'Kosten voor bibliotheek gaan nu de pan uitrijzen' inmvt* Schouwen-Duiveland 'Ik sta niet te springen om hier zoveel geld voor uit te geven' DOSKO-Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT mi- P£ SUZUKI Autobedrijf ISTA ZIN IN SNEEUW? FOTOBOEK Verkeersdode DuWela"d 90 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Overheidsregels Fotoboek Fancy-fair Manifestatie Ondernemen is steeds beter inspringen op Aan de uitgave van het eilandelijke fotoboek is De Krukels in Bruinisse zitten in de financiële Een landelijke sportmanifestatie op de derde toekomstige overheidsregel(Pag. 2). een prijsvraag verbonden voor de jeugd. (Pag problemen en willen er bovenop komen. (Pag maandag van september (Pag 9) 2). 4.) VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24610 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De zorg neemt met het geld toe. Horatius Elektrisch bedienbaar hek bij brandweerkazerne te duur bevonden ZIERIKZEE - „Ik sta niet te springen om hier zoveel geld aan uit te geven. Het kan toch ook gewoon met een simpele slagboom". Zo verwoordde H. Asma tijdens de ver gadering van de commissie publieke werken zijn gevoelen over de wens van de Zierik- zeese brandweer die als deze gehonoreerd zou worden de de gemeente 19.500 zou kos ten. De brandweer wil de ruimte achter de brandweerkazerne aan de Regenboogstraat benutten als parkeerplaats. Maar om te voorkomen dat iedereen er zijn auto neer gaat zetten dient dat terrein dan wel afgesloten te worden middels een hek. En dan het liefst een electrisch bedienbaar hek. Maar dat vindt de commissie vooralsnog te duur. De lokatie-bij de brandweergarage, waarover Zierikzee spreekt. (Foto: Joop van Houdt). Eerder werd de wens van het brand weerkorps ook al besproken in een vergadering van de commissie pu blieke werken van de gemeente Zie- rikzee. Toen schortte men een defini tief oordeel op wegens gebrek aan informatie. Ook op de vergadering gisteren, donderdag, kwam de com missie er niet uit. Voornaamste strui kelblok is en blijft de vrij forse in vestering die met de plaatsing van het hek gemoeid is. Tijdwinst Brandweercommandant H. J. Fie- rens begon zijn pleidooi voor instal latie van een dergelijk hek met een korte schets van de situatie ter plaat se. Nu de Regenboogstraat verlengd wordt met het Ravesteinhof is de mo gelijkheid ontstaan om het terrein achter de brandweerkazerne als par keerplaats te gaan gebruiken. „Je ziet nu dat als er brandalarm is dc jongens van alle kanten aan ko men gereden, hun auto neerzetten en naar de garage sprinten", aldus Fie- rens. Op zich niet zo erg ware het niet dat er ter plaatse niet zo gek veel ruimte is. Het kan dus voorkomen dat auto's van brandweerlieden in de weg staan. Daarbij komt, zo bleek uit het ver haal van Fierens, dat brandweerlie den tijd verliezen omdat ze hun auto niet vlakbij de garage kwijt kunnen. En als de brandweer uit rhoet rukken voor een brand of ongeluk telt iedere seconde. Met dat in het achterhoofd werd het idee geboren om van het plein achter de brandweerkazerne een parkeerplaats te maken. Sleutelprobleem Op datzelfde plein staan ook sloop auto's die de brandweer voor oefenin gen gebruikt en het is niet de bedoe ling dat kinderen daarin kruipen, met het gevaar dat er ongelukken ge beuren. Het terrein moet dus afgeslo ten kunnen worden. Fierens voorziet dat gewoon met een sleutel afsluiten in de praktijk op problemen zal stui ten. Tijdens de vergadering schilderde hij het beeld van de gehaaste brand weerman die geen tijd heeft om te wachten tot iemand het.Jhek open doet. „En dan zul je altijd zien dat de eerste die bij de garage komt net weer geen sleutel bij zich heeft", al dus Fierens. Hij benadrukte herhaaldelijk dat elke seconde telt als de brandweer uit moet rukken en pleitte voor het in stalleren van een hek dat automa tisch via een signaal van de alarm centrale in Vlissingen geopend kan worden. Op die manier heb je geen gedoe met sleutels en worden er kost bare seconden gewonnen omdat nie mand hoeft te wachten tot het hek opengaat. Bezwaren De commissieleden bleken niet ge heel overtuigd door het vurige betoog van Fierens. De een na de ander plaatste kritische kanttekeningen, en vooral vraagtekens bij het plan. Com missielid