Subtropische reddingsbrigade streeknieuws REBECCA VALDEN, huisarts STREEKDICHTERS 4 O kom er eens kijken Brand door oververhitte frituurpan Voor naar deurloo 'ABW ZIERIKZEE - Leden van een reddingsbrigade staan het hele zomerseizoen in de startblokken om mensen, die in het water in de problemen zijn geraakt, te redden. Geen plezierige, maar wel belangrijke taak voor de redders. Daar mag best een gezellig uitstapje tegenover staan. Vandaar dat de reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland zaterdag met maar liefst 142 leden richting Roompot in Kamperland is gegaan. Daar werd. het reddingszwemmen aangenaam afgewis seld met een frisse duik in het subtropisch zwemparadijs. Bij de aanbieding van de nieuwe bundel in de streektaal zong Ad Leij- dekkers in verschillende talen het lied 'hoe zoet het is te minnen de dochter van de dominee'. Achteraf besef ik dat dit wellicht de inspira tiebron was voor de volgende nieuwe berijmingen van het oude lied O kom er eens kijken. HET KIND O kom er eens kijken wat ik in mijn schoentje vind. Alles gekregen van die goede Sint. Een plastic trein met PVC Leuk oorlogstuig en een CD een al te gekke flipperkast een pop die kruipt en plast. O kom er eens kijken wat ik in mijn schoentje vind alles gekregen van die goedzak Sint. ERICH HONECKER O komm mal kucken was ich in mein Schuhlein find alles bekommen von dem guten Sint. Ein Stein von der Berliner Mauer und bittre Trauben, o so sauer Ein Kuchlein von mein eigen Deeg und ganz mein Land lauft leeg. O komm bald mal kucken was ich in mein Schuhlein find alles bekommen von mein Kamerad Sint. ARJAON O kom toch es kieken wat ik in mien schoentje vind alles gekregen van de goeie Sint. Een Schouwse band van toen tot nu een bundeltje ,,Van Burgh tot Bru" een dochter van de dominee, een hart voor Zierikzee! O kom toch es kieken Kom mae naer ons eiland toe. Ons binne ma boertjes. Tsjiengelatsjiengelaboem. DE KLERK O kom tog eens kyke wat ek in my skoentie vind alles gekreë van die witte Sint. Een bordje waar Sint zo van baalt met 'slegs vir blanke' doorgehaald. Een zwembroek om voortaan tesaam met zwart in zee te gaan O kom tog eens kyke nee hy is tog nie so slegt die ondergeschikte, ja die zwarte knegt! KOK een heel nieuw pak, maar niet al te wijd geem ruimte meer voor nieuw beleid een looneis van wel vijf procent maar in de kas geen cent! O kom er eens kijken wat ik in de schatkist vond heb je het gezien, ja? Juist het is de grond. THIJS LIBREGTS wat stank voor dank van het publiek een zwarte piet en veel kritiek een reis naar Rome (nog op til en ook nog een bittere pil 0 kom er eens kijken wat men mij in de schoenen schuift de M van Michels en de C van Cruijff. MARGARETH THATCHER Neil Kinnock, made from chocolade 1 freet him up, before it's too late A crown, want over a year of three zegt men: Her Majesty! 0 come ye and see what I in my little shoe find 1 got it from Nicolas. He's a Saint so kind! GORBATSJOV Twee watjes voor het luid protest van Let, Lee Towers en de Est. Een wijn eens 'rood' maar nu azijn een Lenin van porcelein. O glasnostkrapolsky wat zal in mijn schoenski zijn een perestrojka vol van marse pi jn. ZOC een ansichtkaart van heel erg ver met 'Grussen aus der DDR Wir sollen da auch spoedig sein bei euch auf 't Havenplein!' Om kom toch eens kijken wat ik in mijn laatje zie. Noch mehr Marke. Das verqess ich nie! MARZAS ZIERIKZEE - In de keuken van de woning van de heer P. aan de Volke- rakstraat te Zierikzee vond maan dagavond een keukenbrandje plaats. De brand werd veroorzaakt door een oververhitte frituurpan. De brand vond plaats om ongeveer 21.30 uur. Tben P. de brandende fri tuurpan ontdekte pakte hij het ge vaarte op en zette het buiten. Een ge deelte van de brandende massa viel daarbij op een aantal kookboeken dat op de koelkast naast het fornuis lag. Die vielen al brandende achter de koelkast. Het brandweerkorps van Zierikzee bluste het vuur snel met een hoge drukstraal. De water schade bleef beperkt. Maar doordat in de keuken nogal wat polyester was verwerkt, dat ging branden en smeu len, was de roetschade groot. Volgens een