'Missis Zierikzee' zet vraagtekens bij actie Laatste kringwedstrijd van het groenseizoen NIEUWSBODE J eug-dkampioenschappen in een beslissend stadium Moeilijke zege Nola Boys: 5-3 Ajax mist Roy en Vink Aanvulling programma voetbal HSV De Krabbe je verzekeren dat je als een halve dokter van zo'n cursus af komt". Het grootste verschil tussen fy siotherapie en een sportmassage is, volgens Bella de Vos, dat zij voor 90% preventief werk doet, terwijl een fysiotherapeut puur curatief, oftewel genezend bezig is. Naast het diploma sportmassa ge A en B, heeft de Zierikzeese te vens nog vervolgcursussen gedaan zoals: applicatie, bindweefselmas sage, voetreflexm^ssage en slik- badtherapie. In de pen zit nog een cursus pedicure. „Rijk wordt je er niet van, want die cursussen op zich zijn al be hoorlijk duur en ook de aanschaf van de diverse apparaten kost het een en ander. Ik doe het vooral omdat ik het gewoon hartstikke leuk vind", klinkt het overtuigd. Haar eerste 'werkgever' was ei genlijk atletiekvereniging Delta Sport, alwaar Bella de Vos het on- teveer één jaar heeft uitgehou- en. Omdat er in haar ogen toen- dertijd niet voldoende waarde ring bestond voor haar werk is ze daar weggegaan. Bij de W Zierikzee is dat geheel anders. Bella de Vos heeft haar draai inmiddels weten te vinden en maakt als gewaardeerde des kundige onderdeel uit van de roodzwarten. Ze heeft het volste vertrouwen van de hele groep en wordt dientengevolge meerdere malen geconfronteerd met onder andere de privé-probleempjes van verschillende spelers. Bella de Vos is dan ook iemand die goed kan luisteren en ontzettend meeleeft met het Zierikzeesche vlagge- schip. „Als er wel eens een jongen van ons hard wordt aangepakt moet ik mezelf beheersen anders zou ik zo het veld inrennen", aldus 'missis Zierikzee'; die als enige vrouw actief in het elftal, terecht deze titel mag dragen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 september 1989 Nr. 21618 Scheidsrechters moeten veel sneller ingrijpen ZIERIKZEE - Alle koplopers van de drie zaalvoetbalklasses zijn tot nu toe nog steeds ongeslagen. Eerste klasser Nola Boys staat het stevigst op kop en heeft momenteel vijf pun ten voorsprong op het team van De Steeg, dat trouwens eveneens nog geen enkel duel heeft verloren. Hoe wel Nola Boys de recentelijk gespeel de wedstrijd tegen promovendus WIK met 5-3 won, speelde men de slechtste wedstrijd tot nu toe. „Het was gewoon een zootje vanavond", moest coach Rob Holm, dankzij de winst toch wel glimlachend, opmer ken. „Er werd vanavond te individueel gespeeld, het liep niet. Maar de druk wordt ook groter, want we zijn nog steeds ongeslagen en dat wil je graag zo houden. Er wordt dan al wel over een kampioenschap gesproken, maar daarvoor is het toch nog te vroeg. De meeste teams waartegen we tot nu toe hebben gespeeld waren nog niet compleet, zodat we halverwege de competitie waarschijnlijk toch nog wel enkele puntjes zullen laten lig gen", aldus Holm na afloop. Veldoverwicht Mede door enkele goede reddingen van Nola-keeper Johan Holm kon WIK met de grootste moeite van de gelijkmaker afgehouden worden. Zelfs toen de koploper een optisch veldoverwicht had vanwege opgeleg de strafminuten, kon Nola Boys dit vooralsnog niet uitbuiten. Te indivi duele acties, te gehaast spel en daar bij ook weinig geluk speelde de man nen van coach Rob Holm grote par ten. Zoals gezegd, Alfred Koster bracht vlak voor tijd de verlossende