streeknieuws Prijsvraag omtrent de uitgave van fotoboek A DEURLOO B.V. Kunst op Schouwse strand Sport Jeugd mag boek cadeau gaan geven BEVEILIGING? BEL 01110-14739 VOLLEDIG IN INSTALLATIE TECHNIEK Commissie publieke werken Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 september 1989 Nr. 24610 In de Nieuwsbode stond donderdag een noodkreet van de Stichting Ver voer Beoefenaars Gehandicapten sport Schouwen-Duiveland. Het geld om minder-validen van en naar de sporthal te brengen is op en alles wat met zoveel pijn en moeite wordt op gebouwd dreigt per 1 oktober als een pudding ineen te zakken. Geen geld is geen vervoer. Jammer gehandicap ten in de regio, beperk U voortaan maar tot de huiskamer. Kijk maar naar Studio Sport, da's ook sportief. Wie is er nu eigenlijk gehandicapt. Die man of vrouw, die moeilijk loopt, slecht ziet of het gehoor heeft verloren? Of zijn de valide mede mensenhet. Hebben die de verstan delijke handicap zich niet te kunnen verplaatsen in de noodzaak van ge handicaptensport! Even leek het erop, dat gehandi captensport een volledig geaccep teerde ontwikkeling was en invali den niet langer onnodig aan huis gekluisterd hoefden te blijven. Even leek het erop, dat het begrip presta tie ook bij gehandicapten onderkend werd. Even maar blijkbaar, want het is toch volkomen absurd, dat in subsidie-Nederland niet voldoende geld opgebracht kan worden voor de ze vorm van sport. Of moeten de ge handicapten en hun hulpverleners eerst weer van vooraf aan gaan uit leggen dat sport ook (of juist?) voor gehandicapten van groot belang is en in sociaal opzicht voor sommigen van levensbelang. Ja, sorry stichting maar misschien moet die discussie weer aangezwengeld worden. In Nederland is sport een basis voorziening. In ons onderwijsstelsel is sporten verplicht en door tal van subsidieregels is de sport in Neder land voor een ieder betaalbaar; al thans voor de volkomen validen. De voornoemde stichting trekt aan de bel bij verenigingen, instanties en bedrijven om met geld over de brug te komen. Een begrijpelijke nood kreet en hopelijk heeft het effect. Maar laten we eerlijk zijn, gehandi captensport mag toch niet bestaan bij de gratie van een welwillende enj keling binnen de Nederlandse bevol king. Gehandicaptensport dient evenals de gewonesporten een van zelfsprekendheid te zijn. Waarom? Omdat sport sport is, wie 't ook be drijft en op welke wijze dan ook. Laat de lokale overheden hierover maar eens op zeer korte termijn van gedachten wisselen. En daarvoor noeft echt niet gewacht te worden op de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Want dan is alles wat de stichting tot op heden heeft opge bouwd allang ingestort. AvdW SCHIPHOL - Ongeveer 200 perso neelsleden van de technischedienst van de KLM hebben donderdagmid dag tussen 3 en 5 uur een demonstra tieve werkonderbreking gehouden. Zij eisen dat de KLM vaart zet achter herwaardering van hun functies, op basis waarvan ze worden ingedeeld in een salarisschaal. ELLEMEET - Om te zonnen was het een beetje koud, maar toch was het ongewoon druk op het strand bij Ellemeet. Dat kwam door de aanwezigheid van 150 leerlingen van de Educatieve Streekschool Twente, gevestigd in Almelo. Zij zijn op werkweek op Schouwen-Diuveland en op het strand moesten zij, warmpjes aangekleed, het thema land schapsbeïnvloeding gestalte geven. Hetgeen resulteerde in een aantal merkwaardige bouwsels. Allerlei materialen werden door de leerlingen gebruikt om hun interpretatie van het thema 'neer te zetten'. En zo kon het gebeuren dat aan de waterlijn een deur werd neergepoot, compleet met bordje 'niet storen'Zo'n deur zou eigenlijk in de drukke zomermaanden beschikbaar moeten zijn voor wie rust zoekt op het Schouwse strand... Overigens zit de werkweek er voor de leerlingen van de Twentse streekschool er alweer bijna op. Vandaag, vrijdag, is de. laatste dag die zij op hun kampement in Ellemeet doorbrengen. Daarna wordt de thuisreis weer aanvaard. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE Angsten en fobieën Op initiatief van de Gereformeerd/ Hervormde werkgroep Inperspektief vindt op dinsdag 19 september een bijeenkomst plaats over het onder werp angsten en fobieën. De directri ce van de Stichting Fobieclub Neder land, mevrouw De Wolf-Ferdinandus- se leidt het onderwerp in. Na een pau ze is er dan gelegenheid tot het stel len van vragen. Iedereen die in de problematiek van angsten en fobiëen is geïnteresseerd wordt uitgenodigd de avond bij te wonen. De bijeen komst vindt plaats in het RK paro chiecentrum aan de Mosselstraat 4 te Zierikzee en begint om 19.30 uur. Collecte De collecte ten behoeve van de Kan kerbestrijding heeft in Zierikzee een bedrag opgeleverd van 10.500 gulden en 45 cent. De organisatie bedankt zo wel de collectanten als de gevers. Belastingen Met de invoering van het nieuwe belastingplan van de commissie Oort op 1 januari van het volgende jaar wordt aan alle werknemers, uitke ringsgerechtigden en gepensioneer den een werknemersverklaring ge stuurd. De FNV, afdeling Schouwen- Duiveland, is van mening dat dit voor sommigen problemen kan ople veren. Wie geholpen wil worden bij het invullen kan terecht bij D. Je- roense (01119-1297), J. van Ooi-schot (01110-14263) of W. Barendse (01110- 15271). ZIERIKZEE - Binnen afzienbare tijd verschijnt het fotoboek over Schouwen- Duiveland, waarin deze streek in al haar facetten de revue passeert. Ter gelegenheid hiervan heeft de uitgeverij, drukkerij Lakenman en Ochtman (uitgever van deze krant) een wedstrijd uitgeschreven, waaraan alle jeugdige lezers van de Zierikzeesche Nieuwsbode kunnen deelnemen. Kinderen tot en met veertien jaar kunnen in een brief(je) aan de druk kerij aangeven wie ze willen verras sen met het kleurige 64 pagina's tel lende fotoboek. Dat kan een favoriete onderwijzer zijn, een aardige oma, een lieve vader, de dierenarts die het huisdier beter heeft gemaakt enzo voort. Iedereen heeft wel iemand, die hij graag een cadeau geeft. Een jury bekijkt alle brieven, waarvan de inhoud vanzelfsprekend op waarheid wordt nagegaan, en kiest er tien winnaars uit. De schrij vers krijgen allen het fotoboek en mogen dat gaan overhandigen aan diegene, die ze in de brief hebben be schreven. Omdat alle deelnemers en andere lezers graag weten wie wie verrast is de krant er met de foto graaf bij voor een fotootje. Vermelding fotoboek De brieven kunnen gestuurd wor den aan Uitgeverij Lakenman en Ochtman, Postbus 1, 4300 AA te Zie rikzee. Ook kunnen ze afgegeven worden bij het kantoor aan het Jan- newekken te Zierikzee (Zierikzeesche Nieuwsbode). Schrijf op de envelop pe duidelijk 'fotoboek', zodat de brief niet op een verkeerde stapel terecht kan komen. De inzendingen dienen uiterlijk woensdag 27 september bin nen te zijn. Opschieten dus. Dus even nadenken wie de gelukki ge wordt en schrijf alles in je brief. Wat we graag willen weten is wie je uitgekozen hebt voor het fotoboek (dat uiteraard door de uitgever be taald wordt) en vooral ook waarom juist die persoon. Beschrijf hem of haar een beetje en leg uit, waarom hij of zij volgens jou een fotoboek ver dient. Veel succes. Tafelronde De Nederlandse Tafelronde, afde ling Schouwen-Duiveland (39), heeft voor de bewoners van het verpleeg huis de Corneliastichting in Zierik zee een tropisch aquarium beschik baar gesteld. De Aquariumvereni ging Schouwen-Duiveland heeft zich bereid verklaard om voor de inrich ting en het onderhoud van het aqua rium garant te staan. Donderdag 5 oktober is in de grote zaal van het verpleeghuis de officiële overdracht. De bijeenkomst begint om 16.30 uur. Computercursus Het Buro Arbeidsvoorziening van de Intergemeentelijke Sociale Dienst start dinsdag 26 september weer met een nieuwe computercursus. Deze is bedoeld voor mensen met een uitke ring en anderen, die als werkloos werkzoekende staan ingeschreven bij het arbeidsbureau. De cursus leidt niet tot een diploma maar biedt de deelnemers de mogelijkheid kennis te maken met computerapparatuur en enkele toepassingsprogramma's. Zo kan er geoefend worden met pro gramma's voor tekstverwerking en voor bestandenbeheer, rekenen, gra fieken, boekhouding enzovoort. Als voorbereiding en oefening voor werk, hobby of vervolgopleiding biedt deze cursus uitstekende mogelijkheden. De cursus wordt gegeven in de Vrij- werkcentrale (Manhuisstraat te Zie rikzee). De vaste cursusdagdelen zijn dinsdag en donderdag van 09.