Eerste basketbalteam Mevo '80 boekt monsterzege met 56-38 Eerste dames- en herenteam van Delphi Mevo '80 uitgeschakeld Sport 12-20 Leo van Oosten tweede Eerste herenteam Delta makkelijk langs Wings: NIEUmBODE Eerste damesteam Kwiek ronde verder voor beker Mevo BI speelt gelijk: 2-2 Michel Coolbergen tweede tijdens singelloop Uitslagen HSD Persoonlijke records voor Leon 'van der Wielen Eerste team BC Zierikzee ongeslagen aan kop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 november 1989 Nr. 24640 9 HELLEVOETSLUIS - Het eerste herenteam van VV Kwiek moest tijdens de eerste bekerronde tegen het in de promotieklas uitkomende team van Ibis. Al snel werd duidelijk dat de Bruenaren niet opkonden tegen de twee klassen hoger spelende gastheren. De strijd ging dan ook hopeloos verloren. In slechts veertig minuten werden de heren van VV Kwiek met 3-0 afgedroogd. Het eerste damesteam daarentegen behaalde een klinkende overwinning op Shell (0-3) en plaatste zich hierdoor voor de volgende ronde. ZIERIKZEE - Gestoken in nieuwe grijs-blauwe tenue's hebben de heren van het eerste basketbalteam van Mevo '80 tijdens de jongste thuiswedstrijd in sporthal Onderdak een 56-38 monsterzege weten te bewerkstelligen tegen Smok- kelhoek. De uitwedstrijd in Kapelle ging enkele weken eerder kansloos verloren. Op het eigen vertrouwde terrein vermoeide Mevo '80 de opponenten via goed jagend spel van vooral E. Bevelander en H. van Donk. De smalle selectie van Smokkelhoek kon de gasthéren tot de rust nog aardig bijbenen en middels een mooie driepunter zelfs op voor sprong komen: 17-21. In de tweede helft gooide Mevo '80 het roer helemaal om en liet vervolgens niets meer heel van de bezoekers. Met de uitblinkende P. van de Schraaf (19 punten) als forward ging de verdediging op slot. Via secuur spel, goed overleg en loepzuivere schoten liepen de Zierikzeeënaren steeds verder uit. De voorsprong in de tiende mi nuut van 39-25 werd snel verder uitgebouwd en resulteerde uiteindelijk in een dik verdiende overwinning van 56-38. Mede hierdoor kan Mevo '80 zich goed handhaven in de middenmoot van de Zeeuwse tweede klasse. (Foto: Joop van Houdt). Voor verder optreden rayonsbeker DORDRECHT - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 is de eerste bekerronde niet heelhuids doorgekomen. Door een 3-0 verlies tegen de koploper van de promotieklas, Ekspalvo, zijn de Zierikzeeënaren reeds in een vroegtijdig stadi um voor een verder optreden (in de bekerstrijd uitgeschakeld. Vooral het gemis van drie basisspelers was een te grote aderlating voor de mannen van trainer Kees Arens- man. Ook het eerste damesteam kwam deze eerste ronde niet door. TERNEUZEN - Door het 2-2 gelijk spel, behaald in de uitwedstrijd te gen Terneuzen BI, blijven de B- junioren van Mevo goed in de kop van het klassement meedraaien. Mevo BI pakte het duel tegen Tfer- neuzen BI vanaf de beginfase goed aan. De eerste kans was voor Michel Janse, die maar rakelings naast schoot. Veel van de duels werden ech- Voetbal ter op het middenveld uitgevochten zodat zich maar weinig doelrijpe kan sen voordeden. Na de hervatting voerde Mevo het tempo op en toonde men iets meer werklust. Opjagen De openingstreffer kwam op naam van Mevo, middels een doelpunt van Michel Janse: 0-1. Mevo kreeg de smaak te pakken en door goed opja gen van zowel Richard van de Meer