berichten Bir stukken VOOR UN lAGl PRIJS 249 475 335 499 375 299 119 189 198 198 945 895 595 -s Triomphe de Vienne Handperen 259 98 95 128 Hasj aangespoeld bij Stormvloed kering Afschuwelijk hè? lillik 'iter Havenplein 2, Zierikzee tel 01110-12889 Onderzoek kwaliteit woonomgeving Kanaalzone Politici: Schone beloftes op Nationale Milieu-actiedag Wiegel wil niet terug naar Den Haag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 augustus 1989 Nr. 24600 7 ALMELO - Zes maanden gevange nisstraf en een boete van 175.000 gul den of 180 dagen cel heeft de officier van justitie maandag voor de recht bank in Almelo geëist tegen de 47- jarige J. H. A. L. uit stad Delden. Als beleggingsdeskundige adviseerde hij zijn cliënten een constructie die tot gevolg had dat de gebruikers ervan belasting ontdoken. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 29-8. Aanvoer 2.720.700 stuks. Prijzen per 100 stuks: eieren van van 50-51 gram wit 8,84-/ 9,02 en bruin 8,70-/ 8,95; van 55-56 gram, wit 9,19-/ 9,33 en bruin 9,66- 9,78, van 60/61 gram wit 10,55- 10,80 en bruin 11,05-11,23 en van 65/66 gram wit 11,04-/ 11,21 en bruin 12,21-/ 14.57. De stemming was vriendelijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuw Weerdinge (toez.): mw. M. A. de Jager, kand. te Hardenberg. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Naarden: W. van Sor- ge te Rijnsburg. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Aalburg: Th. van Stuij- venberg te Tbr wol de de Vecht. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Onder deze kop vorige week een stuk in de krant met daaronder, Poli tie zoekt naar herkomst. Nou is dat natuurlijk wel mooi om de herkomst van die rommel te ach terhalen, maar ik vraag mij af of er wel voldoende aandacht is voor de vraag waar datgene wat NIET gevon den is dan wel blijft. Er schijnt in ieder geval nog ruim voldoende voorraad te zijn in soft en harddrugs, ook in Zierikzee. Met stijgende verontrusting zie ik, van huis uit keurige en veelal lieve kinderen, met de regelmaat van een klok, de bekende adressen in Zierik zee bezoeken en ik neem aan dat ze daar geen zakje drop gaan kopen. Velen van hen hebben de bekende, doch nietszeggende dooddoener bij de hand dat er echt niets aan de knik ker is. Ze verklaren thuis dat ze hele maal niet in die kringen verkeren of doen het af met de boodschap dat het volkomen onschuldig spul is. Hoewel dat in sommige gevallen best waar kan zijn, gaat ook dat spul meestal gepaard met teveel bier en sex. Hoewel ik de politie verwijt niet alert genoeg te zijn, moet mij van het hart dat mijns inziens ook vele ou ders boter op hun hoofd hebben. Het is voor hen een kleine moeite om eens bij de bekende adressen te zien of dochter of zoonlief daar misschien vertoeft of dat zijn of haar fiets daar toevallig" gestald staat. Geen leuke bezigheid, maar het doel heiligt dan de middelen en kan er wellicht een open gesprek op gang komen. Natuurlijk gaat het mij hier niet om tieners te pesten, maar om ze voor veel ellende op den duur te behoeden. Bij voorbaat veroordeel ik dan ook niet diegenen die de verleiding schijnbaar niet aankunnen. In veel gevallen vermoed ik een (gevaarlijke) vorm van protest tegen de maat schappij of zelfs de eigen ouders. Als zij daarover willen praten dan zijn daar de bekende instituten voor, ook in Zierikzee en ook onze deur staat daar graag voor open. Laat verder iedereen