voorzichtige schatting van brand weercommandant H. J. Fierens onge veer 5000 gulden. De heer P. wist zijn beide cavia's die met hun hok ook in de keuken stonden tijdig in veilig heid te brengen. ZIERIKZEE Sinterklaasvoorstelling Theater Alteklein houdt morgen, woensdag 22 november, een Sinter klaasvoorstelling. Het theater is ge huisvest in de Sint Domusstraat, 106 te Zierikzee. De voorstelling beèint om 14.30 uur en het verzoek is zich vooraf telefonisch aan te melden via 01110-14200. De voorstelling wordt herhaald op woensdag 29 november, zelfde tijd. Kerstshow Tuincentrum/hoveniersbedrijf Janse in Zierikzee houdt vanaf 25 no- vemer een kerstshow. Janse houdt open huis met bloemstukken, keret- bollen-en kransen, geschenken, pot- terie en authentieke Lloyd Loom stoeltjes. Vanaf 2 december zijn er weer kerstbomen. Advertentie Kampeergids Deze week is de Kampeergids Zee land 1990 verschenen. De gids wordt in een oplage van 75.000 exemplaren verspreid door de provinciale VW in Zeeland. Er-is zowel een Nederlandse als een Duitse versie. Surprisemiddag Iedereen die dat wil kan woensdag middag 29 november naar clubhuis De Lichtboei in de Poststraat in Zie rikzee komen om een Sinterklaassur prise te maken. Het is wel de bedoe ling dat men zelf doos, inpakpapier en dergelijke meeneemt. Zakèn als lijm, schaar, papier worden beschik baar gesteld door het clubhuis. De surprisemiddag begint om 13.30 uur. BRUINISSE Jaarvergadering NCVB De Nederlandse Christenvrouwen bond afdeling Bruinisse hield haar jaarvergadering. Nadat de presidente mevrouw L. Roukema iedereen en in het bijzonder de afgevaardigden van Zierikzee en Kerkwerve welkom had geheten, opende ze met gebed. De jaarvergadering is bij uitstek ge schikt om de banden eens extra aan te halen en dat gebeurde dit keer met een gezamenlijke Chinese maaltijd. Naar aanleiding van Ps. 139 hield de presidente een meditatie over de Ric- teres Deborah, een Richteres in de tijd dat het volk bijzonder afvallig was. Ze was een vrouw die voor alles en iedereen open stond. Mevrouw De Ronde was 80 jaar geworden en van wege dat feit werd ze toegezongen met Ps. 68:9. Notulen, jaarverslag en financieel verslag werden voorge lezen en in orde bevonden. De kascon trole werd verricht door de dames Roozemond-Okkerse en Okkerse- Kik. In de pauze werd een verloting voor de gemaakte kosten gehouden. Daarna werd een liedjesquiz gehou den en las mevrouw De Koning- Castel een stukje voor in het Zeeuws over een Grietebot. De avond werd af gesloten met het lied: 'k Wil U o God mijn dank betalen. Grootste kotter van West-Europa Maaskant Shipyards gaat de groot ste mosselkotter van West-Europa bouwen. Het wordt een kotter van 38,15 m lang en 10,35 m breed. Het be treft de Ye 79 Anna Trijntje die Maas kant in opdracht gaat bouwen voor fa. J. de Rooy uit Yerseke. In het schip komen twee hoofdmotoren Caterpil lar van 450 pk elk. Het casco wordt in Polen gebouwd terwijl de afbouw in de Bruse vestiging van Maaskant plaats vindt. De bedoeling is het schip voor het zaadvissen in mei in de vaart te hebben. Woensdag 22 november Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Vrouw zijn, gevarieerd ma gazine voor de vrouw. 10.45 uur De muzikale fruitmand, verzoekprogramma voor geestelijke liederen. 15.00 uur Jij of niks, serie portretten van jongeren die vrijwillig in poli tiek onrustige landen gaan werken. Herh. 15.30 uur Vlucht van de condor, 3- delige documentaire serie over de grote gier in Zuid-Amerika. Afl. 1. 16.25 uur Ronduit muziek, muziek programma. 16.35 uur Tom Sawyer, tekenfilmse rie. 17.00 uur Henkie's droomboom, te kenfilmserie. 17.19 uur De mooiste verhalen uit de bijbel, tekenfilmserie. Afl. 4. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Tijdsein-buitenland, blik over de grenzen met buitenland commentator Aad Kamsteeg. 17.55 uur Tussen zes en half zeven, in formatieve documentaire over weten schap, techniek of de achtergronden van het nieuws. 18.27 uur Avonturenbaai, serie. 19.00 uur Journaal. 19.21 uur Highlight, maandelijks praatprogramma. 19.48 uur De Campbells, serie. 20.20 uur Bunkeren, actualiteitenru briek. 