als René Fondse kwam Mevo weer in balbezit. Michel Janse werd aan gespeeld en die haalde verwoestend uit, maar de bal spetterde op de lat terug het veld in. De goed mee opge komen Patrick Blom schoot in de re bound alsnog binnen: 0-2. In het laat ste kwartier wisten de gastheren echter alsnog langszij te komen. Eindstand: 2-2. YAOUNDE - Raja Casablanca heeft zondag de finale bereikt van het toer nooi om de Afrikaanse beker voor be kerwinnaars. De Marokkanen speel den in de return tegen Tonnerre de Younade uit Cameroun met 2-2 (0-0) gelijk. MADRID - Marino Lejarreta heeft een contract getekend bij de Spaanse wielerploeg Once. De 31-jarige Lejar reta was ploegmaat van de Nederlan der Mathieu Hermans, wiens wie- Ierstal werd opgeheven. Lejerreta is van plan het komende seizoen op nieuw Tour, Giro en Vuelta te rijden. Atletiek MIDDELBURG - De 16-jarige at leet Michel Coolbergen uit Zierikzee zorgde tijdens de singelloop in Mid delburg voor een prima prestatie. De B-junior van atletiekvereniging Del ta Sport liep naar een keurige twee de plaats over de 3300 meter, in 10.41.6. De eerste plaats ging naar de één jaar oudere atleet uit Goes, Ed win de Leeuw in 10.13.9. Michel Pleune uit Serooskerke werd vijfde in 11.17 en Alfred Stins uit Nieuwerkerk behaalde een zesde plaats in 11.59. Bij de D-junioren was Jurgen de Lang succesvol op de Mid delburgse grachtensingel. De Zierik- zeese atleet liep op de 1250 meter naar een vierde plaats in 5.47. Fabian Duinhouwer werd in het grote deel nemersveld bij de D-categorie 28e in 8.00. Thnja Gerards liep bij de D- meisjes naar een zesde plaats in 3.53 (1000 meter). Senioren Bij de senioren ging de overwin ning naar Kim Reinierse (Dynamo) uit Middelburg. Met een vrij gemak kelijke demarrage versloeg hij in de laatste ronde Leon van der Velden (AV'56) uit Kapelle. De beste Delta Sport-atleet was de veteraan Eddy Smit die in het grote gezelschap op een 38e plaats eindigde. In het klasse ment van de veteranen werd hij zes de, de Zierikzeese sportman had over de 6600 meter een tijd nodig van 22.19. Op een 52e plaats eindigde Re né Baartse uit Serooskerke met een tijd van 23.19. Greetje Smit liep bij de dames naar een 11e plaats in 13.14 (3300 meter). DEN BOSCH - Jelle Nijdam uit Zundert is donderdagavond in Den Bosch onderscheiden met de Gerrit Schulte-trofee. De 'club van 48' wie lersportexperts vond hem de beste wielrenner van 1989 op de punten ka rakter, sportiviteit, strijdlust, koers- inzicht en behaalde resultaten. DEN HAAG - Het eerste herenteam van Delta Sport zit na twee competitiewed strijden duidelijk aan de goede kant van de lijn. Het jongste duel tegen Wings, in Den Haag, eindigde zon der al teveel moeite in een glansrijke overwinning voor de Zierikzeeënaren: 12-20. Door goed geconcen treerd te verdedigen en één uur lang het initiatief te behouden kreeg Wings ei genlijk geen schijn van kans. BUENOS AIRES - Het huwelijk tussen Diego Maradonna en Claudia Villafane wordt een grotesk feest, met veel glamour en glitter. De Ar gentijnse voetbalvedette heeft voor de trouwpartij, die is aangekondigd als een sprookje van 'duizend en een nacht', in Buenos Aires 1200 mensen, onder wie de Argentijnse president, uitgenodigd. De bruidsjapon, die Claudia Villafane zal dragen kostte Maradona 8000 dollar (16.000 gulden). Hockey Jongens: Middelburg Al-HSD