Achttiende Badminton Club Zierikzee Toernooi Iievansa Westerschouwen onderzoekt mogelijkheden van sporthal Knol vertrekt ook zaterdag op de weg NIEUWSBODE Uitslag wedvlucht St. Maxence Uitslag wedvlucht Verkoop Reparatie Risico wedstrijden Roda JC niet in weekeinde Nieuwe sponsor VV Bruse Boys 6 ZIERIKZEE - Badminton Club Zierikzee houdt komend weekend, het weekend van 26 en 27 augustus, voor de achttiende keer het Badminton Club Zierikzee Toernooi. Het toernooi is inmiddels uitgegroeid tot een wedstrijd van internationale allure, door de aanwezigheid van negen mannen en vijf vrouwen afkomstig uit België. De aanvang van het sportieve weekend is op zaterdag 9.00 uur en duurt die dag tot 22.00 uur. Op zondag begint het treffen van de badmintonspelers ook om 9.00 uur en begint de finale om omstreeks 13.00 uur. Met het achttiende Badminton Club Zierikzee Toernooi opent BC Zierikzee het competitie-seizoen. (Foto: Joop van Houdt, archieffoto). CHAMBERY - Monique Knol zal zaterdag ook in de individuele weg wedstrijd vertrekken. De Olympische kampioene had haar beslissing uitge steld tot na de tijdrit van woensdag. Knol vond, net als coach Hoekstra trouwens, dat zij moreel verplicht was deel te nemen zaterdag. Door het rij den van Knol en het opnemen in de ploeg van Vanessa van Dijk moest een van de oorspronkelijk geselecteerden afvallen. Astrid Donkersloot zal niet star ten. Nederland wordt dus vertegenwoordigd door Monique Knol, Vanessa van Dijk, Leontien van Moorsel, Karin Schuitema, Petra Groen en Agnes Loohuis-Damveld. Het toernooi is onderverdeeld in drie spelonderdelen: het enkelspel dat gespeeld wordt volgens het afval- systeem en de dubbelspelen volgens het poulesysteem. De deelnemers spelen in verschillende klassen: de A- B-, C-, en D-klassen. Bij het afval- systeem gaat het om elke gewonnen wedstrijd. Op het moment dat een speler of speelster een spel verliest ligt hij of zij uit de race naar het kam pioenschap van het toernooi. Bij het poulesysteem wordt een duo met an dere duo's in één ploeg gezet die tegen elkaar strijden om van die ene ploeg" het beste uit de bus te komen. De winnaars van een poule binden de strijd weer aan tegen de winnaars van een andere poule, totdat er twee poules overblijven die dan de finale wedstrijd tegen elkaar spelen. Veel tijd Het organiseren van zo'n groot toer nooi is niet even snel gebeurd. ,,Nee, er gaat verschrikkelijk veel tijd in zitten", aldus Nelly Melieste. Zij heeft het secretariaat van BC Zierik zee onder haar hoede en zit ook in de wedstrijdcommissie van het toer nooi. „De voorbereidingen beginnen al in januari". Op dat moment moet de vereniging toestemming vragen bij de Nederlandse Badminton Bond (NBB). ,,Het toernooi wordt gehou den onder auspiciën van de NBB en deze moet haar goedkeuring geven aan het toernooi". Op het moment dat de goedkeuring binnen is, begint voor de toernooicommissie het con crete werk. Formulieren Er moeten formulieren opgestuurd worden naar eventuele deelnemers die deze dan moeten retourneren voor de vakantie. ,,Het toernooi wordt di rect na de vakantie gehouden, dus al le formulieren moeten voor die tijd bij Anneke Horst zijn, die al jaren het secretariaat van het BC Zierikzee Toernooi doet. Zij schrijft ieder for mulier per onderdeel uit en dan ko men de spullen naar ons toe". 