20.30 uur Aaron Miller, Amerikaanse serie. 21.20 uur God verandert mensen, praatprogramma vanuit De muske- ton in Utrecht. 22.30 uur Journaal. 22.42 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.12 uur Leven in een Kibboets, Is raëlische documentaire over het leven in deze woongemeenschap. 23.37 uur Tenslotte, slotwoord door ds. J. C. Schouten uit Baambrugge. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur G.I. Joe, Amerikaanse animatie-speelfilm. 17.35 uur Visionaries, tekenfilmserie. 18.05 uur BOOS, uitzending van Bart Omroep Organisatie Stichting. 18.30 uur Countdown, muziekpro gramma. 19.25 uur Empty nest, Amerikaanse serie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Sterrenjacht, muziekwed- strijd. 21.20 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 21.50 uur Sportgala: Autostrandrace, vijf verschillende klassen autosport op het strand van Scheveningen. 22.30 uur Tweede lijn, tweewekeijks actualiteiten-programma. 22.55 uur Pin up Club, terugblik naar alle hoogtepunten die tot dusver zijn uitgezonden. 23.46 uur Journaal. Nederland 3 08.55,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.00 uur Plaatjes kijken, afl. 2. 09.30 uur Natuurkunde onderbouw V.O., afl. 3a t/m 4b. 18.00 uur Hollandse nieuwe. Afl.: Permanent in'het vak. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis, kindermaga zine. 19.10 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 19.49 uur Uitzending van de VVD. 20.00 uur Journaal 20.20 uur 75 jaar mensen in nood, film van de Stichting Mensen in nood. 20.25 uur Avondvoorstelling: Nana Akoto, Ghanese speelfilm. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie over politiek, economie, kunst en wetenschap. 22.45 uur Studio Sport. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 16.00 uur De tovenaar van Oz, 52- delige Japanse animatieserie. Afl. 26. 16.25 uur De Edison tweeling, Ameri kaanse serie. Afl. 2. 16.50 uur Dramarama, reeks Britse jeugdfilms. Vandaag: Shoop! 17.15 uur Magica, serie over de histo rie van de cinema. Afl. 12. 17.25 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie. Afl. 58. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 86. 18.05 uur Plons en de sterrenkijker. 18.10 uur Johan en de Alverman, 16- delige jeugdserie. Afl. 12. 18.35 uur Kilimanjaro, nieuwspro gramma vöor jongeren. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Israëlitisch Gods dienstige Uitzendingen. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Pak de poen, loterijshow vanuit het Amerikaans theater. 21.25 uur Jeugdlief jes, 6-delige Britse comedyserie. Afl. 2. 21.55 uur Mobiele mensen - auto, tweewekelijks automagazine. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws 22.45 uur Eiland, maandelijks kunst magazine. 23.35 uur Coda: Gedicht, van Paul van Ostaijen. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 46. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 887 19.25 uur 2x7, tv-spelletje. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Sportavond. Aansl. verkeerstip. Donderdag 23 november Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.36 uur Thuis in de dierentuin, se rie. 17.01 uur Neighbours, Australische serie. 17.30 uur Journaal. 17.41 uur Rapido, actueel popmagazi ne. VARA's kindermenu: 18.04 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie. 18.26 uur Boes, tekenfilmserie. 18.37 uur De smurfen, tekenfilmse rie. 19.00 uur Journaal. 19.23 uur De baas in huis? comedyse rie. 19.47 uur Labyrint, spelprogramma. 20.19 uur Zeg 'ns AAA, comedyserie. 20.44 uur Doet ie 't of doet-ie 't niet? spelprogramma. 21.58 uur Achter het nieuws, actuali teitenmagazine. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Golden Girls, comedyserie. 23.09 uur De kloof, discussiepro gramma over Haagse regels en Ne derlandse werkelijkheid. 23.54 uur Kronkel: Lezen, geschreven door Simon Carmiggelt. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur AVRO Service salon, geva rieerd magazine. 17.00 uur Post!!! Correspondentieru briek bestemd voor kinderen van 8 tot 13 jaar. 17.30 uur Toppop gogo, popprogram ma. 18.00 uur Ontdek je plekje, Makkum. Herh. 18.10 uur Wijnwereld, 8-delige cursus over wijnen. Afl. 2. 