Vervoer per brandweerauto 'Grabbelen in de ton, geeft onze kerk een nieuw plafond Kabouter/welpendag van district Oosterschelde in Nieuwerkerk GASSTQ0K1NSTALLATIE DEURLOO B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE College wil deur op kier zetten voor U LV-vliegveld Ploegwedstrijd aan de Bette- waardsedijk Dreischor Man zwaar gewond Diefstal wegdrijvende surfplank Veter vastmaken onder het rijden Diefstal rundvlees Vernieling autobanden Schoorsteen brandje in Zierikzee Kruising te laat in de gaten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 september 1989 Nr. 24607 3 •t Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.00 uur: 01110-16551 of 01113-1766. Redactie (na 17.30 uur); 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166.00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Vervolg van pagina 1 ruim 36.000,- beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de mogelijk heden om recreatiegebied Den Osse beter bereikbaar te maken zonder dat dat ten koste gaat van de verkeersvei ligheid in de kern Brouwershaven. In de praktijk is gebleken dat het verkeer richting Den Osse met name op Oude Schouwsedijk, Kromwal en Grachtweg problemen veroorzaakt. Daarom wil men zoeken naar alter natieve routes. Om een goed beeld te krijgen is het nodig dat er verkeerstellingen wor den gehouden en dat er bijvoorbeeld ook snelheidsmetingen verricht gaan worden. ,,De daarbij geconstateerde knelpunten kunnen dan de grondslag vormen voor een beoordeling of een alternatieve route naar Den Osse noodzakelijk of zinvol is en aan wel ke verkeerstechnische eisen deze rou te zou moeten voldoen", aldus het col lege. Vervolg van pagina 1 trekken en die vervolgens weer aan storten. Daarna kwam het echte ploegwerk. Het maken van rechte, schone voren waarvan de sneden alle maal even breed en mooi vlak moes ten zijn en waaronder de groenbe- mesting moest worden weggewerkt. Het allermoeilijkste was de daarop volgende opdracht. Het maken van een geer (een schuine lijn) en deze weer afwerken. Verder werd er op ge let of men de ploeg precies op de voor in het land liet zakken en er weer uit haalde zodat geen onnodige bescha- ding ontstond van grond die niet be werkt moest worden. Een middagje Jan cz van de Velde liet weten op dit alles precies een middagje geoefend te hebben. „Maar we hebben hier van te voren al instructies gehad van Murre. Met een beetje geluk en een gunstig lapje grond zit het mee". De 24-jarige landbouwer vertelde al tien jaar te kunnen ploegen. „Ik heb het van mijn vader geleerd toen ik 14 jaar was". Hij nam deel aan de wedstrijd met een Massey Ferguson 70 pk trac tor. „Daar rijd ik al zes jaar mee". Geen 70 pk maar drie echte paarde- krachten had Stoffel van de Velde uit Zonnemaire tot zijn beschikking. Hij deed buiten mededinging aan de wedstrijd mee met een oude ploeg ge trokken door de Belgische trekpaar den Gea, Gemma en Josina van de Bosweg. „Ja hoor, met paarden gaat het ploegen net zo goed als met een tractor. Je moet ze alleen goed men nen. Tot vorig jaar, toen ik ben opge houden met het landbouwwerk, heb ik het land zo bewerkt. Deze ploeg heb ik al vanaf 1947. Hij was een beetje versleten, maar toen heeft de smid er een strip tegen gezet en nu doet hij het weer prima". Zaterdagmiddag was de Rotter dammer aan het surfen aan de Greve- lingenzijde van de Brouwersdam. In het water viel hij van zijn surfplank. Wind en stroming kregen vat op de plank zodat de Rotterdammer zijn ei gendom zag wegdrijven en er niet meer bij kon. Wel zag hij hoe een eind (Verder op de Grevelingen twee zwem mende jongens zich meester maakten yan de surfplank en die meenamen. De waarde van surfplank met mast en zeil bedraagt ongeveer 2000 gul den. Te g-ast Voor de tweede keer in een lange reeks van jaren kwamen de scouts van het district Oosterschelde hier voor bijeen op Sehouwen-Duiveland. Zij waren te gast bij de Zekato-groep Nieuwerkerk. En onder de gasten be vonden zich nog drie andere scouting groepen van Sehouwen-Duiveland. De kabouter- en/of