Investeringen reddingsbrigade krijgen nog geen goedkeuring Kritiek VVD-fractie op voorlopig staken gerichte alcoholcontroles Normen en waarden ter discussie in raad Brouw Geslaagd solistenconcours Zierikzeese Kunst en Eer 'Met deze overeenkomst kun je alle kanten op' K00KT0ESTELLEN DEURLOO B.V. Edelachtbare, Voor I naar Deurloo Geen subsidie voor werkgroep Prima Donna Mondelinge terugtrekking beroepschrift Renesser motel Dieven betrapt bij inbraak in Nieuwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 november 1989 Nr. 24648 3 Ondergetekende was aangenaamd verrast door Uw besluit als rechter te Middelburg om voorlopig geen mensen te vervolgen die door de adem-analyse apparatuur door de mand gevallen zijn. De automobilist mag dan niet meer op z'n benen kun nen staan, maar dat wordt met die apparatuur blijkbaar niet bewezen. Edelachtbare, ik ben U zeer erkente lijk voor Uw beslissing. De politie op Schouwen-Duiveland heeft zich bij U aangesloten en aangekondigd geen grootscheepse alcoholcontroles meer te zullen uitvoeren totdat de Hoge Raad duidelijkheid brengt in de betrouwbaarheid van de appara tuur. Ik moet U eerlijk zeggen weieens op m'n achterhoofd te hebben aekrabt na uitspraken van Uw rechtbank. Soms denk je weieens, dat de politie of de rechter nietje vrienden, maar je vijanden zijn. Maar dat U juist voor de feestdagen van december de controles in de kast legt, stel ik zeer op prijs. Nee, edelachtbare ik ben geen groot drinker, maar schaar mij achter de vele Nederlanders die tijdens de ge zellige feestdagen van december een glaasje meer drinken. Ook ik combi neer overmatig alcoholgebruik niet met verkeersdeelname. Maar ja. Kerst is een gezellige tijd en één van die momenten dat de auto op benzine loopt en de bestuurder op alcohol. Het is fout, maar U weet wel hoe de mens in elkaar steekt. En dan vind ik het geweldig dat juist nu de grootscheepse controles achter wege blijven. Zo zie je maar hoe gek het kan lopen. U bent een man van Uw woord, on getwijfeld. En zo zie ik onze eilande- lijke politie ook. Dus geen onver wachte dingen hè. U hebt beloofd niet te zullen controleren. O ja, ik weet wel dat ik aangehouden kan worden tijdens een gebruikelijke surveillance, maar die kans is zo klein. Daar ben ik niet zo bang voor. Ik heb er dus alle vertrouwen in de komende maanden. Edelachtbare, ik ben misschien de eerste, maar mag ik U hele prettige kerstdagen wensen. En als U eens in de buurt ben, kom eens een pilsje drinken bij me. AvdW Reddingsbrigade ter discussie tijdens gemeenteraadsvergadering Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - „Het is allerminst de bedoe ling om nu al investeringen te vragen". Dit waren de woorden van dr H. J. van Zuylen tijdens de gemeente raadsvergadering van Westerschouwen. Het onderwerp van gesprek was de reddingsbrigade. De aanwezige raadsleden konden het eens zijn met de organisatie zoals deze door b en w voorgesteld wordt. Over de investerin gen in nieuw materiaal willen de fracties nog geen uit komst geven. Hiervoor willen ze eerst meer duidelijk heid betreffende de reddingsbrigade. Om het werk van de reddingsbriga de goed te laten verlopen is er door de brigade een wensenlijst je ingediend. Er wordt onder andere gevraagd om verbindingsapparatuur waarvoor door de gemeente een bedrag van 50.000 gulden gereserveerd is, drie boten en motoren die 75.000 gulden kosten, de uitbreiding van strandred- dingsposten waar een bedrag van 60.000 gulden apart gehouden wordt op de begroting van 1991 en een jeep. De jeep die afgelopen jaar gebruikt was van de dienst gemeentewerken heeft nog, een restwaarde van 9.000 