Projectgroep speerpunt Brouwersdam is een feit Duiveland wijst begroting bibliotheekvoorziening af Bruinisse op de bres voor premieregeling1 zeemijnen Oii LtSu C Zierikzee-VOAB DE ZIERIKZEESCHE COURANT SUZUKI Autobedrijf ISTA wt- p& Biir ZIN IN SNEEUW? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24618 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Jaarverslag Pc-privé-project Mijmeringen Sport Het jaarverslag van de Zierikzeese musea is verschenen. (Pag. 2). Onderwijzend personeel van de openbare ba sisschool gemeente Duiveland kan meedoen aan pc-privé-project. (Pag. 3). Mijmeringen langs de waterkant. (Pag. 2). Laatste kringwedstrijd van het groenseizoen. (Pag. 7). De bibliotheken zijn de enige plaatsen ter wereld, waar dwaling rustig slaapt naast de waarheid. P. Cl. v. Boiste J. B. Ventevogel installeerd projectgroep in gemeentehuis Scharendijhe SCHARENDIJKE - In het gemeentehuis van Midden- schouwen te Scharendijke is de Projectgroep Speerpunt Brouwersdam officieel geïnstalleerd. Dit gebeurde door J. B. Ventevogel, lid van gedeputeerde staten van Zee land met de portefeuille recreatie en toerisme. „Het tot standkomen van het speerpunt Brouwersdam is een zwa re bevalling geweest", begon Ventevogel de installatie van de werkgroep. regelen van de dagrecreatie, de nood zaak tot het regelen van het wildkam- peren en de verkeersontwikkeling van de route Dammenweg-Brouwers- haven en de ontsluitingsroute Ramp- weg-Helleweg. Ook moet er rekening gehouden worden met de kwaliteitsverbetering van de aanwezige verblijfsrecreatie en de verkeerssituatie aan locatie Rampweg. En de aan te brengen grens tussen Renesse en de Grevelin- gen-Zuidkust. Een belangrijk onder werp wat bij de planontwikkeling niet vergeten mag worden zijn de in het gebied liggende natuurgebieden, de landschappelijke aankleding en aanpassing en de recreatie-beleidsno ta van de gemeente Middenschouwen en Westerschouwen. Nadat de installering van de pro jectgroep een feit was, werd er door burgemeester W. den Boer een dank woordje gesproken. „Graag wil ik te rugkomen op het begin van Uw toe spraak, dat dit speerpunt een zware bevalling is geweest. Ik ben daarom blij te kunnen melden, dat het echt paar recreatie, geboren toerisme er een nakomertje bij heeft, namelijk Brouwersdam", begon Den Boer zijn toespraak. Den Boer is zich er van bewust dat het laten draaien van de projectgroep een hele klus zal zijn maar dat alles op alles gezet zal worden om het tot een succes te maken. Hiermee vraagt hij ook de medewerking van alle in de projectgroep aanwezige instanties. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's In de vers geïnstalleerde project groep zijn de provincie Zeeland, de gemeente Middenschouwen, de ge meente Westerschouwen, de rijkscon sulent voor openluchtrecreatie, de rijksconsulent economische zaken en de Kamer van Koophandel vertegen woordigd. Samen onderzoeken zij de mogelijkheden van het speerpunt Brouwersdam. Naar aanleiding van de uitslagen van de onderzoeken ma ken zij een beleid. Tijdens het maken van dit beleid worden de criteria van het provinciaal b.estuur meegeno men. Door in het gebied rond de damaan- zet Brouwersdam mogelijkheden te scheppen voor sportieve en actieve vacanties, die gecombineerd kunnen worden met goedkope logiesmoge- lijkheden, wordt een aanzet gedaan tot de versterking van het traditione le toeristische product van Zeeland, de kustvakantie. „Het is dan ook de bedoeling dat het speerpunt een aan vullend en versterkend karakter krijgt. Wat niet inhoudt dat er bij voorbeeld nog een Port Zélande bij moet komen", aldus het lid van ge- dupteerde staten. Aanwijzing Met de aanwijzing als speerpunt moet volgens Ventevogel naar een oplossing gezocht worden, om aan Advertentie SAMURAI al vanaf f 19.995,- St. Joostdijk 41 - Oosterland 01114-1495 het te kort aan standplaatsen op kampeerterreinen een einde te ma ken. Dit om het wildkamperen tegen te gaan. Dit kan zowel in de plannen van de gemeente Middenschouwen als Westerschouwen worden betrok ken. Een ander onderdeel van het speerpunt is een oplossing bieden voor knelpunten tussen natuur/land schap