Weer twee punten voor team Surf Sport Jonker Spektakel verwacht tijdens derby tussen Zierikzee-Goes NIEUWSBODE Goede prestaties Delta Sporters in Zeeuws team Jakobs ernstig gewond bij bizar ongeluk Federatie betrapt acht gewichthef fers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 september 1989 Nr. 24614 9 Dit ten koste van team Rijschool Delta ZIERIKZEE - Op driekwart van de Schouwen Duivelandse zaalvoetbalcompetitie melden de diverse kampioenskandidaten zich nu al reeds aan. Eerste klasser Nola Boys heeft tot nu toe nog geen enkele partij verloren, hoewel het wel de hete adem in de nek voelt van concurrent en 'eeuwige' tweede Sport Surf Jonker, dat trouwens het eerste treffen tegen Nola Boys verloor met 4-2. In de derde klasse staat nog steeds nieuwkomer Neffen d'Eule stevig aan kop met tien punten en een ongelofelijk groot aantal doelpunten: 41. Een spelmoment tussen Sport Surf Jonker en Rijschool Delta. (Foto: Joop van Houdt). De meeste moeite heeft debutant Neffen d'Eule tot nu toe gehad met het team van L O, dat onder de be zielende leiding van coach Jaap Struijk net als vorig jaar een goede middenmoter is, en tegen de genade loze koploper een respectabele stand van 5-3 op de borden bracht. Een op vallende rol is ook weggelegd voor derde klasser Stella Boys 2, dat zich momenteel op een - gedeelde - tweede plaats heeft genesteld, terwijl het vo rig seizoen voornamelijk onder in het klassement actief was. Wisselspelers Omdat Stella Boys 2, onder andere met de spelers Toon van der Wekken, Leo Nou wen, Joop Kleppe en Dick Verschoore, dit seizoen over minder wisselspelers beschikt in vergelij king tot het seizoen 1988/89, denkt speler Michel Holm dat de ploeg nu noodgedwongen beter op elkaar in gespeeld is en elkaar zodoende blin delings weet te vinden. Tevens is Stel la Boys, samen met Droptiek Passa ge, de enige derde klasser dat de eer ste bekerronde heelhuids is doorge komen. In de tweede klasse doet het gepro moveerde team Dakkie's bar goede zaken en bezet ongeslagen de eerste plaats. Slechts twee wedstrijden speelde zij tot nu toe gelijk; tegen PTT, 5-5 en tegen De Keien, 4-4. Dak kie's bar is tevens de eerste bekerron de zonder kleerscheuren doorgeko men; 3-7 tegen Neffen d'Eule. De naaste belager voor deze koploper is Bijmakelaardij, dat de tweede plaats bezet met slechts één punt achter stand. Maandag 25 september vindt in sporthal Krayestein de topper tus sen beide koplopers plaats. Tijdens de eerste bekerronde heb ben zich trouwens weinig verrassin gen voorgedaan. Eerste klasser De Steeg had nogal problemen met het team van Dreischor dat in de tweede klasse uitkomt. Dit duel eindigde in een 3-3 gelijkspel. Na het nemen van strafschoppen kwam het team van Steeg-doelman Frank Kouijzer als gelukkigste uit de strijd, en plaatst zich voor de tweede ronde op vier ok tober aanstaande. Sport Surf Jonker De naaste belager van Nola Boys, Sport Surf Jonker, speelde haar jong ste competitiewedstrijd tegen Rij school Delta dat het, vanwege vakan tie van de vaste keeper, moest stellen zonder Frank de Vos. Tussen de palen had zich daarom Frans Trompert ver schanst. Geheel zoals het Rijschool Delta inmiddels betaamt trachtte men vooral te scoren via de balvaar- dige Danny Magito. Sport Surf Jon ker verdedigde echter geconcentreerd en ook doelman Simon Blom richtte zijn blik puur alleen op de bal en bracht enkele keren goed redding. Zeker in de beginfase lag het tem po vrij hoog. Binnen de minuut stond Sport Surf Jonker reeds op een 1-0 voorsprong via een doelpunt van Erico Boogerd. Nadat enkele kansen van de 'surfers' gemist werden was het Rijschool Delta dat na tien minu ten steeds meer ging drukken en in de elfde minuut succesvol de gelijk maker achter Simon Blom propte. Na een gtjede combinatie met Magito poeierde Marcel Altena, vanuit een moeilijke hoek, de bal in de touwen: 1-1. Via de hardwerkende Jack van Rees kwam Sport Surf Jonker enkele minuten later toch weer op voor sprong: 2-1. Ondanks het aandringen van Rijschool Delta gelukte het zowel Evan Neijenhuis (over) als Michel van de Wal^net naast) niet om weer naast de opponent uit Burgh-Haamstède te komen. Direct aan het begin van het tweede bedrijf moest doelman Blom echter wel met een heuse spagaat red ding brengen. Rijschool Delta kwam er tijdens de tweede helft eigenlijk helemaal niet meer aan te pas, ondanks het zo en dan meevoetballen van keeper Frans Trompert. Via Marco Jonker werd de stand 3-1. Toen even later Martin Koo- man twee strafminuten opliep (van wege spelbéderf; bal wegtrappen) wisten Magito en de zijnen dit over wicht niet uit te buiten. Omdat Rij school Delta slechts één wisselspeler had, ging de conditie toch ook een woordje meespreken. Sport Surf Jonker had een wat lan gere adem omdat het beschikte over twee wissels. In de eindfase scoorde Jack van Rees zijn tweede goal door de bal goed aan te nemen, te kappen, snel te draaien en vervolgens Trom pert het nakijken te laten: 4-1. Marco Jonker tenslotte bezorgde Rijschool Delta de genadeslag en bezegelde de eindstand, na een één-tweetje met André van de Maas: 1-5. Uitslagen en standen le klasse Toren Boys-Sp.huis Z.zee 7-1 Stella Boys 1-Mevo 5-0 Stella Boys 1-Toren Boys 0-3 Nola Boys-Schorpioen 2-0 Sp.huis Z.zee-WIK 6-4 Sp.surf Jonker-Rijsch. Delta 5-1 Schorpioen-Mevo 3-9 Nola Boys 5 5 0 0 10 Sp.surf Jonker 6 4 0 2 8 Sp huis Z.zee 5 3 0 2 6 De Steeg 3 2 10 5 Stella Boys 1 5 2 12 5 WIK 5 2 0 3 4 Mevo 5 2 0 3 4 Toren Boys 5 2 0 3 4 Rijsch. Delta 5 113 3 Schorpioen 6 0 15 1 2e klasse Zeelandia-PTT 0-4 Coen Honig 1-Garage Slager 2-1 Dakkie's bar-FC Kerkwerve 4-1 'Dreischor-Coen Honig 1 3-2 Biimakelaardij-Zeelandia 1-1 PTT-Dakkie's bar 5-5 FC Kerkwerve-De Keien 3-2 Pinky Boys-Garage Slager 8-4 Zeelandia-Dreischor 0-2 5 3 2 0 8 25 - 13 5 3 1 1 7 19- 11 4 3 0 1 6 14- 8 5 3 0 2 6 14 - 13 6 3 0 3 6 20-23 6 3 0 3 6 12 - 17 5 2 1 2 5 17 - 13 5 2 0 3 4 17 - 22 5 1 1 3 3 15 - 20 6 0 1 5 1 7 - 20 Dakkie's bar Bijmakelaardij Coen Ronig 1 FC Kerkwerve Pinky Boys Dreischor PTT Garage Slager De Keien Zeelandia 3e klasse PZEM-De Roo&Fossen 1-12 Neffen d'Eule-L O 5-3 Knippie-Coen Honig 2 4-3 Stella Boys 2-Knippie 5-1 Braber groenv.-PZEM 1-4 De Roo&Fossen-Neffen d'Eule 1-6 L O-Droptiek Pass. 7-4 PJZ-Coen Honig 2 2-3 PZEM-Stella Boys 2 4-4 Neffen d'Eule De Roo&Fossen Stella Boys 2 PZEM Knippie Coen Honig 2 L O Braber groenv. PJZ Droptiek Pass. ,1 1 0 2 24 - 7 17 - 17 21-24 6- 3 14 - 9 22 - 14 22 - 23 18 - 20 9 - 17 9-28 ALPHEN AAN DEN RIJN De at lete Ascha Kikstra zorgde tijdens de internationale ploegenontmoeting op de kunststof-accommodatie van Alphen aan den Rijn voor een uitste kende prestatie bij het hoogsprin gen. De 17-jarige Zierikzeese sport vrouw kwam tot een hoogte van 1,60 m waar zij tevens de wedstrijd mee won. Deze hoogte betekende voor haar de beste seizoenprestatie van Zeeland. De Delta Sport atlete won niet al leen bij de B-junioren maar ze sprong het hoogste bij alle categorieën. Tij dens deze ploegenontmoeting won de Zeeuwse ploeg overtuigend van So lingen (Duitsland), Belgische Kem pen, Duffel (België), afdeling Dor drecht en afdeling Gouda. Op grond van hun uitstekende pres- 0 10 41 -13 1 8 31 -15 8 24 - 12 8 21-22 4 13-19 4 18-21 4 14-20 3 11-14 2 15-32 1 11-31 Uitslagen eerste bekerronde: Stel la Boys 2-PZEM 5-2; Coen Honig 1- Pinky Boys 1-3; L en O-Zeelandia 4-5; Tb ren Boys-PJZ 14-1; Schorpioen-Rij school Delta 1-5; Dreischor-De Steeg 3-3, De Steeg wns; Neffen d'Eule- Dakkie's bar 3-7; WIK-Mevo 3-2; Bra ber groenv.-Nola Boys 1-6; PTT-Bij- makelaardij 6-4; Stella Boys 1- Garage Slager 2-0; Droptiek Passage- Knippie 7-1; De Roo Fossen-FC Kerkwerve 4-6; Coen Honig 2-De Kei en 2-11; Sport surf Jonker-Sporthuis Zierikzee 5-0. De loting voor de tweede ronde is inmiddels ook geweest, zodat het pro gramma voor vier oktober aanstaan de er als volgt uitziet: Stella Boys 1- Nola Boys; De Keien-Pinky Boys; FC Kerkwerve-Droptiek Passage; Sport surf Jonker-WIK; Rijschool Delta- PTT;. Zeelandia-Stella Boys 2; Dak kie's bar-Toren Boys. Het programma voor volgende week is: Maandag 25/9, Krayestein: Dakkie's bar-Bijmakelaardij; Neffen d'Euele-Braber groenvoorziening; Tb- ren Boys-Nola Boys; De Keien-PTT; •Droptiek Passage-De Roo Fossen; WIK-Stella Boys 1. Onderdak: Coen Honig 2-L en O; Rijschool Delta- Sporthuis Zierikzee; Garage Slager- FC Kerkwerve; Knippie-PJZ; De Steeg-Sport surf Jonker; Coen Ho ning 1-Pinky Boys. Woensdag 27/9, Krayestein: Schorpioen-De Steeg; Zeelandia-Coen Honig 1; PZEM- Knippie; Mevo-Toren Boys; Drei- schor-Dakkie's bar; Stella Boys 2- Neffen d'Eule. Onderdak: Bijmake- laardij-De Keien; Braber groenvoor ziening; Nola Boys-WIK; PTT-Garage Slager; De Roo Fossen-Coen Honig 2; Stella Boys 1-Rijschool Delta. HAMBURG - De 51e Bun- desligaderby tussen Hambur ger SV en Werder Bremen is woensdagavond na een kwar tier onderbroken wegens een ernstige en bizarre verwon ding. van HSV-verdediger Dit- mar Jakobs. De Hamburgse li bero viel bij een reddingspoging op de lijn ach terover in een haak, waarmee het net wordt vastgemaakt. De stalen pin drong in de buurt van een nier zijn rug binnen. De 36-jarige Jakobs lag met een van pijn vertrokken ge zicht minutenlang bewegings loos op de grond. Er was welis waar onmiddellijk een ambu lance ter plaatse, maar het duurde bijna 20 minuten voor dat de speler uit de penibele si tuatie kon worden bevrijd. Ijzerzaag Het openknippen van het net hielp niet. Pas toen een sup poost met een ijzerzaag de haak doormidden had gekre gen, kon Jakobs op een bran card worden gelegd. De behan delend arts vreesde ernstige inwendige bloedingen en be schadigingen van de rechter- nier. De oud-international kon pas worden vervoerd na een pijnstillende injectie. Het spel werd na een onderbreking van 22 minuten hervat. Direct na aankomst in het ziekenhuis werd de pin opera tief verwijderd. De ingreep verliep zonder problemen. De angst voor ernstige inwendige bloedingen werd niet bewaar heid. taties, afgelopen