Al 2- 0; HSD Bl-Oudenboscn BI 9-0; HSD Cl-Olympia Cl 0-1; HSD D8-Vlissin- gen D8 8-1; HSD E6-Vlissingen E6 1-6. Meisjes: HSD Al-Tempo A3 8-0; Ze venbergen Bl-HSD BI 0-3; Zevenber gen Cl-HSD Cl 1-4; Olympia D8-HSD D8 2-3. Dames: Den Dunc-HSD 2-0. Heren: HSD-Teteringen 3-2; Etten Leur 4-HSD 2 3-0. Veteranen: HSD A- Zundert A 0-0. Schaatsen ZIERIKZEE - Tijdens de onlangs verreden gewestelijke langebaan schaatswedstrijden, op de Haagse kunstijsbaan De Uithof, heeft de Zierikzeese schaatser Leon van der Wielen de beste tijd over de 1500 m op de klokken weten te krijgen. Tevens wist Van der Wielen op zowel de 500 m als 1500 m zijn persoonlijk record te verbeteren; respectievelijk 43.3 en 2.10. Eveneens van ijsvereniging De Poel kwam ook Arjaan van de Kreeko, trainer van Leon van der Wielen, aan de start. De 500 m reed deze sprinter uit de jaren zestig in de toch nog ac ceptabele tijd van 42.8. De rit over 1500 m wist hij in een tijd van 2.12.1 eveneens te winnen. Tijdens het vorige seizoen wist Del ta Sport de uitwedstrijd tegen Wings eveneens te winnen, hoewel de thuis wedstrijd tegen de Hagenezen werd verloren. Bij de laatste ontmoeting liepen de mannen van trainer/coach Rob de Vos al snel uit naar een 0-3 voorsprong. Via 1-3 kwamen de gast heren toch weer gelijk tot 4-4. Omdat Wings eigenlijk geen echte schutters heeft die uit de tweede lijn kunnen scoren, komen ze meestal door de ver dediging heen waardoor de keeper pas op het laatste moment (op zo'n vijf meter afstand) ziet wat er gaat gebeuren. Foutjes Kleine foutjes van de Schouwen- Duivelandse ploeg werden door Wings wel direct afgestraft. Ook le den de blauwhemden soms teveel bal verlies, mede omdat de aanvallen te Eigenlijk zou het bekerduel tegen Ekspalvo in sporthal Onderdak plaatsvinden, maar kon geen door gang vinden omdat de zaal bezet was. Hierdoor moest er uitgeweken wor den naar Dordrecht alwaar Ekspalvo is gezeteld. Vanwege andere verplich tingen konden zowel Gerrit van Splunder als Leendert van Hattem er niet bij zijn, terwijl René Maas nog steeds kampt met een blessure. Kansloos De eerste set ging kansloos met 15-4 verloren. Mede omdat enkele Delphi Mevo '80 heren slechts luttele minu ten de tijd hadden gehad voor een warming-up, moest het warmdraaien noodgedwongen tijdens d'eze eerste set gebeuren. Trainer Arensman zorg de er wel voor dat zijn mannen het spel in de openingsset zoveel moge lijk vertraagden, om in ieder geval zo warm mogelijk de resterende sets te kunnen spelen. Dit lukte aardig. In de tweede set ging het vervol gens dan ook een stuk beter. Tot 4-4 ging de strijd gelijk op. Tactisch zat het bij Delphi Mevo '80 goed in el kaar, maar zodra dit even vergeten werd maakte Ekspalvo hiervan on middellijk gebruik. Bij een achter stand van 11-6 vluchtte het Schouwse team even in een time-out. Trainer Arensman was het opgevallen dat zijn team iets te vroeg blokkeerde, en te weinig recht door het midden af- blokta. De Zierikzeese volleyballers trok- gehaast werden opgebouwd. Van de hieruit ontstane onzekerheid maakte Wings dankbaar gebruik. Delta Sport bleef echter wel het initiatief houden en sloot de eerste helft win nend af met 5-8. Secuur spelend begon Delta Sport aan de tweede helft en liep rustig verdei1 weg van de opponent. Na vijf tien minuten was de voorsprong in middels opgelopen tot 8-15. Fouten werden