„Zijn dat de weggetjes waarop je rijdt opa"? Zierikzeese ondernemers willen meer verkeersluwte in binnenstad College b en w Middenschouwen met tegenzin achter begroting stichting bibliotheekvoorziening DEURLOO B.V. Diefstal bromfietshelm in Zierikzee Diefstal aangepaste auto Diefstal uit auto's Inbraak in basisschool Nieuwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 oktober 1989 Nr. 246*29 3 Als het aan de Zierikzeese onderne mers ligt, zo bleek op de ZOC- vergadering, wordt het gemeente raadsbesluit weer terug gedraaid. Een en ander werd aan de orde ge steld na afhandeling van de huishou delijke zaken. In drie gespreksgroe pen trokken de ZOC-leden zich terug om te brainstormen over verschillen de onderwerpen. Gesteld werd dat in dit geval ook de ondernemers in dat gebied zelf niet vrijuit gaan. ,,Zij krijgen onthef fing om te laden en te lossen voor hun winkel, maar ze laten hun auto vaak constant voor de winkel staan", aldus ZOC-voorzitter Den Reier. Voor wat betreft de verlichting van de binnen stad werd op de vergadering gepleit voor uitbreiding van de verlichting in de Poststraat en op de Appelmarkt. acties. „En we moeten toe naar meer persoonlijke aandacht voor de klant". Uit het relaas van Honig bleek dat het bekende bonnenboekje, behoren de bij de mei-actie van de ZOC, bij zowel ondernemer als klant nog steeds favoriet is. „Het blijkt een succesformule, en dat willen de on dernemers zo houden", aldus Honig. C. M. J. Pilaar deed verslag van het geen er bij hem in de werkgroep be sproken was. Hij stelde dat de Tbe- ristendagen van het afgelopen seizoen door de ondernemers als zeer positief zijn ervaren. Minder te spre ken bleek men over de Knokke-Heist dag. „Dat was een geflopte toestand", aldus Pilaar. Voor herhaling vatbaar lijkt de Stoomdag. Kerstmarkt Het idee om in de Grote Kerk in Zierikzee een kerstmarkt te houden werd op de vergadering met gemeng de gevoelens ontvangen. Uit de reac ties bleek dat sommigen het gebouw nog te veel een kerk vinden om er dergelijke activiteiten in te laten plaatsvinden. Als er desondanks on der de ondernemers voldoende animo is voor de kerstmarkt wordt deze ge houden op donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 december. Besteldienst Resultaat van de 'besprekingen' waren verschillende suggesties om Zierikzee aantrekkelijk te maken en te houden voor de consument. Zo werd de suggestie geopperd om zwaar verkeer te weren uit de oude binnenstad. „De wagens worden veel te groot", aldus Den Reijer. „Mis schien moeten we naar een soort besteldienst aan de rand van de stad waar die grote vrachtwagens kunnen lossep". Ook werd op de vergadering aan dacht gevraagd voor de parkeerpro blemen in de Zierikzeese binnen stad. Geconstateerd werd dat met name in het Havenkwartier gepar keerd staande auto's nogal eens over last opleveren. Herinrichting binnenstad Ook de wens om meer aandacht te besteden aan terrasjes in de binnen stad werd naar voren gebracht. „Mis schien dat daar bij de herinrichting van de binnenstad rekening mee ge houden kan worden", aldus Den Rei jer. Met betrekking tot het schoon houden van de stad stak hij een pluim op de hoed van de gemeente. „Maar dat neemt niet weg dat we met z'n allen moeten proberen om zoveel mogelijk te voorkomen dat er rom mel op straat komt". Winkelsluiting is een item dat praktisch altijd ter sprake komt op een ZOC-vergadering, en de najaars vergadering vormde daarop geen uit zondering. De situatie waar men weer naar terug wil: een loopstratengebied waar de auto na 10.00 uur