Martijn Bij de Vaate tennis-jeugdkampioen Zierikzee behaalt klinkende overwinning in bekerduel: 6-1 NIEUWSBODE mrnm Renesse deelt de punten met Kwadendamme Eerste puntjes voor ZSC: 1-2 Makkelijke overwinning SKNWK: 4-1 Negen gewonden bij voetbal in Joegoslavië Eerste punt voor beste elf Dreischor 6 KWADENDAMME - „Kwadendam me is geen wonderploeg. Er was van te winnen geweest". Dat is de reactie van trainer Wim Maljers op het 2-2 gelijkspel dat zijn ploeg in de uit wedstrijd zondag tegen het eerste team van Kwadendamme behaalde. „Maar ik ben zeker niet ontevreden met dit resultaat", aldus Maljers. De wedstrijd begon voor het Renes- ser elftal een beetje ongelukkig. Door een fout op het middenveld kon een opkomende Kwadendamme-ver- dediger meteen al in de derde minuut doorbreken en met een schitterend afstandsschot de score openen. 1-0 in het voordeel van Kwadendamme. „Niet zo leuk", aldus Maljers. „Maar de jongens raakten niet in pa niek". Renesse ging echter in de te genaanval en dat resulteerde 25 mi nuten na de eerste treffer in de gelijkmaker. Een fraai doelpunt van Wilco Hoogerhuis na een pass van Mi chel van den Hoek. Verder kwamen er in de eerste speelhelft geen echte doelkansen meer. Noch voor Renesse, noch voor Kwadendamme. Waarbij aangetekend dient te worden dat de elf van Kwadendamme iets meer in de aanval waren. Wat de trainer van Kwadendamme zijn spelers in de kleedkamers heeft toegevoegd is niet bekend. In ieder geval kreeg Renesse vrijwel onmid dellijk weer een tegenslag te verwer ken: 2-1 voor Kwadendamme. Uiteraard ging de Renesser ploeg onmiddellijk aan de slag om de stand weer recht te trekken en mogelijk uit te bouwen tot een voorsprong. Hun moeite werd 20 minuten voor het eindsignaal beloond toen Peter Mes- semaker na een corner via een scrim mage voor het Kwadendamse doel zijn kans schoon zag: 2-2. Na die tref fer kreeg geen van de ploegen nog se rieuze scoringskansen en 2-2 bleef dan ook de eindstand van de wed strijd. HOEDEKENSKERKE - Eindelijk begint ZSC haar draai te vinden in de competitie. Vooral de jeugdigen beginnen te wennen aan het tweede klas voetbal. Afgelopen zaterdag brachten de mannen van trainer Kees Snoek een ware verrassing te weeg door als hekkesluiter te win nen van het bovenin meedraaiende Hoedekenskerke: 1-2. Eindelijk was die stekende nul achter de naam ver dwenen. De eerste acties waren duidelijk voor het thuisspelende Hoedekens kerke. Een drietal kansen, waarvan één schot op de paal, ging echter ver loren. Ook ZSC kreeg twee kansjes via Remy Flohil en Jan Meganck. Hoedekenskerke was in deze eerste helft toch duidelijk de betere ploeg, terwijl ZSC teveel op elkaar afgaf en eigenlijk te weinig voetbalde. In de 40e minuut kwam de thuisploeg op 1- 0, overigens via een vermeend bui- tenspeldoelpunt. Directer Na de hervatting kwam er een ge heel ander ZSC binnen de lijnen. Men leverde geen commentaar meer op el kaar en speelde stukken directer. Te vens was de organisatie beter ver zorgd dan in de eerste helft. In de twintigste minuut scoorde Maarten van de Weele de gelijkmaker: 1-1.vIn de 30e minuut werd er in het straf schopgebied van Hoedekenskerke hands gemaakt. Gerard de Voogd nam plaats achter de bal en scoorde vanaf elf meter: 1-2. Hoedekenskerke perste er nog een stevig offensief