SPÜrlT- All-Ready ziet inzet beloond HV Delta Sport behaalt verdiende derde plaats TV Duiveland zorgt voor 'n verrassing NIEUWSBODE Mireille Lemaire doet als reserve mee aan toernooi Kalusha wel, Chovanec niet meer in PSV-selectie Uitslagen Hockeyclub Schouwen- Duiveland Trimïoop Atletiekvereniging Delta Sport Zierikzee Vlucht Bapaume Blessure Eric Dijst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di,K<iag 12 september 1989 Nr. 24608 9 EINDHOVEN - PSV kan morgen, woensdag, bij het duel in de eerste ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen tegen de Zwitserse titelhouder FC Luzern, weer beschikken over Kalusha Bwa- lya. De Afrikaan is voldoende her steld van een blessure om weer opge nomen te worden in de selectie van zeventien spelers. Afwezig in de groep is een andere Eindhovense aan koop van de laatste twee seizoenen, de Tsjechoslowaakse international Chovanec. Gezien de uitlatingen van onder andere PSV-trainer Guus Hid- dink, kan de Oosteuropeaan, die in Eindhoven nog een contract heeft voor twee jaar, als te licht voor een plaats in de basis worden be schouwd. ,,In potentie is Chovanec een goede voetballer. Hij is echter te aardig voor het harde profvoetbal, een te ge dienstige prof", zei Hiddink. De coach baseerde zijn oordeel op het tegenvallende spel van Chovanec tijdens de voorbereiding op het sei zoen. „Over zijn verkoop valt te pra ten", stelde manager Ploegsma later. Hij voegde eraan toe dat het zelfde ook nog steeds geldt voor Gillhaus. Voor de Bosschenaar toonden afgelo pen weken enkele Engelse clubs be langstelling. „Maar er is nog niets concreets." Voor de wedstrijd tegen de Zwit sers waren maandagochtend in Eind hoven slechts 12.000 kaarten ver kocht. Manager Ploegsma verwacht dat uiteindelijk, tussen 18.000 en 19.000 plaatsen in het stadion bezet zullen zijn. Jongens Zevenbergen-HSD Al 3-1 HSD A2-Breda 1-2 Etten Leur-HSD B 1-6 Pelikaan-HSD C 8-0 HSD E6-01ympia 2-4 Meisjes Were Di-HSD Al 5-0 HSD B-Etten Leur 1-0 HSD C-Tempo 9-0 Middelburg-HSD D8 0-1 Dames Hoekse Waard-HSD 7-0 Heren HSD 1-Barendrecht 2-1 Zwart Wit 7-HSD 2 5-2 HSD vet .-Oudenbosch 0-2 6-3 winst bij Tjoba 3 ZIERIKZEE - Onlangs moest de hoofdmacht van korf balvereniging All-Ready op bezoek bij Tjoba 3. Na de wanvertoning van vorige week op eigen veld tegen TOP 2 (5-4 verlies) had de ploeg dan ook heel wat goed te ma ken. Het zwakke Tjoba 3 leende zich uitstekend voor de ze revanche. All-Ready was vanaf het eerste fluitsignaal bij de les en kon met ruime aanvallen de tegenstander di rect onder druk zetten. Dit resulteerde in de eerste helft 'slechts' in een 0-3 voorsprong. Ook de tweede helft kon het grote veldoverwicht niet in doelpunten uitgedrukt worden. De afwerking was slecht verzorgd en zo finishte de ploeg bij 3-6, waarmee tevens de eerste twee punten binnen zijn. Deze tweede competitiewedstrijd startte All-Ready met Wim in 't Veld, Egbert de Jong, Esther Scherpenisse en Karin den Dekker in de aanval. Via goed opzette en snel uitgevoerde combinaties kreeg dit vak voldoende kansen. Mede door het goede verdedi gingswerk van Arjan Hage, Wouter van Marie, Hetty Melissant en Anita in 't Veld was de All-Ready aanval veelvuldig in balbezit. Dit leidde tot twee doelpunten van Esther Scherpe nisse, die haar ploeg daarmee een duw in de goede richting gaf. Het tweede aanvalsvak - met Jaco Stoutjesdijk, Ronny Pantekoek, Bi- anca Halen en Anne-Marie van