Kampeerterrein De Lelie in Scharendijke verkocht Boertien brengt werkbezoek aan de gemeente Duiveland DE ZIERIKZEESCHE COURANT KORT»*6 TOT medewerk(st)er Bitr Schouwen- Duiveland moet wijkgebouwen inleveren Middelburg-Zierikzee Te hard gereden 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Haaietandenverzameling Rookverbod Koude dagen 40.000 gulden In de RSG Professor Zeeman is een haaietan- De reacties op het rookverbod dat vanaf 1 ja- Met het intreden van de koudere dagen wordt De tennisvereniging Duiveland overhandigt denverzameling te zien. (Pag. 2). nuari geldt in openbare gebouwen zijn ver- het druk voor de installatiebedrijven. (Pag. 4). 40.000 gulden aan de stichting Colombine. schillend. (Pag. 3). (Pag. 11)'. VRIJDAG 10 NOVEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24642 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Schaars bezoek vermeerdert de vriendschap Spreekwoord Eigenaar C. de Bruyn: „Er moet heel wat aan gebeuren SCHARENDIJKE - Camping De Lelie in Scharendijke is verkocht. De nieuwe eigenaar, C. de Bruyn uit St. Wil- lebrord, is vast van plan om de bezem eens flink door het kampeerterrein te halen. „Er moet hier heel wat gebeu ren", aldus De Bruyn. Een eerste verandering is er al door: het kampeerterrein heet voortaan camping De Wit te Molen. De Bruyn heeft bewust voor die naamsverandering gekozen. De cam ping raakte eerder dit jaar in op spraak. De campinggasten werden plotsklaps geconfronteerd met het feit dat elektriciteit en water afge sneden was omdat de rekeningen niet betaald waren. ,,Die naam heeft toch een wat nare klank gekregen, en daarom wilde ik die naam niet hand haven", aldus De Bruyn. Overleg met campinggasten Hij wil op korte termijn rond de ta fel gaan zitten met de campinggasten om over de toekomst van het kam peerterrein te praten. ,,Ik wil het ter rein helemaal opnieuw in gaan delen, maar daarbij wil ik ook de mening van de campinggasten meenemen", aldus De Bruyn. Hij stelt dat er nog heel wat moet gebeuren om van het terrein weer een echte camping te ma ken. „Zoals het er nu bijligt heeft het weinig meer met een camping te ma ken", aldus De Bruyn. Hij doelt met die opmerking op het feit dat behoor lijk wat sta-caravans op het terrein voorzien zijn van allerlei aanbouw sels. „Die zullen moeten verdwijnen", aldus De Bruyn. „Zoals het nu is is het niet volgens de regels en kan de vergunning in gevaar komen". Naast een nieuwe indeling wil De Bruyn ook de afscheidingen tussen de stand plaatsen compleet vernieuwen. Hij stelt dat ook hier overleg met de cam pinggasten aan vooraf gaat. Tijd De Bruyn is ervan overtuigd dat er van De Lelie weer een fraai kampeer terrein te maken valt. Hij tekent daarbij aan dat dat wel enige tijd in beslag zal gaan nemen. Op het terrein van de camping staat ook nog een wo ning. „Dat is ook niet veel meer. Maar ik ben van plan om het hele maal te gaan renoveren". De Bruyn wil het pand dan meteen verdelen in appartementen die dan weer verhuurd kunnen worden. „Maar dat zal voor hel komende toe ristisch seizoen niet meer lukken", is zijn nuchtere oordeel. De Bruyn zelf neemt binnenkort ook zijn intrek op camping De Witte Molen. Behalve de camping heeft hij ook het eerder dit jaar door brand zwaar beschadigde horecabedrijf naast molen De Lelie gekocht en daar moet ook het nodige aan gebeuren. „Op en neer rijden is niet te doen, dus ga ik hier voorlopig in een sta-cara- van wonen", aldus De Bruvn. donderdag zaterdag vrijdag NOVEMBER I VANAF 9D0 -rnT 2100 u NOVEMBER VANAF 9.00 I TOT 17.00 U T0t<5AN(q tfFAÏTIS! (Oók Zaterdag tijdens de Rotterdamse Vlooienmarkt) breekt om bij het bedrijf een woon huis te bouwen. De bouw van een nieuw dorpshuis in Ouwerkerk was ook een onder werp dat onder de aandacht van Boertien werd gebracht. SGP/RPF- raadslid L. Meerman verwoordde de teleurstelling van de raad omdat te vergeefs het beroep werd gedaan op de provinciale knelpuntenpot om geld voor de bouw van het dorpshuis te krijgen. „Het gaat om een project dat van groot belang is voor ae leef baarheid van de kern Ouwerkerk. Daarom is het wenselijk dat het pro vinciaal en het gemeentelijk bestuur een duidelijk gezamenlijke inbreng hebben". Uit de reactie van Boertien bleek dat de provinciale ambtenaren bij het bekijken van het verbouwingsplan van mening waren dat.het veel voor deliger zou zijn om het dorpshuis in zijn huidige vorm op te knappen. „In- plaats van het tegen de grond gooien en opnieuw opbouwen van het