Groeiende interesse voor de Mosselloop van Delta Sport Delta Sport onderuit Weinig eer te behalen voor heren- en damesteam Delphi NIEUWSBODE Schakers TOG Bruinisse winnen van Zierikzee II Dames Kwiek realiseren gelijkspel tegen topper Dreischor verliest van koploper Graauw Renesse in Sinterklaas- stemming- i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag: 21 november 1989 Nr. 24648 7 De latere winnaar John Vermeule aan kop tijdens een 'beklimming' van één van de lastige heuvels in de Do meinen. Kort achter hem de andere nationale topper Kim Reijnierse. (Foto: Joop van Houdt). WESTENSCHOUWEN - De 22e Mosselloop van at letiekvereniging Delta Sport, in de Dominale bos sen van Westenschouwen, heeft een record aantal deelnemers te verwerken gekregen: 650. Vooral voor de KNAU-wedstrijdloop bij de heren over 9000 me ter was er een enorme belangstelling en schreven maar liefst 251 atleten zich in. Hierdoor werd het een nogal chaotische start, wat verder niets afdeed aan de prestaties die daarna werden verricht. De na tionale topper John Vermeule werd afgetekend win naar, terwijl een andere niet meer weg te denken to patleet, Kim Reijnierse, tien meter achter hem finishte. Bij de dames won wederom de nummer één van vorig jaar Carlien Harms. aan mijn spikes. Het zat allemaal dus niet zo mee". Hieronder volgen de uitslagen van de herenloop over 9000 meter en de damesloop over 3000 meter. Tevens vermelding van de beste Delta Sporters. Heren (ca. 9000 meter) 1. John Vermeule, Dyn. 27.59; 2. Kim Reijnierse, Dyn. 28.35; 3. Er- win Nederlof, Sl.sp. 28.51; 4. Leon v. d. Velden, AV'56 28.55; 5. Dick- Jan Hoogstrate, V&ltc 29.14; 6. Pe ter Jansen, Sprint 29.33; 7. Jan Koorevaar, Avanti, 29.36; 8. Fred Kooiman, Sl.sp. 29.54; 9. Han v. d. Griendt, Sch.sp. 30.05; 10. Ferry ten Hove, Spark 30.07; 15. Henk LEIDEN - Nadat onlangs het bekerduel tegen mede koploper WIK door het eerste herenteam van Delta Sport nog met 20-17 werd gewonnen, ging de jongste com petitiewedstrijd tegen het in de onderste regionen acte rende Mercasol/Saturnus hopeloos verloren: 21-17. Als lijstaanvoerder moet je nu eenmaal bedacht zijn op te genstanders die er enorm op gebrand zijn wel eens even te winnen van de koploper. Het deze keer beneden het ei gen niveau spelende Delta Sport trof dan ook een felle en werklustige thuisploeg tegenover zicht. GRAADW - De wedstrijd tussen koploper Graauw en hekkesluiter Dreischor is geheel volgens ieders verwachting in een 4-1 winst voor de lijstaanvoerder geëindigd. Dreischor had nog eens het nadeel twee van haar betere spelers juist tijdens dit zware duel te moeten missen: Wim van de Linde en Bart Helbers. Met slechts twaalf man kon Toine Tiggel- man hierdoor op bezoek bij Graauw. Ondanks het - logisch - bestaande vooroordeel was de motivatie van het Dreister elftal toch goed te noemen. Dreischor had namelijk al eerder puntjes afgesnoept van bovenin mee draaiende ploegen en putte juist hier uit de benodigde moed. Vol zelfver trouwen ging Dreischor dan ook van start en opende zelfs vrij sterk. Reeds in de eerste tien minuten werden er zo'n vier kansen gecreëerd. Geplukt Een inzet van Luck Heijboer werd nog net van de doellijn gehaald. Een keihard geplaatst schot van Jacco de Jonge werd door de keeper uit de uiterste bovenhoek geplukt. Richard Drubbel schoot uit een wat rommeli ge situatie tegen de keeper, terwijl Marco Dijst in de rebound vanaf twee meter onbegrijpelijk over schoot. Kansen waren er dus wel degelijk voor de rode lantaarndragers. In de zeventiende