gulden. Voor de dienst gemeentewer ken moet dan een nieuwe jeep aange schaft worden van 30.000 gulden waarmee in de begroting van 1990 re kening is gehouden. Opzet Voor de PvdA-er G. J. W. van der Salm is de nieuwe opzet van de orga nisatie nog te kort samengevat. In net overzicht is te zien waaruit een post bestaat en dat er een begeleidings commissie is samengesteld. De eind- verantwooring blijft bij b en w. Voor Van der Salm en zijn fractie is het nog niet precies duidelijk hoe deze orga nisatie er precies uitziet. „Wij kun nen het overzicht zoals dit er nu ligt wel accepteren, maar hopen in de na bije toekomst een duidelijker beeld te krijgen", aldus Van der Salm. Nu al praten over de investeringen gaat zijn fractie.te snel. De VVD-fractie wil graag wachten 'op de evaluatie. „Uit de bespreking is igebleken dat er strubbelingen ge weest zijn", lichtte J. C. de Feiter i(VVD) zijn collega-raadsleden toe. Hij is van mening dat ze eerst op een :rij moeten komen om zo inzicht te 'krijgen in wat er gebeurd is. „Zo zijn «er bijvoorbeeld ernstige EHBO-ge- ivallen geweest. Hoe erg?" vroeg het IVVD-raadslid zich af. Tfevens wilde •hij weten hoe het contact is geweest "met de bereden politie: „Daar lees ik 'niets over", aldus De Feiter. De liberaal haalde ook aan dat er sprake is om een vereniging te stich ten. De Feiter vroeg zich hierbij af hoe het op dat moment met de rechts positie van de vrijwilligers is. „In het verleden is er gezegd dat de ge meente het hoofdbeleid zou voeren". De VVD-fractie kan het eens zijn met de organisatiestructuur: „Maar zon der toezeggingen over investerin gen". Wat voor de liberalen niet weg neemt dat ze de reddingsbrigade van groot belang acht. Bij monde van J. W. Geleijnse liet ook de CDA-fractie weten het in grote lijnen eens te zijn met de organisatie, zoals die er nu uitziet. „Wij gaan ak koord met de structuur-opzet. Zonder carte-blanche te geven voor investe ringen", waren de woorden van de CDA-er. J. van den Berge, fractielid van de RU, gaf zijn collega-raadsle den en b en w te kennen meer te voe len voor een mobiele reddingspost. „Wij hebben dit reeds laten weten in de algemene beschouwingen", vulde Van den Berge aan. Hij is van mening dat Westerschouwen een groot strand heeft en de reddingsbrigade snel ter plaatse moet zijn. Het RU raadslid vulde nog aan dat er door de red dingsbrigade het afgelopen jaar hard gewerkt is.. Wethouder Van Zuylen heeft de be langrijkheid van een goed werkende reddingsbrigade nogmaals kenbaar willen maken. „Wij moeten alles op alles zetten om levens van mensen te redden. En niet alleen van de men sen, maar ook de naam van onze ge meente. Wij krijgen elk jaar meer strandbezoekers", vertelde Van Zuy len. Volgens de wethouder is het ae eerste zorg van de brigade om genoeg mensen te krijgen. „Deze mensen werken met een minimale vergoeding en hebben het afgelopen jaar alles op alles gezet". Deze mensen moeten volgens hem kunnen vertellen wat ze nodig heb ben om naar behoren te kunnen func tioneren. Volgens de wethouder is er vorig jaar ook al gepraat over de aan schaf van nieuwe boten en appara ten. „Deze zijn al een jaar langer aan de praat gehouden". Hij heeft er de raad op gewezen dat hij een vaarbe wijs voor de leden van de reddings brigade noodzakelijk acht. Ook het EHBO-diploma is belangrijk om op die manier zo bekwaam mogelijke mensen op de posten te hebben. Advertentie Advertentie AMSTERDAM - Prins Willem- Alexander vliegt sinds kort als co- piloot op een Cessna Citation van Martinair. De prins van Oranje, die onlangs het daarvoor bestemde vlieg brevet haalde op de Rijksluchtvaart school in Eelde, doet