pand". Burgemeester Bergshoeff en PvdA- raadslid C. J. Hillebrand lieten niet na opmerkingen te maken om de hoogste baas het provinciaal bestuur ervan te doordringen dat het stand punt van zijn ambtenaren wel erg eenzijdig is. „Het dorpshuis is te laag en te klein. Al vele keren is gebleken dat het in zijn huidige vorm heel on doelmatig is. Het heeft daarom geen enkele zin om het alleen bouwkundig op te knappen. Dat doen we dan ook niet". Knelpunten De informele openbare raadsverga dering werd verder aangegrepen om de bekende knelpunten nog eens aan de orde te brengen: de tol op de Zee- landbrug, de gevaarlijke onderdelen in het stuk Rijksweg N-59 dat door de gemeente loopt, de financiën die no dig zijn om de caissons bij Ouwer kerk in te richten tot een elk-weer- voorziening in de vorm van een mu seum over de Oosterschelde, de finan ciën die nodig zijn om het dorpsplan Oosterlandte realiseren en de proble men die dreigen omdat het provin ciaal bestuur zo lang wacht met het nemen van een beslissing voor een al ternatief voor de vuilstortplaats bij Serooskerke die in 1993 gesloten moet worden. Aansluitend op de bijeenkomst in het gemeentehuis te Nieuwerkerk maakten Boertien en zijn gezelschap, waaronder provinciaal chef de kabi net mr A. C. de Ru en griffier mr J. A. Lander, een bustocht langs alle ker nen van de gemeente Duiveland. Advertentie f 100,- beloning gezocht ZIE PAGINA 2 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> DÉ Verwachting Perioden met zon Perioden met zon en droog. Mini mumtemperatuur ongeveer 10 gra den. Middagtemperatuur omstreeks 15 graden. Matige, aan de kust af en toe krachtige zuidelijke wind; wind in de avond afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 14 nov.: Zondag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Wind: zuid 4 Maandag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Wind: variabel 2 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.:. 10 graden Wind: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 nov. Zon op 07.53, onder 16.55 Maan op 15.32, onder 05.23 12 nov. Zon op 07.54, onder 16.53 Maan op 15.43, onder 06.58 13 nov. Zon op 07.56, onder 16.52 Maan op 1,6.23, onder 08.34 Volle Maan: 13 november (06.51) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven Spanje, Frank rijk en de Benelux staat het komende etmaal een vrij krachtige zuidelijke luchtstroming. Deze is aanwezig tus sen enerzijds een depressiegebied bo ven het zeegebied tussen Schotland en een depressie boven de Golf van Biscaje en anderzijds een hogedruk- gebied boven Midden- en Oost- Europa. Voor de tijd van het jaar zachte lucht, wordt hiermee recht streeks aangevoerd vanuit Spanje via Frankrijk naar onze omgeving. In de aangevoerde lucht komt van avond en vannacht nog veel bewol king voor; op zaterdag gaan opkla ringen echter overheersen. Door de tamelijk sterke wind en de aanwezig heid van bewolking gedurende de ko mende nacht kan het door uitstraling maar weinig afkoelen. Op veel plaat sen wordt het niet kouder dap een graad of 10. Bij de al hoge ochtend- temperaturen kan de zon, ondanks de lage stand in deze tijd van het jaar, het kwik tot rond 15 graden doen oplopen. In Limburg zijp wel licht waarden tot 17 graden moge lijk. Ook zondagmiddag is het nog zacht en zonnig. tot zaterdagavond: Z1ERIKZEE - De werkgroep Wijk gebouwen Schouwen-Duiveland ad viseert de Kruisvereniging Schou wen-Duiveland om de wijkgebouwen in Kerkwerve, Ouwerkerk en Zonne- maire te sluiten. De andere negen wijkgebouwen op Schouwen-Duive land zouden vólgens het advies van de werkgroep moeten blijven. Maar bij een groot aantal wordt daarbij de toevoeging voorlopig geplaatst. Op de langere duur zouden op Schou wen-Duiveland drie wijkgebouwen overblijven. De werkgroep heeft via' een inven tarisatie onderzocht welke wijkge bouwen nóg rendabel zijn. Men heeft daarbij gekeken naar de hoeveelheid activiteiten die in een wijkgebouw plaatsvinden in het kader van het kruiswerk. De geografische ligging, de bevolkingsopbouw, de bouwkun dige staat van een gebouw en de hoe veelheid wijkgebouwen die in een ge meente staan. Men kwam tot de con clusie dat het wijkgebouw in Brou wershaven na een opknapbeurt nog vijf jaar kan blijven bestaan. Het wijkgebouw in Bruinisse kan na een opknapbeurt langere tijd blijven be staan. De wijkgebouwen te Drei- schor, Bur§h-Haamstede en Renesse moeten gezien de grote hoeveelheden consulten voorlopig ook blijven be staan hoewel ze