All-Ready verliest «S; van koploper: 5-8 LTC Zierikzee wint voor vierde keer in successie Eilandbokaal HV Delta Sport wint eerste oefenwedstrijd met 32-22 NIEUWSBODE Tafeltennisseizoen voor jeugd van start gegaan Competitie damclub Zierikzee PV Zierick Uitslagen badminton Gerard de Ruiter behaalt derde plaats Gunstige loting voor handballers Voetbalfans uit Wales krijgen celstraf van zestien maanden Schaken TOG ZIERIKZFF.SCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 september 1989 Nr. 24612 9 W*' Hans Minnaar jr. won geheel onverwacht het heren enkel van Duiveland-speler André Goedegebure. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens twaalfde tennistoernooi in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De lawn en tennisclub Zierikzee heeft voor de vierde keer in successie, en de negende keer in totaal, de Zierikzee-25-Bokaal (in de volksmond De Ei landbokaal) in de wacht weten te slepen. Met slechts één puntje verschil eindigde de tennisvereniging Duiveland op de tweede plaats. De tennisclub Westerschouwen be reikte de derde plaats. De organisatie, dit jaar in handen van TV Brouwershaven, sprak na afloop over een geslaagd toernooi. Vooral door een ietwat andere opzet van dit jaarlijkse tennisevenement werd juist deze editie door de deelnemers extra leuk ontvangen. ZIERIKZEE - Onlangs zijn op tic eerste clubavond van damvereniging Zierikzee vijf partijen gespeeld voor de onderlinge competitie. Rinus van der Wielen won een overmachtseind spel van Rinus de Wild. De competitie wordt dit seizoen waarschijnlijk weer erg spannend, gezien het feit dat diverse titelkandi daten remises behaalden in hun eer ste partijen. De uitslagen C. v. d. Wielen-J. de Wild 1-1; M. de Wild-M. v. d. Wielen 0-2; J. P. v. d. Veer-C. L. Boot 1-1; J. L. Smalheer-A. J. Flikweert 1-1; A. Bal-Abr. Flik- weert 2-0. Op de gehouden ledenvergadering werd besloten de clubavond voort aan op de vrijdag te houden in de nieuwe clublokaliteit in het UVV- gebouw aan het Kerkhof zuidzijde naast het politiebureau. Tevens wer den secretaris C. L. Boot en penning meester M. van der Wielen herkozen voor een nieuwe periode. ZIERIKZEE - Onlangs hield PV Zierick haar wedvluchten uit Bre- teuil, afstand 252 km met in concours 206 duiven. De eerste duif behaalde een snelheid van 935 km m/min; en de wedvlucht Tours met een afstand van 531 km en hier waren 52 duiven in concours, de eerste duif hiervan behaalde 865 km m/min. Uitslag Breteuil: M. K. Krijger 1, 16, 40, 41 (15); Comb, van der Kamp 2, 5. 10, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 28, 29, 30, 45, 46, 47. 48. 51, 52 (47); J. den Hengst 3, 4, 6. 11, 21, 27, 35, 38, 42 (26); F. den Boer 7 (10); B. A. de Bruin 8, 24, 31, 32 (22); M. C. Bolle 9, 25, 33. 36, 49 (18); Johan Bakker 26, 37, 39 (11); G. Bakker 34, 43, 44, 50 (22). Uitslag Tours: Comb, van der Kamp 1 t/m 13 (52). aantal duiven. Klasse 2 afdeling C: Marathon 5- Zierikzee 1: 2-6; klasse 3 afdeling B: Terneuzen 7-Zierikzee 2: 4-4; klasse 3 afdeling A: Astroïden 4-Zierikzee 3: 6-2; klasse 4 afdeling C: Astroïden 9 - Zierikzeee 5: 2-6. Programma Klasse 2 afdeling C: 23-9-89 Zierik zee 1-Groot Sas 1; klasse 3 afdeling B: 23-9-89 Zierikzee 2-Astroïden 5; klas se 3 afdeling A: 23-9-89 Zierikzee 3- rill Smashers 1; klasse 4 afdeling D 23-9-89 Zierikzee 4-Smash 5; klasse 4 afdeling C 23-9-89 Zierikzee 5-den Os- saert 3. Alle