er steeds minder gemaakt, en de defensie bleef geconcentreerd en goed op de man verdedigen. Wings wist nog vier doelpunten aan het vo rig totaal toe tc voegen, terwijl Delta Sport nog vijf keer tot scoren kwam: eindstand 12-20. De doelpuntenmakers voor Delta Sport waren: Peter Lefèvre 7x, Jacco Vleeshouwer 5x, Bert de Vos 2x. Jean-Marie Tubiana 2x. Bert Nuy- ens. lx, Erwin Schaalje lx, Leo Brug- geman lx, Frangois Verrijzer lx. ken goed lering uit de woorden van hun trainer en wisten zich zodoende terug te knokken tot 11-9. Ekspalvo zette echter een eindspurt in en won ook de tweede set; 15-11. Delphi Mevo '80 liet zich niet ontmoedigen en be gon optimistisch aan de derde set, die wederom beter verliep. Tot de gelijke stand van 10-10 konden de Dordrech- tenaren goed bijgehouden worden. Prikballetjes Mede door het goed rechtdoor- blokken, een redelijk goede serve en het toepassen zo nu en dan van beke ken prikballetjes bleef Delphi Mevo '80 voor de gastheren een lastige han denbinder. Aanvoerder Eddy de Looff Het eerste herenteam van VV Kwiek moest het in dit eerste, en te vens laatste, bekerduel stellen zonder Durk Visser, Eric van Breda en André Groenendijk. Ter compensatie was Kees Mol uit het tweede team meege- i'eisd naar Hellevoetsluis. De Bruena ren kwamen geen enkel moment in de wedstrijd, en kregen daar zoals ver meld ook niet al teveel tijd voor. „Dit was volgens mij de snelste volleybal wedstrijd die ik ooit in mijn leven heb gespeeld", glimlachte aanvoerder Kees Arensman na afloop. Vrouwe Fortuna Gelachen kon er gelukkig dan ook nog, ondanks dit verlies. Het is nu zaak om met al het vermogen de aan dacht te vestigen op de competitie. Tijdens het duel tegen Ibis was Vrou we Fortuna ook verre van aanwezig. Ballen vielen net over de lijnen of soms tergend langzaam precies aan de verkeerde kant van het net. De eer ste set was direct al tekenend: 15-3. Ook in de tweede set was het een eenrichtingsverkeer en kon Kwiek absoluut niets tot zeer weinig terug doen. In een razend tempo wist Ibis voor de twede keer te winnen: 15-7. In de derde en laatste set was het al niet anders. De gastheren tikten en de zijnen wisten zelfs een 11-13 voorsprong te realiseren. Na een time-out en een wissel kwam Ekspal vo echter weer goed terug en maakte de set af in eigen voordeel; 15-13. Eindstand: 3-0. Ook het eerste damesteam van Delphi Mevo '80 heeft geen uitzicht meer op het behalen van de rayonsbe ker. Het duel tegen Kangoeroes ging met 3-1 verloren. De Zierikzeese da mes gaven deze wedstrijd weliswaar niet cadeau, maar lieten wel teveel puntjes lopen en deden verschillende dingen niet helemaal zoals het hoort. Ook bij de dames kan echter als ver zachtende omstandigheid vermeld worden dat er slechts zeven speel sters beschikbaar waren voor dit be kerduel. sparringpartner VV Kwiek naar een regelrechte afgang: 15-3. De eer van W Kwiek in de beker competitie werd door het eerste da mesteam hoog gehouden. De Bruse dames wonnen, in Schiedam, tijdens de eerste bekerronde van derde klas- ser Shell met 0-3. „Shell helpt", was na afloop de veel gehoorde geksche rende opmerking. Omdat het de laat ste weken in de competitie nog niet echt wil lukken waren de dames van W Kwiek dubbel gemotiveerd om nu eindelijk eens te laten zien dat ze inderdaad nog wel kunnen volleybal len. Voortvarend Reeds in de