Zierikzee zet kansen niet om in doelpunten Bruse Boys krijgt wederom klop NIEUWSBODE Wederom enorm verlies voor VV Duiveland: 4-0 SV WIK verliest door een te makkelijke instelling Vooruitziende blik DFS komt uit; 2-0 verlies ZWEMBADTECHNIEK DEURLOO B.V. Mevo geeft voorsprong toch nog gemakkelijk uit handen Mevo BI wint ook tweede duel Zonnemaire 6 NOAD wint op Den Hogen Blok met 0-2 ZIERIKZEE - Terecht was het in de Zierikzee-kleedkamer, na afloop van het met 0-2 verloren thuisduel tegen NOAD, muisstil. Iedereen was met zijn eigen gedachten bezig en vroeg zich af, sommigen met het hoofd in de handen, hoe het toch kon dat, ondanks de vele kansen, er wederom verloren moest worden. Ook vanaf het gezicht van trainer Jack Schipper was de teleurstelling te lezen. Had hij voor het begin nog verklaard dat 'Zierikzee nu maar eens moet gaan winnen', tijdens de wedstrijd moest Schipper met l i dwezen toezien dat de rood-zwarten met 0-2 de boot ingingen. i E rik Berrevoets (l.) was weinig succesvol in de afwerking van de vele kansen die Zierikzee de zo nodige winst voost opleveren. (Foto: Joop van Houdt). ..Het is toch wat als je de meeste kansen krijgt, en er geen een in krijgt. We waren toch wel de betere ploeg dacht ik", blikte Schipper te rug.. NOAD-trainer Piet de Jong was, in tegenstelling tot zijn opponent, uitraard verrukt. Voor het eerst dat NOAD in Zierikzee moet voetballen zat er meer in, en hebben we de kan sen doeltreffend afgemaakt". De Til- burgers hadden zich goed voorbereid op dit duel en kregen vooral de op- draeht Kees Verkaart goed in de ga ten te houden. Dit gelukte vrij aardig. Good-old Kees Verkaart kreeg weinig ruimte en kon eigenlijk geen enkele keer echt gevaarlijk worden. Een en ander moet misschien ook gezocht worden in het feit dat'Verkaart niet helemaal fit aan de wedstrijd begon; hij had waarschijnlijk iets onder zijn leden want hij had behoorlijk overgegeven. Tevens moest Zierikzee het gemis van de lange middenvelder Leen Kos ter ontberen, die nog steeds met een rechterknie-blessure kampt. Verder was Theo Wittenberg nog licht ge blesseerd en was ook Rini Stoutjes- dijk ziek, maar beiden stonden wel opgesteld (Stoutjesdijk als reserve). Reeds tijdens de warmping-up trachtte Schipper de juiste spirit in de ploeg te brengen. „We gaan agres siever spelen dan vorige week, het van achteren al vroeg vastzetten en het goed aanpakken". Vanaf het' eerste balcontact lukte deze opzet voortreffelijk. Er werd collectief op de bal gejaagd en NOAD kreeg amper de kans rustig de bal te spelen. Soms ging deze opzet zover dat een Brabantse tegenspeler kelfs door twee Schouwenaren in de man gel werd genomen. Ook NOAD had echter eenzelfde tactiek en begon al vroeg op de helft van Zierikzee te sto ren. Toch was het Zierikzee dat met snel combinatiespel en het balletje snel rond laten gaan, het gevaarlijkst werd. Roodharig NOAD schutterde vooral met haar roodharige spits René Bruens waar mee de defensie van Zierikzee het soms behoorlijk moeilijk had. Het was dan ook deze Bruens die voor en kele gevaarlijke acties borg stond. Het spitsentrio van Zierikzee, Dorst, Wittenberg en Berrevoets, kon ook niet echt imponeren en werd danig in hun optreden dwars gezeten. De twee aanvallende Zierikzeese middenvelders Verkaart en Quist de den wat hen werd opgedragen, maar vooral Verkaart werd goed afgedekt. Toch gelukte het de oud-aanvoerder een verdekt afstandsschot te lossen, dat jammerlijk in het zijnet ver dween. Eerder was het voorstopper Patrick de Broekert die net naast had geschoten. Terwijl ook een af standsschot van aanvoerder Marco van Oeveren lastig te verwerken was voor NOAD-keeper Kees de Been. Met de theepauze in het zicht trok ken beide partijen nog even fel