Badmintoncompetitie recreanten van start Start NéVoBo-volleybalcompetitie NIEUWSBODE VV Kwiek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 oktober 1989 Nr. 21622 9 ZIERIKZEE - De afgelo pen week is er ten behoeve van de zaalvoetbalcompe- titie op Schouwen-Duive- land 'slechts' één avond ge speeld. De andere speel avond werd benut voor de tweede bekerronde. --Zeven ploegen hebben zich ge plaatst voor de kwart-fina les op 28 februari 1990. Te vens worden op deze maan dagavond in februari de halve finales verspeeld. Dé subtopper Sporthuis Zierikzee contra Sport Surf Jonker eindigde in een 2-2 gelijkspel. Hierdoor is Sport Surf Jonker toch weer iets naar bo ven geklommen in de eerste klasse. Het andere eerste klasse duel tussen Toren Boys en Schorpioen werd ge heel volgens verwachting door eerst genoemd team gewonnen: 7-2. Goalgetters Enkele goalgetters van derde klas- ser Neffen d'Eule hadden tijdens de laatste competitiewedstrijd, tegen PZEM, waarschijnlijk hun schiet- schoenen thuisgelaten. Het anders zo produktieve team kwam nu 'maar' tot zeven doelpunten, terwijl de op ponent er drie in wist te krijgen: 7-3. Neffen d'Eule gaat dientengevolge wel gewoon door met het verzamelen van winstpuntjes en staat met zestien punten aan kop. Ie klasse Sp.huis Z.zee-Sp.surf Jonker 2-2 Toren Boys-Schorpioen 7-2 Noia Boys 7 7 0 0 14 32 - 10 De Steeg 5 4 1 0 9 15 - 5 Sp.surf Jonker 8 4 1 3 9 21 - 23 Stella Boys 1 7 3 2 2 8 19 - 12 Toren Boys 8 4 0 4 8 34 - 31 Sp.huis Z.zee 7 3 1 3 7 27 - 34 WIK 7 2 1 4 5 27 -21 Rijsch. Delta 7 2 1 4 5 18 - 24 Mevo 6 2 0 4 4 28 - 32 Schorpioen 8 0 1 7 1 11 - 40 2e klasse FC Kerkwerve-Pinky Boys 2-4 Dakkie's bar-Zeelandia 8-3 Dakkie's bar 8 6 2 0 14 42 - 19 Bijmakelaardij 7 4 1 2 9 27 - 19 Coen Honig 1 6 4 0 2 8 23 - 17 Pinky Boys 8 5 0 3 10 30 - 29 FC Kerkwerve 7 3 1 3 7 20 - 21 Garage Slager 7 3 1 3 7 24 - 27 Dreischor 7 3 0 4 6 13 - 23 De Keien 7 2 1 4 5 28 - 30 PTT 7 2 1 4 5 22 - 24 Zeelandia 8 0 1 7 1 13 - 33 3e*klasse L O-PJZ 8-0 Neffen d'Eule-PZEM 7-3 Neffen d'Eule 8 8 0 0 16 71 - 25 De Roo&Fossen 7 6 0 1 12 44 - 20 Knippie 6 4 0 2 8 20 - 19 L&O 74038 29 - 23 Stella BoyS 2 7 3 2 2 8 28 - 23 PZEM 8 3 2 3 8 24 - 34 Braber groenv. 7 2 1 4 5 20 - 29 Coen Honig 2 7 2 0 5 4 22 - 34 PJZ 8 0 2 6 2 15 - 42 Droptiek Pass. 7 0 1 6 1 18 - 42 Uitslagen tweede bekerronde: Stel la Boys-Nola Boys 3-1; De Keien- Pinky Boys 2-1; FC Kerkwerve- Droptiek Passage 4-1; Sport Surf Jonker-WIK 4-5; Rijschool Delta-PTT 5-0; Zeelandia-Stella Boys 2 0-1; Dak kie's Bar-Tbren Boys 4-3. 09-10: Sport Surf Jonker-Steila Boys 1; De Keien-Dreischor; Droptiek Passage-Stella Boys 2; Rijschool Delta-Nola Boys; Garage Slager- Bijmakelaardij; Braber Groenvoor- ziening-Coen Honig 2. 11-10: Pinky Boys-PTT; PJZ-De Roo Fossen; WIK-Mevo; FC Kerkwerve-Coen Ho nig 1; L O-Knippie; Sporthuis Zierikzee-De Steeg. ZiËRIKZEE - De partij R. van der Veken tegen A. van der Westen ein digde toch nog in remise. Er was van alles aan de hand. Van der Veken zag een mooie en diepgaande combina tie. Na het uitvoeren hiervan stond hij gewonnen. Niet voor lang echter want door een eenvoudig schaakje t kon Van der Westen een stuk winnen. Hierdoor kreeg hij de winpositie. In het eindspel