Eerste heren hockeyteam HSD speelt gelijk: 2-2 Delphi Mevo '80 heren 1 nu al kampioensaspiraties aangepraat Ook tweede competitierond. voor VV Kwiek de mist in NIEUWSBODE Driehonderdste lid voor Zierikzeese Delta-Sport Tijdens topper tegen Zevenbergen Onnodig verlies van eerste competitieduel BV Mevo '80 Ook tweede wedstrijd in winst omgezet Mevo Bl-junioren gaan naar derde bekerronde Zowel eerste dames- als herenteam verliezen uitwedstrijd1 Voetbal vandalisme weer toegenomen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 oktober 1989 Nr. 24628 zijn stick. Op miraculeuze wijze wist de Brabantse doelman echter te stop pen. Ook andere kansen van HSD gingen vervolgens of over of net naast. Aan de andere kant werd Ze venbergen weinig tot helemaal niet gevaarlijk, omdat doelman Peter Ribbens goed stond te keepen en de voltallige verdediging na een aanval steeds weer op tijd terug was op haar stekje. ZIERIKZEE - Ook voor basketbal- vereniging Mevo '80 is de competitie 1989/1990 inmiddels van start ge gaan. De eerste thuiswedstrijd, te gen BV Sas, in sporthal Onderdak ging onnodig met 40-46 verloren. Vooral in de eerste helft werd er een lekker stevig potje basketbal binnen de lijnen gebracht. Met name Mevo '80 wist hiervan gebruik te maken en snel van opponent Sas weg te lopen. Door goed vededigend werk te ver richten en een ijzersterk spelende Jay Johnson (goed voor 21 punten) werd de eerste helft in het voordeel van de Zierikzeeënaren afgesloten: 21-16. In de tweede helft kwamen de be zoekers heel sterk opzetten. De top scorer van BV Sas, T. Gelissen (totaal 17 punten), drukte een belangrijke stempel op de uiteindelijke overwin ning van 40-46. Door het uitvallen van de twee belangrijke Mevo '80 ver dedigers, A. Tbl en W. van de Pol, ver speelden de gastheren in de slotfase definitief de voorsprong. Tbch moet het met zes punten verschil verloren gegane duel gezien worden als een aantrekkelijk begin van de basket balcompetitie. DORDRECHT - Ook de tweede competitiewedstrijd teg-en Futora, van het eerste he ren Delphi Mevo '80 volleybalteam, is in een duidelijke overwinning geëindigd: 0-3. Ondanks het gemis van de twee spelverdelers, Wim de Nokke en René Maas, kon dit redelijk door de ploeg worden opgevangen. Om toch de nodige dreiging te kunnen blij ven uitoefenen was door trainer Kees Arensman tijdens de twee voorafgaande trainin gen speciale aandacht besteed aan het spelen met slechts één spelverdeler; het zoge naamde 1-5 systeem. Tijdens de beginfase van de eerste set gingen beide ploegen nog gelijk op. Bij een 3-3 gelijke stand kwamen de Delphi Mevo '80 heren pas goed los, en scoorden er vervolgens lustig op los. Omdat bij de Zierikzeeënaren enkele keren de serve verkeerd uit pakte kon Futora nog enkele puntjes bijeen sprokkelen. De eerste set kwam echter moeiteloos op naam van Delphi Mevo '80: 5-15. Scoringsdrift De scoringsdrift van de Schouwen- Duivelandse blauwhemden zette in de tweede set gestaag door. Na een voorsprong van 0-3 te hebben verwe zenlijkt ging er echter ineens te ge makkelijk gespeeld worden. De ver dienste van Futora was dat men terug wist te komen en over Delphi Mevo '80 heen denderde: 9-5. Noodgedwon gen moest trainer Kees Arensman in een eerste time-out vluchten. In eerste instantie had dit geen en kel resultaat en bleef Futora scoren, en kwam men zelfs op een 12-8 voor sprong. Wederom gebruikte Arens man een time-out, waarbij