Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen 1 Voorlopig geen gerichte alcohol controles op Schouwen-Duiveland Rijkswaterstaat onder druk politie gestopt met bolderpotten Bru C VIDIBOSS RABOBANK ZIERIKZEE VERWIJS I' 1 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Braks brengt mosselkwekers in gevarenzone VIDEO systeem Zierikzee raakt disco theek kwijt Inbrekers van VVV-kantoor' Renesse nemen alleen geld mee Jantje Beton steunt peuterspeelzaal Dreischor Sint Nicolaas in Nederland STAAF GEVULD f 5 Vers bakkerij WVO-ZIERIKZEE Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE CBR Het CBR wil nog dit jaar een beslissing nemen over Zierikzee als examenplaats. (Pag. 2). Welzijnsbeleid Bruinisse gaat 20.000 gulden extra uitgeven aan welzijnssubsidies. (Pag. 3). Asielzoekers Het eilandelijk overleg beslist deze maand over de komst van meer asielzoekers. (Pag. 4). Kampioen De hoofdmacht van Scaldina nu reeds kam pioen van de derde klasse A. (Pag. 11). VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24646 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als de drank is in de man, is de -wijsheid in de kan. Spreekwoord Tweede Kamer ZIERIKZEE/BRUINISSE - Het voornemen van het ministerie van landbouw om de totale huurop brengst van mosselpercelen met meer dan 1.000 procent te verhogen is schadelijk voor de mosselkwekerij en. De werkgelegenheid in die sector komt in gevaar. Het ministerie wil de huurprijs (laatstbekend cijfer 700.000 gulden in 1987) verhogen naar 7,5 miljoen gulden. Het CDA-Tweede-Kamerlid Evers- dijk heeft daar in schriftelijke vra gen aan minister Braks zijn bezorgd heid uitgesproken. Hij vindt dat zo'n huurverhoging niet past bij het alge meen regeringsbeleid, dat er een van soberheid bij lastenverhoging voor overheid en bedrijfsleven zegt te zijn. Hij vraagt zich af of Braks reke ning heeft gehouden met het effect van deze verhoging, namelijk dat veel kwekersbedrijven onder de ren- dementsgrens komen. Daardoor loopt de continuïteit van deze be drijfstak gevaar. Eversdijk wil van Braks weten of hij voor gedupeerde bedrijven opvangmaatregelen neemt. Advertentie Wel controle op alcoholgebruik tijdens surveillances ZIERIKZEE - In afwachting van een uitspraak van de Hoge Raad over de betrouw baarheid van de adeinanalyse-apparatuur waarmee het alcoholpercentage in het bloed kan worden vastgesteld, houdt de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland voorlopig geen gerichte alcoholcontroles. Wel worden weggebruikers bekeurd die tijdens de gewone surveillances worden aangehouden terwijl ze teveel hebben gedronken. ontdek uw favoriete vakantiebestemming via het gratis van de Nu 3 nieuwe banden: Marokko Verenigde Staten, Florida Indonesië, algemeen Telefoon 01110-13955 Als uit de eerste controle met de blaaspijp blijkt dat men behoorlijk wat op heeft wordt de omstreden ademanalyse-apparatuur in het poli tiebureau te Zierikzee wel gebruikt om het precieze alcoholpercentage in het bloed vast te stellen. Dat blijkt uit een toelichting van een woord voerder van de Rijkspolitie Schou wen-Duiveland. Rechtbank Ook de rechtbank in Middelburg houdt zaken betreffende alcoholge bruik aan en blijft dat doen tot de Hoge Raad een uitspraak heeft ge daan, zo maakte persofficier S. Tem pel bekend. De ademanalySe-apparatuur werd ongeveer twee jaar geleden op de Ne derlandse politiebureaus in gebruik genomen ter vervanging van de bloedproef. Het voordeel van de ap paratuur was dat er geen arts en la- baratoriumonderzoek meer nodig was om het precieze alcoholpercenta ge in het bloed van de overtreder te kunnen vaststellen. Het ademanaly se-apparaat bepaalt het alcoholper centage in het bloed via een analyse van de lucht diep in de longen. De onrust over de juiste werking van het apparaat ontstond toen het Haagse Gerechtshof een