n Kortsluiting in cv-ketel 'Kleding die niet past gaat dan weer terug naar de beurs Minderjarigen aangehouden voor diefstal bromfietsen Diefstal uit auto's Diefstal van paard Diefstal buitenboord motor Inbraak vakantiewoning Auto's opengebroken Brouwershaven Diefstal aanhangwagen Diefstal uit boot Brandje door afvoerpijp allesbrander Automobilist tegen boom vanwege overvliegende vogels Bromfietsers vallen over stuk hout op de weg Inbraak in gemeentehuis Nieuwerkerk Commissie algemene zaken Duiveland Mosselkotter Bru 27 voldoet aan zwaarste eisen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 oktober 1989 Nr. 24619 3 Het waren vooral jongere vrouwen met kleine kinderen die belangstelling hadden voor de kledingbeurs in de Blok kendoos te Brouwershaven. (Foto: Joop van Houdt). Kledingbeurs van de Brouwse Knutselclub had een omzet van 1100 gulden BROUWERSHAVEN - ,,Ik koop voor mijn kinderen kleding op de kledingbeurs omdat het lekker goedkoop is. Ik neem wel vaak dingen mee die niet goed blijken te passen. Maar dat is niet erg want die kleding gaat dan de volgende keer weer terug naar de beurs", aldus een van de vele moeders van kleine kinderen die haar slag sloeg op de kledingbeurs die zaterdagmorgen werd gehouden in de Blokkendoos te Brouwershaven. ZIERIKZEE - Na tips van enkele mensen die getuige waren van de overtreding kon de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland twee minderja rigen uit Zierikzee aanhouden die zich schuldig maakten aan het stelen van twee bromfietsen. De diefstal vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag bij de sluis aan de Havenweg te Zierikzee. De jeugdige dieven gingen er vandoor met twee bromfietsen die daar ston den geparkeerd, een Peugeot en een Mobilette. Uit een personenauto die stond geparkeerd aan de Havenweg namen zij een aantal cassettebandjes mee. De politie kon hen aanhouden aan de hand van tips van omstanders. Tijdens verhoor op het politiebureau bekenden de jeugdige dieven hun da den. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. De gestolen goederen konden grotendeels weer aan de rechtmatige eigenaren worden terug gegeven. De minderjarigen werden na verhoor weer op vrije voeten ge steld. NIEUW-HAAMSTEDE/SCHA- REND1JKE - Bij de politie kwamen twee meldingen binnen van diefstal uit personenauto's. Zondag tussen 24.00 en 10.00 uur werd de auto van P. H. H. uit Ulven- hout opengebroken. Het voertuig stond geparkeerd op de parkeer plaats bij een restaurant in Nieuw- Haamstede. De waarde van de ge luidsapparatuur die werd gestolen is onbekend. En dat laatste is ook het geval met de waarde van de autora- dio/CD-speler die in dezelfde periode werd gestolen uit de auto van M. H. E. C. uit het Duitse Mönchenglad- bach. Zijn auto stond geparkeerd aan het Baken te Scharendijke toen de diefstal werd gepleegd. RENESSE - Uit een weiland aan de Vroonweg te Renesse werd een warmbloed merrie ter waarde van 5000 gulden gestolen. Het paard is eigendom van G. K. uit Renesse. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de draad van de af rastering van het weiland doorge knipt en het paard meegenomen. Het dier heeft een zwarte kleur. Iedereen die inlichtingen kan vertrekken over de huidige verblijfplaats wordt ver zocht dat bij de politie te melden, te lefoon 01110-14055. SCHARENDIJKE - Uit de stalling van jachthaven Scharendijke werd een buitenboordmotor ter waarde van 2250 gulden gestolen. De motor is eigendom van L. J. van K. uit Den Haag. Het gaat om een Yamaha bui tenboordmotor. BROUWERSHAVEN - Zaterdag kwam J. C. van der L. uit Delft tot de onaangename ontdekking dat in de afgelopen weken is ingebroken in zijn vakantiewoning die op het bun galowpark Meeuwenstein in Den Os- se bij Brouwershaven staat. De dieven kwamen de vakantiewo ning binnen door het openbreken van een raam. Zij namen een kleurentele visie, een gourmetstel en een koffie zetapparaat mee. De totale waarde van deze goederen wordt geschat op ongeveer 1000 gulden. BROUWERSHAVEN - In de nacht van zaterdag op zondag werden in het vakantiebungalowpark bij Den Osse een aantal auto's opengebroken en