dit biedt de beeldbuis Tussen kunst en kitsch REBECCA VALDEN, huisarts Toneelvereniging brengt toneel, muziek en zang Solotoneel in Zierikzee Wai Ho Tang 6 NEELTJE JANS - Dit winterseizoen houdt de AVRO weer open huis in diverse musea in ons land voor het programma Tussen kunst en kitsch. Cees van Drongelen, de presentator van het programma, ontvangt sa men met deskundigen op het gebied van oude kunst, antiek en kunstnijverheid mensen int de regio mét hun artistieke bezittingen. Op maandag 13 november aanstaande vinden er weer televisie-opnamen plaats. Del ta Expo is dan het decor voor de opnamen. Belangstellenden uit de regio kunnen deze dag 's morgens - tussen 11.00 uur en 13.30 uur-en 's middags -tussen 13.30 uur en 16.00 uur - hun kunstzinnige bezittingen laten taxe ren. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de AVRO Tussen Kunst en Kitsch, postbus 2250, 1200 CB Hilver sum en in de voorverkoop bij Delta Expo, Neeltje Jans, Dijkgraaf A. M. Gelukweg 1, postadres: postbus 19, 4328 ZG Burgh-Haamstede. De uitzending van het programma volgt op 28 december via Nederland 2. In dorpshuis Ouwerkerk OUWERKERK - Op uitnodiging van de Culturele Vereniging Ouwerkerk geeft de Ouwerkerkse Toneelvereniging vrijdag 10 november in het plaatse lijke dorpshuis een voorstelling van de theaterproduktie Mooi Bruin. De vol gende avond, zaterdag 11 november, vindt een tweede voorstelling van dit stuk plaats, dan onder organisatie van de toneelvereniging zelf. Beide avon den beginnen om 20.00 uur. Vrijdagmiddag hebben we Wai Ho begraven. Een jongen van dertien jaar. Maandag was hij van school naar huis gefietst en is daar nooit aangekomen. Wai Ho was veronge lukt in het verkeer. In de hal van de school waren we net bezig met het maken van een foto van het schoolkoor. Zestig jongens en meisjes stonden opgesteld voor de fotograaf. Ieder had net z'n koorkle-» ren aangetrokken, de haren netjes gekamd en nog eens gekamd. De be kende dolle taferelen voorafgaande aan een groepsfoto speelden zich weer af. Toen werd er iets in m'n oor ge fluisterd 'Wai Ho Tang is doodgere den'. Wai Ho Tang, een Chinees jonge tje uit de brugklasi een vriendje en klasgenootje van kinderen die daar nu staan te poseren voor de foto graaf. Langzaam laat ik de realiteit op me inwerken. Wai Ho Tang is dood. Het is net gebeurd. De koorle den mogen het nog niet eens weten. 'Je mag wel lachen, hoor!' roept de fotograaf. 'Zeg allemaal maar eens 'Cheese!' 'CHEESE!' roept iedereen en het succes is compleet. Met andere ogen begin ik naar het koor te kijken. Ik zie opeens dat ze leven, dat ze vingers hebben die be wegen, dat ze ogen hebben waarmee ze stralend de wereld inkijken, dat ze plezier hebben, dat zo zoveel le venslust in zich hebben dat ze nau welijks stil kunnen staan. Geen wonder. Ze leven. 'Niet bewegen!' zegt de fotograaf. Maar ze kunnen het nauwelijks, be wegen is leven en bewegingsloos is slechts de dood. 'Nog even hoor!' Het koor zucht 'Nog niet klaar....?' Lachen maar weer. Er wordt er een van z'n stoel geduwd. Overnieuw... en dan einde lijk 'O.K. bedankt allemaal!' Een groot gejuich stijgt op en ie dereen rent in een enorme vaart weg om zich ergens in de school weer om te kleden. Twee jongens proberen wat meisjes tegen te houden. De da mes doen alsof ze heel boos zijn maar ik zie dat ze het prachtig vinden. Klaterend klinken de stemmen door het schoolgebouw. Eén zingt er een lied als hij de schooldeur uitgaat. Geen wonder. Hij leeft. Twee dagen laten staat er een brug klas voor de deur van mijn lokaal. Het is de klas van Wai Ho Tang. Als ik de deur opende dringen ze de klas binnen. Kinderen hebben zo hun ei gen manier van het verwerken van situaties. De klas is zenuwachtig druk. Er wordt gestoeid om een etui. Op het eerste gezicht zou je niet mer ken dat er een klasgenootje gestor ven is. Maar de ogen van de leerlin gen spreken boekdelen. Zonder inleiding begin ik zacht op de piano te spelen. De klas wordt stil en dan zing ik het lied voor dat op het bord staat. En de klas zingt mee. Ze begrijpen het allemaal. Zingen heeft niet altijd