welpengroepen uit Brouwershaven, Bruinisse en Haamstede. BUBGH-H AAMSTEDE - J. A. S. uit Leeuwarden werd bij een ongeluk zo zwaar gewond aan het hoofd dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee en later van daaruit naar een ziekenhuis in Goes. Het ongeluk gebeurde vrijdagmid dag op de Kloosterweg bij Haamste de. Door onbekende oorzaak kwam S. met zijn personenauto in de berm langs de weg terecht. Hij raakte daar bij een lantaarnpaal en schoot vervol gens met zijn auto de sloot in waar het voertuig tot stilstand kwam tegen een half in de sloot groeiende boom. De klap kwam zo hard aan dat S. be klemd zat in zijn auto. De brandweer van Westerschouwen moest eraan te pas komen om hem te bevrijden. Daarna werd de zwaar gewonde man naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn auto werd zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggetakeld. S. zat alleen in de auto zodat er geen verde re gewonden waren. SCHARENDIJKE - Hoewel P. M. de B. uit Rotterdam precies zag ge beuren hoe zijn surfplank plus mast en zeil werd gestolen, kon hij daar weinig aan doen. kregen. Zij werkten dat in spelvorm uit door een waterbak te maken waaruit met een hengel met daaraan een magneet vissen gevangen konden worden. „Het gaat er om hoeveel vis er gevangen mag worden". De gast- groep uit Nieuwerkerk verdiepte zich in gezondheidszorg. Zij maakten een slalombaan waardoor de kabouters met een brancard liepen om een ver keersslachtoffer, een pop op te halen en te verbinden. „Iedereen moet de gezondheidszorg krijgen die hij of zij nodig heeft". „Het gaat er ons in de eerste plaats om de kinderen een leuke middag te bezorgen. Als ze er dan ook nog iets van opsteken is dat meegenomen. Het is een leuk thema, maar wel een moeilijk thema. Daarom hebben we het spel zoals we dat van Scouting Nederland hebben ontvangen maar wat aangepast", aldus enkele leid sters. Of dat geld specifiek zal worden be steed aan een nieuw plafond is nog niet duidelijk want er moet. nog veel meer gebeuren voor ook de restaura tie van het binnengedeelte van de kerk rond is. De restauratie van het buitengedeelte is al gereed. Naar ver wachting is nu nog 460.000 gulden no dig voor het binnengedeelte en daar- Spel geïnspireerd op Europese eenwording BROUWERSHAVEN - Het feit dat hij tijdens het rijden op zijn brom mer een veter van zijn schoen wilde vastmaken was volgens W. A. H. uit Brouwershaven de aanleiding voor het ongeluk dat vrijdag plaats vond opde Schouwse Dijk nabij Den Osse. "Vanwege zijn pogingen om de veter vast te maken zou H. met zijn brom mer op de linkerrijhelft van de Schouwse Dijk terecht zijn gekomen. Hij werd verrast door A. G. W. uit Brouwershaven die hem daar met zijn auto tegemoet kwam rijden. Een aanrijding was het gevolg. De brom fiets werd aan de voorzijde behoor lijk beschadigd en de auto van W. werd licht beschadigd. Niemand werd gewond. OOSTERLAND - Namens een transportbedrijf uit Zwijndrecht deed chauffeur C. P. V. uit Ooster- land aangifte van diefstal van zes do zen bevroren rundvlees uit de vracht wagencombinatie van zijn werkge ver. V. had de vrachtwagencombinatie tijdens het weekend geparkeerd op een parkeerterrein in Oosterland. Toen hij wilde wegrijden om de vracht bevrpren vlees over de grens te brengen bleken de douane-zegels op de vrachtwagencombinatie verbro ken te zijn. Onderzoek leerde dat zes dozen bevroren rundvlees waren ge stolen. De waarde hiervan bedraagt ongeveer 2000 gulden. Een metershoge lift gemaakt van palen en landbouwplastic domineer de het terrein waar liet spel plaats vond. Het was de lift van Abeltje de liftboy uit het gelijknapiige boek van Annie M, G. Schmit. Maar Abelt je was de weg kwijt in het gebouw waar zijn lift zich bevond. De kabou ters en welpen moesten hem helpen ZIERIKZEE - Twee mensen wer den benadeeld doordat een of meer dere banden van hun auto werden lekgestoken. Dat gebeurde op het parkeerterrein naast de Hoofdpoortstraat te Zierik zee in de nacht van donderdag op vrijdag. Van de auto van F. J. uit Nieuwerkerk werd