er tevens gewisseld werd. Deze keer pakte een en ander wel goed uit en kwamen de bezoekers terug in de race. Futora kon geen enkele keer meer scoren, terwijl Delphi Mevo '80 doorstootte naar de setwinst: 12-15. In de derde set verliep het voor de mannen van Kees Arensman in de be ginfase desastreus. Omdat meh niet voor honderd procent bij de les was, realiseerde Futora een voorsprong van maar liefst 7-1. Ook werd er op de conditie van de enige spelverdeler Pe ter Daver uiteraard een behoorlijk beroep gedaan en ging dit op een ge geven moment toch een rol spelen. Te vens werd buitenaanvaller Leendert van Hattem, die tot dan toe toch goe de passes had gegeven, gewisseld. Geen effect Deze wissel had totaal geen effect. Het ging zo niet nog minder met de Delphi Mevo '80 heren gezien de opge lopen achterstand van 11-4. Bij deze stand gebruikte Arensman zijn laat ste time-out en plaatste hij tevens Van Hattem weer terug in het veld. Openingstreffer Reeds in de tweede minuut was het Mark van Doorne van HSD, die, uit een strafcorner, de openingstreffer van zijn stick liet komen: 1-0. Twee minuten later kwam Zevenbergen op identieke wijze alweer langszij, mid dels een treffer van de Brabander Christaan Sterk: 1-1. Het spel golfde snel over en weer en beide teams creëerden de nodige kansen. In de vijfendertigste minuut liet HSD de achterdeur wagenwijd openstaan. Dit bleek wél goed uit te pakken, want het team pakte het weer goed op en stoof in één keer door naar 11-13. Even ontstond er een' stagnatie in de produktie en wist Futora toch weer langszij te komen: 14-14. Aan verlies werd er door het Zie- rikzeese team op dat moment niet ge dacht en met goed volleybal werd alsnog ook de derde set met winst binnengehaald: 15-17. Hoewel Delphi Mevo '80 met een geheel andere doel stelling aan deze competitie is be gonnen, wordt er in de wandelgan gen toch al voorzichtig gefluisterd dat dit eerste herenteam wel degelijk kampioensaspiraties bezit. Het eerste damesteam heeft tegen het eerste team van. Yum, uit.jtjppg-^ vliet, een 3-1 nederlaag geleden. Vooral een oude vete van enkele jaren geleden speelt het team nu riog steeds parten. Té gespannen werd er dan ook deze keer weer aan dit duel be gonnen. Beide ploegen zijn echter goed aan elkaar gewaagd, zodat een gelijkspel toch beter de verhoudin gen had weergegeven. Een understa tement die ook door aanvoerster Ly- dia Mol werd onderschreven. Paniek Tijdens de eerste set gelukte het de Zierikzeese dames heel snel op voor sprong te komen. Yum kwam echter heel snel terug, vooral toen Delphi Mevo '80 verviel in foute services en commodatie in 1986, toen we tevens het tweehonderdste lid konden ver welkomen, hebben we gezegd dat een totaal van 300 leden het maximaal haalbare is. Niemand heeft ooit kun nen denken dat dit al binnen drie jaar gerealiseerd zou worden". Landelijk Landelijk gezien is de atletiek- dichtheid op Schouwen-Duiveland twee keer zo hoog dan elders in Ne derland. De snelst groeiende KNAU- bond heeft momenteel zo'n 60.000 le den, wat zoveel wil zeggen dat één op de tweehonderd mensen aan atletiek doet. Op Schouwen-Duiveland doet echter één op de honderd inwoners aan atletiek. Door de snelle groei van AV Delta Sport komt men qua trainers bij de senioren wat in de knel te zitten, de opvang bij de zich snel uitbreidende jeugdgroepen is echter wel prima ge regeld. Mede omdat diverse atleten de zogenaamde