WIK troeft gehandicapt Dreischor genadeloos af Mooie overwinning Zierikzee in oefenduel tegen SC Gastel Peter Louwerse, overtuigend winnaar van halve marathon NIEUmBODE Minstens zes weken rust voor sterspeler Gullit Zola Budd beëindigt loopcarrière Kiuri wint Nederlandse titel triathlon Wereldtitel voor Jeannie Longo 6 Pechdag voor Dreischor DREISCHOR - WIK uit Kerkwerve liet er zaterdagavond geen twijfel over bestaan wie de beste ploeg was. De ploeg van trainer Jaap de Ridder versloeg in de strijd om de Opelcup een zwaar gehandicapt Dreischor met 8-0. Ltn spelmoment uit de Opel Cup-wedstrijd Dreischor-WIK, die door de ploeg uit Kerkwerve overtuigend wexd ge wonnen. (Foto: Joop van Houdt). Nadat WIK in de dertigste minuut van de eerste helft voor de derde maal had gescoord kreeg Dreischor opnieuw een paar kansen. Jacco de Jonge slaagde er echter niet in om de ze te benutten en ook de poging van Luke Heijboer om de eer voor Drei schor te redden liep stuk op de paal. Ook in de tweede helft liet WIK met sneller en agressiever voetbal zien dat het met recht een klasse ho ger speelt. Vier minuten na het begin van de tweede helft overrompelde WIK zijn tegenstander met twee doel punten waardoor Dreichor in een klap tegen een niet meer te overbrug gen 5-0 achterstand aanhikte. Die ont wikkeling deed het moreel van de jongens van trainer Tiggelman geen goed. Beseffend dat er tegen WIK niet op te boksen viel liet Dreischor de hoop varen. Tegen het einde toe gloorde er nog even een sprankje hoop toen Jacco de Jonge opnieuw voor het WIK-doel verscheen maar jammerlijk miste. Uiteindelijk slaagde er nog driemaal BLOEMFONTEIN - Zola Budd heeft bewust een einde gemaakt aan alle speculaties over haar terugkeer in de internationale atletiek. De 23- jarige Zuidafrikaanse loopster be hoorde zaterdag tot het deelnemers veld aan een 10 kilometer loop in haar geboortestad Bloemfontein, Oranje Vrijstaat. Met die daad zette zij definitief een streep onder haar internationale car rière. Zuidafrika wordt door de We reld Atletiekfederatie (IAAF) geboy cot voor haar apartheidspolitiek. Op deelneming aan wedstrijden in Zuid- Afrika staat levenslange schorsing voor competities onder de IAAF-vlag. „Ze was er opeens", reageerde organi sator Leon Botha, een goede keiinis van de atlete, verrast op de komst van Budd. .Zelfs ik had geen idee dat ze van plan. was te starten", Botha zei dat Budd vrijdagavond besloten had mee te doen in de vrouwenwedstrijd over tien kilometer, die ze gemakke lijk won in 37 minuten en 35 secon den. PLOVDIV - Bij de strijd om de we reldtitels kanovaren, in de Bulgaarse stad Plovdiv, is Annemarie Cox als zesde geëindigd in de finale van de Kl-500 meter. Zij had een achterstand van bijna zes seconden op de Oost- duitse winnares. Kathrin Borchert. ALMERE - Pauli Kiuri heeft in Al- ipere de Open Nederlandse titel triathlon veroverd. De 26-jarige Fin had voor de 3,8 kilometer zwemmen, de 180 km fietsen en de 42,195 km ■hardlopen, acht uur, 22 minuten en 54 seconden' nodig. Hij verpulverde daarmee het par koers record. van de Nederlander Van Zeist, met zon dertien minuten. Kiu ri had eon voorsprong van ruim elf minuten op de Amerikaan McMartin, de Nederlander Axel Koenders werd derde op een halve minuut van McMartin Irma Zwartkruis' veroverde in Al- mere de Open Nederlandse titel tri athlon bij de vrouwen. De 30 jarige atlete legde het parkoers (3,8 kilome ter zwemmen, 180 km fietsen. 