M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal stelde in een eerste reactie dat dit wellicht wel de beste manier zou zijn, maar dat er toch ongetwijfeld ook goedkopere oplossingen moeten bestaan. W. F. Sprengelmeijer toonde zich in een eerste reactie zeer voorzichtig. Wel bracht hij te berde dat het op z'n minst aanbeveling verdient om bij meerdere bedrijven offerte te vragen voor een dergelijke installatie. Commissielid H. Asma bleek aan merkelijk radicaler in zijn opvattin gen. Hij stelde voor om eerst maar eens gewoon een opening in de schut ting te maken om uit te proberen hoe het bevalt om daar de auto's van de brandweerlieden te parkeren. Na de opmerking van Fierens dat het ter rein absoluut afgesloten dient te wor den slikte Asma dat voorstel wijse lijk weer in. Wel hield hij vast aan zijn standpunt dat een elektrisch be diend hek een in zijn ogen erg grote investering vergt. Ook commissielid J. J. Geleijnse uitte zijn twijfels over de noodzaak vervolg pagina 3 Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's -V//A- SWIFT al vanaf f 16.995,- St. Joostdijk 41 - Oosterland 01114-1495 Advertentie Ons ANVR Reisadviesburo weet de beste pistes. Beter dan wie ook. Stap daarom even binnen. r REISBURO VAN OEVEREN Dam 3 tel Oil (0-IS036//23I9 Duivelandse adviescommissie vindt begroting 1990 van bibliotheekvoorziening onaanvaardbaar N1EUWERKERK - „Waar blijven we als we deze ontwikkelingen laten doorgaan. De kosten voor de openbare bibliotheekvoorzieningen gaan nu echt de pan uitrijzen". De Duivelandse adviescommissie financiën en onderwijs was unaniem in haar mening over de begroting 1990 van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland: onaanvaardvaar. In die begroting wordt ervan uitgegaan dat Duiveland in 1990 twee keer zoveel zou moeten meebetalen aan de openbare biblio theekvoorzieningen op Schouwen-Duiveland dan nu nog het geval is. Een stijging van 51.000 naar 102.000 gulden per jaar. tor het beste kan worden aangeschaft als vervanging van het oude exem plaar van de dienst gemeentewerken was men het gauw eens. Op de begro ting 1989 is voor dit doel 60.000 gul den gereserveerd en de mensen van de dienst gemeentewerken lieten we ten voorkeur te hebben voor een Ford-tractor die ruim 50.000 gulden kost. De goedkoopste van de offertes die door drie verschillende bedrijven werden gemaakt. Met de kosten die er nog bij komen kost de aanschaf van een Ford-tractor type 5110 super cab 11 65 pk ruim 58.000 gulden. De commissieleden gaven het advies dat te doen. Verwachting tot zaterdagavond: Zacht Veel bewolking. Vooral in het noor den af en toe regen of motregen. Voor namelijk in het zuidoosten mogelijk ook enkele opklaringen. Middagtem- peraturen rond 21 graden. Matige, aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog af en toe krachtige zuid westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 19 sept.: Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 23 graden Maandag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 24 graden Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 22 graden ZON- EN MAANSTANDEN 16 sept. Zon op 07.16, onder 19.52 Maan op 19.54, onder 08.33 17 sept. Zon op 07.17, onder 19.50 Maan op 20.10, onder 10.06 18 sept. Zon op 07.19, onder 18.48 Maan op 20.30, onder 11.40 Laatste Kwartier: _22 september (04.10) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De oude, uit het Caribi sche gebied afkomstige, tropische cy cloon Gabriëlle, heeft zich omge vormd tot een gewone oceaandepres sie. Dit systeem ligt vrijdagavond met haar kern ten westen van Schot land. Het komende etmaal trekt deze depressie verder noordoostwaarts en neemt daarbij een grote hoeveelheid zeer zachte en vochtige oceaanlucht, afkomstig uit de omgeving van de Middellandse Zee, ons land binnen. De minima blijven daardoor aan de hoge kant, op veel plaatsen zo'n graad of 15 a 16. Overdag blijft, even als in de komende nacht, veel bewol king hangen, waaruit af en toe nog wat regen of motregen kan vallen, waarschijnlijk het meest in het noordwesten. Ondanks het gebrek aan zon kan het overdag 20 of 21 gra den worden, In het zuiden mogelijk nog iets hoger. De zuidwester neemt dan tot matig af. Ook zondag en maandag blijft ons land in de zachte en vochtige lucht liggen, bij