iets met vreugde te maken. En weer valt me op hoe mooi die kinderstemmen klinken. We zin gen het lied in canon. Allemaal doen ze mee. Op de voorste rij is één plaats leeg. Als de klas na de les weggaat kijk ik naar de plattegrond met na men die ik aan het begin van het jaar van de klas gemaakt heb. ,,Wai Ho Tang" staat er op een plaatsje van de voorste rij. Voor muziek heeft hij een zes en een acht gehaald. Even komt het in me op een streep door de naam te halen. Ik durf het niet. Hoe kun je nu mensen doorstrepen. Voor mij blijft Wai Ho Tang bestaan. Zijn naam mag niet uitgewist wor den. Vrijdag hebben we Wai Ho Tang begraven. Een jongen van dertien jaar. Een jongen die thuis en in het restaurant de tolk was tussen de Ne derlandse bezoekers en zijn Chinees sprekende ouders. Een lange stoet vormt zich achter de rouwauto's. Als eerste lopen dertig kinderen die tot het laatst toe bij hun klasgenootje blijven. De jongens zien wit. De ogen van de meisjes verraden de verbor gen tranen. Diep in hun hart zullen ze deze dag bewaren. Diep in hun hart zullen ze dit nooit meer vergeten. Maar straks zullen de tranen weg zijn. Binnen kort wordt er weer gestoeid, ge plaagd, gelachen en gezongen. Het Mooi Bruin werd geschreven door de Zeeuwse cabaretiere/schrijfster Ans Schilders uit Kapelle. Het be treft een mengeling van toneel, zang, sketch en muziek. Toneelvereniging Ouwerkerk heeft voor Mooi Bruin ge kozen op grond van de uitdaging weer eens een nieuwe weg in te slaan. Het toneelgedeelte vertelt over Su zanne, die in haar 'witte periode' ver keert. Het gehele interieur is wit, tot de hond Adriaan toe. Alleen... de stoel van haar schoonmoeder, me vrouw Vermeulen, is bruin. Een doorn in het oog van Suzanne. En... die irritatie beperkt zich niet alleen tot die stoél. Klusjesman Sjors zet zich in om de garage zo snel mogelijk tot comforta bele woonruimte voor mevrouw Ver meulen om te bouwen, maar... tot dat karwei gereed is, moeten schoon dochter en schoonmoeder elkaar nog verdragen. Echtgenoot Kees heeft andere din gen aan zijn hoofd; veel op pad, (bij na) nooit thuis. mag ook. Zo is het bedoeld. Geen wonder. Ze leven. Dan zie je ze gaan, de stoere jonget jes, de verliefde meisjes, de wijs neusjes en de lolbroeken. Je slaat ze gade. Je wordt stil. Je denkt: Een wonder. Ze leven. MARZAS Het toneelverhaal wordt regelma tig afgewisseld met liedjes en sketch- jes, waarin soms serieus en soms met een knipoog tegen hedendaagse pro blemen en probleempjes wordt aan gekeken. De toneelregie is in handen van Ri- nus Pankow, vocale leiding heeft Lies Houtman. Het gelegenheidstrio, dat voor de muzikale begeleiding zorgt, wordt gevormd door: Jan Jongschaap (piano), John Muis (drums) en Bill Hillebrand (basgitaar). Deskundig advies tijdens het repe titieproces werd gegeven door de pro vinciaal toneeladviseur Willem Huy- breghs. Mooi Bruin beleefde vorig seizoen zijn première bij de Stichting Middel burgs Theater. De schrijfster heeft het stuk niet officieel uitgegeven, maar verleende Toneelvereniging Ouwerkerk wel toestemming voor de komende voorstellingen. Tevens ging zij akkoord met toevoeging van enke le eigen bijdragen vanuit de Ouwer kerkse groep. Na de voorstelling op vrijdag, on der auspiciën van de Culturele Ver eniging, volgt bal na onder leiding van de Goese formatie Rendez Vous. Op zaterdag wordt er geen verlo ting en bal na gehouden, wel bestaat de gelegenheid onder het genot van een drankje en een hapje, na afloop van de voorstelling nog enige tijd bij een te blijven. Woensdag 8 november Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Vrouw zijn, gevarieerd ma gazine voor de vrouw. 10.45 uur De muzikale fruitmand, verzoekprogramma voor geestelijke liederen. 15.00 uur Ronduit Radar, jongeren programma. 15.30 uur Levensmakend zaad, docu mentaire over vruchtdragende zaden. Herh. 16.05 uur Highlight, muziekprogram ma. 16.35 uur Tom Sawyer, tekenfilmse rie. 17.00 uur Henkie's droomboom, Zweedse tekenfilmserie. 17.08 uur De mooiste verhalen uit de bijbel, tekenfilmserie. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Tijdsein-buitenland, blik over de grenzen met buitenland- commentator Aad Kamsteeg. 17.55 uur Tussen zes en half zeven, in formatieve documentaire over weten schap, techniek of de achtergronden van het nieuws. 18.27 uur Avonturenbaai, serie. 19.00 uur Journaal. 19.21 uur Jij of niks, documentaire over de fysiotherapeut Gabriël Cop- poolse in Bophuthatswana. 19.48 uur De Campbells, serie. 20.20 uur Bunkeren, actualiteitenru briek. 20.30 uur Aaron Miller, Amerikaanse serie. 22.05 uur Tussen wal en schip, docu mentaire over de problemen van Messais-belijdende Joden in Israël. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.15 uur Mag ik es met je praten, mensen vertellen hun levensverhaal. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur The inspector general, Amerikaanse musical. 17.50 uur Visionaries, tekenfilmserie. 18.15 uur BOOS, uitzending van Bart Omroep Organisatie Stichting. 18.40 uur Countdown, muziekpro gramma. 19.25 uur Empty nest, Amerikaanse serie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Sterrenjacht, muziekwed- strijd. 21.20 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 21.55 uur Veronica film video, film rubriek. 22.30 uur Tweede lijn, actualiteiten magazine. 23.05 uur Parallax: het verhaal, 6- delige miniserie. Afl. 5. 23.30 uur Parallax: Jhet onderzoek, 14-delige documentaire-serie Afl. 5. 00.01 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.30 uur Sta je alleen, of niet? Les 1 t/m 4. 18.00 uur Hollandse nieuw. Afl. 1. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis, kindermaga zine. 19.10 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 19.49 uur Uitzending van het GPV. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Help Jantje een handje, film van het Nationaal Jeugdfonds. 20.25 uur Avondvoorstelling: Het te ken van het beest, speelfilm. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie over politiek, economie, kunst en wetenschap. 22.45 uur Studio Sport. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden CASTRICUM - Ruim 80 Nederland se gemeenten hebben op een symposi um in Castricum via hun burge meesters, wethouders of plaatselijke uitwisselingscomité uiting gegeven aan de wens, zo spoedig mogelijk vriendschappelijke contacten aan te gaan met gemeenten in het Oostblok. 18 „Dank u", zei Rebecca toen hij haar vuur gaf. Zij deed behaaglijk enkele trekken. „Uw vrouw vertelde mij dat die man een ongunstige indruk maakte", zei zij, met haar hoofd naar boven wijzend. „Wat was het eigen lijk voor iemand?" „Ik vond hem een rare sinjeur", antwoordde de man. „Hij had een klein snorretje en droeg erg dure kleren. Hij \eek mij een echte lefgozer en louche ook. Wat hij uitvoerde weet ik niet". „Hij was overdag vaak thuis", zei zijn vrouw. „Ik heb u al gezegd dat ze veel onenigheid hadden, en dan hoor de ik hem hard schreeuwen". Zij schudde het hoofd. „Het kind vertel de immers ook dat hij haar sloeg?" „Ja Zij zuchtte meewarig. „De stakker! Je zou zo zeggen Zij zweeg in eens en keek Rebecca geschrokken aan. „Wat ben ik toch een slechte gastvrouw", zei zij. „Wilt u een kopje koffie? U moet wel uitgedroogd zijn!" „Heeft u het klaar?" vroeg Rebec ca. „Nee, ik moet het even zetten, maar dat is zo gebeurd". Zij stond op en wuifde Rebecca's protesten weg. In een hoek van de ka mer schoof zij een gordijn opzij. Re becca zag een keurige miniatuurkeu ken. Tbrwijl zij water opzette, zei me vrouw Meijer: „Ik had hier al eerder BRT 1 16.00 uur De tovenaar van Oz, 52- delige Japanse animatieserie. Afl. 24. 16.25 uur Ramona, 10-delige Canade se jeugdserie. Afl. 10, slot. 16.50 uur De kleinste zwerver, Cana dese jeugdserie. 17.15 uur Magica, serie over de histo rie van de cinema. Afl. 10. 17.25 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie. Afl. 48. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 72. 18.05 uur Plons en de smeerpoes. 18.10 uur Johan en de Alverman, 16- delige jeugdserie. Afl. 10. 18.35 uur Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor jongeren. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Katholieke Tblevisie- en Radio-Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Pak de poen, loterijshow. 21.30 uur Jeugdliefjes, 6-delige En gelse comedyserie. 21.55 uur Mobiele mensen - auto, tweewekelijks programma over de auto. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws Aansl. Paardenkoersen 22.45 uur Boekenbeursnieuws 22.50 uur Verwant, kunstmagazine. 23.40 uur Coda: Verhaal, van Elisa beth Eybers. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 39. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 876 19.25 uur 2x7, tv-spelletje. 19.28 uur Programma-overzicht 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Sportavond. Aansl. verkeerstip. Donderdag 9 november Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.31 uur Thuis in de dierentuin, se rie. 16.58 uur Stadsgeneugten, humo ristische Engelse tekenfilmserie. 17.03 uur Neighbours, Australische serie. 17.30 uur Journaal. 17.41 uur Rapido, actueel popmagazi ne. VARA's kindermenu: 18.06 uur De avonturenvan Teddy Ruxpin, tekenfilmserie. 18.28 uur Boes, tekenfilmserie. 18.39 uur De smurfen, tekenfilmse rie. 19.00 uur Journaal. 19.26 uur Kinderen voor kinderen festival 1989 finale, t.g.v. het 10-jarig jubileum van Kinderen voor Kinde ren. 20.20 uur Doet ie 't of doet-ie 't niet? spelprogramma. 21.47 uur Achter het nieuws, actuali teitenmagazine. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Golden Girls, comedyserie. 23.10 uur Rob de Nijs onderweg, van uit het Circustheater in Schevenin- gen. Speciala gast: Anita Meijer. 23.59 uur Kronkel: Signeren, ge schreven door Simon Carmiggelt. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur AVRO Service salon, geva rieerd magazine. 17.00 uur Post!!! Correspondentieru briek bestemd voor kinderen van 8 tot 13 jaar. 17.30 uur Toppop gogo, popprogram ma. 18.00 uur Ontdek je plekje, Ra- venstein. Herh. 18.10 uur Van thuisbridger tot club- bridger, 7-delige cursus speeltech- niek. Afl. 7 (slot). AMSTERDAM - De Annie Romeijn- prijs, de tweejaarlijkse literaire prijs van het feministisch maandblad Op zij is dit jaar toegekend aan de publi ciste Hannemieke Stamperius. Zij kreeg tevens onder de naam Hannes Meinkema bekendheid als roman schrijfster. aan moeten denken". Er klonk zelf verwijt in haar stem. „Een mens kan maar één ding tege lijk doen", antwoordde Rebecca. Haar stem werd warm. ,,U heeft mij uitstekend geholpen". De vrouw kreeg een kleur. De man lachte. „Zij is handig, hè dokter?" zei hij trots. Hij stond op en klopte haar op de schouder. „Kleine bliksem", zei hij. „Ga maar gauw zitten. Ik doe het wel". Rebecca begon te lachen. „Maar u heeft ook heel wat gepresteerd, me neer Meijer", zei zij. „Hoe kwam u toch aan die babyweegschaal?" Hij draaide zich naar haar toe. „Die schaal? Nou, die heb ik gehaald bij een drogist". „Waren ze daar dan nog op?" „Nee, maar ik heb gebeld. Eerst een paar keer gewoon, maar er kwam niemand. Tben heb ik mijn vinger op de bel gehouden, tot er iemand kwam. Het was een lange, magere man in pyjama. Hij was erg nijdig". „Dat geloof ik", zei Rebecca. „Hij vroeg me of ik stapelgek was. Ik zei: „Nee, maar ik zou het wel es kunnen worden als u me niet meteen een baby weegschaal meegeeft". „Ik denk er niet aan", zei hij. Hij wilde de deur voor mijn neus dichtgooien, maar ik zette mijn voet ertussen. „Luister nou es, makker", zei ik. „Ik heb die schaal nodig. Het is een ex ceptioneel geval". Mijn vrouw zei dat u iets gezegd had van een schaal", on- 18.30 uur David de kabouter, teken filmserie. 19.00 uur Growing pains, comedyse rie. 19.25 uur Preferenties, spelprogram ma. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur M*A*S*H, Amerikaanse speelfilm. 22.27 uur De hoogste versnelling, au tomagazine. 22.50 uur Van de rug af gezien, pro gramma waarin door een schrijfvaar dig panel wordt gestoeid, gespeeld met en nagedacht over de Nederland se taal. 23.26 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur De Franse Revolutie. Afl. 3. 11.00 uur Natuurkunde onderbouw. Afl. 4a. 11.30 uur Sta je alleen, of niet? 18.00 uur Waslijn, programma over de Nederlandse samenleving en de immigranten. 