Bru toneel van Final Chapter MSu c Financieel tekort door toename vervoer gehandicapte sporters Kuuroord in voormalig ziekenhuis Noordgouwe voorziet in behoefte DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraken in auto's vakantiegangers Fietser gewond na aanrijding Grote brand in Rotterdams havengebied RIKZEESCHE NIEUWSBODE Ontwikkeling Begroting Ars Musica Hockey Zierikzee maakt eerste aanzet voor een ontwik- In de gemeente Duiveland hebben de verschil Ars Musica start met grote werken voor kleine Eerste herenteam speelt gelijk tegen team Ze kelingshulpbeleid. (Pag. 2). lende fracties hun zegje gedaan. (Pag. 3). mensenr (Pag. 6). venbergen. (Pag. 9). DINSDAG 17 OKTOBER 1989 146ste jaargang Nr. 24628 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In vredestijd begraven de zonen hun vaders, in oor logstijd de vaders hun zonen. Herodotus mSm BRUINISSE - Final Chapter. Dat is de naam van de militaire oefening die op dit moment gaande is in Zeeland. Vandaagdinsdag, speelde een deel van de oefening zich af in en om Bruinisse. Mensen van het korps Nationale Reserve stonden voor de taak het oude vissersdorp te 'zuive ren'. Woensdag wordt de oefening voortgezet op Brabants grondgebied. Final Chapter is een herhalingsoefening van het Korps Mariniers en staat onder leiding van luitenant-kolonel E. G. de Koning, comman dant van de tweede amfibische gevechtsgroep uit Doorn. RENESSE - In de nacht van maan dag op dinsdag is in Renesse ingebro ken in twee auto's. In beide gevallen gaat het om auto's van vakantiegan gers. De auto van W. A. uit Mühlheim (Did) stond geparkeerd aan de Ramp- weg. De dieven verschaften zich toe gang tot de auto door een ruit in te slaan. Uit de auto werden een jas en een tas gestolen. Alles bij elkaar een schadepost voor A. van enkele hon derden guldens. Ook de auto van H. D. E. uit Dortmund (Did), eveneens geparkeerd aan de Rampweg, was het doelwit van autokrakers. Uit deze auto werd ontvreemd een radio-cas settespeler, een fotocamera en een jas. E. claimt een schade van 3000,- BRUINISSE - Bij een aanrijding met een auto is fietser L. J. J. uit Oos- terland gewond geraakt. Hij liep een beenbreuk op. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ffih pe Verwachting tot woensdagavond: Fraai najaarsweer Overwegend zonnig. Minimumtem peratuur ongeveer 7 graden. Middag- temperatuur rond 19 graden. Matige zuidelijke wind. WEEKS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 21 okt.: Donderdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 707c Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 6 De aanrijding deed zich voor toen J. met zijn racefiets vanaf de Nieuwe Groeneweg de parallelweg van de N 59 bij Bruinisse over wilde steken. Hij stuitte daarbij op een auto die be stuurd werd door A. J. O. uit Ooster- land, kon zijn fiets niet meer tijdig tot stilstand brengen en botste op de flank van de auto. De fiets werd ge- HET WEEKOVERZICHT heel vernield. De auto liep schade op aan de zijkant. J. werd naar het zie kenhuis in Zierikzee vervoerd. ZON- EN MAANSTANDEN 18 okt. Zon op 07.10, onder 17.39 Maan op 19.20, onder 12.34 t 19 okt. Zon op 07.11, onder 17.37 Maan op 20.25, onder 13.37 Laatste Kwartier: 21 oktober (14.19) UTRECHT - De federatieraad van de FNV (bestuur van de vakcentrale en bondsvoorzitter) heeft besloten de overeenkomst met de jongerenbewe ging verbonden met de FNV met on middellijke ingang op te zeggen. De verdeeldheid en chaos binnen de jon gerenbeweging is zo groot dat enig zicht op voortzetting van de samen werking ontbreekt, zo heeft een FNV- woordvoerder meegedeeld. Dit be sluit betekent het definitieve einde van de zeven jaar geleden uit een fu sie van NW-jongerencontact en KWJ ontstane' jongerenbeweging. ROTTERDAM - Bij Paktank in het Botlekgebied is vanmorgen, dins dag, brand uitgebroken in een op slagtank met acrylonnitril. Aan de brand ging een ontploffing vooraf. Volgens de Rotterdamse brandweer