Verdachte d^e onder invloed reed vrijsprak om dat in het besluit alcoholcontroles niet is voorzien in een mogelijkheid voor de verdachte .om een tegenonder zoek te laten plaatsvinden. Hieraan bestond behoefte omdat men twijfel de aan de betrouwbaarheid van de uitslag van de ademhnalyse-app ara- tuur. Bij het politiebureau te Zierikzee leeft die twijfel niet zo. „Wij hebben nooit ondervonden dat het apparaat niet goed zou werken. Het apparaat is ook zo gevoelig en zo ver uitgetest. Het corrigeert de uitslagen nog ver der dan uitslagen die we indertijd uit het laboratorium uit Rijswijk kregen toen nog met de bloedproef werd ge werkt. De beslissing van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland om voorlopig geen gerichte alcoholcontroles te houden werd genomen op grond van een brief van de officier van justitie uit Middelburg. Daarin wordt ge steld dat de diverse politiekorpsen zelf moeten bepalen of ze het advies opvolgen van de procureurs-generaal in Nederland. Deze vinden dat de al coholcontroles gewoon doorgang moeten blijven vinden. Evenals bij het politiekorps Schouwen-Duiveland hebben ook bij de korpsen Middelburg en Vlissingen de afgelopen week geen alcoholcon troles plaatsgevonden waarbij extra personeel moest worden ingezet. De gebruikelijke surveillances gaan ge woon door. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - De discotheek in de Zierikzeese Lange Nobelstraat heeft definitief de deuren gesloten. Hier mee is ook een einde gekomen aan de klachten van omwonenden. De zaak gaat na verbouwing verder als café- bar Old Dutch en richt zich op ouder publiek. Discotheek Schorpioen trok met name jongeren, die in de nachtelijke uren soms voor overlast zorgden. Hierover bereikten de politie inder tijd nogaleens klachten. De verwach ting is, dat hieraan nu een einde gaat komen. Old Dutch opent vrijdag 24 november haar deuren. De zaak is op maandag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag én zondag geopend tot 02.00 uur 's nachts. Dinsdag is de zaak gesloten. BRUINISSE - Rijkswaterstaat heeft de conservering van bolderpotten en bovenhalfrond in de Grevelingen- sluis stil moeten leggen omdat die werkzaamheden in strijd waren met de WVO, de Wet Verontreiniging Opper vlaktewateren. Rijkswaterstaat, Dienstkring Deltakust die zelf opdrachtgever voor de conserveringswerken is, moest onder druk van de Rijkspolitie te Water die werk zaamheden staken. De hoeveelheden grit die in het wa ter en in het milieu terecht kwamen waren duidelijk in strijd met die WVO. De firma Noordhoek Diving BV uit Advertentie Zierikzee is al enkele weken bezig de bolderpotten en de stalen bovenrand van de Grevelingensluis te gritstra- len en te coaten. Het gritstralen ge beurt onder een overkapping die te gen de sluismuur is geklemd. Die methode is in samenwerking met Wa terstaat tot stand gekomen. Er zou op deze manier geen grit in het milieu terecht komen. Maar gezien het grit dat op de sluismuur en in het water terecht kwam werkte het systeem niet per fect. Dat vond ook de bemanning van de RP 5, de boot van de Rijkspolitie te Water die in Bruinisse is gestatio neerd. Die vonden dat het gritstralen dermate vervuilend is voor het mi lieu dat het duidelijk in strijd is met de Wet Verontreiniging Oppervlakte wateren. Toen Rijkswaterstaat, die zelf de naleving van de WVO in haar takenpakket heef zitten, daarvan op de hoogte werd gesteld, is het werk stil gelegd. De Rijkspolitie te Water heeft proces-verbaal opgemaakt. Overi gens liep de constatering van de ver vuiling over twee sporen. Tben raads lid M. Houkamp (zelf oud-sluiswach ter van de Grevelingensluis) een wan deling over de sluis maakte en de ver vuiling constateerde, trok hij aan de bel bij de Thchnische Dienst van de gemeente Bruinisse. Die activeerde op haar beurt de Rijkspolitie te Wa ter