van leer en trachtte een ieder de ope ningstreffer te scoren. Ook Zierikzee werd het vuur na aan de schenen ge legd, maar kon - vooralsnog - over eind blijven. Na de hervatting kwam NOAD goed uit de startblokken en reeds in de vijfde minuut moest doel man Wim Lafeber redding brengen. In de elfde minuut sloeg voor de beste elf van Zierikzee het noodlot toe. Na een snelle uitbraak van NOAD, en enkele missers in de Zierikzeese defensie van onder andere Freddy Kramer, was het weer René Bruens die het gevaar stichtte, maar. nu wel succesvol afrondde: 0-1. Na één kwar tier werd Freddy Kramer gewisseld voor een extra aanvaller; Rini Stout jesdijk. De aanvalsdrift van Zierik zee kwam weer goed op gang, maar de afronding liet - nog steeds - te wen sen over, terwijl ook het geluk niet echt aan de Schouwse zijde was. Zo gingen kansen van onder andere Theo Wittenberg (balverlies), Marco van Oeveren (zijnet en over) en Pa trick de Broekert (net naast) helaas verloren. Nadat in de 26e minuut Pe ter van der Zwan erin was gekomen voor Theo Wittenberg, was het deze invaller die vier minuten later voor open doel de bal over de dwarsligger in de backstop deponeerde. NOAD werd door deze pressie wel steeds ze nuwachtiger. De goed op dreef zijnde Eric Berre voets moest steeds meer middels overtredingen tot stoppen worden ge dwongen. Zierikzee, dat in de slotfase alles op alles zette kreeg twee minu ten voor het eindsignaal de definitie ve genadeslag toegediend. Nadat er op het middenveld balverlies werd geleden, creëerde NOAD een snelle opening via de rechtermiddenvelder Marcel Lips, die de bal goed voor kon geven en precies medespeler John Gerris wist te vinden: 0-2. COLIJNSPLAAT - Net als vorige week heeft het eerste elftal van Duive land verloren met wederom 4-0. De teleurstelling was na afloop dan ook enorm groot en trainer Ed van Lent moest constateren dat Duiveland momen teel in een heel diep dal zit. „Waar dat aan ligt? Als ik dat wist kwamen we er wel uit". Vooraf werd er al een domper op de wedstrijd gezet, omdat men te horen kreeg dat centrumspits Jaceo de Jonge vanwege een gekneusde teen niet mee kon doen. Duiveland kreeg al heel snel de vol gende tegenvaller te verwerken. Voordat de wedstrijd goed en wel be gonnen was keken de Oosterlanders al tegen een 1-0 achterstand aan. Uit een corner was het keeper Sjaak Ver hoek die de bal niet goed wist te ver werken en deze uit de handen liet val len. Colpl. Boys zei vervolgens 'dankjewel' en tikte de openingstref fer binnen: 1-0. Teleurstelling Hoewel toén de teleurstelling al langzaam maar zeker bezit nam van de Schouwen-Duivelandse ploeg, stroopte men toch nog de mouwen op. Diverse keren kwam men voor het doel van de gastheren, maar het sco ren lukte niet. In de 20e minuut kwam Colpl. Boys op 2-0. Uit een vrije trap kwam de bal hoog voor en na een gemiste kopbal en misser van Sjaak Verhoek was de tweede tegen- goal een feit. Tijdens de rust heerste er in de kleedkamer van Duiveland een ware begrafenisstemming. Iedereen liet het hoofd hangen en was met zijn ei gen gedachten bezig. „En dan is het moeilijk om ze weer te motiveren. Je zegt dan wel dat ze er toch in moeten blijven" geloven, want we hebben wel eens meer een achterstand wegge werkt. Maar als ik eerlijk ben was toen de wedstrijd eigenlijk al ge speeld", aldus Van Lent na afloop. In de tweede helft liet Duiveland zich rechtstreeks naar de 'slacht bank' brengen en speelde uiterst tam. Colpl. Boys daarentegen maakte een steeds sterkere indruk en wist al snel de stand op 3-0 te brengen. Duiveland werd helemaal weggespeeld en toon de geen enkele tegenstand meer. Het logische vierde doelpunt kwam dan ook zonder al teveel problemen tot stand: 4-0. Gemis De spelersgroep