bedenken dat wat nu is aangespoeld maar een topje van de hasjberg is en de rest naar on ze kinderen kan gaan. Johan D. C. Berrevoets Afschuwelijk hè? Zo'n ei van een legbatterijkip. Maar is het weieens bij u opgekomen wie er de oorzaak van is? Want wie is er bereid om twee kwartjes te betalen voor een scharrel- ei, als er een vak verder precies het zelfde ei achttien cent kost? Dus de consument heeft het zelf in de hand gewerkt. Maar nu het allemaal zo goedkoop kan, zien we de resultaten van onze eigen zuinigheid. Nu we on ze fout inzien willen we allemaal scharrelkippen, scharrelvarkens, scharrelkoeien, scharrel, scharrel, scharrel Dus wie is er nu de dupe van het scharrelprodukt? De investeerder in onze zuinigheid. F. d. R. Reactie op Welbeschouwd krant van 25 augustus 1 N U VOORDELIG! 4 Chocolade Repen -Verkade- melk, puur of melk/ hazelnoot, per bundel Nivea Schuim of Crèmebad flacon 500 ml. GRATIS MASSAGESPONS! Tom Poes Variantjes pak 800 gram Frolic met Vlees pak 1500 gram nu 250 gram gratis/ Cesar rundvlees hart of Kip Rundvlees Dubro Afwasmiddel Duopaknumet GRATIS XOQ AFWASBORSTEL! lOO Rem ia j§ Fritessaus Omo Navulpak pak a 1500 ml. nftfl OÖö Saksische Leverworst 150 gram Metworst 100 gram Casselerrib 100 gram 2 Slaatjes voor maar I SLAGERIJ woensdag Gehakt Halfom 500 gram hele week MALS HOLLANDS RUNDVLEES: Bieflappen of Rosbief 500 gram Sukadelappen 500 gram Borstlappen 500 gram Op z'n Italiaans Lasagna 100 gram Uw GRQENTESPECIALIST! kilo I ZUIVEL Rambol Kers, kruiden, noot of peper, 100 gram I BROOD BANKET Bakker Verwijs Molenbrood OflK 800 gram 1 GROENTE FRUIT 2 kroppen Sla deze week Fijn Gesneden Andijvie 500 gram Bananen kilo Rauwkost: Gezond, fijn voor de lijn en prima voorde spijsvertering elke dag 10 soorten vers! Rauwkost Speciaal of Tuinkruiden 200 gram week 35 ZIERIKZEE - Op zo'n 1500 adres sen in de Zeeuws-Vlaamsc Kanaalzo ne valt volgende week een enquête formulier in de bus met vragen over de verschillende aspecten van het wonen in het gebied. Het onderzoek moet gegevens opleveren hoe de be woners van de Kanaalzone hun woonomgeving ervaren. Het onder- Alstern, 31-8 te Rotterdam verwacht. Baltic Sun, 5-9 te Philadelphia ver wacht. Black Sea, 3-ö| te Philadelphia ver wacht. Nedlloyd Dejima 29-8 20 Z Sicilië naar Le Havre. Nedlloyd Rotterdam, 28-8 van Kaapstad naar Walvisbaai. Pacific Peeress, 29-8 van Shanghai naar Kobe. zoek wordt uitgevoerd door het Bu reau Oliemans Punter en Partners uit Utrecht. Dit bureau heft al op 18 plaatsen in het land een vergelijkba re enquête afgenomen. In de vragenlijst staan de vragen over eventuele geluidsoverlast, stankhinder en hinder van stof of roet centraal. Daarbij gaat het niet alleen om mogelijke overlast van de bedrijven, maar ook van het weg- en waterverkeer of de buren. Het onderzoek vindt plaats in het kader van het project „Gebiedsge richte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen". Aan het pro ject nemen de gemeenten in het ge bied, de provincie, de regionale mi lieuinspectie, het bedrijfsleven en de Zeeuwse milieufederatie deel. Geza menlijk willen zij een visie voor het gebied ontwikkelen waarbij het ruimtelijk, economisch en milieube leid wordt geïntegreerd. Daarvoor zijn onder andere de ont wikkeling van de bevolking, het ver keer, de economische mogelijkheden en de luchtverontreiniging onder dc loep genomen. Het onderzoek dat volgende week start moet het