42,195 km hardlopen) af in negen uur, 22 mi nuten en 45 seconden. Zwartkruis, die twee weken geleden tweede werd op de Europese titelstrijd, vestigde daarmee een nieuw Europees record. CHAMBEItY - Voor de vierde keer heeft de Fran?aise Jeannie Longo (le wereldtitel wielrennen op de weg veroverd. Dc 30-jarige Longo. die al titel- houdster werd op dc baan bij de ach tervolging en de klassements wedstrijd. had in Chambery een voorsprong van ruim drie minuten op de concurrentie. Achter Longo eindig de Catherine Marsal 'als tweede. Zij versloeg, ruim vier minuten nadat haar landgenote de finish had gepas seerd, de Italiaanse Maria Canins in de eindsprint. MILAAN - Het blessure-spook dat Ruud Gullit het af gelopen jaar heeft geteisterd, heeft weer toegeslagen. Onderzoek in Brussel heeft afgelopen week uitgewezen dat de rechterknie van de Nederlandse voetballer nog steeds niet in orde is. Volgens de Brusselse arts Martens dient de sterspeler van AC Milan minstens zes weken rust te nemen. Na die periode zal de Belgische or- thopeed het gewricht nogmaals aan een onderzoek onderwerpen. Dan zal er p.'is een beslissing worden geno men of Gullit voor de derde keer dit jaar een knie-operatie dient te onder gaan Na de ingreep aan het einde van het afgelopen seizoen, leek Gullit van de pijn in de knie te zijn verlost. Hij hervatte de training, en bleek tot acht dagen geleden nauwelijks meer problemen te ondervinden. Na een training op maandag, ver- DEN HAAG - In het eerste wekein de met een volledig programma van negen duels in de eredivisie heeft Ro- da JC de leiding overgenomen van RKC. In het rechtstreeksae duel ble ven de Limburgers in het gementelijk sportpark van Kerkrade met gemak de baas over de club van topscorer André Hoekstra: 3-0 na een ruststand van 2-0. Roda JC heeft nu met acht punten uit vijf wedstrijden een punt meer dan RKC. anderde dat opeens. De knie werd na een inspanning steeds dik, en de pijn- klachten namen snel toe. Gullit be sloot tot een bezoek aan Brussel, waar Martens een naam als knie specialist heeft opgebouwd. Hij be keek de film van de vorige operatie, toen een deel van de meniscus is weg gehaald en besloot tot de rustperiode. Een tweede ingreep op zo korte ter mijn is volgens de arts niet verant woord. Over zes weken weet Gullit of ook de rest van de meniscus dient te worden verwijderd. De beslissing van Martens bete kent in ieder geval dat Gullit de wed strijd van het Nederlands elftal te gen Denemarken (6 september) en waarschijnlijk ook het WK- kwalificatieduel tegen Wales (11 ok tober) mist. Misschien nog meer pijn doet het missen van de wedstrijd van het Kleurrijk elftal tegen een Neder lands elftal, ter nagedachtenis van de slachtoffers van de vliegramp op Zanderij, 20 september in Rotter dam. Kees Verhaart scoort driemaal in om te scoren waarmee deze met 8-0 overwinning huiswaarts kon keren. Het zat Dreischor in deze wedstrijd voor de Opelcup niet mee. Het leek er sterk op dat Dreischor geplaagd werd door het ,,tien kleine negertjes syndroom". Wegens werk en vakantie moest de ploeg zonder Johan Pan- kow, Eric Dijst 'en Bart Heibers aan treden. Daarbij kreeg trainer een uur voor de wedstrijd te horen dat zijn spits Marco Dijst wegens verrekte en kelbanden verstek moest laten gaan en ook tijdens de warming up viel er nog een speler af wegens een spier blessure. Al met al bleven er vijf basisspelers over die met de zes invallers de strijd tegen het sterker geachte WIK moes ten aanbinden. WIK, dat in de compe titie een klasse hoger speelt, maakte die verwachting in deze wedstrijd voor honderd procent waar. Kans Ofschoon de Dreisternaren een gro te inzet aan de dag legden en er alles aandeden om de schade tot een mini mum te beperken opende WIK na tien minuten spelen de score door van een verdedigingsfout te profiteren. Acht minuten later had de keeper van DReischo opnieuw het nakijken. GEruime tijd bleef het daarbij en kreeg Dreischor zelfs de kans om dc stand op 2-1 te brengen. Richard Druppel schoot echter naast. ZIERIKZEE - Een niet geheel fitte Kees Verkaart heeft aan het begin van de voetbalcompetitie op niet