minuut kwam er een hoge bal in het strafschopgebied van Dreischor, dat tegen de zon in speelde. Kees Wesdorp werd bij het omhoog kijken naar de bal verblind door deze koperen ploert en kon de bal dientengevolge maar half raken. Een opkomende spits wist dit bui tenkansje te benutten, zodat Graauw eigenlijk de eerste kans wel wist te benuten: 1-0. Dreischor verloor de moed niet en pikte het eigen spelletje weer goed op. Mede door goed keeperswerk van Hans Hoek bleef Dreischor overeind. Zo goed als hij voorgaande mogelijk heden om zeep had weten te brengen, faalde Hoek in de dertigste minuut. Een afstandsschot vanaf 25 meter, niet eens zo hard maar wel laag inge schoten, werd door hem verkeerd be oordeeld en de 2-0 was een feit. Hopen Na de hervatting werd het in de derde minuut reeds 3-0. Marco Dijst rondde vervolgens in de vijftiende minuut een aanval over diverse schij ven prima af: 3-1. Dreischor bleef op de aansluiting hopen en trachtte dit te bewerkstelligen met de inzet van drie spitsen. Tien minuten voor het einde ging Jan Pankow de fout in door in de defensie te proberen een man uit te spelen. Dit mislukte en de eindstand was snel bezegeld: 4-1. RENESSE - Zo kort na de intocht van Sinterklaas is het eerste elftal van Renesse zondagmiddag wel al te scheutig omgesprongen met het uit delen van cadeautjes. Tijdens de thuiswedstrijd tegen Schoondijke vonden de bezoekers maar liefst zes doelpunten in de schoen. Hoewel de gehele ploeg van Renesse niet draai de was voornamelijk het niet in vorm zijn van doelman Ad Hendrik- se een groot manco. Ook het wegval len van de as van de verdediging, Dick Hart, was een - te - grote aderla ting voor Renesse. Het rammelen van de achterhoede zorgde ervoor dat in de twintigste mi nuut door Renesse een 0-1 achter stand geduld moest worden. Eén mi nuut voor rust gelukte het aanvoer der Leen Rademaker om met wat ge luk de gelijkmaker te scoren'. Schoon dijke wilde echter koste wat kost nog vóör rust een voorsprong realiseren en deed dit nog in diezelfde minuut. Mede door een grove fout van Peter Beye, die de bal precies in de voeten van een tegenstander speelde, kwam er een ruststand van 1-2 op het score bord. Deze domper kwam men ook de tweede helft niet meer te boven. Wel werd er getracht meer tot aansluiting te komen en meer druk uit te oefe nen, maar door een persoonlijke fout werd het alweer in de tiende minuut van de tweede helft 1-3. Renesse zette hierna alles op alles en via Michel van de Hoek werd de aansluiting ge scoord: 2-3. Hierna ging men, met de nodige risico's op jacht naar de ge lijkmaker. Wederom een fout in de achterhoe de resulteerde in een nog verdere achterstand: 2-4. Leon Bakker wist het saldo toch weer iets te verkleinen en trapte de derde goal voor Renesse erin: 3-4. Het risicovolle spel van Re nesse resulteerde echter in nog twee doelpunten voor de bezoekers: Eind stand zodoende 3-6. „Schoondijke was vanmiddag gewoon de sterkste ploeg, Renesse heeft het gewoon ca deau gegeven", moest Renesse- trainer Wim Maljers na afloop helaas concluderen. ZÜRICH - De UEFA heeft vijf spe lers geschorst voor de eerstvolgende Europa Cup-wedstrijd, die op 21 of 22 november wordt afgewerkt. Oleg Protassov (Dynamo Kiev), Mario Fac- cenda (Fiorentina), Christian Kegle- vits em Michael Konsal (beiden Ra pid Wien) en Nico Claesen (Antwerp) maken het eerste duel van de achtste finales van het UEFA-bekertoernooi niet mee LONDEN - Atletiektrainer Frank Dick, die onder anderen tienkamper Daley Thompson naar twee Olympi sche titels