen naar diver se schoollokaties. Vandaaruit gaan ze onder begeleiding van leerkrachten en begeleiders van de ouderraden naar de Conceiizaal. 15.15 uur aankomst van Sint in de Concertzaal. 16.30 uur Einde programma. DREISCHOR Zaterdag 25 november 13.30 uur Sint Nicolaas en zijn ge volg worden ingehaald aan het eind van de Bogerdweg. Met medewerking van muziekvereniging Crescendo. In optocht door het dorp naar de open- ,,Zie ginds komt de stoombootzal weer door vele kinderen gezongen wor den tegen de tijd dat de Sint en zijn Pieten aanmeren bij de havens op Schouwen-Duiveland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5