mis te verstane wijze zijn visitekaartje afgeleverd. In het oefen duel tegen SC Gastel was het good old Verkaart die tot driemaal toe scoorde en daarmee Zierikzee de overwin ning bezorgde. Het zag er in eerste instantie niet bijster florissant uit voor de ploeg van trainer Jack Schipper. Basisspe ler Marco van Oeveren en Marco Sa- man -met vakantie, Aart van der Lin de geblesseerd en na tien minuten spelen ook nog eens een blessure van Wim van der Maas betekende dat het elftal van Schipper niet geheel vol gens de basisopstelling kon aantre den. Op zich zou dat volgens Schipper niet zon punt zijn, ware het niet dat Zierikzee in de eerste vijftien minu- ten van de strijd ,,liep te dutten". Door uitstekend kcepwerk va ft Wim Lefebre kon worden voorkomen dat SC Gastel op voorsprong kwam. Ommekeer Na een kwartier spelen kwam voor Zierikzee de ommekeer. Zierikzee ging beter spelen, al ontbrak ook in deze 'fase de vereiste nauwkeurigheid bij het passen en leken de spelers het spelen op een nat veld na maanden droogte wat ontwend te zijn geraakt. Het was uiteindelijk Kees Verkaart die na uitstekend voorbereidend .werk van Rini Stoutjesdijk de score opende.' Met een 1-0 voorsprong ging Zierikzee de rust in. De tweede helft gaf een meer ge- lijkopgaande strijd te zien waarbij de bezoekende ploeg gevaarlijk counter de. Nadat Fred Kramer, die het als linksback bepaald niet slecht deed, in het strafschopgebied was neerge haald, wist Kees Verkaart deze straf schop te benutten, waardoor de stand op 2-0 werd gebracht. Blijkbaar had de niet geheel fitte Verkaart de smaak van het scoren te pakken want krap vier minuten later maakte de Zierikzeese routinier zijn 'hattrick in dit oefenduel, door van veertig meter afstand de bal hard in te schieten. Met een 3-0 overwinning kon Zierikzee dan ook de kleedka mer opzoeken. Agressie Ondanks deze overwinning was Schipper na afloop nog niet helemaal tevreden over de verrichtingen van zijn jongens. ,,Er zat vanmiddag te weinig agressie in het spel en ook de nauwkeurigheid in het passen liet te wensen over". Die onvolkomenheden zullen de komende week in de trai ning nog wat bijgeschaafd moeten worden, met het oog op de zware wed strijd die Zierikzee volgende week te gen DBS uit Eindhoven te wachten staat. Deze tegenstander is uit de der de klasse gepromoveerd en heeft aspiraties om door te stoten naar de eerste klasse. ,,We moeten de motiva tie nog met zo'n dertig procent opvoe ren en ook de concentratie moet en kan beter" aldus de Zierikzee-trai- RVS Schouwse liust-festijn geslaagd BURGH-H AAMSTEDE - Peter Louwerse van Dynamo was zaterdag onbetwist de sterkste loper in de halve ma rathon die in het kader van het jaarlijkse RVS Schouwse kust-festijn in de Domeinen van Westerschouwen werd gelopen. De Dynamo-atleet realiseerde een redelijk snel le tijd van 1.15.43,3, waarmee hij zijn naaste concurrent Han van der Wek (Waterweg) bijna twee minuten voor bleef. In totaal 237 deelnemers gingen rond het middaguur bij manege Lisi- dnn (samen met de RVS en de Schouwse kust promotie de belang rijkste sponsors van dit festijn) van start voor de halve marathon der Azen of de trimloop over zes kilome ter. De meeste belangstelling ging daarbij uit naar de halve marathon, waarvoor zich honderdnegentig atle ten (dames, heren en veteranen) had den ingeschreven. Het parcours voor deze halve mara thon bestond uit een grote ronde, die vice versa van 21 kilometer bedroeg. Een fraai maar ook pittig parcours, niet alleen vanwege het hoogtever schil van zeshonderd meter maar ook door de vier kilometer onverhard pad, die in het parcours was opgeno- Kopgroep Vrij snel na de start om 12.00 uur vormde zich een zeven man sterke kopgroep met onder andere de favo rieten voor de eindzege Jon Hoek van Delta Sport, Jaap