kon Van der Veken op zijn beurt weer door minder sterke zetten van zijn tegestander toch nog ternauwernood remise behalen. J. van Dalsen kon een verloren stel ling geleidelijk ombouwen en won van J. Hoogstrate. Met drie winstpar tijen op rij staat hij nu tweede in de ranglijst. Een lange en gortdroge par tij was die van J. Verkerk tegen D. van Wijck. Iedereen was er van over tuigd dat het remise zou worden. Met een pion voorsprong was het toch Ver kerk die de partij in zijn voordeel be sliste. De uitslagen: R. van der Veken-A. van der Westen V2-V2; J. Hoogstrate-J. van Dalsen 0-1; G. den Broeder-A. Bloom 1-0; D. van Wijck-J. Verkerk 0- 1; C. van Eldik-S. Stoel 1-0; H. Blom- mevr. E. Ribbens 1-0; O. Vleeshou wer-J. Bom 0-1; A. van Meeteren-A. Bandsma 1-0. ZONNEMA1RE - De recreatieve badmintoncompetitie Schouwen-Duiveland is inmiddels alweer van start ge gaan. Tijdens de jaarlijkse vergadering bleek al snel dat er enkele hindernissen qua indeling genomen moesten worden. Voornamelijk vanwege het feit dat enkele teams het voor gezien hielden was het voor de competitielei ding beslist geen eenvoudige zaak om de ploegen in te delen en daarbij zo eerlijk en correct mogelijk te werk te gaan. Na twee jaar garant te hebben gestaan voor de competitie-indeling en de verwerking van uitslagen en standen, heeft Aljo Klumper de scep ter overgegeven aan Koos van de Ma le, die met ingang van het nieuwe sei zoen derhalve als competitieleider werkzaam zal zijn. Voor hem direct al enkele struikelblokken. Dreischor 1 en 2 hielden op te bestaan evenals Zierikzee 11. Het team van Netovert- net moest tevens worden geschrapt omdat men zich inschreef bij de com petitie op Goeree-Overflakkee. Jeugdigen Als pleister op de wonde konden Space Shuttle en Torpedo elk een team aan de Schouwen-Duivelandse competitie toevoegen. Omdat er toch behoorlijk wat jeugdigen geïnteres seerd zijn in het recreatief bezig zijn met de badmintonsport. overweegt men een jeugdcompetitie op te star ten. Om te kijken in hoeverre dit haalbaar is wordt er tijdens het sei zoen 1989/90 onderling geoefend. De eerste klasse bestaat uit zeven teams en is aangevuld met de gepro moveerde ploegen Zierikzee 7, ZSC 2 en DFS 3. Door een deling van Torpe do in een eerste en tweede team is er nog één team aan de eerste klasse toegevoegd. Verdwenen uit deze klas se zijn Dreischor 1 (ledentekort) en het naar de tweede klasse gedegra deerde ZSC 1. Uit de tweede klasse verdwenen in totaal drie teams, te weten Zierikzee 10, Dreischor 2 en Noordgouwe 2. Tér- wijl Torpedo 2 (inmiddels Torpedo 3) naar de derde klasse degradeerde. Zo doende bleef er slechts één team in de tweede klasse over, namelijk het ge degradeerde ZSC 1. De tweede klasse werd hierdoor aangevuld met ploe gen uit de derde klasse. In de derde klasse was het aantal afvallers - gelukkig - stukken minder. Slechts één 'team gaf de pijp aan Maarten, namelijH Zierikzee 11. In deze klasse kon echter een viertal nieuwe teams worden verwelkomd. 'Zierikzee kreeg er wederom één equipe bij en schreef dit achtste team in de derde klasse in. Verder kwamen er nog bij Space Shuttle 3 en Noord- gouwe 1, terwijl uit Burgh-Haamste- de een geheel nieuwe club, De Mep pers 1, zich aanmeldde. De precieze indelingen zijn als volgt: le klasse: Torpedo 1; Netovert- net 1; Zierikzee 6; Torpedo 2; Zierik zee 7; ZSC 2; DFS 3. 