seizoen, kwam nog een aantal Delta Sport atleten uit in de Zeeuwse ploeg. Annemiek Goed hart werd knap tweede bij het ko gelstoten met een stoot van 11,28 m. Op het onderdeel discuswerpen kwam ze tot een afstand van 29,58 m(5e). Vier keer Robert Begemann kwam maar liefst vier keer uit op verschillende atletiekonderdelen. De atleet uit Dreischor liep de 100 meter in 11.4 en op de 200 meter kwam hij tot een tijd van 23.1. Op de 4 x 100 meter estafette liep Begemann als tweede loper en le verde zijn bijdrage aan een overwin ning voor de Zeeuwse ploeg. Ook startte Begemann op de 4 x 400 meter estafette maar daar werd de Zeeuwse ploeg gediskwalificeerd doordat de tweede loper Gert van der Weele te vroeg uit zijn baan ging. Hans Saman uit Zierikzee liep de 1500 meter in een tijd van 4.08.98 wat in het internationale gezelschap een vierde plaats opleverde. Jan Hoek uit Oude-Tonge liep een prima 3000 meter in 9.02.8 (5e) en bij de B-junio ren werd Liesbeth Oud 3e op de 800 meter in 2.29.59. Serge Schot kwam tenslotte over een hoogte van 1,70 m bij het hoogspringen (8e). Ook Robert van der Vegt en Jaco- lies van Gastel waren uitgenodigd voor deelname binnen de Zeeuwse ploeg. Maar helaas moesten beiden verstek laten gaan doordat Van der Vegt met een blinde darm-ontsteking is opgenomen in het ziekenhuis en Van Gastel moest zich ziek afmelden. ATHENE - Acht gewichtheffers zijn sinds begin 1989 op het gebruik van verboden stimulerende midde len betrapt. Dat heeft Tamas Ajan, de secretaris van de IWF, in Athene bekendgemaakt. Van de acht behoort alleen de Bul gaar Ivan Pasjalanov tot de wereld top. Pasjalanov leverde vorig jaar in de klasse tot 82,5 kg de vierde presta tie van het seizoen. Bij een controle tijdens de training werd geconsta teerd dat hij anabole steroïden had gebruikt. „Deze acht zijn het resultaat van honderden controles die sinds janua ri onder auspiciën van de IWF zijn verricht", verklaarde Ajan. Van de acht hadden zeven anabolen ge bruikt. Bij de achtste Viktor Nazarov uit de Sovjet-Unie, wees de test op het gebruik van een middel dat vocht aan het lichaam onttrekt. Daardoor kon de gewichtheffer gemakkelijker op het vereiste gewicht komen. ZIERIKZEE - Aanstaande zondag vindt op sport park Den Hogen Blok de provinciale derby plaats tussen VV Zierikzee en Goes. Beide ploegen bunge len, met slechts één puntje, onderaan het klasse ment. Het zal zowel Zierikzee-trainer Jack Schipper als Ronnie Schrier, de oefenmeester van Goes, eraan gelegen zijn nu eindelijk eens puntjes te gaan pak ken, om de aansluiting met in ieder geval de mid denmoot niet helemaal te verliezen. Insiders ver wachten dan ook dat deze derby voor het nodige spektakel zal gaan zorgen. valskracht heeft Zierikzee geen enkel probleem. Het middenveld wordt weer bezet door vertrouw de gezichten als Marco van Oeve- ren. Martin Quist en Kees Ver- kaart. De voorwaartsen, Theo Wittenberg, Emiel Dorst en Eric Berrevoets, zijn stuk voor stuk eveneens fit. Doelman Wim Lafe- ber, die vorige week al een puike wedstrijd keepte, is weer hele maal genezen van zijn eerder dit seizoen opgelopen kneusing aan drie ribben. Hoewel het ook Goes vooralsnog niet'voor de wind gaat moet Jack Schipper toch concluderen dat het een goede ploeg is. „Het verwon dert me daarom dat ze zover on deraan staan. Ik heb