OeletAV '56) en Pe ter I>ouwerse (Dynamo). Geruime tijd ging deze kopgroep gelijk op, totdat deze na vijftien kilometer uiteen viel. Peter Louwerse whl zijn voor sprong geleidelijk aan uit te bouwen *nt zo'n vijftig, zestig meter. Na zes kilometer lang in zijn eentje te heb- ii"n lopen kwam Peter Louwerse ia 1.15.43.3 over de streep. Weliswaar een redelijk snelle tijd, maar toch nog altijd 3.3 minuut langzamer dan het parcoursrecord dat Erwin Neder- lof vorig jaar vestigde (1.12.07). Op nog geen twee minuten volgde Han van der Wek van Waterweg met 1.17.23.3, terwijl dc veteraan Piet van Gorssen van Dynamo met 1.18.00.4 als derde eindigde. Voor hen en nog zes andere lopers die het parcours binnen de 1.20 uur hadden afgelegd was door modezaak Down Town een waardebon van 25,- beschikbaar ge steld. De beste Delta Sporter was Jan Hoek die met 1.19.42,4 als zevende over de streep kwam. Dames Bij de dames slaagde Elly Westcr- wecle van Atlctico uit Vlissingcn erin om het pa rcou re record van Ankie Rommers scherper te snellen. Wester weele eindigde met 1.32.43.4 ruim één minuut sneller Nellly van Horssen van Dynamo eindigde met 1.36.17.3 als tweede terwijl de winnares van '87. Nel van 't Hoff van Delta Sport deze keer als derde over de streep kwam in 1.37.01. Het verloop van de ze halve marathon is op videoband vastgelegd. Deelnemers aan de race en andere belangstellenden kunnen deze band tegen kostprijs bestellen bij Simon felom. T: 8 v T I r\a V- X ff L ffc w m In totaal 190 atleten ginaen rond het middaguur van start hij de halve marathon, die in de Domeinen van Westerschou wen werd gehouden (Foto: Joop van Houdt). Behalve de honderdnegentig mara- meter. Al met al toonde organisator mens. Niet alleen vanwege het feit thonlopers en loopsters gingen even Simon Blom zich na afloop van dc/.o dat er deze keer zevenenveertig deel- n<t twaalven zo'n 47 trimmers van derde editie van dit RVS Schouwse' nemers meer dan vorig jaar waren en start voor een trimloop over zes kilo- kust-festijn dan ook een tevreden de publieke belangstelling goed te noemen was maar ook door de steun die de organisatie kreeg van sponsors en het gemeentebestuur van Wester schouwen, waardoor dit festijn moge lijk werd gemaakt. Uitslagen halve marathon: 1. Peter Louwerse (Dynamo): 1.15.43,3. 2. Han van der Wek (Water weg): 1.17.23,3. 3. Piet van Horssen - Vet.I (Dynamo: 1.18.00.4. 4. Cees Spaans (AV '56): 1.18.43,2. 5. Jaap Oe- le (AV '56): 1.18.53,9). 6. Frits Fischer (PAK): 1.19.04,5. 7. Jan Hoek (Delta Sport): 1.19.42,4. 8. Wim van Dijke - Vet. I (Olympia): 1.19.51,4. 9. Jan 1h- vernier (AV '56): 1.19.57,4. 10. Wim Zweemer (AV '56): 1.20.06,6). 11. Jo han Soserf (Atlctico): 1.20.16,5. 12. Frans van Es (Voorne): 1.20.55.4. 13. Johan Quaak -Vet. I (trimmer): 1.22.08,6. 14. Krijn Saman -Vet.ï. (AV '56): 1.22.17,7. 15. Han Leenhouts -Vet. I (Veteranen Nederland): 1.22.20,9. 16. Peter Jordaan (Delta Sport): 1.22.41.0. 17. A. van der Sande (Achilles): 1.23.09,0. 18. Peter Ramstijn (Dyna mo): 1.23.10,3. 19. Arle van Dijk (Del ta Sport): 1.23.23,3. 20. Wim Roose (AV'56): 1.23.33,6. Dames: 1. Elly Westerweele (Atlcti co). 1.32.43,4. 2. Nelly van Horssen (Dynamo): 1.36.17,3. 3. Nel van 't Hoff (Delta Sport): 1.37.01,0. Dc prestaties van de overige Delta Sport atleten: 28. Johan van der Maas: 1.26.00, 29. Gerco van Heemst: 1.26.02 35. Jos Geluk: 1.27.56,7. 47; Ab Heijboer: 1.29.57,9. 56. Jan Koster: 1.31.19. 58. Adrie van Laar: 1.31.39. 59. Henk de Jong: 1.32.01. 77. Leo Stout jesdijk: 1.34.52. 95. Cor Duinhouwer: 1.36.51 105: Wil Hillebrand 1.38.07. 107. Willem Vonk: 1.38.39. 112. Joop Kristclijn: 1.39.46. 113. Adrie Kort: 1.40.19. Jan Kloet en Koos Resort ein digden in de laatste groep lopers. I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6