VV Zierikzee deelt punten in zwaarbevochten duel: 3-3 DFS weet nog steeds de kansen niet optimaal te benutten: 1-3 Irritatie alom bij duel Colpl. Boys-Mevo: 3-2 NIEUWSBODE WIK wint moeiteloos de uitwedstrijd tegen Apollo Duiveland slaat goede weg in na een 3-1 overwinning Zierikzee-VOAB 3-3 Ouwerkerk onfortuinlijk Mireille Lemaire niet naar WK turnen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 oktober 1989 Nr. 24619 7 ZIERIKZEE - Bijna had VV Zierikzee dan toch de eerste twee puntjes binnen. Bijna kreeg men loon naar werken. Bijna wist men dan toch een thuiswedstrijd te winnen. Gerechtigheid besliste echter anders. Na bij het verstrijken van de officiële speeltijd nog met 3-2 voor te staan, kwam het verbeten jagende VOAB in de blessuretijd geheel terecht nog langszij Zierikzee. Middels een penalty realiseerden de elf uit Goirle een gelijkspel van 3-3. ,,Een geheel terechte uit slag mijns inziens", aldus VOAB-trainer Tiny Broers na afloop. „Het is toch wel heel zonde. We hadden de wedstrijd in de knip", reageerde opponent Jack Schip per teleurgesteld in de doodstille kleedkamer. i.' Op slag van rust realiseerde Leen Koster met het hoofd de gelijkmaker: 1-1. Dankbaar liet hij zich op de gras mat vlijen. Emiel Dorst was er als eerste bij om hem te knuffelen. (Foto: Joop van Houdt). Elke week opnieuw moet Zierikzee-trainer Jack Schipper noodgedwongen in hei-haling val len. Steeds weer opnieuw krijgt hij te maken met diverse blessu res. Zo ook in het jongste thuisdu el tegen VOAB. Martin Quist meldde zich af vanwege een rug blessure, terwijl laatste man Wim van de Maas ook nog niet van de partij kon zijn. Steunpilaar Kees Verkaart had nog steeds last van een vorige week opgelopen kwet suur, en Theo Wittenberg was niet optimaal fit en stond ernaast. Eén lichtpuntje was dan in ieder geval dat Leen Koster in de wed strijd tegen VOAB zijn rentree maakte. Hij liet zich meteen gel den en bracht op slag van rust de gelijkmaker op de borden. Maar ook was hij mede 'schuldig' aan de totstandkoming van de gelijkma ker, omdat juist hij aan de nood rem moest trekken toen VOAB's mid-mid Gerrie Dennemans ge bruik maakte van een gat in de de fensie en alleen op keeper Wim La- feber af kon stevenen. Koster zette een tackle in, Dennemans ging on deruit, en arbiter Wijsman wees resoluut naar de stip. Tijdens de eerste helft maakte VOAB totaal geen sterke indruk en leek men van een gelijkspel uit te gaan. ,,In de eerste helft kwa men we inderdaad behoorlijk in de verdrukking en was Zierikzee het meeste in de aanval. Maar we zijn niet bewust van start gegaan voor één puntje. We hoopten toch minimaal op twee punten", was de reactie van oefenmeester Broers desgevraagd. VOAB kwam er in het eerste be drijf eigenlijk helemaal niet aan te pas. Zierikzee dicteerde het spel en creëerde de meeste kansen. In de eerste minuten maakten zowel Emiel Dorst als aanvoerder Marco van Oeveren aanspraak op de ope ningstreffer, maar hun afstands schoten misten doel. Rini Stout jesdijk speelde een puike partij en legde meerdere keren zijn directe tegenstander in de luren met zijn snelle kap-, draai- en handige schijnbewegingen. Voorsprong' Geheel tegen de verhoudingen in kwamen de Brabanders in de 28e minuut toch op voorsprong. Op links werd de defensie van Zie rikzee uitgespeeld door de spits Wil Lammers, die de bal goed kon voorzetten. Uit een scrimmage kwam Gerrie Dennemans als win naar tevoorschijn en propte de bal achter doelman Lafeber: 0-1. Zie rikzee bleef drukken maar had weinig succes met de afwerking. Nadat enkele minuten eerder een buitenspel-doelpunt van Leen Koster nog werd