'Er blijft maar weinig over van de doelstellingen van het VOP' AUTOSHOW 'Ik lette even niet op omdat ik naar de huizen langs de weg keek' Geen reclame-drukwerk Sarto-Zierikzee usuc y DE ZIERIKZEESCHE COURANT ^SUZUKI A L T O Autobedrijf ISTA mi- P£ Bitr ZIN IN ZON? 21 t/m 28 oktober a.s. Automobielbedrijf Slager B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zwemvierdaagse Belasting Gigantjes Herdenking De in zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk gehou- De PvdA-fractie in de Zierikzeese gemeente- Zaterdag spelen De Gigantjes in Zierikzee. Het Vrijdag 27 oktober wordt herdacht dat vierhon- den zwemvierdaagse voor Unicef heeft raad gaat zuchtend akkoord met nieuwe onroe- optreden in jeugdsoos Brogum begint om- derd jaar geleden in Zierikzee mr. Adriaen Hof- f 2000,— opgeleverd. (Pag. 9). rend goedbelasting. (Pag. 3). streeks 22.30 uur. (Pag. 4). fer geboren werd. (Pag. 5). VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 146ste jaargang Nr. 24626 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De beste wetten komen uit gebruiken voort. Joubert Meningen verdeeld over eindrapport VOP-Westerschouwen. PvdA-kritiek: BURGH-HAAMSTEDE - „Wijzig het concept-eindrap port VOP zodat de uitgangspunten, die tot een goed en strak beleid zeker aanwezig zijn, weer gestalte krijgen'. Dat is de aanbeveling van de PvdA-fractie aan het colle ge van b en w van Westerschouwen, zoals deze werd ge daan op de vergadering van de commissie voor de ruim telijke ordening. De socialisten gaan daarmee het verst in hun kritiek op het concept-eindrapport van het Ver- blijfsrecreatief Ontwikkelings Programma (VOP). De meningen, zo bleek tijdens de vergadering, zijn ver deeld. Aan het VOP wordt nu al vijf jaar gewerkt. In 1984 werd een eerste aan zet tot de ontwikkeling van het VOP Advertentie Er is ai een Alto vanaf f 12.695,- St. Joostdijk 41 Oosterland - Telefoon 01114-1495 gegeven middels de structuurschets. Wethouder A. J. Padmos schetste tij dens de vergadering van de commis sie RO nog eens in het kort doel en opzet van het VOP. Heel kort samen gevat is het doel van het VOP orde op zaken stellen voor wat betreft de re creatieve ontwikkelingen. Als een ro de draad door het VOP loopt kwali teitsverbetering. Over de vraag in hoeverre de uitgangspunten in het nu verschenen concept-eindrapport nog goed uit de verf komen waren de me ningen verdeeld. Principieel Als eerste reageerde J. van den Ber ge (RU) op het concept-eindrapport. Meteen al maakte hij duidelijk dat het naar de zin van zijn fractie vol raakt in de gemeente Westerschou wen. Eventueel is er hier èn daar nog wel wat in te passen, maar zeer zeker geen grootschalige bungalow parken of grote uitbreiding van cam pings", aldus Van den Berge. Hij liet er geen enkele twijfel over bestaan waar de RU staat als het om ZIERIKZEE - ,,Ik ben een fel voorstander van een schoon milieuZo verklaarde Ingrid van Leeuwen het bord dat zij op de voordeur van haarhuis in de Minderbroederstraat te Zierikzee heeft gehangen. ,,Het is gigantisch wat de mensen tegenwoordig aan reclamefolders in de bus krijgen. Dat vind ik zonde vanwege de verspilling aan dure grondstof fen zoals verf en hout. Ik wil het reclame-drukwerk niet in de bus om dat ik er toch niets mee doe. Ik koop die spullen toch niet omdat ik in mijn streven naar een schoon milieu tweedehands kleding en spullen koop en mijn levensmiddelen uit de tuin en rechtstreeks bij de boer haal". Om te voorkomen dat de folders toch in haar brievenbus werden gegooid had Ingrid van Leeuwen eerst een sticker van Milieudefensie op haar voordeur geplakt waarop stond dat ze daar geen prijs op stelde. ..Maar niemand stoorde zich daaraan. Daarom probeer ik het nu maar zo want ik weet dat iedereen het recht heeft het reclame-drukwerk te weigeren. Het is niet ideaal omdat het nogal schreeuwerig staat. Ik zie regelmatig mensen stoppen otji te kijken wat er op het bord geschreven staat. Maar ik ben bijna nooit thuis als ze in de bus worden gegooid. Dus ik kan het ook niet zeggen tegen de bezorgers. En ik heb zo'n hekel aan de verspilling door die consumptiebladen dat ik het toch maar zo doe. Op zondag haal ik het bord weg want dan worden er toch geen fol ders bezorgd". J. C. Hendrikse: teleurgesteld door concept-eindrapport. de recreatie gaat. ,,De RU is tegen el ke grote uitbreiding of grote nieuw- vestiging". In het eindrapport komt ook aan de orde de situatie waarin fruittelers hun