taboe is (archieffoto). Discussie op ZOC-vergadering over loopstratengebied ZIERIKZEE - De Zierikzeese ondernemers willen meer verkeersluwte in de binnenstad van Zierikzee. Dat was de uitkomst van de discussie tijdens de dinsdag in Mondragon gehouden ZOC-najaarsvergadering. Voorzit ter A. P. den Reijer: „We hebben ons altijd verbaasd over de beslissing van de Zierikzeese gemeenteraad om het loopstratengebied tot 12.00 uur in plaats van tot 10.00 uur open te houden voor het verkeer. Wij hebben daar als ZOC beroep tegen aangetekend bij de Raad van State, maar tot op heden hebben we daar nog geen uitspraak over gehoord". Den Reijer hield een pleidooi voor uniformiteit in de sluitingstijden en brak een lans voor het openhouden van winkels tussen de middag. Na mens een andere gespreksgroep werd het woord gevoerd door C. Honig. Hij stelde dat er meer 'tam-tam' gemaakt zou moeten worden rond de winkel- Advertentie 19, 20 en 21-10 pannekoekenmolen DE GRAAMHALM Geopend van 12.00-20.00 uur ZIERIKZEE - Uit een rijwielzaak aan de Steiltjesstraat te Zierikzee werd dinsdag een bromfietshelm ter waarde van 200 gulden gestolen. De diefstal vond overdag plaats en werd bij de politie gemeld door mede- eigenaar van de zaak, J. M. B. uit Oosterland. Het heeft naar onze mening geen zin meer bezwaren in te dienen SCHARENDIJKE - Met tegen zin gaat het college van b en w van Middenschouwen akkoord met de begroting voor 1990 van de Stichting Gemeenschappelijke Biblio theekvoorziening. Eerder werd bezwaar aangetekend tegen deze begroting maar het college stelt dat het er naar uitziet dat de begroting in de andere gemeenten wel goed gekeurd zal worden. „Dat betekent dat wij genoodzaakt zullen zijn de bijdrage te be talen. Hoewel onze gevoelens ten aanzien van de begroting niet veranderd zijn heeft het naar onze mening geen zin meer om bezwaren in te dienen", aldus het college. Een en ander komt aan de orde op de gemeenteraadsvergadering van woensdag 25 oktober. Uit de begroting van de stichting blijkt dat de kosten voor het biblio theekwerk in 1990 aanzienlijk hoger zullen zijn dan in 1989. De verhoging was dermate groot dat de gemeente raad van Middenschouwen in haar vorige vergadering stelde de begro ting niet acceptabel te vinden. Ook in andere gemeenten blijkt men nogal tegen de hogere kosten aan te hikken, maar niettemin gaat men akkoord met de begroting. Op de agenda van de raadsvergade ring verder het voorstel van het colle ge om een krediet van 20.000,- be schikbaar te stellen voor de verdere uitwerking van de recreatienota. Vol gens het college is het noodzakelijk dat hiervoor een stedebouwkundige ingeschakeld wordt. Deze dient concept-randvoorwaar den en uitgangspunten voor onder andere de verdere invulling van Plan de Bout op te stellen. Aan de hand van die voorwaarden kan het college dan verder gaan on derhandelen met gegadigden voor Plan de Bout. Het is de bedoeling dat de kosten uiteindelijk verhaald zul len worden op de ontwikkelaar. Ver der kondigt het college aan dat men binnen afzienbare tijd met concrete voorstellen komt in het kader van de recreatienota. Politiebureau Ook op de agenda het voorstel van het college om in het gemeentehuis een kamer beschikbaar te stellen aan de post Middenschouwen van het korps rijkspolitie. Nu is de situatie nog zo dat de politie de beschikking heeft over een op het Zwarte Plein ge plaatste containerunit. Volgens het college maakt men maar heel weinig gebruik van deze unit. „In verhouding tot het minimale gebruik hangt aan de containerunit een hoog