Volgende winter nieuwe hal erbij Handbalvereniging Delta Sport gereed voor het nieuwe seizoen Politie houdt makers voetbalbommen aan ~5PDrIT Programma volleybal Programma korfbal All-Ready Programma hockey HSD Lendl gooit met racket in Antwerpen Robson int 3,5 miljoen gulden extra Van der Gijp zegt Haarlem af V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 oktober 1989 Nr. 24634 9 NIEUWSBODE Delphi Mevo '80 Heren: Sliedrecht Sport 2-Delphi Mevo '80 1. Dames: Ervea 1-Delphi Mevo '80 1; Kangoeroes-Delphi Mevo '80 (beker). Jongens: Sliedrecht Sport 1-Delphi Mevo '80 1. VV Kwiek Heren: DVO 2-VV Kwiek 1; Kangoe roes 3-W Kwiek 2. Dames: Rijnmond 2-VV Kwiek 1; Holy 2-VV Kwiek 2. Jongens: VV Kwiek Bl-Petrecon/ TOP 1; W Kwiek Cl-DVO 1. Meisjes: YUM 1-W Kwiek Al. TOP 2-A11 Ready 1; TOGO 5-A11 Ready 2; Swift A2-A11 Ready A. Jongens: HSD Al-Etten Leur Al; HSD A2-HSD Bl; HSD Bl-HSD A2; Mistral-HSD D8; Olympia-HSD E6. Meisjes: Teteringen Al-HSD Al; HSD Bl-Zwart Wit B2; Goes Cl-HSD CI; HSD D8-Middelburg. Dames: HSD- Udenhout. Heren: Made-HSD 1; HSD 2-Prinsenbeek 3. ANTWERPEN - Tierend en gooi end met zijn racket heeft Ivan Lendl zich naar de kwartfinale van het prestigieuze tennistoernooi in Ant werpen geslagen. De Tsjechoslowaak werd in de eerste twee sets bij vlagen weggespeeld door de Sovjetrus Tsjes- nokov. Pas in de derde stelde hij orde op zaken: 7-5, 0-6, 6-2. ,,Ik speelde de verkeerde slagen op de verkeerde tijden", deed hij na af loop aan zelfbeklag. ,,Dat gebeurt wel eens. Ik denk dat het te maken heeft het feit dat ik mentaal moe ben na het afwerken van zo veel wedstrij den". Lendl won weliswaar de eerste reeks met 7-5, doch verloor de tweede met 0-6. Tsjesnokov, verliezend fina list van vorig jaar, bewees zijn pro gressie op snelle banen. Het ging uit stekend met het opslag-volleyspel van de Rus, wat niet gezegd kon wor den van Lendl. De nummer een van de wereld vindt zichzelf nog lang niet goed ge noeg voor de snelle ondergrond. Hij liet zelfs weten volgend jaar het „langzame" toernooi om de open Franse kampioenschappen, op het ge malen baksteen van Parijs, te laten schieten. Lendl wit zich helemaal voorbereiden op Wimbledon, het eni ge Grand Slam-toernooi dat ont breekt op zijn erelijst. Ook de evene menten op gravel van Monte Carlo en Rome moeten het in 1990 zonder zijn aanwezigheid doen. ZEIST - De competitie van het be taalde voetbal begint volgend jaar in het weekeinde van 18 en 19 augustus, vijf weken na de finale van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal in Italië. NIJMEGEN - NEC test volgende week de Engelsman Phil Wilson. De 29-jarige middenvelder speelde de af gelopen seizoenen voor Huddersfield Tbwn en York City, clubs uit de twee de en derde league. Hoge ogen ZIERIKZEE - Komend weekend gaat als laatste van de zaalsporten ook de handbal competitie weer van start. Het eerste herenteam van de Zierikzeese handbalvereni ging Delta Sport wordt tijdens het eerste duel direct al op de proef gesteld. Aangetre den moet namelijk worden tegen EMM uit Middelburg, de enige andere Zeeuwse ploeg uitkomend in de tweede divisie. Vorig seizoen wist de Schouwen-Duivelandse ploeg twee keer te winnen van EMM, met slechts één puntje verschil. Dat het ook zondag aanstaande weer een zwaar beladen duel gaat worden leidt vooralsnog geen twijfel. Door promotie en degradatie zijn er in de tweede divisie dit seizoen drie 'nieuwe' teams bijgekomen. Dit zijn degradant Center Thpijt/Hellas 2, en de twee promovendi Helioform/Ta- chos 2 en Mercasol/Satumus. Het team van Hellas is voor Delta Sport een oude bekende. Omdat dit echter het tweede team betreft moet veron dersteld worden dat er inmiddels de nodige veranderingen hebben plaats gevonden. Vooral het gepromoveerde Tachos 2, uit Waalwijk, zal volgens verwach ting hoge ogen gaan gooien. Dit team