'Heb je lef, koop 'n bol voor Unicef' Vacatures napluizen via speciaal telefoonnummer -r'SL Administratieve kracht voor het Leger des Heils Vanaf '90 nieuw vignet voor Zeeuwse recreatie REKREA INUITVO IEWERK ERING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto op de kop in sloot Keukenbrand in Zierikzee Man dood gevonden in sloot ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ongeval Afscheid Koor Mevo Bij een ongeval in Ouwerkerk zijn vijf mensen De Westerschouwense brandweer heeft colle- Het Willibrorduskoor in Zierikzee heeft zeven Trainer Ko Willemse breekt plotseling de ban- gewond geraakt. (Pag. 2). ga Maarten Dijkman uitgezwaaid. (Pag. 3). jubilarissen in het zonnetje gezet. (Pag. 4). den met Mevo. (Pag. 5). MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24647 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Goed voorgedaan is half verkocht. Spreekwoord ZIERIKZEE - Het Leger des Heils heeft voor haar buurt- en clubhuiswerk op de begroting voor 1990 geld vrijgemaakt voor een administratieve kracht. Dat heeft consequenties voor de subsidie van de gemeente Zierikzee. Hier over en nog enkele aspecten van de begroting spreken de leden van de com missie welzijn in het stadhuis op woensdag 22 november (aanvang 19.30 uur). gramma sociaal-cultureel werk 1990. Om 19.30 uur is er eerst een hoorzit ting over het plan, waarna de com missieleden hun advies uitbrengen over de subsidies vor 1990. Subsidieverzoek Verder is er een subsidieverzoek ge komen van de Stichting Aanvullende Patiëntenzorg Psychiatrisch Zieken huis Zeeland. De stichting wil een stiltecentrum in het ziekenhuis bou wen. De ruimte is bedoeld voor alle levensbeschouwelijkse stromingen binnen het ziekenhuis. Burgemeester en wethouders willen 500 gulden overmaken aan de stichting. Herbebossingsprojecten Ook spreken de leden over het voor stel van raadslid H. Asma (PvdA) om als gemeente deel te nemen aan her bebossingsprojecten in produktielan- den van tropisch hardhout. Daar is Raadslid Asma wil deelnemen aan veel gekapt voor de Westerse wereld, herbebossingsprojecten in de tropi- waardoor er problemen zijn ont- sche regenbouwen. staan. B en w zijn bereid hierover na Tijdens de vergadering spreken de te denken en vragen de commissie leden ook over het ontwerp jaarpro- welzijn om een oordeel. NIEUWPOORT - Koolmonoxide- vergiftiing heeft een gezin van drie personen uit het Zuidhollandse Nieuwpoort het leven gekost. De Rijkspolitie Dordrecht heeft dit be kendgemaakt. Een inwoonster van -NieuwpooFt, die bij het bevriende ge zin op bezoek wilde, ontdekte vrij dagavond dat haar kennissen dood op de bovenverdieping van hun woning lagen. Het gezin bestond uit de 29- jarige vader G. J. B., zijn 23-jarige echtgenote R. V. S. en hun 1,5 jaar ou de zoontje. BROUWERSHAVEN - Een flinke schrik, een nat pak en een zwaar be schadigde auto. Dat is de balans van een ongeluk waarbij H. H. M. O. uit Gouda met zijn auto zaterdagmiddag in de sloot langs de Schouwse Dijk belandde. O. reed in zijn auto over de Schouw se Dijk bij Den Osse en raakte door onbekende oorzaak van de weg. De auto viel zo'n 12 meter naar beneden en kwam uiteindelijk op zijn kop in de sloot terecht. O. wist zichzelf uit de zwaar beschadigde auto te wur men en hij kon na behandeling door een arts weer naar huis. Twee takel wagens waren nodig om de zwaar be schadigde auto uit de sloot te vissen. ZIERIKZEE - Een oververhitte fri tuurpan was de oorzaak van een keu kenbrandje zondagmiddag in Zierik zee. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand ontstond in de keuken van P. v. S uit Zierikzee in diens huis aan de Minderbroederstraat. De Zie- rikzeese brandweer wist te voorko men dat de brand zich zou uitbreiden. De brandschade bleef beperkt tot de keuken, maar de gehele woning liep rookschade op. De brand werd om streeks 18.30 uur gemeld. OUWERKERK - De 60-jarige B. van N. uit Ouwerkerk is zondag dood gevonden in een sloot langs de Vis- sersweg bij Ouwerkerk. De politie werd door bewoners van de Vissersweg gealarmeerd nadat zij de man en diens fiets in de sloot had den zien liggen. De politie vermoedt dat het gaat om een eenzijdig ongeval waarbij Van N. door onbekende oor zaak in de sloot is beland en verdron ken. De CJV-verkopers op de foto vóór het vertrek vaar de klanten. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Ruim dertig leden van de CJV-Haamstede zijn za terdag op pad gegaan om amaryllisbollen aan de man te brengen. De club heeft geld nodig voor de renovatie van het onderkomen. De bar moet nodig opge knapt worden en zo staan er nog wel meer zaken op het verlanglijstje. Maar de CJV-ers gingen ook de straat op voor een goed doel getuige de leus 'Heb je lef, koop 'n bol voor Unicef'. En de inwoners van Burgh-Haamstede hadden lef, want er werd 4400 gulden ingebracht en dat is netto 1750 gulden. Halverwege de actiedag toont CJV-leider Leon van de Zande uit Haamstede zich al een tevreden mens. Uit de eerste reacties vanuit de bevolking is gebleken, dat de amaryllissen welkom zijn. Het is de vierde keer dat de groep met een transportfiets, twee bakfiet sen en zes bolderwagens op pad is gegaan om 1000 bollen te verko pen. Ook bij deze club overheerst de ware koopmansgeest. Eén bol voor zes gulden en twee voor een tientje. Aardig wat mensen nemen er direct twee. Vooral bij ouderen blijkt de actie aan te slaan. ,,Die mensen vinden het over het alge meen leuk om zo'n bloem voor het raam te zetten", vertelt Leon. En de jongste CJV-ers krijgen tijdens hun kooprondes nog heel wat snoep toegestopt ook; een aardige, maar vooral lekkere bijkomstig heid. Actie De CJV-Haamstede houdt één keer per jaar een grote actie. Het is nu voor de vierde keer dat er met bollen de straat opgegaan wordt. En altijd wordt er een goed doel uitgekozen. Twee jaar lang was dat de landelijke CJV-actie voor vluchtelingen. Nu is Unicef aan de beurt Iedereen staat er ach ter binnen de club, want het over grote deel heeft zich spontaan aan gemeld voor de te verrichten arbeid. Zoals gezegd gaat een deel van de opbrengst (ongeveer de hélft) naar de club zelf. Het onderko men moet een opknapbeurt on dergaan. Het biedt plaatsen aan vier groepen; 8-10 jaar, 10-12 jaar, 12-15 jaar en de 16 -groep. Mo menteel telt de groep 48 leden en dat is iets minder dan gebruike lijk. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ffih P£ Bitr Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Flinke perioden met zon maar vooral in het zuiden ook wolkenvel den. Minimumtemperatuur tussen 4 graden in Zeeland en min 3 graden in het noordoosten. Middagtempera- tuur van 11 graden bezuiden de grote rivieren en 4 graden in het noordoos ten. Zwakke tot matige wind uit zuid oost tot oost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 24 nov.: Woensdag: Zonneschijn: 40%. Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordoost 3 Donderdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 3. Vrijdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 21 nov. Zon op 08.10, onder 16.41 Maan op 00.37, onder 13.59 Nieuwe Maan: 28 nov. (10.41) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied, dat het afgelopen weekeinde zonnig weer bracht, verwijdert zich nu oost waarts naar de Zwarte Zee. Bij Noordwest-Spanje blijft ook het ko mende etmaal nog een lagedrukge bied aanwezig. De daarmee samenhangende be wolking dringt van tijd tot tijd juist tot boven ons land door, regen valt daar dan niet meer uit. Deze neerslag is deze bewolking in Spanje en Portu gal kwijtgeraakt. In de wat hogere niveaus stroomde met zuidelijke win den voor de tijd van het jaar zeer zachte lucht vanuit Zuid-Frankrijk naar ons land. Vlak bij de grond weet zich echter een koude luchtlaag van niet meer dan een meter of 200 te handhaven. Hierdoor kwam het gis teren voor, dat het op zo'n 200 meter hoogte 15 graden werd terwijl op oog hoogte niet meer dan zo'n graad of 8 werd afgelezen. In deze situatie ver andert het komende etmaal nog wei nig. Vooral in het noordoosten kan het de komende dag rond 3 graden vriezen. Bij een matige wind uit zuid oost tot oost variëren de temperatu ren op dinsdagmiddag tussen 4 gra den in het noordoosten en een graad of 11 in Brabant en Limburg. Vacaturelijn Schouwen Duiveland: centrale meldpost van banen ZIERIKZEE - Vacatures napluizen zonder daarvoor een stap buiten de deur te moeten doen. Alleen het draai en of intoetsen van het juiste telefoonummer (01110- 17388) is voldoende om te horen of er geschikte banen va cant zijn. Met de komst van de Vacaturelijn begin novem ber is dit bij het Arbeidsbureau in Zierikzee vierentwin tig uur mogelijk. ,,...U bent verbonden met de Vaca turelijn van het Arbeidsbureau in Zierikzee. Via de vacaturelijn houden wij u op de hoogte van recente vaca tures...". Wie tussen 0.00 en 24.00 uur het nummer 01110-17388 draait krijgt een bandje te horen met daarop de kalme en duidelijke stem van me vrouw J. Bijl die in vogelvlucht en per sector een aantal vacatures noemt. We zijn op zoek naar...'n pro cesoperator, een monteur landbouw werktuigen rond de twintig jaar, een tegelzetter, timmerlui, een admini stratieve kracht met MEAO, een vaste baan. Bent u geïnteresseerd e wilt u meer uitgebreide informatie over de ze vacatures dan kunt u contact opne men met het Arbeidsbureau. Ons adres is Oude Haven 15". Kortom een ..waslijst van vacatures in de sectoren metaal, bouw, verkoop, administratie en algemeen, die werk zoekenden en zij die van baan willen veranderen ertoe moet bewegen om bij het Arbeidsbureau langs te gaan om meer gegevens over genoemde va catures te verzamelen. Telefonisch Helemaal nieuw is dat telefonisch napluizen van vacatures niet, zo blijkt uit de woorden van de direc teur van het Arbeidsbureau in Zie rikzee, G van der Wielen. Reeds eer der bestond de mogelijkheid om in de avonduren en in het weekeinde vaca tures te horen te krijgen. Dit gebeur de via het eigen nummer van het Ar beidsbureau. ,,Zo'n service moet gewoon 24 uur per dag geboden kunnen worden en moet ook een eigen naam hebben" meent directeur Van der Wielen. In middels is dat gebeurd. Begin novem ber zorgde de PTT ervoor dat er voor de Vacaturelijn Schouwen-Duiveland een eigen nummer kwam. Op de bo venverdieping van het kantoor aan de Oude Haven werd een kleine tele fooncentrale ingericht en voila: de va caturelijn was een feit. Twee dagen Om de twee dagen worden de vaca tures door medewerkster Joke van der Bijl ingesproken. Om de tekst zo kort mogelijk te houden geeft noemt zij alleen de beroepen waarvoor bij het Arbeidsbureau een vacature be staat. De ene keer wordt de gewenste leeftijd erbij vermelcl, terwijl soms ook de vereiste opleiding wordt ge noemd. Die vacaturelijn isAeker voor werk zoekenden in een regio als Schouwen- Duiveland een aanwinst omdat het de mensen mogelijk maakt om van uit hun huiskamer de regionale ar beidsmarkt af te tasten. Een tever- geefse