Illegale bouwwerken moeten afgebroken MSU C Voor 36 miljoen gulden aan hasj aangespoeld bij Stormvloedkering RPF: Onderzoek naar functioneren jeugdhulpverleners noodzakelijk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zierikzee-SC Gastel WA> mh PÊ 8itr Duo op heter daad betrapt Jubileum leden en oud-leden Rode Kruis '1^. Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Zevibel Havendag Oliegeultje Sporthal De Bruse wethouder C. J. van Liere is sinds 1 Morgen, zaterdag, wordt voor de tweede keer Een meerderheid van de Zierikzeese gemeen- Westerschouwen onderzoekt de mogelijkhe- augustus de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse de Havendag gehouden. De bezoeker krijgt teraad is voor afsluiting van het Oliegeultje ge- den van sporthal Krayestein. (Pag 6). Vereniging tot bevordering van Visserijbelan- een gevarieerd programma voorgeschoteld, durende twee maanden per jaar. (Pag 3). gen Zevibel. (Pag 2). (Pag. 3). VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1989 146ste jaargang Nr. 24598 WAARIN OPGENOMEN (f797 - 1889) In de moraal evenals in de kunst is zeggen niets, doen alles. Renan Slechts een deel van de hasj, gestapeld in pakken. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie 27 augustus - 14.30 uur - Hoge Blok Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee K De onderhandelingen begonnen na dat de afdeling rechtspraak van de Raad van State de gemeente Duive- land in het gelijk had gesteld. De ge meente probeert al sinds 1984 een aantal bewoners van de Salvatorhoe- ve er toe te dwingen de zonder bouw vergunning aangebouwde gedeelten van hun recreatiewoningen af te bre ken. De bewoners hadden daartegen een AROB-procedure ingesteld. Wildgroei De directe aanleiding daarvan was de doelgerichte actie van de gemeente tegen de 'wildgroei' van illegale Politie speurt verder naar herkomst hasj Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Raad van State stelt gemeente Duiveland in het gelijk OUWERKERK - Op dit moment worden onderhande lingen gevoerd tussen vertegenwoordigers van de ge meente Duiveland en zes eigenaren van een woning op het recreatieterrein Salvatorhoeve te Ouwerkerk over de wijze waarop een aantal illegale bouwwerken verwij derd moeten worden. BURGH-HAAMSTEDE - Op het strand van Wester schouwen ter hoogte van de Stormvloedkering is giste ren, donderdag, in totaal 2700 kilo hasj gevonden. De partij vertegenwoordigt volgens de politie een straat waarde van 36 miljoen gulden en een groothandelswaar de van ongeveer 7 miljoen gulden. De politie vermoedt dat de partij afkomstig is van smokkelaars die bezig wa ren hun smokkelwaar aan land te brengen, maar in die bezigheid gestoord werden. Van de smokkelaars ont breekt ieder spoor. Een zoektocht langs de kust gisteren met vier schepen en een vliegtuig heeft tot dusverre niets opgeleverd. De hasj werd ontdekt door een aan tal vroege wandelaars. In eerste in stantie hadden die nog niet in de ga ten dat het om verdovende middelen ging. Pas een uur na de eerste vondst werd de politie gealarmeerd. Toen zij kwamen had men al zo'n 20 pakken gevonden. Op dat moment werd een grootscheepse zoekactie op touw ge zet. Zoekactie Daarbij werd een vliegtuig en ver schillende schepen ingezet. Later op de dag werden duikers ingezet om de zeebodem af te speuren. Rond het middaguur was er al zo'n duizend ki- lohasj boven water Het nieuwtje van de vondst had blijkbaar als een lo pend vuurtje de ronde gedaan, want Gisteravond werd de grootscheepse zoekactie langs de kust gestopt. Er wordt wel verder gezocht, maar met een beperkt aantal mensen en midde len. De politie heeft het personeel van de Stormvloedkering gevraagd Verwachting tot zaterdagavond: extra goed op te