was er na afloop van overtuigd dat de slechte start voornamelijk ligt aan het gemis van enkele geschorsten. Oefenmeester Ed van Lent dacht er echter anders over: „Ik denk niet dat het daaraan ligt. Plus dat je nu een hele druk legt op de schouders van die jongens die er volgende week weer bij zijn. En dat werkt misschien weer nét verkeerd. Nee, de hele ploeg speelde onder zijn kunnen en niemand had naar mijn idee een voldoende". MIDDELBURG - SV WIK had afgelopen zaterdag in het treffen tegen Dau- wendaele een flink portie geluk nodig om alsnog met één puntje huiswaarts te keren. Pas in de allerlaatste minuut kon de gelijkmaker worden gescoord: 1-1. Wel moesten de mannen uit Kerkwerve het stellen zonder de goaltjesdie- ven Eric van de Sande, Han van de Sande en Jos Rotte, die alledrie vanwege een blessure aan de kant moesten blijven. Door het gemis van de gebroeders Van de Sande en Jos Rotte moest noodgedwongen de recentelijk geope reerde Marco Ganzeman toch meespe- len. Het was juist deze nog licht ge- ZEVENBERGEN - Vooraf had DFS zich al geen illusies gemaakt voor de uitwedstrijd tegen Seolto. Om aan spraak te kunnen maken op een overwinning waren er teveel spelers afwezig. Het had trainer Peter Goedege- buure dan ook de nodige moeite gekost om dertien men sen bij elkaar te krijgen. „Maar ze hebben goed gewerkt en hebben het maximaal haalbare eruit weten te halen, vooral in de eerste helft hadden zij het betere spel", al dus de oefenmeester na het verlies van 2-0. Reeds na drie minuten wist de thuisploeg uit een corner, die keurig bij de eerste paal werd doorgekopt, de score te openen: 1-0. DFS liep dus eigenlijk reeds vanaf het begin achter de feiten aan. Toch kregen de Haam- stedenaars de beste kansen. Zo kwam spits Sam van Enige, geleend van het tweede elftal, alleen voor de keeper en schoot onder hem door. Waar schijnlijk werd de bal daarbij toch wat afgeremd, want een verdediger kon er nog net op tijd bijkomen en haalde het bruine monster van de lijn'. Corners Seolto was voornamelijk gevaar lijk uit comers maar kon vooralsnog de score niet verder uitbouwen. Na de hervatting viel het spel van DFS snel terug en werkten de gastheren zich naar een verdiende overwinning toe. DFS leed teveel balverlies en keeper Eric Schot moest diverse keren ge strekt naar de hoek. In de 25e minuut stond Eddy Kiesenberg de tegenstan der verkeerd af te schermen, waarvan handig gebruik werd gemaakt: 2-0. Goedegebuure: „We staan nu troosteloos onderaan, en dat vind ik zo jammer". Volgende week kan DFS echter weer rekenen op Robin Ver dam en Leo Rijnberg. Marco bij de Vaate is waarschijnlijk voor geruime tijd uitgeschakeld vanwege een scheurtje in zijn enkelhanden. „We zullen volgende week hard op jacht moeten naar twee punten, om de aan sluiting niet te missen, want dan wordt het toch wel erg moeilijk", sluit Goedegebuure af. HONTENISSE - De B-junioren van Mevo hebben in de uitwedstrijd te gen Hontenisse BI een 2-3 overwin ning weten te behalen. Vooral door goede combinaties gelukte het Mevo BI de tegenstander te verslaan. Na één kwartier spelen scoorde de thuisploeg de openingstreffer: 1-0. Clement van Splunder stond aan de basis van de gelijkmaker. Hij speelde zijn directe tegenstander uit en passte op Wilfred Nelissen, die op zijn beurt de bal doorkaatste naar Michel Janse. Deze talentvolle spits bracht de stand op 1-1. Via een afstandsschot (30 m) van Richard van de Meer schroefde Mevo de stand naar 1-2. Na de hervatting speelde Mevc hetzelfde spelletje. Danny Pantekoek scoorde 1-3. Tien minuten voor het einde kon Honte nisse de eindstand op 2-3 brengen, uit een omstreden penalty. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 'Tm NIEUVVDORP - Met slechts twaalf man moest Bruse Boys-trainer Piet Roks afreizen naar Nieuwdorp voor de t lede competitiewedstrijd. Zonder Jaap van den Berge, Johan Nieuwersteeg, Klaas Verspoor, Peter Coppoolse en Fred van den Berge kreeg Bruse Boys voor de tweede keer dit seizoen klop: 3-1. Hoewel de Bruenaren, vooral in de tweede helft, goed aanvallend bezig waren, werden niet de zo broodnodige doelrijpe kansen gecreëerd. Met nog 15 minuten te spelen stond Mevo op een riante 2-0 voorsprong. Toch verloor het nog met 2-3. Hier vist Mevo-doelman Toon Wandel naast de gelijk maker: 2-2. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Vijftien minuten voor het eindsignaal stond Mevo nog op een riante voorsprong van 2-0, in het thuisduel tegen VCK. Twee minuten voor het einde maakten de bezoekers gelijk, terwijl een volgende tref fer van VCK, in de derde minuut van de blessuretijd, er voor zorgde dat er een teleurstellend Mevo achterbleef op de Zierikzeese grasmat. In tegenstelling tot de tweede helft k ri de Bruenaren in de eerste vijf- nvvrtig minuten bijna geen enkele in - kans. Reeds na achttien mi- nu ton pelen wist Nieuwdorp een aanval over de linkervleugel succes vol af te ronden: 1-0. Acht minuten "or rust kwamen de gastheren op 2-0 Uit een penalty. Een en ander omdat n Unen, wegens de afwezigheid au Jaap van den Berge optredend I -atsteman, een inzet met de han- d< van de doellijn haalde. Tbch knokte Bruse Boys zich met de rust in zicht iets terug en kreeg steeds meer overwicht. In de 44e minuut ge lukte het Jacob van den Berge de bal goed voor te geven, en zonder dat me despeler Tbun de Ronde er maar iets aan hoefde te doen werkte een Nieuwdorpse verdediger de bal in ei gen doel: 2-1. Nadat tijdens de rust de puntjes eens goed op de i waren gezet en oefenmeester Roks op zijn mensen had ingepraat, leek Bruse Boys een metamorfose ondergaan te hebben. Om het aanvalsgeweld van Bruse Boys een beetje de baas te blijven, kroop Nieuwdorp steeds verder te rug in de defensie. Ondanks het mas sale Bruse offensief bleven de kan sen achterwege. De enige kans was waarschijnlijk nog voor Wiebcn Wie- brens, die uit een corner de bal net overwerkte. Terwijl iedereen eigen lijk zat te wachten op de gelijkma ker, maakte Nieuwdorp het karwei in de laatste minuut definitief af: 3-1. Natuurlijk realiseerde oefenmees ter Piet Roks zich dat Bruse Boys er momenteel niet al te best voorstaat (twaalfde, tevens laatste, plaats), maar toch weet hij optimistisch tc blijven en het vertrouwen in de groep tc behouden. „Er zijn nog twintig wedstrijden te gaan, dus nog volop mogelijkheden. De eerste periode kunnen we vergeten, maar er zijn er nóg twee te vergeven, dus.... Maar de basis is momentcel ook veel te smal. en dat geeft toch de nodige proble- Het had Mevo de gehele middag al niet meegezeten. Ondanks het creë ren van de meeste kansen, in vooral de eerste helft, werd de openingstref fer pas op slag van rust een feit. Maar ook het uitvallen van de laatste man, Cees de Ruyter, was een gevoelige streep door de rekening. Na afloop bleek dat De Ruyter, tijdens het ver keerd neerkomen bij een kopbal, zijn enkelbanden had gescheurd en afge voerd moest worden naar het zieken huis. Wind Mevo startte in de eerste helft pal tegen een vrij straf waaiende wind. Na diverse gemiste kansen, zoals on der andere een schot op de paal van de goed voetballende Friso de Jonge, gelukte het Mevo toch net voor de thee de openingstreffer te scoren. Uit een voorzet van Friso de Jonge was het de A-junior Dick van Splunder die de stand op 1-0 bracht. Na de hervatting ging Mevo goed van start cn het was Jan Heikamp die VCK even op haar grondvesten liet schudden middels een genade loos afstandsschot van 35 m, dat he laas precies op de kruising