Onnodig verlies voor het eerste team van All-Ready Jeugd Scaldina verliest van sterker 't Zand: 2-8 Tienjarig bestaan van tennisvereniging WIK Promotionele dag in het Goese sportcentrum Monsterzege van Renesse: 6-1 Dreischor wederom met lege handen Mevo BI draait goed mee boven in hoofdklas Vijf Ajacieden in Jong Oranje Drie PSV-ers in Deense selectie Zijp vervangt Jesse in hockeyselectie Schaken TOG Uitslagen hockey HSD Competitie Sterk wisselende uitslagen 9-7 verlies bij Zuidwesters 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 oktober 1989 Nr. 24620 9 Het Scaldina jeugdteam, bestaande uit v.l.n.r.: Sjaak Hanse, Miranda Kristalijn en Arjan Bom, verloor de jongste thuiswedstrijd van 't Zand 3 met 2-8. (Foto: Joop van Houdt), ZIERIKZEE - De Scaldina-jeugd speelde in de Raamstraat tegen 't Zand 3 uit Middelburg: 2-8. Een sterke tegenstander voor Scaldina dat deze middag aantrad met de volgende spelers: Arjan Bom, Miranda Kristalijn en Sjaak Hanse. 't Zand had in Den Herder en De Munter de sterkste spelers. Boven dien staat dit team aan de leiding en waarschijnlijk terecht. SLUIS - Ondanks het gemis van niet geheel onbelangrijke spelers als VVim Veerhoek (vakantie) en de ge blesseerden Leen Rademaker, Jeroen van der Have en Kees Verweel reali seerde het eerste elftal van Renesse, op eigen veld, een monsterzege op het veel zwakkere Sluis van 6-1. Hoe wel Renesse-trainer Wim Maljers moest concluderen dat Sluis eigen lijk geen partij was voor Renesse, was hij uiteraard tevreden over de ze ge. Met name was hij hoopvol gestemd over het spel van zijn jon gens. ,,Er is duidelijk vooruitgang te zien". Hoewel Renesse qua veldspel de goede weg heeft ingeslagen, verwacht Maljers dat het nog zeker enkele maanden duurt vooraleer Renesse optimaal 'zijn' spelletje van combine ren onder de knie heeft. Reeds in de tweede minuut bracht Renesse de openingstreffer op het scorebord. Pe ter Bouterse tekende voor deze eerste treffer: 1-0. In de vijftiende minuut moest spits en geheim wapen Leon Bakker gewisseld worden vanwege een trap op de enkel. Bewijzen Voor Bakker kwam Peter Messema- ker binnen de lijnen. Het was deze in valler er alles aan gelegen was te be wijzen dat hij wel degelijk een plaatsje in de basis verdiende, nadat hij vorige week het veld had moeten ruimen vanwege enkele wijzigingen in de voorhoede. Peter Messemaker bezorgde zijn team echter in de vij fentwintigste minuut het tweede doelpunt: 2-0. Renesse bleef zich goed aanvallend manifesteren en liet het nodige bouwwerk vanuit de achterhoede zien. Nadat een inzet van Sluis onge lukkig van richting werd veranderd werd het toch ineens weer 2-1. Twee minuten voor de rust was het Michel van de Hoek die uit een penalty de voorsprong weer wat vergrootte, na dat eerder Peter Bouterse in het strafschopgebied onderuit was ge haald. Na de hervatting kwam het spel van Renesse alleen nog maar beter uit de verf. Het werd 4-1 via Peter Bouterse, en wederom was het de fa natiek spelende Peter Messemaker die zijn tweede doelpunt scoorde en er 5-1 van maakte. De voor Michel vam de Hoek erin gekomen Raymond van de Velde bezegelde middels een af standsschot de eindstand: 6-1. De Scaldina-jeugd traint volgens trainer Ad de Graaf goed, daar zal het niet aan liggen, het zit zuiver in de speltechnische zaken. Zelf het spel maken en de openingen verzinnen, dat gaat de Scaldina-jeugd bedui dend minder