beeld meer compleet maken. Gekozen is voor een aanpak via een enquête, omdat hiermee sneller resul taten zijn te behalen dan via een stankbelevingsonderzoek waarbij mensen gedurende een jaar eens per week een oordeel geven over de bui tenlucht. BOXTEL - Politici die deelnamen aan een discussiebijeenkomst in het kader van de Nationale Milieu actiedag in Boxtel muntten uit in het doen van schone beloftes. „Het Na tionaal Milieubeleidsplan betekent een breuk met het verleden. Een deel van de welvaartsgroei moet worden geïnvesteerd in schoner milieu", zei CDA-lijsttrekker Lubbers. PvdA-voorman Kok hield zijn ge hoor voor dat er naast het Centraal Planbureau ook een Milieuplanbu reau moet komen. „Bij het beoorde len van de economische kosten en ba ten moet ook gekeken worden naar de nadelen voor het milieu die be paalde produktiewijzen met zich meebrengen", aldus Kok. Heffing Demissionair minister Nijpels, die de verhinderde lijsttrekker Voorhoe ve verving, beloofde de invoering van een heffing op fossiele brandstoffen. „Bovendien is het voor ons bespreek baar om in het regeerakkoord een be paald percentage op te nemen met be trekking tot de reductie van de C02-uitstoot. Voorwaarde is wel dat de WD weer in de regering komt en ik zie u al denken God verhoede dat", aldus Nijpels.'Beperking van de uit stoot van kooldiokyde is naar zijn mening dringend noodzakelijk. „Wij kunnen daar niet nog eens vier jaar mee wachten". De Nationale Milieu-actiedag was georganiseerd door een aantal natuur- en milieu-organisaties. Het motto van dc dag luidde: „Een Delta plan voor het milieu". Lubbers er kende dat in het verleden te weinig aandacht is geweest voor het milieu. „Het tempo om iets te doen aan de milieuvervuiling lag te laag, ook bij mij". Volgens Nijpels wordt in een vol gende kabinetsperiode als het aan de WD ligt in ieder geval vijf miljard gulden geïnvesteerd in een schoner milieu. „Zelfs als de economische groei achterblijft". PvdA-lijsttrekker Kok reageerde als enige van de grote partijen op het verkiezingsprogram ma van een andere partij. „Het CDA aanvaart enerzijds een toename van de economische, groei en streeft an derzijds naar èen beperking van de uitstoot van C02. Dat is niet met el kaar te rijmen. Dat is onlogisch", meent Kok. De deelnemers aan de discussiebijeenkomst kregen na af loop ieder een mand met ecologische produkten. Bovendien kregen zii het boekje „Milieusparend huishouden". AMSTERDAM - Het Amsterdams Ondernemers Verbond (AOV) gaat een werknemerspool opzetten voor het midden- en kleinbedrijf om het personeelstekort in deze sector op te vangen. LEEUWARDEN - Commissaris der Koningin Wiegel van Friesland wei gert om zich op 4 september tijdens de afsluiting van dc VVD- verkiezingscampagne in Bleiswijk als kandidaatministcr te presente ren. Dat stelde hij tijdens een vraag gesprek met omrep Fryslan in Leeu warden. Wiegel vindt dat hij eerst zijn taak in Friesland moet afronden. „Ik heb de Friezen beloofd hier min stens tien jaar te blijven en die belof te wil ik waar maken. Er is nog veel te doen. Dat heb ik ook tegen Voor hoeve gezegd". De Commissaris der Koningin houdt echter nog een slag om de arm. „Ik hoop dat er straks geen forma teur bij me langs komt. maar als dat toch gebeurt zal ik alles nog eens op nieuw overwegen Ook het belang van de WD speelt mee", zo verklaar de hij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7