Goud oever - kreeg ook voldoende kansen. Jaco Stoutjesdijk benutte één van zijn vele doorloopkansen en bracht daarmee de stand op 0-3 in Zierikzees voordeel. Ruststand Ronny Pantekoek kreeg vanaf 2Vfe meter de kans om de voorsprong te vergroten. Hij faalde echter en zo werd 0-3 tevens de ruststand. Ook na de rust bleef All-Ready het spel dicteren. De ploeg knokte hard voor een positief resultaat. Tjoba 3 kon alleen profiteren van de steekjes die de ploeg af en toe liet vallen. Di rect na rust liet opnieuw Jaco Stout jesdijk 0-4 aantekenen. Door een on oplettendheid in de verdediging kon Tjoba scoren, maar in de derde aan val werd aanvoerder Arjan Hage goed uitgespeeld, waardoor deze met een mooie doorloopbal de stand naar 1-5 telde. De eerste aanval 'draaide niet meer zo soepel als in de eerste helft en zo kon Tjoba zelfs terugkomen tot 3-5. Ronny Pantekoek maakte echter aan alle spanning een einde. Hij kwam verrassend vrij te staan voor de korf en kon zo de eindstand op 3-6 bepa len. Met deze winst werd het harde werken van de hele ploeg beloond en kon men met twee punten op zak huiswaarts. Uitslagen Andere uitslagen in de eerste klas afdeling: TOGO 2-Swift 3 8-6; TOP 2- Zuidwesters 2 8-li; Seolto 1-Blauw Wit 1 3-5. De stand na twee competitiewed strijden: TOGO 2 Blauw-Wit 1 All-Ready 1 Seolto 1 TOP 2 Zuidwesters 2 Swift 3 Tjoba 3 2-4 2-4 2-2 2-2 2-2 2-0 2-0 2-0 A.s. zaterdag 16 september speelt All-Ready 1 om 16.00 uur op Sport park Bannink tegen Blauw-Wit 1 uit Kloetinge; All-Ready 2 - TOGO 5; Olympia 2 - All Ready-3; All-Ready A-Swift A2; All-Ready Q-TOP Ql. De zestienjarige Mireille Lemaire stond tijdetis het drielanden-tumtoernooi naast de selectie. Toch leverde zij een behoorlijke prestatie (archieffoto). ZIERIKZEE - Met prachtig zomer- avondweer werd onlangs op de kunststofbaan van sportpark Ban nink opnieuw gestart voor de Sport- huis Zierikzee-loop. Deze trimloop over, naar keuzi 4, 7 of 10 km, trok geen overdadige belangstelling. Toch werden 52 atleten weggeschoten door Leon Oostendorp, zoon van de spon sor. Alhoewel het geen wedstrijd was, werden toch alle deelnemers „ge klokt". De eersten in de diverse cate gorieën waren: 4 km: 1. Wim Provoost, Renesse, 12.35; 2. Michel Pleune, Haamstede, 13.07; 3. Jurgen de Lang, Z.ierikzee, 14.48; le dame: Miranda Nieuwen- huyse, Zierikzee, 18.32. 7 km: 1. Hans Saman, Zierikzee, 24.40; 2. Michel Coolbergen, Zierik zee, 27.18; 3. Danny Duinhouwer, Zon- nemaire, 28.04; le dame: Lia Vliet- land, Zierikzee, 35.19. 10 km: 1. Huub Stoop, Bloemen- daal, 35.23; 2. Eddy Smit, Zierikzee, 36.49; 3. Gilbert Voet, 's-Heerenhoek, 37.10; le dame: Greetje Smit, Zierik zee, 43.39. ZIERIKZEE - Tijdens het vrij sterk bezette hand- baltoernooi van HV Delta Sport, heeft de ploeg van trainer/coach Rob de Vos een verdienstelijke derde plaats weten te behalen. Nadat op twintig augustus jongstleden de trainingen werden hervat, was dit ei genlijk de eerste keer dat het Zierikzeese team weer binnen de. lijnen stond. Ook de zeventiende editie van dit traditionele zaalhandbaltoernooi werd door spelers en publiek enthousiast ontvangen. De twee eerste-divisie teams, Pi us X (Eindhoven) en Kapekla (Ka pellen, België) maakten hun favo- rietënrol waar en eindigden res pectievelijk op de eerste en twee de plaats. Tegen deze ploegen had Delta Sport dan ook de meeste moeite, hoewel tegen de Belgische club na een zinderende 'finale' men