afgekeurd, kopte deze laatste, op slag van rust, toch de gelijkmaker achter keeper Ton de Brouwer uit een voorzet van Martin de Jonge. Na de hervatting kwam er een geheel ander VOAB binnen de lijnen. Ofwel Tiny Broers had zijn jongens optimaal weten te motiveren, ofwel is er iets onwettigs door de thee ge mengd tijdens de rust. Feit was dat de bezoekers stukken feller speelden in de tweede helft. Zierikzee kwam zelfs direct na de aftrap totaal in de verdruk king. VOAB kwam echter voorals nog niet verder dan een trap in het zijnet. In de vijfde minuut leed men vervolgens balverlies en be landde de bal bij de uitblinkende Rini Stoutjesdijk. Die soleerde door de gehele defensie, passeerde keeper De Brouwer en bracht Zie rikzee op een 2-1 voorsprong. Felle duels Even daarvoor was Marco Sa- man uitgevallen na een trap tegen de knie te hebben moeten incasse ren. Voor hem kwam Peter van de Linde erin. VOAB bleef drukken en er werden diverse felle duels uitgevochten. In de zestiende mi nuut kwamen de Brabanders dan ook verdiend naast Zierikzee. Uit een onverwachts afstandsschot op twintig meter was het wederom Gerrie Dennemans die goalie Wim Lafeber totaal verraste: 2-2. Omdat beide ploegen zich voor meer dan honderd procent inzet ten werd er aantrekkelijk voetbal op de mat tentoongespreid. Voor al VOAB merkte dat er meer inzat dan een gelijkspel. Het kwam daarom des te harder aan toen Zierikzee zes minuten voor tijd op 3-2 kwam. Uit een scrimmage voor het doel van VOAB, werden schoten van Dorst en Stoutjesdijk in eerste instantie nog geweerd. Via de eigen speler Kees Bertens belandde de bal uiteindelijk toch in de touwen: 3-2. Zierikzee dacht, met nog vijf - officiële - minuten te spelen, de eerste seizoensoverwinning op zak te hebben. VOAB liet het er echter niet bijzitten en trok zo niet nog feller van leer. In blessuretijd gelukte het VOAB's uitblinker, Gerrie Dennemans, gebruik te maken van een gat in de Zierik- zeese defensie. Leen Koster 'moest' aan de noodrem trekken en een penalty was het gevolg. Linksbuiten Erwin Horvers nam plaats achter de bal en schoof de bal laag in de linkerhoek bin nen, ondanks het feit dat Wim La feber er goed bijzat. Teleurstelling alom onder de beste elf van Zie rikzee, ook oefenmeester Jack Schipper was er stil van. ,,Wat is dat zonde, aan de inzet heeft het toch weer niet gelegen, tsjonge wat zonde", merkte hij hoofd schuddend op. 's-GRAVENPOLDER - De beste elf van voetballend WIK hebben een pro bleemloze en gemakkelijke zege behaald tijdens de uitwedstrijd tegen Apol lo: 1-3. Ondanks het gemis van sterke spelers als Edwin Ganzeman (ziek), Han van de Sande (blessure) en Aren van Wezel (blessure). Mede omdat de thuisploeg eigenlijk totaal geen tegenstand bood, zorgde juist deze zwakte er voor dat er bij WIK niet altijd even geconcentreerd en gemotiveerd werd ge speeld. Zodoende bleef de score 'slechts' steken op 1-3. ,,Die gemakzucht moet ik er nog uit zien te krijgen bij de jongens. Als het 3-1 is moeten ze gewoon doorgaan voor 4-1, 5-1 en eventueel nog verder", aldus De Ridder. Apollo kwam in de tiende minuut zelfs op 1-0, nadat de organisatie in de defensie van WIK even helemaal weg was. Onder aan voering van laatste man Jan-Kees Noordijke herstelde de verdediging zich echter snel hierna en kwam WIK ook aanvallend steeds lekkerder in haar vel te zitten. Solo In de twintigste minuut ontving Jos Rotte de bal van Elmar Verhage en soleerde vanaf de middenlijn rich ting vijandelijk doel. Geheel pro bleemloos scoorde hij de gelijkma ker: 1-1. Ondanks de toch vele kansjes, die echter stuk voor stuk verprutst werden, bleef het