en verblijfsrecreatie in de Westhoek van Schouwen-Duiveland. Daar er zich in het gebied van het speerpunt allerlei ontwikkelingen voor (gaan) doen en waarover nu ter plaatse beslissingen genomen wor den zonder dat hierover overleg heeft plaats gevonden, wil Provinciale Staten een overlegvorm waarin de thema's aan' bod komen. Tijdens het overleg hebben de leden te maken met uitgangspunten die door Provin ciale Staten zijn bepaald. Zo moet het aspect van een landelijke inpas sing grote aandacht hebben en zal de opzet vil aankleding zo moeten zijn dat het gebied tussen Renesse en Kabbelaarsbank niet onverantwoord vol raakt met recreanten. Een ander uitgangspunt is dat de aanzet van de ontwikkeling van het speerpunt een aanvullend en verster kend karakter moet hebben op het omringende gebied. Ook aan de ont wikkeling van de verkeersituatie in het gebied moet aandacht geschon ken worden. Bij het tot standkomen van de projectgroep werd voorop ge steld dat betrokkenheid van beide ge meenten, te weten Middenschouwen en Westerschouwen, gewaarborgd dient te zijn. Dit omdat Westerschou wen gezien de toeristische en recrea tieve functie van deze gemeente, ge wenst is binnen de bespreking van de projectgroep. Dit gezien de nauwe re latie tot de speerpuntontwikkeling van Neeltje Jans. Het doel van de projectgroep is een oplossing bieden aan de bestaande knelpunten en inhoud geven aan on der andere seizoensverlenging. Dat met de plannen die gemaakt worden de kwaliteiten en het karakter van het gebied niet aangetast worden en dat tijdens de ontwikkeling het ge bied rond het speerpunt minder land schappelijk en natuurlijke waarde krijgt behoren hier ook toe. Planontwikkeling Bij de planontwikkeling moet er volgens Ventevogel rekening gehou den worden met de noodzaak van het De voltallige projectgroep speerpunt Brouwersdam was aanwezig tijdens de installatie. Kostenstijging dit keer exorbitant hoog NIEUWERKERK - „Een exorbitant hoge kostenstijging. Dit kan gewoon niet op lan gere termijn. Een abnormaal hoge prijs". Dat waren enkete van de opmerkingen waar mee leden van de gemeenteraad Duiveland unaniem de begroting 1990 van de stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland afwezen. Er moet een manier gevonden worden om de openbare bibliotheekvoorzieningen in de regio goedkoper te runnen was de algemene teneur in de discussie. De gemeenteraad van Bruinisse die dezelfde avond vergaderde in het gemeentehuis te Bruinisse wees de be groting van de bibliotheekvoorziening eveneens af om die redenen. De commotie ontstond door een kostenstijging van bijna 140.000 gul den in één jaar van het bedrag dat de zes gemeenten gezamenlijk moeten bijdragen aan de bibliotheekvoorzie ning. (In 1989 brachten zij samen 348.000 op. Volgens de begroting 1990 zou dat in dat jaar ruim 547.000 wor den). Alle gemeentebesturen hebben de plicht in hun gemeente een open- Voorstel CDA-er Huizer vindt steun BRUINISSE - De gemeente Bruinisse gaat de andere visserijgemeenten in Nederland oproepen een gezamen lijk protest te laten klinken aan het adres van de minis ter van verkeer en waterstaat. De onlangs ingetrokken premieregeling voor het aan land brengen van mijnen, die in de netten van de vissers terecht komen, moet weer gaan gelden. De Bruse gemeenteraad sprak erover naar aanleiding van een voorstel van CDA-raadslid J. Huizer. vooralsnog Huizer greep de rondvraag aan om de visie van het college te weten. Zo als wellicht bekend is een visser uit Colijnsplaat vorige week de door gang bij de Roompotsluis (Neeltje Jans) ontzegd. De man had een mijn bij, waarvan hij het vermoeden had dat die nog steeds goed was voor een premie van 1000 gulden. Maar bij de sluis kreeg hij te horen, dat de premieregeling passé is. Uit woede heeft de visser de mijn voor de kering over boord gegooid. Enkele dagen zoekwerk niets opgeleverd. Suggestie Burgemeester T. C. Hekman noem de Huizer's suggestie een goede en kon ermee instemmen, dat Bruinisse als visserijdorp van zich zou laten ho ren. Wethouder visserijzaken (en thans ook voorzitter van de visserij- belangenorganisatie Zevibel) C. J. van Liere onderschreef