is voornemens in één keer door te sto ten naar de eerste divisie. Omdat er flink wat goede spelers zijn aange trokken, onder andere uit Polen, is dit team behoorlijk sterk geworden. Als grootste favoriet wordt in de wandelgangen echter getipt het team van WIK, uit Vlaardingen, dat vorig seizoen op een tweede plaats eindig de. De zesenveertigjarige keeper van Delta Sport, Koos van Zwieten: „Ik ben lang niet van plan ermee te stoppen". (Foto: Joop van Houdt). Trainer/coach Rob de Vos weet, mede door een onsportieve ervaring met EMM, zijn spelersgroep optimaal te motiveren voor deze provinciale derby die aanstaande zondag op het programma staat. (Foto: Joop van Houdt). De precieze indeling van de tweede divisie ziet er als volgt uit: Delta Sport, Zierikzee; EMM, Middelburg; Animo, Rijswijk; Wings, Den Haag; Center Tapijt/Hellas 2, Den Haag; DES '72, Papendrecht; Helioform/ Tachos 2, Waalwijk; Mercasol/Satur- nus, Leiden; Groen Ster, Zevenber gen; WIK, Vlaardingen. De selectie van Delta Sport is als volgt: keepers: Koos van Zwieten, Mare Veldhorst, Piet Bos en Matthé Pipping. Veldspelers: Bert de Vos (aanvoerder), Jaco Vleeshouwer, Francois Verrijzer, Erwin Schaalje,. Michel Schaalje, Jean-Marie Tubia- na, Bert Nuyens, Peter Lefèvre, Ric ky Evertse, Leo Bruggeman, Erwin Bos en Peter Bos. Trainer/coach: Rob de Vos. Janet Minnaard (ver zorgster). Jaap Bos (begeleider). Mede door de minder sportieve wij ze waarop Delta Sport trainer/coach Rob de Vos, gewezen speler én trainer bij EMM, destijds door de Middel burgse vereniging aan de kant is ge zet draagt ertoe bij dat deze provin ciale derby altijd een beladen duel is. De Vos steekt het meestal dan ook niet onder stoelen of banken dat hij heel graag wil winnen van dit EMM, en dit weet hij tevens goed op de spe lersgroep over te brengen. Onvoorspelbaar Aanvoerder Bert de Vos durft zich niet aan een voorspelling te wagen: „Zo'n wedstrijd is eigenlijk onvoor spelbaar. Vorig jaar wonnen wij twee keer met slechts één puntje verschil, maar het had net zo goed andersom kunnen zijn. Het blijft gewoon moei lijk zo'n wedstrijd". Door het groter worden van de hui dige selectie, zestien spelers, is er bij Delta Sport toch wel net een en an der veranderd in vergelijking met vorig seizoen. Omdat de groep be hoorlijk is uitgebreid is de concur rentie een stuk groter geworden. Spelers die onvoldoende trainingen bezoeken en/of zich niet goed inzet ten lopen zodoende het risico tijdens wedstrijden buiten de boot te vallen. Derhalve wordt ook pas op de laatste trainingsavond, donderdags, bekend gemaakt wie er spelen. De groei bij het eerste herenteam van de blauwhemden is voorname lijk tot stand gekomen wegens de doorstroming van een tweetal jeugdspelers, te weten Mare Veld horst en Ricky Evertse. Maar ook nieuwkomer Jean-Marie Tubiana zal voor Delta Sport een geducht wapen betekenen. Door de komst van deze snelle en jonge Fransman wordt de break-out van de Zierikzeeënaren het komende seizoen naar verwachting vrij gevaarlijk. Onderscheppen Als meest vooruitgeschoven speler (bij het toepassen van het 3-2-1 sy steem) heeft Tubiana tevens de capa citeiten in huis een bal goed te onder scheppen. Omdat Delta Sport, door het gemis van grote sterke kerels, het voornamelijk moet hebben van teamspel, wordt er tijdens trainingen enorm veel aandacht besteed aan vas te patronen. Aangezien die verschil lende patronen naar verloop van tijd door de tegenstander steeds sneller doorzien worden moeten ze van tijd •tot tijd aangepast worden. De voorbereiding van Delta Sport, dat voor het tweede achtereenvolgen de jaar in de tweede divisie uitkomt, is heel goed verlopen. Vooral het trai ningsweekend in Emmercompas- cuum is een succes geworden. Wegens omstandigheden moest er met een vrij jeugdig team aan dit toernooi deelgenomen worden, echter