uit tijdens het laat ste kwartier, maar kon niet meer tot scoren komen. Daarbij moet zeker aangetekend dat zowel laatste man Sjaak Dorreman als keeper Johan van der Horst enkele keren goed red ding brachten. De eerste twee winst puntjes voor ZSC waren binnen. „Nu maar hopen dat deze vooruitgang zich voortzet", aldus elftalleider Piet van der Horst, die trainer Kees Snoek vanwege vakantie verving. SALONIKI - De Nederlandse bok ser Oran Delibas heeft zondag in Sa- loniki de finale in het zwaar- weltergewicht bereikt. Delibas ver sloeg de geroutineerde Oemarov uit de Sovjetunie op punten: 3-2. In de eindstrijd komt hij uit tegen de Griek Motsakos. In het weltergewicht ver loor Patrick Schnitzler in de halve fi nale op punten (-3) van de sterke Oostduitser Czizmadia. Rini Stoutjesdijk (l) realiseerde in het bekerduel tegen Luetor '88 een zuivere hattrick. Hier passeert hij voor de tweede keer doelman Rudy Blommaert: 5-1. (Foto: Joop van Houdt). Rini Stoutjesdijk realiseert zuivere hattrick ZIERIKZEE - Na een wat moeizame eerste helft werden de beste elf van de VV Zierikzee in de tweede helft, tegen Luctor '88, ineens uiterst produktief. De ze derde bekerronde, gespeeld op de eigen sportaccommodatie Den Hogen Blok, werd glorieus gewonnen met de klinkende cijfers 6-1, uitblinker Rini Stoutjes dijk realiseerde in de tweede helft een zuivere hattrick. Zonder de geblesseer den Kees Verkaart, Martin Quist, Marco Saman en Aart van der Linde, maar mét nieuwkomer George Pados (tussentijds overgekomen van ZSC). Die, vol gens trainer Jack Schipper, lekker had gespeeld, maar duidelijk nog moet wen nen aan het tempo, en het Zierikzeese spel. Over de 'onverwachte' tussen tijdse overstap van de Hongaar George Pados kon Zierikzee-trai- ner Jack, Schipper vrij kort zijn: „Als een speler hogerop wil, moet je zo iemand zeker niet in de weg staan". Het spel van de op het rechter middenveld, het plekje van de geblesseerde Martin Quist, geposteerde Pados kwam nog niet zo goed uit de verf. Wat onwennig- ging hij het duel aan en had regel- matig problemen met het snelle spel. Moeizaam Zo snel als de twee eerste goals van Zierikzee vielen, zo moeizaam ging het vervolg van de eerste vijf enveertig minuten. Reeds in de tweede minuut viel de openings treffer. Na prima voorbereidend werk van de voorwaartse Rini Stoutjesdijk kon Leen KosterJkei- hard uithalen maar vond daarbij een verdediger in zijn baan. In de rebound kon Koster wederom bij de bal komen, maar raakte deze gelijk met middenvelder Sjaak de Jonge aan. Het resultaat was dat de bal precies in de uiterste lin kerbovenhoek de touwen beroer de. 1-0. In de achtste minuut gelukte het Peter van de Zwan een aanval van Luctor te onderscheppen. Via Leen Koster kwam de bal op de diepgestuurde Theo Wittenberg, die op zijn beurt de geheel vrij staande Emiel Dorst aanspeelde. Vrij gemakkelijk tikte deze laat ste de bal tussen de palen: 2-0. Omdat de mandekking van Zie- .rikzee niet optimaal genoeg was kregen de bezoekers steeds meer ruimte en evenredig hieraan ook de kansen. Nadat in de achttiende minuut op het middenveld dan ook bal verlies was geleden, en Luctor '88 heel snel opende, gelukte het de linkerspits André Karelse rechts back Martin de Jonge eruit te sprinten en het zestienmeterge bied in te kruisen. Ook