18.30 uur David de kabouter, teken filmserie. 19.00 uur Growing pains, comedyse rie. 19.25 uur Preferenties, spelprogram ma. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Ladyhawke, Amerikaanse speelfilm. 22.30 uur Tussen kunst en kitsch, ge presenteerd door Cees van Dronge- len. 23.10 uur Van de rug af gezien, pro gramma waarin door een schrijfvaar dig panel wordt gestoeid, gespeeld met en nagedacht over de Nederland se taal. 23.46 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.30 uur Het Nederlandse land schap. Afl. 7. 10.00 uur Kijk als je tekent, groep 3 en 4. Les 1. 11.00 uur Tjo San. Les 1. 18.00 uur Waslijn, programma over de Nederlandse samenleving en de immigranten. 18.15 uur Een nieuwe lichting solda ten, reportage over het toenemend aantal dienstplichtigen uit etnische minderheden. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur In de schaduw van de steen, 6-delige Schotse jeugdserie. Afl. 2. 19.35 uur Vogels kijken, natuurfilm serie. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Hoezo democratie? Canade se documentaire-serie over de staats vorm democratie. 21.10 uur Lopend vuur, mediaru- briek. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie over politiek, economie, kunst en wetenschap. 22.45 uur Por favor, cursus Spaans voor beginners, les 10. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie. Afl. 59. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 87. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en het vliegend tapijt. 18.10 uur Kung Fu, Amerikaanse se rie. 19.00 uur Korte film. 19.10 uur Uitzending door derden, programma van de Agrarische Televisie- en Radio-omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 241. 20.25 uur Felice! Quizprogramma. 21.00 uur Panorama. 22.00 uur Leven (Inochi), 7-delige Ja panse serie. Afl. 1. 22.25 uur Kunstzaken. 22.30 uur Nieuws 22.45 uur Première, filmmagazine. 23.15 uur Coda: Berceuse, van Die- penbroeck en Lerberghe, uitgevoerd door het Trio Herman Roelstraete. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 47. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 888. 19.25 uur 2x7, tv-spelletje 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur De geest en de vorm, 10- delige Japanse serie. Afl. 8. 20.45 uur Het licht over de velden en de bergen, Japans drama van Yoshiki Nishimura. DEN HAAG - De penning voor bij zondere verdiensten van de gemeente Den Haag is toegekend aan Adri Dui- vesteijn, voormalig wethouder van ruimtelijke ordening en stadsver nieuwing. Hij kreeg de onderschei ding als blijk van waardering voor zijn belangrijke bijdrage aan het be stuur van de gemeente. Duivesteijn is ruim 14 jaar lid geweest van de ge meenteraad. UTRECHT - Druk en Papier, de grafische bond van de FNV (47.000 le den), pleit ervoor dat vakbondsleden per bedrijf afspraken maken met hun werkgever over een milievriendelijke manier van produceren. Op de studie dag Schoon, ook jouw werk in Rhe- nen stelde Druk en Papier bestuurder René van Tilborg voor om per onderneming een milieuplan op te stellen. ROOSENDAAL - „Nederland krijgt zijn grootste beeldentuin, in West-Brabant". Onder deze slogan heeft de Culturele Stichting 3W= in Roosendaal een groot kunstproject gepresenteerd. Op acht plaatsen in West-Brabant langs auto- en vaarwe gen worden in 1993 acht monumenta le ruimtelijke objecten of beelden ge plaatst. Citroën Even buiten het dorpje Saint Crétien, Waar ik die middag langs kwam rijden. Stond langs de weg een Citroën Aan moeheid van metaal te lijden. Een auto, die werd afgeschreven Lang geleden en dat was te zien. Die aan de seizoenen prijsgegeven Zonder nut gebleven is sindsdien. De deuren hingen scheef aan de scharnieren. Om de versleten banden groeide heggerank. De motor werd bewoond door kleine dieren. Een vlierstruik bloeide op de achterbank. Maar de oude heer stond onverstoorbaar in de zon Zijn allerlaatste levensdagen te genieten. En waar hij geen glans meer geven kon Daar blonken de papavers en margrieten. Monsieur", vroeg ik, ,,kan ik wat voor u doen?" 