begeleidde, gaat zich voor het WK in Italië bezig houden met de Schotse voetbalselectie Dick heeft ook geruime tijd de conditietraining verzorgd voor Boris Becker. Na de eerste doorkomst waren de kaarten al definitief geschut. Vermeule en Reijnierse voerden de kop aan, met ongeveer tien se conden daarachter wederom een duo, te weten Leon van der Velden en Erwin Nederlof, die ook in deze volgorde over de meet kwamen. De winnaar van vorig jaar, Jan Koorevaar, was na die eerste ronde helemaal teruggevallen naar een 35e plaats. ,,Ik had nieuwe schoe nen en kreeg last van mijn enkel. Ik heb toen snel mijn schoenen verwisseld, maar kwam zodoende wel op een flinke achterstand. Ik denk dat ik zeker derde had kun nen worden dit jaar, want ik heb me toch nog weten op te werken naar een uiteindelijke zevende plaats", vertelde de kleine atle tisch gebouwde Koorevaar na af loop. Delta Sporter Als eerste Delta Sporter was het geheel volgens verwachting Henk Cysouw die op een vijftiende plaats binnenkwam (30.34). „Door omstandigheden heb ik drie maanden niet gelopen en ben vori ge week weer pas begonnen met wedstrijdlopen. Maar toen eindig de ik nog één minuut achter club genoot Jan Hoek, terwijl ik hem Tijdens de eerste set zag het er voor de heren nog niet naar uit dat het zo slecht zou aflopen. Er werd goed ge speeld, hoewel bij het verstrijken van de set het steeds moeilijker werd om de setwinst te pakken. Het werd een hele snelle set die met 10-15 op naam van Delphi Mevo '80 kwam. Deze winst bezorgde de Zierikzeeënaren goede vooruitzichten voor het verde re verloop van de wedstrijd. In de tweede set stroopten de gast heren echter succesvol de mouwen op en trokken tevens het tempo omhoog. Delphi Mevo '80 had hiermee proble men en kon zich niet aanpassen aan deze verandering. Ook het enthou siasme was van onvoldoende mate om wederom te kunnen imponeren. Blokkerend werd er erg veel verlo ren, en op de hoge buitenaanvallen van Rowido kreeg men onvoldoende vat: 15-10. Ook de derde set ging verloren. Fouten in de rallypass en te weinig variatie in het Zierikzeese spel speel den Rowido in de kaart. Omdat de di agonale service van Delphi Mevo '80 een paar keer buiten de lijn beland de, ging men vervolgens te gemakke lijk opslaan waardoor de tegenstan der vervolgens deze gemakkelijk kon parrercn. Het blokkeren bij de nu juist één minuut voor ben ge bleven. Ik ben daarom best tevre den, het is alleen jammer dat ik op het laatste stukje net even iets te kort kom. Als het straks steeds be ter gaat moet ik toch wel met de beste vijf van Zeeland mee kun nen komen", stelde Cysouw opti mistisch vast na zijn finish. Jan Hoek, die op een 33e plaats eindigde (31.41), was minder vro lijk gestemd. „Na één rondje was ik al kapot. Ik probeerde name lijk Cysouw voor te blijven, maar dat heeft me genekt. Henk is een echte klepper op die heuvels ook en zo, terwijl ik enorme moeite heb met dat hoogteverschil. De omstandigheden waren vérder goed, maar het was deze keer ook wel een heel sterk veld zeg". Bij de dames werd Carlien Harms weer overtuigend winnaar over 3000 meter. Met een halve mi nuut voorsprong op de nummer twee Brenda Sleeuwenhoek. Als eerste Delta Sportster kwam Lies- beth van Ast als zestiende binnen in een tijd van 11.35. Tien plaatsen achter haar finishte veterane Greet je Smit als tweede Delta Sportster, die voor de eerste keer aan de Mosselloop meedeed. ,,Ik had een nogal slechte start en viel bij de eerste beklimming. Daarna had ik ook nog eens een stuk hout Schouwse ploeg lukte