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Begeleider is P. van Wijngaarden. Be langstellenden melden zich aan bij de sociale dienst (C. Minnaard). Afscheid predikant Na een periode van elf jaar waarin hij dienstbaar was als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Zierikzee neemt ds B. de Graaf af scheid van deze kerkelijke gemeente. Dat gebeurt tijdens een bijzondere kerkdienst die plaatsvindt op zondag 15 oktober om 19.00 uur in de Christe lijke Gereformeerde kerk aan de Ze vengetij straat te Zierikzee. Na afloop van de dienst bestaat de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van het predikantsgezin. BURGH-HAAMSTEDE Collecte Tbn bate van de Kankerbestrijding is er in Burgh-Haamstede 5335,70 gul den opgehaald. En dat is ruim 800 gulden meer dan vorig jaar. De orga nisatie bedankt de gevers en de col lectanten. RENESSE Geslaagd Conny van den Hoek uit Renesse heeft de studie aan de Landbouwuni versiteit in Wageningen succesvol af gerond en mag zich voortaan inge nieur in de tuin- en landschapskunde noemen. NOORDWELLE Plattelandsvrouwen Dinsdagmiddag 19 september houdt de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken de eerste activiteiten in het nieuwe seizoen. Op het program ma staat een uitstapje naar Kamper land, waar een bezoek zal worden ge bracht aan het groenten- en fruitbe- drijf van de familie Sandee. Daar zal men kunnen kennismaken met tropi sche voeding. Eerst zal het bedrijf worden bezichtigd, waarna gezamen lijk een tropische maaltijd zal wor den bereid en vervolgens genuttigd. De fam. Sandee heeft jarenlang in Afrikaanse landen gewoond en ge werkt. De deelnemers aan deze excur sie vertrekken om 13.15 uur met eigen vervoer vanaf het parkeerterrein aan de Moolweg te Renesse. Rond zes uur hoopt men weer thuis te zijn. Inmiddels zijn alweer verschillen de clubs van de afdeling van start ge gaan. Zo zijn de gymclub en de lees kring Noordwelle op 5 september weer begonnen en de handwerkclub op 11 september. De leeskring van Re nesse is gestart en die van Haamstede is reeds begonnen. De bowlingclub hervat zijn activiteiten op 5 oktober. Over de start van het zangkoortje wordt nog overleg gepleegd. Bij vol doende belangstelling worden ver schillende cursussen georganiseerd. De gedachten gaan uit naar een cur sus hartreanimatie, poëzie en hand vaardigheid (bijv. poppenmaken en/of batikken). SCHARENDIJKE Collecte Kankerbestrijding De collecte voor de Kankerbestrij ding heeft in Scharendijke, Ellemeet en omgeving een bedrag van 4049,85 opgehaald. Dat was bijna duizend gulden meer dan vorig jaar. De orga nisatoren van de collecte bedanken iedereen die aan dit resultaat een bij drage heeft geleverd. KERKWERVE Opbrengst In Kerkwerve heeft de collecte ten bate van de Kankerbestrijding 1694,60 gulden opgebracht. De orga nisatie dankt zowel de gevers als de collectanten. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Collecte In Noordgouwe en Schuddebeurs hééft de geldinzameling ten bate van de Kankerbestrijding 977,50 gulden opgeleverd. De organisatie zegt dank aan zowel de collectanten als de ge vers. DREISCHOR Concert In de Nederlandse Hervormde kerk te Dreischor is er zaterdag 23 septem ber vanaf 19.45 uur een concert met medewerking van het eigen kerkkoor (o.l.v. Jaap Knuist), het Christelijk Gemengd koor Laus Deo uit Bruinis- se (o.l.v. C. den Braber), de muziek vereniging Crescendo (o.l.v. L. van Mechelen) en het Christelijk ge mengd koor De Harpe Davids uit Co- lijnsplaat (o.l.v. P. Karman). OOSTERLAND Zendingskrans De zendingskrans Bidt en werkt van de Gereformeerde Gemeente houdt dinsdag 3 oktober weer haar jaarlijkse verkoping van zelfgemaak te en gekregen goederen. Verder zijn er bijvoorbeeld babbelaars, advocaat