letten en eventueel verdachte bewegingen op het strand of in de nabijheid van de vindplaats onmiddelijk te melden. naast professionele speurders waren er ook heel wat badgasten op het strand te vinden. De drugs zaten waterdicht verpakt in plastic en jute, zowel in pakken van 25 als in pakken van 40 kilo. Ove rigens zijn niet alle pakken aange spoeld. Een deel van de hasj stond reeds hoog en droog aan het dijkta- lud. De politie vermoedt dat de hasj aan land is gebracht met een bootje. De rest is vermoedelijk overboord ge gooid of gevallen. De speurtocht naar de smokkelaars heeft vooralsnog niets opgeleverd. Het enige aankno pingspunt dat de politie heeft betreft enkele kledingsstukken die bij de pakken hasj gevonden zijn. De politic is ook op zoek naar men sen die woensdagavond of in de nacht van woensdag op donderdag ter plaatse zijn geweest. Wie iets ver dachts heeft gezien wordt verzocht dat te melden bij de politie. De politie blijft het gedeelte van de kust waar de vondst gedaan werd be waken. Aan de zoekactie verleenden de dienst luchtvaart, de rijkspolitie te water, maar ook de douane en de landgroepen van Veere en Kortgene assistentie. Waar de partij verdoven de middelen precies naar toe is ge bracht wil de politie niet kwijt. Men houdt het op de omschrijving 'een veilige plaats'. De hasj wordt te zij nertij d verbrand. In de nacht van donderdag op vrij dag werd door de politie proces-ver baal opgemaakt tegen R. van der L. en J. B., beiden uit Waalwijk. Zij hiel den zich met hun auto verdacht op op het strand waar de hasj gevonden werd. In hun auto werd een kleine hoeveelheid marihuana aangetrof fen. Er viel ook te lachen tijdens de enorme drugsvangst. (Foto: Joop van Houdt). Af en toe regen Half tot zwaar bewolkt en vooral in de nacht af en toe regen. Minimum temperatuur van 15 graden in Zee land, tot 9 graden in het noordoosten van het land. Middagtemperatuur on geveer 18 graden. Zwakke tot matige wind, uit uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 29 aug.: Zondag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noord 4 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordwest 5 Dinsdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 aug. Zon op 06.42, onder 20.41 Maan op 00.36, onder 18.46 27 aug. Zon op 06.43, onder 20.38 Maan op 01.47, onder 19.20 28 aug. Zon op 06.45, onder 20.36 Maan op 03.06, onder 19.43 Nieuwe Maan: 31 augustus (07.44) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen is het half tot zwaar bewolkt en vooral in de nacht valt er nog wat regen. De bewolking en neerslag hangen samen met het binnenstromen van koelere lucht. Deze overgangszone trekt langzaam naar het zuiden weg. De kans op opklaringen is dan ook in het noorden van het land het grootst. Vannacht zullen de minimumtempe raturen uiteenlopen van 15 graden in Zeeland, tot 9 graden in het noord oosten van het land. De middagtem peratuur morgen is ongeveer 18 gra den. WESTERSCHOUWEN - Vanmor gen, vrijdag, omstreeks 04.30 uur heeft de rijkspolitie twee personen op heterdaad betrapt bij een inbraak in een benzinestation aan de provin ciale weg tussen Serooskerke en Haamstede. Het tweetal had in het benzinestation voor grote waarde aan buit (sigaretten, drank en geld) verzameld maar kon door het afgaan van het alarm en een snel optreden van de politie op heterdaad worden betrapt. Gelet op het onderzoek dat momenteel nog loopt kon de politie geen nadere informatie over het tweetal verstrekken. bouwwerken die zich in de loop van de tijd manifesteerde op de Salvator hoeve. Het gemeentelijk beleid is er namelijk op gericht de permanente bewoning van recreatiewoningen te gen te gaan. Om precedentwerking te voorkomen begon zij daarom in 1984 met het