Het gaat niet goed met de Bruse Boys; weer verlies Zwaar gehavend DFS behaalt een moeizaam gelijkspel: 2-2 Twee fouten kosten Mevo overwinning Brouwershaven overtuigend in topper tegen Wissenkerke: 7-1 NIEUWSBODE Zonnemaire voor beker uitgeschakeld 6 Ook van tegen geklasseerde Terneuzense Boys met 3-0 de boot in TERNEUZEN - Het gaat niet goed met hekkesluiter Bruse Boys. Dat moet - helaas - steeds meer worden geconcludeerd. Ook de jongste competitiewedstrijd, tegen het eveneens onderaan bungelende Terneuzense Boys, ging hopeloos verloren met een ne derlaag van 3-0. Bruse Boys-trainer Piet Roks gaat zich het een en ander óók realise ren: „Het gaat gewoon niet met Bruse Boys, het loopt helemaal mis", klinkt het weinig hoopvol. Om maar weer eens een cliché te gebruiken: Bruse Boys zit duidelijk in de hoek waar de - harde - klappen vallen. Door het gemis van de geblesseer den Tbnnie van den Berge, Fred van den Berge, Johan Nieuwersteeg, Wiebren Wiebrens en Peter Coppool- se is oefenmeester Roks zich ervan bewust dat Bruse Boys momenteel ie mand mist die de lijnen kan uitzet ten, een ervaren speler die de gehele ploeg op sleeptouw kan nemen. ,,Zo iemand is bijvoorbeeld middenvelder Johan Nieuwersteeg. Niets kwaads trouwens over de jongere spelers hoor, Het is gewoon doodzonde dat het zo moet lopen". Aanpassing Met het noodgedwongen inpassen van een viertal jeugdspelers onder gaat het eerste Bruse elftal momen teel een hele aanpassing. Gebrek aan routiniers en ervaring gaat zich der halve steeds meer wreken. Toch blijft oefenmeester Piet Roks optimistisch gestemd over het vervolg van de com petitie. „We hebben wel eens meer slechts één puntje gehaald uit negen wedstrijden, en toen hebben we het ook nog gered". Roks verwacht dan ook dat als het eenmaal weer gaat lopen bij de Bru se elf het roer in één keer 180 graden gedraaid kan worden. Daarnaast blijft hij ook realistisch: „We moéten nu zo langzamerhand echt punten gaan pakken, omdat de concurrentie op dit moment steeds verder van ons wegloopt". Het eerste half uur van de eerste helft konden de Bruenaren het spel van tegenstander Middelburg nog goed bijbenen. Iben de gastheren ech ter in het laatste kwartier 1-0 maak ten zakte Bruse Boys steeds verder weg. Slechts enkele kleine kansjes werden er gecreëerd en vooral in het centrum werd er zwak gespeeld. Té vens mislukte zowat alles wat dooi de paarshemden op poten werd gezet. Slechter Na rust ging het zo niet nog slech ter. Binnen het kwartier keken Piet Roks en zijn mannen tegen een 3-0 achterstand aan. Nadat op links een misverstand tussen Martin Verspoor en Leo Burgers tot 2-0 leidde, kwam ook de derde tegentreffer voort uit LEWEDORP - Het eerste elftal van Zonnemaire is door Lewedorpse Boys voor een verder optreden in de strijd om de beker uitgeschakeld. Tijdens de uitwedstrijd verloor Zon nemaire met 3-2. Gezien het goede spel van Zonnemaire in vooral de tweede helft had een gelijkspel toch beter de verhoudingen weergegeven. Zeker met de wetenschap dat dit der de Lewedorpse Boys de opstelling op onsportieve wijze had versterkt met minstens vier eerste elftalspelers. Zonnemaire-coach Stoffel Duin- houwer is bij wedstrijden van 'zijn' mannen tijdens het eerste kwartier altijd het bangst. „Als we dan geen doelpunten tegen krijgen kunnen we meestal de wedstrijd naar onze hand zetten". Het tegendeel gebeurde ech ter in het bekerduel tegen Lewedorp se Boys. Reeds na vijftien minuten keken de elf van Zonnemaire tegen een 2-0 achterstand aan. Meer druk Toch gelukte het de Schouwen- Duivelandse ploeg om allengs meer druk op de ketel te zetten, maar echte doelprijpe kansen kwamen hier niet uit voort. Na de hervatting, waarbij Marco Duinhouwer en Roberto Risco erin waren gekomen, werd er door Zonnemaire steeds sterker gespeeld. De gastheren werden geheel terugge drongen op eigen helft en zochten hun heil in terugspeelballen. In de tiende minuut eindigde een vrij lange rush van Pieter Alkemade in de aansluitingstreffer, die vanaf zestien meter middels een droge knal in de verste hoek werd binnengescho ten: 2-1. Zonnemaire