koploper All-Ready verslaat Trainingstoernooi Mevo '80 geslaagd Ideetje van 'Goud' brengt 40.000,- op voor goed doel NIEUWSBODE Uitslagen PV Duiveland ZSC verliest ook vierde wedstrijd Mevo BI bijt in stof: 4-2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 september 1989 Nr. 24616 Dikverdiende 8-12 winst op Togo 2 GOES - Onlangs beleefde korfbalvereniging All-Ready een glorieuze dag. Bijna alle ploegen konden hun wedstrijden winnend afsluiten, waarbij de grootste verrassing op naam van het vlaggeschip kwam te staan. All-Ready 1 moest namelijk in Goes aantreden tegen de reserves van Togo, tot op dat mo ment samen met Blauw-Wit koploper in de eejrste klas afdeling. Met twee punten uit de eerste 3 wedstrijden was de oogst van All-Ready erg pover. De ploeg was dan ook bijzonder gemotiveerd om met een goed resultaat naar huis te komen. Vanaf de eerste minuut werd Togo 2 onder druk gezet met rui me, snelle aanvallen, soepel middenvakspel en een collectieve verdediging. In de eerste helft bleef Togo echter aanklampen en kwam All-Ready niet echt goed los van de tegenstander (ruststand 5-5). In de tweede helft werd echter duidelijk dat AU-Ready de betere ploeg in het veld had staan en dat resulteer de uiteindelijk in een 8-12 overwinning. All-Ready startte met Jaco Stout- jesdijk, Ronny Pantekoek, Bianca Ta len en Anne-Marie van Goudoever in de eerste aanval. Dit bleek een goede keus, want binnen enkele minuten wist Jaco Stoutjesdijk tweemaal van .afstand raak te schieten: 0-2. Bij de tweede aanval - met Arjan Hage, Wouter van Marie, Hetty Melissant en Anita in 't Veld - was de afwerking niet optimaal, zodat Togo kans kreeg om aan te sluiten: 2-2. Succes De derde aanval - met Wim in 't Veld, Egbert de Jong, Esther Scher- penisse en Anita in 't Veld (die de ge blesseerde Karin den Dekker prima verving) - had meer succes. Wim in 't Veld tilde de stand naar 2-3, maar To go sloot opnieuw aan. De eerste aan val bracht opnieuw een voorsprong van twee punten op het scorebord. Dit geschiedde via Jaco Stoutjesdijk en Ronny Pantekoek. Twee strafwor- pen brachten Togo op slag van rust alsnog langszij: 5-5. Vlak na rust mocht Togo even van een voorsprong genieten (6-5), alvo rens Wim in 't Veld, die oud-All-Rea- dy-speler Leo Fonteine volledig on der controle had, van afstand orde op zaken stelde: 6-6. Vanaf dat moment kwam de Zierikzeese doelpuntenina- chine pas echt goed op gang. Via Jacco Stoutjesdijk (strafworp), Anne-Marie van Goudoever (afstand) en Anita in 't Veld (doorloopbal) werd het 6-9. Tbgo sputterde nog even te gen, maar toen Wim in 't Veld van af stand zijn derde treffer scoorde (7-10), moest Togo zich gewonnen geven. Es ther Scherpenisse wist nog een straf worp te verzilveren en Ronnie Pante koek vergrootte de marge middels een afstandsschot. Het laatste doel punt van Togo was toen al niet be langrijk meer en stond de eindstand vast op 8-12, zodat de ploeg twee winstpunten kan toevoegen aan het magere totaal. Uitslagen Andere uitslagen: Blauw-Wit 1 - Zuidwesters 2: 12-8; TOP 2 - Seolto 1: 7-7; Tjoba 3 - Swift 3: 10-8. De stand in de eerste klas afdeling: Blauw-Wit 1 4-8 Togo 2 4-6 All-Ready 1 4-4 Zuidwesters 2 4-4 Seolto I 4-3 TOP 2 4-3 Swift 3 4-2 Tjoba 3 4-2 Zaterdag 30-9: Zuidwesters 2 - All- Ready 1; Volharding 2 - All-Ready 2; All-Ready 3 - Good Luck 3; TOP A- All-Ready A; All-Ready C-Storm- vogels C; Olympia Q-All-Ready Q. ZIERIKZEE - Voor de onderlinge competitie van