steeds minder en deze set ging met 15-12 verloren. Voorafgaand aan de vierde set trachtte coach Roel Kok zijn team te motiveren door de goede eerste set in de gedachten terug te roepen. Deze mentale opkikker had tot gevolg dat tot een stand van 6-6 de strijd gelijk opging. Bij een stand van 14-6 bleef deze lang op de borden staan, en kroop Delphi Mevo '80 langzaam dichterbij tot 14-8. Dooreen persoon lijke fout won Rowido echter ook de ze set: 15-8. Eindstand 3-1. Dames Het eerste damesteam van Delphi Mevo '80 heeft twee belangrijke pun ten verloren door met 3-1 te verliezen van Rabo/Krimpen 2. Omdat er een paar teams met eenzelfde aantal pun ten op de ranglijst stonden, was winst belangrijk om op te kunnen klimmen. Tijdens de eerste set zag het er goed uit en mede door een goed blok liepen de Zierikzeese dames uit naar een 4-8 voorsprong. De pass lag goed en er werd succesvol afgerond: 8-15. In de tweede set was deze pass een Cysouw, DS 30.34; 33. Jan Hoek, DS, 31.41; 56. Arie van Dijk, DS 32.54; 57. Adrie Hollaar, DS 32.55; 61. Peter Jordaan, DS 33.11; 94. Jaap van Ast, DS 34.39; 97. Dorus Breidenbach, DS 34.46; 104. René Baartse, DS 35.04; 107. Gerco van Heemst, DS 35.16 VI; 108. Jan van Hassent, DS 35.20; 109. Rinie van Dijke, DS 35.21; 123. Cor Muller, DS 35.45 V2; 149. Leo Stoutjesdijk, DS 36.36; 152. Cor Duinhouwer, DS 36.44 VI; 156. Sytze Stins, DS, 36.50; 168. Martien Moermond, DS 37.22 VI; 170. Cees Bolle, DS 37.28; 175. Wim Bakker, DS 37.47; 187. Kees Reynhoud, DS 38.12; 190. Ru- di Ravia, DS 38.23; 193. Henk de Jong, DS 38.29 VI; 213. Cor de Jon ge, DS 39.25; 215. Cor Rademaker, DS 39.49; 221. Chris Werry, DS 40.06; 222. Walter v. d. Velde, DS 40.21; 225. John de Rek, DS 40.41 VI; 232. Krijn de Oude, DS 41.50 V2; 238. Joop Kristelijn, DS 43.25 VI; 242. Jan Kloet, DS 43.49 V2. Dames (ca 3000 meter) 1. Carlien Harms, Sparta 9.-25; 2. Brenda Sleeuwenhoek, Avantri 10.07; 3. Barbara Kamp, Pac 10.15; 4. Marianne Stolk, Atilla 10.22; 5. Yvonne Schreuder, Atilla 10.31; 16. Liesbeth van Ast, DS 11.35; 26. Greetje Smit, DS 12.24 Vet.; 29. Jo- lien Bekkenk, DS 12.54 Vet. stuk minder en' was het Rabo/Krim- pen dat dankbaar gebruik maakte van een terugval van Delphi Mevo '80: 15-10. Bij de derde set liepen de gastvrouwen uit naar een 4-0 voor sprong. Delphi Mevo '80 realiseerde echter een 6-9 voorsprong en wist de ze goed vast te houden. Bij een gelij ke stand van 15-15 was het enorm spannend en ging de opslag over en weer. Delphi Mevo '80 miste de scherpte in de aanval en ging na een goede driemeter-aanval van Rabo/Krimpen op de knieën: 17-15. Omdat er in de vierde set nogal verwarring ontstond over de opstelling, werd ook deze set door de thuisploeg gewonnen: 15-10. Omdat beide teams achteraf gezien aardig aan elkaar gewaagd waren, had een gelijkspel misschien de ver houdingen beter weergegeven. Uitslagen De andere uitslagen van Delphi Me vo '80-teams waren: Alexandria-Del- 6hi Mevo '80 jongens A 3-1; Volley 1- 'elphi Mevo '80 heren 2 2-2; Geer- vliet-Delphi Mevo '80 dames 2 3-1; In termezzo 2-Delphi Mevo '80 meisjes A 3-0. Het merendeel van de Zierikzeese handballers speelde ver beneden het eigep kunnen. Alleen Frangois Verrij- zer was in vorm en speelde een puike partij. Saturnus had tijdens het gehe le duel het betere van het spel, terwijl Delta Sport achter de feiten bleef aanlopen. Ook een overtal-situatie in de tweede helft konden de mannen van trainer/coach Rob de Vos niet uit buiten. „Ik heb dit dan ook als een echte nederlaag ervaren", reageerde De