eveneens de suggestie van Huizer. CDA-er J. Huizer. Hij deed de suggestie om ook de andere visserijgemeenten via een brief achter zich te krijgen. Hoe gro ter de groep, hoe meer kans van sla gen. In overleg werd besloten, dat de brief naar de demissionaire minister moet en er een afschrift richting Vas te Kamercommissie voor de visserij gestuurd moet worden. Alles speelde zich af tijdens de laat ste werk-raadsvergadering van bur gemeester Hekman. Op 26 oktober legt hij tijdens een afscheidsraad de hamer definitief neer en draagt deze tijdelijk over aan loco-burgemeester Van Liere. Derhalve moesten er in het gemeentehuis nogal wat functies wor den overgedragen. Al snel werd duidelijk, dat er één functie wat minder belangstelling heeft van de Bruse raad, de zetel in het bestuur van Aquadedta. Hekman heeft in conflict gelegen binnen deze organisatie, omdat hij zich de Duitse taal niet wilde aanmeten tijdens be paald bepaald overleg. In zijn stand punt heeft hij overigens de rechter achter zich gekregen. Niemand diende zich spontaan aan voor de tijdelijke vervanging van Hekman. Daarop reageerde Hekman spontaan met het officieus voordra gen van raadslid Huizer. Die wilde - zij het van korte duur - de honneurs wel waarnemen. „Dan feliciteer ik U met Uw benoeming en wens U veel sterkte", besloot Hekman. Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Minimumtempera tuur omstreeks 10 en middagtempe- ratuur ongeveer 17 graden. Matige noordelijke wind, in het waddenge bied af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 3 okt.: Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtem'p.: 17 graden Wind: noordwest 4 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Wind: noordwest 4 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Wind: noordwest 4 ZON EN MAANSTANDEN 30 sept. Zon op 06.39, onder 18.20 Maan op 07.19, onder 18.03 1 okt. Zon op 06.40, onder 18.17 Maan op 08.29, onder 18.13 2 okt. Zon op 06.42, onder 18.14 Maan op 09.41, onder 18.28 Eerste Kwartier: 8 oktober (01.52) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven de Atlantische Oceaan trekt het komende etmaal in de richting van de Britse eilanden. Zaterdagmiddag wordt het centrum boven Schotland verwacht. De positie van het hoge drukgebied is voor h'et weer in ons land ongunstig. Weliswaar wordt er weinig of geen neerslag verwacht maar een noordelijke stroming voert wel voortdurend wolkenvelden aan. Dit betekent dat we ook zaterdag de zon niet veel te zien krijgen. In de loop van de ochtend passeert een zwakke storing ons land. Achter deze storing stroomt iets zachtere lucht binnen, waardoor de middagtempe- ratuur wellicht een graadje winst boekt vergeleken met vrijdag. Er waait een matige, in het Waddenge bied nu en dan krachtige noordelijke wind. Advertentie bare bibliotheekvoorziening in stand te houden. Of of „Zelfstandig of gezamenlijk met de andere gemeenten", zoals burgemees ter A. Bergshoeff het uitdrukte tij dens de gemeenteraadsvergadering die werd gehouden in het gemeente huis te Nieuwerkerk. Doorgaan op de laatste manier zou voor de gemeente Duiveland in 1990 neerkomen op een stijging van ruim 80.000 naar ruim 120.000 gulden. Een stijging die wordt beïnvloed door de het overhevelen van rijksta ken naar de gemeente, de decentrali satie. Maar ook door een sterke stij ging van de personeelskosten van de bibliotheekvoorziening en de kosten voor de bibliobus. En vooral tegen deze laatste twee aspecten zetten de raadsleden zich af. M. Braam (SGP/RPF) ging nog een stapje verder: „Wij hebben nooit zo vervolg pagina 3 Ons ANVR Reisadviesburo weet de beste pistes. Beter dan wie ook. Stap daarom even binnen. REISBURO VAN OEVEREN Dtm 3 tel. 01110-15036/12319 HENGELO - Organisaties van WAO'ers nemen steeds vaker zelf ini tiatieven voor terugkeer van arbeids ongeschikten in het arbeidsproces. Het gaat omzowel betaald- als vrij willigerswerk. Dit is in Hengelo ge bleken tijdens een congres van het Landelijk Samenwerkingsverband Platforms van Arbeidsongeschikten- Organisaties (LSV/WAO). Advertentie 1 oktober - 14.30 uur - Hoge Blok Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1