USU O Onderhandelingen over sanering havenbodem Bruinisse in impasse 'Dit onderzoek heeft geen belang voor de inwoners van de gemeente' Toekomst Shell-station vooralsnog onduidelijk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gewonde bij aanrijding PE Bitr Aanrijding in Zierikzee ZtERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afval Reclame Actiegroep Gelijk De PvdA-fractie Westerschouwen wil zich in- De sportverenigingen in de gemeente Brou- Een nieuwe actiegroep zet zich in voor veilige Het eerste herenteam van de volleybalvereni- zetten voor gescheiden inzameling van afval, wershaven mogen voortaan reclameborden op wegen in Zonnemaire. (Pag. 3). ging Kwiek uit Bruinisse speelde gelijk tegen (Pag. 2). hun velden plaatsen. (Pag. 3). Yum uit Hoogvliet. (Pag. 9). DINSDAG 24 OKTOBER 1989 146ste jaargang Nr. 24632 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie te veel onderzoekt vindt vaak meer dan hem lief is. Jean Bertaut Scheepsbouwer Dirk van Duivendijk: onwerkbare situatie Dit is voor ons ook een BRUINISSE - ,,Er zijn nog wel wat lichtpuntjes, maar ik weet echt niet welke kant het opgaat", klinkt het een beetje mismoedig uit de mond van de Bruse scheepsbou wer Dirk van Duivendijk. Hij weet nog steeds niet hoe de toekomst voor zijn bedrijf er uit ziet. De kans bestaat dat het bedrijf blijft bestaan, maar het is ook niét uitge sloten dat scheepswerf Van Duivendijk van het Bruse to neel verdwijnt. Rijkswaterstaat houdt in ieder geval vast aan het uitgangspunt dat de hele saneringsoperatie niet doorgaat als de Bruse buitendijkse bedrijven niet aan de eisen voldoen zoals die geformuleerd zijn in het preventieplan. zetten. Als de scheepswerf ter ziele zou gaan zou dat ook voor de vijf man personeel ontslag inhouden en de ge meente probeert uiteraard om dit te voorkomen. Men hoopt in de loop van deze week definitief uitsluitsel te hebben. Geldkwestie J. C. Speksnijder, hoofd operatio neel waterbeheer van de directie Zee land van Rijkswaterstaat benadrukt dat het vooral een financieel pro bleem is. ,,In het geval van de scheepswerf van Van Duivendijk is de enige oplossing het bouwen van een nieuwe scheepshelling. Hij zou wel, net als bij jachtwerf Van Duiven dijk, zonder helling kunnen gaan werken, maar het is de vraag of er dan voldoende klandizie overblijft". Speksnijder stelt dat de proble men eigenlijk al opgelost hadden moeten zijn. „Want als we die sane ring goed aan willen pakken moet de scheepshelling bij Van Duivendijk eigenlijk meteen al gesloopt wor den". „Alleen als je dat doet kun je de bo dem daar echt goed schoonmaken", aldus Speksnijder. Hij tekent daarbij aan dat de bouw van een nieuwe scheepshelling toch snel een paar maanden vergt. „Maar ik ga ervan uit dat dit opgelost kan worden. Je kunt de hele saneringsoperatie ook uitstellen, maar daar zit niemand op te wachten". Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Volgens Van Duivendijk duren de onderhandelingen nu alles bij elkaar al zo'n anderhalf jaar. „Ik heb vaak het gevoel dat ik van het kastje naar de muur gestuurd wordt", aldus de scheepsbouwer. In die anderhalf jaar zijn er heel wat kleine en grotere hob bels genomen, maar voor wat betreft de scheepswerf van Van Duivendijk lijken de onderhandelingen in een impasse te zitten. Onwerkbaar Eerder al bleek dat de Bruse bui tendijkse bedrijven nogal sceptisch staan tegenover de eisen zoals die ge formuleerd zijn in het preventieplan zoals dat door de gemeente Bruinisse begin dit jaar werd gepresenteerd. Niet alleen plaatst men vraagtekens bij hét nut" van Üe maatregelen, maar' vooral vanuit de kleinere bedrijven komt de hartekreet dat van hen in vesteringen gevraagd worden die ze domweg niet op kunnen brengen. Van meet af aan is van de kant van de gemeente gesteld dat men als ge meente samen met de bedrijven naar voor iedereen aanvaardbare oplos singen moet zoeken. Maar men geeft toe dat er voor wat betreft scheeps werf Van Duivendijk nog geen uit komst gevonden is. „Nee, ik kan nog niets melden. We broeden er nog op en ik heb geen idee welke kant het uitgaat", aldus ge meentesecretaris B. de Groot. Ook van de kant van Rijkswaterstaat wil men niet al te veel kwijt over hoe de toekomst van het bedrijf van Van Duivendijk er uit ziet. Vooralsnog gaat men ervan uit dat de saneringso peratie in Bruinisse in november van start kan gaan. Daarbij wordt aange tekend dat de gemeente haast moet maken met de onderhandelingen, want als de bedrijven niet aan de ei sen