Nieuw gedeelte recreatiezaal De Wieken feestelijk geopend Huis van Nassau sola Drie generaties in het zangkoor DE ZIERIKZEESCHE COURANT Miljoenen- schade aan Zeeuwse wegen door een droge zomer Rijverbod voor tankwagens RU-fractie Westerschouwen wil foutparkeren aanpakken Plan voor net over vuilstort Lange Nobelstraat, Zierikzee. IV^UC; /^isÊBIBL/o7>^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Discotheek Aankoop Schilderij Lijstaanvoerder De Renessenaar Veerhoek opent een futu- Er worden binnen de gemeenteraad plannen Het schilderij Vanitas uit het Burgerweeshuis is Het heren handbalteam van Delta Sport mag ristisch uitziende discotheek nabij Rotterdam. (Pag. 2). geopperd om het leegstaande gebouw van de verkocht aan het Zeeuws Museum te Middel- zich na winst op DES'72 lijstaanvoerder noe- voormalige Prinses Julianaschool te kopen. burg. (Pag. 4). men. (Pag. 9). (Pag. 3). DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24644 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Elke leeftijd, moet zijn speelgoed hebben. Fontenelle ZIERIKZEE - De droge zo mer heeft in Zeeland voor mil joenen guldens schade aange richt aan de wegen. Door de droogte is op veel plaatsen de ondergrond zo ingeklonken dat het wegdek is gaan scheu ren of gaan golven. Dit hebben woordvoerders van instanties voor wegbeheer op Schouwen- Duiveland, Walcheren en Tho- len gezegd. Ing. C. Krul, hoofd van de technische dienst van het weg schap Walcheren, spreekt van een schade van ruim tien mil joen gulden aan plattelands- en tertiaire wegen. Het wegschap, dat wegen van acht gemeenten en het waterschap beheert, heeft op verschillende plaatsen inmiddels waarschuwingsbor den aangebracht en inmiddels bij de provincie aangeklopt voor financiële steun. Het Waterschap Tholen is eveneens van plan de financië le gevolgen van de schade aan wegen aan te kaarten bij het provinciaal bestuur. Het Water schap Tholen en het Water schap Schouwen-Duiveland in ventariseren momenteel de schade aan de plattelandswe gen. „Een half tot een miljoen schade is er al gauw", stelt ing. M. J. Giljam, hoofd technische dienst van het Waterschap Tho len. Rijkswaterstaat kon nog niet zeggen of dit probleem zich ook in andere delen van het land voordoet. Met een ferme ruk aan het oranjegele gordijn opende gedeputeerde W. Don het nieuwe gedeelte van de recreatiezaal in, De Wieken. Voorzitter L. de Bel kijkt toe. (Foto: Joop van Houdt). Opening tijdens eerste lustrum ZIERIKZEE - De verkeerspolitie heeft dinsdagmorgen in dichte mist op de wegen rond Rotterdam tien chauffeurs van met gevaarlijke stof fen geladen tankwagens een rijver bod opgelegd. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt wegens het overtreden van de wet op het vervoer van gevaarlijke stoffen. Volgens een bepaling in die wet mag er bij een zicht van minder dan 200 meter niet worden gereden. ZIERIKZEE - Met een feestelijke cocktail, de nodige geschenken en nog meer lovende woorden van verschil lende sprekers is het nieuwe gedeelte van de recreatie zaal in het verzorgingstehuis De Wieken in Zierikzee maandagmiddag officieel in gebruik genomen. De offi ciële openingshandeling, het opentrekken van het oran jegele gordijn werd door gedeputeerde W. Don verricht. Na zo'n twee maanden bouwen en breken hebben de bewoners van het verzorgingshuis en van de aanleun woningen nu een recreatiezaal van zo'n honderdzestig vierkante meter tot hun beschikking, Een noodzake lijke uitbreiding die wel een feestje waard was, te meer ook omdat dit nieuwe gedeelte samenviel met het eerste lustrum van De Wieken. In die eerste vijf jaar van De Wie ken stak het ruimtegebrek regelma tig de kop op, zo viel uit de woorden van voorzitter L. de Bel op te maken. Binnen het bestuur van De Wieken was dat ruimtegebrek dan ook een re gelmatig terugkerend onderwerp van gesprek zonder dat er direct een oplossing voorhanden was. Die oplos sing werd uiteindelijk toch gevonden ZIERIKZEE - Op zaterdag 18 november wordt in het parochiecentrum aan de Mosselstraat te Zierikzee een feestavond gehouden waarbij zeven mensen worden gehuldigd vanwege een jubileum als lid van het Rooms- Katholiek Kerkkoor