1 HECTARE KLASSE-MEUBELENflfffë IN ZONNEMAIRE! gemeente Z i rikzee MINDER VERKEERS SLACHTOFFERS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE bezorgt u al het nieuws uit de regio FIRMA BODBIJL WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND GEZOCHT Tuincentrum „SLUIJS" PAAUWE INTERIEUR IN ZONNEMAIRE, DAT IS: Speciale dierendag prijs Weekreklame; A. Leeuwe - Noordwelle Dierendag kan niet meer stuk met deze extra voordelige aanbiedingen n. 8 k Kitbis snoepje voor de poes, van 2,45 voor-.f 2,35 Rufus blikjes voor de poes van f 1,15 voor.... f 1,05 Rokus blikjes voor de poes voorf 0,99 Munchy kauwsticKs groen in zakjes van 100 st. van f 8,00 voorf 7,50 Kauwbotten geperst 30 cm van f 8,35 voor. f 7,50 Kauwbotten geperst 25 cm van f 5,25 voor.... f 4,70 Kauwbotten geperst 21 cm van f 4,35 voorf 3,90 Bogerdweg 48, 4315 CD Dreischor, tel. 01112-1593 of 1522 Op de griffie van het waterschap, 's Landskamer, Haven park 40 te Zierikzee, liggen van heden af gediurende 14 dagen voor de ingelanden ter inzage: a. het concept van de derde wijziging van de begroting van baten en lasten met de daarbij behorende memo rie van toelichting voor het dienstjaar 1988; b. het concept van de zesde wijziging van de begroting van kapitaalinkomsten en -uitgaven piet de daarbij behorende memorie van toelichting voor het dienst jaar 1988; c. het concept van de rekening van baten en lasten en van kapitaalinkomsten en -uitgaven met de daarbij behorende bijlagen over het dienstjaar 1988; d.-het concept van de begroting van baten en lasten en van kapitaalinkomsten en -uitgaven met de daarbij behorende toelichtingen, specifikaties en bijlagen voor het dienstjaar 1990. Bezwaren tegen de hiervoor vermelde ontwerpen kun nen binnen acht dagen na afloop van vorenbedoelde ter mijn schriftelijk door de ingelanden worden ingediend bij de algemene vergadering. Zierikzee, 3 oktober 1989 M. J. STEUR, dijkgraaf J. E. Overzet, griffier Andijvie 500 gram gesnü,/a Karmijn de Sonnaville 5 kilo... ƒ2,95 Aromatisch fris zure smaak, geschikt voor sap, gebak en salades Telefoon 01116-1768 Geldig 4 t/m 6 oktober Mijn zwarte W.P.N. merrie, die j.l. vrijdag op zaterdagnacht, vermoedelijk 's morgens vroeg 6 uur) uit de wei gestolen is, aan de Vroonweg-hoek Kabbelaarsweg. Misschien heeft iemand iets gezien, bij inladen in een paar dentrailer, die daar gestaan moet hebben. Ook waarschuw ik iedereen die een zwarte merrie, met witte kol, streep op neusbeen, rechts achter witte sok, met stamb. stempel op linkerdij, hoogte 1.60 m., zonder papieren te koop wordt aangeboden, dit niet te doen, en mij hiervan in kennis te stellen. Ook H.H. veehandelaren wilt u eens uit kijken b.v. op de markten. Voor een goede tip die tot terugvinden leid, wordt men be loond. G. Kooman, Hogezoom 101, 4325 CB Renesse telefoon 01116-1567 10% korting op ,,Van Himbergen" vogelvoeders 20% korting op hooi, stro en houtvezel Voliérezand, vaste lage prijs, 25 kg7,50 3 zakken kattebakvulling van 20 kg voor30,00 4 kg Royal Canin Croc van 12,20 voor10,00 Whiskas voor jonge katjes, van 1,40 voor1,25 10% korting op alle vogel-, konijnen en caviakooien. Alle aanbiedingen gelden op 2,3,4 en 5 oktober. Hogezoom 44 - Haamstede Telefoon 01115-1437 Commissies De commissie Internationale Uitwisselingen vergadert maandag 9 oktober 1989 om 16.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Gesproken wordt over officiële bezoeken en jeugduitwisse lingen met de beide zustersteden. Zierikzee zou een officië le delegatie uit het Engelse Hatfield ontvangen van 15 t/m 18 september 1989. Omdat deze delegatie uit slechts negen personen zou bestaan is van dit bezoek afgezien. Saint- Hilaire-du-Harcouët heeft Zierikzee uitgenodigd voor een bezoek aan deze Franse plaats van 2 t/m 4 juni 1990. Samen met Koninklijke Harmonie Kunst Eer kunnen dan de festiviteiten meegemaakt worden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de jumilage. Van 3 t/m 17 juli hebben 15 jongeren uit Zierikzee en omge ving een bezoek gebracht aan St. Hilaire. De jeugd uit Hat field heeft Zierikzee bezocht van 2 t/m 16 augustus. Er zal met name gesproken worden over de programma's tijdens deze uitwisselingen. Tfevens worden de data voor de jeugd uitwisselingen 1990 vastgesteld. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de gemeente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotocopie met de agenda punten en een korte toelichting is beschikbaar. Voorafgaan de aan de behandeling van een agendapunt mag u het woord voeren. Raadsvergadering' De leden van de gemeenteraad van Zierikzee komen woens dag 11 oktober 1989 bijeen voor de maandelijkse raadsver gadering. Zoals gebruikelijk vindt deze plaats in de raad zaal van het stadhuis om 19.30 uur. De agenda voor deze vergadering treft u volgende week op deze plaats aan. Aan het einde van de raadsvergadering worden de begrotingsstukken voor 1990 aan de raadsleden aangeboden. Over de inhoud kunnen de fracties vragen stellen, die tijdens de begtotingsraad op donderdag 23 no vember 1989 beantwoord zullen worden door het college. Met het oog op de verkiezingen voor de gemeenteraad op 21 maart 1990 zullen dit ongetwijfeld interessante debatten worden. Een prima gelegenheid dus om u te oriënteren op welke partij u wilt gaan stemmen. Nieuwe gemeentesecretaris AARDAPPELEN - GROENTE - FRUIT Gemeentesecretaris M. J. Walraven (foto Bob Noomen). Gisteren is de heer M. J. Walraven zijn werkzaamheden als gemeentesecretaris van Zierikzee begonnen. Eind juni heeft de gemeenteraad de heer Walraven unaniem benoemd als opvolger van de heer A. G. Izeboud. Voorafgaande aan de raadsvergadering van 18 september 1989 heeft de heer Walraven de eed van zuivering en de ambtseed afgelegd, zo dat hij per 1 oktober zijn functie in Zierikzee kan uitoefe nen. De heer M. J. Walraven is in 1942 in Middelburg geboren. Tussen 1959 en 1969 is hij in diverse functies werkzaam ge weest in enkele (toenmalige) gemeenten op Walcheren, zo als Vrouwenpolder, Arnemuiden, Oost- en West-Souburg, Vlissingen en Mariekerke. In 1969 verliet de heer Walraven Zeeland om chef Algemene Zaken in de Zuidhollande ge meente Warmond te worden. Zeven jaar later werd hij ge meentesecretaris, van 1976 tot 1983 in de gemeenten Groot- Ammers, Langerak en Nieuwpoort in de Alblasserwaard en van november 1983 tot september 1989 in Ruurloo, een plaats van 7420 inwoners gelegen in de Gelderse Achter hoek. Na 20 jaar is de heer M. J. Walraven weer terug in Zee land. Hoe openhaar i.s het bestuur Ons land kent sinds het jaar 1980 een speciale Wet open baarheid van bestuur, kortweg Wob. Dat is een belangrijke wet want vanaf dat moment heeft iedere Nederlander recht gekregen op informatie die voor die tijd niet gegeven hoef de te worden. De wet regelt de openbaarheid van op papier, foto's of op mechanische wijze vastgelegde informatie. Met andere woorden: rapporten, agenda's, recorderbanden van (bijna) alle overheidsorganen zijn openbaar en door ieder te raadplegen, dus zowel die van ministeries, van provincies als van gemeenten. Ook de gegevens van bijv. de rijkswa terstaat, de inspectie milieuhygiëne en van de rijksplanolo gische dienst vallen onder de Wob. Welke gegevens? Het is ondoenlijk alle elementen op te noemen, maar het volgende lijstje laat zien dat de openbaarheid ver gaat. U kunt gegevens opvragen zoals bijvoorbeeld: de notulen van alle openbare vergaderingen van de ge meente, de stukken die betrekking hebben op besluiten van ge deputeerde staten en van het college van B en W, de in het verleden afgegeven milieuvergunningen en vastgestelde bestemmingsplannen, verleende bouw- en aanlegvergunningen, in opdracht van de overheid samengestelde studies over bijv. de bodemverontreiniging, de waterkwaliteit e.d, de tekst van rapporten die door adviseurs zijn uitge bracht aan de overheid hoewel daarbij enkele beperkin gen gelden, de nota's van externe adviesbureaus die in opdracht van de overheid zijn opgesteld bijvoorbeeld over luchtver ontreiniging, vuilafvoer e.d., de tekst van een Milieu Effect Rapportage over een be paald projekt, bijv. de aanleg van een recreatiepark. In dat rapport worden alle gevolgen voor het milieu geïn ventariseerd en beoordeeld. Toch ook uitzonderingen De overheid hoeft niet alle gevraagde informatie te ver schaffen. Een weigering kan bijvoorbeeld betrekking heb ben op: persoonlijke gegevens zoals die door de politie worden vastgelegd, gegevens waaraan nog door ambtenaren wordt gewerkt, gegevens die bedoeld zijn voor intern beraad binnen de overheid en die als daarover informatie zou worden ver schaft een onvolledig en daardoor vertekend beeld kun nen geven, persoonlijke beleidsopvattingen van politici en ambte naren. Wanneer in zo'n standpunt feitelijke gegevsn als planningen, prognoses en alternatieven zijn verwerkt, moeten ze wel beschikbaar gesteld worden, gegevens over bedrijven en produktiemethoden die ver trouwelijk aan de overheid zijn verstrekt en die, als ze algemeen bekend zouden wórden schade kunnen berok kenen aan het betreffende bedrijf. Of men zich al of niet terecht van dit argument bedient, kan als vraag aan de afdeling Rechtspraak van de Raad van Sta te worden voorgelegd via een AROB-procedure. Redelijke kosten Natuurlijk moeten er yoor het verschaffen van deze vaak uitvoerige informatie door de betreffende instantie kosten worden gemaakt. Deze kosten mogen door de overheid worden doorberekend aan de aanvragers, tegen de gangbare tarieven voor het ma ken van bijv. kopieën. Een weigering tot het verschaffen van informatie is mogelijk; in dat geval kan door belang hebbenden een Arob-beroep worden ingesteld bij de afde ling rechtspraak van de Raad van State. Omdat met een uit spraak langere tijd gemoeid is en het daardoor in bepaalde gevallen te laat tot een uitspraak zou komen, kan men tege lijkertijd een voorlopige voorziening vragen bij de voorzit ter van genoemde afdeling van de Raad van State, waar door op kortere termijn een uitspraak kan worden ver wacht. Dit alles maakt wel duidelijk dat de Wob een wet is die se rieus mogelijkheden biedt wanneer burgers door persoon lijke betrokkenheid of om andere redenen de nodige infor matie willen hebben van een overheidsinstantie over een bepaald onderwerp. Aanmoedigingsprijs verkeersveiligheid Iedereen in Zeeland, die een bijzondere prestatie heeft gele verd of een idee heeft of een plan heeft uitgedacht voor de verbetering van de verkeersveiligheid kan in aanmerking komen voor een aanmoedigingsprijs verkeersveiligheid. De Aanmoedigingsprijs is onderdeel van de landelijke ver- keersveiligheidsaktie ,,-25%Met deze aktie wordt beoogd het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 ten opzichte van 1985 met ten minste een kwart te verminderen. in vier kategorieën (gemeenten, bedrijven, instellingen en personen). Het beschikbaar budget is ongeveer 40.000,-. De uitreiking vindt eind 1989 plaats. Jury De inzendingen worden beoordeeld door een jury, bestaan de uit: de voorzitter van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ), een vertegenwoordiger namens de minister van verkeer en waterstaat en vertegenwoor- di(st)ers van de Zeeuwse Vrouwenraad, de pers en het be drijfsleven. Inzendingen De uiterste termijn van inzending is 16 oktober 1989. Inzen dingen moeten zijn voorzien van een toelichting. Inzendin gen richten aan: Jury Aanmoedigingsprijs Verkeersveilig heid, p/a Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland, Antwoordnummer 99, 4330 VB Middelburg. De ideeën wor den het eigendom van het ROVZ. Inlichtingen: overdag tel. 01180-34585, na kantooruren tel. 01185-2680 of 01185-2875. U krijgt dan de heer Aart Lodder of de heer Henk Rhebergen. Sociaal Noodfonds Het is voor vele huishoudens vaak niet gemakkelijk finan cieel de „eindjes aan elkaar te knopen". Vooral mensen die van een minimum-inkomen (bijvoorbeeld een bijstandsuit kering) moeten rondkomen hebben het op dat punt vaak moeilijk. Zelfs zijn er mensen die, ondanks de mogelijkhe den van de Algemene Bijstandswet of andere regelingen, fi nancieel zodanig in de problemen komen dat van een nood situatie sprake is. Om die reden heeft de gemeenteraad op voorstel van burge meester en wethouders in zijn vergadering van 28 november 1985 besloten een sociaal noodfonds in te stellen. De moge lijkheden om via dit noodfonds steun te verlenen zijn overi gens zeer beperkt, want via dit noodfonds mag