worden drie mensen vermist. De brandweer heeft groot alarm gesla gen. Acrylonnitril is volgens de Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond een giftige stof, te vergelijken met chloor. voor Brouws college van b en w stelt een extra subsidie BROUWERSHAVEN - Het vervoer met aangepaste busjes van gehandicapte sporters is het afgelopen jaar op Schouwen-Duiveland zo toegenomen dat de stichting die dit vervoer organiseert, de stichting Vervoer Beoefe naars Gehandicapten Sport Zeeland, met een aanzien lijk financieel tekort is komen te zitten. Het Brouwse college van b en w stelt daarom aan de raadsleden voor om de stichting een extra subsidie van 354 gulden te ge ven om te voorkomen dat het vervoer de laatste drie maanden van dit jaar moet worden stopgezet. Als niet alle gemeenten op Schou wen-Duiveland een dergelijk besluit nemen vreest de stichting namelijk dat het vervoer van gehandicapte sporters op Schouwen-Duiveland op korte termijn moet worden beëin digt. Men denkt hierbij al aan een ok tober 1989. Momenteel maken onge veer 120 gehandicapte sporters uit de regio maandelijks gebruik van de mogelijkheid om zich per busje te la ten vervoeren naar het zwembad Aquadelta te Bruinisse, de sporthal van de Putmeet te Scharendijke of naar de sportzaal te Zierikzee. Extra geld nodig Om het vervoer van gehandicapte sporters op Schouwen-Duiveland ook in de drie laatste maanden van dit jaar veilig te kunnen stellen zijn vol gens de stichting Vervoer Beoefe naars Gehandicaptensport de subsi dies die men «voor dit jaar van de diverse gemeenten kreeg niet vol doende. Er is een extra bedrag nodig van 3.000 gulden. Men omschrijft dit geld als een overbruggingsperiode. Het stichtingsbestuur wil in die tus sentijd onderzoeken hoe voor 1990 en de jaren daarna een structurele oplossing gevonden kan worden om het vervoer van gehandicapte spor ters in de toekomst te waarborgen. Het Brouwse college van b en w vindt het belangrijk dat het vervoer van gehandicapte sporters doorgang kan vinden. Daarom stelt zij tijdens de raadsvergadering van maandag 23 oktober aan de raadsleden voor om een extra subsidie van 10 cent per in woner (afgerond 354,-) beschikbaar te stellen om het vervoer in elk geval tijdens de overbruggingsperiode door te kunnen laten gaan. Een ander financieel probleem dat tijdens de gemeenteraadsvergade ring aan de orde komt is de begroting 1990 van de gemeenschappelijke bi bliotheekvoorziening Schouwen-Dui veland. Zoals bekend wordt van de diverse gemeenten in de regio een be langrijk hogere financiële bijdrage (240.000 gulden meer) gevraagd om de diverse bibliotheken en de bibliobus draaiende te houden. Voor de ge meente Brouwershaven zou dit neer komen op een stijging van haar jaar lijkse bijdrage met ruim 12.000 gulden tot bijna 62.000 gulden in 1990. Het Brouwse college van b en w vindt de bibliotheekvoorziening, zo belangrijk voor haar inwoners dat ze de raadsleden voorstelt de (hogere) bijdrage te betalen. Wel stelt men voor deze bijdrage wat te drukken door het wekelijkse aantal sta-uren van de bibliobus in Brouwershaven te verlagen van 5 tot 4V2. Uit definitieve berekeningen is ge bleken dat kosten die nodig waren voor de bouw- en inrichtingskosten van de aanpassing van het stadhuis te Brouwershaven ruim 1,9 miljoen gul den bedragen. Bijna 18.000 gulden meer dan tot nu toe was gepland en beschikbaar gesteld door de gemeen teraad. Tijdens de gemeenteraadsver gadering op maandag 23 oktober wordt de raadsleden gevraagd ook dit laatste extra bedrag beschikbaar te stellen. De vergadering omvat nog 15 andere agendapunten. Iedere be langstellende kan de besprekingen over het wel en wee van de gemeente volgen via de publieke tribune in de raadszaal van het Brouwse stadhuis. Aanvang 19.30 uur. DE BILT - Het weer staat het ko mende etmaal geheel in het teken van een hogedrukgebied. De kern van dit systeem met rustig weer ligt dinsdag avond boven en rond de Alpen. Deze