goal: 5-3. Ie klasse Toren Boys-Nola Boys 0-3 WIK-Stella Boys 1 2-2 Rijsch. Delta-Sp.huis Z.zee 8-4 De Steeg-Sp.surf Jonker 4-2 Schorpioen-De Steeg 0-5 Mevo-Toren Boys 6-9 Nola Boys-WIK 5-3 Stella Boys 1-Rijsch. Delta 3-1 Nola Boys 7 7 0 0 14 32 - 10 De Steeg 5 4 1 0 9 15 - 5 Stella Boys 1 7 3 2 2 8 19 - 12 Sp.surf Jonker 7 4 0 3 8 19 - 21 Sp.huis Z.zee 6 3 0 3 6 25 - 32 Toren Boys 7 3 0 4 6 27 - 29 WIK 7 2 1 4 5 27 - 21 Rijsch. Delta 7 2 1 4 5 18 - 24 Mevo 6 2 0 4 4 28 - 32 Schorpioen 7 0 1 6 1 9-33 2e klasse Dakkie's bar-Bijmakelaardij 3-2 De Keien-PTT 8-4 Garage Slager-FC Kerkwerve 4-4 Coen Honig 1-Pinky Boys 4-6 Zeelandia-Coen Honig 1 3-5 Dreischor-Dakkie's bar 1-6 Bijmakelaardij-De Keien 6-5 PTT-Garage Slager 1-3 Dakkie's bar 7 5 2 0 12 34 - 16 Bijmakelaardij 7 4 1 2 9 27 - 19 Coen Honig 1 6 4 0 2 8 23 - 17 Pinky Boys 7 4 0 3 8 26 - 27 FC Kerkwerve 6 3 1 2 7 18 - 17 Garage Slager 7 3 1 3 7 24 - 27 Dreischor 7 3 0 4 6 13 - 23 De Keien 7 2 1 4 5 28 - 30 PTT 7 2 1 4 5 22 - 24 Zeelandia 7 0 1 6 1 10 - 25 3e klasse Neffen d'Eule-Braber groenv. 12-5 Droptiek Pass.-De Roo&Fossen 4-7 Coen Honig 2-L O 3-7 Knippie-PJZ 2-0 PZEM-Knippie 0-5 Stella Boys 2-Neffen d'Eule 4-11 Braber groenv.-Droptiek Pass. 4-3 Neffen d'Eule 7 7 0 De Roo&Fossen 7 6 0 Knippie 6 4 0 Stella Boys 2 7 3 2 PZEM 7 3 2 L O 6 3 0 Braber groenv. 7 2 1 Coen Honig 2 7 2 0 PJZ 7 0 2 Droptiek Pass. 7 0 1 Hoofdschuddend Ook de Nola-spelers zelf hadden tijdens het duel tegen WIK in de ga ten dat het niet zo lekker liep. Stuk voor stuk kwamen zij bij een wissel hoofdschuddend naar de kant. Lange tijd bleef de stand op 4-3 hangen en kreeg WIK de meeste kansen op de gelijkmaker. Alfred Koster scoorde uiteindelijk, na diverse gemiste kan sen van onder andere Wim Ravia, Henry Koster en Johnny van Beve- ren, kort voor het einde de verlichten de treffer. WIK verzette zich twee keer twin tig minuten met hand en tand tegen het sterker geachte Nola Boys. Reeds na vijf minuten stond WIK derhalve al op een 0-1 voorsprong, via een doelpunt van Marco Ganzeman. Wim Ravia bracht de gelijkmaker op de borden: 1-1. Maar wederom mondde de werklust van WIK uit in een voor sprong. Dit keer van de voet van Ri chard Verhage: 1-2. Johan Jongejan bracht de stand weer gelijk (2-2), terwijl Wim Ravia met een afstandsschot voor het eerst een' voorsprong voor Nola Boys reali seerde. In de achttiende minuut van de eerste helft vergrote Johnny van Beveren de voorsprong, middels een mooi lobje over de uitkomende WIK- keeper Wim van de Klooster. Na de hervatting scoorde Jan-Kees Ha- gesteijn binnen de minuut het derde WIKse doelpunt. 4-3. Programma Onderdak, 02-10: L O-PJZ; Sport- huis Zierikzee-Sport Surf Jonker; FC Kerkwerve-Pinky Boys; Neffen d'Eule-PZEM; Tbren Boys- Schorpioen; Dakkie's bar-Zeelandia. Tweede bekerronde, 04-10: Stella Boys-Nola Boys; De Keien-Pinky Boys; FC Kerkwerve-Droptiek Passa ge; Sport Surf Jonker-WIK; Rijschool Delta-PTT; Zeelandia-Stella Boys 2; Dakkie's bar-Tbren Boys. 2 6 -1 0 14 64-22 1 12 44 - 20 2 8 20 - 19 2 8 28-23 2 8 21-27 3 6 21-23 4 5 20 - 29 5 4 22-34 5 2 15-34 6 1 18-42 ZIERIKZEE - Als iedereen heel eerlijk is en bij zichzelf te rade gaat, is een grootscheepse geldverslindende actie als 'Blessures Blijf Ze De Baas' je reinste waanzin. De jeugd kan hiervan misschien nog wel iets leren, maar de praktijk is toch dat zij juist de kunst afkijken bij de 'groten'. Het is eigenlijk zo eenvou dig. Zorg