Bruse Boys behaalt eindelijk haar eerste overwinning: 1-3 WIK overrompelt Duiveland: 3-2 DFS trekt kritiek trainer aan en toont weer een goede inzet NIEUWSBODE Koploper Brouwershaven wijst SKNWK terecht: 0-3 Mevo moet op nippertje alsnog punten delen: 2-2 6 Elftal groeit langzaam naar één geheel AXEL - Mocht er vorige week vermeld worden dat VV Zierikzee 'eindelijk' de eerste wedstrijd wist te winnen, afgelopen zaterdag ging deze uitroep 'eindelijk' op voor het eerste elftal van Bruse Boys. De uitwedstrijd tegen AZVV werd geheel verdiend gewonnen met 1-3. Hierdoor lopen de Bruenaren gelukkig weer wat in op de naaste concurrenten, terwijl langzaam maar zeker tevens het zelfvertrouwen aan het terugkomen is en er een steeds hechter Bru's team binnen de lijnen verschijnt. Voorstopper Theo Stouten (uiterst rechts) probeert uit alle macht te voorkomen dat de koppende Jacco de Jonge zijn ploeg Duiveland op voorsprong kan brengen. Jan-Kees de Jonge (Duiveland), Marco Ganzeman (WIK), Edwin Game man (WIK) en de maker van het openingsdoelpunt Johnny Dorst (uiterst links) kijken gespannen toe. KERKWERVE - WIK heeft in de streekderby tegen Duiveland door in de laatste twintig minuten te gaan voetballen ver volgens voor spektakel weten te zorgen en een 0-2 achterstand omgebogen naar een 3-2 overwinning. „Ge zien het getoonde spel had Duiveland eigenlijk moeten winnen, maar het is toch ook wel de klasse van WIK om op het laatste moment alsnog terug te ko men en te winnen", kijkt Duiveland-trainer Ed van Lent teleurgesteld terug op het resultaat voor zijn ploeg. Tot diep in de tweede helft stond WIK inder daad nog met 0-2 achter en bakte er tot dat moment weinig van. Na het scoren van de aansluiter stoomde de mede-koploper echter rechtstreeks op naar de eindzege. De derby tussen WIK en Duiveland is er altijd al één geweest van een spe ciaal kaliber. Vooral omdat beide ploegen bekend staan om de enorme vechtlust en inzet die het aan het dag licht brengt heeft men in het verleden over en weer de overwinning naar zich toegetrokken. Het voorlaatste treffen van beide kemphanen, zo'n twee seizoenen geleden, eindigde te Kerkwerve in het voordeel (2-3) van Duiveland. Hierdoor wisten de Oos- terlanders destijds naar de eerste klas te promoveren, terwijl WIK dit het afgelopen seizoen bewerkstellig de. Draait niet Tijdens de warming-up afgelopen zaterdag was Duiveland-trainer Ed van Lent echter niet al te optimistisch gestemd. „Het grote probleem is dat het bij WIK allemaal goed draait, ter wijl het bij ons hélemaal niet draait". Zijn opponent Jaap de Ridder toonde wat meer zelfvertrouwen en vertelde dat zijn ploeg optimaal gemotiveerd was en het eigenlijk al weken lekker draait. „Maar tegen Duiveland blijft het toch altijd moeilijk", realiseerde hij zich terdege. Tijdens de eerste tien minuten van dit, trouwens goed bezochte duel, tastten beiden ploegen elkaar voor zichtig af. Na vijftien minuten werd het echter steeds duidelijker dat Dui veland op dat moment de beste pa pieren in huis had. WIK maakte vele foutjes en diverse aanvallen verzand den in slechte passing en te gemak kelijk balverlies. Duiveland-spits Jacco de Jonge had in de veertiende' minuut de openingstreffer op zijn slof. Uit een counter van Duiveland wist Johnny Dorst snel op te rukken en een voorzet te plaatsen op De Jonge, die echter in zijn haast jammerlijk over schoot. Ook hierna creëerde het goed voetballende Duiveland vooral via deze Jacco de Jonge diverse goede kansen. Zeker rond de twintigste mi nuut kwam WIK behoorlijk onder druk te staan en kon men niet van ei gen goal afkomen, mede ook omdat men tegen de wind in speelde. Mat Duiveland blonk uit door felheid, terwijl WIK daar lijnrecht tegenover tegenvallend mat voetbalde. De enige kans in de eerste helft voor WIK kwam op naam