Janny shop f 998,—! gemeente Z I I rikzee SCHOTEL-ANTENNE JOH. DEN BOER fi GEMEENTE DUIVELAND Droptiek „Passage" OUDERWETSCH DROPTIEK PASSAGE ZIEK1KZEESCHE NIEUWSBODE Matthee Elektro Techniek melkmonsternemer(ster) W. STOUTEN - Oosterland Cocktailbar 't Keldertje 'Zijn dat ook Mensen zoals Wij?' 10 HINDERWET Burgemeester en wethouders van Duiveland, 1. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend dat bij hen de volgende aanvragen zijn binnengekomen: a. D. Heijboer, Lageweg 48 te Sirjansland, voor het op richten en in werking hebben van een uiensorteerbe- drijf op het perceel Bredeweg 4 te Sirjansland, kadastraal bekend gemeente Duiveland sectie H nr. 615; b. Cebeco-Zuidwest, om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning (art. 6a) voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting voor landbouwprodukten, kunstmeststoffen, klasse C en propaan. De aanvragen en de ander ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis te Nieuwerkerk ter inzage en wel vanaf heden tot en met 19 oktober 1989 elke werkdag van 9.00 uur-12.00 uur en van 13.00 uur-17.00 uur en op de maandagavonden gedurende deze periode van 18.30- 21.30 uur, na telefonische afspraak, tel. 01114-1651. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde da tum schriftelijk bij ons college worden ingediend. Een ieder kan mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op de openbare zitting-(en) waar ge legenheid wordt gegeven tot gedachtenwisseling, te hou den op 9 oktober 1989 om 14.30 uur (a) ï^esp. 14.00 uur (b), in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ;emaakt. et verzoek daartoe moet schriftelijk en tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij ons worden ingediend. Beroep tegen de op de verzoeken genomen beschikkin gen kan later, behalve door de aanvragers) en de advi seurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebi'acht, tenzij wordt aangetoond dat men rede lijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. 2. gelet op artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend dat zij voornemens zijn op de volgende aanvi-aag positief te beschikken, onder oplegging van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen: Schietvereniging Schouwen-Duiveland, p/a Ravestraat 7 te Zierikzee, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar de schietsport beoefend kan worden op het perceel kadastraal bekend gemeente Dui veland sectie G nr. 592 (ged.), plaatselijk bekend Stolp- weg 4 te Nieuwerkerk. De ontwerp-beschikking en ander ter zake dienende stukken liggen ter inzage op de gemeentesecretarie te Nieuwerkerk, vanaf heden tot en met 19 oktober 1989 op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur, als mede gedurende deze periode op de maandagavonden van 18.30-12.30 uur, na telefonische afspraak, tel. 01114-1651. De aanvrager, alsmede degene die bezwaren hebben in gebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum hun ge motiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan hierbij schriftelijk verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. 3. gelet op ai-tikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat door hen, onder oplegging van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, een vergunning inge volge de Hinderwet is verleend aan: a) de heer J. Bosland, Rijksweg 2 te Oosterland voor het oprichten en in werking hebben van een schapenfok kerij op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland sectie h nr. 538, plaatselijk bekend Rijks weg 2 te oosterland; b) dhr. A. Slootmaaker, Nieuweweg 2 te Nieuwerkerk voor het oprichten en in werking hebben van een ak kerbouwbedrijf met grove tuinbouw op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland sectie F nr. Ill, plaatselijk bekend Nieuweweg 2 te Nieu werkerk. De beschikking en alle ter zake zijn de stukken liggen op de gemeenteseci'etarie te Nieuwerkerk ter inzage, en wel vanaf heden tot en met 19 oktober 1989, elke werk dag van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur, alsmede op elke maandagavond gedurende deze periode van 18.30- 21.30 uur, na telefonische afspraak, tel. 01114-1651. Ingevolge artikel 44 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, staat gedurende