Regiotrainingen op til Delphi/M'80 begint met goede moed aan het komende seizoen Domeinen achtergrond bij zwaar loopparcours NIEUWSBODE Jongejans met goud op zoek naar een sponsor Tennistoernooi voor ouderen Tholen maakt zich op voor de Grote Ronde Sportvisserij in verontreinigd water kan straks worden verboden Bruise Boys veteranen- toernooi Van Poppel haalt schade in 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 augustus 1989 Nr. 24594 ZIER1KZEE - Voor volleybalvereniging Delphi/M'80 is, zoals voor zoveel sporten, het nieuwe seizoen weer begonnen. Maar voordat de eerste bal wordt opgeslagen, tij dens een competitiewedstrijd, staan er eerst nog trainingsavonden en selectiewedstrij den op het programma. Voor de heren 1 van Delphi/M'80 staat er een spannende wed strijd voor de deur dit seizoen. Als ze winnen in de promotieklasse gaat het team in de landelijke competie meespelen. Dames 1 speelt dit seizoen in de eerste klasse. Als zij winnen promoveren ze naar de promotieklasse. Voor volleybalvereniging Delphi/M'80, staat de competitie weer voor de deur. BRUÏNISSE - ,,Wie de grote gave van de geestdrift be zit, die wordt wel ouder, maar nooit oud". Het moet on geveer in die context gezien worden toen enkele oudere tennissers uit Bruinisse en Burgh-Haamstede het initia tief namen een toernooi voor oudere tennisers en ten- nisters te organiseren. Een toernooitje met verschillende doelstellingen. In de eerste plaats na tuurlijk een lekker balletje slaan maar ook om gezellig bij elkaar te zijn getuige de mosselmaaltijd die op het programma staat. Maar toch ook met een duidelijke vingerwijzing naar andere ouderen dat het tennis sen niet alleen voor de jeugd is weg gelegd. Ook als op jongere leeftijd niets of bijna niets aan sport, is gedaan kan het tennisspel op latere leeftijd een grote voldoening geven. Niet alleen als sportieve vrijetijdsbesteding maar na wat oefenen ook als wed strijdelement. