Zierikzee benadeeld in duel tegen DOSKO: 1-1 Eerste punt voor beste elf Bruse Boys eindelijk binnen WIK zet zegereeks succesvol voort NIEUWSBODE DFS blijft achter het net vissen; wederom verlies Mevo na derde ronde nog steeds zonder winstpunt DOSKO-Zierikzee 1-1 Uitslagen hockey Mevo BI draait aardig mee: 1-1 Winnende goal afgekeurd BERGEN OP ZOOM - Zierikzee dat gisteren, zondag, wederom toonde de sterkste ploeg te zijn, maar het nodige geluk miste om als overwinnaar uit de bus te komen, moest uiteindelijk genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen DOSKO. Vier minuten voor het einde scoorde Eric Berre- voets het winnende doelpunt, maar dankzij het - onterecht - driftige gevlag van de grensrechter moest de scheidsrechter, tot zijn spjjt, zoals hij later verklaar de, deze beslissende treffer afkeuren. VV Zierikzee speelde tegen DOSKO een goede en gediscipli neerde wedstrijd. De posities wer den goed bezet gehouden en ook tactisch liep het naar behoren. Ook de scherpte tussen het verde digingstrio Martin de Jonge, Wim van de Maas en Patrick de Broe- kert was weer helemaal terug. Ook Peter van de Zwan, links back, presteerde goed op die posi- Geïnformeerd Trainer Jack Schipper had zich vooraf goed geïnformeerd over DOSKO, en was te weten gekomen dat deze opponent vooral over de linkervleugel probeerde aan te vallen. Alleskunner Freddy Kra mer kreeg als opdracht het juist op die plaats goed vast te zetten, wat hem prima gelukte maar wel de nodige zweetdruppeltjes kost te. Freddy is geen echte conditie- beul en was op een gegeven mo ment in de tweede helft helemaal opgebrand, en moest vervangen worden", aldus Schipper. In de eerste tien minuten van de eerste helft werd DOSKO al di rect gevaarlijk, met vooral aan vallen over de rechtervleugel, na dat bleek dat Kramer niet te passeren was. Peter van de Zwan daarentegen ging nogal eens de fout in door mee te gaan in de aan val, waardoor voor DOSKO de ruimte ontstond, Nadat Schipper dit snel had gecorrigeerd vond DOSKO ook deze toegangspoort afgesloten. Het gevaar van Zierikzee kwam met name voort uit de voorwaart- sen Theo Wittenberg, Rini Stout- jesdijk en Emiel Dorst. In de twin tigste minuut werd een inzet van Stoutjesdijk van de doellijn ge haald, hoewel diverse spelers van mening waren dat de bal de doel lijn al was gepasseerd. Het bleef tot aan rust vooralsnog 0-0 in het Brabantse land. Agressief Net als in het eerste bedrijf kwam DOSKO ook na de hervat ting agressief uit de startblokken. Meae door de uitstekende vorm van Zierikzee-doelman Wim Lafe- ber bleef de Schouwse ploeg erger bespaard. Langzaam maar zeker trok Zierikzee het initiatief weer naar zich toe. Wel bleek dat DOS KO enorm bang was voor Kees Verkaart, die dientengevolge zwaar verdedigd werd. En met succes; Verkaart werd helemaal uit de wedstrijd gespeeld. Het 'gemis' van Verkaart werd echter door de andere spelers goed opgevangen. Nadat in de ze ventiende minuut Freddy Kra mer, na alles gegeven te hebben, gewisseld werd voor Eric Berre- voets, was het deze rappe spits die meteen de openingstreffer scoor de: 0-1. Twee minuten later kwam DOSKO echter alweer langszij, nadat oud-Vlissingen speler Jaap Kense aanvoerder Marco van Oe- veren voorbij was gestoken en zijn actie succesvol afrondde: 1-1. Even lieten de Zierikzeese rood zwarten het kopje erbij hangen, maar kwam echter snel en agres sief terug. Helaas gingen kansen van Rini Stoutjesdijk, Theo Wit tenberg en de vanuit de verdedi ging opkomende Wim van de Maas dè mist in. Eric Berrevoets was vier minuten voor tijd wél geluk kig, maar zoals vermeld sloeg dit geluk al snel om in teleurstelling toen dit doelpunt werd afgekeurd. Sterkste ,,We blijven de moed erin hou den. Met de inzet en agressiviteit