damvereniging Zie- rikzce werden vijf partijen afge werkt. In de diverse partijen ging het er dikwijls spannend aan toe. Na twee competitie-avonden leiden M. van der Wielen, J. de Wild en J. L. Smalheer met ieder drie wedstrijd- punten. De uitslagen: M. v. d. Wielen-C. v. d. Wielen 1-1; J. de Wild-M. de Wild 2-0; A. J. Flikweert-J. P. v. d. Veer 1-1; A. D. Schiettekatte-J. L. Smalheer 0-2; Abr. Flikweërt-A. Bal 2-0. Klasse 2 afdeling C Zierikzee 1 - Groot Sas 1: 7-1; klasse 3 afdeling B Zierikzee 2 - Astroïden 5: 2-6; klasse 3 afdeling A Zierikzee 3 - rill. Smas hers 14-4; klasse 4 afdeling D Zierik zee 4 - Smash 5: 3-5; klasse 4 afdeling C Zierikzee 5 - den Ossaert 3: 3-5. Programma Klasse 2 afdeling C 7-10-'89 Schep net 1 - Zierikzee 1klasse 3 afdeling B 7-10 *89 de Sjuttul 3 - Zierikzee 2; klasse 3 afdeling A 28-10-'89 Zierik zee 3 - Netwerk 2; klasse 4 afdeling D 7-10-'89 de Sjuttul 4 - Zierikzee 4; klasse 4 afdeling C 5-10-'89 rill. Smas hers 3 - Zierikzee 5. De thuiswedstrijd van Zierikzee 3 op 28-10-'89 wordt gespeeld in sport hal Onderdak. Aanvang 's middags om 17.30 uur. LONDEN - ,,Ik wil altijd winnen, mijn tegenstander behoeft niet te ver liezen". Met zo'n zin zou je een prijs kunnen winnen voor de.meest bizarre uitspraak. Uit Jonathan Speelmans mond klinkt het natuurlijk. De uit spraak past bij de persoonlijkheid van de Brit. De bijna 33-jarige Lon- dense vrijgezel is volgende maand in het historierijke Sadlers Well-theater van de Britse hoofdstad tegenstander van Jan Timman in de halve finale van het kandidatentoernooi. OLDENZAAL - Het Nederlandse UEFA-elftal, voor spelers tot 18 jaar, heeft in het vierlandentoernooi in Ol- denzaal de hoofdprijs gemist. De ploeg van bondscoach Jan Rab ver loor de laatste wedstijd met 2-5 van Italië, dat het evenement daardoor won. Voor oranje was een gelijkspel voldoende geweest. NIEUWERKERK - Uitslag wed vlucht vanuit Pnt. St. Maxcnce (280 km) gehouden op 16-09-89. Gelost werd er om 09.10 uur met een Z\V- wind. In concours waren 160 duiven. Eerste prijsduif: 12.17 uur (1513 m/pm). Laatste prijsduif: 12.56 uur (1243 m/pm). J. de Waal 1, 2, 11. 21 (19); N. Klink- Reinhoud 3. 5, 15. 25. 30 (10); C. Schef- fers 4, 13, 29 (12). L. IJzelenberg 6, 12. 23, 24 (8); J. van Beveren 7, 8.'9. 19, 28, 37 (10); comb. Knop-Stouten 10. 34. 36, 39. 40 (29); C. Krijger 14 (7); A. de Jon ge 16, 17. 18. 26. 32, 33, 38 (21); comb. Dane-Dooge 20. 35 (12); L. J. de Brui ne 22 (6); Ph. Steketec 27 (3); A. de Ronde 31 (4). aantal duiven per liefhebber. ZIERIKZEE - Tijdens de eerste editie van het zogenaamde Trainingstoer nooi van basketbalvereniging Mevo '80, is door de organiserende vereni ging een bevredigend resultaat be reikt. Er werd gespeeld in drie pou les. Het heren Mevo '80 1 team behaalde een tweede plaats achter het Souburg heren 5 team. Het reserve-team van Mevo '80 bezette na afloop een derde plaats. De dames van de organiserende vereniging moesten genoegen nemen met een derde en tevens laatste plaats. Het gebrek aan voldoende speelsters was hier debet aan. Toch moest mede organisator en aanvoerder van het eerste herenteam, Wim van de Pol, opmerken dat de dames het goed ge daan hadden. Tevens moest hij tot de conclusie komen dat het toernooi, ondanks lichte blessures van voor zitter Bob Noomen en Nellie Blom die hiervoor na afloop de poedelprijs ontving, sowieso geslaagd genoemd mag worden. ,,We hebben een zeer ge zellige en leuke dag gehad, die me nigeen volgend jaar weer graag te rug zou zien", aldus Van de Pol. Wel spreekt de aanvoerder de hoop uit dat er tijdens de eventuele tweede editie meegedaan kan worden met een Mevo 80 jeugdteam. Omdat er momenteel slechts zes jeugdspelers zijn, kan er helaas - nog - niet meege daan worden aan de competitie. De uitslag in de drie poules waren als volgt: Dames: 1) Kok Assurantiën Stars2) Dynamo3) Mevo '80. Heren 2:1) Juvcntus 6:2) Matador 2; 3) Mevo '80 2: 4) Dynamo 3. Heren 1: 1) Sou burg 2, 2) Mevo '80 1; 3) Kok Assuran tiën Stars 2: 4) Squirres 3. :l I den Hoed posities ingenomen werden door de drie seniorleden 1) burgemeester Bergshoeff, 2) Lenie Beg^mann en 3) Clazien Ruiter, sloeg na acht uur spe len de vermoeidheid toe en namen de jeugdleden het over. Om 14.00 uur gaf de thermometer al een enorm bedrag van 20.000,- aan en om 20.00 uur bleef hij steken op 39.246,50. Tij dens de na afloop gehouden feest avond werd het bedrag door aanwezi ge watersporters uit Scharendijke aangevuld tot 40.000,-. Dankwoorden Tijdens deze feestavond werden dankwoorden gesproken door afge vaardigden van de Stichting Colom- bine en de Dr. Daniël den Hoed Kli niek. Tbvens ontvingen alle deelne mers een aandenken in de vorm van een koperen klokje (symbolisch voor de scheepsbel die zoveel keren die dag de diverse partijen in en uit had geluid) en een bos bloemen. Initiator Joke Goud en echtgenoot Jaap Goud ontvingen nog een extra prijs voor het bijeenbrengen van het hoogste sponsorbedrag: ruim 10.000,-. De marathon werd 's avonds muzi kaal afgesloten door de tennisband Love-Game, die speciaal voor de vori ge week gehouden Zierikzee Bokaal werd opgericht, maar graag ook de feestelijkheden op het Nieuwerkerk- se tennispark luister bij wilde ko men zetten. Ondanks het twaalf uur in touw zijn hadden diverse spelers nog conditie genoeg om tot het nach telijke uur vol overgave te dansen op de klanken van dit Love-Game. Niemand had ooit kunnen bevroe den dat zo'n kleine gemeenschap (lees: vereniging) het enorme bedrag van vier mille bij elkaar zou kunnen vergaren. Mevrouw M. van Nierop, afgevaardigde van dr Dr. Daniël den Hoed Kliniek, wist te vertellen dat TV Duiveland tot nu toe het hoogste bedrag had weten te verzamelen, ter wijl er toch ontelbare andere acties in den lande inmiddels zijn gehouden. Het staat derhalve onomstotelijk vast dat de TV Duiveland zeker een plaatsje krijgt op de speciaal te ont werpen wand, waarop alle acties wor den vermeld die de bouw van acht bacterievrije kamers mede mogelijk hebben gemaakt. Uitslag 1) René van Dijke; 2) Clazien Rui ter; 3) Rogier Korenhof; 4) Rob Vlees houwers; 4) Gert-Jan van de Berg; 4) Lenie Begemann; 7) Winfred van de Poll; 7) Ad Bergshoeff; 7) Petra Pronk; 10) Hanneke Schenk; 10) Na thalie van Ibor; 12) Joke Goud; 13) Ria Slootmaker; 13) Berbel Koren hof; 15) Hans-Jan Goedegebure; 16) Cristel Hoets. Na geslaagde 12-uurs tennismarathon van TV Duiveland WAARDE - Vier wedstrijden ge speeld, vier keer verloren, nul pun ten, slechts twee doelpunten voor en maar liefst dertien doelpunten te gen. Dat is de sombere balans die door ZSC, na de vierde competitie ronde, opgemaakt moet worden. Tot op zeker hoogte wordt er vrij aardig gevoetbald, maar vooral in de voor hoede ontbreekt het de mannen van trainer Kees Snoek aan voldoende stootkracht. De jongste uitwedstrijd tegen Waarde werd dientengevolge met 2-0 verloren. Mede omdat ZSC-keeper Johan van der Horst een goede dag had, bleef de schade nog beperkt tot twee tegen doelpunten. Hoewel er op het mid denveld toch wel hard werd geknokt zette niet iedereen, zich voor de volle honderd procent in. Ook de achter hoede maakte een niet zo sterke in druk, en was de vergelijking met een Hollandse gatenkaas zo nu en dan treffend te noemen. Weinig ZSC kreeg eigenlijk maar weinig kansjes. In de 25e minuut kwamen de gastheren op een 1-0 voorsprong. Tot aan de rust kon ZSC dit nog vasthou den. Maar na de hervatting wist Waarde uit een goede voorzet en een in de uiterste hoek ingekopte bal, voor 2-0 te zorgen. ZSC probeerde nog van alles te doen, maar kwam er niet meer aan te pas. TERNEUZEN - Mevo BI heeft de uitwedstrijd tegen Terneuzense Boys met een 4-2 nederlaag moeten beko pen. Vanwege het gebrek aan vol doende concentratie in de beginfase en enkele verdedigingsfoutjes in de staart van het duel ging de volledige winst naar de gastheren. Vanwege een groot misverstand over de aanvang van de wedstrijd, kwamen de Zierikzeeenaren niet op timaal geconcentreerd binnen de lij nen. Al na vijftien minuten keek men derhalve tegen een 2-0 achterstand aan. Het was Michel Janse, die in het strafschopgebied werd neergelegd, en zelf van elf meter de aansluiting mocht realiseren en dit op beheerste wijze dan ook deed: 2-1. Grimmiger Na de hervatting werd er steeds grimmiger gespeeld en dat kostte Me vo twee spelers zodat men noodge dwongen met slechts negen voetbal lers verder moest. Door een te zachte terugspeelbal van de Mevo-defensie kwam Tferneuzense Boys op 3-1. Het was Michel Janse die de aansluiting realiseerde en zijn tweede doelpunt scoorde: 3-2. Na vermeend buitenspel gelukte het de gastheren nog één keer tot scoren te komen; 4-2. ROTTERDAM - Het voorkomen van een kostbaar tegendoelpunt is in de optiek van de Feyenoord-trainer Pim Verbeek woensdagavond in het tweede Uefa-bekerduel met VFB Stuttgart lastiger dan het produceren van (minimaal) twee treffers. „Zo lang we de nul vasthouden, hebben we een kans", meent de jeugdige oefenmeester. Collega Arie Haan is het met die stelling eens. ,,Maar Feye- noord zal dan toch echt drie keer moeten scoren om de tweede ronde te bereiken. Eerlijk gezegd, zie ik dat niet gebeuren. Bovendien heeft Feye- noord tot dusver in elke wedstrijd een of meer doelpunten tegen gekre gen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat wij in de Kuip scoren". ENSCHEDE - Technisch directeur Theo Vonk van FC Twente heeft de 19- jarige Clemens Zwijnenberg megeno- men naar Brugge, waar zijn ploeg woensdag de return in de eerste ron de van het toernooi om de Uefa-beker speelt tegen Club. Aanvaller Zwij nenberg is een aanvulling voor de se lectie, omdat het vrijwel zeker is dat John Neijenhuis niet kan meedoen. DEN HAAG - De voorzitters van de basketbalclubs in de eredivisie zijn boos op. het bestuur van de topsport liga. In een open brief aan de liga vra gen ze met klem om de nieuwe opzet van de competitie terug te draaien en de omstreden trip van de nationale ploeg naar de Verenigde Staten af te gelasten. De zestien deelnemers aan de tennismarathon van TV Duiveland, die door twaalf uur achtereen het racket te beroeren een gigantisch bedrag van f 40.000,— bijeen brachten voor de Stichting Colombine. NIEUWERKERK - Wat een simpel ideetje van 'Goud' allemaal wel niet teweeg kan brengen. Dat zullen velen zich hebben afgevraagd tijdens de geslaagde 12-uurs ten nismarathon