spetterde. Een afstandsschot van Gclein de Ma- sier ook uit de tweede lijn zeilde net voorlangs. Na goed voorbereidend werk van Johan Hcikamp legde deze de bal breed op de zo vrij als een vo geltje staande Victor van Oostcrom, die in de 26c minuut derhalve 2-0 aantekende. De eerste overwinning voor Mevo kwam al in zicht, maar met nog twaalf officiële minuten te spelen was het VCK dat uit een corner de aansluiting realiseerde: 2-1. VCK zet te vervolgens alles op alles en het spel werd steeds grimmiger, dit kost te Zierikzeeënaar Rini de Looze in ie der geval een boeking. In de 43e mi nuut omzeilde VCK handig de buiten- spelval en maakte Giovanni van Gar- sel de gelijkmaker: 2-2. In blessure tijd kreeg Gelein de Masier waar schijnlijk een waas voor zijn ogen want een terugspeelbal naar keeper Wandel leek meer op een voorzet voor de VCK'se spits Louis van Vliet, die hier vervolgens wel raad mee wist: 2- 3. blesseerde Ganzeman die voor de enige tegentreffer zorgde. WIK kwam in de eerste helft eigenlijk niet veel in de problemen. Ondanks de harde tegenwind was het toch een en al WIK wat de klok sloeg. Eigen doelpunt Twee minuten voor de rust was het Hans Kesteloo die uit een corner van Dauwendaele de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en lijdzaam moest toe zien hoe deze achter zijn eigen doel man Leo van den Ouden belandde: 1- 0. Gezien de diverse kansen was WIK niet echt ontmoedigd, en overtuigde zichzelf ervan dat er in de tweede helft vast en zeker nog enkele doel punten gingen vallen in eigen voor deel; Deze gedachte viel dermate tegen. WIK realiseerde wederom enkele leuke kansen, maar het scoren wilde vooralsnog niet lukken. Ook een mo gelijkheid voor Eric-Jan Kort, dit jaar overgekomen van Mevo, die voor open doel zomaar hoefde in te schie ten, ging over. In de laatste minuut kwam de bal, na een goede aanval middendoor, bij Marco Ganzeman te recht. Die haalde vervolgens ver woestend uit en bracht WIK langszij: 1-1. Verder dan dit gelijke spel kwamen de mannen van trainer Joop de Rid der niet. Achteraf moest De Ridder constateren dat WIK het allemaal toch té gemakkelijk en te optimis tisch had opgevat. „Ze hebben dins dag natuurlijk ook al een goed beker duel gespeeld en gewonnen, tegen Luctor, en moeten zodoende binnen kort tegen Zierikzee. Ik denk dat ze het daarom allemaal te gemakkelijk hebben opgepakt". GOES - Zonnemaire blijft zich, qua uitslagen, in hoger sferen begeven. Werd er vorige week nog met 20-0 ge wonnen, afgelopen weckend moest men net de meerdere erkennen in Goes 5: 6-5. De twee aanvallende ploegen hadden met de vele goals buiten kijf het aanwezige publiek een leuke voetbalmiddag voorge schoteld. Goes 5 was vooral succesvol met liet scoren over de zwakke flan ken van Zonnemaire, die steeds weer steken lieten vallen. Goes 5 had al snel in de gaten dat de defensie van Zonnemaire zo wankel was als een kaartenhuis in een tochti ge kamer. Vooral de links- en rechts back, respectievelijk Stevc Wester weel en Edward Schenk, waren vrij gemakkelijk uit te spelen. Reeds in de vijfde minuut had een aanval over de flank succes: 0-1. Twee minuten la ter zorgde Marco Duinhouwer, mid dels een beheerste schuiver, voor de gelijkmaker: 1-1. Voor rust werd er nog vijf keer ge scoord; drie keer door Goes cn twee keer door Zonnemaire: 4-3. Na rust bleef Goes haar geluk proberen, met aanvallen over de beide vleugels en was het alweer snel 5-3. Via een in drukwekkende solo van Arjan van de Meer kwam de aansluiting tot stand: 5-4. Tbrwijl Zonnemaire nog aan het nagenieten was, had Goes er echter alweer één ingepropt: 6-4. Marco Duinhouwer tenslotte bracht de eind stand op het scorebord: 6-5

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6