een voor- en een achterband lekgestoken. Hij heeft daardoor een schade van ongeveer 350 gulden. Van de auto van E. W. S. uit Zierikzee werd een band lekgesto ken en dat betekende een schade van 120 gulden. ZIERIKZEE - Het brandweerkorps Zierikzee moest zaterdagmiddag in actie komen vanwege een schoor steenbrandje in het huis van M. H. aan de Lange Nobelstraat te Zierik zee. De brand ontstond doordat de schoorsteen niet goed trok en de rook daardoor terug sloeg in de kamer. De brandweer was snel ter plaatse. De omvang van de rookschade is niet be kend. De (cabouters Patty en Corine als Rode Kruiszusters bij het spel over gezondheidszorg. (Foto: Joop van Houdt). Het is bij scoutinggroepen al jaren lang een goede traditie om één keer per jaar per district een gezamenlijke spelmiddag te houden over een thema dat door Scouting Nederland wordt gekozen en uitgewerkt voor alle scou tinggroepen in Nederland. Fancy-fair brengt 5320 gulden op voor restauratie Willibrorduskerk NIEUWERKERK - 'Abel tje in de lift'. Zo heette een spelmiddag' voor welpen en kabouters die zaterdag' plaatsvond in Nieuwer kerk. Ongeveer 200 kabou ters en welpen van elf scou tinggroepen in het Ooster- schelde/district (Noord- en Zuid-Beveland en Sehou wen-Duiveland) kwamen naar het sportveld naast OBS de Dobbelsteen om zich op speelse wijze bezig te houden met de eenwor ding' van Europa. om te ontdekken op welke verdiepin gen zich de diverse ministeries be vonden. Volkshuisvesting, verkeer, milieu, landbouw en visserij. Alle gebieden •waarop straks op Europees niveau moet worden samengewerkt waren vertegenwoordigd ;n het spel. Elk van de elf scoutinggroepen had op een van die onderwerpen een spel ge maakt om Abeltje weer wegwijs te maken in zijn flatgebouw waar al die nieuwe Europese ministeries een plaatsje moesten krijgen. Het kwam er op neer dat alle elf de groepen aan eikaars spelen moesten deelnemen om stickertjes te verdienen op een mini-flatgebouw. Dat stelde liftboy Abeltje dan weer in staat om de weg te vinden. Visserij De scoutinggroep Bruinisse had (heel toepasselijk) het ministerie vis serij van het Europees parlement ge- ga ik nog een keer achter het bord staan". De Zierikzeese poppenmaakster Gerda van de Werff leverde haar bij drage aan het evenement door enkele van haar poppen beschikbaar te stel len voor verloting. „Mijn dochter zit hier op school". En zij was niet de enige. Andere ouders en werkgroep leden waren in de weer met het schminken van kinderen, het koken van mosselen, het bakken van wafels en het bedienen van het rad van avontuur. En ze hadden er plezier in. „Het is keurig bevallen. Het is hartstikke fijn om met al die kindertjes hier aan die bak te staan. Je moet ze een beetje helpen hè en een beetje stimuleren, anders durven ze niet", aldus vrijwil liger P. Verploeg die zijn plaats had ingenomen bij de ballenton in de 'gokhal'. Wie een gouden bal naar bo ven haalde had prijs en wie een witte bal te pakken had had pech. Zwaargewichten? Klaverjassen en het laten knippen van een silhouet van je profiel waren enkele van de andere niet alledaagse activiteiten die mogelijk waren tij dens de fancy-fair. Vele mensen waag den ook een gokje door het gezamen lijke gewicht van de leden van het kerkbestuur te raden. Zij moeten nog tot vanavond (maandag) in spanning zitten. Dan worden de zeven be stuursleden op de weegbrug bij het Sas te Zierikzee officieel gewogen en wordt bekend gemaakt wat de prijs is voor degene die dat totaal gewicht het beste heeft geschat. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De politie van Capelle a/d IJssel zal als eerste korps in Nederland de beschik king krijgen over autotelefoons. Dat werd door de politie bekendgemaakt. Dinsdag zullen de autotelefoons in gebruik worden genomen. SEROOSKERKE - De auto van R. B. uit Dreischor werd bij een eenzij dig ongeval zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggetakeld. Vol gens de politie zou het ongeluk zijn ontstaan omdat B. niet tijdig in de gaten had dat hij bij een kruising aankwam. Het ongeluk gebeurde zaterdag morgen om ongeveer 07.00 uur. B. reed vanaf de Brouwersdam in de richting van de Stoofweg. Bij de T- kruising zou hij geen actie hebben on dernomen om links- of rechtsaf te slaan. Tben hij een tegenover de krui sing staande lantaarnpaal probeerde te ontwijken geraakte B. met zijn auto in een slip en belandde vervol gens in de sloot naast de weg. Zijn auto werd daarbij zwaar beschadigd maar niemand werd verwond. BRUINISSE - Zelfs voor de commandant van het brandweerkorps Bruininisse, M. Jumelet is het geen alledaagse zaak om samen met zijn echtgenote per brandweerauto vervoerd te worden. Die onverivachte eer viel het echtpaar Jumelet te beurt toen zij met hun familie uit een Bru's restaurant stapten na een feestelijke dis ter gelegenheid van hun zilve ren bruiloft. De collega-brandweerlieden van het korps Bruinisse liéten er geen twijfel over bestaan. Jumelet en zijn echtgenote A. Jumelet-van der Werf moesten in de brandweerauto stappen om op luidruchtige wijze te worden ver voerd naar het Durpsuus. Daar vond een receptie plaats gevolgd door een feestavond voor genodigden. Daaronder bevonden zich de Bruse brandweerlieden en dat lieten ze weten ook. Onder andere met een zelfgemaakt lied waarin vele coupletten nodig waren om alle anekdotes te beschrijven waarbij Jumelet tijdens zijn werkzaamheden voor de Bruse brandweer was betrokken. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - 'Even grabbelen in de ton, geeft onze kerk een nieuw plafond'. Dat was slechts een van de lu dieke dichtregels waarmee de bezoekers van de fancy- fair in de katholieke basisschool Willibrordus te Zierik zee werden opgeroepen om een kans te wagen bij een van de vele attracties. En dat bleef niet zonder resultaat want het evenement, dat werd gehouden ten bate van de (binnen)restauratie van de Rooms-Katholieke Sint Willi brorduskerk, bracht een netto bedrag van 5320 gulden op. van moet de parochie zelf tien procent opbrengen. Een/negende deel Bijna een/negende deel van dat be drag kwam binnen door de fancy-fair die vrijdagavond werd gehouden. De dertien werkgroepen die binnen de katholieke parochie werkzaam zijn, zorgden elk voor een aantal attracties en dat maakte de de fancy-fair tot een gevarieerd evenement. En door het grote bezoekersaantal en het enthousiasme waarmee alles werd gepresenteerd tot een gezellig evenement. „Deze spullen, te koop voor een redelijk bod. Voor de res tauratie van het huis van God", zo luidde de wervende tekst bij een roinmelmarktje dat op het school plein voor de school was ingericht. Er werdt veel geboden zodat na enke le uren niet veel meer over was dan een oude (en zeer botte) zaag, wat rie ten mandjes, boeken en stekjes. De belangstelling van de bezoekers ging toen vooral uit naar de spelletjes die op het schoolplein konden wor den gedaan. Spelletjes met intrige rende namen als rokje til en kaarsen schieten. In het eerste geval mocht voor een luttel bedrag de lange rok van een pop worden opgetild om te. kijken of er een prijs onder zat. En het andere spel hield in dat met een waterpistool op brandende kaarsen mocht worden geschoten. „Ja, het is de standaard met kaarsen die anders bij het Heilig Hart beeld staat. Maar dat maakt niets uit, het is voor het goede doel", aldus een van de vrijwil ligsters. Voor datzelfde goede doel namen leden van het kerkbestuur, onderwij zers van de basisschool en vrijwilli gers uit de werkgroepen plaats achter een bord met een gat erin om hun hoofd door liefhebbers te laten beko gelen met natte sponzen. En te oorde len aan het druipende gezicht van kerkbestuurslid Ch. van Wanrooy werden de sponzen niet echt goed uit gewrongen voor het gooien. Raak „Ongeveer 25 procent van de spon zen was raak", schatte hij nog met een zekere waardering in toen zijn tien minuten er op zaten. „Maar ik vond het niet erg Voor het goede doel moet je alles overhebben. Als ze die volle emmer water daar voor een tientje aan iemand weten te verpatsen dan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3