van Joost Rotte. Ook hij speelde echter zonder enig ver trouwen. Hij kon namelijk alleen op keeper Sjaak Verhoek afstevenen en behoefde deze alleen nog maar uit te spelen. Rotte koos echter voor afspe len, en verspeelde zodoende de bal. In de 35e minuut viel dan toch ein delijk de openingstreffer voor Duive land. Op een verre uittrap van kee per Verhoek verkeek de gehele de fensie van WIK zich, terwijl Johnny Dorst van Duiveland de bal wel goed beoordeelde en buiten bereik van zijn tegenstanders keeper Leo van den Ouden verschalkte: 0-1. „Mis schien dat ze nu eindelijk eens wak ker worden", foeterde WIK-trainer Jaap de Ridder langs de zijlijn. WIK bleef echter achter de feiten aanlopen, en dankzij een goede stop van keeper Van den Ouden, op een keihard laag schot van Jacco de Jon ge, bleef de voorsprong van Duive land tot rust beperkt tot 0-1. Na de hervatting kwam Duiveland weder om sterk uit de startblokken. In de tiende minuut kwamen de bezoekers zelfs op een 0-2 voorsprong. Succesvol Jacco de Jonge werd weer eens aan gespeeld en was nu wel succesvol: 0-2. WIK kreeg vooralsnog geen greep op de wedstrijd en Duiveland hield het goede spel nog steeds goed vast. Na twintig minuten in de tweede helft ging het steeds beter lopen bij WIK en realiseerde Joost Rotte de aanslui ting: 1-2. Vanaf dat moment sloeg de paniek en angst toe bij de Oosterlan- ders. WIK nam het heft in handen en scoorde even later de gelijkmaker. Na een foute uittrap van keeper Sjaak Verhoek kwam de bal bij Joost Rotte die vervolgens prima de in sco- ringspositie lopende Aren van Wezel wist te bereiken: 2-2. Als klap op de vuurpijl mocht WIK op zo'n 25 meter van het Duivelandse doel een vrije trap nemen. En wie anders dan Mar- .co 'Koèman' Ganzeman nam er plaats achter de bal. Ganzeman ver legde de bal eerst drie keer, nam een aanloop en poeierde het leer keihard en onhoudbaar in de uiterste boven hoek: 3-2. „Ik had de jongens nog zo gewaar schuwd voor die Ganzeman, maar daar is gewoonweg niet tegen te wa penen", verklaarde Ed van Lent na af loop als reactie op die schitterende vrije trap. In blessuretijd kreeg Kees Verwest de kans om uit een penalty WIK naar nog hogere sferen te bren gen. Deze miste hij echter. Geheel buiten ieders verwachting in haalde WIK derhalve alsnog de overwinning binnen, een gedesillusioneerd Duive land achterlatend. „Ik heb altijd het vertrouwen in de ploeg gehouden en gezegd dat het op een gegeven moment moet komen. Als ze zo blijven voetballen en het kopje erbij houden moet het blijven lukken. Maar ik ben er vast van over tuigd dat ze zeker nog wel eens onder uit zullen gaan. Volgende week bij voorbeeld als we tegen Yerseke moe ten, die het goed doen, is het toch weer een wedstrijd tussen twee vis sersdorpen, waarin weer veel kan ge beuren", relativeert Bruse Boys-trai ner Piet Roks. Stroef Tijdens de eerste helft verliep het een en ander voor beide ploegen nog al stroef en kreeg Bruse Boys zeker in de beginfase geen greep op het duel. Steeds weer liep men achter de feiten aan en was het met name AZW dat enkele scoringskansen creëerde. Hal verwege de eerste helft kwam er ein delijk organisatie in het Bruse spel en konden de spitsen Tonnie van den Berge en Jacob van den Berge meer en meer in scoringspositie worden ge manoeuvreerd. Gescoord werd er echter niet in die eerste 45 minuten. Na de thee geluk te het Bruse Boys niet om het spel uit de slotfase van de eerste helft te con tinueren. AZVV deed het stukken be ter en toverde verschillende kansen uit de mouw. In de vijfentwintigste minuut kwam de thuisploeg dan ook op voorsprong. Een eerste inzet van AZVV werd door Bruse Boys-doel man Jacob Muller nog boven het hoofd van verdediger Johnny van Dijke weggestompt. De bal kwam echter precies voor de voeten van een tegenstander, die