thuiswedstrijden van badmin tonclub Zierikzee op 23-9-89 worden fespeeld in sporthal Onderdak te ierikzee. Aanvang 10.00 uur. KLUNDERT - Een 5-tal leden van de LR en PC Bru uit Oosterland, be zocht een wedstrijd in Klundert wel ke door de Niervaartruiters uit die plaats werd gehouden. In de Ml-klasse startte de ruiter Ge-' rard de Ruiter met zijn paard Daiene Mére. Hij kwam tot een score van 115 punten. Els v. Starkenborg kwam met Tamara uit in de Ll-klasse. Ze be haalde 121 punten en mocht daardoor de 3e prijs gaan afhalen. Bij de pony's klasse B dressuur konden twee proeven gereden wor den. Bibi Geertse met Bonny kwam in heer eerste proef tot 126 punten en in de tweede tot 117. Met het laagste puntentotaal greep ze echter wel de 2e prijs! Annemarie Schalkwijk met John ny presteerde ook goed. In de eerste proef 125 punten, in de tweede 116. Annemarie behaalde hier geen prijs mee. Rosemarie Pons met Carmen heeft duidelijk nog veel te leren ge zien haar puntentotalen. Want met 106 en 97 punten eindigde ze in de on derste regionen. Dit jaar koos de tweehoofdige orga- nisatie van TV Brouwershaven, be staande uit Nelleke Atoon en Jan Tromph, voor een finale-indeling van drie poules. Zodoende konden ook de zwakkere verenigingen -alsnog voor een eerste plaats strijden in hun be treffende verliezers)poule. Na de voorrondes hadden de tennisvereni gingen Westerschouwen, Duiveland ep Zierikzee zich geplaatst in poule 1, voor de plaatsen 1 tot en met 3. Poule In poule 2 (plaats 4 tot en met 6) hadden zich verschanst de clubs Scel- veringhe, Bru-Tèn en Brouwershaven. In poule 3 tenslotte moesten de ten nissers van WIK, Scharendijke en Den Haene het met elkaar opnemen. Het toernooi kon in twee weekenden worden afgewerkt en had nauwelijks last van het slechte weer; slechts één partij moest vanwege ernstige regen val worden verplaatst. De finale tussen Duiveland en Zie rikzee bleef tot op het allerlaatste moment spannend. Om en om wisten beide kemphanen een onderdeel te winnen. Bij de enkelspelen ging de winst bij de dames naar Duiveland en versloeg Berbel Korenhof tegen stander Martine Verschoore van de LTC Zierikzee. Bij de heren troffen André Goedegebure (TV Duiveland) en Hans Minaar jr. (LTC Zierikzee) elkaar op het gravel. Hier ging de winst geheel onverwacht naar Min naar jr. Bij de dubbelspelen werd de winst wederom gedeeld. Het Zierikzeese damesdubbel, bestaande uit Miriam Quartel en Astrid Verspeek, won hier van het koppel Ria van Wijngaar- den/Nelleke Slootmaker. Het heren- dubbel eindigde na drie spannende sets in het voordeel van Duiveland, dat hier vertegenwoordigd werd door d^ heren Korenhof en Vreeke. De te genstanders die hier in het stof moes ten bijten waren de jeugdigen Michel de Vlieger en René Schimmelpen- ninck. Het gemengd dubbel werd weer door de LTC Zierikzee gewonnen. Verantwoordelijk hiervoor waren Martin Salomons en Patricia Kort. De strijd voor TV Duiveland in het gemengd dubbel werd gestreden door het duo Hans-Jan Goedegebure/Pe- tra Pronk. Vooral deze partij was erg spannend en uiterst attractief voor het aanwezige publiek. Na het optellen der punten bleek dat LTC Zierikzee met de hakken over de sloot voor de vierde keer in successie de Eilandbokaal had ge wonnen. Slechts met één puntje min der eindigde opponent Duiveland. In de avonduren werden tijdens een gezellig feest, dat bezocht werd door een kleine