voldoen, dan wordt de hele sane ring afgeblazen. Zinloos „Het heeft geen zin om de havenbo dem schoon te maken als je het risico loopt dat het daarna weer vervuild raakt", zo luidt de filosofie van Rijks waterstaat. Dat is ook het uitgangs punt van de gemeente. Intussen is, zo als gemeld, al een aantal hobbels genomen. Want ook voor de jachtwerf van D. van Duivendijk zag het er aan vankelijk somber uit. Evenals bij de scheepswerf moest ook de jachtwerf voorzien worden van een nieuwe scheepshelling om aan de eisen te vol doen. Hetgeen in de praktijk toch al snel op een investering van enkele tonnen neerkomt. Een investering die Van Duivendijk, zo maakte hij duidelijk, onmogelijk geheel zelf op zou kun nen brengen. Voor de jachtwerf van Van Duiven dijk is echter een oplossing gevon den. „Zoals het er nu naar uitziet kan de jachtwerf blijven", aldus Van Dui vendijk. Hij stelt haalt het aloude OOSTERLaND - T. S. uit Ouwer- kerk werd per ambulance overge bracht naar het Rode Kruis Zieken huis te Zierikzec vanwege verwon dingen die hij opliep bij een aanrij ding op de Lage Rampertseweg te Oosterland. Het ongeluk gebeurde maandag om ongeveer 13.00 uur. T. S. kwam met zijn personenauto in botsing met de personenauto van J. de B. uit Ooster land toen hij vanaf de weg linksaf een erf wilde oprijden. Beide auto's werden bij de aanrijding zo zwaar be schadigd dat ze moesten worden weg gesleept. De auto van T. S. was total loss en de auto van J. de B. werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. spreekwoord aan: „De soep wordt niet zo heet gegeten als zij wordt op gediend", aldus Van Duivendijk. „Nee hoor, het is nu netjes geregeld". Afgezwakt Zowel scheepsbouwer Van Duiven dijk als jachtenbouwer Van Duiven dijk stellen dat de eisen van de kant van de gemeentelijke overheid al be hoorlijk afgezwakt zijn. Toch stelt scheepsbouwer Van Duivendijk dat hij in feite voor het blok gezet is. Hij tekent daarbij aan dat alleen het feit al dat niet zeker is of het bedrijf voor de toekomst behouden kan blijven hem klanten kost. „In feite is het voor ons een on werkbare situatie", aldus Van Dui vendijk'. Hij laat doorschemeren dat hij langzamerhand verlangend be gint uit te zien naar het einde van de onderhandelingen. Toch heeft hij de moed nog niet op gegeven en hij hoopt nog altijd het bedrijf, dat al sinds 1893 in Bruinisse gevestigd is, voort te kunnen blijven Linksonder het bedrijf van Van Duivendijk. Hij staat voor de keus: of een nieuwe helling aanleggen of verdwijnen. Minderheid Brouwse raad wil wetenschappelijk onderzoek naar geschiedenis agrarische sector niet steunen BROUWERSHAVEN - „Wat is het gemeentelijk belang van dit onderzoek? De burgers van Brouwershaven wor den er niet mee bereikt. Het resultaat is alleen interes sant voor een beperkte kring van wetenschappers". P. van der Meide (SGP/RPF/GPV) was het enige Brouwse raadslid dat weigerde in te stemmen met subsidiëren van een wetenschappelijk onderzoek naar de geschiede nis van de agrarische sector in Zeeland. Een onderzoek dat door de Stich ting Historisch Onderzoek Zeeland zal worden uitgevoerd in samenwer king met de Landbouwuniversiteit Wageningen. Maar alleen als het daarvoor benodigde bedrag van 775.000 gulden op tafel komt. De pro vincie Zeeland geeft 250.000 gulden. De Landbouwuniversiteit 200.000 gulden, en de rest van het geld moet komen van bedrijven en gemeenten. Het Brouwse college van b en w stelde voor gedurende vijf jaar vijf cent per inwoner ofwel 176,70 per jaar bij te dragen. Men kreeg daarbij de instemming van drie raadsfracties. „Het is goed om de gegevens die nu nog bekend zijn over de agrarische sector te bewa ren voor de toekomst. Over 20 jaar zijn die gegevens misschien niet meer te achterhalen", aldus R. J. van der Wekken (CDA) en ook de VVD-fractie betuigde zijn instemming. Hoewel uit de woorden van C. J. de Munnik bleek dat de PvdA-fractie het voor het onderzoek benodigde bedrag nog al hoog vond, gingen ook deze raads leden akkoord. „Maar dan moet het boek minstens in de bibliotheek ko men. Zodat het ook door particulie ren en op scholen kan worden gele zen". Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en in het noorden van het land mogelijk wat regen. Mi nimumtemperatuur omstreeks 12 graden. Middagtemperatuur onge veer 17 graden. Matige zuidwesten wind, aan de Waddenkust af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 okt.: Donderdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.16 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuid 4 Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: west 4 ZON- 25 okt. EN MAANSTANDEN Ondanks een vurig pleidooi van wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter (PvdA) bleek Van der Meide niet bereid het collegevoorstel te steunen. „Wetenschappelijk onder zoek moet niet financieel worden ge steund door een gemeente". Het col legevoorstel werd aangenomen met zijn stem tegen. Voor de aanvrage van de Stichting Vervoer Beoefenaars Gehandicapten Sport Zeeland hadden de raadsleden niet veel discussie nodig. Omdat zo veel gehandicapten gebruik maken van deze speciale vervoersmogelijk- heid heeft de stichting extra geld no dig om het vervoer in de laatste drie maanden van dit jaar te kunnen waarborgen. Het bedrag van 354 gul den dat aan de gemeente Brouwers haven werd gevraagd werd vlot be schikbaar gesteld. „Het mag best wat extra geld kosten. Er wordt veel ge bruik van gemaakt", aldus M. P. Ketting-Koopman (PvdA). Het is heel goed mogelijk dat dat volgend jaar nog meer het geval wordt. Want de pe riode waarvoor de stichting de extra bijdrage nodig heeft wordt gebruikt om naar een structurele (financiële) oplossing voor het gehandicaptenver- voer te zoeken. Zon op 07.22, onder 17.25 Maan op 02.49, onder 15.51 26 okt. Zon op 07.24, onder 17.23 Maan op 03.59, onder 16.01 Nieuwe Maan: 29 oktober (16.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen bevindt ons land zich in het overgangsgebied tussen een Oceaandepressie nabij IJsland en een hogedrukgebied waarvan het centrum nabij de Alpen ligt. Tussen deze twee weersystemen worden met een westelijke stroming in de hogere luchtlagen wolkenvel den over de Britse eilanden naar onze omgeving gevoerd. Er is toch wel enig verschil, in het noorden kunnen de wolken dik genoeg worden om enige regen te geven en in het zuiden krijgt de zon wat meer kans. De tempera tuur daalt komende nacht naar onge veer 12 graden en loopt in de dag op naar rond 17 graden. De wind waait uit het zuidwesten en is matig, maar aan de Waddenkust neemt de wind toe tot krachtig. ZIERIKZEE - Op de kruising Ha- ringvlietstraat/Oesterstraat te Zie rikzee vond maandag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 9.30 'uur. C. M. uit Zierikzee reed op het kruispunt met zijn auto vanaf de Oesterstraat linksaf de Haringvliet- straat in. Hij zag daarbij J. V. N. uit Zierikzee over het hoofd die naderde vanuit de richting Schouwenbank. Bij de aanrijding aie volgde werd de rechtervoorzijde van de auto van C. M. en de linkerzijde van de auto van J. V. N. gedeukt. Shall Lu - -JLa Of de Val wel of niet verplaatst gaat worden is nog onduidelijk. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De directie van Shell Nederland heeft nog geen beslissing- geno men over de toekomst van het benzinestation dat al vele jaren aan de Weg naar de Val staat. De eigenaar van de weg waaraan het benzinestation staat, het provin ciaal bestuur van Zeeland, is van plan de Weg naar de Val ingrijpend te verbeteren. De plannen houden on der andere in dat het benzinestation moet worden opgeheven. Volgens gs is nabij de Platteweg ruimte om even tueel een vervangend benzinestation te realiseren. In beraad Volgens een persvoorlichter van Shell Nederland, P. Stroink is de Shell-directie op de hoogte van de plannen die het provinciaal bestuur van Zeeland met de Weg naar de Val heeft. „Men heeft nog geen beslissing genomen over de toekomst van het benzinestation. De directie beraadt zich nog over een eventuele verplaat sing". Stroink kon niet nagaan hoelang het Shell-benzinestation al aan de Weg naar de Val staat. „Maar het is al heel wat jaren. Zolang ik me kan heugen staat het daar al op die loka- tie". Kortgeleden werd het benzi nestation nog aangepast. Aan dc overzijde van de weg werd een bc- taalkantoortje neergezet om te voor komen dat automobilisten die aan aan die kant tankten dc weg moesten oversteken om te betalen. In verband met enkele inbraken in het verleden werd het benzinestation beter bevei ligd tegen diefstal en er werden en kele nieuwe tanks geplaatst. Volgens Stroink vergde dat alles een investering van grote bedragen. „De afschrijving daarvan speelt ook een rol bij de beslissing die over de toekomst van het benzinestation moet worden genomen". Het benzi nestation wordt van Shell gepacht en beheerd door H. van Zijtveld uit Goes. In verband met vakantie was hij niet te bereiken voor een reactie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1