Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen De laatste loodjes van het seizoen; wel druk, niet vol GGD tevreden over onderzoek naar hygiëne Zeeuwse campings Zierikzee-RKTVV DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> ffih Pt Bitr Havenmeester Bru in het nieuw flakkee expresse bv USU CL RIKZEESCHE NIEUWSBODE Kliniek Leegstand Honderd Genadeloos Meer informatie over het reilen en zeilen bin Woningbouwvereniging Beter Wonen kent vol Maatje Janna van den Ouden-Zoeter wordt vol Derde klasser Neffen d'Eule sla at wederom ge- nen de Dr. Daniel den Hoed kliniek. (Pag. 2). gens haar directeur nauwelijks leegstand. gende week honderd jaar (Pag. 5). nadeloos toe. (Pag. 9). (Pag. 3). VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 146ste jaargang Nr. 24630 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Te willen genezen is reeds half gezond. Martialis Herfstvakantie op Sehouwen-Duiveland: te koud voor het strand, te warm voor het museum ZIER1KZEE - Nog even en dan is men weer onder ons op Sehouwen-Duiveland. Morgen, zaterdag, reist het grootste deel van de vakantievierders in de Schouwse Westhoek weer af naar de plaats van herkomst. „Ik denk dat dit voor ons de laatste drukke week is geweest", al dus W. Zigtman van Delta Expo. „Volgende week zal het wel een stuk rustiger zijn en vanaf 1 november kunnen de mensen alleen nog maar in het Topshuis terecht". Del- ta Expo kreeg deze week gemiddeld zo'n 1900 mensen per dag binnen. naar fietsroutes. „Maar het feit dat er steeds meer gefietst wordt is een trend die de afgelopen maanden al duidelijk zichtbaar is geworden". „Wat je bijvoorbeeld veel ziet, dat zijn die Mountain-bikes. Ik heb ze daar ook al mee over het strand zien rijden", aldus Dalebout. Zij stelt dat in Renesse de Nederlanders wel de overhand hebben. „Ik denk dat er on geveer 60 procent Nederlanders en 40 procent buitenlanders in Renesse zit op dit moment". Volgens Dalebout is de bezetting van camping, pensions en hotels in Renesse niet overstelpend te noemen. „Er zijn natuurlijk ook al een hele boel campings die al dicht zijn", aldus de VYV-informatrice. Annemarie van der Wiel van De Bewaerschole tekent daarbij aan dat ondanks het fraaie weer de belangstelling voor de expo sitie daar goed is. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's „Ik denk dat dat voor de herfstva kantie een goed aantal is" aldus Zigt man. Hij tekent daarbij aan dat Del ta Expo in de afgelopen week vooral door jonge gezinnen met kinderen be zocht is. „Geen grote groepen, die zijn in de regel al eerder in het seizoen bij ons geweest". Mooie zomer Volgens Zigtman kan Delta Expo terugzien op een zeer geslaagde zo mer, hoewel het bezoekersaantal in vergelijking met vorig jaar iets ge daald is. „Delta Expo is dit jaar ook niet opvallend in het nieuws geweest en ik denk dat dat ook invloed heeft op het bezoekersaantal". Zigtman schat dat ongeveer een vijfde deel van de bezoekers die Del ta Expo deze week mocht verwelko men uit het buitenland afkomstig is. „Voor het overgrote deel hebben we Nederlanders binnen gehad". Voorlichter T. Rigter van de ge meente Zierikzee stelt dat het Mari tiem Museum in Zierikzee zeker niet mag klagen over de belangstelling tijdens de herfstvakantie. „De eerste drie dagen van deze week hadden we gemiddeld zo'n 125 bezoekers per dag, en dat is beter dan de gemiddel de dag in het seizoen". Schoolvakanties Volgens Rigter is het opvallend dat eigenlijk het hele seizoen door het Maritiem Museum behoorlijk in trek was. „Vooral tijdens de schoolvakan ties is het goed druk geweest. We ho pen dit jaar nog de 20.000ste bezoe kers in te kunnen