af. Opening Eerste speler Arjan Bom opende deze middag met een zege die in 3 games werd afgesloten 22-20, 17-21 en 23-21. Miranda Kristalijn verloor moeilijk van Den Herder, terwijl Sjaak Hanse juist tegen De Munter een aardig partijtje in drieën verloor: 10-21, 21-18 en 12-21. Het dubbel Bom/Rristalijn speel de in de le game 13-21 maar kwam goed terug via 21-15 en 21-17. Miranda Kristalijn had het daarop volgende partijtje moeten winnen, dat gebeur de niet, maar gezien de gamestanden bleek dat niet geheel onmogelijk: 18- 21, 21-17 en 19-21. Arjan Bom kon zijn score niet op vijzelen tegen De Munter. Het zou in drie games door De Munter worden beslist: 13-21, 21-15 en 15-21. Zo'n bijna identieke wedstrijd zou hij spelen te gen Den Herder, te weinig druk op de wedstrijd zodat Bom juist tegen Den Herder niet zijn score kon vergroten met 19-21 en 25-27 werd de wedstrijd afgesloten. Gezien de eindstand 2-8 en de in drieën gespeelde wedstrijden (5) is de uitslag wat te groot uitgevallen en kan Scaldina de 2 puntjes toevoegen aan haar totaal om er zodoende voor te zorgen dat de 1 klasse behouden blijft. Reëel gezien een normale zaak op dit moment waarin de club bij de jeugd in 'een opbouwfase zit. LAMSWAARDE - Gezien het ter velde gebrachte voetbal van Drei schor had een gelijkspel tegen SDO de verhoudingen beter weergegeven. De thuisploeg versloeg het Dreister team echter met 1-0. Zodoende blij ven de mannen van trainer Toine Tig- gelman, na de vijfde speelronde, nog steeds zonder ook maar één enkel puntje de rode lantaarndrager van de tweede klas zondag. De oefenmeester van Dreischor, Toine Tiggelman, kan er maar niet bij dat het zijn team zo tegen blijft zit ten. Week na week moet hij conclude ren dat er goed tot heel goed wordt gevoetbald maar 'het lijkt wel of die bal er niet in mag'. Ook in het duel te gen SDO opende Dreischor vrij sterk. Reeds in de vijfde minuut kon Luck Heijboer inkoppen, maar de doelman tikte de bal er nog net uit. De bal kwam toch nog bij Wim van de Linde terecht, die echter over de lat werkte. Scrimmage Het spel golfde op en neer en kans jes waren er voor Dreischor via John ny Kommer en Jacco de Jonge. In de 25e minuut scoorden de gastheren uit een scrimmage voor het doel van Hans Hoek de openingstreffer: 1-0. Ook in de tweede helft bleef Drei schor zich inzetten, voor toch mini maal één winstpuntje. In de twin tigste minuut liepen zowel Luck Heijboer als Wim van de Linde op een bal in het zestienmetergebied. Heijboer werd vervolgens vastge houden, maar Van de Linde wist wel de bal te bemachtigen en in te schie ten. De scheidsrechter floot echter voor een overtreding op Heijboer, en 'vergat' even de voordeelregel; geen doelpunt derhalve. Dreischor bleef pressie uitoefenen, want het had al bewezen dat de gelijkmaker erin zat. Gescoord werd er niet meer, zodat Dreischor voor de zoveelste keer het thuisfront moest gaan verblijden met een dode mus. LONDEN - Gary Lineker, dit sei zoen pas een doelpunt in de league voor Tottenham, heeft zijn schiet- schoenen weer gevonden. De spits van het Engelse elftal scoorde drie keer tegen Queen's Park Rangers (3- 2), hielp zijn ploeg aan de tweede overwinning van het seizoen en naar de staart van de middenmoot. ZIERIKZEE - De B-junioren van Mevo,' acterend in de hoofdklasse, hebben de thuiswedstrijd tegen AZVV BI met 4-2 gewonnen. Door dit gunstige resultaat bezet men mo menteel