die de jongens aan de dag leggen moet het toch een keer gaan ko men, voorop gesteld dat de blessu res zich snel herstellen. We zijn ge woon tot nu toe steeds de sterkste ploeg geweest, maar het geluk zat ons niet mee", klinkt het uit de mond van de optimistisch gestem de oefenmeester Jack Schipper. BURGH-HAAMSTEDE - Na de derde nederlaag op rij, 0-2 tegen Zaamslag, moet DFS-trainer Peter Goedegebuure langzaam maar zeker en ongewild gaan concluderen dat DFS, gezien het aanwezige materiaal, té zwak is voor de vierde klasse. ,,We hebben vooral gebrek aan een goede voorhoede. We kun nen gewoon niet scoren. Na drie wedstrijden hebben we al vijf doelpunten te gen en nog geen één zelf gescoord", legt Goedegebuure de vinger op de zere plek. Ook tegen koploper Zaamslag werd weer niet gescoord, hoewel zich in de eerste helft twee prima kansen voor open doel voordeden. Maar zowel de uitblinker in de eerste helft, Arco Dekker, als linkerspits Sam van.Eni ge verzuimden deze doelrijpe kansen om te zetten in een zo broodnodig doelpunt. Het gedegradeerde Zaam slag maakte in de eerste helft ook een te tamme indruk, terwijl het optre den in de tweede helft daarentegen il80 graden was gedraaid. Verbouwereerd ,,Ik wist niet wat ik zag in de de tweede helft", vertelde Goedegebuu re verbouwereerd, „Zaamslag speel de een stuk agressiever en er was niets méér van het zwakke spel van de eerste helft terug te zien. We had den gemakkelijk met een nulletje of zes kunnen verliezen". Dat dit niet zo ver kwam moet toegeschreven wor- BRUINISSE - Hoewel Bruse Boys er nog lang niet is, gaat het langzaam maar zeker toch weer een beetje draaien. De jongste thuiswedstrijd tegen Oostkapelle eindigde in een 1-1 gelijkspel. Door de vele blessures, zich terugtrekkende spelers en de daarmee samenhangende omzettingen, is het eerste elftal flink door elkaar geschud en bezig aan een gewenningsperiode. Vooral de verdediging deed het in de laatste thuiswed strijd tegen Oostkapelle goed, maar ook het middenveld raakt aardig op elkaar in gespeeld. nog maar drie wedstrijden gespeeld", aldus oefenmeester Piet Roks. Bruse Boys kreeg direct na de af trap de meeste kansen, hoewel hier voor wel hard gezwoegd moest 'wor-' dëii. Zo werd een inzet van Jacob van den Berge nog net van de doellijn ge kopt, terwijl een schot van Tonnie van den Berge door de keeper werd gestopt. De eerste helft bleef dan ook doelpuntloos. Ook na de hervatting bleef de organisatie bij Bruse Boys aanwezig en werd er voor de zo veelste keer een bal bij Oostkapelle van de doellijn geplukt. In de dertigste minuut zorgde Ton nie van den Berge voor het enige doelpunt. Uit een halve voorzet wist hij onverwacht de keeper te verschal ken en ging de bal via de paal het doel in. Nadat vanwege blessures Jo- han Nieuwersteeg en Wieben Wie- brens noodgedwongen moesten uit vallen verdween ook de organisatie in de Bruse gelederen. Benauwd Bruse Boys kreeg het daarom in het laatste kwartier nog flink benauwd. Maar door een inzet van meer dan honderd procent konden de twee winstpuntjes toch veilig gesteld wor den. Terwijl Bruse Boys ook nog spits" Teun de Ronde, verdediger Peter Cop- poolse en middenvelder Klaas Ver spoor moest missen. Laatstgenoemde is trouwens, zo verklaarde hij, voor goed van boord van het Bruse vlagge- schip gestapt. Vanwege een vrij ern stige knieblessure vindt Verspoor het onverantwoord om nog door te blij ven voetballen. Advertentie Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee den aan het sublieme keeperswerk van doelman Eric Schot, die zeker in de tweede helft de uitblinkersspeld opgespeld mocht krijgen. Gezien de tegenvallende prestaties van opponent Zaamslag, In de eerste helft, en de doelrijpe kansen van DFS, gokte oefenmeester Peter