'Ons' zijn Aad en Nelly Melieste. Zij verzor gen dan de loting. De nummers één en twee worden geplaatst en de ande re worden hieraan aangevuld. Men sen van een zelfde club worden uit el kaar geplaatst, zodat ze niet direct tegen elkaar moeten spelen. Bij de deelnemende spelers zit de laatste" jaren ook een groepje van dertig deelnemers afkomstig uit Den Haag. ,,Zij huren vaak een huisje op Aquadelta, een boot of gaan gewoon op een camping staan". Door de jaren heen is er een soort van band ont staan met de Haagse STC spelers. Ui- BRUINISSE - Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen 1989-1990 krijgt zaterdagclub VV Bruse Boys een nieuwe hoofdsponsor. Goedbloed Autoverhuur uit Zierikzee zal de ko mende 3 jaar als shirtsonsor van het le elftal en als hoofdsponsor optre den. Na een jaar ervaring met zondag tweede klasser Zierikzee zocht Louis Goedbloed uit Zierikzee naar een tweede te sponsoren voetbalelftal, maar dan een zaterdagvereniging. Bovendien wilde Goedbloed een nieuwe en snel groeiende bedrijfsac tiviteit extra profileren, namelijk de afdeling autoverhuur en autoleasing. De voorzitter van VV Bruse Boys, Paul van der Kamp en Louis Goed bloed kwamen na een aantal weken teraard is Zeeland ook goed verte genwoordigd bij het toernooi. Twee Zeeuwse A-spelers zijn bijvoorbeeld Danny Mol en Jan Gerritsen. Bij de dames is dat Jaqueline1 van Esch. In de B-klasse zijn dat de heren Adri Hoff, René Eggebeen, Rob Haase en bij de dames Mariëlle Ridderikhof en Winni Slootmans, allen Zeeuwse deelnemers. Van de organiserende club BC Zierikzee is het eerste team aanwezig als deelnemers. Dit zijn de dames Jacqueline Altena, Angelique van der Have, Sander Melieste en Hanco de Vos. Met deze vier namen mag niet gesteld worden dat er niet meer leden zouden meedoen aan het toernooi. Nog veertien andere leden van BC Zierikzee hebben zich opge geven bij de toernooicömmissie. onderhandelen 24 augustus tot over eenstemming. De officiële onderteke ning van het contract is waarschijn lijk op 5 september. Naast geldelijke steun zal Goed bloed Autoverhuur op dezelfde wijze trachten VV Bruse Boys te ondersteu nen zoals dat het laatste jaar ook bij Zierikzee gebeurd is. Het le elftal van Bruse Boys voet balt momenteel in de 3e klas KNVB zaterdag. Bruse Boys beschikt over een grote en groeiende jeugdafdeling. Met deze overeenkomst is een nieu we stap gezet, waarbij een verschui ving van reclame naar sponsoring ei gentijdse ideeën weergegeven worden. Naamsbekendheid van de afdeling Autoverhuur en een 'sportie ve' introductie in Bruinisse zijn daar belangrijke elementen in. Voor de totale toernooicommissie, die bestaat uit Rob van 't Loo, pen ningmeester, Anneke Horst secreta resse, Marianne Krijger, Adri en Leen van der Have, Kees Wagensveld en Aad en Nelly Melieste, staat het ko mende weekend totaal in het teken van hyn sport, het badmintonnen. Voor Lookerse en zijn dochter zal dit weekend ook een ander zijn dan zij over het algemeen gewend zijn. ,,Zij houden het laatste weekend van augustus altijd vrij om tijdens het toernooi de spelers een massage te ge ven". Begin nieuwe seizoen ,,Het BC Zierikzee Toernooi wordt door vele deelnemers gezien als het begin van het nieuwe seizoen, want zestien september begint de disticts- competitie weer", aldus Nelly Me lieste. De