kans op hoog water Parkeren op havenplateau ter discussie in raad Bruinisse Duiveland wil rayonkantoor nieuw Nutsbedrijf in de regio houden Vuurtoren blijft bemand -i r DBS-Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal verkeersbord Diefstal uit personenauto Inbraak in personenauto i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Monumenten Korthals Altes Zaterdag 9 september is het weer Monumen- WD-minister mr. F. Korthals Altes was te c tendag. Dit jaar veel aandacht voor industriële in de Concertzaal in Zierikzee. (Pag. 3). monumenten. (Pag. 2). Werkgroep Tennis De Werkgroep Homofilie Schouwen-Duiveland Marianne Renden heeft bij het clubkampioen- is ter ziele. De belangstelling voor de bijeen- schap van TV-WIK haar titel geprolongeerd, komsten was te ver terug gelopen. (Pag. 4). (Pag. 9). VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24602 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 Onderhandelingen leiden somwijlen daardoor schip breuk, dat een der deelnemers plotseling begint te spreken over de hoofdzaak. Otto Weiss Gemeentebestuur stuurt brief naar provinciaal bestuur Dit nummer bestaat uit 10 pagina's NIEUWERKERK - Er is het gemeentebestuur van Dui veland veel aan gelegen dat het noordelijke rayonkan toor van een nieuw algemeen Nutsbedrijf op Schouwen- Duiveland komt. Tijdens de raadsvergadering in het ge meentehuis te Nieuwerkerk besloot men unaniem om via het schrijven van een brief hierop aan te dringen bij het provinciaal bestuur. Het ging de gemeenteraadsle den te ver om zich achter een motie van de gemeente Zie rikzee te stellen die dezelfde strekking heeft. ZIERIKZEE - De vuurtoren van Burgh-Haamstede blijft bemand. Dat bleek gisteren, donderdag, uit de woorden van VVD-Tweede Kamerlid J. A. te Veld huis. Samen met minister mr. F. Korthals Altes was hij te gast in de Zierik- zeese Concertzaal. Volgens Te Veldhuis heeft het Directoraat-generaal voor de scheepvaart toegezegd anderhalve arbeidskracht te willen financieren. De gemeente Westerschouwen neemt, zo stelde Te Veldhuis, ook de kosten voor één arbeidskracht voor haar rekening zodat men op een totale bezetting van 2,5 arbeidskracht uitkomt. Te Veldhuis roemde de inzet van burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. ,,Zij is heel fanatiek bezig geweest", aldus Te Veldhuis. ,,Ik ben blij dat haar actie resultaat heeft gehad". Hoofd kustwacht J. Kloet kenschetst de toezegging van het directoraat-generaal als. een licht puntje. „En wat voor mij nieuw is is de toezegging van Korthals Altes dat ook zijn ministerie, als het ministerie van VROM middelen beschikbaar stelt, over de brug komt". Kloet tekent daar meteen bij aan dat 2,5 arbeidskracht alleen toereikend is om in de drukke zomermaanden een oogje in het zeil te kunnen houden. „Voor continu-diensten heb je echt minimaal zes man nodig", aldus Kloet. „Als er niemand in de die toren zit is dat een uitnodiging voor de misdaad. Maar misschien als justitie en VROM mét geld komen dat we toch nog aan die zes man kunnen komen". Dat kwam omdat men minder dan het gemeentebestuur van Zierikzee het standpunt heeft dat het rayon kantoor in Zierikzee thuishoort. Uit de opmerkingen van diverse raadslè- den bleek dat men het ook heel pret tig zou vinden als het rayonkantoor, iets noox-delijker, in de gemeente Dui veland zou komen. Men koesterde die hoop omdat het grondgebied van de gemeente Duiveland heel centraal ligt als ook Goeree-Overflakkee bij het noordelijke rayon van het nieuwe Nutsbedrijf zou worden ingedeeld. Fusie-plannen Die indeling én het hele plan om de produktieafdelingen van de nv PZEM en watermaatschappij WMZ te fuseren tot één Algemeen Nutsbe drijf Zuid-West-Nederland is overi gens nog steeds niet definitief. Maar wel in een zo vergevorderd stadium dat het heel waarschijnlijk is dat het zal gebeuren. Beide maatschappijen denken miljoenen guldens te kunnen besparen door samenwerking. Het gèvolg voor de consument is onder andere dat men voortaan één nota zou krijgen voor de elektriciteit, het gas én het water dat men verbruikt. Voor Schouwen-Duiveland kan de fusie tot gevolg hebben dat het huidi ge PZEM-kantoor aan het Groene- weegje in Zierikzee wordt afgesto ten. In de huidige fusieplannen is namelijk nog niet omschreven waar het kantoor voor het noordelijke ray on van het gefuseerde Algemeen Nutsbedrijf Zuid-West-Nederland zou komen. „Het zou jammer zijn als het kan toor naar een plaats buiten Schou wen-Duiveland