fruitgaard geheel of gedeeltelijk (willen) inrichten als camping. Van den Berge:Degene die onder de noe mer fruitgaard wordt genoemd moet ons inziens ook daadwerkelijk fruit kweker zijn en hun bedrijf voor een groot deel in stand houden". Kleine ondernemers Van den Berge tekende daar wel bij aan dat zijn fractie graag zou zien dat kleine ondernemers zoveel mogelijk tegemoet worden gekomen. „Help deze kleine ondernemers om ook hun bedrijf met de daaraan verbonden voorwaarden in stand te houden", al dus Van den Berge. Hij stelde dat op bepaalde punten in het VOP de ver houdingen wat scheef zijn. „We doen moeilijk over een paar caravans meer op een boerenerf ter wijl men op dezelfde bladzijde in het rapport uitbreiding wil geven aan campings die in hetzelfde gebied lig gen van 3 tot 6 hectare", aldus Van den Berg. Geen enkele onduidelijkheid bij Van den Berge over terreinen met zo merwoningen. „De laatste mooie stukjes van het landschap zijn reeds, of worden nog, opgeofferd aan zoge naamde bungalowparken. De RU is in deze altijd voldoende duidelijk ge weest en heeft altijd gewaarschuwd tegen deze grootschalige projecten". J. W. Geleijnse (CDA) hield de eer ste reactie van zijn fractie heel kort. Allereerst stelde hij dat naar de me ning van het CDA het gemeentelijk beleid zoals dat is neergelegd in de structuurschets en het VOP geheel aansluit bij de provinciale visie. Ge leijnse hield zich nogal op de vlakte en beperkte zich tot enkele kantteke ningen bij het concept-eindrapport. Hij stelde dat het nood-opvangter- rein uitstekend functioneert en der halve gehandhaafd dient te worden en drong aan op een zo spoedig moge lijke realisatie van de compensatie. Het CDA wil de eenheden die nu 'over' zijn voorlopig reserveren. „In het kader van verbetering in de toe komst" aldus Geleijnse. Verder pleitte hij voor het realiseren van een zwembad bij het Bohemen-zomerhui- zenterrein en zette hij zich af tegen uitbreiding van kampeermogelijkhe- den ten oosten van de Helleweg. U itgangspunten Zoals aangestipt ging de PvdA veel verder in haar kritiek op het concept eindrapport. Woordvoerder J. C. Hen drikse stelde onomwonden dat dit voorlopige eindresultaat te ver van de eigenlijke uitgangspunten afstaat. ..Wij gingen als fractie akkoord met het VÖP omdat het doel was om te ko men tot een verantwoord beleid, ge bonden aan strakke regels en voor waarden. Reeds tijdens het informeel overleg bekroop ons meermalen de angst dat het toch niet helemaal zal gaan zoals hiervoor genoemd", aldus Hendrikse. Vervolgens somde Hendrikse de uitgangspunten van het VOP nog eens op en liet er geen enkele twijfel over bestaan dat zijn fractie aan die uitgangspunten vast wenst te hou den. „Voor onze fractie zijn deze zaken van groot belang en slechts in hoogst zelden voorkomende gevallen zijn zeer geringe afwijkingen bespreek baar", aldus Hendrikse. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat het eindrapport op een aantal punten nu al behoorlijk afwijkt van die uit gangspunten. Niet meer belangrijk Hendrikse nam als voorbeeld de landschappelijke inpassing van een camping die in eerste aanleg aan strenge regels gebonden is volgens de uitgangspunten van het VOP. „Veel later in de verslagen lezen we dat het niet meer zo belangrijk is, een walle tje of greppeltje of sloot". Hendrikse stelde verder dat een stuk beleid ook voorwaarde is voor meer gelijkheid per bedrijf. De PvdA wil, zo bleek uit de woor den van Hendriks, pas op de plaats maken als het gaat om nieuwe vesti gingen. Voor wat betreft de regels voor fruitgaarden die ook voor kam- vervolg pagina 3 Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Ons ANVR Reisadviesburo weel 'm ook in de winter te vinden. Stap daarom even binnen. RE/SBURO VAN OEVEREN Dam 3 tel. 01110-15036/12319 Advertentie 15 oktober a.s. Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur ongeveer 8 graden. Middagtemperatuur om streeks 13 graden. Vrij krachtige westelijke wind, aan de kust en op het IJsselmeer hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 okt.: Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 14 graden Wind: west 4 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag; 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Wind: west 4 Dinsdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% v Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Wind: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 14 okt. Zon op 07.03, onder 17.48 Maan op 17.13, onder 06.28 15 okt. Zon op 07.04, onder 17.46 Maan op 17.31, onder 08.03 16 okt. Zon op 07.06, onder 17.44 Maan op 17.56, onder 09.39 Laatste Kwartier: 21 oktober (14.19) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het lagedrukgebied af komstig uit het zeegebied nabij IJs land beweegt naar Zuid-Noorwegen waar het vannacht aankomt om dan verder oostwaarts te trekken. Voor ons land betekent dit dat er vannacht en morgen overdag koele en onsta biele oceaanlucht binnenstroomt. Het wordt wisselend bewolkt en er gaan enkele buien vallen. De tempe ratuur gaat wat omlaag en komt van nacht in de buurt van de 8 graden. Aan de kust wordt het iets warmer. Overdag wordt het een graad of 13. De wind waait uit het westen en neemt toe en wordt vrij krachtig ter wijl aan de kust en op het IJsselmeer de wind hard wordt, kracht 7. AMSTERDAM - Een splinternieu we Fokker-50 van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS is op 30 september als gevolg van een proce durefout door zijn landingsgestel ge zakt. Er hebben zich geen persoonlij ke ongelukken voorgedaan. Het incident gebeurde, aan het eind van een lesvlucht, op het vliegveld Kastrup bij Kopenhagen. 250 gulden boete voor jeugdige Oosterlander die bromfietster aanreed OOSTERLAND - „Ik lette even niet op het verkeer om dat ik naar de huizen langs de Molenweg keek. Ik moest daar bij iemand zijn". Dat was de verklaring die de jeug dige N. A. D. uit Oosterland gaf voor het ongeluk dat hij op 3 november 1988 veroorzaakte op de Molenweg te Oos terland. Een ongeluk waarbij een bromfietster gewond werd. Tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierik zee legde kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven hem een boete op van 250 gulden of vijf dagen hechtenis. „Vanwe ge een onhandige, onzorgvuldige manoeuvre die leidde tot een forse verkeersovertreding". stonden vermeld waren niet mis. Twee keer 1200 gulden plus 180 gul den, De standaardbedragen voor de drie overtredingen waarvoor M. D. V. uit Oosterland zich moest verant woorden: rijtijdenkwesties, het ont breken van een keuringsbewijs en een te zwaar beladen vrachtauto. Maar het vonnis waaruit moet blij ken of de kantonrechter deze bedra gen ook oplegt aan de eigenaar van een transportbedrijf werd nog even uitgesteld tot een volgende zitting. Mr Verhoeven wilde M. D. V. name lijk in de gelegenheid stellen te be wijzen wat hij ter verdediging aan voerde. Dat zijn vrachtauto maar 30 kilo te zwaar was beladen in plaats van 6340 kilo zoals in het proces verbaal van de politie stond aangege ven. „Die kerel van de politie vergist zich. Hij stond in mijn garage drie kwartier te goochelen met die weeg briefjes en gaf zelf toe dat hij er niet uit kwam. En dan krijg ik achteraf dit". Oosterland was goed vertegen woordigd bij de zitting want ook J. M. B. uit die plaats maakte zijn op- Vervolg pagina 2 Advertentie Verhoeven gaf daarbij volledig ge hoor aan de eis van de officier van justitie, mr H. Lind. Beiden baseer den ze zich bij hun oordeel vooral op de verklaring van de bromfietsbe stuurster die het slachtoffer werd van het verkeersgedrag van N. A. D. Want de Oosterlander wist zich zelf niet meer precies te herinneren hoe het ongeluk was verlopen. „Het ging te snel. Ik heb niet eens gemerkt dat ik höar heb aangereden. Daar zit ergens een zwart gat in mijn herinnering". Geen kant meer op Hij verklaarde even niet op de ver keerssituatie te hebben gelet omdat hij naar de woningen langs de weg keek. „Tben ik opkeek zag ik vlak voor me een bromfiets. Ik gooide snel het stuur om, maar toen moest ik weer uitwijken voor een auto die langs de weg geparkeerd stond. Daar door reed de bromfietster op me. Ze kon ook geen kant meer op". Het feit dat hij voor die tijd de bromfietster al had aangereden bleef een zwart gat in het geheugen van de Oosterlander. Maar het bleek wel uit de verklaring die het slachtoffer vlak na het onge luk aflegde. „Ik ga uit van de verkla ringen die heet van de naald zijn op getekend. Daarom acht ik bewezen dat u zich schuldig hebt gemaakt aan een gevaarlijke, onzorgvuldige ma noeuvre", zo motiveerde de kanton rechter zijn oordeel. De boetes die op de rol van de kan- tongcrechtszitting bij zijn naam Zie volgende week onze huis-aan-huis-krant met prijsvraag Uw partner voor betere service Poortdijkstraat 61-63 - Brouwershaven - Telefoon 01119-1344

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1