van de Sint Willibrorduskerk. Uniek is daarbij dat drie van de jubilerende leden uit één familie komen en zelfs drie generaties vertegenwoordigen. De 73-jarige AVerkaart-van Wanrooii is 25 jaar lid van het koor. Haar 44-jarige dochter A. Schouwenaar-Verkaart is 15 jaar lid. En haar 22-jarige klein dochter M. Schouwenaar u;ordt gehuldigd omdat ze dit jaar precies vijf jaar zingt bij het RK-kerkkoor. Alle reden dus voor een plaatje in de krant. Behalve mevrouw Verkaart-Van Wanrooij worden zaterdag in het pa rochiecentrum nog vier andere zangers of zangeressen gehuldigd die 25 jaar lid zijn van het kerkkoor. De feestelijke bijeenkomst in het parochiecentrum wordt vooraf gegaan door een eucharistieviering in de RK Sint Willibroduskerk die om 19.00 uur begint. De bijeenkomst in het parochiecentrum begint een uur later om 20.00 uur. door de glazen buitenwand vier me ter naar voren te verplaatsen, het geen een „winst" van zestig vierkan te meter opleverde. Behalve de toestemming van het gemeentebestuur, de overkoepelende bond voor christelijke bejaardenoor den en de inspecteur voor de bejaar denoorden bleek pok het provinciaal bestuur achter de uitbreidingsplan nen te staan. Wanneer zich bij de voorbereiding moeilijke momenten voordeden kon het bestuur van de Wieken volgens De Bel steeds op de steun van gedeputeerde W. Don reke nen. Het was dan ook diezelfde gedepu teerde Don die het nieuwe gedeelte van de recreatiezaal opende door het oranjegele gordijn opzij te schuiven. Don wees de vele aanwezigen erop dat De Wieken beter gesitueerd is dan menig ander bejaardenoord in Zee land. Het feit dat zoveel ouderen in of bij De Wieken willen wonen was er volgens de gedeputeerde de oorzaak van dat de recreatiezaal te klein was en derhale aan uitbreiding toe was. „...En daar moeten de inwoners niets extra's voor betalen" sprak Don naar aanleiding van de discussies in de Tweede Kamer of de bejaardenoor den al dan niet hogere verzor- gingsprijzen moeten berekenen om dat meer (zelfstandig wonende) ouderen van deze voorzieningen ge bruik maken of dat anders aan het af schaffen van deze voorzieningen moest worden gedacht. Een overwe ging die volgens Don lijnrecht inging tegen de toekomstige ontwikkelin gen, waarbij de bejaardenoorden meer en meer de spil in de zorg- en dienstverlening gaan vormen. Na deze woorden schakelde de ge deputeerde de twee beeldschermen in waarna de officiële ingebruikname van de nieuwe uitbouw „werd be krachtigd", waarna de aanwezigen in vogelvlucht terug konden blikken op het verloop van de bouwwerkzaam heden, die na de bouwvakvakantie begonnen en die 23 oktober werden afgerond. Na een kort intermezzo met cock tail maakte de heer J. Verkerk van de bewonerscommissie de aanwezigen erop attent dat het in gebruik nemen van de uitgebouwde recreatiezaal sa menviel met het eerste lustrum van De Wieken. Namens de bewoners van De. Wieken en de aanleunwoningen overhandigde hij directeur P. D. Mar- kesteijn een vlag aan. De oudste be woners, mevrouw A. H. van der Klooster (bewoonster van een aan leunwoning) en de heer C. Berrevoets uit het huis zelf zorgden er samen met Verkerk en Markesteijn voor dat de witgroene vlag even later fier aan de vlaggemast voor de ingang wap perde. Mevrouw Stoel-Fondse „ont hulde" een identieke banier in de zaal zelf. Cadeautjes waren er ook van hoofdaannemer Fierens-Kloet. Na mens de bij de uitbreiding betrokken bedrijven overhandigde aannemer H. J. Fierens de bewoners vier ingelijste posters van onder andere Monet. Een vervolg pagina 4 BURGH-HAAMSTEDE - Met na me de fractie van de Westerschouwse Reformatorische Unie is er een voor stander van om foutparkeerders in de gemeente Westerschouwen hard aan te pakken. Dit schrijft zij in haar algemene beschouwingen die betrek king hebben op de gemeentebegro ting 1990. Die hebben burgemeester en wethouders bij de fracties inge diend. De RU fractie is van mening dat er genoeg parkeergelegenheden zijn in de gemeente Westerschouwen, waar door overtredingen hard aangepakt mogen worden. Zij schrijft in de alge mene beschouwingen ook voorstan der te zijn om het kortparkeren te be- vorden. Dit wil zij bereiken