met een naar boven verwachting goed resul taat. Vooral de linkshandige junior Ricky Evertse speelde zich goed in de kijker. Door de goede resultaten van de voorbereiding is de spelersgroep over het algemeen enorm optimis tisch gestemd over de komende com petitie. Oudste speler bij Delta Sport, kee per Koos van Zwieten (46), vindt deze stemming toch wel een beetje 'eng'. „Veel van de jongens zijn verschrik kelijk optimistisch. Misschien wel een beetje té. De voorbereiding is in derdaad goed geweest. We hebben veel gespeeld en weinig verloren. Maar dat vind ik nooit zo'n goede graadmeter voor het verloop van een competitie. Als het straks onverhoopt tegenvalt is de teleurstelling alleen maar groter". Concurrentie Ook keeper Van Zwieten heeft con currentie gekregen en wel in de per soon van de junior Mare Veldhorst. Good-old Koos van Zwieten is echter nog niet voornemens ermee te stop pen. Toch merkt hij steeds meer dat zijn leeftijd de nodige veranderingen teweeg brengt. Zo duurt het herstel van blessures bij hem over het alge meen een stuk langer en moet er meer trainingsarbeid verricht worden om hetzelfde conditiepeil te behouden. Koos van Zwieten heeft altijd al het twee bij drie meter metende handbaldoel verdedigd. Tot zijn ne gentiende jaar heeft hij altijd gevoet bald (vierde klas KNVB) maar moest daar vanwege een zware enkelbreuk noodgedwongen mee stoppen. „En omdat mijn zus aan handbal deed Het eerste herenteam van HV Delta Sport dat komend seizoen voor het twee de achtereenvolgende jaar acteert in de tweede divisie. (Foto: Joop van Houdt). Aanvoerder Bert de Vos (liggend) waagt zich niet aan een voorspelling over de afloop, aanstaande zondag, van de derby tegen EMM. ben ik dat ook gaan doen en kwam in het doel te staan. Nog steeds heb ik last van die enkelblessure, en ben ik daarom vanuit één hoek niet zo sterk. Aan mijn stijl kan je ook zien dat ik nog een keeper van de oude stempel ben. Ik duik namelijk nogal eens naar de ballen. Maar de keepers van tegenwoordig leren juist met ar men en benen te stoppen, omdat als je naar een bal duikt het langer duurt voordat je bij de grond bent". AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft twee jongens aangehouden die er van verdacht worden betrokken te zijn geweest bij het vervaardigen en het gooien van de fragmentatie-bommen afgelopen zondag tijdens de voetbal wedstrijd Ajax-Feyenoord. De rechtercommissaris in Amsterdam heeft de be waring van de twee bevolen. Beide verdachten hebben bekend. Voldoende behoefte aan uitbreiding sportcomplex Onderdak Dit heeft de persofficier van justi tie in Amsterdam, L. de Wit, bekend gemaakt. De verdachten zijn de achttienjari ge P. M. uit Dordrecht en de negen tienjarige J. W. uit Rotterdam. Vol gens De Wit zijn in het huis van een van de verdachten de restanten aan getroffen van het materiaal waarmee ae bommen zijn gemaakt. De politie heeft het spul in beslag genomen. De verdachten wordt ten laste ge legd dat zij met de bommen opzette lijk het leven van de toeschouwers en de aanwezige politie in gevaar heb ben gebracht. Volgens de woordvoer der van de Amsterdamse politie heeft de achttienjarige M. de bommen ge- LONDEN - Brian Robson int aan het einde van dit seizoen, wanneer zijn contract met Manchester United afloopt, bijna 3,5 miljoen gulden ex tra. De zaakwaarnemers van de 80- voudige Engelse international heb ben ontdekt dat de bijna 34-jarige voetballer dan transfervrij is. maakt en gegooid. De negentienjari ge W. heeft geholpen bij de vervaardi ging. De bommengooier heeft tegen over de politie verklaard dat hij bij het binnengaan van het Ajax-stadion inderdaad is gefouilleerd, maar dat hij de beveiliging om de tuin wist te leiden door een bom tussen zijn be nen, in zijn onderbroek, te verbergen. Onderzoek Uit onderzoek van de politie is ge bleken