ze tegen RBC destijds zien spelen, en dat zag er goed uit. Ze counteren sterk, maar met negen nieuwe spelers van Halsteren en DOSKO is hun pro bleem misschien dat ze tevéél goe de voetballers hebben, waardoor kleine belangrijke details over het hoofd worden gezien". VV Zierikzee kan nog altijd niet op volle sterkte binnen de lijnen komen. Leen Koster en Marco Sa- man zijn er sowieso nog niet bij; gezien de gunstige hervatting van hun training ligt het in de lijn der verwachting dat zij over twee we ken echter weer van de partij zijn. Laatste man Wim van de Maas heeft momenteel last van een lies blessure, maar trainer Jack Schip per hoopt toch dat hij erbij kan zijn. Routinier Kees Verkaart krijgt in de provinciale derby tegen Goes waarschijnlijk extra aandacht van de Goese- naren. (Foto: Joop van Houdt). Stopper Ook stopper Patrick de Broe- kert is niet helemaal fit vanwege een kuitbeenblessure. Zijn optre den wordt echter wel gegaran deerd. Als Van de Maas inderdaad niet kan spelen neemt De Broe- kert zijn plaatsje over. Schipper kon vandaag, vrijdag, nog niet vertellen wie er dan als voorstop per gaat fungeren. „Maar ik hoop gewoon dat Wim er wel bij is zon dag", aldus de Zierikzee oefen- meester. Tevens wist Schipper nog niet of hij Freddy Kramer of Peter van de Zwan op de linksback plaats posteert. Rechts zien we in ieder geval het vertrouwde gezicht van Martin de Jonge. Zowel qua middenspel als aan- Opdracht De Zierikzeese defensie, met na me Patrick de Broekert, zal vooral als opdracht meekrijgen, de lange en fysiek sterke spits Ronald .Hoekman in de smiezen te hou den. Goes-trainer Ronnie Schrier zette echter een klein vraagteken bij het optreden van Hoekman, vanwege een onwillige knie die gevuld is met vocht. Verder moe ten de Zierikzeeënaren ervoor wa ken dat het Goes niet lukt de bal len hoog voor de pot te gooien, ook daaruit kan Goes vrij gevaarlijk worden. Jack Schipper durft niet direct een uitspraak te doen over de af loop, m?ar denkt dat een gelijk spel toch het minimaal haalbare is. Goes-trainer Ronnie Schrier houdt het bij: „We onderschatten Zierikzee niet, maar we gaan voor het resultaat, de wil en motivatie is in ieder geval aanwezig". Schrier heeft in de hoedanigheid als trainer van Middelburg des tijds opponent Zierikzee drie jaar meegemaakt en kent de ploeg dan ook 'door en door', zoals hij dit zelf verwoordt. Goes heeft eveneens de nodige blessures en kan bijvoorbeeld niet voor de volle honderd procent re kenen op de inzet van spits Ronald Hoekman. Verder zijn de midden velders John Vette (spierblessure) en Ron Krijger (knie-operatie on dergaan) ér zeker niet bij, terwijl ook vleugelverdediger Peter Groe- newegen vanwege een spierblessu re niet opgesteld kan worden. De ze posities zijn, volgens Schrier, echter goed op te vangen. Eigen kracht Goes gaat het duel tegen Zierik zee niet aan door al teveel naar de tegenstander te kijken. Ronnie Schrier vertelde dat zijn mannen uit zullen gaan van de eigen kracht en waar nodig hier en daar wat bijsturen. Zo denkt hij aan ex tra bewaking voor de gevaarlijke Zierikzee routinier Kees Ver- kaart, terwiil tevens Emiel Dorst weinig ruimte zal krijgen. te *4 Op de rechtsachterpositie is weer het vertrouwde gezicht te zien van Martin de Jonge. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9