niet aan de eisen vol doen. Ook het wijkgebouw in Nieu werkerk mag nog 'voorlopig' blijven bestaan, maar er mogen geen grote onkosten meer aan worden gemaakt. Ook het wijkgebouw in Scharendijke mag alleen voorlopig blijven bestaan omdat het aan een behoefte voldoet. „Het voldoet niet aan de eisen en is ook niet geschikt te maken", aldus het advies. Het wijkgebouw te Zie- rikzee kan blijven bestaan. Het is de bedoeling om op den duur in Noord- well e een nieuw wijkgebouw te reali seren dat samen met de wijkgebou wen in Zierikzee en Bruinisse op Schouwen-Duiveland overblijft. Dr. C. Boertien op werkbezoek in de gemeente Duiveland. In het gemeentehuis te Duiveland luisterde hij naar de onderwerpen die vanuit de gemeenteraad onder zijn aandacht werden gebracht. Een van de dingen waarover de raad zich zor gen maakt is de wijze waarop vrijko mende agrarische gebouwen een an dere bestemming kunnen krijgen. Door gebrek aan een opvolger of door gebrek aan voldoende inkomen komt het in de gemeente Duiveland regel matig voor dat boeren met hun be drijf stoppen. Andere bedrijven wor den grootschaliger en dat alles heeft tot gevolg dat nogal wat bedrijfsge bouwen leeg komen te staan. Geen verkrotting: De raad van Duiveland wil een be leid voeren dat verkrotting van deze agrarische gebouwen voorkomt. Advertentie 12 november a.s. Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee „Maar bovenal mag een nieuwe be- stemrrfing geen extra beperkende maatregelen opleggen aan de reeds bestaande landbouwbedrijven die in de omgeving staan", aldus VVD- raadslid W. P. Stouten die dit onder werp namens de hele raad naar voren bracht. Door ervaring met een juridi sche procedure weten de raadsleden inmiddels dat dat kan gebeuren wan neer de vrijkomende agrarische ge bouwen worden bestemd als burger woning. De mogelijkheden om over te schakelen op andere bedrijvighe den kunnen voor omwonende land bouwers dan namelijk worden be perkt omdat zij in het kader van de hinderwet geen overlast mogen be zorgen aan de burgers die hun intrek hebben genomen in leeggekomen boerderijen. Van dat laatste probleem was Boertien (nog) niets bekend. Hij ver telde dat in het streekplan Zeeland is vastgelegd dat leeggekomen boeren bedrijven een andere bestemming dienen te krijgen. „Bijvoorbeeld als opslagplaats voor boten, caravans, of andere produkten". Boertien liet daarbij weten dat het provinciaal bestuur in de leegkomen de bedrijven geen startende onderne mers wil. „Ons uitgangspunt is dat het platteland niet mag worden aan getast door kleine plekjes industrie die overal ontstaan". Een mening die niet werd gedeeld door de raad en de burgemeester van Duiveland, A. Bergshoeff. „Bedrijfsontwikkeling is niet zo erg als verkrotting van de leegkomende bedrijven. Het is een van de weinige mogelijkheden omdat er nogal wat consequenties aan vast zitten om van de bedrijven burgerwo ningen te maken". Duidelijk Duidelijk was de Commissaris van de Koningin in zijn stelling dat het provinciaal bestuur heel terughou dend is met het toestaan van de bouw van burgerhuizen bij bedrijven die zich op een industrieterrein vestigen. De raadsleden vroegen zijn mening daarover omdat de afgelopen jaren is gebleken hoe moeilijk het is om be drijven ertoe te bewegen zich te vesti gen op het industrieterrein te Ooster- land wanneer de mogelijkheid ont- NIEUWERKERK/ZIERIKZEE - Bij een snelheidscontrole heeft de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland donderdag in totaal acht weggebrui kers bekeurd die de maximum snel heid bleken te overtreden. De controle werd verspreid over de dag gehouden aan de Stolpweg te Nieuwerkerk en aan de Lange Blok- weg te Zierikzee. De acht mensen die te hard reden werden ter plaatse aan gehouden. De overtredingen gingen tot het overschrijden van de maxi mum snelheid met 35 kilometer. Op de Stolpweg te Nieuwerkerk geldt een maximum snelheid van 50 kilo meter per uur en op de Lange Blok- weg 70 kilometer per uur. Ik kom niet met een zak met geld NIEUWERKERK - „Ik kom niet om zaken te doen. Ik heb geen zak met geld bij me. Ik ben hier omdat ik in mijn functie verplicht ben om regelmatig de diverse gemeenten in Zeeland te bezoeken en mijn bevindingen daarbij door te geven in het college van gs". De Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr C. Boertien liet bij zijn werkbe zoek aan de gemeente Duiveland precies weten met welke intentie hij kwam. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1