doelman Henk van Sabben kon niet meer verhinderen dat Karelse de aan sluiting realiseerde: 2-1. Hoezeer Zierikzee het vervolgens ook pro beerde het scoren bleef uit en werd elke poging om zeep gehol pen. Solistisch Dit was vooral de verdienste van de straf verdedigdende Luc- tor-achterhoede onder aanvoering van aanvoerder en 'laatste man Carlos de Jonge. Maar ook was Theo Wittenberg in het straf schopgebied vaak té solistisch be zig en gingen kansen van Leen Koster (voor open doel bal ver keerd op schoen), Peter van de Zwan (net tot corner gewerkt), Ri ni Stoutjesdijk (te zacht afstands schot) en Emiel Dorst (kópbal over), de mist in. Om er maar een paar te noemen. Hoewel de weer herstelde laat ste man van Zierikzee, Wim van de Maas, prima stond te verdedi gen, was zo nu en dan de organisa tie in de Zierikzeese defensie toch ver te zoeken. Teveel trokken ver dedigers, zoals Peter van de Zwan, mee naar voren. Ook pro beerde Zierikzee het met hoge ballen in de doelmond, maar om dat de lengte ontbreekt werd elk kopduel verloren van de veel lan gere verdedigers. Aanvoerder Marco van Oeveren, die licht geblesseerd aan de wed strijd begon, moest in de tweede helft gewisseld worden. Voor hem kwam Erik Berrevoets erin. Ook in de beginfase na de hervatting was Zierikzee nog steeds niet erg overtuigend. In de vijfde minuut kwam men zelfs goed weg toen spits Richard Menheere tegen de paal schoot, nadat Henk van Sab ben een eerdere inzet niet klem- vast had. Wekkers Het leek wel of er toen elf wek kers afliepen in elf Zierikzeese kopjes. Luctor '88 werd helemaal weggespeeld en kwam er niet meer aan te pas. In de twintigste minuut werd Rini Stoutjesdijk in de diepte aangespeeld en gaf hij vervolgens af aan Erik Berre voets. Deze kreeg de bal echter precies in het gezicht, in de kluts kreeg Stoutjesdijk de bal toch weer in zijn bezit en zette met een bekeken lobje doelman Rudy Blommaert op zijn nummer: 3-1. Vijf minuten later kon Leen Koster, na een afgeslagen aanval, ineens doorbreken, de doelman omspelen en de stand op 4-1 bren gen. Weer drie minuutjes later stond de gehele defensie van Luc tor op het verkeerde been, terwijl er ook niet voldoende rugdekking werd gegeven. Rini Stoutjesdijk maakte hiervan dankbaar ge bruik en scoorde zijn tweede doel punt: 5-1. Stoutjesdijk kreeg de smaak te pakken en scoorde ook de laatste treffer. In de dertigste minuut brak Zie rikzee fyeel snel uit via George Pa dos, Emiel Dorst en Erik Berre voets, die uiteindelijk Rini Stoutjesdijk in het zestienmeter gebied wist te vinden. Een peule schilletje vervolgens voor deze uitblinker om zijn derde goal, bin nen tien minuten, te scoren: 6-1. Nog was zijn doelpuntenhonger niet gestild. Zeven minuten voor rust schoot Stoutjesdijk nog op de lat. Zelfvertrouwen Oefenmeester Jack Schipper was zich ervan bewust, na afloop, dat, als Luctor inderdaad 2-2 had kunnen maken aan het begin van de tweede helft (bal op paal), het waarschijnlijk een andere wed strijd had geworden. „Maar de jongens hebben een prima instel ling laten zien. Zo'n overwinning is natuurlijk goed voor het ver trouwen. En de vandaag getoonde mentaliteit hebben we nodig vol gende week als we tegen Sarto moeten spelën voor de competitie. Als we daarvan winnen blijven we toch weer een beetje in de