spullen eruit gestolen. Tot nu toe kwamen bij de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland vier meldin gen binnen van gedupeerde autobe zitters, maar men verwacht er nog aanzienlijk meer. De mensen die tot nu toe aangifte deden waren drie Duitsers en een vakantiegast uit Rot terdam. De dieven namen uit hun auto's geluidsapparatuur mee en surfartikelen. De waarde van die ge stolen spullen bedraagt ongeveer 3500 gulden. NIEUWERKERK - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit de Oude Noordstraat te Nieuwerkerk een daar geparkeerd staande aanhang wagen gestolen. Het betreft een bruinkleurige aan hangwagen met het kenteken BX-55- HJ die eigendom is van het bedrijf •gebroeders R. uit Nieuwerkerk. De aanhangwagen was leeg en heeft een waarde van ongeveer 3500 gulden. Ie dereen die de aanhangwagen ergens signaleert wordt verzocht contact op te nemen met de Rijkspolitie Schou wen-Duiveland, telefoon 01110-14055. Tijdens de beurs werd voor 1100 gulden aan tweede handskleding ver handeld. Dat betekende voor de ini tiatiefnemers een winst van 247 gul den. Een bedrag dat is bestemd voor de Stichting Het Knutselhuis, in Brouwershaven beter bekend als 'de Knutselclub'. Een woensdagmiddag club waar wekelijks activiteiten wor den gëorganiseerd voor'kinderen tot twaalf jaar. De Knutselclub draait op tien vrijwilligers, negen vrouwen en een man die met zijn tweeën of drieën tegelijk de taak op zich nemen om op woensdagmiddag de Brouwse jeugd op een leuke manier bezig te houden. Woensdagmiddag naar Blokkendoos Volgens een van die vrijwilligsters, Hennie Alderlieste-van den End ko men wekelijks zo'n 20 a 30 kinderen op woensdagmiddag naar de Blok kendoos. Het kleine bedrag dat zij daarvoor betalen en de subsidie van de gemeente Brouwershaven zijn niet voldoende om de Knutselclub draai ende te houden. Daarom organiseert men sinds een aantal jaren in het voor- en najaar een kleding- en speel goedbeurs. Van dat geld worden extra activi teiten bekostigd. Zoals het organise ren van een huttehdorpweek in de zo mervakantie, een kindervoorstelling in de voorjaarsvakantie en een disco avond aan het eind van het seizoen. „Dit jaar hebben we geen hutten- dorpweek gehouden omdat er niet voldoende vrijwilligers beschikbaar waren om te helpen. Maar we hopen dat Volgend jaar wèer wel te kunnen doen. Het is wel zo dat we dan een nieuwe lokatie moeten vinden want het oude sportveld waar we tot nu toe terecht konden is bijna helemaal verdwenen door de werkzaamheden voor het opnieuw aanplanten van de stadswallen en het Slingerbos", al dus Hennie Alderlieste. De kleding voor de winterkleding- en speelgoedbeurs die zaterdag werd gehouden kwam bijeen via een op roep in de krant. De hoeveelheid kle ding die deze keer werd ingeleverd was wat minder dan gebruikelijk maar de belangstelling van kopers was bijzonder groot. „Voor half tien vanmorgen stond al een hele groep mensen te wachten tot de beurs be gon. Het eerste uur was het heel erg druk, daarna werd het wat minder". Kinderkleding Hoewel op de beurs zowel kleding voor kinderen als volwassenen kon worden gekocht was de belangstel ling voor kinderkleding veruit het grootste. Moeders van kleine kinde ren keurden, snuffelden, pasten en kochten kleding. „Kleding voor vol wassenen loopt niet zo Er was vooral veel belangstelling voor kinderbroe ken, truien, jacks en winterjassen". Volgens de organisatoren was de meeste kleding die werd aangeboden van goede kwaliteit en schoon. „En kele dingen zagen er niet goed uit. Maar dat leggen we niet op de beurs. Dat stoppen we gewoon terug in de zakken". „Ik ben eigenlijk te laat", stelde een jeugdige koopster spijtig vast. „Je moet vroeg komen en dan gelijk handenvol met spullen nemen die je wat lijken want anders vis je achter het net. Wat je niet kunt gebruiken leg je dan later weer terug". Haar aankopen bestonden uit een winter jack, een balletpakje, majo's en broe ken. „Ik koop ook altijd nieuwe spullen voor mijn kinderen hoor. Dit is wat ze extra krijgen en dat vinden ze heel leuk". De kleding werd aangeboden voor een prijs die door de eigenaar werd