dit om zijn vliegvaardigheid op peil te houden. BRUSSEL - De betaling van een ex tra heffing bij overproduktie van graan 'zal voortaan over twee jaar worden gespreid. Dat hebben de EG- ministers van landbouw besloten. Sinds 1988 moeten de Europese graanboeren een heffing van maxi maal drie procent betalen als blijkt dat zij meer dan 160 miljoen ton heb ben geproduceerd. Bovendien gaat de gegarandeerde prijs het jaar daarop met nog eens drie procent omlaag. Over het vaststellen van de oogstra- ming door de Europese Commissie ontstaan elk jaar problemen. Raad unaniem akkoord met erkenning alternatieve samenlevingsvormen BROUWERSHAVEN - „Ik ben hier niet gelukkig mee. De alternatieve samenlevingsvormen verdringen het huwelijk". Dat was de reactie van raadslid P. van der Meide (SGP) op het voorstel van het college van b en w van Brouwershaven om over te gaan tot rechtspositionele erkenning van alternatieve samenlevingsvor men. Ondanks zijn principiële bezwaren tegen alternatieve samenlevingsvor men stemde Van der Meide overigens - niet tegen het voorstel. „Ik denk dat tegen dit voorstel stemmen niet de juiste weg is", aldus Van der Meide. Wel drong hij aan op een duidelijker omschrijving van het begrip duur zaam. Glad ijs Volgens Van der Meide wordt in fis- BROUWERSHAVEN - Prima Don na, een werkgroep voor lesbische vrouwen in Zeeland krijgt geen sub sidie van de gemeente Brouwersha ven. De gemeenteraad ging unaniem akkoord met het voorstel van het col lege de gevraagde financiële bijstand niet te verlenen. Als belangrijkste argument voor het afwijzen van het subsidieverzoek voert het college aan dat niet duide lijk is waarom het werk dat de werk groep doet niet gedaan kan worden door bijvoorbeeld de Stichting Vrou wenemancipatie Zeeland. Verder speelt mee dat de gemeente niet zit te springen om nieuwe financiële ver plichtingen. Boerenbrood Ook geen subsidie voor het Zeeuws Boerenbroodprojekt van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK). Het gaa; hierbij om een onderzoek naar dr mogelijkheden voor een mi lieuvriendelijke teelt van bakwaar- dige tarwe, met één teeltwijze, één or ganische bemesting en één chemische bestrijding bij het zaaien, Op zich staat het college positief tegenover het project, maar men te kent daar onmiddellijk bij aan dat het in de ogen van het college geen di rect gemeentelijk belang dient. Onder meer daarom stelde het col lege voor de gevraagde subsidie niet te verlenen en daar kon de raad zich wel in vinden. Wel subsidie krijgt de Sportvereniging Visueel Gehandi capten Zeeland 83. Doelstelling van deze vereniging is om sportbeoefe ning voor blinden en slechtzienden mogelijk te maken en te bevorderen. Het gaat om een bedrag van 120,-. cale kringen van duurzaam samenle ven gesproken als de partners in kwestie zes maanden of langer sa menleven. Hij stelde voor om in de verordening waarin een en ander ge regeld wordt diezelfde norm aan te houden. Hetgeen een vrij felle reactie van CDA-woordvoerder R. J. van der Wekken opleverde. „Ik denk dat we ons als we dat doen op glad ijs begeven", aldus Van der Wekken, die zich vervolgens haastte te zeggen dat ook zijn fractie niet onverdeeld gelukkig is met al ternatieve samenlevingsvormen. WD-voorman J. K. Goemans sloot zich bij Van der Wekken aan. Waarop Van der Meide de vraag stelde waar om een gemeente niet kan doen wat de fiscus wel doet. Burgemeester L. N. Labruyère ging verder niet in op de opmerkingen uit de raad en volstond met de constatering dat de raad unaniem akkoord gaat met er kenning van alternatieve samenle vingsvormen. Ouderschapsverlof Met de kanttekening van Van der