en is er een mirii-rommelmarkt en kinderspeelgoed. Iedereen is welkom in het dorpshuis Oosterhof. SÏRJANSLAND Collecte De collecte ten bate van de Kanker bestrijding heeft in Sirjansland 565,- opgebracht. De gevers worden bedankt. BRUINISSE Voorlichtingsavond De gemeente Bruinisse houdt don derdag 21 september in het dorpshuis van Bruinisse een voorlichtings avond over de bodemsanering van de vervuilde havens. De avond begint om 19.30 uur. Zoals bekend is door Rijkswaterstaat in samenwerking met betrokken gemeenten een plan opgesteld om te komen tot sanering van de vervuilde waterbodems van enkele Oosterscheldehavens. Ook de Bruse vissers- en reparatiehaven be horen daartoe. Collecte Kankerbestrijding De collecte die in Bruinisse werd gehouden ten behoeve van de Kanker bestrijding heeft het fraaie bedrag van 3773,25 opgeleverd. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Losgetrokken Voor de ingang van het Rijn-Schel dekanaal is gisterochtend, donder dag, een Frans schip op een zandplaat vastgelopen dat uit die benarde posi tie werd bevrijd door drie mosselkot- ters. De drie kotters, BRU 8, YE 56 en YE 116 waren onderweg van het Wad naar Yerseke toen ze bij de Kop van 't Noordergat op het Zoommeer de spits vast zagen zitten op de plaat. Aan de armgebaren van de schipper begre pen ze dat die best een trekje kon ge bruiken. Nadat twee keer een tros was gebroken lukte het inderdaad de drie kotteré om de Fransman vlot te krijgen waarna het z'n reis naar Frankrijk kon hervatten. Advertentie (ÓÓK S AVONDS IN IN HU WEfKfWOt Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL%01110-16255 Teen afgerukt Terwijl de BRU 8 Cornelis in het Scheurrak op de Waddenzee aan het mosselvissen was kwam de 20-jarige opvarende R. P. met z'n voet tussen de aandrijf ketting en het tandrad van de lier terecht. Daarbij werd z'n rech ter kleine teen bijna volledig afge rukt. Na een spoedoperatie in het Gemini-ziekenhuis van Den Helder werd de teen met behulp van een pin weer aan de voet gezet. Commissie De commissie verkeer van de ge meente Bruinisse vergadert maandag 18 september openbaar in het ge meentehuis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en op de agenda staan onder meer de verkeerssituaties in de Nieuwstraat, de Molenstraat, de Lan- geweg, de Hageweg/Groenweg, de be steding van de actie - 25%-gelden, de uitbaning van eventueel aan te leg gen parkeerterrein achter de Acacia laan en verkeersmaatregelen Prins Bernhardstraat. LELYSTAD - De provincie Flevo land trewkt 100.000 gulden uit voor de veiligheid van wegwerkers in deze provincie. Provinciale staten zijn ak koord gegaan met een voorstel hier toe van gedeputeerde Vermeer. De ge deputeerde lanceerde het idee, kort nadat een ernstig ongeluk op de A6 vorige week het leven kostte aan drie wegwerkers. Vervolg van pagina 1 van een elektrisch bedienbaar hek. ,,Ik heb er alle begrip voor dat de brandweercommandant alles super luxe wil hebben, maar ik vraag me toch af of het niet goedkoper kan", al dus Gelei jnse. Ook bij plaatsvervangend commis sievoorzitter J. Groen bleken de no dige twijfels over de noodzaak van een elektrisch bedienbaar hek te hebben postgevat. Hij deed de sug gestie om een 'gewoon' hek te plaat sen en dan bij het hek een kastje met daarin de sleutel te installeren. Een suggestie waar Fierens op rea geerde met de opmerking dat een der gelijk kastje geen lang leven bescho ren zou zijn. ,,Dat staat er een paar dagen en dan is het weg", aldus de brandweercommandant. In een twee de ronde kwamen de commissieleden niet veel verder dan het nog eens her halen van het eerder ingenomen standpunt. Uitstel Uiteindelijke uitkomst van de dis cussie was dat de commissie unaniem tot de conclusie kwam dat eerst maar eens gekeken moet worden of er geen goedkopere manieren zijn om het ter rein voor ongewenst gebruik af te sluiten, zonder dat dat ten koste gaat van de uitruktijd voor de brandweer. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur); 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3