tot aan de thee gelijk. Na de hervatting liet WIK er - wederom - geen twijfel over bestaan wie er het sterkste was op de 5000 vierkante meter groene grasmat. In de tiende minuut gelukte het Jos Rotte om zijn tweede goal te sco ren. Na een aanval over diverse schij ven kwam de bal bij Kees Verwest, die een één-tweetje aanging met Rot te, terwijl laatstgenoemde voor 2-1 mocht zorgenSteeds meer kan WIK- trainer Jaap de Ridder constateren dat zijn jongens het door hem zo ge wilde directe spel meer en meer on der de knie krijgen, zoals onder an dere vooraf ging aan het tweede doelpunt. In de twintigste minuut liet straf- schoppenspecialist Marco Ganzeman weer eens van zich spreken. Uit een vrije trap schoot hij keihard tegen de keeper op, die deze niet goed kon ver werken. De attent reagerende Erik- Jan Kort pikte de terugstuiterende bal op en tikte binnen: 3-1. Apollo creëerde ook nog enkele - ongevaarlij ke - kansjes, terwijl bij WIK Kees Verwest voor open doel een riante scoringskans liet liggen en naast schoot. OOSTERLAND - Afgelopen zaterdag vond op het Oostersportpark, te Oos- terland, het duel der ondersten plaats tussen Duiveland en Wolf aartsdijk. Beide ploegen hadden tot dan toe slechts twee puntjes weten te verzamelen. Voorafgaand deelde Duiveland-trainer Ed van Lent mede dat zijn team zeker van twee winstpunten uit zou gaan. ,,En tevens hoop ik op beter voetbal dan de afgelopen weken". Duiveland kwam in de eerste helft op 1-0 en realiseerde na negentig minuten een 3-1 overwinning. Advertentie Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee HULSTERLOO - Ouwerkerk moest het in het jongste duel tegen Hulsterloo stellen zonder de goalget- ter Johnny Hage, wat een gevoelig gemis bleek. De gastheren versloe gen Ouwerkerk met 1-0, hoewel deze ene treffer wel pas drie minuten voor het eindsignaal gerealiseerd werd. Een domper derhalve op de stem ming van de Ouwerkerkers, die min of meer toch al uitzicht hadden op één puntje. Het in de voorhoede plaatsen, vori ge week, van de snelle linksback Johnny Hage leverde Ouwerkerk een onverwachte winst op van 4-2, met een hattrick van laatstgenoemde. Dit experiment kon tijdens de jongste wedstrijd helaas niet worden voort gezet, vanwege afwezigheid van deze goaltjesdief. Michel Begemann nam nu de positie van linkerspits in, ter wijl Erwin van de Maas op rechts werd geposteefd. Ouwerkerk creëerde talrijke kan sen maar kreeg er geen enkele in. Hulsterloo bleef qua scoringskansen ver achter bij Ouwerkerk maar wist drie minuten voor tijd wel de enige treffer van de wedstrijd te scoren; 1-0. Zelfs in de laatste drie minuten bleef Ouwerkerk knokken voor de gelijk maker. Erwin van de Maas kreeg daarbij nog de beste kans, maar zijn schot verdween over de lat. ,,We blij ven gewoon doorgaan en zullen zeker niet de moed verliezen", verzekerde trainer Bram Coomans na afloop. Na één jaar van afwezigheid stond bij Duiveland voor het eerst de links buiten Hans Rotte weer opgesteld. Hij hield het gedurende 75 minuten vol en moest daarna vervangen wor den, door Johnny Dorst. Voor de linksbenige Rotte was niet echt een hoofdrol weggelegd, omdat de meeste acties van Duiveland nu eenmaal over de rechtervleugel en door het centrum werden gerealiseerd. Zo kwam ook de openingstreffer tot stand. Snel Na een half uur van kansjes over en weer, waarbij de meeste toch wel op het conto kwamen van Duiveland, scoorde spits Jacco de Jonge 1-0, uit een snel genomen vrije trap door Jan- Kees de Jonge. Terwijl Wolfaartsdijk tot dan toe duidelijk behoudend had gespeeld ging het na dat ene tegen doelpunt duidelijk op jacht naar de