voor een goede warming-up en cooling-down, eii trap elkaar tijdens wedstrijden niet moedwillig onder de zoden. Tevens heeft de scheidsrechter in dit laatste geval een levensgrote inbreng. Scheidsrechters moeten veel sneller ingrijpen bij overtredingen, dat is naar mijn idee de beste preventie", is de me ning van sportmasseuse Bella de Vos, verzorgster bij de VV Zierikzee. Hierbij roept zij, als voorbeeld, in herinnering de jongste wedstrijd van Zierikzee tegen Goes, waarbij arbiter Nieweg veel teveel toeliet. Sinds een tweetal jaren heeft Bella de Vos toch wel het vertrou wen van de groep gekregen en kreeg ze ook steeds meer verant woordelijkheden naar zich toege schoven. „Als ik vind dat iemand niet mag voetballen of trainen waarschuw ik ze daarvoor en overleg dan met de trainer. De laatste jaren wordt er steeds beter naar mij geluisterd, en wordt mijn advies meestal wel opge volgd". In tegenstelling tot vijf seizoe nen geleden, heeft Bella het nu ook steeds drukker gekregen. Bij na het gehele elftal krijgt zij vóór, en na, een wedstrijd onder han den. Gemiddeld moeten er vier spelers worden gemasseerd, ter wijl van zes Zierikzeese sterren de diverse gewrichten cq. lichaams delen moeten worden ingetaped. Kneusjes ZEIST - Ajax zal zondag in de com petitiewedstrijd tegen FC Utrecht niet kunnen beschikken over Brian Roy en Marciano Vink. De tuchtcom- missie van de KNVB schorste Roy voor drie wedstrijden in verband met het inkomen met een gestrekt been op een tegenstander in het duel met MVV, dat op 27 augustus werd gespeeld. Roy kreeg bovendien een boete van 200 gulden opgelegd. Vink is in afwachting van de defini tieve uitspraak voorlopig geschorst naar aanleiding van de rode kaart, die hij afgelopen zondag in de wed strijd Volendam-Ajax kreeg. Reserve 2e klas A: Dauwendaele 2- Meeuwen 3; SKNWK 2-DFS 2; Wol- faartsdij-k 2-Duiveland 2; Rillandia 2- Heinkenszand 2; Nieuwland 2-GPC 2. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de laatste competitiewedstrijd van de hengelsportvereniging De Krabbe bij de Westbout te Westerschouwcn werden door de zeventwintig deelne mers zeven bovenmaatse botten ge vangen. Winnaar werd D. van der Bijl met 1203 gram. De eerstvolgende wedstrijd voor le den van de HSV DeA Krabbe vindt plaats op het strand bij Ellemeet en begint 's morgens om 08.00 uur. De uitslag van de jongste wedstrijd was als volgt: 1) D. van der Bijl, 1203 gr; 2) M. van der Wielen, 1005 gr; 3) J. Hart, 476 gr; 4) K. van der Velde. 443 gr; 5) W. Wandel, 347 gr. „Zo'n actie is helemaal niet no dig. Iedere voetballer weet waar het aan ligt. De meeste blessures, zo'n zeventig procent, komen door te hard spel en niet door een slech te warming-up of zo. Nee, ik vind die actie overdreven. Ze kunnen dat geld beter besteden aan de op leiding van goede trainers en be geleiders voor het jeugdvoetbal", is het eerste wat opkomt bij ver zorgster Bella de Vos, als reactie op de actie 'Blessures Blijf Ze De Baas'. 