18.15 uur De Islam als vakgebied. De Duitse prof. Annemarie Schimmel vertelt over haar vakgebied De Islam en haar werk als hoogleraar aan de Harvard-Universiteit. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Henry's been, 6-delige En gelse jeugdserie. Afl. 6 (slot). 19.35 uur Vogels kijken, natuurfilm- serie. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Hoezo democratie? Canade se documentaire-serie over de staats vorm democratie. 21.10 uur Lopend vuur, mediaru- briek. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie over politiek, economie, kunst en wetenschap. 22.45 uur Por favor, cursus Spaans voor beginners, les 8. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie. Afl. 49. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie voor de allerkleinsten. Afl. 73. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de kleine beer. 18.10 uur Kung Fu, Amerikaanse se rie. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van Televisie en Onder neming. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 231. 20.20 uur Felice! Quizprogramma. Aansl. Nationale Loterij. 21.00 uur Panorama. 21.55 uur Verrassende vertellingen, serie fantastische verhalen. Afl.: De dingen des levens. 22.00 uur Korte film. 22.25 uur Kunstzaken. 22.30 uur Nieuws 22.45 uur Première, filmmagazine. 23.15 uur Coda: Sonata concertata: adagio en rondo, van Paganini, uitge voerd door Patrick van Netelbosch, mandoline en Frangois Lauwers, gi taar. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 40. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 877. 19.25 uur 2x7, tv-spelletje. 19.28 uur Programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur De geest van de vorm, 10- delige Japanse serie. Afl. 7. 20.45 uur Concert. 22.10 uur Bestemming Kongo, afl. 3. AMSTERDAM - De publieksprijs voor het Nederlandse boek is dit jaar toegekend aan de tekenares Marjo lein Bastin. Dit is bekendgemaakt door de Stichting Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek (OPNB). De prijs bestaat uit een be drag van 15.000 gulden. Door MENNO DE MUNCK derbrak hij zichzelf. „Het was jam mer dat die er niet was Rebecca knikte. Zij amuseerde zich kostelijk. „En hoe ging het verder?" vroeg zij. „Nou, hij ging nogal te keer". Het water kookte en hij zweeg even om het in de filter te gieten. „Ik dacht: ik moet die schaal hebben", vervolgde hij. „En die vent stond maar te gillen over huisvredebreuk en manslag weet ik veel!" Zij begon te lachen. „En toen?" „Hij heeft de politie opgebeld". „De politie?" vroeg mevrouw Meij er geschrokken. „Ja, vijfmaal acht. Zc waren er heel gauw. Zülke iongens!" Hij stak een duim op. „Ze lieten die vent even uit razen en zeiden dat ik helemaal fout was. Maar die ene stond tegen me te knipogen. „Geeft u die man nou maar een schaal mee", zei hij tegen Geel- mans. „U bent nu toch al uit uw bed". Nou, en toen kreeg ik er een". Hij zweeg even en grijnsde breed. „Zülke jongens", zei hij nog eens. „Het was geen vijf minuten lopen, maar ze hebben me met die auto weer hierheen gebracht. „Het beste met de baby", zeiden ze. Rebecca schaterde. Zij vond het een pracht verhaal. Mevrouw Meijer hief eensklaps luisterend hef hoofd. „Ik dacht dat ik iets hoorde", zei zii. Ze luisterden alle drie. Het was doodstil in het huis.(wordt vervolgd) ZIERIKZEE - Acteur Herman Verbeeck staat zaterdag 11 november op de planken van de Zierikzeese Concertzaal met het toneelspel Kaas. naar het gelijknamige boek van Willem Elsschot. Het toneelspel onder ausipciën van Uit op Schouioen-Duiveland begint om 20.00 uur. Ver beeck speelt de brave burger Laarmans alsof hij het zelf is. De hoofdfi guur uit Kaas ziet plotseling zijn droom uitkomen, wanneer hij ge vraagd wordt vertegenwoordiger te worden in kaasprodukten. Meer nog dan over kaas gaat deze tragi-komedie over een desillusie, over de wrangheid van een mislukte poging het grijze bestaan te ontstijgen. Verbeeck speelt volgens de recensies in toonaangevende bladen een uniek stuk solotoneel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6