bepaald. Bij verkoop ging daarvan tien procent af voor het Knutselhuis. Terwijl een koper tien procent meer betaalde dan de op de kleding aange geven prijs. Ook dit bedrag was be stemd voor het Knutselhuis dat op deze manier 20 procent van de prijs van elk verkocht kledingstuk ont ving. De kleding die niet werd ver kocht kon weer terug worden opge haald door de eigenaren. Volgens een van de vrijwilligsters van de Knut selclub, M. van de Weele lag de op brengst van 247 gulden ongeveer ge lijk met wat men tijdens eerdere beurzen binnenkreeg. RENESSE - Uit de boot van E. R. uit Renesse die stond gestald in een winterstalling te Renesse werden goederen gestolen, waarvan de totale waarde meer dan 12.000 gulden be draagt. Bij de diefstal werd een overle- vingspak, een waadpak, zendappara tuur, een compas, een handlamp, drie zwemvesten en twee stootwillen ge stolen. SCHARENDIJKE - Leden van de de familie Den B. uit Scharendijke slaagden erin zelf het brandje te blussen dat in hun schuur ontstond. Zij hadden tijdig in de gaten dat en kele strobalen begonnen te smeulen. Dat kwam doordat de afvoerpijp van de allesbrander die door de schyur heen loopt erg heet werd. De stroba len in de schuur die er tegen aan la gen dreigden daardoor vlam te vat ten. Maar men kon het dreigende gevaar tijdig de kop indrukken door het smeulende stro te blussen. NOORDWELLE - Een stel over vliegende vogels zouden de indirecte oorzaak zijn geweest van een eenzij dig ongeval op de Stoofweg bij Noordwelle waarbij de auto van W. J. uit Heerde, een een boom en een ver keersbord totaal wertlen vernield. Het ongeluk gebeurde vrijdagmid dag om ongeveer 15.45 uur toen W. J. met zijn auto over de Stoofweg reed. Doordat hij naar zijn zeggen werd af geleid door een aantal overvliegende vogels schoot hij met zijn auto over de weg heen naar links. Hij kwam in een slip terecht, botste tegen een ver keersbord, schoot het fietspad over en kwam tegen een boom tot stil stand. De klap waarmee dat gebeur de was zo hard dat de boom als ver nield moet worden beschouwd. Dat was ook het geval met de auto. Dank zij de kreukelzone in zijn auto kwam W. J. er toch zonder verwondingen vanaf. ZONNEMAIRE - Een stuk hout van een bij anderhalve meter dat ver moedelijk van een auto was afgeval len was de directe oorzaak van een ongeval op de Blooisedijk te Zonne- maire waarbij twee bromfietsen ge heel werden vernield en een persoon gewond. Het ongeluk gebeurde zaterdag avond om ongeveer 19.30 uur. Volgens een woordvoerder van de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland was het stuk hout dat op dat tijdstip op de Blooisedijk lag vermoedelijk een dakdeel van een huis. In elk geval merkte J. van de V. uit Dreischor, die met zijn bromfiets over die weg reed, het obstakel niet tijdig op. Hij ging omver toen hij er tegen reed en de achter hem rijdende H. van de W. uit Scharendijke viel met zijn bromfiets weer over hem heen. H. van de W. werd daarbij licht gewond en werd ter plaatse behandeld door een huis arts. De bromfietsen waren allebei total loss. De politie verzoekt ieder een die nadere inlichtingen kan geven over de herkomst van het stuk hout even te bellen, 01110-14055. NIEUWERKERK - Namens het be stuur van de gemeente Duiveland deed F. C. D. uit Nieuwerkerk bij de politie aangifte van inbraak in het gemeentehuis aan de Kerkring te Nieuwerkerk. De inbraak vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag. Onbeken den verschaften zich toegang tot het gemeentehuis door een raampje te forceren. Daardoor ontstond schade maar uit verder onderzoek is geble ken dat de die(ven) niets hebben mee genomen. Wel hebben zij diverse ka mers in het gemeentehuis doorzocht. NIEUWERKERK - Bouwplannen en bestemmingsplannen. Dat zijn twee zaken die aan de orde komen op de vergadering van de commissie al gemene zaken van de gemeente Dui veland die gehouden wordt op don derdag 5 oktober. De vergadering begint om 16.30 uur. Op de agenda een voorstel tot wijzi ging van het bestemmingsplan Kom Nieuwerkerk. Verder komt op de commissievergadering aan de orde de verkoop van grond aan E. J. Timmers uit Nieuwerkerk en een voorstel tot wijziging van het bestemmingsplan Kom Oosterland. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Advertentie WÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊtÊÊÊÊÊ S-BQIL C INSTALLATIEBEDRIJF D EU R LOM 1046255 SCHUDDjBËURS TEL. 011 Vervolg van pagina 1 voor Mosselkwekers. Hekman haalde een oude Katwijker visser aan toen hij sprak van de vangst die wel van beneden komt maar die van boven ge kregen wordt. Hij wenste de familie veel zegen, goede vangst en behouden vaart toe. Ben Schot, plaatsvervan gend voorzitter van Zevibel, sprak van een thuiswedstrijd voor Maas kant. Naast vreugde over zo'n mooi Zeeuws schip vroeg hij zich bezorgd af in hoeverre er straks nog netten uitgegooid kunnen worden op de Waddenzee: „In hoeverre zal het Wad in de toekomst voor menselijke acti viteiten gesloten worden verklaard?" Hij stelde wel dat Zevibel zich in deze kwestie strijdbaar zal opstellen. Wolfert Okkerse, voorzitter van de Vissersvereniging Algemeen Vissers- belang, vond het schip een kroon op het werk van de bouwer: „Het straalt degelijkheid en kwaliteit uit". Hij noemde de nu bloeiende bedrijfstak van vitaal belang voor Bruinisse. Hij wenste schip en bemanning Gods ze gen en behouden vaart. Dies de Ron de sprak er in z'n dankwoord z'n ver wondering over uit dat er zoveel kan veranderen in enkele generaties. De grondlegger van het bedrijf, grootva der Dingeman, kon het hoofd nauwe lijks boven water houden. Maar door keihard werken, ook van diens zonen Jaap en Arjaan, is het bedrijf geko men tot wat het nu is. Naast de vele vindingen die Maas kant al doorvoerde op de Zeeuwse mosselkotters, zoals de pneumatische lier en het vanuit de stuurhut bedie nen van de bokken, was ook op de Bru 27 weer een novum ingevoerd. Twee korte straalbuizen zorgen er niet alleen voor dat de trillingen tot een minimum zijn gereduceerd maar bovenal zorgen de straalbuizen voor een bundeling van krachten in het weggeslagen Water. Op de straalbui zen is patent aangevraagd. De kotter is 36,45 meter lang, 9 meter breed en heeft een diepgang van 0,65 meter. Maaskant bouwde twee Cummins hoofdmotoren van elk 430 pk in en twee hulpmotoren voor vislier en spoelpomp. Vindingen Een andere vinding van Maaskant is de gepatendeerde mastconstructie welke is voorzien van een bokken- uitzetsysteem. Produktverwerking is geheel bedienbaar vanuit de stuur hut. Stuurhut, keuken en beman- ningsverblijven zijn hypermodern maar smaakvol ingericht. Keuken o.a. met magnetronoven, keramische platen, koel- en diepv.rieskast (Gebar, Nieuwe-Tbnge), de stoffering (Brink man, Bruinisse) terwijl de betimme ring is uitgevoerd door Ytama, Stel lendam. Een hypermodern schip welke al vooruit loopt op de milieu wetgeving doordat een bilgewaterrei- niger de verontreinigdheden opslaat in een sludtank van 2000 liter. Een feestelijke overdracht die samenviel met de 25e verjaardag van Annema- rie de Ronde, vrouw van Theun, en dat was dubbel feest. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.00 uur: 01110-16551 of 01113-1766. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar t 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. DREISCHOR - Zondagmorgen om ongeveer kwart voor tien moest het korps Dreischor van de brandweer Brouwershaven in actie komen voor een brand in de cv-ruimte van C. L. uit Dreischor. Volgens de brand weercommandant van het korps Dreischor, J. de Jonge onstond de brand doordat de trafo in de cv-ketel over verhit werd waardoor kortsluiting ontstond. De cv-ketel was twee jaar oud. De cv-ruimte op de zolder van het huis aan de Weststraat stond snel in lichterlaaie. Het vuur werd door brandweercommandant De Jonge, die naast de woning woont waar de brand was, snel geblust met een poederblusser. Doordat de cv-ruimte kon worden afgesloten kon de brand worden ingedamd. De brandweerlieden van het korps Dreischor ver richtten de verdere bluswerkzaamheden. Het korps Brouwershaven van de gemeentelijke brandweer be hoefde niet in actie te komen. De omvang van de schade door de brand is niet bekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3