de bovengenoemde ter mijn beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager(s); b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvragen om vergunning tij dig bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die aantonen dat zij redelij kerwijs niet in staat zijn geweest eerdere bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is inge steld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 19 december 1989 in: PRIJS en KWALITEIT Daar hechten wij veel waarde aan. t*~ VERGELIJKT u anders even. Naast onze honderden soorten lekkernijen besteden wij ook veel aandacht aan: Kleurstofvrije drop en snoep Lekkernijen voor diabetici ONZE WEEKREKLAME: Een half pond Piratos dubbetzoute drop slechts1,85 Uw grootouders lozen Item ui incl. timer afstandsbediening F I St. Jc Vrijblijvende demonstratie St. Joostdijk 14 - 4307 AT Oosterland - Tel. 01114-1205 Gevraagd part-time omgeving Duiveland. Inl. vóór 1 oktober bij: Boerenweg 10, Zierikzee, telefoon 01110-12346 Wij gaan met vakantie van 25 september t/m 7 oktober a.s. De kapsalon is dan gesloten De winkel is alleen 's morgens geopend geopend op; donderdagavond vrijdagavond zaterdagavond Commissies De commissie Sociale Zaken vergadert woensdag 20 sep tember 1989 om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. De commissieleden bespreken het jaarverslag en de reke ning over 1988 van de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland (ISD), alsmede de derde wijziging in de begroting van 1989 van deze dienst. Het laatste agendapunt betreft het jaarverslag, het finan ciële verslag en de gewijzigde begroting van art. 36 van de Wet Werkeloosheids Voorziening. Dit artikel betreft de voorzieningen die gemeentebestui'en treffen voor het we- derinschakelen van werklozen in het arbeidsproces. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de gemeente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotocopie met de agenda punten en een korte toelichting is beschikbaar. Voorafgaan de aan de behandeling van een agendapunt mag u het woord voeren. Welzijn..., een veel omvattend werkterrein Het woord 'welzijn' telt slechts zes tl etters. Maar wie uit wil leggen wat het inhoudt, ontdekt dgtt het bij het woord 'wel zijn' gaat om een omvangrijk pakket van taken. Gelukkig hoeven die taken niet alle door de gemeente uitgevoerd te worden. Er is veel - zoals dat heet - particulier initiatief. Al lerlei stichtingen, kerken en organisaties houden zich bezig met deze sector. Maar in de praktijk blijft toch dat het be stuur van een gemeente, o.a. door het subsidiebeleid maar ook op veel andere manieren, bij veel van dat welzijnswerk betrokken is. Voorwaarden scheppen De eerste en misschien wel belangi'ijkste taak van een ge meente is: de voorwaarden te scheppen om welzijnswerk mogelijk te maken. Buurt- en clubhuiswerk is nuttig, maar als er geen ruimte voor beschikbaar is of kan worden ge vonden om het in praktijk te brengen, kan dit werk niet ge beuren. Ouderenbeleid wordt steeds belangrijker, maar als de gemeente er geen geld aan wil of kan besteden, komt het niet of maar moeilijk van de grond. Een eigen beleid Vele jaren was welzijnsbeleid vooral een taak van de rijks overheid. Een jaar of tien geleden kregen veel plaatselijke welzijnsorganisaties hun geld rechtstreeks uit Den Haag. Een van de elementen van het gemeentelijke welzijnsbe leid: in stadswijken zorgen voor goede speelplaatsen voor de jeugd. Nu moeten ze in de meeste gevallen bij de gemeente zijn die dat geld voor een belangrijk deel weer van 'Den Haag' te rugkrijgt. Voor een deel, want over dit begrotingsjaar is bij voorbeeld door het ministerie van WVC een flinke korting toegepast op deze rijksbijdragen. Omdat die moeilijk in z'n geheel kan worden doorgevoerd in het reeds bestaande wel zijnswerk passen vele gemeenten daarom uit eigen midde len bij. Een beleid voeren Een voordeel van deze overheveling van welzijnstaken naar de gemeente is wel dat gemeenten nu beter in staat zijn een eigen beleid te voeren. Deze decentralisatie, dat is het ver leggen van taken van het rijk naar provincie of gemeente, maakt het voor de gemeenteraad mogelijk een welzijnsplan op te stellen. In dat plan worden de bestaande voorzienin gen in kaart gebracht en