prijskaartje. De exploitatie is duur", aldus het college. „Los hiervan is het voor de Rijks politie Schouwen-Duiveland om u be kende redenen onmogelijk de post re gelmatig met personeel te bezetten", aldus het college. „Dit heeft tot ge volg dat inwoners en toeristen wel een politiepost aantreffen, maar dat de deur daarvan over het algemeen is gesloten". Om aan die, ongewenste, si tuatie een eind te maken wil het col lege een politiespreekuur in het ge meentehuis van de grond tillen. „Op momenten dat de politiemensen niet aanwezig zijn kunnen bewoners en toeristen door de receptioniste van de gemeente worden doorverwezen naar een politiebureau dat open is". Gehandicaptensport Het college van b en w van Midden schouwen stelt verder voor het subsi diebedrag voor de Stichting Vervoer Beoefenaars Gehandicapten Sport Schouwen-Duiveland voor 1989 te verhogen met 250,-. Bij de stichting zijn tekorten ontstaan door een on voorziene grote toename van het ver voer. Het tekort voor 1989 wordt ge raamd om 3000,-. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01ÖÖ-16255 SOEST - In zijn woonplaats Soest is zondagmiddag mr. J. A. H. J. van der Dussen overleden. Hij is 89 jaar ge worden. Zijn familie heeft dit meege deeld. Van der Dussen is lange tijd (1951-1965) burgemeester van Dor drecht geweest. REN ES SE - Dinsdagnacht tussen 3.00 en 7.00 uur werd de personenau to van L. J. van O.-T. uit Zierikzee ge stolen. Het voertuig stond gepar keerd aan de Hoogenboomlaan te Renesse. Het gaat om een beige-kleurige Mercedes die via handbediening van de rem en het gas is aangepast om be stuurd te worden door invaliden. Het voertuig heeft het kenteken NN-54- RS. Iedereen die iets ziet of heeft ge zien wat kan bijdragen aan het terug vinden van de auto wordt verzocht contact op te nemen met de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland. Telefoon 01110-14055. NIEUW-HAAMSTEDE/BROU- WERSHAVEN - Voor het dievengilde is de herfstvakantie blijkbaar een tijd om extra actief te zijn met het plegen van inbraken in auto's. Bij de politie komt sinds het weekend een stroom van meldingen binnen van mensen die gedupeerd werden door dat spullen uit bun auto werden ge stolen. In de nacht van maandag op dins dag werden twee auto's opengebro ken die stonden geparkeerd aan de Tbrenweg te Nieuw-Haamstede en twee in een bungalowpark in Den Os- se bij Brouwershaven. Uit de auto van B. van L. uit Moordrecht, die in Nieuw-Haamstede stond werd een portefeuille met inhoud gestolen. En uit de auto van J. F. S. uit Leiderdorp die eveneens aan de Tbrenweg van die plaats stond een radio/cassetterecor der. In beide gevallen komt daarbij nog de schade door braak. Uit de auto's die werden opengebroken in Den Osse bij Brouwershaven werd in beide gevallen de radio/cassetterecor der gestolen. Gedupeerden waren de Duitsers W. P. T. uit Krefelt en E. W. uit Beckingen. NIEUWERKERK - In de periode tussen vrijdag 13 en dinsdag 17 okto ber werd ingebroken in de Openbare basisschool de Dobbelsteen te Nieu werkerk. De inbrekers wisten in het school gebouw binnen te dringen door een raam los te wrikken en daarna open te schuiven. Zij doorzochten diverse ruimten in het gebouw, maar tot zo ver nu bekend is werd niets gestolen. De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland verzoekt mensen die in voorgenoem de periode wat hebben opgemerkt dat verband zou kunnen houden met de inbraak contact op te nemen. Tble- foon 01110-14055. ZIERIKZEE - „Zijn dat de weggetjes waarop je al tijd rijdt opa?". De tien-jarige Jolanda de Bruijne uit Zierikzee vroeg het vol spanning terwijl ze voor haar grootvader, de 64-jarige M. den Boer een voor een de bladzijden omsloeg van het nieuwe fotoboek Schouwen-Duiveland. Een boek met landschapsfoto's van Schouwen-Duiveland die wer den gemaakt door Joop van Houdt en van tekst voorzien door Aad van der Wouden. Ter gelegenheid van de uitgave van het nieuwe boek door drukkerij Lakenman en Ochtman werd in de Zierikzeesche Nieuwsbo de een oproep geplaatst waarin kin deren werd gevraagd in een briefje te omschrijven aan wie zij een gra tis exemplaar van het boek zouden willen geven en waarom. De polder in Jolanda de Bruijne was een van de kinderen die reageerde: „Ik zou graag zo'n fotoboek aan mijn opa willen geven", schreef ze. „Hij was vroeger boerenknecht en kreeg toen ms. Dat is een ernstige ziekte. Hij kan nu niet meer werken omdat hij in een rolstoel rijdt. Mijn opa gaat nog graag de polder in met zijn elektrische karretje omdat hij zo van Schouwen-Duiveland houdt. Maar hij kan nu niet meer zoveel in zijn karretje rijden omdat hij steeds meer achteruit gaat. Dat is heel jammer. Daarom wil ik hem zo graag dat mooie fotoboek geven". En dat gebeurde deze week. „Dat is een stuk plastic. Dat is niet goed voor het milieu", zei de 64-jarige voormalige boerenknecht, terwijl hij toekeek hoe zijn kleindochter een voor een de drie lagen losmaak te waarin het fotoboek was ver pakt. Want opa Den Boer bleek een milieubewust man. „Ik heb mijn hele leven buiten gewerkt. De na tuur is zo mooi. Het is goed dat daaraan aandacht wordt besteed". Maar ook een relativerend man. „Ze moeten natuurlijk niet over drijven. Het gieren wat de boeren doen is volgens mij niet slecht. Hoe zouden ze het anders moeten doen". Vooral de foto's in het boek die in de omgeving van Zierikzee werden gemaakt riepen reacties op bij de 64-jarige man. „Ik heb hier altijd gewoond. Net buiten de stad bij het havenhoofd. Mijn vader werd vroe ger Koos van 't ööd genoemd". In de loop van zijn leven werkte Den Boer meestal buiten. „Met de paarden, bij de Waterleiding en bij de boer". Gevoelig Van het briefje dat zijn kleindoch ter over hem schreef wist hij niets af. „Ik had het geheel niet ver wacht. Dat is echt Jolanda. Die is heel gevoelig". Het boek was er des te meer welkom om. „Ik kan mijn handen niet goed meer gebruiken. Daarom ben ik aangewezen op kij ken. En dit is heel mooi". Maar gelukkig komt het ook nog voor dat Den Boer er met zijn moto rische invalidewagen op uit kan trekken. „Als het mooi weer is ga ik op stap. Ik weet van te voren nooit waar naartoe. Ik rijd maar met het karretje mee. Maar wel al tijd over de polderwegen rondom Zierikzee. In de Westhoek, Duive- land en de omgeving van Dreischor kom ik nooit. Dat is te ver". Den Boer geniet dan van het landschap waarin hij zijn leven lang verkeer de. En ook van het gedrag van de meeste automobilisten. „Ik mag niet klagen over het verkeer. De mcesten regelen zich aan mijn mo torkar door hun snelheid aan te passen en voldoende uit te wijken". Wat hij de mooiste foto in het boek vindt kan Den Boer zo een, twee, drie nog niet zeggen. -„Dan zou ik het eerst allemaal eens rustig Jolanda de Bruijne en haar opa bladeren in het fotoboek. (Foto: Joop op mijn gemak moeten bekijken". van Houdt). Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.00 uur: 01110-16551 of 01113-1766. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarievén op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. 1 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3