ver volgens keihard uithaalde en 1-0 aan tekende. Bruse Boys wist hierna - ge lukkig - de draad weer op te pakken en kwam vijf minuten later reeds langszij. Jacob van den Berge wist goed door te breken en schoot in eer ste instantie tegen de keeper op, in de rebound was Van den Berge wél suc cesvol en bracht hij de gelijkmaker op het scorebord: 1-1. Vleugeltjes Het leek wel of Bruse Boys hierna vleugeltjes kreeg. In de 45e minuut wist Johan Nieuwersteeg, die na zijn blessure het laatste kwartier mee speelde, Jbnnie van den Berge in de 'voorhoede aan te spelen. Deze laatste kopte de bal door naar Jacob van den Berge, die vervolgens op zijn beurt voor de tweede keer succesvol was: 1- 2. Nadat AZW de aftrap had geno men werd er een overtreding begaan tegen Johnny van Dijke. Van Dijke nam zelf de vrije trap en kon met een prima trap medespeler Jacob van den Berge bereiken. Van den Berge scoorde vervolgens be heerst zijn derde doelpunt: 1-3. „Na drie weken met hetzelfde team te hebben gespeeld, krijgen we nu meer één geheel. En dat moet ook. Nu moet alleen het vertrouwen nog Hele maal terugkomen, dan gaan we zéker de goede kant op", vertelde Roks na afloop. HALSTEREN - Waarschijnlijk heeft de spelersgroep van DFS zich de kritiek, die trainer Peter Goedegebuure vorige week uitte, eindelijk aangetrokken. Hoewel de jongste uitwedstrijd, tegen WC '78, met 0-3 verloren ging had DFS deze keer niet verloren omdat er niet met voldoende inzet werd gespeeld, maar, zoals het hoort, omdat de tegenstander nu eenmaal sterker was. DFS was nu wél werklustig en werkte keihard aan een goed resultaat en Wist derhalve tol aan rust gelijk te blijven met de gastheren: 0-0. Na het bestuderen van de stand moest oefenmeester Peter Goedege buure constateren dat WC een ge makkelijk scorende ploeg is (19). Ge zien echter het relatief hoge aantal tegengoals (13) moest tevens de con clusie getrokken worden dat de ach terhoede van WC niet optimaal moest zijn. Goedegebuure mikte daarom vooral op het gebruik van de counter terwijl hij het centrale verde digingsduo, Edwin Kriens en Arnold van der Have, verving voor Leo Rijn berg (laatste man) en Peter Fooy (voorstopper). In de eerste helft werd al snel dui delijk dat de gastheren de beter voet ballende ploeg waren met goed ge groepeerd spel. DFS kon echter goed volgen en werd bijvoorbeeld niet weggespeeld. Beide ploegen kregen evenzoveel kansen, zodat het een vrij evenwichtige eerste helft werd. De kansen voor WC werden onder ande re door Edwin Kriens (bal van de doellijn) en Arnold van der Have goed om zeep geholpen. DFS kreeg eveneens enkele kans jes, zoals onder andere via Kees-Jan van Nieuwenhuize die één meter naast schoot omdat de bal van rich ting werd verand.erd. Zodoende bleef het scorebord tot aan rust onaange roerd. Na de hervatting kwam WC reeds in de achtste minuut op voor sprong. Laatste man Leo Rijnberg probeerde middels de buitenspelval een gevaar stichtende lange bal, van af de middenlijn, te ontmantelen. Daarbij liepen echter nog enkele verdedigers met hun man mee, zodat de val niet goed dichtklapte. De snel le linkerspits van WC was niet meer te houden en scoorde de openingstref fer: 1-0. Omdat DFS uit ervaring weet dat men onvoldoende stootkracht in de voorhoede heeft, en zodoende slecht kan scoren, zakte vervolgens de moed hen in de schoenen. NIEUWERKERK - Door te winnen met 0-3 van naaste concurrent SKNWK is koploper ASV Brouwershaven nóg verder weggelopen van haar achtervol gers, en bezet momenteel met veertien punten de eerste plaats. Het tot nu toe ongeslagen Brouwershaven speelde een hele slechte eerste helft, waarbij SKNWK eigenlijk 45 minuten lang in de aanval was maar niet kon scoren. In het tweede bedrijf domineerde de koploper en konden de Nieuwerkerkers weinig meer uitrichten. Aan