wordt aangegeven welke aktivitei- ten nog ontwikkeld zouden moeten worden. In het welzijns beleid kan het gemeentebestuur politieke keuzes maken en bij de verdeling van de gelden bijv. voorrang geven aan be paalde aktiviteiten als peuterspeelzaalwerk, ouderenbe leid, culturele minderheden, emancipatie e.d. Ook kunnen nu beter nieuwe aktiviteiten worden ontwikkeld en kan een gemeente afwegen of ze zelf bepaalde aktiviteiten zal gaan ontplooien of af zal wachten of particuliere instellin gen het initatief zullen nemen. Met andere woorden: dc ge meente is zeer direkt betrokken bij vele welzijnsaktivitei- ten en ze kan zo een positieve invloed hebben op vele zaken die er voor kunnen zorgen dat de inwoners zich thuis voelen GEOPEND TE OOSTERLAND dames-, heren- en kinderkleding Elke dag van 13.00-16.30 uur. Zaterdags van 13.00-15.00 uur. Dr. Schutterstraat 10, Oosterland uk» (030) 33.15.49 Dak- en thuislozen Nederland telt meer dan 200.000 dak- en thuislozen. Tijdig begrip kan veel ellende voorkomen. Voor iedereen ligt informatie klaar. Dak- en thuislozen? ZONDER ONZE OPVANG BLIJVEN ZE NERGENS Informatie: VPC, Antwoord- nr. 9089, 3500 ZA Utrecht. VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 in een gemeente en daar op een harmonische wijze kunnen leven en zich er kunnen ontspannen. Manifestatie autogordelactie Zaterdag 14 oktober 1989 vindt op het parkeerterrein aan de Scheldestraat de manifestatie autogordel act ie „Zeeu wen rijden vast beter" plaats. Deze actie wordt georgani- seex-d in het kader van de doelstelling om in het jaar 2000 25 procent minder verkeersslachtoffers te bereiken. Het gebruik van de autogordel biedt bescherming bij een ongeval, althans de kans op ernstig letsel is kleiner dan bij een ongeval zonder gebruik van de gordel. Het gebruik van de gordel op de achtex'bank is nog niet vellicht, maar wel aan te raden. Voor kinderen zijn er speciale kinderzitjes en voor volwassenen de driepuntsgordel. Deze is vanaf 1 ja nuari 1990 verplicht in auto's die na deze datum worden af geleverd. De activiteiten tijdens de autogordelactie houden verband met het gebruik van de gordel. Er is een behendigheids- baan, welke men met een personenauto kan afleggen, er valt een auto van 10 meter hoog naar beneden, waarbij de klap op de grond te vergelijken is met een frontale botsing van ongeveer 50 km per uur en voor de kinderen is er een behendigheidsbaan voor trapauto's. De manifestatie autogordelactie duurt op 14 oktober van 10.30 tot 16.00 uur. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat met ingang van 20 september 1989 de volgende beslui ten ter secretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage lig gen: 1. besluit tot het opheffen van de invaliden-parkeerplaats vóór het pand St. Domusstraat 83; 2. besluit tot het opheffen van de invaliden-parkeerplaats vóór de woning De Jongesti-aat 39. Binnen 30 dagen na openbaarmaking van de betreffende besluiten kan iedere belanghebbende beroep instellen bij H. M. de Koningin, Het beroepschrift moet worden inge diend bij de Commissaris der Koningin in Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Hinderwet Op de secretarie van de gemeente Zierikzee liggen met in gang van 20 september 1989 op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het poli tiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inza ge de beschikking op de verzoeken met bijlagen van: 1. de heer D. Dijst, Welleweg 35, 4315 CH Dreischor om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een mobiele frituurwagen; 2. Tweewielercentrum Schouwen-Duiveland CV., Steilt- jesstraat 10, 4301 HS Zierikzee om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de in- en verkoop, reparatie en onder houd van tweewielers. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om de ver zoeken positief te beschikken onder voox-schriften om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk of mondeling worden ingebracht dooi de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of monde ling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om ver gunning en hen die daartoe redelijkei-wijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethou ders worden ingediend vóór 4 oktober 1989. Indien men dat wenst, woi-den de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Gebruik Vismarkt Het Vismarktcomplex aan dc St. Domusstraat is de laatste jaren sterk verwaarloosd, doch binnenkort wordt begon nen met de restauratie van het casco van dit complex, be staande uit het plein met galerij en vier voormalige wo ninkjes. Twee van deze woningen, gelegen langs de St. Jacobstraat, zijn onlangs door de gemeente aangekocht om het geheel gemakkelijker een geschikte bestemming te ge ven. De gemeente Zierikzee komt graag in contact met gegadig den, die belangstelling hebben om het Vismarktcomplex te huren. Hiervoor zijn het plein en een binnenruimte van ca. 90 m2 beschikbaar. Voorwaarde om voor deze accommoda tie in aanmerking te komen is dat er publieksgei'ichte acti viteiten uitgeoefend gaan worden. Bezoekers dienen de ge legenheid te krijgen de gerestaureerde Vismarkt te bezichtigen. Op grond van de op deze oproep en reeds eer der ontvangen suggesties zal het college van B W zich een oordeel vormen over het toekomstig gebruik van de Vismarkt. Het interieur van de bij dit complex horende Het Vismarktcomplex. pandjes zal tijdens de restauratie aan de nieuwe bestem ming woi-den aangepast. Naar verwachting is de volledige restauratie van het Vismarktcomplex in juni 1990 voltooid. Uw reactie kunt u voor 4 oktober 1989 sturen naar het colle ge van burgemeester en wethouders van Zierikzee, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Gemeentelijke financiële steun bij bedrijfsvestiging in Zierikzee Zierikzee is eèn monumentenstad aan de Ooster- schelde met een prachtige historische stadskern. De stad, gelegen op het voormalige eiland Schouwen- Duiveland, is een regionaal verzorgingscentrum voor ongeveer 30.000 inwoners. Er zijn daarom veel voor zieningen op het gebied van onderwijs, sport en cul- tuui-, Zierikzee is via de Zeelandbrug verbonden met Goes en Vlissingen, via rijksweg N 59 met Rotterdam en via het Havenkanaal met de Oosterschelde. Reductie op de grondprijzen Zierikzee heeft twee terreinen voor bedrijfsvestigin gen, waarvoor gereduceerde grondprijzen gelden. De Zuidhoek, gelegen ten zuiden van de stad is ge schikt voor industriële bedrijven. Prijs per m2 35,— en 45,— excl. BTW. Haringvlietstraat, gelegen ten westen van de stad tussen de oude binnenstad en een nieuwbouw wijk is bestemd voor ambachtelijke en dienstver lenende bedrijven, kantoren en detailhandel in de non-food sector. Prijs per m2 70,— excl. BTW. Premieregeling arbeidsplaatsen Naast deze reductieprijzen is er een extra premie te verkrijgen bij bedrijfsvestiging in Zierikzee, mits aan enkele vooi-waarden wordt voldaan. De belangrijkste zijn dat de vloeroppervlakte ten minste 400 m2 bedraagt én er per 200 m2 vloeropper vlakte één arbeidsplaats gecreëerd wordt. Deze premie bedraagt 30,— voor de eerste 1000 m2 en 15,— voor de volgende 1000 m2. Het maximale be drag van deze premie is 45.000,—. Informatie over bedrijfsvestiging in Zierikzee, als mede een aanvraagformulier voor de premieregeling arbeidsplaatsen is verkrijgbaar bij de directie Ge meentewerken, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, tel. 01110-13151. Wijziging gemeenschappelijke regeling streekarchivariaat Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van 15 augustus 1989 goedkeuring is verleend aan het besluit van het bestuur van .de gemeenschappelijke regeling Streekar chivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland d.d. 5 juni 1989 tot wijziging van die gemeenschappelijke rege ling. De wijziging behelst de aanpassing aan de nieuwe wet gemeenschappelijke regelingen. De gewijzigde regeling treedt in werking met ingang van 1 oktober 1989. Bestemmingsplan De burgemeester van Zierikzee maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 augustus 1989 het bestemmingsplan Poort ambacht 1-5-6" heeft vastgesteld. Aangezien bij de raad geen bezwaren zijn ingediend en het plan overeenkomstig het tef inzage gelegde ontwerp is vast gesteld, is niemand bevoegd tot het indienen van een be zwaarschrift bij gedeputeerde staten. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 20 september 1989 gedurende een maand voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting. Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 10