Vos na afloop. Felheid Tijdens de eerste helft ging de strijd nog gelijk op tot een stand van 4-4. Door de felheid waarmee Satur nus ten strijde trok werd de marge al snel vergroot tot 9-4. Toch lukte het Delta Sport om zich terug te knok ken. Hierdoor werd er een ruststand van 11-9 op de borden gebracht. Na de rust gelukte het beide ploegen om el kaar wederom in evenwicht te hou den. Bij een stand van 15-14 had Delta Sport vervolgens het tij kunnen ke ren, maar wist geen gebruik te ma ken van een overtal-situatie. Men speelde veel te onrustig en stond meer tegen zichzelf te spelen dan de Tijdens de beginfases van alle sets speelden de heren van W Kwiek niet bijster goed. In het middenspel kwam er dan vervolgens wat herstel en door concentratieverlies van Ibis kon het verschil worden verkleind. De eerste set ging in ieder geval dui delijk en geheel kansloos verloren. Al vrij snel brachten de gastheren een 7-2 voorsprong op de borden. Voornamelijk de stop aan Bruse zij de was slecht te noemen. De set-up was redelijk voorspelbaar en veel persoonlijke fouten van de aanvallers waren in het voordeel van Ibis. On danks twee time-outs wist W Kwiek het tij niet te keren. Tijdens de twee de set wisten de Bruse volleyballers bij een 11-5 achterstand een kentering teweeg te brengen. Ibis had ineens vooral problemen met de prima ser vice van Kwiek. Ibis wist de winst van deze tweede set dan ook een stuk moeizamer in de wacht te slepen: 15-11. In de derde set lukte het VV Kwiek om de opponent redelijk bij te houden. Voornamelijk omdat Vrouwe Fortuna zich tussen de thuisploeg had verschanst, kon Kwiek steeds net even op achter stand gehouden worden. Via 10-6 knokten de bezoekers zich echter te rug tot 11-11. Op dat moment werd er redelijk volleybal binnen de lijnen tentoongespreid, maar het was toch wederom Kwiek dat moest buigen: 16-14. De dames van VV Kwiek speelden een prima partij teger topper Volli- do. Dit team bestaande uit lange mei den die een heel snel spelletje spelen, werd door een gedurfd spelend W Kwiek succesvol op gelijke hoogte ge houden. De Bruse dames moesten het daarbij ook nog eens stellen zonder spelverdeelster Els Munter. Voor haar reisde Dian Jonker mee naar Hen drik Ido Ambacht. BRUINISSE - Het Bruse vijftal van schaakvereniging TOG heeft in de 2e klasse Noord van de Zeeuwse schaakcompetitie een knappe 4-1 overwinning behaald op het team van Zierikzee II. Waar eerste bordspeler Jan de Korte van TOG de basis legde voor deze ruime zege, daar redde Zierikzeespeler Jan Bom de eer voor z'n team. In een Siciliaans Drakenvariant won Jan de Korte in een petitcombi- natie een pion van z'n tegenstander G. den Broeder en bezorgde hem te vens een dubbelpion. Die winst gaf hij niet meer uit handen en ondanks vele klemmen en voetangels maakte hij de partij op een technisch voortva rende manier uit. Spaanse Ad van Klinken speelde een Spaan tegenstander aan te pakken. Ieder een deed wel zijn best maar speelde voor zichzelf en niet voor hét team. Er zat dan ook geen duidelijke lijn in deze wedstrijd. Saturnus bleef ge concentreerd punten pakken en won uiteindelijk met 21-17. De doelpuntenmakers van Delta Sport waren: Peter Lefèvre 3x, Bert Nuyens 2x, Jaco Vleeshouwer 2x, Jean-Marie Tubiana 2x, Francois Verrijzer 2x, Ricky Evertse 2x, Bert de Vos 2x. Erwin Schaalje lx, Leo Bruggeman lx. Uitslagen Groene Ster-CT/Hellas 2 20-19; DES '72-Wings 19-19; Mec/Saturnus-Delta Sport 21-17; WIK-Animo 13-13; EMM- Helio/Tachos 2 17-8. WIK 4 2 2 0 6 59-45 EMM 4 3 0 1 6 59-45 Delta