de kansen voor SKNWK heeft het niet gelegen, zeker niet in de eer ste helft. Volop mogelijkheden deden zich voor, maar óf het ging net weer mis óf de goed keepende Brouwse goalie Johnny van Mourik voor kwam, soms op ongelooflijke wijze, het scoren. Ook aan de voorbereiding voor dit derby-duel heeft het bij de beste elf van SKNWK niet gelegen. Er was zelfs zo fanatiek getraind dat trainer Kees Kommer zich aan zijn enkelbanden blesseerde en met een ingepakte enkel én krukken de wed strijd moest gadeslaan. „We hadden het in de eerste helft moeten doen, maar toen hebben we het laten liggen. Wij waren 45 minu ten lang in de aanval, maar de ballen wilden er gewoonweg niet in. En in de tweede helft heeft Brouwershaven het spel gecontroleerd, vooral met die twee snelle spitsen Peter van Mourik en Arjan Visser", kijkt oefenmeester Kommer na afloop terug op de verlo ren gegane derby. „Nou zeg, wat ging dat slecht in die eerste helft. Op alle fronten ging het bij ons slecht. SKNWK was veel fel ler en zette ons gedurend onder druk. Het is dat Johnny zo goed keepte want anders had het zeker met rust al 3-1 kunnen zijn. Onze keeper heeft ons duidelijk overeind gehouden", was de reactie van Brouwershaven- trainer Arend Krijgsman na afloop van deze topper. In de eerste helft ging voor SKNWK echt alles mis, terwijl het bij Brouwershaven ook niet dende rend verliep. De Nieuwerkerkers sta pelden aanval op aanval maar wisten niet tot scoren te komen. Verschillen de keren kreeg men te maken met de goed in vorm zijnde Brouwse doel man Van Mourik. maar even zoveel keren werd er gemist. Vlak voor rust wist Brouwersha ven, eigenlijk voor de eerste keer, goed uit te breken en was het Steef Kloet die spits Arjan Visser wist te bereiken. Deze laatste deed wat SKNWK al veertig minuten lang on fortuinlijk probeerde: 0-1. Op slag vari rust kreeg Peter van Mourik zelfs nog de kans op 0-2, maar zijn trap verdween in het zijnet. Ruststand derhalve, geheel tegen elke verhou ding in, 0-1. Na de hervatting kwam Brouwers haven beter uit de startblokken en creëerde het reeds in de beginfase en kele kansjes, zoals onder andere voor de snelle Peter van Mourik en Steef Kloet. Nadat in de negentiende mi nuut Hans-Jan Goedegebure en Ton Gunst gewisseld werden voor Rini Matthijse en Charles Slootmaker, was er even een opleving bij SKNWK waar te nemen. Jacky de Bruine kwam op een voor zet van André Goedegebure plotse ling in scoringspositie, maar knalde keihard in het zijnet. Even later was het Robin Vrij, die uit een voorzet van Adrie Matthijse jammerlijk op de kruising kopte. In de 25e minuut viel het tweede Brouwse doelpunt en was de wedstrijd vervolgens gelopen. Uit een vrije trap op links kwam de bal onverwacht bij Martin Quist op rechts. Quist wist vevolgens Peter van Mourik in de doelmond te vin den, die op zijn beurt keeper Leon Quik verschalkte: 0-2. SKNWK wilde vervolgens koste wat kost nog wat aan die achterstand doen en schuwde daarbij geenszins zware overtredingen. Zodoende lie pen Laurens Kik, Chris Oudheusden en doelman Leon Quik in het laatste kwartier alle drie tegen een boeking op. In de 34e minuut deelde Brou wershaven de definitieve genadeslag uit, nadat één minuut daarvoor Cees Kraayenbrink twee meter voor open doel finaal miste. Door goed verdedigen van invaller Ad van de Hoek (voor de geblesseerd uitgevallen linksback Johnny Jon ker) wist deze met een dieptepass Pe ter van Mourik te bereiken. Aanslui ting was er bij Brouwershaven nog niet, dus Van Mourik moest het al leen doen. Met nog enkele verdedi gers voor zich was dit eigenlijk een onmogelijke opgave. Middels heel veel zelfvertrouwen en een uiterst simpel rollertje kreeg hij de bal ech ter toch achter de op dat moment blunderende Nieuwerkerkse doel man: 0-3. SKNWK probeerde in de slotfase massaal