Meide dat hij zo zijn twijfels heeft over de haalbaarheid ging de raad zonder al te veel discussie akkoord met het voorstel van het college tot vaststelling van een experimentele regeling voor wat betreft ouder schapsverlof. Doel van de regeling is het gemeente-ambtenaren mogelijk te maken ouderschapstaken te combi neren met betaalde arbeid. In antwoord op vragen van PvdA- woordvoerder De Munnik stelde bur gemeester Labruyère dat de regeling om praktische redenen niet altijd uitvoerbaar is. „Ik ben ervan overtuigd dat de re geling wel werkt", aldus Labruyère. „Maar ik moet daar meteen bij zeg gen dat de regeling zeker niet ge schikt is voor alle beroepen. Boven dien gaat het om een experiment. Het voorstel van het college om geen sub sidie te verlenen aan de Juristenvere niging Pro Vitae riep protest op bij Van der Meide. Erosie De doelstelling van de organisatie is de bevordering van de rechtsbe scherming van het menselijk leven te gen abortus, euthanasie en medische experimenten. „Ik onderschrijf die doelstelling volledig", aldus Van der Meide. Hij stelde dat er sprake is van erosie van normen en waarden. „En mensen vallen ook onder de bescher ming van de grondwet". ALKMAAR - In een week van dage lijkse milieucontroles per helikopter hebben de gezamenlijke politiekorp sen in noordelijk Noord-Holland vo rige week 129 vermoedelijke milieu- delecten vastgesteld. Volgens de rijkspolitie was de surveillance-week in deze vorm de eerste in Nederland. Raad Brouwershaven achter huisvesten politie in stadhuis BROUWERSHAVEN - „Ik vind dit een zeer kwalijke zaak". Dat was de reactie van VVD-raadslid J. K. Goe mans op het voorlopig stopzetten van gerichte alcohol controles door de groep Schouwen-Duiveland van de rijkspolitie. „Ik dacht juist dat we op de goede weg wa ren", aldus een verbolgen Goemans. Hij kwam met zijn kritiek tijdens de behandeling van het collegevoorstel om een kamer van het stadhuis ter beschikking te stellen voor de huisvesting van de post Brouwershaven van de rijkspolitie. plaatselijke serviceverlening is dan ook minimaal te noemen", aldus het college. Zij stelt dat de politie ook hoe langer hoe meer het belang van kleinschaligheid begint te onderken nen. „Daarnaast speelt hoe langer hoe meer de samenwerking tussen ge meente en rijkspolitie een belang rijke rol", aldus het college. „Daar bij valt te denken aan onderwerpen als het milieu en het voorkomen van misdrijven". De politie gaat wekelijks spreek uur houden in het Brouwse stadhuis en wel elke dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. De ruimte gebruikt zij ook om bureauwerkzaamheden te verrichten. „De rijkspolitie zal, door het afstoten van een relatief duur ge bouw, meer ruimte in haar budget krijgen, welke kan worden aange wend in het belang van de politiezorg in de gemeente", zo stelt het college. Prima zaak Alle raadsfracties toonden zich op de gemeenteraadsvergadering zeer ingenomen met het voorstel van het college. „Het is een goede zaak dat de politie in het stadhuis haar spreek uur houdt", aldus CDA-woordvoerder R. J. van der Wekken. P. van der Mei de (SGP) sloot zich daar volmondig bij aan. „We moeten,als gemeente de men sen van de politie alle hulp verle nen", aldus Van der Meide. „De poli tie staat immers ten dienste van alle burgers". De huisvesting van de rijkspolitie in het stadhuis van Brouwershaven is in eerste instantie een experiment. Het gemeentebestuur wil op dit mo ment nog niets vastleggen voor de toekomst, maar burgemeester L. N. Labruyère lietwel doorschemeren dat de politie wat hem betreft in het stadhuis mag blijven 'wonen'. Voor de behuizing betaalt de