zou gaan. Want er werken nogal wat mensen uit onze gemeente", aldus PvdA-raadslid A. J. Bom. En W. P. Stouten (VVD) ging nog een stapje verder. „We moeten niet lijdzaam afwachten tot de beslis sing wordt genomen". SGP-raadslid K. Hendrikse kwam met het idee dat Duiveland dat zou kunnen doen door zich aan te sluiten bij d'e motie van de gemeenteraad van Zierikzee. Eigen brief Maar de meeste raadsleden voelden meer voor het voorstel van burge meester A. Bergshoeff om de mening van de raad via een eigen brief naar het provinciaal bestuur te sturen. „Het handhaven van Zierikzee als plaats voor het noordelijke rayon kantoor zou goed zijn voor heel Schouwen-Duiveland. Maar als Zie-' rikzee niet de geëigende lokatie zou blijken te zijn heeft Duiveland ook mogelijkheden. We willen echter niet concurreren. Als het kantoor in Zie rikzee kan worden verbouwd is dat naar ons idee de beste oplossing". De opmerking van raadslid Bom (PvdA) dat het geen goede zaak is dat -. Duiveland in het nieuwe Nutsbedrijf niet vertegenwoordigd zou zijn door een gemeentelijke afgevaardigde kon Bergshoeff niet delen. „Je kunt niet uit elke gemeente een commissa ris in het bestuur van het Nuts bedrijf opnemen". Wel was de burge meester van mening dat de vertegen woordiging van het provinciaal be stuur (8 van de 16 commissarissen) best wat minder groot zou kunnen zijn. De gemeenteraadsvergadering ver liep dit keer wel bijzonder vlot. Be halve over bovengenoemd-ingekomen stuk werd over geen van de andere agendapunten gediscussieerd. Met een hamerklap werd beslist over de aanpassing van de bouwkosten voor zes woningen in de Plataanstraat te Nieuwerkerk en de verbeteringskos- ten van woningen in de Molenstraat en Schoolstraat te Nieuwerkerk. Werd de gemeenschappelijke rege ling Indicatiecommissie Schouwen- Duiveland vastgesteld. En werd een krediet van ruim 100.000 gulden be schikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Er- ling Steenstraat te Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - Zelfs een verkeers bord blijkt voor dieven een aantrek kelijk object te kunnen zijn. Tussen 25 en 28 augustus werd er aan de Gouweveerseweg te Zierikzee een ge stolen. Het betrof een achthoekig ver keersbord waarop met letters het woord stop is aangegeven. Het bord is eigendom van Provinciale Waterstaat en heeft een waarde van 335 gulden. RENESSE - De Duitser P. J. uit Es sen werd benadeeld voor ruim 700 DM doordat werd ingebroken in zijn auto die stond geparkeerd aan de Hoogenboomlaan te Renesse. De inbraak vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag. Dieven forceerden het rechterportier van de auto en stalen de autoradio/cassette recorder plus een aantal cassette bandjes. De waarde van deze artike len bedraagt ongeveer 700 DM. Daarbij komt nog de schade vanwege braak aan het autoportier. RENESSE - In de nacht van woens dag op donderdag werd ingebroken in een personenauto die geparkeerd stond aan de Laone te Renesse. De auto was van de Duitser H. T. K. uit Osnabrück. De dieven kwamen het voertuig in door het rechterpor tier te beschadigden. Zij namen een autoradio/cassetterecorder ter waar de van ongeveer 200 DM mee. 1£6ï Pt 8itr Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met zon In de nacht en vroege ochtend af en toe regen. Later perioden met zon, maar ook wolkenvelden en een enke le bui. Minimumtemperatuur onge veer 10 graden. Middagtemperatuur omstreeks 18 graden. Matige noord westenwind, aan de kust en op het IJsselmeer, vrij. krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 5 sept.: Zondag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noord 3 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 3 Dinsdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 sept. Zon op 06.53, onder 20.25 Maan op 09.21, onder 20.43 3 sept. Zon op 06.55, onder 20.23 Maan op 10.31, onder 20.54 4 sept. Zon op 06.57, onder 20.20 Maan op 11.43, onder 21.07 Eerste Kwartier: 8 september (11.