nog tot scoren te komen. Hoewel laatste man Chris Oudheus den zich in de voorhoede meldde en keeper Leon Quik ver zijn doel uit kwam om ook zijn steentje bij te dra gen bleef Brouwershaven op die rian te voorsprong staan. Ook in de extra bijgetrokken speeltijd kon er niet meer gescoord worden. Bij het verla ten van het veld werd weer eens te meer duidelijk dat een lach en een traan ook bij voetbal heel dicht bij el kaar liggen. Balverlies In de vijftiende minuut resulteerde balverlies op het middenveld vervol gens in de tweede tegengoal. Weder om brak de snelle linkerspits door de defensie en liep Arnold van der Have er op snelheid uit. DFS-doelman Ed win van de Zande twijfelde bij het uitkomen en de 2-0 achterstand was een feit. DFS schoof hierna zoveel mogelijk spelers naar voren, maar kwam daarbij niet verder dan de zestienmeterlijn van WC. Tevens werd hierdoor de defensie wat verwaarloosd, waarvan de gast heren drie minuten voor het einde succesvol profiteerden: 3-0. „Maar op dat moment geeft het eigenlijk niet meer of je nu met 2-0 of 3-0 verliest. Er is toch nog wat geprobeerd, maar de tegenstander was gewoon sterker dan ons. Daarom kan ik deze keer wel 'tevreden' zijn met de nederlaag. Vooropgesteld dat verlies je natuur lijk eigenlijk nooit tevreden kan stemmen. Maar in dit geval... ja, ben ik toch tevreden", aldus Goedege buure na afloop. DEN HAAG - De aanhangers van FC Den Haag kunnen de wedstrijd van hun ploeg tegen Feyenoord, woensdag 1 november in de Kuip, toch bekijken. De KNVB heeft alsnog toestemming gegeven het duel, dat zonder publiek wordt gespeeld, uit te zenden in Den Haag. WOLPHAARTSDIJK - Geruime tijd zag het er naar uit dat Mevo voor de tweede keer in de huidige voetbalcompetitie een overwinning ging behalen. Tegen het eveneens zich in de degradatiezone bevindende Wolfaartsdijk moes ten de Zierikzeeënaren uiteindelijk toch genoegen nemen met een 2-2 gelijk spel. Na acht wedstrijden hebben beide ploegen maar liefst reeds dertien ver- liespunten opgelopen. Mevo startte in het duel tegen mede-slachtoffer Wolfaartsdijk met een straffe wind tegen. Het eerste half uur hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht en was het veldspel van Mevo misschien een fractie beter dan van de thuisploeg. In de vijfen dertigste minuut mochten de gasthe ren twee corners achter elkaar ne men. Daarbij was men de tweede keer succesvol en scoorde Blok mid dels een kopbal de openingstreffer: 1- 0. Brouwershaven-goalie Peter van Mourik, die zijn team in de eerste helft tegen SKNWK overeind hield, in actie op een inzet van rechterspits Michel Flikweert. Nog voordat er gepauzeerd kon worden wist Mevo echter langszij te komen. Dick van Splundcr gelukte het om door te breken, maar hij werd daarbij onderuit gehaald. De scheids rechter wees resoluut naar de stip, en Friso de Jonge benutte vervolgens de strafschop: 1-1. Mevo ging in de twee de helft voortvarend van start en kwam al heel snel op voorsprong. In de zesde minuut was het Peter van de Linde die uit een corner met zijn linkervoet, en met behulp van de wind, de bal in één keer tussen de pa len draaide: 1-2. De keeper werkte daarbij trouwens ook hehoorlijk mee. Een minuut later kregen de mannen van trainer Ko Willcmsc de kans om een definitieve voorsprong te realiseren. Peter van de Linde passtc op Friso de Jonge, die op zijn beurt Dick van Splundcr wist te vin den, maar laatstgenoemde schoot jammerlijk over. Vijf minuten voor het einde van de officiële speeltijd werd Mevo voor goed uit de droom van een winning- mood gehaald. Hoewel vermeend buitenspel gelukte het Jos de Wild. van Wolfaartsdijk, met goedkeuring van de scheidsrechter de aansluiting te scoren: 2-2. De tijd om hier nog iets aan te doen was tekort. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6