Sport 4 3 0 1 6 76-63 Animo 4 2 1 1 5 60-61 CT/Hellas 2 4 2 0 2 4 79-71 Helio/Tachos 2 4 2 0 2 4 48-63 DES '72 4 1 1 2 3 79-82 Groene Ster 4 1 1 2 3 57-62 Mere/Saturnus 4 1 0 3 2 65-76 Wings 4 0 1 3 1 51-65 Tijdens de eerste set werd Kwiek nog behoorlijk overdonderd en toog Vollido in een hoog tempo naar een regelrechte setwinst van 15-9. Na een Bruse time-out bij 14-4 gelukte het toch nog om goed tegenstand te bie den. In de tweede set kon W Kwiek het tempo van de tegenstander wat beter bijbenen, maar kon toch niet verhinderen dat ook deze set verloren ging: 15-9. Kwiek scoorde voorname lijk via de service in het achterveld van Vollido. Reeds in de tweede set was het ge voel ontstaan dat er tegen dit team meer inzat. Kwiek bleef dan ook vrijuit spelen en wist in de derde set ineens een 0-5 voorsprong te realise ren. Met name door directe punten, middels prima afwisselend service- werk Gang, kort, hard en zacht) van aanvoerster Marjo van der Have, ke ken de gastvrouwen op een gegeven moment zelfs tegen een 0-10 achter stand aan. Ondanks time-outs en enkele wis sels bleef W Kwiek scoren en won deze derde set met 9-15. Uit deze over winning werd de moed geput voor de vierde en laatste set. In het begin ging men gelijk op maar wist Kwiek wederom een voorsprong te nemen. De aanval liep goed en er werd met meer durf dan anders aangevallen. Fouten van elkaar werden collectief opgelost, terwijl het verdedigend ook allemaal goed verliep. Deze vierde set kwam eveneens op naam van Kwiek: 11-15. MEXICO-STAD - De in Nederland se dienst rijdende beroepsrenner Raul Alcala heeft de ronde van Mexi co op zijn naam gebracht. De klim mer uit de ploeg van Jan Gisbers hield de Sovjetrus Sergej Koepeino- vitsj en zijn landgenoot Miguel Ar royo achter zich. se partij tegen Jan van Dalsun. Van Dalsun haalde in een (te) vroeg stadi um z'n Dame van stal wat Van Klin ken een positioneel overwicht ople verde en naar het einde toe de volle winst. De Carokann-opening van Kees van den Bos leverde hem in z'n partij tegen Jan Verkerk in de 13e zet een pionwinst op die in de eindfase goud (promotie) waard bleek te zijn. De Boedapester-opening van Ceel Houkamp bracht eigenlijk voordeel op van tegenstrever Fokko Baakman. Met iets meer elan had Baakman daar de volle winst uit kunnen sleu ren. Maar toen de aanval min of meer strandde, nam de vanouds sterk op links spelende Houkamp de power- play over, trok in z'n slotoffensief naar rechts en won de partij. Rinus Muller ging strijdend ten onder. De druk die Jan Bom in een torenoffen sief op de verdediging van Muller uit oefende was te groot. 'S-GRAVENDEEL - Het eerste herenteam van Delphi Mevo '80 heeft tijdens de jongste competitieronde het deksel op de neus gekregen. De uitwedstrijd tegen Rowi do ging met 3-1 verloren. Na de goede wedstrijd van één week geleden voor coach Roel Kok en zijn mannen een ware afknapper. Ook het eerste damesteam van de Zierikzee se volleybalvereniging kon geen vuist maken en moest haar meerdere erkennen in te genstander Rabo/Krimpen 2: 3-1. HELLEVOETSLUIS/HENDRIK IDO AMBACHT - Het eerste herenteam van VV Kwiek heeft tijdens de jongste uitwedstrijd haar meerdere moeten er kennen in de nummer twee van de ranglijst, Ibis: 3-0. Mede door een slechte pass en weinig creatieve aanvallen werden de Bruenaren met lege handen huiswaarts gezonden. Het eerste damesteam daarentegen wist een 2-2 gelijk spel te realiseren tegen, eveneens de nummer twee van het klassement, Volli do.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7