de gemeente geen inkomensbeleid voeren. Het inkomensbeleid is name lijk uitsluitend een zaak van de rijksoverheid; het rijk staat dan ook niet toe dat met behulp van het steunfonds door de gemeente bijdragen aan inwoners zouden worden verstrekt die dat inkomensbeleid zouden doorkruisen. Daarom dienen eventuele verzoeken om een bijdrage uit het steunfonds van geval tot geval te worden beoordeeld door burgemeester en wethouders, waarbij o.a. gekeken zal worden naar draagkracht, betalingscapaciteit, betoond be sef van verantwoordelijkheid enz. Het is een noodfonds dat dus alleen voor werkelijke noodsituaties is bedoeld. Volledigheidshalve volgt hieronder de letterlijke tekst van artikel 1 van de regeling die de gemeenteraad voor de be oordeling van verzoeken om een bijdrage uit het noodfonds heeft vastgesteld: a. "Aan iedere inwoner van de gemeente Zierikzee, die in zodanige omstandigheden .verkeert of dreigt te raken dat hij ondanks de mogelijkheden van de Algemene Bij standswet of anderszins niet over de middelen beschikt om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voor- zien, kan in principe een bijdrage worden verstrekt. b. De bijdrage wordt afgestemd op de omstandigheden en mogelijkheden van persoon en gezin, alsmede op het be toonde besef van verantwoordelijkheid voor de voorzie ning in het bestaan. Hij is er op gericht de persoon zo mogelijk in staat te stellen zelfstandig in zijn bestaan te voorzien. c. De noodzaak tot het verstrekken van een bijdrage wordt individueel beoordeeld. De vraag of tot verstrekking van een bijdrage wordt overgegaan, wordt niet alleen beoordeeld aan het inkomen en het vermogen van de aanvrager, doch aan diens gehele financiële omstandig heden, daaronder begrepen draagkracht, betalingscapa citeit en betalingsverplichtingen. d. Afhandelijk van de situatie kunnen voorwaarden aan de bijdrage worden verbonden, zoals de verplichting om bij schuldsanering maatschappelijke begeleiding te aanvaarden dan wel de bijdrage geheel of gedeeltelijk terug te betalen". Aanvragen om een bijdrage uit het noodfonds moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Alvorens op een aanvraag te beslissen wordt door burgemeester en wethouders advies ingewonnen bij de Intergemeentelijke Sociale Dienst. Bouwaanvraas perceel Zilvermeeuwstraat 2 De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. van Leeuwen, Zilvermeeuwstraat 2 te Zierikzee, een bouwaanvraag is ingediend voor het plaatsen van een tuin huisje op het perceel Zilvermeeuwstraat 2, kadastraal be kend gemeente Zierikzee, sectie M, nr. 607 (gedeeltelijk). Deze bouwaanvraag is in strijd met het geldende bestem mingsplan „Poortambacht VII". Burgemeester en wethou ders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van dit bestemmingsplan. In verband met het voorgaande liggen de op de bouwaan vraag betrekking hebbende bescheiden met ingang van 4 oktober 1989 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde ter mijn kan een ieder zijn (gemotiveerde) bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schrifte lijk kenbaar maken. Voorwaarden De prestatie, het idee of het plan moet aansluiten bij de lan delijke aktie ,,-25%". Anderen moeten het idee of plan kun nen overnemen. De uitvoering moet niet te duur zijn. Kandidaten Partikulieren, bedrijven, verenigingen, instellingen, wa terschappen, gemeentebesturen, kortom iedereen in Zee land, kan zichzelf of iemand anders aanmelden als kandi daat voor een Aanmoedigingsprijs. Prijzen Er zijn Aanmoedigingsprijzen te verdienen, onderverdeeld Gemeensehappeli.ike rcselinif De Zuidhoek Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat door gedeputeerde staten van Zeeland op 29 augustus 1989 goedkeuring is verleend aan het besluit van het alge meen bestuur van de gemeenschappelijke regeling werk voorzieningsschap „De Zuidhoek" d.d. 26 april 1989 tot aanpassing van die regeling aan de nieuwe Wet gemeen schappelijke regelingen. De gewijzigde regeling treedt in werking met ingang van 1 november 1989. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting. Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8