eerste set ging het di rect al voortvarend. Shell had totaal geen kijk op de goede serve van W Kwiek. De meeste punten werden door de Bruse dames dan ook ge scoord uit de opslag. Als er al een bal terugkwam kwam deze niet al te moeilijk zodat W Kwiek prima de gelegenheid kreeg om goed op te bou wen en alsnog te scoren. De eerste set was overduidelijk voor de Kwiek- dames: 3-15. In de tweede set kwam oud-gedien de Dian Jonker erin, die ook diverse puntjes wist te scoren. Eigenlijk was deze tweede set min of meer een ko pie van de openingsset. Door het af en toe wegvallen van de concentratie ging er tch regelmatig wat mis, waar door Shell nu wat meer puntjes kon scoren: 5-15. In de derde set verkeer de VV Kwiek veel te vroeg in een hoerastemming en kwam dientenge volge op een achterstand te staan. Gelukkig pakte VV Kwiek de draad weer goed op en volleybalde men zich zonder verdere problemen naar winst: 7-15. Badminton ZIERIKZEE - Het le team van bad mintonclub Zierikzee bestaande uit Jacqueline Altena, Angelique v. d. Have, Sander Melieste en Hanco de Vos staan nog steeds ongeslagen aan de kop in de 2e klasse. Opmerkelijk is dat dit allemaal jeugdleden zijn van BC Zierikzee. Tot nu toe een pri ma resultaat en de hoop wordt uitge sproken dat dit zo blijft doorgaan, met kans op promotie naar de le klasse, (de hoogste klas in het dis trict Zeeland). Uitslagen en standen Klasse 2 afdeling C: Backhand 4 - Zierikzee 1 3-5. Klasse 3 afdeling A Backhand 6-Zierikzee 3 3-5. Klasse 2 afd. C. Zierikzee 1 Groot Sas 1 Terneuzen 6 Backhand 4 Marathon 5 Sinar 2 de Stenge 2 Schepnet 1 Klasse 3 afd. B Astroïden 5 Terneuzen 7 Zierikzee 2 Groot Sas 2 de Sjuttul 3 rill. Smashers 2 Wissenkerke 1 Klasse 3 afd. A Astroïden 4 rill. Smashers 1 Backhand 6 Pluumpje 4 DFS 2 Zierikzee 3 Netwerk 2 Klasse 4 afd. D de Stenge 5 Marathon 8 Smash 5 Zierikzee 4 de Sjuttul 4 Netwerk 4 Klasse 4 afd. C rill. Smashers 3 Terneuzen 10 den Ossaert 3 Zierikzee 5 Marathon 9 Wissenkerke 2 Astroïden 9 Programma Klasse 2 afdeling C 17-ll-'89 de Stenge 2-Zierikzee 1; klasse 3 afde ling B 10-ll-'89 Wissenkerke 1- Zierikzee 2; klasse 3 afdeling A 13-11- '89 DFS 2-Zierikzee 3; klasse 4 afde ling D 17-11-*89 de Stenge 5-Zierikzee 4: klasse 4 afdeling C 12-11 -'89 Terneuzen 10-Zierikzee 5. A j NIEUWEGEIN - Tijdens de Nederlandse judokampioenschappen in Nieuwe- gein is de Zierikzeese judoka Leo van Oosten wederom op een tweede plaats geëindigd. In maart van dit jaar greep hij eveneens net naast de zege, op de Nederlandse kampioenschappen in de Martinihal te Groningen. Afgelopen weekend moest de dertigjarige boomlange Van Oosten zijn meerdere erken nen in Dennis uan Raven uit Zaandam. Uitkomende in de zwaarste klasse, boven 95 kilogram, verloor Leo van Oosten in de finalepartij met een koka. Op de derde plaats eindigden ex equo Buiting en Catsing. (Foto: Joop van Houdt). 3 6 18 6 12 4 6 22 10 12 3 4 15 9 6 3 4 14 10 4 4 4 16 16 0 4 2 12 20 -8 4 2 7 25 -18 3-0 8 16 -8 3 6 18 6 12 3 5 16 8 8 3 3 12 12 0 2 2 8 8 0 3 2 10 14 -4 3 2 9 15 -6 3 0 7 17 -10 3 6 16 8 8 3 5 18 6 12 3 4 15 9 6 2 2 8 8 0 4 2 13 19 -6 2 1 6 10 -4 3 0 4 20 -16 3 6 19 5 14 3 4 14 10 4 4 4 14 18 -4 2 1 7 9 -2 2 1 6 10 -4 2 0 4 12 i -8 4 8 27 4 23 4 6 19 13 6 2 4 12 4 8 3 2 9 14 -5 2 0 4 12 -8 2 0 3 13 40 3 0 5 19 -14

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9