JAL-cursus (jeugd- atletiek-leiderscursus) met goed ge volg hebben weten af te ronden, be staat er geen gebrek aan jeugdtrai ners. Het jongste lid momenteel van AV Delta Sport is de vijfjarige Josien Provoost, terwijl daar tegenover het oudste actieve lid 64 jaar is en de naam Jan Lekkerkerk draagt. Voor Marija Groenleer was de stap naar de Zierikzeese atletiekvereniging een bewuste keuze. Het levendige 'spring in 't veld' houdt het liefst van hardlo pen en springen, zodat de keuze atle tiek voor haar niet moeilijk was. Groei De enorme groei bij AV Delta Sport is uiteraard een gevolg van een alge mene landelijke tendens, waarbij de mensen steeds meer aan atletiek gaan doen. Tévens ook, denkt voorzit ter Schot, dat de prima kunstofac- commodatie, waarop zowel 's winters als zomers en bij slecht.en goed weer getraind kan worden, daarbij een grote rol speelt. ,,Maar ook de goede inzet van vrijwilligers bij Delta Sport werkt eraan mee", aldus de te vreden klinkende Delta Sport-prae- ses. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van de Zierikzeese Hockeyclub Schouwen- Duiveland (HSD) heeft zich in het jongste thuisduel tegen koploper Zevenbergen uit stekend weten te weren. Door het behaalde gelijkspel (2-2) is ook HSD aan het klim men in deze vierde klasse. Niet in de laatste plaats door recentelijk nog te winnen van Goes, eveneens een bovenin het klassement meedraaiend hockeyteam. Voor de topper HSD-Zevenbergen zijde toch het een en ander gaan ge- In de twintigste minuut had de hadden zich vele toeschouwers ver- beuren. HSD ging vervolgens dan man van het eerste uur, Mark van schanst langs de zijlijn op sportpark ook steeds meer in de aanval. Doorne, wederom een doelpunt op Bannink. Nadat er binnen vijf minu ten reeds twee doelpunten waren ge vallen, gingen de supporters er eens goed voor staan en keken vol ver wachting uit naar de dingen die onge twijfeld nog zouden volgen. Zeven bergen blonk vooral uit door elkaar blindelings te kunnen vinden, terwijl HSD het op bekeken hockey hield. Gelijkmaker In de vijfentwintigste minuut scoorde Sven Bakx (zoon van aanvoe- der/coach John Bakx) de gelijkma ker: 2-2. HSD deed hierna alle deuren op slot en stopte elke kier goed dicht. Zevenbergen trachtte, op sportieve wijze overigens, alsnog de winnende treffer te scoren. De Zierikzeese stu denten wisten dit keer op keer te voorkomen, zodat als eindstand 2-2 genoteerd kon worden. Op snelheid gelukte het de Zeven- bergse speler Roland van Gent om door te breken en net voor rust voor een voorsprong te zorgen: 1-2. Na de hervatting kwam HSD te rustig het veld weer in en leek men te denken van 'we komen er wel'. Omdat Zeven bergen zich voornamelijk terugtrok in de verdediging moest er, wilde men niet verliezen, aan Zierikzeese Hockeyclub Schouwen-Duiveland speelde in het jongste thuisduel tegen Zevenbergen gelijk met 2-2. Hier aan de bal voor HSD André Vis. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Tijdens de tweede editie bekerduels voor junioren is het de B-junioren van Mevo gelukt zich te plaatsen voor de volgende ronde, door met 0-6 te winnen van Bruse Boys BI. Tijdens de eerste helft ging het spel nog redelijk op en neer, waarbij beide ploegen enkele kansen creëerden maar verzuimden deze af te maken. Doelpunten bleven zodoende uit, en ging er met een 0-0 stand gerust wor den. Na de hervatting kwam er een geheel veranderd Mevo elftal binnen de lijnen. Vooral de inbreng van Mark van Dijke, Michel Janse en Danny Pantekoek gaf een grote om mezwaai te zien in het vervolg van de strijd. Combinatiespel Mark van Dijke opende de score voor Mevo BI en maakte 0-1. Door goed het combinatiespel op te zoeken gelukte het Jamy Tiggelman om na een prima actie het tweede doelpunt binnen te werken: 0-2. Wilfred Nelis- se speelde even later goed zijn directe •tegenstander uit en tilde de stand wéér wat hoger: 0-3. De druk van de Mevo-junioren werd allengs groter, en een volgende treffer kon niet lang uitblijven. Uit een corner, genomen door Mi chel Janse, was het Patrick Blom die kon scoren. Zijn inzet werd echter door een Bruse hand beroerd en de bal werd op elf meter gelegd. Michel Janse mocht plaats nemen achter de bal en deed zijn plicht: 0-4. Nóg wa§' er min of meer paniek ontston<| eigen gelederen. Zodoende j eerste set verloren met 15-13. de tweede set bleven de Delph '80 dames ietwat benauwd maar konden de tegenstande: goed blijven volgen: 15-12. In de derde set zakte het spq Yum helemaal weg. Men kon i helemaal geen vuist meer terwijl het bij Delphi Mevo '8j maal ineens een stuk beter 1 Een setoverwinning werd da geheel door eigen verdiensfl werkstelligd: 8-15. In de vieri was het de beurt voor Delphi! '80 om het kopje erbij neer tel hangen. Men legde zich er klaa kelijk biy neer endaar van wist' succesvol gebruik van te maker! Het tweede damesteam moes bezoek bij het veel zwakkere pia en roofde aldaar een gema ke 0-3 overwinning vandaan, standen waren respectievelijk 8-15 en 13-15. Tweede herentear Het tweede herenteam 5 duel tegen YUM 2 met 3-0: 15-6[ 15-8. Ook het meisjes A-team 1 tegen een ploeg van YUM, en f duidelijk ervaring tekort. 1""" heel onbegrijpelijk als men t dit meisjesteam van Delphi Mê dit seizoen voor het eerst in coq tieverband meedoet. De tenslotte speelden tegen lijk met 2-2. de doelpuntenhonger van Me: niet gestild. Richard van tenslotte bracht nog de laatstej goals op zijn naam: 0-6. ZIERIKZEE - Sneller dan verwacht heeft de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport het driehonderdste lid kunnen verwelkomen. Voor het behalen van deze mijlpaal zorgde het achtjarige nieuwe jeugdlid Marija Groenleer, die nu deel uitmaakt van de snelst groeiende groep atleetjes (35 in totaal) tus sen de vijf en negen jaar. Hierdoor blijft AV Delta Sport de tweede atletiek vereniging van Zeeland, naast AV '56 dat momenteel zo'n 400 leden heeft. Voorzitter Wim Schot is behoorlijk ze mijlpaal voor Delta Sport. „Tij- in zijn nopjes met het behalen van de- dens de opening van de kunststofac- Recentelijk heeft atletiekvereniging Delta Sport het driehonderdste lid kun nen verwelkomen, in de persoon van de achtjarige 'spring in 't veld' Marija Groenleer. BRIELLE/ALBLASSERDAM - Ook de tweede compe titieronde is voor zowel het eerste dames- als herenteam, van volleybalvereniging- Kwiek, onfortuinlijk verlopen. Beide teams verloren van hun respectievelijke tegen stander. Heren 1 ging de boot in met een 3-1 verlies tegen Petrecon/TOP 1, terwijl de beste Bruse dames met 3-0 verloren van opponent Smash '66. VV Kwiek heren 1 speelde tijdens deze tweede competitieronde wel be ter dan bij het openingsduel. Het ver lies deze keer moet waarschijnlijk ge zocht worden in het feit dat zowel Durk Visser als Kees Nederlof weer voor het eerst meededen en er dien tengevolge verschillende kleine mis verstanden in de organisatie ontston- ,den. Tévens misten de Bruenaren voldoende spelvreugde en werklust om een dergelijke wedstrijd te kun nen winnen. Dubieus Tegenstander Petrecon/TOP bezat voorgaande elementen wel, en be reikte veel meer. Hoewel het spel kwalitatief niets beter was dan W Kwiek. Tévens hadden beide ploegen last van een dubieus beslissende scheidsrechter, die hierdoor zowel de gastheren als de bezoekers regelma tig benadeelde. Bepaalde spelregels werden door hem totaal verkeerd geïnterpreteerd. Tijdens dc eerste set gelukte Het VV Kwiek nog om op een 0-4 voor sprong tè komen. Daarna stond er echter ineens een enthousiast Petre- i con/TOP op, dat via 8-6 uitliep naar een 15-9 setwinst. Twee time-outs van de Bruse heren mochten niet meer baten. In de tweede set werd er door VV Kwiek wat geschoven in de opstelling en ging het steeds beter lo pen. Een achterstand van 6-1 wisten de spelers van het Schouwen-Duiveland- se mosseldorp om te buigen tot een 11-13 voorsprong. Vooral het goede spel van Eric van Breda en de goede passing van André Groenendijk zorg de ervoor dat Kwiek terug kon ko men. De thuisploeg liet echter weer van zich spreken en wist de set alsnog winnend af te sluiten: 15-13. Een ware domper voor het Bruse team derhal ve. Wispelturig In de derde set kreeg Petrecon/TOP enorm last van de wispelturig flui tende arbiter. De bezoekers wisten hier als volleerde professionals mis bruik van te maken en de derde set te winnen met 15-8. Op dat moment draaide het wel lekker bij de Bruena ren. In de vierde en laatste set kreeg VV Kwiek weer te maken met vreem ZIERIKZEE - Het voetbal*! lisme is tijdens het afgeloped balseizoen weer toegenomen, j het aantal strafbare feiten aantal aangehouden voetbalV Ien nam ten opzichte van het s« 87/88 toe. Dat blijkt uit de t voetbalseizoen 1988-1989 Centraal Informatiepunt vandalisme (CIV). De cijfers i gepresenteerd. Het CIV heeft de cijfers oveH gelopen drie voetbalseizoenen rij gezet. Daaruit blijkt dat in h zoen 87/88 sprake was van een van het voetbalvandalisme teJ zichte van het jaar daarvoor. het afgelopen seizoen is het i' aangehouden voetbalvandalen toegenomen. In het seizoen 86/' ren dat er 1214. In het seizoen 631 en het afgelopen seizoen hil politie tijdens competitie- en 1 land-wedstrijden 950 vandalen,11 de beslissingen. Petrecon/TOPJ haar kansen waar en mepte in éf weging naar een 15-3 setwinst. J Het eerste damesteam Kwiek moest op bezoek bij I '66 en kwam door enkele onvoo! omstandigheden niet geheel fq geconcentreerd aan de start, de eerste set liepen de dames 1 de feiten aan en voordat men i in had stond er een achterstani 7-0 op de borden. Het spel snel en de serve werd slecht op gen. Terwijl ook de stop nieö lukte: 15-7. De tweede set gaf, ondanks j wissels, niet het zo graag i sitieve resultaat. De pass kwal goed genoeg aan, terwijl bijna geen enkele set-up gegev) worden. Het vertrouwen was zoeken, zodat verschillende! verstanden de tegenstander j de kaart speelden. Smash derhalve ook de tweede set hiervoor echt veel moeite te 1 doen: 15-5. Herstellen In de derdé set wist VV Kwia wat te herstellen en kon de opn in de beginfase goed bijgefi worden. Tbt en met de gelijke s* 6 ging het aardig gelijk op. Sn liep echter hierna uit naar winst van 15-6. Het gebrek goede aanvalster die het Kwiek af kon maken, weerh^ Bruse dames tot verder scoren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9