er toch een gelijkspel van 8-8 uit wist te halen. De Brabanders waren duidelijk te sterk voor Del ta Sport, hoewel men toch naar be horen presteerde: 7-11. Bekende Tegenstander V en K, uit Gro ningen, was voor Delta Sport een oude bekende, want ook dit noor delijke team komt uit in de twee de divisie. Maar ook V en K kende de Schouwen-Duivelandse ploeg goed en de twee kemphanen gaven elkaar dan ook geen duimbreed toe: 7-7. De Zierikzeese handbal lers konden op dit jaarlijkse toer nooi tevens kennismaken met de twee debutanten, UGHV (Ulft) en Kolping (Alkmaar). Het middelmatig optredende UGHV, in het treffen tegen Delta Sport gestoken in Ferrari-rode shirts en tot dan toe nog niets ge wonnen, werd ook door Delta Sport 'terecht gewezen': 8-5. Te vens tegen Kolping was Delta Sport oppermachtig, hoewel het deze keer maar een nipte overwin ning werd: 8-7. Terugkijkend op het toernooi moest trainer/coach Rob de Vos constateren dat, het eerste optreden van zijn ploeg naar volle tevredenheid was ver lopen. De eindstand was als volgt: 1) Pius X; 2) Kapekla; 3) Delta Sport; 4) V en K; 5) Kolping; 6) CSV; 7) UGHV. De duikende Bert de Vos tracht te scoren in het duel tegen V en K dat eindigde in een gelijkspel: 1-1. (Foto: Joop van Houdt). VLISSINGEN - Tijdens de onlangs gehouden drielanden-turnwedstrijd, tussen Nederland, Hongarije en Zwitserland, stond geheel tegen de verwach ting in Mireille Lemaire, van GV Delta Sport, naast de basis. Hoewel zij voor spek en bonen meedeed wist de Brabantse toch nog in het eindklassement ploeggenoten Chantal Bruyn en Sylvia Smal achter zich te laten. Tijdens de keuze-oefenstof behaalde Lemaire op het onderdeel brug zelfs de hoogste Ne derlandse score; 9,40. beste turnsters in huis had. In de eindstand bleek dat Hongarije 6,40 punt hoger uitkwam dan Nederland, dat op haar beurt een gat sloeg tussen Zwitserland van maar, liefst 12,85 punt. Mireille Lemaire eindigde bij de keuze-oefening uiteindelijk op een twaalfde plaats met een totaal aan tal punten van 71,95. Eén dag eerder werd zij bij de verplichte oefenstof achtste, met 36,00 punten. Voordat het WK in Stuttgart daar is, heeft Mi reille Lemaire nog één maand de tijd om zichzelf te bewijzen en optimaal voorbereid aan de start te verschij nen. De Russische coach van de Neder landse selectie, Boris Orlov, had een logische verklaring voor het buiten sluiten van de zestienjarige Mireille Lemaire, uit Prinsenbeek. De Neder landse turnkampioene kende, na een opgelopen blessure, een wat mindere periode en zowat alles ging bij haar fout. Maar Orlov denkt dat Lemaire voor het komende WK in Stuttgart weer wel in vorm zal zijn. Tijdens het drielanden-tumtoer nooi behaalde Nederland een goéde tweede plaats en wist tijdens .de ver plichte oefens+of akelig dicht in de buurt te blijven van Hongarije. Bij de keuzestof liet het Oostblokland er geen twijfel over bestaan wie de Tijdens de voorrondes om de Zierikzee-25-tennisbokaal zijn inmiddels -al weer de nodige balletjes geslagen. TV Duiveland zorgde voor een verrassing door LTC Bru-Tèn uit te schakelen. (Foto: Joop van Houdt). k Tijdens voorrondes voor de Zierikzee-2 5-Bokaal KERKWERVE/BROUWERSHAVEN - Tijdens de voorrondes om de Zierikzee tennisbokaal, verspeeld op de tennisbanen in Brouwershaven en Kerkwerve, heeft het team van TV Duiveland voor een verrassing weten te zorgen. In de wandelgangen werd al gespeculeerd dat de winnaarspoule