een vierde plaats in het alge meen klassement. Om de aansluiting met de koplo pers niet te verliezen wisten de junio ren wat hen te doen stond. Men toog direct na de aftrap dan ook fel ten strijde wat resulteerde in diverse goe de aanvallen. Het ontbrak de elf ech ter vooralsnog aan een correcte afron ding. AZVV probeerde de gastheren voornamelijk af te troeven middels fysieke kracht, en kwam zelfs op een 0-2 voorsprong. Technisch Het gelukte Mevo vervolgens steeds beter het eigen - technische - spelletje te gaan spelen. Na een goede combinatie was het Mark van Dijke die de aansluiting tot stand bracht: 1- 2. AZVV werd meer en meer op eigen helft teruggedrongen. Nadat Richard van der Meer in stelling was gezet, was hij het die 2-2 aantekende. Na de thee ging het spel van Mevo BI er steeds beter uitzien. Wilfred Nelissen werd in het strafschopge bied neergelegd en Michel Janse scoorde vervolgens vanaf elf meter: 3-2. De jeugdige Zierikzeeënaren ro ken de overwinning en gooiden er nog een schepje bovenop. Nadat de bal even daarvoor nog twee keer op de lat werd geschoten, gelukte het Michel Janse middels een bekeken lobje over de keeper de stand op 4-2 te brengen. GOES - In samenwerking met SV Volharding organiseert de Regio Zeeland van de KNGB zaterdag 21 oktober een grote Promotionele Dag in het Sport centrum te Goes, 's Morgens en 's middags zijn er instuiven, 's Avonds zal er ter gelegenheid van het afscheid van de Brabantse verenigingen een groot turngala zijn. Er zullen demonstraties worden gegeven door de scheidende Brabantse verenigingen, door de jazzgroep Dizzy Feet en de Belgische keur- turngroep Athena. KERKWERVE - Afgelo pen zaterdag 30 september 1989 vierde de tennisver eniging WIK haar 10-jarig bestaan, wat gepaard ging met een tennistoernooi en na afloop kon men zich te goed doen aan een koud buffet. Klokslag 10.00 uur begon het toer nooi. De opkomst was goed, maar liefst 24 leden (30% van het totale le denaantal) deden mee. Eerst leek het weer niet zo fraai, maar het bleef ge durende de hele dag droog. Loting De technische commissie had ieder een een nummer gegeven en geloot wie er met wie speelde. Men speelde 4 keer een half uur steeds met een an- ZEIST - Coach Jan Rab heeft vijf Ajacieden opgeroepen voor Jong Oranje, dat dinsdag 10 oktober in Schiedam een kwalificatiewedstrijd voor het Europese kampioenschap speelt tegen Jong IJsland. Met Vink, Ronald en Frank de Boer, Bergkamp en Richard Witschge zijn de volgende tien spelers uitgeno digd: De Goey, Sas en Vurens (Spar ta), Vonk (RKC), Elzinga (FC Twente), Broeders (Roda JC), Laamers (Vites se), Linskens (PSV), Alflen (FC Utrecht) en Viscaal (Lierse SK). De zestiende speler zal later toegevoegd worden, oproepbaar zijn: Adam (Den Haag), De Kruyff (FC Utrecht), De- cheiver (Go Ahead Eagles), Dean Gorre (SVV) en Heesen (FC Wagenin- gen). KOPENHAGEN - Sepp Piontek heeft drie van de vijf Denen, die hij zondag in actie zag bij FC Twente- PSV opgeroepen voor de nationale selectie. De PSV-ers Ivan Nielsen, Jan Heintze en Flemming Povlsen maken met nog zeven 'buitenlanders' deel uit van de groep van zestien voor de thuiswedstrijd van 11 oktober te gen Roemenië. De selectie van zestien, met het complete elftal dat op 6 september in Amsterdam 2-2 speelde tegen Neder land, is: doel: Schmeichel (Bröndby) en Rasmussen (Aarhus GF); verdedi ging: Olsen (Bröndby), Ivan Nielsen en Heintze (PSV) Kent Nielsen (Aston Villa), Sivebaek (St. Etienne) en Lar- sen (Vejle); middenveld: Helt (Lyng- by), Jensen (Hamburger SV), Bar- tram (Bayer Uerdingen) en Vilfort (Bröndby); aanval: Michael Laudrup (Barcelona), Brian Laudrup (Bayer Uerdingen), Povlsen (PSV) en Elstrup (Luton Tbwn). dere dubbelpartner tegen steeds weer een andere tegenstander. Aan het eind van de middag werden de pun ten die iedereen had gemaakt opge teld en zb werd de winnaar bekend gemaakt. Iedereen kreeg een prijs, die varieerde van een citruspers tot een boekenbon of een mooie plant. Na afloop van het toernooi sprak de voorzitter nog een dankwoord uit namens het bestuur richting techni sche commissie alsmede iëdereen die met de' voorbereidingen van het koud buffet geholpen had. Zij kregen allen een doosje bonbons. De voorzitter vertelde in het kort de geschiedenis van de vereniging die in juni 1979 is opgericht. Toentertijd waren er alleen de tennisbanen en verder niets. In de loop van de jaren zijn er verschillende veranderingen opgetreden. Allereerst werd er een caravan geplaatst als 'clubhuis', toi letten werden gebruikt van de voet balvereniging. Daarna kwam de DEN HAAG - Rob Witschge is opge nomen in de groep van twintig spe lers, die de zestien man moeten ople veren van de reis naar Wrexham waar op 11 oktober de kwalificatie wedstrijd tegen Wales wordt ge speeld. AMSTELVEEN - Simon Zijp ver vangt Egon Jesse in de selectie van het nationale hockeyteam. De doel man van KZ werd door bondscoach Jorritsma in het keurkorps opgeno men nadat Jesse een streep door zijn internationale loopbaan had ge haald. De mannenploeg behoort van 6 t/m 8 oktober in Luton tot de deelnemers aan het vierlandentoernooi. Neder land speelt achtereenvolgens tegen Australië, Engeland en Argentinië. De selectie bestaat uit: Benninga, Zijp, Brinkman, Bovelander, Crucq, Delissen, Diepeveen, Van 't Hek, Van den Honert, Kooijman, Leistra, Moo- lenburgh, Parlevliet, Veen en Wete- rings. BRUINISSE - Oud-kampioen Jan de Korte heeft zich in een korte de marrage aan de kop van het peloton genesteld. In de huishoudelijke com petitie van schaakvereniging TOG won hij van Leendert Jan van den Bos. A. van den Berge wist met over tuigend spel van A. Smalheer te win nen terwijl Bert Lagendijk voorzitter Jan Reurich verschalkte. Kleurgeno- ten Chris van den Berge en Ceel Hou- kamp scheidden de geesten vanwege de eisen van het spel, de een zwart, de ander wit. Het was uiteindelijk Hou- kamp die aan het langste eind trok! Na een lange en gelijkwaardige strijd kwamen Ad van Klinken en Kees van den Bos remise overeen. keet, weer een hele vooruitgang, maar nog steeds niet 'je van het'. Met het eerste lustrum van de tennisver eniging werd tevens het huidige club huis geopend. Dit was mede tot stand gekomen door veel hulp van de leden. Die hulp wordt nog steeds zeer ge waardeerd, zeer nu het clubhuis weer verf nodig had. Ook bedankte de voorzitter de mensen die hieraan ge holpen hebben. Als laatste hoopte de voorzitter dat de vereniging mede met de inzet van alle leden nog lang zal bestaan. Veterinnen: HSD-Tempo C 2-0. Jon gens; HSD Al-Tempo Al 4-1; HSD A2- Push A3 5-1; HSD Cl-Vlissingen Cl 2- 1; Vlissingen D8-HSD D8 0-4; HSD E6-Middelburg E6 1-4. Meisjes: Gilze Rijen Al-HSD Al 0-2; HSD Bl- Warande B3 4-1; Middelburg C2-HSD Cl 0-3; HSD D8-Tempo D8 6-1. Dames: Oudenbosch-HSD 0-1. Heren: HSD- Zundert 