Goe degebuure in de tweede helft op het inzetten van een extra aanvaller. Sam van Enige moest het veld rui men voor Jack van Rees, terwijl Ed dy Kiesenberg vervangen werd door Robin Verdam die als verdedigende middenvelder ging optreden. Marco Jonker, in de eerste helft op het mid denveld spelend, werd doorgescho ven naar de spits. ,,Ik heb gegokt, en achteraf hele maal verkeerd gegokt. Maar gezien de mogelijkheden in de eerste helft gokte ik gewoon op twee puntjes, maar dat is helaas niet goed uitge* pakt", aldus Goedegebuure. Na de hervatting stond DFS al na zeven mi nuten op 0-2 achter. Nadat Eric Schot in eerste instantie enkele keren goed redding had gebracht volgde er we derom een corner. Uit een gelukkige klutsbal scoorde Zaamslag dan toch eindelijk de openingstreffer. Verkeerd Enkele minuten later was-het weer raak. Dit keer stond Robin Verdam verkeerd te verdedigen en ging de bal over hem heen. Laatste man Edwin Kriens probeerde de bal nog uit het doel te koppen maar toch verdween deze in de kruising: 0-2. DFS kreeg in de tweede helft ook enkele kansjes, maar werd eigenlijk niet meer ge vaarlijk. Men ging ook teveel voor zichzelf voetballen en er werd teveel vergeten dat voetbal een teamsport Jongens: HSD Al-Pelikaan Al 1-0; HSD A2-Warande A4 n.o.g.; Mistral Bl-HSD BI 1-2; HSD Cl-Oudenbosch Cl 3-1; Middelburg D8-HSD D8 3-3; Vlissingen E6-HSD E6 2-0. Meisjes; Made Al-HSD Al 2-1; HSD Bl- Pelikaan B2 3-3; HSD D8-01ympia D8 3-4. Dames: DES-HSD 8-0. Heren: HSD 1-HCGO 1 3-1; Vlissingen 2-HSD 2 3-1. Veteranen: HSD A-Zwart Wit D 2-1. Veterinnen: HSD-Olympia A 1-2. HEINKENSZAND - Mevo heeft tijdens haar jongste uitwedstrijd tegen Heinkenszand, dat verloren werd met 2-0, tegen twaalf man lopen voetballen. Volgens trainer Ko Willemse heeft Mevo niet echt verloren vanwege het zwak ke optreden van de scheidsrechter, maar had de man in het zwarte pak toch een grote stempel gezet op de wedstrijd. 1 Na zeven minuten keken de Zierik- zeeënaren al tegen een 1-0 achter stand aan. Na een uitval van Hein kenszand was het Kees van Leeuwen die gebruik maakte van het twijfel achtige uitkomen van Mevo-keeper Toon Wandel, en de stuiterende bal probleemloos in de touwen joeg: 1-0. Toch golfde het spel vervolgens op en neer en kreeg ook Mevo kansen op de gelijkmaker. Voorlangs In de twintigste minuut schoot Fri- so de Jonge onder andere net voor langs. Johan Heikamp schoot vervol gens met te weinig kracht de bal precies in de handen van de keeper, terwijl Victor van Oosterom een inzet op de lat zag stranden. Tot overmaat van ramp blesseerde doelman Toon Wandel zich tijdens een uittrap, maar kon wel zijn kooi blijven verdedigen. Rini de Looze moest echter wel naar de kant met een blessure. Na de hervatting kwam Mevo in de tweede minuut direct alweer goed weg. Een afgeslagen corner kwam precies in de handen van Wandel. Me vo kreeg ook veel corners maar wist er geen enkele te benutten. Opnieuw kwam het gebrek aan voldoende stootkracht voorin om de hoek kij ken. In de achttiende minuut was de tegenstander wel fortuinlijk en wist Johan Koeman met het hoofd voor 2- 0 aan te tekenen. Na drie wedstrijden heeft Bruse Boys nu precies één puntje. ,,We blijven opti mistisch", aldus oefenmeester Piet Roks. De onduidelijkheid rond de per soon van laatste man Jaap van den Berge is nu definitief uit de wereld. Zijn eerder aangekondigde medede ling één tandje lager te willen gaan voetballen wordt nu doorgevoerd. Jaap van den Berge speelt derhalve momenteel in het tweede elftal. Als 'opvolger' denkt Piet Roks een goede laatste man gevonden te hebben in Jos van Unen, met als voorstopper Robin Ruitenbeek. Maar ook het optreden van de links- en rechtsback, respectievelijk Johnny van Dijke en Wieben Wie- brens, boezemt