2e klasse; ZSC 1; ZSC 3; Space Shuttle 1; Zonnemaire 1; Netovertnet 2; Dreischor 1. 3e klas se: Zierikzee 8; Torpedo 3; Space -Shuttle 2; Space Shuttle 3; De Mep pers 1; Noordgouwe 1. Programma Het programma voor de eerstvol gende speelronde is als volgt: Zierik zee 6-ZSC 2; Zierikzee 7-Netovertnet 1; DFS 3-Torpedo; Zonnemaire 1-Net- overtnet 2; ZSC 3-Space Shuttle 1; Space Shuttle 3-Zierikzee 8; De Mep pers 1-Torpedo 3. Het eerste damesteam van W Kwiek is vorig seizoen naar de eerste klas gepromoveerd, en is zodoende na twee jaar afwezigheid, weer actief op een hoger niveau. De voorbereidin gen zijn behoorlijk positief verlopen. Een vriendschappelijk duel tegen In termezzo werd gewonnen, tijdens een toernooi eindigde men op een tweede plaats. Alleen een driekamp, met de tegenstanders Delphi Mevo '80 en Er- vea, ging niet zo goed en eindigde men op de laatste plaats. In vergelijking met vorig seizoen, toen VV Kwiek het met zes speelstrs moest doen, kan men nu met acht volleybalsters aan de competitie be ginnen. Dit zijn: Liselore Groene- veld, Lidewij Vleugel, Els Munter, Lia Slager, Corry Elenbaas, Willy Visser, ^Janita de Ronde en Marjo Arensman. Omdat Janita de Ronde doordeweeks op de politieschool ver toeft zal zij weinig kunnen trainen en blijven er in feite toch maar weer zeven dammes over. Eigenlijk ook een geschikte eerste teamspeelster (voor al vanwege haar lengte) is Mirna Geense, die vanwege een vrij ernsti ge knieblessure echter noodgedwon gen aan de kant moet blijven. De doelstelling is om te proberen dit seizoen in de eerste klasse te blij ven. Maar aanvoerster Marjo Arens man verwacht dat het best moeilijk zal gaan worden. ,,We zijn in een erg zware poule ingedeeld met onder an dere het uit de promotieklas gedegra deerde Intermezzo en Kangoeroes, terwijl Hou Stand ook bekend staat als een taaie ploeg. Daarbij hebben enkele speelsters van ons nog nooit in de eerste klas gespeeld en zijn we ook nog eens een klein ploegje, waardoor we waarschijnlijk grote problemen krijgen met het blokken". Trainen De dames trainen twee keer per week anderhalf uur. Primair wordt er door trainer/coach Durk Visser ge werkt aan de basistechnieken. Om dat de gemiddelde lengte van de Bru- se damesploeg erg klein is wordt er tevens veel aandacht besteed aan het blokken en de aanval. Maar uiteraard wordt ook geoefend op één van de be langrijkste onderdelen; de services. Vorig jaar mochten de dames, via dispensatie, nog' in het eigen gym- zaaltje te Bruinisse spelen. Nu er weer in de eerste klasse wordt ge speeld is dit finaal van de baan. Zo doende spelen de Bruse dames eigen lijk nooit een echte thuiswedstrijd, want deze moeten in sporthal Onder dak worden afgewerkt. ,,Dat is toch wel jammer hoor, want dan komt er natuurlijk nooit zoveel eigen publiek kijken als wanneer je in het eigen dorp moet spelen", laat aanvoerster Arensman teleurgesteld weten. Eén lichtpuntje voor het eerste da mesteam is in ieder geval dat er voor het komend seizoen een sponsor is gevonden die voor compleet nieuwe kleding en sporttassen zorgt. Het