gelijkmaker. Net voor rust werd dat bijna bewaarheid, maar kon keeper Sjaak Verhoek nog net de bal over de lat tikken. De jacht van Wolfaartsdijk werd echter in het tweede bedrijf met gro te verve voortgezet. In de tiende mi nuut resulteerde het massaal druk ken derhalve in de gelijkmaker. Uit een corner kon de Duivelandse de fensie de bal maar niet uit de doel- mond krijgen, met als gevolg dat het bruine monster de touwen in werd gejaagd: 1-1. Op dat moment sloeg de onzekerheid toe bij de Duivelandse elf. Wolfaartsdijk bleef nog even flink doorgaan en de beste kans was nog wel een afstandsschot van veertig meter, die tegen elke verwachting in heel snel daalde, maar uiteindelijk precies op de lat terecht kwam. Na vijftien minuten nam Duiveland de - goede - draad gelukkig toch weer op. In de zeventiende minuut werd een doelpunt van Jacco de Jonge nog af gekeurd, wegens hands. Enkele mi nuten later scoorde hij weer en telde deze wel: 2-1. Stuk Duiveland bleef zich inzetten voor de volgende treffer, maar had daarbij weinig geluk. Jaap Brekelmans schoot op de paal, en rechtsbuiten Adrie de Jonge liep zich enkele keren stuk op de defensie van opponent Wolfaartsdijk. Het was uiteindelijk de net erin gekomen Johnny Dorst die op snelheid richting doel toog en 3-1 aantekende. Twee broodnodige punten derhalve in de knip van Dui veland. COLIJNSPLAAT - Irritatie alom bij de wedstrijd tussen Colijnsplaatse Boys en Mevo, dat door deze laatste verloren werd met 3-2. In eerste instantie kwam de scheidsrechter een half uur te laat en zondigde zich vervolgens gedu rende de gehele wedstrijd aan de meest vreemde beslissingen. ,,We hebben niet verloren door die scheidsrechter, dat zeg ik niet, want gezien de inzet van Colijn hebben zij verdiend gewonnen. Maar we zijn wel door die scheidsrech ter op een verschrikkelijke manier ingepakt. Het was heel erg", vertelt Mevo- trainer Ko Willemse na afloop. Het te laat komen van de arbiter (iets waar hij een 'abonnement' op schijnt te hebben, want ook vorig sei zoen kwam hij een half uur te laat aan in Colijnsplaat voor het duel te gen GPC) was het eerste irritatie- punt. Vervolgens werd er voor zware overtredingen niet gefloten, werd de voordeelregel niet of nauwelijks toe gepast cn stuurde de scheidsrechter iemand het veld uit zonder zijn naam te vragen. Raarste Er gebeurden tijdens deze wed strijd dan ook de raarste dingen. Co lijnsplaatse Boys stuurde echter te recht op een overwinning aan. Het speelde een hoger tempo, terwijl de motivatie van Mevo niet optimaal was te noemen. Reeds in de vijftiende minuut scoorden de gastheren de ope ningstreffer. Uit een vrije trap maak te Johhny Heynsdijk er 1-0 van. In de 40e minuut zorgde Koos Kempe voor 2-0. Na de hervatting duurde het tot in de twintigste minuut voordat Marco de Looff zijn ploeg op 3-0 bracht. Door het hoge tempo raakte Colijns plaatse Boys in de slotfase danig uit geblust. Hiervan wisten de Zierik- zeeënaren nog twee keer hun voor deel mee te doen. Rudi Dekker scoor de het eerste doelpunt voor Mevo: 3-1. De rappe jonge spits Friso de Jonge benutte tenslotte nog een penalty: 3- 2. DEN HAAG - Nationaal kampioene Mireille Lemaire maakt geen deel uit van de Ne derlandse vrouwen turnploeg, die van 14 tot en met 22 okto ber deelneemt aan de strijd om de wereldtitels in Stuttgart. De turnster, die in mei bij de Europese titelstrijd in Brussel met de 27e plaats de beste Ne derlandse was, leverde de laat ste tijd mindere trainingspres taties. Ook Jannie Martodrono zal niet naar Stuttgart reizen. Zij heeft last van een rugbles sure, waarmee de ploegleiding geen risico wil nemen. De Ne