'Waterdraagster' De 'waterdraagster' van de VV Zierikzee is nu alweer voor het vijfde seizoen als verzorgster ac tief bij het eerste elftal. Nadat Bella de Vos in mei 1985 het diplo ma Sportmassage behaalde, kon zij in augustus bij Zierikzee be ginnen. „Zierikzee had toen nog nooit een verzorger gehad, dus in het begin was het een beetje on wennig en had ik amper wat te doen. Het eerste seizoen heb ik ge loof ik alleen maar pleisters lopen uitdelen". jes zitten kon Bella de Vos dit niet met zoveel woorden beamen. „Wel zijn het meestal elke week dezelf den die een massagé écht nodig hebben, zoals bijvoorbeeld Theo Wittenberg". Blessui-es komen ook voor bij zowat iedereen. Patrick de Broekert echter, en trouwens ook de dit seizoen naar Kloetinge vertrokken doelman Peter Noor- dij ke, lopen opvallend weinig tot geen blessures op. „Hoe dat komt? Nou ik denk dat die jongens stevig in elkaar zitten", glimlacht Bella. Als ie mand inderdaad een blessure heeft, is dit door 'missis Zierik zee' ter plaatse heel snel te consta teren. „Soms roepen ze wel eens van 'ik heb wat gebroken' of 'er is vast een spiertje gescheurd'. Ze ker als ze op dat moment slecht spelen willen ze wel eens insinue ren en graag het veld verlaten. Maar ik voel al heel snel of ze te recht ergens last van hebben". Sportmasseurs, en uiteraard (misschien zelfs nog wel meer) - masseuses, worden heden ten da ge nog enorm ondergewaardeerd. Vooral veel fysiotherapeuten spre ken op een laatdunkende toon over deze groep 'collega's'. „In het begin had ik het er nogal moeilijk mee, maar nu lach ik ze eigenlijk uit. De meesten weten gewoon niet wattsportmassage inhoudt. Ik kan Op de vraag of er onder de beste elf van Zierikzee nog echte kneus- Bella de Vos in actie. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De jeugd kampioenschappen tennis van Schouwen-Duiveland zijn na een vol weekend en enkele doordeweekse par tijtjes in een beslissend stadium. Aanstaand week end worden op de Bruse banen de halve en de fina les gespeeld en zullen de sterkste jeugdspelers en - speelsters van Schouwen- Duiveland bekend zijn. De Bru-Tèn tekent dit jaar voor de organisatie. Martijn Bij de Vaate uit Zierikzee zou volgens de plaatsing als sterkste bij de jongens tot en met 17 jaar uit de bus moeten komen. Hij won inmid dels van plaatsgenoot Winfred de Kreuk en staat in de halve finale. Daarin zal hij het op moeten nemen tegen Vincent van Toledo van Scelve- ringhe die na een knappe overwin ning op Jan Cees van der Stigchel van Bru op gelijke hoogte staat met Mar tijn. Tweede De tweede geplaatste Patrick Meul- dijk van TV Westerschouwen schakel de Harold van den Berg uit. Bij de meisjes tot en met 17 jaar wérd Patri cia Kort uit Zierikzee getipt als po tentieel kampioen. Tweede geplaatst staat Berbel Korenhof van TV Duive- land. Maar plaatselijk favoriet Lian- ne de Looff en Femke Clerx uit Zie rikzee zullen er alles aan doen roet in het plaatsingsschema te strooien. Beiden schakelden Duivelandspeel- sters uit, respectievelijk Roelfke Bij kerk en Rebecca Vleeshouwer. In sommige gevallen zie je ook bij tennis dat de appel niet ver van de boom valt. Robert Kort van TV Wes terschouwen staat eerste geplaatst bij de jongens tot en met 14 jaar ter wijl Emile Wielaart uit Bru tweede staat. Beiden staan reeds in de halve finale door winst op Niels Habraken en Rinco Soesman. Johnny Otte van De Bru-Tèn boekte al twee overwin ningen om zo ver te geraken. Bij de meisjes tot en met 14 jaar staat Berbel Korenhof van Duiveland eerste en Cathalijn Schotte van Zie rikzee tweede geplaatst. Dit schema is inmiddels tot de kwart finale ge vorderd. Daarin staan naast de twee geplaatsten ook Marloes Deering, Femke Clerx, Esther Roth, Maartje Wehrmeijer, Elsje van Beek en Car- lien Kok. Bij de jongens en meisjes tot en met II jaar werd in poules ge speeld terwijl de poule-winnaars door gaan naar een