maar die was al aanwezig op de sluis. Het wordt in Bruinisse als zeer bedenkelijk beschouwd dat juist Rijkswaterstaat als overtreder van de WVO aan de kaak is gesteld omdat veel buitendijkse bedrijven kapitale investeringen moeten plegen om te kunnen werken volgens de richtlij nen van dezelfde Waterstaat met do WVO in de hand. RENESSE - Vanmorgen vroeg (vrijdag) om omstreeks half vijf, werd het VVV-kantoor Renesse aan de Zoom 17 het doelwit van een in braak. Drie jongeren hebben zich toegang tot het kantoor weten te ver schaffen door de deur te forceren. Volgens de politie waren de jongeren op zoek naar geld. Na de inbraak werd er een kleine hoeveelheid geld gemist. De appara tuur in het kantoor heeft het dieven gilde onberoerd gelaten. De techni sche recherche doet naar aanleiding van deze inbraak nog onderzoek. ffir- P 8IL7- De politie houdt het voorlopig even voor gezien met grote alcoholcontroles. Dat wil overigens niet zeggen, dat er niet gecontroleerd gaat worden. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, stelt een bijdrage van 2.000 gulden beschikbaar aan de Stichting Peuterspeelzaal De Drie Schorren in Dreischor. De bijdrage is bestemd voor de start van de peuterspeelzaal. Het Nationaal Jeugd Fonds steunt jaarlijks zo'n 500 soortgelijke projec ten voor de jeugd. Voor kinderboer derijen, jeugdgebouwen, speeltuinen en speelvoorzieningen, speelotheken, jeugdcircussen en peuterspeelzalen. Voorinitiatieven van het vrijwilli- gersjeugdwerk, die de moeite waard zijn. Collecte De ondersteuning is mogelijk dankzij de opbrengst van de nationa le jeugdcollecte, de actie van Jantje Beton. Van 6 tot 12 november vond de 22e nationale jeugdcollecte plaats. ALKMAAR - Een uitslaande brand heeft volgens voorlopige ramingen voor omstreeks vijf miljoen gulden schade aangericht in de opslagplaats voor bakkerij-grondstoffen en choco ladewaren Dobla BV op het indus trieterrein Overdie in Alkmaar. De gehele december-voorraad van het volledig uitgebrande bedrijf ging in vlammen op. Verwachting tot zaterdagavond: Droog Droog en vooral in het oosten van het land nog flinke zonnige perioden. Minimumtemperatuur rond het vriespunt, middagtemperatuur onge veer 6 graden. Zuidoostenwind, vrij krachtig, aan de kust eerst nog hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 nov.: Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Wind: zuidoost 4 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Wind: oost 4 Dinsdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 6 graden Wind: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 nov. Zon op 08.05, onder 16.45 Maan op 22.05, onder 13.16 19 nov. Zon op 08.06, onder 16.44 Maan op 23.23, onder 13.33 20 nov. Zon op 08.08, onder 16.42 Maan op onder 13.47 Laatste Kwartier: 20 november (05.44) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De wind in ons land blijft voorlopig uit de oosthoek waai en. Het stromingspatroon in de Euro- pesé atmosfeer iigt behoorlijk vast. Een continentaal hogedrukgebied re gelt de koers van de lagedrukgebie den. Een lagedrukgebied dat eerst aan de Spaanse zuidkust en later aan de Spaanse oostkust erg veel regen heeft gebracht buigt scherp af naar het noorden en kan in afgezwakte vorm op de Britse eilanden nog wat regen brengen. In ons land zal het morgen hooguit wat bewolking te zien geven. Een nieuwe Oceaandepressie stormt op Portugal af. De Algarve kan het dit weekend erg slecht krij gen. Ook deze depressie kan bij ons geen kwaad doen. Voorlopig blijft het hier droog. Advertentie Zie ginds komt de stoomboot de tijd van snoepen is aangebroken, RECLAME DEZE WEEK: een van roomboter en amandelspijs Zierikzee Haringvlietplein 6, 't Hoekje Mol 1 Advertentie 19 november a.s. Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor W Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1