derlandse ploeg voor Stuttgart ziet er bij de vrouwen als volgt uit: Sussanne Beerepoot, Mi randa van den Borst, Simone Veldman, Chantal Bruijn, Syl via Smal, Bianca Doornebosch en Miranda Pluk. De mannenafvaardiging wordt vandaag, maandag be kend gemaakt. BURGH-HAAMSTEDE - DFS (laatste plaats) behoef de zich afgelopen zaterdag totaal geen illusies te maken tegen het sterker SPS (gedeelde derde plaats). Het kwa litatief betere bezoekende SPS versloeg het elftal van trainer Peter Goedegebuure dan ook met 1-3. DFS liep wederom tegen hetzelfde euvel aan als tijdens voorgaan de wedstrijden; de gecreëerde kansen worden niet of nauwelijks benut. „Wij hebben gemiddeld twee keer zo veel kansen nodig dan de tegenstander", moest Goedege buure helaas opmerken. Tijdens de eerste helft werd er een aantrekkelijke pot voetbal op de grasmat tentoongespreid. Over en weer werden er kansen geschapen. Daarbij waren de bezoekers een stuk agressiever en had DFS het vooral daarom tijdens het eerste kwartier behoorlijk moeilijk. Na deze moeiza me vijftien minuten gelukte het Mar co Jonker om op links door te breken en bijna te scoren. Vervolgens kwam DFS wel steeds beter in het spel. In de drieëntwintigste minuut ge lukte het de gastheren op voorsprong BORDEAUX - Ondanks zijn neder laag bij de open Amerikaanse kam pioenschappen blijft Ivan Lendl voorlopig nummer een op de wereld ranglijst. De 29-jarige Tsjechoslo- waak verstevigde zijn positieve door een overwinning bij het Grand-Prix- toernooi van Bordeaux. Hij versloeg in de finale de als nummer twee ge plaatste Spanjaard Emilio Sanchez met 6-2, 6-2. - -v v. Wederom wist DFS de gecreëerde kansen niet optimaal te benutten in het duel tegen SPS. Defensief, zoals hier met Peter Fooy (l), zat het ook niet altijd solide in elkaar. (Foto: Joop van Houdt). te komen. Het begon bij de bezoeken de keeper die uit een corner de bal op pakte en hiermee tot buiten het straf schopgebied liep. Uit de toegekende directe vrije trap was het Leo Rijn berg die in eerste instantie in de muur schoot en in de rebound laag in de linkerhoek binnen knikkerde: 1-0. SPS ging vervolgens verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Hierdoor kre'eg DFS toch wel de nodige ruimte tot scoren, maar óf de passing was te laat óf de desbetref fende spits stond net buitenspel. ,,Deze situaties hadden we beter moeten uitbuiten", aldus Goedege buure na afloop. In de veertigste mi nuut kwam SPS dan toch op 1-1. Na een aanval over links kwam de bal op rcchs. Back Peter Fooy werd uit gespeeld waardoor de bal voorgezet kon worden. De inlopende Kees van Tiggelen verschalkte op zijn beurt DFS-keeper Edwin van de Zande: 1- 1. Na de hervatting bleef SPS door gaan, en was DFS niet voldoende bij de les. In de achttiende minuut maak te Leo Rijnberg op dertig meter van het eigen doel een overtreding. Uit de vrije trap wist SPS ineens de bal in de kruising te doen belanden: 2-1. Vlak hierna kopte Martin Kooman in de doel mond de bal verkeerd weg en viel de bal voor de voeten van een op ponent. Een achterstand van 3-1 was het gevolg. Voor SPS hoefde het vervolgens al lemaal niet meer zo en juist hierdoor kreeg DFS de nodige ruimte. Maar men verzuimde deze kansen stuk voor stuk af te maken. René Roon schoot in het zijnet en zag bij een an dere actie de bal via onderkant lat het veld weer inspringen. Jack van Rees kwam alleen voor de keeper cn kon deze niet passeren. Tbrwijl Leo Rijnberg een inzet van de doellijn ge haald zag. Hierbij moet derhalve ook opgetekend worden dat het geluk niet aan de zijde van DFS was.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7