kern verplaatst zich het komende et maal langzaam oostwaarts naar de Balkan. Oceaandepressies met de bij behorende regenzones dringen welis waar in onze richting op maar kun nen ons land niet bereiken. Droge lucht, waarin weinig of geen bewol king voorkomt, wordt bij deze druk- situatie het komende etmaal vanuit Frankrijk naar ons land gevoerd. In de middag kunnen daarin nog voor de tijd van het jaar hoge temperatu ren worden bereikt. Op veel plaatsen zijn maximumtemperaturen van 19 20 graden mogelijk. Voor het zover is krijgen wij'dankzij de opklaringen te maken met een tamelijke koele nacht. Hier en daar in het binnenland kan het tot een graad of 5 afkoelen. Na woensdag breidt de invloed van Oceaandepressies zich tot over ons land uit. Het wordt dan wisselvallig weer met aanzienlijk hogere nacht- temperaturen. Dankzij de aanvoer van zachte lucht uit het zuidwesten blijft het ook overdag aan de warme kant. UTRECHT - De ACOM, de CNV- bond van militairen, reageert gema tigd tevreden op het concept-regeer akkoord van informateur Lubbers. Dat de defensiebegroting de komen de twee jaar nog zal blijven stijgen beoordeelt de ACOM positief. Zij ziet dit ook als een noodzaak omdat ma terieel-contra eten over meerdere ja ren tot levering en dus tot betaling komen. P. Westein: „Ik denk eraan mijn praktijk in Maassluis op te geven NOORDGOUWE - „Ik had niet gedacht dat de belang stelling zo groot zou zijn. Ik denk er nu over om mijn praktijk in Maassluis op te geven". Aan het woord is Piet Westein. Samen met zijn echtgenote Ria kocht hij begin dit jaar het voormalige ziekenhuis in Noordgouwe om daar een kuuroord van te maken. Dat idee is goed aan geslagen, zo blijkt uit de nog steeds groeiende klanten kring van Kuuroord De Schouw zoals Westein zijn gees teskind gedoopt heeft. Vooral de praktijk wordt druk bezocht. „Ik heb nog maar weinig mensen van Schou wen-Duiveland hier gehad voor een kuur", aldus Westein. Westein stelt uitdrukkelijk dat De Schouw geen beautyfarm of zwempa radijs is. ,,Het is veeleer een gelegen heid waar op een prettige manier aan de gezondheid gewerkt kan worden", aldus Westein. Het kuuroord biedt mensen onder meer de mogelijkheid hun lichaam op een natuurlijke ma nier grondig te laten reinigen. Stress-problemen Westein stelt in een persbericht dat het kuuroord niet alleen geschikt is voor mensen met vermoeidheids klachten of stress-problemen. ..De Schouw is ook ingesteld op het ont vangen en behandelen van mensen met reuma, ho^e bloeddruk, maag- en darmstoornissen of migraine Voor hen wordt een individueel kuur- programma voorgeschreven. Een basiskuur in De Schouw duurt vijf dagen. De patiënt kan zowel de dag als de nacht in het kuuroord doorbrengen en er wordt zorg gedra gen voor continue begeleiding. Onderdeel van de basiskuur is het vasten. Andere elementen om het rei nigingsproces te ondersteunen zijn bijvoorbeeld een verblijf in de sauna en darmspoelingen, massages en le verpakkingen. Ook ontspannings- en ademhalingsoefeningen maken deel uit van de kuur. Modderbaden De basiskuur kan naar gelang de aard van de klachten aangepast wor den. Zo bestaat de mogelijkheid om in het kuuroord een modderbad of een kruidenbad te nemen. Verder worden er ook specifieke massages zoals lymphedrainage en voetreflex massage verzorgd. Ook speelt vol gens het persbericht de rustige lig ging van het kuuroord mee. „Het pand staat in een landelijke omgeving waar rust heerst om op adem te komen", aldus Westein. Westein werkt nu nog samen met zes andere therapeuten in een groepspraktijk in Maassluis. Westein wilde deze groepspraktijk in eerste instantie niet verlaten, maar de be langstelling voor De Schouw is zo groot dat hij speelt met de gedachte om Maassluis te verlaten en zich hele maal toe te leggen op het kuuroord in Noordgouwe. Kuuroord De Schouw is gevestigd in het voormalige ziekenhuis in Noord gouwe. y.x

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1