race". BORDEAUX - De 24-jarige Franse bokser Fabrice Benichou heeft zater dagavond in Bordeaux zijn wereldti tel in het licht-vedergewicht (IBF ver sie) behouden. Hij won in twaalf ronden op punten van de Portoricaan Ramon „Panadero" Cruz. De uitslag was unaniem. NIEUWERKERK - Na de relatief gemakkelijke overwinning van de jongste wedstrijd tegen Borssele op eigen veld, 4-1, wordt het voor SKNWK de komende weken pas echt spannend. Dan volgen er voor de mannen van trainer Kees Kommer twee toppers op rij, te weten tegen Wissenkerke en Brouwershaven. „En dan zal het erop aankomen", reali seert Kommer zich. Hoewel SKNWK qua voetbal boven het bezoekende Borssele uitstak, ble ven de doelpunten toch lang uit. Pas na ruim één half uur spelen viel de openingstreffer. SKNWK wist goed het eigen spelletje te spelen, maar kleine foutjes werden onmiddellijk afgestraft, terwijl Borssele tevens met de counter, over vooral de vleu gels, zo nu en dan behoorlijk gevaar lijk kon zijn. Afgekeurd In de tiende minuut werd een doel punt van Robin Vrij, vanwege ver meend buitenspel afgekeurd. Zeker vanaf dat moment kreeg SKNWK di verse kansen maar maakte voorals nog geen doelpunten. Borssele werd weer eens een keer gevaarlijk via een counter en het was André Goedegebu- re die de bal van de doellijn kopte. Tien minuten vpor de theepauze was het dan uiteindelijk toch raak. Nadat een aanval van Borssele was onderschept zette SKNWK de aanval over rechts op en kwam Jacky de Bruine in balbezit. Die zag vervol gens dat de defensie van Borssele op één lijn stond en plaatste de bal over de laatste man. Robin Vrij pikte de bal op omspeelde de keeper en scoor de: 1-0. Vanaf dat moment ging het bij de Nieuwerkerkers pas goed lo pen. Een straffe Borsselse defensie voorkwam vooralsnog erger. Na de hervatting pakte SKNWK hetzelfde spelletje op. In de twaalfde minuut werd Adrie Matthijse diep- gestuurd en paste hij op zijn beurt naar de mee opgekomen Michel Flik- weert, die vervolgens de keeper om speelde en voor 2-0 zorgde. De man nen van oefenmeester Kees Kommer gingen steeds vrijer en gemakkelij ker spelen. Omdat Borssele op een .gegeven moment achterin één tegen één ging spelen kreeg SKNWK nog meer ruimte. Na een aanval over links was het Adrie Matthijse die het geheel af maakte met een treffer: 3-0. Drie mi nuten later verkeek laatste man Chris Oudheusden zich op een ingooi van Borssele en viel de enige tegen treffer: 3-1. In de 42e minuut was het Robin Vrij die middels een afstands schot de eindstand op het scorebord bracht: 4-1. BELGRADO - Bij het duel tussen de Joegoslavische voetbalteams van Borac Banja Luka en Dinamo Bel grado zijn zaterdag negen politie agenten gewond geraakt. Volgens het Joegoslavische persbu reau Tbnjug waren aanhangers van Dinamo verantwoordelijk voor de vechtpartijen. Zij gedroegen zich op een extreem agressieve en destructieve wijze, waartegen de agenten weinig hadden in te brengen. De agressie van de supporters van Dinamo, dat de wedstrijd met 0-1 ver loor, richtte zich niet alleen op de agenten. Zvonimir Boban, aanvoer der van de ploeg uit Belgrado, werd tijdens en na het duel bestookt met allerlei voorwerpen. DREISCHOR - Eindelijk is het eer ste puntje voor de beste elf van voet ballend Dreischor binnen. Geheel te gen elke verwachting