wat zon kunnen de middagtemperaturen dan nog iets verder oplopen. Advertentie ROTTERDAM - Het'gescheiden in zamelen van klein chemisch afval is een groot succes. De verwerkingsca paciteit ervan blijft echter beduidend achter AARDENBURG - De 16-jarige S. van Damme uit Aardenburg is door een verkeersongeval in zijn woon plaats om het leven gekomen. De jon geman stak met zijn bromfiets niet op de daarvoor bestemde kruising de rijbaan Eedeweg-Krakeelweg over. Hij werd gegrepen door een perso nenauto. De jongeman was op slag dood, aldus de rijkspolitie. Van beide getallen is hét bedfag van 18.000 gulden, dat de gemeente jaarlijks van de rijksoverheid ont vangt als bijdrage in de bibliotheek- kosten, al afgetrokken zodat de bruto bijdrage aan de openbare biblio theekvoorzieningen nog aanziénlijk hoger ligt. Verplichting De Gemeenschappelijke Biblio theekvoorziening Schouwen-Duive land is een stichting die door de ge meenten in de regio gezamenlijk financieel wordt gesteund. Op die manier voldoen zij aan hun verplich ting een openbare bibliotheekvoor- Advertentie 17 september a.s. Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor W Zierikzee ziening te creëren voor hun bewoners. Er zijn drie vaste bibliotheekgebou wen op Schouwen-Duiveland, maar op de meeste plaatsen wordt de bi bliotheekvoorziening vorm gegeven door de bibliobus. In de gemeente Duiveland komt deze bus in totaal vijf uur per week in de diverse ker nen. Een goede en belangrijke voorzie ning vonden alle commissieleden. Maar om daar volgend jaar 102.000 gulden voor te betalen, plus de 18.000 gulden van de rijksoverheid, vonden ze toch te gortig. „Dat zou een verho ging van ruim tien gulden per inwo ner zijn. Wij hebben er altijd al voor gewaarschuwd dat dc kosten van in stellingen waaraan alle gemeenten betalen moeilijk in de hand zijn te houden. En je ziet wat er nu ge beurt", aldus VVD-commissielid W. P. Stouten. Met de andere commissieleden kwam hij tot de conclusie dat de ex treme verhoging onder andere wordt veroorzaakt door gestegen perso neelskosten en automatisering van do uitleenadministratie van dc bi bliotheek. Volgens CDA-commissie- lid A. R. I. van den Hoek wordt het totaalbedrag ook opgekrikt door ach terstallige crediteuren en kosten voor lezers die hun boeken niet tijdig te rug inleveren. „Er moet toch een mo gelijkheid zijn om die stijgende kos ten een halt toe te roepen. Misschien kunnen door een betere organisatie de zwakke schakels, worden wegge werkt". Overleg A. J. C. Melieste (PvdA) was van mening dat dergelijke kostenstijgin gen voorkomen moeten worden door tijdig overleg. „We moeten zorgvuldig met dit soort voorzieningen omsprin gen". Commissielid M. Braam (SGP/ RPF) liet weten de kostenstijging 'buiten proporties' te vinden. Met elkaar kwamen de commissie leden tot het unanieme advies aan het college van b en w om niet ak koord te gaan met de begroting 1990 van de gemeenschappelijke biblio theekvoorziening. En om samen met de andere gemeentebesturen op Schouwen-Duiveland naar wegen te zoeken om de bibliotheekvoorzie ning met minder grote kosten «in stand te houden. De aankoop van het pand Zuid straat 2 te Ouwerkerk vroeg heel wat minder discussie Binnen enkele mi nuten gaven de commissieleden una niem het positieve advies deze parti culiere woning voor een bedrag van 50.000 gulden kosten koper aan te ko pen. De woning is nodig om metter tijd de verbouwing van het Ouwer- kerkse dorpshuis te kunnen uitvoe ren op de wijze zoals de bevolking van dat dorp en de gemeente dat wil. Tractor Ook over de vraag welk soort trac- VERSCHIJNT HALF OKTOBER Schout .Qu'wiete^ UlEUVH1- a\ lang °P ge*ach^QeVoerd L boe* 9»"'" „CUV e" 1)0 il ««f»" r bt| on4«f»",8%V""<v"n „erkrtW eren. Mie» 0 Renesae Geschenkenhuls Hoogerhuis. Hogezoom 200 Burgh-Haamtiede Geschenkenhuls Goudzwaard. Noordsiraal 33 Nieuwe rfcerk Boekhandel S J. de Feller, Slekelstraal 6 Brulnlaaa Novalu*-Braber. Korie Ring 16 Zierikzee Boekhandel Volken, Havenplein 5, Boekhandel De Vries. Havenplein 14. Boekhandel AKO. Appelmarkt 6; De Zeeuwse Boekhandel en Uitgeven), Korie Si Janstraat 17. FOTOBOEK SCHOUWEN-DUIVELAND IS EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ LAKENMAN A OCHTMAN BV

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1