tweehonderd liefhebbers, de prijzen uitgereikt door Guus Mar- chand, de voorzitter van de TV Brou wershaven. Het gezellig samenzijn werd muzikaal opgeluisterd door de Arjan Bom die volgens zijn zeggen tegen de trainer zijn beste seizoen zou willen spelen. Mentaal kan hij dat ook, en hij laat zich ook meestal van de beste kant zien. Marco Hanse die een klasse doorschoof (2e) zal het niet zo makkelijk krijgen, speelt wat te veel tegen zichzelf. Miranda Krista- lijn, een meisje met een goede wil, die wat gedurfder moet spelen, wil ze in deze klasse meekomen. Sjaak Hanse terug van weggeweest van goe de wil maar zal het zeker niet makke lijk krijgen op dit niveau. speciaal voor deze gelegenheid opge richte vijf mans formatie Love-game, met onder andere de twee bekende tennisgezichten Melvyn Atoon (drums) en André Goedegebure (key board). Tennismarathon Hoewel het de bedoeling was slechts eenmalig met deze band op te treden, is men toch verzocht om de komend weekend te houden 12-uurs tennismarathon in Nieuwerkerk op te komen luisteren. Een verzoek waarop dit gelegenheidsbandje geen nee kon verkopen. Het optreden tij dens de prijsuitreiking in de boten- loodsen van de gebroeders Van Ast te Brouwershaven werd dan ook en thousiast ontvangen. Men speelde zo wel moderne nummers, als country en western tot heuse rock 'n roll mu ziek. Zo begonnen ze dus met coach Mi chel Holm aan de start en wel met een thuiswedstrijd tegen SAR I (Kloos- terzande). Arjan Bom als le tegen Van Acker 21-15 en 21-11 een prima partij van Bom die ook een goede tweede wedstrijd zou spelen. Marco Hanse verloor zijn eerste partij, 15-21 en 11-21. Miranda Kristalijn verloor de le in drie games 21-18: 19-21 en 13- 21. Het dubbel Bom/Hanse startte wel met game-winst 21-14, maar daar na was het 14-21 en jammergenoeg 20- 22. Op dat moment is het 1-3 en is het ZIERIKZEE - All-Ready heeft ook de tweede thuis wedstrijd verloren, nadat vorige week nog werd ge wonnen van Tjoba 3. Blauw Wit liet echter dui delijk zien dat het kampi- oensaspiraties heeft. All-Ready heeft deze wedstrijd geen moment naar de hand kunnen zetten, en moest in de tegenstander over alle linies haar meerdere erken nen. In de beginfase miste Blauw Wit nog een straf worp. Na 10 minuten gaf Karin den Dekker de roodzwarte aan hang nog hoop. Met een afstandstref fer scoorde zij 1-0. Strafworp Eén minuut later benutte Blauw Wit de toegekende strafworp wel, 1-1. Vooral in deze fase van de wedstrijd speelde All-Ready onzeker. De af standsschoten van Blauw Wit waren heel gevaarlijk, omdat zij veel meer lengte in de ploeg hadden. Het lever de drie doelpunten op. 1-2, 1-3, 1-4. Vlak voor rust gaf Jaco Stoutjes- dijk weer hoop, door van afstand te scoren, 2-4. All-Ready had uit deze treffer weer wat moed geput. I Na de rust scoorde de goed spelen de en hard werkende Wim in 't Veld van afstand, 3-4. Wederom een schot van Wim in 't Veld wipte net weer uit d mand. Jammer want dan had All- Ready de aansluiting gekregen. HELSINKI - De nationale hand- balploeg heeft fortuinlijk geloot voor de Europese kwalificatiestrijd, het vroegere wereldkampioenschap in de C-groep. De mannenploeg van Guus Cantelberg werd in Helsinki ingedeeld in Groep B bij Bulgarije, Italië, Portugal, Luxemburg en Fin land. Het toernooi wordt gehouden van 30 maart tot 8 april in Finland. Poule A bestaat uit de Bondsrepu bliek, Israël, Noorwegen, België, Tur