kreeg de smaak te pakken en bracht steeds beter voetbal op de grasmat. Een fout van keeper Ruud de Bruin resulteerde in de twintigste minuut echter in 3-1. In de vijfentwintigste minuut trok Marco Duinhouwer de stand weer wat op, door op snelheid twee tegen spelers uit te spelen en binnen te schuiven: 3-2. „Het winnen van een beker is wel leuk, maar voor ons staat momenteel de competitie voor op. Wij bestaan volgend jaar vijftig jaar, en dan zou het leuk zijn als we dat konden vieren met een eventueel kampioenschap", aldus de optimis tisch gestemde Duinhouwer na af loop. MIDDELBURG - Ook het eerste elftal van DFS, uit Burgh-Haamstede, heeft te kampen met de nodige ge blesseerden en er kan in dat opzicht een treffende gelij kenis met de W Zierikzee gemaakt worden. „Alleen voor zo'n kleine vereniging als DFS is zoiets nog moeilij ker op te vangen dan bij een grotere club", merkt DFS- trainer Peter Goedegebuure hierover op. Het zwaar geha vende DFS speeljle tijdens de jongste uitwedstrijd tegen Middelburg toch nog gelijk met 2-2. Omdat een zwaar gehavend DFS tegen Middelburg een gelijkspel eruit sleep te, moest trainer Peter Goedegebuure de ploeg een pluimpje geven. ,,Het is toch wel klasse". Maar liefst zeven DFS-spelers moesten verstek laten gaan afgelo pen zaterdag in het duel tegen Mid delburg. Zo waren geblesseerd Marco Bij de Vaate, Eddy Kiesenberg, Arco Dekker en Martin Kooman. Keeper Eric Schot was afwezig en Jack van Rees moest op het laatste nippertje ineens werken, terwijl René Roon was geschorst. Toch was trainer Goe degebuure niet geheel ontevreden over het uiteindelijke resultaat. Omdat de elf vooral in de tweede helft zich goed met de nodige wils kracht wisten terug te knokken noemde Goedegebuure dit toch 'klas se' en verdiende zij in zijn ogen een pluimpje voor deze inzet. Vooral de start van dit totaal veranderde DFS verliep nogal moeizaam. Reeds na ze ven minuten keek men tegen een 2-0 achterstand aan. Direct na de aftrap was het al raak, nadat er in de verde diging het een en ander misging: 1-0. Ook de tweede tegentreffer viel in die beginfase op bijna identieke wij ze. Nadat vervolgens een volgende kans van Middelburg mislukte zwak te het spel van de gastheren lang zaam maar zeker af. Echte kansen Ook Piet Roks realiseert zich lang zaam maar zeker dat zijn ploeg in de problemen zit. Het gddt gewoon niet met Bruse Boys, het loopt helemaal mis". een dergelijk verkeerd begrijpen en daarbij ook nog eens mistasten van Jacob Muller: 3-0. Bruse Boys probeerde toch nog wel wat terug te doen, maar kwam op al le linies tekort. Zo kreeg Cees Stou ten nog een kans, maar schoot net mis. En ook een klein kansje van de anders zo vlot scorende Jacob van den Berge mislukte. Het lukte zo doende niet om in ieder geval de eer te redden, de Bruse nul bleef gedu rende negentig minuten voetbal het scorebord ontsieren. Hoe zal het de Bruse Boys volgende week weer ver gaan? ZIERIKZEE - Peter van der Poel, verdediger bij het eerste elftal van voetbalvereniging Mevo, heeft zich waarschijnlijk na afloop van het verloren duel (1-2) tegen Krabbendijke wel de haren uit het hoofd willen trekken. Tot twee keer toe ging hij in de fout, en beide keren wis ten de bezoekers te scoren, precies de enige twee tegen doelpunten. Tijdens de rust stonden de Zierikzeeënaren nog op een 1-0 voorsprong, terwijl in de tweede helft het noodlot toesloeg en de bezoekers ook het betere spel eta leerden. kreeg men eigenlijk niet meer. Wel was de selectie van DFS op alle fron ten, zowel voor, achter als in het mid den, één grote gatenkaas. Terwijl voor de zoveelste keer het noodlot toesloeg. In de vijftiende minuut liep Rini Rijnberg, uit het derde elftal, bij een sliding een vrij diepe vleeswond op en kon niet meer verder spelen. Goe degebuure had toen de keus om öf de nog licht geblesseerde Martin Koo man op te stellen, öf Jan Pleune, die in juni aan zijn knie is geopereerd. Hij koos uiteindelijk voor Kooman, zodat DFS noodgedwongen met tien en een halve man het duel moest ver volgen. In de vijfentwintigste minuut kwam geheel onverwacht Sjaak van