halen, maar ik weet niet zeker of dat wel zal lukken". „Vorige week, tijdens de Duitse herfstvakantie, is het ook heel druk geweest in Zierikzee", aldus Rigter. „De ervaring leert dat het door de week drukker is dan in het weekend in de musea". Vqn de kant van de Zierikzeese WV wordt gemeld dat de aanloop goed te noemen is. „Ik denkSdat het hoofdzakelijk dagjesmensen zijn", al dus een woordvoerster van de VVV. „Er wordt vooral gevraagd naar din gen die de mensen samen met de kin deren kunnen bezoeken. Er is ook veel belangstelling voor stadswande lingen". Campings niet vol In de Schouwse Westhoek is het in vergelijking met het topseizoen rus tig. „De meeste campings zitten niet vol, maar ik denk dat je wel kunt spreken van een redelijke bezetting", aldus een woordvoerster van WV- Burgh-Haamstede. „Er is vooral veel vraag naar wandel- en fietsroutes". Mary Dalebout van de VVV in Re nesse beaamt dat er veel vraag is Strandvreugde heeft tijdens een frisse herfstvakantie een andere dimensie dan in de zomer. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie 22 oktober - 14.30 uur - Hoge Blok Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee In de Bewaerschole is momenteel een expositie van illustraties van kinderboekenschrijfster Joke van Leeüwen aan de gang. „Vorige week, met de Duitse herfstvakantie is het heel druk geweest, en wat mij opge vallen is is dat er veel kinderen zo maar een kijkje komen nemen". Druk is het de afgelopen tveek ook geweest op het strand en in de bos- wachterij en ook koopcentrum Zie rikzee gaf soms de indruk alsof het toeristisch seizoen nog lang niet afge lopen was. Opvallend wat dat betreft is ook het fenomeen diefstal uit auto dat plotseling weer de kop opgesto ken heeft nadat het een tijdlang op dat front rustig is geweest. De laatste loodjes... Verwachting tot zaterdagavond: Veel wind Veel bewolking en af en toe regen. Minimumtemperatuur ongeveer 12 graden. Middagtemperatuur circa 17 graden. Zuidwestenwind, krachtig, 6, aan de kust en op het IJsselmeer hard tot stormachtig, kracht 7 a 8, WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 okt.: Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag'. 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Wind: zuidwest 5 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 16 graden Wind: zuidwest 5 Dinsdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 14 graden 1 Wind: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 okt. Zon op 07.15, onder 17.33 Maan op 23.02, onder 14.52 22 okt. Zon op 07.17, onder 17.31 Maan op onder 15.13 23 okt. Zon op 07.18, onder 17.29 Maan op 00.21, onder 15.28 Nieuwe Maan: 29 oktober (16.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt voorlo pig beheerst door depressies. De hoofddepressie ligt vrijwel stil in het zeegebied ten zuiden van IJsland. Randstoringen ervan trekken in hoog tempo over de Oceaan naar de Britse eilanden en de Noordzee. Zaterdag is er dan ook veel bewol king, waaruit af en toe regen valt. De temperatuur daalt vannacht tot 12 a 13 graden, zaterdagmiddag wordt het ongeveer 17 graden. De wind is zuid westelijk, krachtig, windkracht 6, aan de kust en op het IJsselmeer hard tot stormachtig, 7 a 8. Zondag is er wat minder wind en de kans op wat zon is iets groter. Campinghouders blij met project ZIERIKZEE - De Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland is tevreden over de manier, waarop ze afgelopen jaar de hygiëne op de Zeeuwse campings heeft kunnen onderzoeken. Zonder inzicht te geven in de resultaten van de onderzoeken noemt de GGD het project ook dit jaar weer geslaagd en roemt de bereidwillige medewerking van de campinghouders in 't Zeeuwse. Het zogenaamde project camping- hygiëne loopt nu al voor het derde jaar. De laatste campings zijn inmid dels bezocht. Dat gebeurde door een sociaal-verpleegkundige van de GGD, vaak in gezelschap van een De Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland onderzoekt de hygiëne op de provinciale campings. (Foto: Joop van Houdt). ambtenaar van de betreffende ge meente. Aan de hand van een vragen lijst werd een inventarisatie gemaakt van de knelpunten. Die werden ver volgens besproken met de camping houders. Iedere camping wordt twee keer per jaar bezocht. Omdat de GGD al leen een adviserende taak heeft en geen politionele, wordt het bezoek steeds erg op prijs gesteld. De cam pinghouder ontvangt ook een rapport van het bezoek. De deelnemende ge meenten ontvangen eens per jaar een totaaloverzicht. Keukens Ook op het gebied van de hygiëne in keukens van de Zeeuwse verzor gingshuizen is de GGD actief ge weest. Na .wat aanlooproblemen in het voorjaar, is nu definitief begon nen met dat zogenaamde Grootkeu kenproject. Alle verzorgingshuizen in Zeeland zijn uitgenodigd hieraan deel te nemen. Doel is de keukens te adviseren met betrekking tot het ne men van hygiënische maatregelen om voedselinfecties te voorkomen. Boetes en waarschuwingen komen in het woordenboek van de GGD niet voor. Evenals bij de campinghouders beperkt de GGD zich tot een advise rende rol. Aan de hand van een rap port worden suggesties gedaan aan de verzorgingshuizen. De GGD stelt, dat het voorkomen van voedselinfec ties bij doelgroepen, zoals ouderen, langdurig zieken en gehandicapten, een belangrijke gezondheidswinst kan opleveren. Ook kan nog gemeld worden, dat de GGD een gezondheidsenquête gaat houden onder 2000 willekeurige inwoners van de provincie Zeeland. Hiermee wil de dienst zicht krijgen op de gezondheidstoestand van Zee land. Gevraagd wordt onder meer naar de ervaring van de gezondheids toestand, de consumptie van de medi sche zorg, leefwijzen en handicaps. Naar verwachting komen begin vol gend najaar de eerste resultaten op tafel. TBC-bus De GGD onderzoekt verder de mo gelijkheden om verbetering te bren gen in de conditie van de TBC-bus, die momenteel drie dagen per week rondrijdt en daarbij onder meer Zie rikzee aandoet. De GGD heeft de bus al vijf jaar in gebruik en daarvoor heeft het Centraal Bureau voor Keu ringen vijf jaar met de bus gewerkt. De kosten van reparatie nemen hand over hand toe. In Zeeland Daarin moet verandering komen. Uitgangspunt is om de bus te laten rijden in Zeeland, want alleen Vlis- singen en Terneuzen kennen een per manent steunpunt voor TBC-bestrij- ding. De onderhandelingen met het ministerie van wvc zijn inmiddels in een vergevorderd stadium. Het is de bedoeling, dat wvc gaat meebetalen aan de aanschaf van een nieuwe bus. BRUINISSE - Als het een beetje meezit wordt de havenmeester van Bruinisse binnen afzienbare tijd in het nieuw gestoken. Op de agenda van de raadsvergadering een voor stel van het college om hiervoor een krediet bechikbaar te stellen. Het college maakt daarbij onder scheid tussen de havenmeester en de waarnemend havenmeester. „Aange zien, voor wat betreft de haven meester, dagelijks gebruik wordt ge maakt van het uniform is gekozen voor een zware kwaliteit stof. Thvens is het wenselijk dat meerdere panta lons worden aangeschaft. Ook voor de waarnemend havenmeester is het wenselijk dat wordt beschikt over twee pantalons". Advertentie Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 Crlcketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wlelsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1