afvalschema. Bij de jongens werden poulewin naars Johnny Otte, Jan Kees van der Doe, Theunis H van den Berge (allen Bru) en Peter Quist en Brian van Geer uit Zierikzee. Johnny staat eer ste en Brian tweede geplaatst. Bij de meisjes zijn poulewinnaars Denise van Rooy Westerschouwen, Maartje Wehrmeijer en Marloes Deering, bei den van De Bru-Tèn. Brian van Geer wist tijdens de voorrondes van de Sch'ouwen-Duivelandse jeugdkampioenschappen*ook als poule winnaar uit de bus te komen. NOORDGOUWE - De LR en PC Bru uit Oosterland hielden, op het oefen terrein van De Schouwse Ruiters aan de Groeneweg te Noordgouwe, de laat ste kringwedstrijd van dit groenseizoen. Het pony- en twee paardencombina- ties, allen nog uitkomende in de B-klasse (zowel dressuur als springen) probeerden om voor de ogen van de geroutineerde juryleden mw. Bustraan- Tuynman (de heersende Zeeuwse kampioende in de dressuur zowel in- als out door) en de heer N. C. van Exel uit Willemstad, de winstpunten en de promo tie te behalen. Bij de pony's was Saskia der Wedu wen met Lady van De Schouwse Rui ters in Ring 1 de sterkste. Met 129 punten kaapte ze de oranje rozet weg voor de neus van Marit de Vrieze, haar clubgenote, die met haar nieuwe pony Dvorak een geslaagd debuut maakte door 127 punten te scorén. De 3e prijs kende mw. Bustraan toe aan Annemarie Schalkwijk met Anouska van „Bru". De verdere winstpunten gingen naar Leonie Klompe met Fol ly (123 pnt.), haar Schouwse Ruiter clubgenote Wendy Bruens met Secret Power (die eindelijk ook een ver diend winstpunt bemachtigde door 120 punten te behalen) en naar de Bru amazones Vanessa Evers/Johnny en Bibi Geertse/Bonny die beiden ook 120 punten op de startcoupon lieten noteren. Dvorak. De 124 punten van haar wa ren er 3 meer dan het totaal van Bibi Geertse en haar pony Bonny die dus de 2e prijs mocht afhalen. In het springen was er maar één combinatie die het parcours van An ton Hanse foutloos rondde; Leonie Klompe met Folly van de Schouwse Ruiters kwam die eer toe. Bij de po ny's kon ze afgetekend le worden om dat Sandra v. d. Velde met Sheila 17lh fout liet noteren en Saskia der Wedu-*- wen met Lady en Lenny den Boer met Rapid werden gediskwalificeerd, doordat hun pony's tot 3 keer toe wei gerende een hindernis te springen. Bij de paarden ging de strijd om het „oranje" tussen Corry Krabbe met Vicky en Monique v. d. Werve met Bellina. De sportieve strijd be sliste Monique v. d. Werve zowel in ring 1 als ring 2 in haar voordeel. Bij mw. Bustraan scoorde ze 127 punten (Corry Krabbe 116 pnt.) en bij de heer Van Exel 124 punten. Corry bleef daar steken op 118 punten. Door dit resultaat promoveren Monique en Bellina naar de L-klasse. Corry Krab be is daar nog slechts één winstpunt vanaf. Bij de pony's ging in de 2e ring de le prijs wel naar Marit de Vrieze met Bij de paarden kwamen zowel Ari- anne Hanse met Dante als Jaap Rent meester met Zohair wel over alle hin dernissen doch de foutenlast (Arian- ne 10 Vi fout en Jaap 8 fout) die ze on derweg opliepen was te hoog om een winstpunte te mogen incasseren. Door de minste fouten te behalen kon Schouwse Ruiter Jaap Rentmeester de oranje rozet gaan afhalen. Mw. Hanse-v. d. Velde, de voorzitter van Bru reikte samen met de jury's de rozetten uit, dankte iedereen voor zijn/haar komst en wenste elk een goed indoorseizoen toe, dat 1 oktober al weer van start gaat. f i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7