zou bestaan uit LTC Zierikzee, LTC Bru- Tèn en TC Westerschouwen. Maar na de eerste partijen van het voorbije weekend bleek het Bruse team buiten de boot te vallen, en plaatste Duiveland zich wél tussen de beste drie. TV Duiveland, dat over een sterke ploeg beschikt met onder andere An- dré Goedegebure en de familie Ko renhof, versloeg Bru-Tèn met 4-1 en stelde zo een plaatsje bij de beste drie veilig. Hoewel dit treffen op zondag was gepland, vond de organisatie het toch uiterst sportief dat Bru-Tèn een ploeg afvaardigde, hoewel deze wel behoorlijk was verzwakt, vanwege de zondagsrust. Vooral de ploeg van LTC Zierikzee is bijzonder sterk te noemen, met on der andere Miriam Quartel, Astrid Verspeek, Martijn bij de Vaate en Mi chel de Vlieger. Beste kans Momenteel hebben de Zierikzeeë- naren de meeste punten bijeen gesprokkeld en maakt bij voorbaat de beste kans om voor de vierde keer in successie de Zierikzee 25 Bokaal in de wacht te slepen. Het toernooi kent vooral een sterk opkomende groep jeugdspelers, hoe wel de 'oude garde' toch ook van zich laat spreken. Zaterdag aanstaande zal komen vast te staan wie de felbe geerde bokaal mee naar huis mag ne men. De beste partijen die nog staan te waqhten gaan waarschijnlijk tus sen Martijn bij de Vaate (Zierikzee) en André Goedegebure (Duiveland), en de dubbelpartij René Schimmel- penninck/Michel de Vlieger (Zierik zee) en Piet Vreeke/Cor of Rogier Ko renhof (Duiveland). De prijsuitreiking vindt zaterdag avond plaats in de botenloodsen van de gebroeders Van Ast te Brouwers haven. Tijdens dit gezellig samenzijn wordt er een barbecue gehouden en zorgt een live-band, bestaande uit on der andere de twee eilandelijke ten nissers André Goedegebure en Mei vin Atoon, voor de muzikale omlijs ting. Deze speciaal samengestelde vijfmans-band treedt op onder de naam Love-game. Uitslagen WIK-Westerschouwen 0-5 WIK-Scelveringhe 0-5 Scharendijke-Bru Tèn 0-5 Westerschouwen-Scelveringhe 4-1 Zierikzee-Den Haene 5-0 Scelveringhe-Brouwershaven 2-3 Scharendijke-Duiveland 0-5 Brouwcrshaven-Zierikzee 0-5 Brouwershaven-Den Haene 3-2 Duiveland-Bru Tèn 4-1 WIK-Scharendijke 5-0 Westerschouwen-Duiveland 1-4 ZIERIKZEE - Onlangs hield de PV Zierick haar wedvlucht vanuit Ba paume, afstand 188 km met in con cours 223 duiven. De eerste duif werd geklokt door comb. Van der Kamp met snelh. 1000 m/min. Ook in dit concours behaalden jeugdlid Jo- han Bakker en J. A. v. d. Linde een hoog prijzenpercentage, respectieve lijk met 80 en 60 procent. Comb, van der Kamp 1, 3, 6, 10, 12, 15, 17, 20, 21. 22, 23, 25. 26. 27. 28, 31, 32, 33. 40. 47, 58, 51. 54, 55, 56 (57); J. A. v. d. Linde 2, 7, 14, 18, 29. 44. 46 (11); J. den Hengst 4, 13. 30. 35. 37. 41. 45 (31); Johan Bakker 5, 8, 11, 24, 34. 50, 52 (9); G. Bakker 9, 36, 38. 49 (17); L. L. de Hooge 16 (9); B. A. de Bruijn 19 (27); F. P. J. den Boer 39 (9); M. C. Bolle 42. 43 (U): C. Wesdorp 53 (3). aantal duiven. DREISCHOR - In het bericht over de blessure van Drcischor-voetballer Eric Dijst is een fout geslopen. Ten onrechte werd gemeld, dat de ambu lance veertig minuten op zich liet wachten. Echter, tussen de officiële melding bij de centrale post ambu lancevervoer zaten tien minuten. Dat er tussen het oplopen van de blessure en het ter plaatse zijn van de ambu lance wel langere tijd heeft gezeten, vindt zijn reden in het tijdstip van melding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9