Zierikzeese badminton club heeft vijf teams die meedoen met die district competitie. Vorig jaar heeft het jeugdteam, met Jacqueline, Ange lique, Sander en Hanco, voor de eer ste keer meegedaan met de senioren competitie en ze hebben zich goed staande weten te houden. Het streven is dat ze na dit seizoen een klasse ho ger kunnen gaan spelen". Na de dis trictscompetitie is er ook nog een re creantencompetitie waar drie teams van de club in mee spelen. Recreantencompetitie Deze recreantencompetitie is eigen lijk een 'zwarte' competitie, die niet onder auspiciën staat van de NBB en dus ook geen goedkeuring heeft. De ze competitie onder de recreanten heeft hetzelfde wedstrijdreglement als de districtscompetitie en is er vol gens Nelly Melieste altijd geweest. ,,Als we meer speelruimte hadden, zouden we ook meer teams hebben". De meeste mensen willen op zaterdag geen recreatiecompetitie spelen en op de vaste speelavond, dinsdag, zouden er te weinig speelvelden overblijven voor de andere leden. Een reden dat er een recreatie-com petitie opgezet kon worden, was dat zo'n beetje elk dorp zijn eigen bad mintonclub heeft en dat deze mensen het leuk vinden om tegen andere clubs wedstrijden te spelen. BC Zie rikzee weet dat de NBB het niet eens is met deze recreatiecompetitie, maar als er gestopt zou worden, ver liest de club deze leden aan andere badmintonclubs. Bij de jeugd bestaat veel animo voor de sport met het racket en de shuttle. Voor de kleinere leden van de badmintonclub gaat het strandspel- letje al een stuk,verder. ,,We hebben geprobeerd om'één jeugdcompetitie- team bij elkaar te krijgen, wat dit jaar nog niet gelukt is". Een reden daarvan is dat de kinderen afhanke lijk zijn van hun ouders, die hen elke week naar Onderdak moeten brengen en weer op moeten komen halert. En dan ook met competitie-wedstrijden.; „Misschien dat het volgend jaar wel lukt". BC Zierikzee Toernooi Het komende toernooi kent nog een speciale prijs: de Wieringa-beker. Een wisselbeker die genoemd is naar de familie Wieringa die met het toernooi van de Zierikzeese club is gestart. De beker is voor dat mix-dubbel paar, die de meeste rondes tijdens het toer nooi weet te winnen. „De familie Wieringa is nog steeds een trouwe be zoeker van het jaarlijkse toernooi. Elk jaar brengen ze op zaterdag iets mee voor bij de koffie". Op zondagavond om 18.00 uur zal duidelijk zijn wie de winnaars zijn van het achttiende Badminton Club Zierikzee Toernooi en wie de prijzen die speciaal voor dit evenement ont worpen zijn door Willem Anraad, in ontvangst mogen nemen. Dat het een strijd zal worden moge duidelijk zijn en waar de nodige zweetdruppeltjes zullen vloeien, maar ook dat het een sportief weekend zal worden waar ie dereen met plezier op terug kan kij ken. Knol begrijpt zelf dat er geen spra ke kan zijn van een rol van favoriet zoals in Seoul. „Maar ik kan mij erg goed richten op een wedstrijd over een dag. Ik ben ook vast van plan het kampioenschap uit te rijden, in wel ke positie dan ook. Afstappen is er niet bij. Het lijkt mij dat ik niet echt NIEUWERKERK - De postduiven vereniging Duiveland heeft deelge nomen aan de wedvlucht vanuit Pont St. Maxence (280 km). Gelost werd er om 07.30 uur met een zuidoosten wind. In concours waren er 354 dui ven. Eerste prijsduif: 11.40 (1120 m/pm), laatste prijsduif 12.11 (1004 m/pm). L. J. de Bruine 1, 4, 11, 79 (12); Comb. Knop-Stouten 2, 82, 84, 86, 88 (26); A. Bouman 3 (6); C. Krijger 5, 14, 23, 45, 50, 65 (8); J. de Waal 6, 15, 16, 21, 34, 44, 59, 75. 