de Weele alleen voor de keeper en bracht de aansluiting tot stand: 2-1. Een volgende kans voor Kees-Jan van Nieuwenhuize werd door hem net voorlangs geschoten. Zodoende ging er bij een stand van 2-1 gerust wor den. Na de thee kwam DFS lekker fel uit de startblokken en was het weder om Van Nieuwenhuize die de kans kreeg op de gelijkmaker. Hij schoot deze keer echter te zacht in, zodat de doelman daar weinig problemen mee had. Er werd gedurende het restant van de tweede helft veel op het midden veld gespeeld en DFS kreeg de beste mogelijkheden. In de twintigste mi nuut viel dan toch de gelijkmaker. Deze keer was Kees-Jan van Nieu wenhuize wel sucesvol en scoorde hij uit een dieptepass van Leo Rijnberg. Zeker in de tweede helft was er een hoofdrol weggelegd voor Van Nieu wenhuize. Want twee minuten later kwam hij wederom alleen voor de keeper. De doelman ging echter gestrekt naar de goede hoek en tikte de bal nog net tot corner. Middelburg kreeg ook nog twee kansjes, waarvan één vrij gevaarlijk genoemd kon worden, maar de mist inging. Vijf minuten voor het eindsignaal had Sjaak van de Weele nog de winnende treffer op zijn schoen. Maar ook Van de Weele was weinig gelukkig. Zodoende kon den na negentig minuten voetbal de puntjes eerlijk verdeeld worden: 2-2. Door twee fouten in de verdediging kon de tegenstander van Mevo, Krabben dijke, de winst pakken en toog het huiswaarts met een 1-2 overwinning. (Fo to: Joop van Houdt). Direct na de aftrap golfde het spel over en weer en was het Mart Koop man die reeds in de zesde minuut de openingstreffer voor Mevo kon sco ren. Hij kon echter net niet bij de voorgegeven bal komen. Eén minuut later was het Krabbendijke dat aan spraak maakte op het eerste doel punt. Mevo-doelman Toon Wandel zag de bal echter - gelukkig - net over gaan. Pechvogel Mevo bleef aandringen en kwam meerdere keren binnen zonder klop pen. In de vijftiende minuut plaatste de latere pechvogel Peter van der Poel een schitterende pass door het mid den op medespeler Peter van de Lin de, die echter net naast schoot. Drie minuten voor de theepauze, net nadat Hans Volkeri erin was gekomen voor Victor van Oosterom, wist Volkeri de bal goed voor te geven. De veelbelovende rappe spits Friso de Jonge deed vervolgens waarvoor hij 'aangenomen' is en knalde de ope ningstreffer in de touwen: 1-0. Na de rust ging Peter van der Poel in de veertiende minuut voor de eerste keer de fout in door te zacht terug te spelen op keeper Toon Wandel. Spits Hein Lobbezoo van Krabbendijke kon er nog net tussen komen en zei vervolgens 'dankjewel': 1-1. Krabbendijke ging steeds beter spelen en creëerde diverse gevaarlij ke kansen, maar geen enkele keer wilde er vooralsnog een bal in. In de twintigste minuut kwam Mevo. we derom goed weg. Jeroen Wijsman wilde een bal terugkoppen maar de2e kwam precies voor de voeten van een tegenstander, die echter niet goed af rondde en via de lat overschoot. In de 37e minuut was het wel raak. Raak Peter van der Poel werkte met het hoofd een draaiende bal recht voor de voeten van - wederom - Hein Lobbe zoo, die ook nu zijn kalmte bewaarde en voor de tweede keer raak schoot: 1- 2. Door de winst op 'concurrent' Mevo heeft Krabbendijke voorlopig de ro de lantaarn mogen inleveren en blij ven Apollo, Wolfaartsdijk én Mevo met slechts twee puntjes de hekke- sluiters van de eerste klas afdeling. Zuivere hattrick van invaller Jaap Constandse BROUWERSHAVEN - Het zag er in de eerste helft totaal niet naar uit dat koploper ASV Brouwershaven met zo'n geweldige overwinning uit het topduel tegen Wissenker ke tevoorschijn zou komen: 7-1. De mannen van Brouw-trainer Arend Krijgsman had den in de eerste helft moeite met uitverdedigen en last van de tegenwind, maar tijdens het tweede bedrijf liep alles op rolletjes en wist men het windvoordeel goed te benut ten tegen opponent Wissenkerke, dat na dit verlies van een tweede naar een derde plaats is afgezakt. Brouwershaven heeft zich door de ze overwinning wéér steviger aan de kop genesteld en men staat er roos kleurig voor. Iets wat ook oefenmees ter Krijgsman zich realiseert. „Op