in sleepten de mannen van Toine Tiggelman als hekkesluiters tegen koploper Ria W. er een gelijkspel uit: 3-3. Er hadden zelfs twee winstpunten ingezeten. Want bij het verstrijken van de offi ciële speeltijd stond Dreischor nog met 3-2 voor. In de vierde minuut van de blessuretijd maakten de be zoekers alsnog gelijk. „Het is wel een tegenvaller achter af. We hadden vandaag naar mijn idee toch zeker twee puntjes moeten hebben", aldus Dreischor-train'er Toine Tiggelman na afloop. De Dreister oefenmeester ziet echter al enkele weken achtereen dat het spel van zijn mannen met sprongen voor uit gaat. Vooral het combinatiespel komt steeds beter uit de verf. Compleet Voor het eerst kon Dreischor - bijna - compleet binnen de lijnen treden. Alleen Eric Dijst, die enkele weken geleden een scheenbeenfractuur opliep, was er niet bij. Tbrwijl tevens verondersteld moet worden dat dit seizoen voor hem gedaan is. Vooral de inbreng van laatste man Bart Hel- bers (ex-Zierikzee) gaf de defensie het nodige vertrouwen en de benodigde rust. Helbers was er tegen Ria W. voor het eerst weer bij. Ria W. kwam ijzersterk uit de startblokken en de verdediging van Dreischor had direct al haar handen vol. Dit karwei werd, mede door de goede concentratie en het werk van de uitblinkende Jan Witte, voorals nog geklaard. Nadat Ria W. wat was uitgeraasd kwam Dreischor steeds beter in haar spel. Nadat een kans voor Richard Drub- bel (tegen keeper) en voor Luck Heij- boer (net over) nog gemist werden, viel acht minuten voor de rust de ope ningstreffer. Een pass van Wim van de Linde kwam precies in de voeten van spits Marco Dijst, die vervolgens de keeper omspeelde maar daarbij wel werd vastgehouden; penalty. Bart Helbers bracht vanaf elf meter het eerste doelpunt voor Dreischor op het scorebord. Gesloten Na de hervatting ging Ria W. we derom sterk van start. Dreischor kon de deur vooralsnog goed gesloten houden en kon in de twintigste mi nuut zelfs op 2-0 komen. Uit een voor zet van rechts was het Johnny Kom mer die met het hoofd keihard de bal in de kruising knikte: 2-0. Ria W. kreeg eigenlijk niet echt uitgespeelde kansen, maar wist toch de aanslui ting te realiseren: 2-1. Een verdekt af standsschot, in de 32e minuut, ver raste Dreischor-keeper Hans Hoek finaal en de gelijkmaker was een feit: 2-2. Tien minuten voor het - officiële - einde zorgde Jacco de Jonge uit een vrije trap voor 3-2. Ria W. zette alles in het werk om alsnog langszij te ko men. Dat gelukte in de vierde mi nuut van de blessuretijd, die trou wens acht minuten duurde. Hoewel er bijna geen enkele blessurebehan deling was geweest, verklaarde de scheidsrechter na afloop voor elke onderbreking (uitbal en dergelijke) zijn klokje stilgezet te hebben. Zo doende duurde de wedstrijd 98 minu ten. Net lang genoeg om Dreischor een overwinning te onthouden. EINDHOVEN - Sergio Velasquez heeft zondag in Eindhoven zijn Ne derlandse titel kendo met succes ver dedigd. In de finale zegevierde de Ha genaar, derde bij het EK, over Boerakker uit Heerlen. De derde plaatsen waren voor Swaneveld en Van Amersfoort (Beiden Den Haag). LUGANO - De Nederlandse ama teurs Witkamp en Tfen Kortenaar zijn bij een internationale koppel-tijdrit over 70 kilometer in Lugano (Zwi) als vijfde geëindigd. Het tweetal legde de afstand