89 (41); L. Smalheer 7, 19, 74 (10); N. Klink-Reinhoud 8, 31, 36, 37, 39, 56, 83 (24); Comb. Dane- Dooge 9, 28, 48, 53, 73 (26); L. IJzelen- berg 10, 18, 22, 27, 43, 51, 55, 58, 76, 78, 81 (25);.Gomb. van Dijke 12, 13, 25, 32, 40, .42,'47, 57, 60, 80 (36)fC. Scheffers 17, 26", 30, 33, 38, 46, 66, 70, 77 (21); H. v. d. Maas 20, 54, 68, 87 (10); O. Tiele- man 24, 72(8); L. J. v. d. Wielen 29, 41, 52, 62, 63, 64 (13); J. A. Hobé 35, 67 (10); W. v. d. Meulen 49, 61 (8); A. J. Knop 69, 85 (14); Comb. DouwesTak 71 (18). aantal duiven per liefhebber. NIEUWERKERK - De postduiven- vér'èrtigirig Duiveland heeft deelge nomen aan de wedvlucht vanuit St. GhisJ,ain (138 km). Gelost werd er om O8.0Ö uur met een zuidoosten wind. In concóurs waren er 470 duiven. De eerste prijsduif: 09.59 (1154 m/pm) en de laatste 11.06 (724 m/pm). W. v. d. Meulen 1, 18, 30, 37, 57 (22); J. van Beveren 2, 3, 43, 55, 74, 78, 95, 114, 116 (15); J. A. Hobé 4, 7. 16, 22. 24, 32, 33, 48, 77 (16); C. Krijger 5, 6, 67, 106, 108 (11); comb. Knop-Stouten 8, 28, 42, 45, 59, 81, 96, 97, 100, 102, 111, 112, 113, 117, 118 (59>; H. v. d. Maas 9, 26, 35, 60, 90, 91 (10); N. Klink- Reinhoud 10, 15, 17, 31, 41, 47, 53, 56, 61, 73 (15); J. de Waal 11, 25, 36, 39, 46. 50, 72, 75. 79, 82, 86, 88, 94, 98 (43); A. de Jonge 12, 14, 19, 20, 21, 34, 44, 52, 62, 63, 69. 92, 93, 104 (29); L. IJzelen- berg 13, 29, 38, 58, 87, 101, 107 (16); C. Scheffers 23, 49, 54, 64, 68 (31); O. Tie- leman 27, 84, 110 (16); comb. Van Dijke 40 (11); comb. Douwes-Tak 51, 83, 103 (21); comb. Dane-Dooge 65, 71, 76, 105 (18); W. Luiting 66, 70, 89. 99 (25); L. J. de Bruine 80 (12); J. Bosman 85, 115 (6); A. Heyboer 109 (15). aantal duiven per liefhebber. onderdoe voor onze andere deelneem sters, al is het een halve col waar wij vijf keer tegen op moeten." De ervaring van donderdag op het parkoers was geen geruststelling. Met de tijdrit van woensdag nog in de benen, is de 25-jarige twee keer rond geweest, waar de andere vijf nog een keer de zware 12,5 kilometer reden. „Aan die wedstrijd kan ik mij niet onttrekken. De medaille uit Seoul heeft het dames wielrennen gehol pen, mij ook trouwens. Doordat ik een goede sponsor heb gevonden voor mijn materiaal is het mij een stuk ge makkelijker gemaakt. Maar daar kun je niet bij stil blijven staan. Vrouwen moeten zich in deze tak van sport iedere keer weer bewijzen. Dat geldt ook voor mij. Het zou net als in het tennis zo moeten zijn dat er voor ons ook geld te verdienen is in de sport. Daar zal ik mij voor inzetten, ook voor de anderen. Advertentie 0 TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 KERKRADE - De burgemeester en politie van Kerkrade hebben de KNVB met een opmerkelijk pro bleem opgezadeld. Het college liet het bestuur van Roda JC enige tijd geleden weten dat geen toestemming zou worden gegeven voor het spelen van wedstrijden tegen de vijf zoge naamde risicovolle clubs (Feyenoord, FC Utrecht, Ajax, PSV en FC Den Haag) in het weekeinde. De KNVB kreeg die mededeling echter pas deze week te horen, aldus voorlichter Ger Stolk. „Dit is weer een nieuw aspect aan de hele regeling met