rijkspolitie 100,- per maand aan de gemeente. VVD-raadslid J. K. Goemans: Kwa lijke zaak". In verhouding tot het, minimale, gebruik hangt er aan het bureau voor de post Brouwershaven van de rijks politie een hoog prijskaartje. „De ex ploitatie is duur. De kosten wegen niet op tegen de baten", aldus het col lege in haar toelichting op het raads voorstel. Daarbij komt dat de rijks politie niet voldoende mankracht heeft om het bureau in Brouwersha ven regelmatig te bezetten. Kleinschaligheid „Dit heeft tot gevolg dat inwoners en toeristen wel een politiebureau aantreffen, maar dat de deur daarvan over het algemeen is gesloten. De Prima resultaten en goede belangstelling ZIER1KZEE - Koninklijke Harmo nie Kunst en Eer kan terugzien op een geslaagd onderling solistencon cours. Zowel het aantal deelnemers als de prestaties beantwoordden aan de verwachtingen. De belangstelling voor het concours was goed. Het solistenconcours heeft als doel de persoonlijke prestaties van de mu zikanten te bevorderen. De beoorde ling van de verschillende optredens was in handen van Peter de Rooy uit Goes. Mevrouw E. Jense verzorgde de begeleiding op piano. De solisten werden beoordeeld op 6 aspecten, te weten: zuiverheid, klankgehalte en klankverhouding, techniek en articulatie, algemene Grondverkoopbeleid Brouwershaven ter discussie BROUWERSHAVEN - „Met deze overeenkomst kun je inderdaad alle kanten op", aldus burgemeester L. N. Labruyèrp van Brouwershaven. Hij reageerde met die opmerking op de woorden van CDA-raadslid R. J- van der Wekken. Deze vroeg om meer duidelijkheid omtrent het grondver koopbeleid van de gemeente Brou wershaven. Aanleiding voor de discussie was het voorstel van het college een pachtovereenkomst op te zeggen en weer een nieuwe aan te gaan. Van der Wekken: „Van Weele heeft nu niet meer gezegd dan dat hij het stuk land ooit wel wil kopen, maar nu niet. Dan krijgt hij het straks voor de helft van de prijs". P. van der Meide schaarde zich ach ter de opmerkingen van Van der Wekken. „Wat de gemeente nu heeft is niet meer dan een intentieverkla ring". Wethouder Ph. J. van Ast legde daarop uit dat het in principe wel de bedoeling is dat de gemeente grond die pachtvrij komt probeert te verko pen. „Maar het gaat hier om en stuk grond van één hectare en dat is moei lijk te verkopen", aldus Van Ast. Bur gemeester Labruyère vulde nog aan dat de handelwijze van het college ze ker geen afwijking van het beleid in deze betekent. Pachtovereenkomst De raad ging verder akkoord met het voorstel om een perceel bouwland aafi de Zuidwal bij Brouwershaven te verpachten aan N. van der Wekken. Dit wel onder de voorwaarde dat het stuk land onmiddellijk wordt vrijge maakt als het op dat stuk land ge plande woonzorgcentrum eenmaal van de grond komt. muzikale uitvoering, samenspel en ritmiek en opvatting en tempo. Bij de slagwerkers bleef de beoordeling om trent de zuiverheid buiten beschou wing. In plaats daarvan werd een cij fer gegeven voor algemene indruk. In de introduktie-afdeling behaal de Jaap Bil (hoorn) met Prelude en Scherzo 49 punten. In de derde divi sie behaalde Cynthia Besling (klari net) met Pastorale en Innocence 44,5 punten. Jolanda Bijl en Marieke Hanse (klarinet-duo) verzamelden met two pieces from Espana 43 punten. Pa trick Struijk (scherpe trom) haalde met Drum Cocktail 47 punten binnen. Marieke Zwart (alt-saxofoon) scoorde 45 punten met Solo de Concours ter wijl Jolanda Bijl, Cynthia Besling en Marieke Hanse (klarinet-trio) met Di vertimento no 4 47 punten bij elkaar sprokkelden. Tweede divisie In de tweede divisie behaalden Johnny Bonte, Patrick Struijk en Piet Bokelaar (slagwerkers-trio) met Contrast 48,5 punten. Saskia Eggink (hobo) en Henk Kappers (fagot) naal den met Suite en Andante 42 punten. In de eerste divisie scoorden Paul en Eric van Geesbergen, Johnny Bonte en Piet Bokelaar (slagwerkers-kwar tet) 50,5 punten met come to Scot land. Adrie de Vos (alt-saxofoon) haalde met Keivin grove 49,5 punten binnen en Wouter Eggink (klarinet) met Sar- bandc et Allegro 54,5 punten. In de ere-divisie behaalden Cor Struijk, Paul, Eric en Joop van Gees bergen (slagwerkerskwartet) met Pa- Iovagi Mars 49 punten. Een totaal van 44,5 punten was weggelegd voor Koop Broekhuizen (euphonium) voor zijn uitvoering van Phantasia for Euphonium. Cor en Bep van der Lin de, Adrie de Vos en Kees Lems (saxofoon-kwartet) scoorden met Me nuet Favorite 45 punten. De wisselbe ker voor de blazers ging naar Wouter Eggink terwijl de wisselbeker voor de slagwerkers naar Paul en Eric van Geesbergen, Johnny Bonte en Piet Bokelaar ging. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 RENESSE - Het beroepschrift dat door de Oosterschelde Motels bv is ingediend tegen de weigering van de gemeente Westerschouwen om de twee-holes golfbaan goed te keuren is mondeling teruggetrokken. Door midel van het beroepschrift probeer de de motelgroep voor de reeds aan gelegde golfbaan alsnog een vergun ning te krijgen. Met het terugtrek ken van het beroepschrift is de ge meenteraad het eens. Volgens J. C. Hendrikse (PvdA) is het beroep schrift ongegrond. Dit zei Hendrikse tijdens de open bare raadsvergadering in het ge meentehuis te Westerschouwen. Hij was ook van mening dat burgemees ter en wethouders de kracht hebben om te eisen dat het landschap in de oude staat wordt teruggebracht. Of dit ook werkelijk gaat gebeuren is nog de vraag. „Er zal eerst overleg gepleegd moe ten worden of het beroepschrift te ruggetrokken gaat worden", vertelt D. van Eeden, hotelmanager van de Zeeuwse Stromen, bij navraag. Als deze beslissing eenmaal genomen is wordt het gebied in de natuurlijke staat teruggebracht, zodat het niet meer als golfbaan aangemerkt kan worden. „Het hangt allemaal af van de landschapsarchitect. We zijn er nog niet helemaal uit", aldus Van Ee den. Bij het terugbrengen naar de origi nele staat van het gebied ligt het ini tiatief bij het motel. „Ik weet eigen lijk niet precies waarom, maar waarom zouden we mensen tegen het harnas jagen als het niet hoeft", aldus Van Eeden. NIEUWERKERK - Mensen van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee mannen betrapt bij een inbraak in :Öe showroom van L. V. aan de Stolpweg te Nieuwerkerk. De inbrekers wisten met een onverlicht- te auto te ontsnappen. De politie begaf zich naar Nieuwer kerk na een tip van mensen die wat verdachts zagen nabij de showroom van gereedschappen aan de Stolp weg. Toen zij om ongeveer 03.15 uur ter plaatse kwamen gingen de twee inbrekers er in een onverlichte auto vandoor via de Rijksweg N-59 in de richting Zierikzee. Zij wisten te ont snappen. Bij de showroom in Nieu werkerk bleek dat de inbrekers zich door middel van braak toegang had den verschaft tot het gebouw. Zij na men acht cirkelzagen mee waarvan de totale waarde ongeveer 4000 gul den bedraagt. Buiten de showroom lagen nog enkele lege dozen van cir kelzagen zodat het vermoeden be staat dat de inbrekers nog meer dan acht van deze gereedschappen meena men. De totale schade door de in braak is niet bekend maar bedraagt naar schatting van de politie enkele duizenden guldens. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.00 uur: 01110-16551 of 01113-1766. Redactie (na 17.30 uur); 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3