'n Glimlach gleed om de gebroken ruiten. En na een lange stilte klonk het toen: Madame, je vous en prie de achterklep te sluiten". Haast liefdevol sloot ik de kofferbak. De oude leek vermoeid van 't praten. En na een klopje op 't gedeukte dak Heb ik hem weer alleen gelaten. Jenny van der Veer Noord welle Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierik- zeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierik- zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen wor den vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht 26 „Zij heeft geen oudere meer, alleen een stiefvader en die woont hier niet. Maar het is misschien beter als u het van haar zelf hoort?" „Ja", zei Rebecca. „En hoe is het met de baby?" „Die slaapt nog steeds". „Heeft zij er belangstelling voor getoond?" „Niet veel. Zij heeft er alleen maar even naar gekeken toen ik het haar vroeg". „Is haar man nog komen opda- gen?" „Nee, dokter". „Hmmm", zei Rebecca. „Heeft u al met haar over dat plan gepraat om haar voorlopig naar beneden te bren gen?" „Ja. Zij knikte alleen maar even, en toen begon zij weer te huilen. Zij zei dat zij helemaal geen geld had, maar ik heb gezegd dat Zij aar zelde even. „Dat het ons daar niet om ging", besloot zij toen verlegen. „En wat zei zij?" „Niets. Zij keek de andere kant op". Zij maakte een beweging naar haar deur. „Wilt u niet even binnenko men?" Rebecca schudde het hoofd. „Nee, ik ga maar eerst naar boven", zei zij. Het meisje lag met de handen ach ter haar hoofd. Zij was bleek en haar ogen stonden triest. Tben Rebecca aan haar bed kwam, wendde zij zich af. Alles aan haar ademde apathie. Rebecca deed alsof zij het niet merkte. „Zo, Ina", zei zij opgewekt. „Ik hoorde al van mevrouw Meijer dat je wakker was. Heb je goed gesla pen?" „Ja, dokter". Het was nauwelijks verstaanbaar. „Mooi". Zij keek in het kistje. „Je dochtertje slaapt nog", zei zij, „maar dat zal ook wel niet lang meer duren. Straks zal zij wel wakker worden en willen drinken". Zij Zweeg even. „Het is een mooi kindje", vervolgde zij. „Heb je die lange wimpers goed ge zien? Ze zijn werkelijk prachtig!" Zij keek snel opzij. Het meisje lag nog steeds met afgewend hoofd. Haar schouders schokten nu. Zij ging verder. „En die haartjes", praatte zij. „Heb je gezien hoe prach tig blond die zijn? Jouw haar is iets donkerder, maar dat maakt niet veel uit, bijna niets. Zij heeft meer haar dan de meeste baby's; je ziet ze maar zelden zo O. kijk eens gauw, Ina! Zij wordt wakker!" Zij hoorde het bed naast zich kra ken. Weer wierp zij een blik opzij. De jonge vrouw had zich naar haar toe gewend en kwam gedeeltelijk over eind, steunend op een elleboog. Haar ogen waren op het kistje gericht. De knuistjes van het kind waren in beweging gekomen. Ze gebaarden hulpeloos. Het mondje ging open en er klonken zachte, klaaglijke geluid jes, die plotseling overgingen in een Door MENNO DE MUNCK sidderende kreet. Tben begon het te schreien. Rebecca nam het uit het kistje. Zij stond er even mee in de armen, en ging toen op de rand van het bed zit ten. „Ach, jij kleintje", zei zij sussend. Zij wiegde het heen en weer. „Jij lief wurm Zij voelde een hand op haar boven arm. Het was die van de jonge moe der. Zij keek naar het kind. Haar blik was nu vol belangstelling; er viel niet het geringste spoor van apathie meer in te ontdekken. Rebecca glimlachte toen zij de hand op haar arm in beweging voelde ko men. De vingers gleden langzaam omlaag. Ze raakten het schoudertje en vervolgens het kopje. Ze streelden de blonde haartjes. Ze zwierven ver der, als de hand van een blinde, die een lief voorwerp betast en het zo toch kan zien, tot ze aan een der hand jes kwamen, die gebald en bevend ter hoogte van het borstje bewogen. Ze legden er zich omheen; ze bogen zich zacht en teder rond dat knuistje, dat er zich hulpzoekend in scheen te nestelen. Het huilen hield op. Rebecca kwam overeind en legde de baby in de armen van het meisje. Zij stapelde de twee kussens, die op het bed lagen, in haar rug en voegde er nog een derde bij, dat zij op een stoel vond. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 4