kije en Griekenland. Van de twaalf landen plaatsen zich er minimaal drie en maximaal vijf voor de WK- kwalificaties, wat vroeger de wereld titelstrijd in de B-groep werd ge noemd. Dat is afhankelijk van de ver richtingen van de Europese landen in de wereldtitelstrijd in de A-groep. voor Scaldina natuurlijk niet fijn om een goede partij te spelen. Marco Hanse speelde een 3 gamer waarvan de le in 22-20 maar Marco had te wei nig zelfvertrouwen, 12-21 en 15-21. Bom bracht de stand op 2-4. Miranda Kristalijn speelde gezien de overgang van 3e naar le klas drie goede wedstrijden maar kwam niet tot winst. Arjan Bom speelde de laat ste wedstrijd tegen Schelfhout, hij begon met game-verlies, 13-21, kwam goed terug, 21-15, maar speelde te ge haast om de wedstrijd naar zijn eigen spel te kunnen omzetten. De 3e game ging verloren met 19-21. Een eindstand derhalve van 2-8, wat betekent dat Scaldina 2 punten heeft en SAR 8, zo worden de punten ook weer doorgeteld. Het zal zeker niet makkelijk wor den deze competitie voor dit team, maar ze willen fijn spelen en plezier in tafeltennis hebben en dat is zeker zo belangrijk voor de sport en voor Scaldina als club. Zaterdagmiddag 13.00 uur Scaldina I-'t Zand 3; 30 september in de Raamstraat. Blauw Wit rook het gevaar en had met een afstandsschot meer succes, 3- 5. Taktisch De lange tegenstander van Ronny Pantekoek speelde in de aanval van Blauw Wit dit voordeel zeer taktisch uit. Het leverde twee belangrijke doelpunten op, 3-7. Met nog een kwar tier te spelen bracht Jaco Stoutjes- dijk All-Ready weer wat dichterbij, 4-7. Jammer was het dat Jaco Stout- jesdijk pas vijf minuten voor het ein de zijn derde doelpunt door de mand gooide, 5-7. De tijd was te kort om nog echt een vuist te maken. Blauw Wit scoorde nog wel, 5-8. Een verdiende overwin ning voor een beter spelend Blauw Wit. Uitslagen: Swift 3-TOP 2 9-7; Zuid westers 2-Tjoba 3 8-6; Seolto 1-TOGO 2 7-10; All-Ready 1-Blauw Wit 1 5-8. Stand: Togo 2 3-6; Blauw Wit 1 3-6; Zuidwesters 2 3-4; All-Ready 1 3-2; Swift 3 3-2; Seolto 1 3-2; TOP 2 3-2; Tjoba 3 3-0. ATHENE - Een Griekse rechtbank heeft tien voetbalfans uit Wales in Athene een celstraf van zestien maanden opgelegd. Het groepje aan hangers van Swansea City uit Wales, dat woensdag met 2-3 van Panathi- naikos verloor in het toernooi om de Europa-Cup voor bekerwinnaars, werd schuldig bevonden aan ernstige geweldplegingen in de nacht van donderdag op vrijdag in Glyfada, een voorstadje van Athene. Vier an dere supporters van Swansea werden vrijgesproken. De relschoppers, die vrijwel allen in gescheurde en met bloed door drenkte kledij voor de rechtbank ver schenen, kunnen hun straffen afko pen met vijf gulden per dag. De veroordeelde fans moeten driedui zend gulden betalen, indien ze met een weer op vrije voeten gesteld wil len worden. Volgens de Griekse officier van justitie hadden de supporters in dronken toestand een restaurant, twee bars en vijf auto's totaal ver nield. De fans, die onder de hechtin gen in hoofd, armen en benen zaten, ontkenden de vernielingen te hebben aangericht. Jeugdtraining Scaldina o.l.v. Trai ner Ad de Graaf: donderdagavond half zeven tot 8 uur, Raamstraat; woensdag half zeven tot half negen, gymzaal, Kerkwerve. Jeugdleden vanaf zeven jaar zijn welkom. BRUINISSE - De eerste ronde van de nieuwe huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG zit er op. Van