2-1; Liberty 4-HSD 2 1-6. Ve teranen: HSD A-Warande E 3-0. De Zierikzeese korfbalhoofdmacht mist momenteel drie basisspelers: Arjan Hage, Karin den Dekker (alle bei geblesseerd) en Hetty Melissant (vakantie). Deze plaatsen werden op gevuld door Wybren de Jong, Anita in 't Veld en Sandra Evertse en daar mee moesten ook de vakken enigs zins aangepast worden. Zo startte de ploeg met Jaco Stoutjesdijk, Wybren de Jong, Bianca Thlen en Anne-Marie van Goudoever in de eerste aanval. Middenvak De eerste verdediging bestond uit Wim in 't Veld, Egbert de Jong, Es ther Scherpenisse en Sandra Evertse, terwijl het middenvak gevormd werd door Wouter van Marle, Ronny Pante- koek, Anita in 't Veld en Anita in 't Veld. In de derde minuut kreeg Jaco Stoutjesdijk de kans om All-Ready vanaf de stop op voorsprong te zet ten. Deze kans werd echter om zeep geholpen en zo kwam Zuidwesters met 1-0 voor. Het programma luidt: 10.30-12.00 uur kleuterinstuif tot 6 jaar; 10.00- 12.00 uur gyminstuif van 6 tot 12 jaar; 14.30-17.00 uur springinstuif vanaf 8 jaar; 14.30-15.45 uur jazzinstuif van 8 tot 12 jaar; 15.45-17.00 uur jazzinstuif vanaf 12 jaar; 18.30-21.15 uur demon straties. Alle instuiven zijn voor iedereen toegankelijk (ook niet-leden). De op zet is dat iedereen mee kan doen. De instuiven worden verzorgd door des kundige leiding van SV Volharding en laten u op een speelse manier ken nismaken met alle aspecten van de turnsport. Op 1 juli heeft er een regionale her indeling plaatsgevonden. Een opge legd feit door de KNGB. Dit hield in dat na bijna 100 jaar saamhorigheid Dit was het begin van een wed strijd, waarin de thuisploeg voortdu rend op voorsprong kwam en All- Ready moest vrijwel de liele wed strijd in de achtervolging. Zo teken de Anne-Marie van Goudoever voor de eerste gelijkmaker en Ronny Pan- tekoek voor de tweede, beide vanaf de stip. Via een mooie doorloopbal van Wim in 't Veld mocht All-Ready één maal van een voorsprong genieten. Deze werd snel teniet gedaan en Zuid westers denderde voort, wat resul teerde in 5-3. Vlak voor rust kon Wou ter van Marle (schot) de marge iets verkleinen: 5-4. Na rust Direct na rust kreeg AII-Ready op nieuw een tegendoelpunt te verwer ken, maar de Zierikzeese ploeg bleef erin geloven. Twee afstandsschoten van Wim in 't Veld en Esther Scherpe nisse brachten dat verwachte resul- de ZEBRA ophield te bestaan. De ZE BRA was een kring bestaande uit alle aangesloten turnverenigingen uit de provincie Zeeland en West-Brabant. Voor velen leeft de ZEBRA nog voort. Tbch gaat zij thans onder de naam Re gio Zeeland verder. Dit feit kon men niet onopgemerkt voorbij laten gaan, daarom wordt er aan deze avond een extra tintje gegeven. De Brabantse verenigingen (100 personen) zullen de Zeeuwse vereni gingen een demonstratie aanbieden in het teken van het afscheid. Hierna zal er een kort officieel afscheid zijn. Het programma wordt vervolgd met een optreden van de Belgische keurturngroep Athena. Zij zullen in 6 blokken gedurende het gehele pro gramma hun demonstratie geven./en. taat ook op de borden: 6-6. Op dat mo ment had All-Ready de wedstrijd in handen. De eerste aanval had echter problemen met de afwerking. Zo had o.a. Jaco Stoutjesdijk veel pech met zijn afstandsschoten. De enkele rou tiniers in de Souburgse ploeg roken toen hun kans en wisten een gat te slaan: 8-6. Een omdraaibal van Wouter van Marle betekende nog 8-7, maar Zuid