dat de bommen waren ge maakt van glas, dat na de explosie in duizenden stukjes uit elkaar is gespat. „Gelukkig was de ontploffing laag bij de grond, anders was de ramp niet te overzien geweest", aldus de politiewoordvoerder. Door de ont ploffingen raakten in totaal veertien personen gewond, twaalf toeschou wers en twee leden van de ME. De politiewoordvoerder wees erop dat de gebruikte bommen niet door metaaldetectoren zouden zijn ont dekt. De jongen heeft tegenover de politie ook verklaard dat hij bewust op een plek is gaan staan waarvan hij dacht dat die niet makkelijk zou kun nen worden ontdekt door de videoca mera's in het stadion. Volgens de poli tiewoordvoerder heeft Ajax inmiddels video-apparatuur aangeschaft die het mogelijk moet maken „in alle hoeken" te kijken. A LICHTENVOORDE - Vandaag, vrijdag, zal in Lichtenvoorde in Gel derland de 800e squashbaan in Ne derland worden geopend. De afgelo pen vijftien jaar is de beoefening van squash in Nederland enorm toegeno men. In 1974 waren er in Nederland slechts negen banen. Geschat wordt dat squash in Nederland zo'n kwart miljoen beoefenaars kent. AARAU/HAARLEM - René van der Gijp heeft geen zin tot het eind van het seizoen bij Haarlem te voet ballen. De aanvaller, die bij de Zwit serse club FC Aarau overbodig is, ging niet in op het verzoek van voor zitter Hut en manager Hughes het seizoen op huurbasis bij de Neder landse degradatieklant af te maken. Haarlem had Van der Gijp zondag willen laten debuteren in de thuis wedstrijd tegen Ajax. „Dat was een stunt geweest", aldus Hut. „Jammer, dat het niet doorgaat". Het benodigde geld was door de nummer zeventien van de eredivisie bij elkaar ge schraapt, maar Van der Gijp zegde af. „Ik waht liever nog even", aldus de voetballer. „Ik wil eigenlijk naar een club die me na verloop van tijd kan kopen. Anders schiet ik er weinig mee op". De „moeilijke" speler heeft bovendien aan, dat hij bij Haarlem in dezelfde positie was gekomen als bij Aarau: een club uit de onderste regio nen van de ranglijst dirigeren. Aaru-trainer Frank heeft ruzie met Van der Gijp en wenst geen gebruik meer te maken van zijn diensten. De Dordtenaar, die van een blessure is genezen, traint met het tweede elftal. Aaru trok deze week als vervangen de Fin Mika Lipponen van FC Twente aan. ZIERIKZEE - Het haal baarheidsonderzoek naar een tweede - multifunctio nele - sporthal te Zierikzee, heeft inmiddels uitgewe zen dat er wel degelijk be hoefte bestaat aan uitbrei ding van het huidige sport complex Onderdak. Als het een en ander geheel volgens wens verloopt wordt de nieuwe sporthal met ingang van het vol gend winterseizoen (1990/ 1991) in gebruik genomen. De voorbereidingen voor een nieuw te bouwen sporthal zijn reeds in een vergevorderd stadium. Zeker is in ie der geval dat de indeling ervan be staat uit drie tennisbanen, waarbij tevens de mogelijkheid geboden is zo wel aan handbal, voetbal als korfbal te doen. Tbrwijl ook de dit zomersei- zoen in gebruik genomen indoor mid- getgolfbaan wederom een plaatsje zal krijgen tijdens de zomermaan den. Voorgaande houdt in dat de opper vlakte van deze nieuwe multifunctio nele hal groter zal zijn, dan de be staande sporthal. In overleg met de aannemer, die destijds Onderdak heeft gebouwd, wordt de nieuwbouw direct naast de bestaande accommo datie gerealiseerd. Wethouder van sportzaken, L. J. van Gastel, hoopt dat er op korte ter mijn een besluit genomen kan wor den met betrekking tot de nieuwe hal. Wel wordt er zaterdag vier no vember nog een bezoekje gebracht aan een aantal vergelijkbare sportza len, om te vernemen hoe het aldaar functioneert. Tijdens de te houden al gemene bestuursvergadering van On derdak, op maandag zes november, zullen er zeer waarschijnlijk enkele knopen worden doorgehakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9