tweede damesteam zit voor wat betreft het aantal speelsters een stuk ruimer in haar vel. Elf dames staan borg voor de prestaties voor dit in de derde klasse uitkomende reserve da mesteam. Dit derhalve aardig in haar speelsters zittende team acteert meestal in de middenmoot, maar moet in principe, door consequenter te trainen, kunnen promoveren. Deze ploeg bestaat uit de volgende sterren: Dian Fluit. Christien Schot, Marjan Schikker, Ineke van Kempen. Lies- beth Mol, Edith Kik, Els Kik, Char lotte Groeneveld. Maaike Bruynes, Karin van Mourik en Ineke Wiebrens. Programma 07/10 Delphi Mevo '80: Heren Delphi Mevo '80 1-Smash '66 1; Delphi Mevo '80 2-Petrccon/TOP 1; Switch '89-VV Kwiek 1 Dames Delphi Mevo '80 1-Smash '66 1; Delphi Mevo '80 2- Petrecon/TOP 3; Kangoeroes 1-VV Kwiek 1; Kangoeroes 4-W Kwiek 2 Komend weekend staan de eilandelijke verenigingen Delphi Mevo ''SO en W Kwiek weer achter het net Het eerste herenteam van VV Kwiek, uitkomende in de 2e klas D, is door de toevoeging van een drietal nieuwe spelers en het genezen zijn van enkele blessures, vooral in de breedte sterker geworden. VV Kwiek moet het komend seizoen stellen zon der de inbreng van middenaanvaller Henk Appel, die gestopt is met vol leyballen. Daarentegen" kan men drie nieuwe spelers aan het totaal toevoe gen. Deze nieuwkomers zijn Martijn Wolters, Kees Nederlof en Durk Vis ser, tevens coach van de dames. Om dat zowel de schouderblessure van Kees Arensman als het knieletsel van André Groenendijk nagenoeg volledig zijn genezen, biedt dit voor het eerste herenteam van VV Kwiek de nodige positieve perspectieven. iHet team bestaat derhalve momen teel uit de volgende negen spelers: Jos Geluk, Joop Goedhart, Eric van Breda, Peter van de Boogcrt, Kees Arensman, André Groenendijk, Mar- tijn Wolters, Kees Nederlof en Durk Visser. Vorig seizoen eindigde dit eerste herenteam op een gedeelde vierde plaats. Men is minimaal voornemens om ook dit seizoen weer voor de bo venste vier plaatsen te strijden. In vergelijking met de vorige editie zijn er deze keer wel vijf nieuwe ploegen toegevoegd aan dc tweede klas, te we ten Hollemare 1, DVO 2. Yum 1, Petre- con/TOP 1 en Switch '89 1. Sterkste Als sterkste tegenstanders denkt VV Kwiek tegen te komen het team van Intermezzo, uit Middelharnis, en het twee herentcam van Delphi Mevo '80. uit Zierikzee. De voorberei dingsperiode voor de Bruse heren is ZIERIKZEE/BRUINISSE - Koménd weekend start voor de volleybalverenigingen Delphi Mevo '80, te Zierikzee, en het Bruse Kwiek, de NeVoBo-competitie. Het eerste herenteam van Delphi Mevo '80, uitkomende in de promotieklas, dat vorig seizoen middels zogenaamde promotie/degradatiewedstrijden in deze klasse wist te blijven en op een tiende plaats eindigde, stelt zich komend seizoen als doel bij de bovenste drie mee te draaien. „Ze hebben vorig jaar een soort leerproces ondergaan, wat ten koste ging van de prestatie. Dit jaar gaat er juist meer op de prestatie gelet worden, en daar om denk ik dat er meer inzit en betere resultaten behaald kunnen worden", aldus trai ner Kees Arensman aan de vooravond van de competitie 1989/1990. door zijn enkel .is gegaan moet hij team tevens een prima lengte om een waarschijnlijk de