het nodige vertrou wen in. Ook het middenveld met Mar tin Verspoor, Johan Nieuwersteeg, Egbert van Unen en Ton van Kam pen, raakt steeds beter op elkaar in gespeeld. „Daarom blijven we opti mistisch. Er kan nog van alles gebeuren. We hebben uiteindelijk KERKWERVE - Het eerste elftal van voetbalvereniging WIK zet haar zege reeks succesvol voort. Werd er vorige week, tegen Dauwendaele nog één punt je verloren, in het jongste treffen tegen Kruiningen werd weer de volle winst in huis gehaald. Het spel ging negentig minuten lang over en weer, tussen de ze twee gelijkwaardige technisch spelende ploegen. Echte doelrijpe kansen werden van beide zijden eigenlijk niet gecreëerd. WIK scoorde in de eindfase uiteindelijk toch nog twee keer, waarvan de laatste wegens vermeend bui tenspel werd afgekeurd: 1-0. ZIERIKZEE - De B-junioren van Mevo, die aardig meedraaien in de hoofdklasse en momenteel een derde plaats bezetten, hebben in de laatste thuiswedstrijd tegen Dauwendaele gelijk gespeeld: 1-1. Het fysiek sterke Dauwendaele ge bruikte deze kracht om heel snel de openingstreffer te forceren. Na vijf tien minuten keken de Zierikzeeëna- ren dan ook tegen aan 0-1 achterstand aan. Het gelukte Mevo vervolgens steeds beter om het spel naar het mid denveld te verplaatsen en zodoende de spitsen te bereiken. Na een aflei dingsmanoeuvre van het spitsenduo Michel Janse en Wilfred Nelisse kon Danny Pantekoek alleen doorgaan en de gelijkmaker scoren: 1-1. Na de hervatting begon Mevo met een licht veldovcrwicht met als stu wende krachten Pieter Kristalijn, And ré Wabeke en René Fondse. Dau wendaele kwam langzaam maar ze ker wat terug en er werden vervol gens vele duels op het middenveld uitgevochten. In de slotfase ging Me vo, vooral in de persoon van Richard van de Meer, allengs meer druk uitoe fenen. Het scoren bleef echter achter wege zodat het op Den Hogen Blok 1- 1 bleef. Beide ploegen gaven elkaar maar heel weinig toe, en het spel golfde dan ook vanaf het eerste fluitsignaal op en neer. Echte scoringskansen wer den door geen van beide partijen aan de d.ag gelegd. Veel werk was er voor de beide verdedigingslinies. Bij WIK was er een defensieve hoofdrol weg gelegd voor Wim van de Velde, terwijl ook de niet geheel fitte Erik van de Sande vele kansen van de bezoekers om zeep hielp. Puike Broer Han van de Sande was ook niet helemaal fit, maar speelde toch een puike partij. Spits Aren van W<3 zei kon ook maar één helft meedoen en moest tijdens het tweede bedrijf noodgedwongen op de reservebank plaatsnemen. Na de hervatting kreeg WIK allengs meer kansen en was het de jeugdige Elmar Verhage die in de achtste minuut tegen de keeper schoot. De van Zierikzee overgekomen Kees Verwest lobte in de twaalfde minuut de bal net over de dwarslig ger. In de 27e minuut was het dan toch eindelijk raak. De goed spelen de spits Jos Rotte nam op een perfec te manier de bal aan in het zestien metergebied. Hij kapte, draaide en schoot de hal via de paal in de tou wen: 1-0. Met nog één kwartier te spe len werd het toch al felle duel zo niet nog feller. WIK zette tijdens de jongste wedstrijd tegen Kruiningen de zegereeks voort, en won met 1-0. Hier voor WIK Marco Gameman (r.) aan de bal. (Foto: Joop van Houdt). Nadat eerst nog een goede inzet van Jos Rotte ternauwernood door de doelman werd geweerd, scoorde Erik- Jan Kort uit een corner 2-0. Hoewel de bal werd teruggelegd zou Kort toch buitenspel hebben gestaan, waardoor de scheidsrechter dienten gevolge deze treffer afkeurde. Krui ningen rook haar kans om alsnog langszij te komen en WIK kwam in de eindfase dan ook behoorlijk in de verdrukking. De defensie kreeg het zwaar, maar wist uiteindelijk toch overeind te blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6