nemen van stappen om de na 1976 illegaal opgerichte bouwwerken te verwijderen. In het kader van de onderhandelin gen die daarover momenteel plaats vinden wilden zowel woordvoerders van de gemeente Duiveland als de woningeigenaren van de Salvator hoeve geen reactie geven. Lijsttrekker M. Leerling in Zierikzee: „In veel gevallen wordt wanhopige ouders onrecht aangedaan ZIERIKZEE - De RPF wil dat er een onderzoek komt naar het functioneren van de Raden van Kinderbescher ming en instanties die zich met het verlenen van hulp aan jongeren bezig houden. ,,De rechtspositie van ouders moet in geval er zich conflictsituaties met minderjarige kinderen voordoen worden versterkt", aldus RPF- lijsttrekker Meindert Leerling in zijn rede tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de RPF in Zierikzee. Leerling: ,,Het moet als onrecht aangemerkt worden dat ouders uit sluitend op grond van verklaringen van minderjarige kinderen in de be klaagdenbank komen bij hulpverle ners, Raad van State en zelfs de Kin derrechter". Leerling stelde in zijn betoog dat het verhaal van het kind altijd wordt geloofd en dat de betrok ken ouders vaak niet serieus geno men worden. Archieffoto van een van de woningen op de Salvatorhoeve te Ouwerkerk. Gezagsdragers Dc RPF vindt, zo bleek uit het ver haal van Leerling dat een verkeerd uitgangspunt wordt gehanteerd. „Waar men in de eerste plaats dient vanuit te gaan is het herstellen van de relatie tussen kind en ouders", aldus de RPF-lijsttrekker. „Ouders hebben als gezagsdragers een van God gege ven verantwoordelijkheid voor min derjarige kinderen en de wetgever dient er op toe te zien dat dit princi piële uitgangspunt onverkort wordt gehonoreerd". Leerling verbond aan die uit spraak de conclusie dat er sprake is van veel schrijnende gevallen. „Ou ders worden tot wanhoop gebracht omdat hen geen informatie wordt verstrekt over dc verblijfplaats van een kind dat niet zelden door ande ren aangezet en op ondeugdelijke gronden wegloopt van het ouderlijk huis". Leerling stelde in zijn rede dat van overheidswege aangestelde instan ties als de Raad voor de Kinderbe scherming en de Kinderrechter mee werken aan het ondermijnen van het gezin dat in de visie van de RPF nog steeds de hoeksteen van de samenle ving is. Hij zei geschrokken te zijn van het aantal gevallen waarin vol gens hem op geen enkele manier ge luisterd wordt naar de argumenten van de ouders. Euthanasie Leerling ging in zijn rede ook in op het euthanasievraagstuk. Hij zei diep teleurgesteld te zijn over dc houding van het CDA en stelde dat deze partij kennelijk weinig geleerd heeft van wat hij noemde hun misstap met de abortuswetgeving. Leerling ken schetste dc euthanasiewet als 'een schertsvertoning'. „Het zou een schande zijn als in een eens gekerstend Nederland er een wet zou komen die onder voor waarden ruimte biedt voor het actief doden van mensen op hun verzoek", aldus Leerling. Hij stelde dat de Nederlandse kie zer bij de verkiezingen een herkan sing krijgt. „Zij mogen zich via de stembus uitspreken over euthanasie", aldus Leerling. Hij was vrij fel in zijn uitspraken richting CDA. „Zij heb ben in het kabinet Lubbers II een do minante rol gespeeld en dat is op be paalde punten eerder ten kwade dan ten goede van het kabinetsbeleid ge komen". ZIERIKZEE - Het Neder landse Rode Kruis, afdeling Zierikzee/Kerk werve, viert morgen, zaterdag 26 augustus, haar 75-jarig jubileum. Op de receptie die gehouden wordt in het gebouw de Drie hoek, Kerkhof NZ 8 te Zierik zee van 16.30 tot 18.00 uur hoopt het bestuur alle Rode Kruis-leden, alsmede alle le den en oud-leden van de colon ne, welfare en verbindings dienst te mogen begroeten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1