eerste wekeiï van -goed spelletje volleybal binnen de lij- de competitie verstek laten gaan. nen te brengen. Tijdens het eerste optreden in de promotieklas, vorig jaar, is die perio de door het technisch kader van Delphi Mevo '80 expres gebruikt om voornamelijk de basistechnieken be ter onder de knie te krijgen. Dit ging toentertijd ten koste van de presta tie, wat dan ook tot uitdrukking kwam in de eindrangschikking: tien de plaats. Ook werd er tijdens dit leerproces sociaal gewisseld, wat in hield dat er geprobeerd werd ieder een te laten spelen tijdens een wed strijd. niet helemaal vlekkeloos verlopen. Maar dit was voornamelijk te wijten aan het feit dat enkele spelers tijdens het oefenprogramma niet van de par tij konden zijn. Tijdens twee toer nooien (één in Vlaardingen en één in Middelburg) eindigde men beide ke ren op de tweede plaats. De laatste oefenwedstrijd werd verloren. Naast dit eerste herenteam komt er ook een tweede herenteam uit in de NcVoBo-competitic; vierde klas. In totaal heeft VV Kwiek dit seizoen maar liefst dertien teams ingeschre ven. Deze Bruse volleybalvereniging is dan ook een snel groeiende club, die qua trainingsruimte steeds meer in de problemen gaat komen. Vooral voor aeze vereniging is het van grote importantie dat er in Bruinisse een nieu\ve grotere sporthal komt. Om een hoger niveau volleybal te bereiken, waar een ieder in princpie van droomt, moeten er veel trainings uren gemaakt worden. Omdat er mo menteel onvoldoende ruimte is in Bruinisse, wordt er, in vergelijking met andere verenigingen elders in de regio en den lande, te weinig ge traind. Men maakt zich dan ook to taal geen illusies voor wat betreft de prestaties van vooral de jeugdteams, die nu eenmaal als eersten de dupe zijn van te weinig training. Delphi Mevo'80 trainer Kees Arens man. Arensman en zijn mannen zijn al weer twee maanden bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe sei zoen. Omdat men de vorige editie we gens diverse omstandigheden eerder moest afsluiten is er nu twee weken eerder dan normaal een aanvang ge maakt met de trainingen. „Eigenlijk zie ik liever dat er na een competitie langer doorgetraind wordt en er on geveer zes weken rust in acht geno men wordt. Dat is het meest ideale". Voordelen Toch heeft deze vroegere start wel zijn voordelen opgeleverd. Omdat sporthal Onderdak tijdens de eerste trainingsmaand nog niet bezet werd door diverse andere verenigingen, kon er twee keer in de week onder de meest gunstige omstandigheden ge oefend worden. Een goede volleybal training vergt nu eenmaal voldoende ruimte De laatste trainingen moes ten helaas noodgedwongen weer af gewerkt worden in een te klein gym- zaaltje. Spelverdelers Heren Delphi Mevo '80 1 heeft mo menteel voor alle posities drie spe lers. Als spelverdelers zullen actief zijn René Maas, Peter Daver en Wim de Nokke. De drie middenaanvallers zijn Jacob Korsuize, Laurus van der Wekke en Gerrit van Splunder. Het drietal Eddy de LooffMichel van de Sluis en Leendert van Hattem werpt zich op als buitenaanvallers. Na lange tijd afwezig te zijn ge weest vanwege een gescheurde achil lespees, is Jacob Korsuize bijna weer helemaal terug op zijn oude niveau en kan er weer op hem