door het gebruik van de parkeerschijf in te stellen. De RU-fractie vindt het een goede zaak dat- de politietaak in deze verlicht wordt, door het aanstellen van parkeercontroleurs en vakantie- krachten. Het CDA laat betreffende de par- keerproblematiek in haar algemene beschouwingen weten, dat zij een stu die hieromtrent graag tegemoet ziet. Wel wil zij bij een eventuele uitbrei ding van parkeerwachters dat er een afweging gemaakt moet worden tus sen de kosten en het te verwachten re sultaat. De WD-fractie constateert in haar reactie op de gemeentebegro ting er begrip voor te hebben dat de meeste parkeercontrole in Renesse plaatsvindt, maar dat in de andere kernen deze controle te weinig wordt uitgevoerd. Dit ondanks gedane toe zeggingen. De WD, vindt echter de beslissing om het aantal parkeercon troleurs uit te breiden een taak die niet hoort bij de gemeente. SEROOSKERKE - De vuilstort plaats bij Serooskerke wordt, als het aan het Rijksinstituut voor Natuur beheer ligt, overspannen met draden. Dit om de zilvermeeuwen op een af stand te houden. De populatie van zilvermeeuwen neemt in Zuid-West Nederland zo hard toe dat de vogel als een plaag wordt ervaren. In Yerseke is al een valkenier in dienst genomen om de zilvermeeuwen weg te houden bij de mosselverwaterplaatsen en in een in opdracht van de directie Natuur- Milieu- en Faunabeheer door het RIN opgesteld rapport wordt het plan ge lanceerd vuilnisbelten te overspan nen met netten of draden. In het bui tenland zouden goede ervaringen opgedaan zijn met beide methoden. Aanbevolen wordt de vuilstortplaats bij Serooskerke als proefproject te gebruiken. Afschieten van de vogels heeft vol gens het RIN weinig zin, evenals het verjagen met geluid. En men kan niet overal een valkenier neerzetten. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's U6> Pt 81 ir Verwachting tot woensdagavond: Geleidelijk meer zon Droog weer. In de nacht wolkenvel den, overdag vanuit het noorden ge leidelijk meer zon. Minimumtempe ratuur omstreeks 10 graden. Wind draaiend van west naar noord tot noordoost, matig, in het Waddenge bied toenemend tot vrij krachtig of krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 18 nov.: Donderdag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: oost 5 Zaterdag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min. temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 15 nov. Zon op 08.00, onder 16.49 Maan op 18.06, onder 11.19 16 nov. Zon op 08.01, onder 16.47 Maan op 19.21, onder 12.13 Laatste Kwartier: 20 november (05.44) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat enkele dagen rustig en in de middag zacht najaarsweer bracht, verliest snel aan betekenis. Een nieuw hogedrukgebied ver plaatst zich het komende etmaal snel in betekenis toenemend vanaf IJs land naar Zuid-Noorwegen. Ook in onze omgeving blijft dit niet zonder gevolgen. De wind draait eerst naar noordwest tot noord. Voorafgegaan door een zone met wolkenvelden stroomt dan in eerste instantie Noordzeelucht via het Waddengebied het land binnen. Woensdagochtend heeft deze lucht al onze zuidelijke provincies bereikt. Woensdagmiddag nog kunnen temperaturen van rond 10 graden worden bereikt. In de loop van de dag vloeit bij een naar noord tot noordoost ruimende wind geleidelijk drogere en koudere lucht vanuit het noordoosten over het land uit. In deze lucht komt weinig of 'geen bewolking voor. In de nacht van woensdag op donderdag kan het dan door de aanvoer van nog koudere lucht en een krachtige uitstraling zelfs onder nul komen. Ook op don derdag en vrijdag duurt de aanvoer van koude lucht naar onze omgeving voort, waarbij het 's nachts aanhou dend licht zal vriezen. Advertentie Showmodellen, restanten en beursgoederen in edels taal en zwaar verzilverde uitvoering. NU MET KORTINGEN TOT MEER DAN 50% OP DE VERGELIJKBARE WINKELWAARDE! Kookpannen en keukengerei met kortingen tot 70%! SLECHTS 3 DAGEN SPECIALE VERKOOPDAGEN DONDERDAG KOOPAVOND Donderdag 16 nov. 12.00 - 21.00 uur. Vrijdag 17 nov. 12.00 -17.00 uur. Zaterdag 18 nov. 10.00 -16.00 uur. DE ARTIKELEN STAAN VOOR U KLAAR IN:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1