gehouden door de TV Duiveland, waarbij de totale opbrengst van maar liefst 40.000,- bestemd was voor de Stichting Colombine, die hiermee, na nu is geble ken, de inrichting van acht bacterie-vrije kamers mede wil financieren. Initiatief neemster Joke Goud was na afloop duidelijk geëmotioneerd: „Wat ben ik dankbaar dat wij als gezonde mensen dit hebben mogen doen voor de leukemiepatiëntjes. Het was één grote happening. Wat een voldoening geeft zoiets je". luid en konden de zestien zich even tien minuten - laten- verzorgen. Radio-pet Speciaal voor deze tennismarathon hadden de zestien strijdlustigen zich een beroemde naam aangemeten. Zo kwamen we namen tegen als Joke Meskers (Joke Goud), Ad Connprs (burgemeester Bergshoeff), Berbel Seles (Berbel Korenhof) en Ria Graf (Ria Slootmaker). Ondanks blaarvor- ming en optredende vermoeidheid hielden vijftien Duivelandleden het twaalf uur lang vol. Jeugdlid Berbel 'Seles' Korenhof blesseerde zich na acht uur spelen en moest noodge dwongen een half uur voor de magi sche 20.00 uur vervangen worden door Erjen Nierop. Een ware prestatie werd ongetwij feld ook geleverd door umpire Bob van Helden, die op baan één, getooid met zijn opvallende radio-pet, twaalf uur lang besliste over 'in' of 'out'. Te vens ontving Van Helden na afloop een extra prijs omdat hij het hoogste aantal sponsors, 107, bijeen had ge bracht. Na het spelen van de aller laatste wedstrijd werd hoofdscheids- rechter Bob van Helden door een speciaal 'ambulanceteam' van TV Bru-Tèn op een brancard afgevoerd. Als vermoedelijke diagnose werd ge steld: blaren op de billen. De overige scheidsrechtersstoelen werden bij toerbeurt bezet door on der andere bestuursleden van alle ei- landelijke tennisverenigingen. Maar ook de voorzitter van de KNLTB dis trict Zeeland, de heer Cees Zuidweg, nam voor één uurtje plaats op het on wennige plaatsje hoog boven het ten- niscourt. Met name door het goede weer werd het leiden van één enkel partijtje totaal niet als een probleem, gezien. Nadat na zeven uur spelen de kop- Achteraf niet voor niets waren de vier leden van TV Duiveland, Joke Goud, Ronald Mater, Annemieke Pronk en Rob Vleeshouwers, maan den bezig geweest aan de voorberei ding voor deze twaalf uur durende uitputtingsslag. Reeds na een korte aankondiging van het idee om twaalf uur te gaan tennissen, en hiervoor sponsors te benaderen die bereid wa ren voor elk getennist uur een be paald bedrag te schenken, werd het al direct enthousiast ontvangen. Leien dakje De zestien deelnemers waren .zo ge vonden en ook het vinden van spon sors ging van een leien dakje. Onge veer 500 benaderde bedrijven, instel lingen, verenigingen en particulieren waren meteen bereid een duit in het zakje te doen. Nadat de sponsoring eenmaal aan het rollen was gekomen kwamen vervolgens nog eens de spontane aanmeldingen van ome Piet en tante Sjaan die toch ook graag wat over hadden voor die leukemiepa tiëntjes in de Dr. Daniël den Hoed Kliniek, te Rotterdam. De marathon begon in de vroege ochtenduren met een collectieve war- ming-up onder leiding van de fysio therapeute Nelly Mol. Precies om 08.00 uur werd voor de eerste keer via een heuse scheepsbel de deelne mers kenbaar gemaakt de partijen te beginnen. Telkens tien minuten voor het hele uur werd wederom de bel ge- Ook umpire Bob van Helden leverde uur lang te beslissen in of out. een prestatie van formaat door twaalf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9