auto- of busreis naar Zierikzee om te zien of er in de vacaturebak een geschikte baan is wordt hiermee voorkomen en daarmee wellicht ook een stukje frustratie. Van der Wielen: ,,De vraag was hoe bereik ik het hele eiland. Even nog hebben we met de gedachte gespeeld om in de gemeentehuizen een video te plaatsen waarvoor we wekelijks een bandje zouden moeten brengen. De vacaturelijn is echter eenvoudiger." Momenteel bevat die Vacaturelijn al leen vavatures op Schouwen- Duiveland, maar het is volgens Van der Wielen niet uitgesloten dat er n de toekomst ook vacatures uit de ray on Middelharnis en Goes op komen te staan. Behalve een stukje service aan werkzoekenden biedt de Vacaturelijn Schouwen-Duiveland ook voor werk gevers voordelen. Van der Wielen: ,,De Vacaturelijn moet een centrale meldpost voor vacatures op Schouwen-Duiveland zijn. Voor een bedrag van 25 gulden per week kan een vacature op deze lijn worden ver meld. We moeten er echter wel voor- waken dat het verhaal niet te lang wordt, want dan leggen de mensen voortijdig de hoorn erop." Voorselectie Dat werkgevers massaal gebruik van deze mogelijkheid zullen maken verwacht Van der Wielen niet direct omdat werkgevers er lang niet altijd van gediend zijn als iedere belang stellende zich meldt. „Wanneer de va cature bij het Arbeidsbureau wordt gemeld vindt er vaak een soort voor selectie plaats, doordat mogelijke ge schikte kandidaten worden uitgeno digd om te solliciteren". De Vacaturelijn Schouwen-Duive land die nu enkele weken 24 uur be reikbaar is past in de strategie van het Arbeidsbureau om zich duidelij ker als bemiddelingsbureau te profi leren. Te vaak nog worden vacatures onder of via het eigen personeel of via advertenties ingevuld. „Kijk, ik zou graag zien dat het Arbeidsbu reau als eerste wordt geraadpleegd bij het invullen van vacatures. Bin nen een dag en desnoods binnen een uur kan het Arbeidsbureau immers antwoorden of er geschikte kandida ten voor de vacature bij het Arbeids bureau staan ingeschreven". Een be langrijk voordeel gelet op de vaak langdurige sollicitatieprocedures. RENESSE - Iedereen die in het Zeeuwse een camping zoekt waar recreatiewerkers voor een aantrekkelijk pro gramma zorgen, worden vanaf het zomerseizoeri 1990 op hun wenken bediend. Vanaf dat moment zijn dergelijke recreatiebedrijven herkenbaar aan het waarborgmerk van de Stichting Recreatiewerk Zeeland. Hiermee sluit de provincie aan bij een landelijk initiatief ven, die oaat hebben bij recreatie- werk. Komend jaar zullen hiervoor zo'n 150 vrijwilligers actief zijn. De vraag naar recreatiewerk op toeristi sche bedrijven neemt nog steeds toe. Dit jaar heeft de stichting enkele kc ren nee moeten verkopen aan bedrij ven, die een beroep deden op de stich ting. De consument kan vanaf 1990 ge richt op zoek naar bedrijven met re creatiewerkers. Alle bij de stichting aangesloten bedrijven mogen het vig net gaan dragen. Bedrijven (de groot sten) die zelf een recreatiewerk(st)er hebben aangetrokken kunnen bij de stichting een toetsing vragen. Vol doet het bedrijf aan de door de stich ting gestelde normen, dan mogen ook zij het vignet dragen. Het nieuwe vignet voor de toeristi sche bedrijven met recreatiewerkers. De Stichting Recreatiewerk Zee land verleent haar diensten aan onge veer de helft van die Zeeuwse bedrij- Volgens recreatieleider A. C. den Dekker sluit dit initiatief aan bij de groeiende belangstelling voor recrea tieve programma's op het vakantie adres. Programma's die een steeds professioneler karakter dragen en waarvoor werk(st)ers de nodige ken nis vergaren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1