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen blijft de aanvoer van de lucht over de Noordzee ko men. Dit wordt veroorzaakt door een gebied van hogedruk nabij de ingang van het Kanaal en een lagedrukge bied in de buurt van Noord-Noorwe- gen. In de noordwestelijke stroming komt een wolkenband mee, die van nacht en in de vroege ochtend over trekt. Mogelijk dat dit met wat regen samengaat. Het wordt vannacht on geveer 10 graden. Later op de dag ko men er zonnige perioden voor, afge wisseld met enkele wolkenvelden en een enkele bui. De middagtempera tuur ligt rond 18 graden. De wind is matig, maar aan de kust en op het IJsselmeer, af en toe krachtig, kracht 5. Gemeente Bruinisse wil geen onnodig risico lopen BRUINISSE - Loopt de gemeente Bruinisse risico als zij het havenplateau officieel aanwijst als parkeerterrein voor vrachtwagens? Dat was de vraag die raadslid M. C. Maaskant-Okkerse voorlegde aan het college tijdens de gemeenteraadsvergadering in Bruinisse. Aanleiding voor die vraag was het voorstel van het college om een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van parkeeruimte voor vrachtwagens langs de Industrieweg en het legaliseren van het parkeren van vrachtwagens op het havenpla teau. Uiteidelijke uitkomst van de discussie was dat het voorstel juridisch getoetst zal worden. moet toch bekend zijn. Het staat duidelijk aangegeven" Al in de aanbiedingsbrief bij de be groting voor 1989 beloofde het college de raad om een einde te maken aan het parkeren van vrachtwagens bin nen de bebouwde kom. Dat zou name lijk leiden tot beschadiging van de bestrating. „Bovendien zijn gepar keerde vrachtauto's storende elemen ten in het straatbeeld", aldus het col lege Industrieweg Met dat in het achterhoofd legde het college een voorstel aan de raad Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee voor om langs de Industrieweg een vijftal parkeerplaatsen voor vracht wagens aan t'e leggen. Tevens stelt het college in haar voorstel dat de moge lijkheid om vrachtwagens op het ha venplateau te stallen reeds bestaat. Maaskant attendeerde het college erop dat aan het parkeren op het ha venplateau een zeker risico verbon den is. Het kan immers voorkomen dat bij hoog water dit plateau onder water komt te staan. Met alle gevol gen van dien. „Nu mag het officieel niet, maar la ten we het oogluikend toe. Als we het havenplateau nu officieel als par keerplaats voor vrachtwagens aan wijzen lopen wij dan als gemeente ri sico?", aldus Maaskant. In eerste instantie reageerde burgemeester T. C. Hekman wat luchthartig op de op merkingen van Maaskant. Duidelijk aangegeven „Het staat toch duidelijk aangege ven dat er hoog water voor kan ko men", aldus Hekman. Waarop ge meentesecretaris B. de Groot uit de ambtelijke school klapte met de op merking dat de gemeente zich zeker kwetsbaar opstelt als ze het parkeren van vrachtwagens aan het havenpla teau legaliseert. „Maar wij zijn niet bij voorbaat aansprakelijk", aldus De Groot. „We moeten dus op de eerste klacht wachten", merkte SGP/RPF-woord- voerder L. J. van den Bos op. Op dat moment mengde wethouder C. J. van Liere zich in de discussie. Hij stelde dat Maaskant in feite de zere plek raakte met haar opmerking en zei het verstandig te vinden als men het besluit van de gemeenteraad juridisch zou laten toetsen. Overi gens ging de raad wel met algemene stemmen akkoord met het voorstel van het college om een krediet be schikbaar te stellen voor het aanleg- Burgemeester T. C. Hekman: „Risico gen van vijf parkeerplaatsen voor vrachtwagens langs de Industrieweg. Subsidies Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad verder ak koord met het voorstel van het colle ge om de subsidieverordening voor de plaatselijke verenigingen voor 1989 vast te stellen. Het gaat in totaal om een subsidiebedrag van ruim 3000,- Het grootste deel van het geld is be stemd voor schaakvereniging Tbt Ons Genoegen. Zij krijgen 1173,19 subsi die van de gemeente. Verder kunnen ook de Philate- listen vereniging, Volleybalvereni ging Kwiek, Gymnastiekvereniging Kwiek en Vogelvereniging De Nach tegaal op een gemeentelijke bijdrage rekenen. Een krediet van 28.138,16 werd verder beschikbaar gesteld voor uit breiding van het onderwijsleespak- ket en aanschaf van meubilair ten be hoeve van de vierde groep van de Ds. Pieter van Dijkeschool. De school is uit haar jasje gegroeid en om het gebrek aan ruimte op te Vangen wordt momenteel les ge geven in de hal van het schoolge bouw. Ook Bruinisse voegt zich in de ei- landelijke gelederen waar het gaat om protest tegen het plan van gede puteerde staten van Zeeland om de tolheffing voor de brug tot het jaar 2000 te handhaven. Met grote instem ming schaarde de raad zich tijdens de raadsvergadering achter de motie van de gemeente Duiveland waarin deze haar teleurstelling uitspreekt over de plannen van gs. „Ik hoop dat dit zoden aan de dijk zet", aldus raadslid M. C. Maaskant-Okkerse. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1