het moment kan het met ons even niet kapot. We moeten wel blijven oppas sen natuurlijk, maar.... mijn veters zijn nog dicht en mijn schoenen zitten nog aan mijn voeten. Met andere woorden we moeten het wel nuchter blijven bekijken en met beide benen op de grond blijven staan want de weg is nog lang". Zelfvertrouwen Kijkend naar de eerste helft wordt het snel duidelijk dat het vooral schort aan voldoende zelfvertrou wen. Vooral het optreden van keeper Johnny van Mourik is zo nu en dan behoorlijk onzeker te noemen. Het kwam dan ook door een misser van Brouwershaven-goalie Van Mourik dat Wissenkerke reeds in de zevende minuut de openingstreffer kon sco ren. Uit een hoge bal van Marcel van Hekke, dat het midden hield tussen een afstandsschot op goal en een voorzet, graaide Johnny van Mourik finaal mis. Als verzachtende omstan digheid kan misschien aangevoerd worden dat hij recht in de zon keek, gezien zijn wilde gebaren richting hemel en het dragen van een zonne- pet na deze treffer. Nog geen minuut later stond het echter weeral gelijk. Door goed sto ren van Tbn Schults op rechts ontving Remy Lievense de bal en kopte deze vervolgens door naar spits Werner Ka foe. Die speelde zich goed vrij en scoorde 1-1. In de veertiende minuut kwam wederom het zwakke optreden van doelman Van Mourik om de hoek kijken. Een simpele zachte te rugspeelbal van laatste man Jan van de Weele liet de Brouwse keeper glip pen. Dankzij het doortastende optre den van Van de Weele werd de bal nog van de doellijn gehaald. Wissenkerke kreeg ook in de gaten waar de zwakke schakel van ASV Brouwershaven zich bevond en trachtte middels afstandsschoten hiervan gebruik te maken, wat echter niet gelukte. In de slotfase van de eer ste helft ging Wissenkerke steeds meer drukken waarbij Brouwersha ven op een gegeven moment goed weg kwam toen er in het zestienmeterge bied een overtreding werd begaan en de scheidsrechter voor een directe vrije trap koos, in plaats van een strafschop. Door de pressie van Wissenkerke kreeg Brouwershaven de ruimte en was het Werner Kafoe die hierdoor de voorsprong kon realiseren. Na een snelle uitbraak over de linker vleu gel via Johnny Jonker kwam Kafoc in balbezit en verzaakte zijn plicht niet: 2-1. Na de hervatting moest Martin Quist vanwege rugklachten vervan gen worden, en kwam Jaap Con standse erin. Dit bleek een niet ge heel verkeerde wissel. Constandse De spits van Brouwershaven, Werner Kafoe (met donker shirt) scoort hier de gelijkmaker, in de topper tegen Wissen kerke die met 7-1 door de Brouwenaren werd gewonnen. (Foto: Joop van Houdt). zorgde in de tweede helft voor de be kende 'truc met de hoed', oft wel een hattrick, en scoorde voor zijn team nog drie keer. Reeds na acht minuten was de verse wissel al succesvol. Een aanval door het midden werd door Jaap Constandse goed afgerond: 3-1. Voorsprong Vijf minuten later pikte Peter van Mourik een verre uittrap van broer Johnny van Mourik goea op, speelde twee verdedigers én de keeper uit en zorgde voor de fijne voorsprong van 4-1. Van enige druk op de schouders van de Brouwse elf was toen natuur lijk niets meer te bespeuren en ging er steeds makkelijker gevoetbald worden. Enkele minuten later viel derhalve de volgende goal. Op rechts was het Werner Kafoe die enkele tegenstanders uitspeelde en tot de achterlijn kon doorspurtcn. Zijn voorgetrokken bal kwam bij de fortuinlijke Jaap Constandse te recht, die vanaf zestien meter hoog onder de lat binnentraptc: 5-1. In de dertigste minuut moest ook Werner Kafoc uitvallen vanwege een onwilli- rug. Voor hem kwam Marcel Duin- houwer erin, die meteen al succes had. Duinhouwer wist drie man te pas seren en de bal breed te leggen op Jaap Constandse die het geheel pro bleemloos afsloot en voor de derde keer binnen 45 minuten scoorde: 6-1. Wissenkerke werd geen enkel mo ment meer gevaarlijk en liep con stant achter de feiten aan. In de slot fase resulteerde een aanval over de linkerkant in het zevende en tevens laatste doelpunt, dat op naam kwam van invaller Marcel Duinhouwer: 7-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6