echte verrassingen was nog geen sprake. Jan de Korte demonstreerde zijn suprematie door een reguliere winst op A. van den Berge. Ook regerend clubkampioen Kees van den Bos en Ad van Klinken dach ten anders over het spreekwoord dat het eerste gewin maar kattegespin is. Ze boekten winst op respectievelijk M. Muller en A. Versendaal. Van Klinken opende Siciliaans en kon na korte tijd de dame van Versendaal uitschakelen. Leendert Jan van den Bos won van A. Smalheer terwijl C. van den Berge dat deed van B. Lagen dijk. ZIERIKZEE - De competitie van de jeugd ging van start met één team voor Scaldina. Door het senior worden van o.s. Ralph van Dijk en Reitse v. d. Wek ken bleef Arjan Bom alleen over in het le team. Wat andere jeugd stopte met competitie spelen of ging wat anders doen. Voor trainer Ad de Graaf dus gele genheid om te zeggen dat Scaldina kinderen kan opleiden voor de nieuwe lichting. Het le en enige team ging dus van start en wel als 4 mans team. ZIERIKZEE - Na vorige week op het eigen - sterk be zette - toernooi een prima derde plaats te hebben be haald, heeft het eerste team van handbalvereniging Del ta Sport het jongste oefenduel tegen derde divisionist EBHV gewonnen met 32-22. Na drie keer 25 minuten ble ken de mannen van Delta Sport-trainer Rob de Vos niet voor niets in de tweede divisie te acteren. Voor De Vos was dit weer een prima gelegenheid om de diverse - nieu we - spelers aan het werk te zien. Tijdens het eigen toernooi bleek dat Delta Sport aanvallend te weinig geduld had en te snel trachtte af te ronden. ,,Dat ging tijdens deze oefen wedstrijd zo nu en dan wel iets beter. Het is gewoon belangrijk dat de aan vallen wat langer duren, zodoende hoeft er minder verdedigd te worden en wordt de tegenstander gedwongen de aanvallen sneller af te maken, waardoor er meer kans bestaat op foutjes", legt De Vos uit. De eerste 25 minuten speelde Delta Sport redelijk geconcentreerd maar niet ontspannen genoeg. Men kreeg echter teveel pingels tegen en on danks het harde werken kon men te genstander EBHV niet overtuigen. De strijd ging dan ook gelijk op en dc stand bleef hangen op een 8-8 gelijk spel. Tijdens het tweede bedrijf liep het bij de Zierikzeeënaren vervolgens als een trein. Dc aanvallen werden iets langer volgehouden, precies waar trai ner/coach Rob de Vos in het vervolg naartoe wil. Delta Sport liep dan ook vrij gemakkelijk uit naar een voorsprong van 13-4. Tijdens het laat ste gedeelte liep EBHV echter weer heel snel in en ging dc strijd op een gegeven moment gelijk op. Toch be sliste Delta Sport het duel in eigen voordeel met tien punten verschil; 32-22. Delta Sport kan voor de komende competitie 1989/90 rekenen op de in breng van de Franse speler Jean- Marie Tbubiana, die twee jaar gele den voor Walcheren uitkwam. Tbvens is De Vos in de gelegenheid drie ster ke junioren in te passen, te weten Ric ky Evertse, Michel Schaalje en Erwin Bos. ,,Of ze ook in de selectie zitten? Dat weet ik nog niet. die heb ik eigen lijk nog niet definitief in mijn hoofd. Die Fransman? Nou laat ik het zo zeg gen, hij is voor ons een welkome aan vulling", klinkt het ietwat geheim zinnig uit de mond van Rob de Vos. Junior Erwin Bos (zwevend met balscoort tijdens het oefenduel tegen EBHV. Trainer/coach Rob de Vos kon nog niet vertellen of Bos in de definitieve selectie uitkomt. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9