risicovolle wed strijden. Na de gesprekken aan het begin van het seizoen, dachten wij er goed aan te doen wedstrijden met het kwintet op zondagen vast te stellen. Het college van Kerkrade denkt, dit in tegenstelling tot eigenlijk alle an dere gemeentes, echter de openbare orde beter op woensdag te kunnen handhaven". Verenigingen willen geen gezamenlijk veldencomplex BURGH-HAAMSTEDE - De sportverenigingen in de gemeente Westerschouwen hebben geen belangstelling voor een gezamenlijke accommodatie. Daarom stuurt het gemeentebestuur de clubs binnen afzienbare tijd een brief, waarin wordt gesteld verder af te zien van dat plan. De verenigingen behouden hun eigen terrein. Wél gaat de gemeente onderzoeken of er alsnog mogelijkhe den bestaan voor de bouw van een sporthal. Dat is gebleken tijdens een verga dering van de Westerschouwse com missie openbare werken. Tijdens de vergadering is duidelijk geworden, dat de verenigingen geen behoefte aan een gezamenlijk complex heb ben. Hierbij is de discussie gesloten. Een discussie, die al in 1974 is gestart en vorig jaar nieuw leven in werd ge blazen door de ontwikkelingen van sportcomplex Krayestein en de gesteldheid van de complexen in Re- nesse en Burgh-Haamstede. Het oorspronkelijke plan van het college was de aanleg van een geza menlijke accommodatie 5 1,5 miljoen gulden en een hal 1,2 miljoen gul den; in totaal dus een bedrag van 2,7 miljoen gulden. Om de behoefte te peilen is de gemeente naar de clubs toegestapt en daar blijkt nu geen be langstelling te bestaan. Althans dat heeft de sv Renesse de gemeente la ten weten. De sporters van Burgh-Haamstede hebben schriftelijk niet gereageerd, maar inmiddels is duidelijk dat daar ook geen belangstelling bestaat. Discussie Het commissielid G. J. W. van der Salm zwengelde de discussie weer aan. Volgens hem heeft het cqllcge tij dens een eerder gehouden bijeen komst met de clubs gesteld, dat de komst van de hal onlosmakelijk ver bonden was met een veldencomplex. De verenigingen zouden aanspraak kunnen maken op een hal, mits er overeenstemming zou worden bereikt over de velden. Volgens commissievoorzitter A. J. Padmos is die link nooit door het col lege gelegd, maar directeur gemeen tewerken VV. van Meerten erkende wel, dat een en ander misschien wat ongelukkig is gesteld tijdens de voornoemde bijeenkomst. Met name door opmerkingen van Van der Salm spitste de vergadering zich donder dag verder toe op de noodzaak van een sporthal. Van der Salm toonde zich een groot voorstander van een onderzoek naar de haalbaarheid; een onderzoek dat overigens door de eigen dienst ge meentewerken uitgevoerd kan gaan worden. Ook het CDA-commissielid J. W. Geleijnse toonde zich voorstan der, alsmede VVD-ster C. van der Haven-Eikelenboom. Zij wees op de vele sporters in de gemeente, die be langstelling hebben voor zaalspor ten. Alleen J. van den Berge (Reforma- De veranderende beheersopzet van Krayestein maakt bouw gemeentelijke sporthal actueel. torische Unie) adviseerde het college aangenomen worden, dat zijn nega- gaat de gemeente nu dus een onder geen onderzoek te doen. Hoewel door tieve "advies gebaseerd is op princi- zoek starten naar de haalbaarheid hem niet expliciet uitgesproken mag piële gronden. Met drie tegen één van een sporthal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6