gerekend wor den. Hoewel de jeugdige Michel van de Sluis vorig seizoen al enkele keren in het eerste herenteam meespeelde, behoort hij nu definitief tot de selec tie. „Het is nog geen dragende speler, maar hij heeft zich vorig seizoen goed ontwikkeld en is hard vooruit gegaan", kon trainer Kees-Arensman over dit talent mededelen. Het eigenlijk helemaal niet bezit ten van een echte dragende speler, is voor het eerste herenteam'het groot ste probleem. Geen van de spelers is in staat om het team bij tegenslagen uit de put te helpen. Zodoende ge beurt het maar al te vaak dat een een maal verworven grote voorsprong alsnog uit handen gegeven wordt. „Als het mis gaat, gaat het ook goed mis met ze, en dan mis je een routi nier", weet Arensman. Mentaal Door de spelers ook tijdens trainin gen mentaal op scherp te zetten, hoopt oefenmeester Arensman zijn mannen beter voor te bereiden op wedstrijden. Uitgesproken goede punten in het spel van Delphi Mevo '80 zijn er uiteraard ook. Zo is het blok goed, wordt er aanvallend lek ker afwisselend gespeeld en heeft het Het belangrijkste is ook bij dit team dat de pass goed moet komen, voornamelijk dan lopen de aanvals- combinaties uitermate gesmeerd. „De jongens willen nog vaak te lang het mooie spelletje volhouden, en dat moet veranderen. Maar ik hoop dat we langzaam maar zeker naar bo ven komen drijven en hopelijk niet teveel blessures krijgen", besluit Arensman. Het tweede herenteam, uitkomen de in de 2e klas D, eindigde vorig sei zoen na een goede periode op een te genvallende derde plaats, op zich natuurlijk helemaal nog niet zo slecht. Gezien de resultaten echter tij dens de eerste helft van de competitie had een hogere plaats mogelijk moe ten zijn. Maar voornamelijk door en kele blessures en andere niet zo dui delijk aanwijsbare oorzaken ging het in de slotfase stukken minder. Gestopt Dit seizoen kan het tweede team niet meer rekenen op de inzet van de gestopten Tonny Merle en Herbert Swarts. De kern van de ploeg is het zelfde gebleven, terwijl men twee niewelingen kan begroeten in de per soon van junior Erwin van der Linde en Rolf Koper, die voornamelijk als reserve dienst zal doen. Werd er vorig jaar nog ingeschre ven voor de competitie met drie heren- en drie damesteams, dit sei zoen zijn zowel het derde herenteam als derde damesteam ontbonden. Wel is het Delphi Mevo '80 gelukt één A- jongens- en één A-meisjes-team op te richten, die tevens ook meedoen aan de NeVoBo-competitie. Een vorig jaar opgezet jeugdplan begint nu reeds zijn vruchten af te werpen. Jeugdcoördinator Marcel Schiette- katte heeft momenteel maar liefst 45 jeugdigen om mee aan de gang te gaan. „Dat gaat dit jaar zeker verande ren", vertelt Arensman. „Als een be paalde opstelling komend seizoen goed draait zal het langer blijven staan dan anders het geval was". De samenstelling van het eerste heren team heeft slechts één verandering ondergaan. Tijdens de komende com petitie kan men een nieuw gezicht verwelkomen, namelijk de Belg Wim de Nokke, woonachtig te Goes. Aan gezien deze nieuwkomer zeer recent Het gepromoveerde eerste damesteam van VV Kwiek komt komend seizoen weer in de eerste klasse uit. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9