westers ging slim op balbezit spelen. All-Ready moest risico nemen om nog in de race te blijven. Hier wacht te Zuidwesters echter op een strafte het dan ook onmiddellijk af: 9-7 en twee punten voor de Souburgers, Zo blijft All-Ready met het magere to taal van 4 punten in de onderste regi onen van ae ranglijst. Uitslagen Andere uitslagen: Seolto 1-Tjoba 3: 8-9, TOP 2-TOGO 2: 9-5, Swift 3- Blauw-Wit 1: 9-11. Stand in de eerste klas afdeling: Blauw-Wit 1 5-10 TOGO 2 5-6 Zuidwesters 2 5-6 TOP 2 5- 5 All-Ready 1 5- 4 Tjoba 3 5-4 Seolto 1 5-3 Swift 3 5-2 Ronde 6 AII-Ready 1-Swift 3; AII-Ready 3- Olympia 2; Animo A-All-Ready A; Seolto C-AII Ready C; TOP QI-AH Ready Q. Klasse 2 afdeling C Terneuzen 2 4 14- 2 12 Zierikzee 1 2 4 13- 3 10 Marathon 5 2 2 8-8 0 Groot Sas 1 2 2 8-8 0 Sinar 2 0 0 0-0 0 Schepnet 1 10 2-6 -4 Backhand 4 10 2-6 -4 de Stenge 2 2 0 1-15 - 14 Klasse 3 afdeling B Astroïden 5 2 4 11- 5 6. Terneuzen 7 2 3 10- 6 4 rill. Smashers 2 2 2 8-8 0 Groot Sas 2 2 2 8-8 0 Zierikzee 2 2 1 6-10 -4 Wissenkerke 1 10 3-5 -2 de Sjuttul 3 10 2-6 -4 Klasse 3 afdeling A Backhand 6 2 4 12- 4 8 rill. Smashers 1 2 3 10- 6 4 Astroïden 4 12 6-2 4 DFS 2 2 2 7-9 -2 Zierikzee 3 2 1 6-10 -4 Pluumpje 4 10 3-5 -2 Netwerk 2 2 0 4-12 -8 Klasse 4 afdeling D de Stenge 5 12 7-1 6 Marathon 8 12 6-2 4 Smash 5 2 2 6-10 -4 Netwerk 4 0 0 0-0 0 Zierikzee 4 10 3-5 -2 de Sjuttel 4 10 2-6 -4 Klasse 4 afdeling C rill. Smashers 3 2 4 14- 2 12 Zierikzee 5 12 6-2 4 Terneuzen 10 12 5-3 2 den Ossaert 3 0 0 0-0 0 Marathon 9 10 3-5 -2 Wissenkerke 2 10 1-7 -6 Astroïden 9 2 0 3-13 - 10 ZIERIKZEE - In een onderlinge wedstrijd ging de sportieve strijd om het bridgeleiderschap van BC Zierik- zee tussen dames, gemengde paren en heren paren nog steeds voort. Met een betrekkelijk kleine opkomst werden sterk wisselende dagscores genoteerd wat moge blijken uit de volgende uitslagen. Groep a: 1. dsm. v. d. Valk-Schiette- katte 98 (58,33%); 2. mevr. T. v. d. Berg-hr. Does 92; 3. echtpaar Pomper 91 4. mevr. v. d. Duyn-hr. Viergever 88; 5. echtp. Stokla 83; 6. hm. Van Ast-Kegels 82; 7. dms. Kops-Tuinman 79; 8. hm. 't Hart-De Vries 59. Gemid delde 84. Groep b: 1. hm. Kloet-De Vlieger 112 (66,67%); 2. hm. Oostwoud Wijdenes-Timmerman 99; 3. hm. Boot-Eekman 95; 4. dms. Hogerhey- de-v. d. Wekken 94; 5. hm. Becu-v. d. Post 84; 6. dms. Does-Eekman 67; 7. dms. Becu-v. d. Post 65; 8. dms. Brinckman-Huneman 56. Gemiddel de 84. OOST-SOUBURG - In de jongste uitwedstrijd tegen Zuidwesters 2 heeft de hoofdmacht van korfbalvereniging AU-Ready de punten onnodig in Oost- Souburg laten liggen. De gelijkopgaande eerste helft sloot Zuidwesters 2 met een 5-4 voorsprong af. In de tweede helft wist de Zierikzeese ploeg echter te rug te krabbelen (6-6). Op dat moment was de Souburgse opponent duidelijk de mindere ploeg. Het was echter aan de slechte afwerking van All-Ready te wijten, dat de ploeg niet van deze mindere Souburgse periode kon profiteren. De zuiverheid ontbrak en dat gaf Zuidwesters de gelegenheid om weer in het spel te komen. Hiermee had de ploeg succes en bouwde een voorsprong van 8-6 op. AII-Ready bleef echter vechten voor de laatste kans. De hoop op een positief resultaat was er zeker na een goal van Wouter van Marle (8-7), maar door lang op balbezit te spelen wist Zuidwesters toch nog te scoren en was de nederlaag voor All-Ready een feit. 4 4 t f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9