af in 1 uur, 25 minuten en 56 seconden. Winnaars werden de De nen Guldhammer en Meinertö in 1.24.39. BRUINISSE - Martijn Bij de Vaate uit Zierikzee is de onbetwiste jeugdkampioen van Schouwen-Duiveland geworden. Niet alleen won hij de finale in de klasse jon gens tot en met 17 jaar van plaatsgenoot Jan W. de Co- ninck, maar hij wist tevens definitief beslag te leggen op de wisselbeker omdat hij dat kleinood nu voor de derde achtereenvolgende keer wist te winnen. De jeugdkampi oenschappen tennis werden dit jaar door De Bru-Tèn ge organiseerd en er werden op de Bruse banen maar liefst 103 wedstrijden gespeeld. Bij de meisjes in de hoogste leeftijdsgroep werd Patricia Kort uit Zierikzee kam pioen. Bruinisse won de beker in het puntenklassement. Jan W. de Coninck was in de finale gekomen door winst in een zware driesotter op Patrick Meuldijk ter wijl Martijn Bij de Vaate evenveel sets nodig had tegen Vincent van To ledo. In die finale kon Jan bijna ge lijkwaardig spel etaleren tegen Mar tijn maar in de tweede set bleek duidelijk wie de sterkste was, 6-4 6-1 voor Martijn. Meisjes De finale meisjes tot en met 17 jaar was ook een Zierikzees onderonsje. Patricia Kort was daar gekomen door een vrij gemakkelijke winst op Bru se Lianne de Looff, terwijl Femke Clerx zover gekomen was door een Walk Over van de ziek afgevallen Berbel Korenhof. In de finale moest Patricia Kort alles uit de kast halen om tenslotte met 6-4 6-4 van Femke te winnen. In de klasse jongens tot en met 14 jaar was Robert Kort uit Wester- schouwen de sterkste van het schier eiland. Hij versloeg met 4-6 6-2 6-2 de verrassend ver gekomen Johnny Ot- tc van de organiserende vereniging. Robert had de halve finale gewonnen van Ramon Rengcr, terwijl Johnny dat had gedaan van clubgenoot Emi- le Wielaart. Winnaar bij do meisjes tot en met Schouwen-Duivelands jeugdtennis- kampioen Martijn Bij de Vaate (l.) wordt gefeliciteerd door de zojuist verslagen opponent Jan-Willem de Coninck. (Foto: Joop van Houdt). 14 jaar werd Cathalijne Schotte van TV Zierikzee. Ze versloeg in de finale clubgenote Femke Clerx met 6-1 6-4. Beiden schakelden in de halve finale Bruse speelsters uit, respectievelijk Maartje Wehrmeyer en Marloes Dee- ring. Ook hier moest de eerst ge plaatste Berbel Korenhof wegens ziekte afmelden en sleepte de tweede geplaatste Cathalijne de hoofdprijs binnen. Progressie In de jongste klassen tot en met 11 jaar waren het allen Bruse finalisten. Johnny Otte demonstreerde nog eens z'n progressie in het tennis. Hij won met 6-0 6-1 van Theunis H. van den Berge. Johnny had de halve finale ge wonnen van clubgenoot Jan Kees van der Doe, terwijl Theunis de finale binnen wandelde vanwege ziekte van Brian van Geer. Bij de meisjes een emotievolle strijd tussen Mahrtjc Wehrmeyer en Marloes Dcering, beiden Bru-spccl- sters. Bij de stand 6-2 en 3-1 werden emoties Marloes te veel en gaf ze de strijd^ op. Maartje had eerder van Dennis van Rooy gewonnen terwijl Marloes dat deed van Hilkc Pols. Voorzitter Bru-Tèn Aart de Looff sprak van een geslaagd toernooi dat door de gewijzigde opzet weer nieuw leven was ingeblazen, vorig jaar 45 deelnemers tegenover 80 dit jaar. Het in poules spelen en de verliezersron de hebben hup vruchten afgeworpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6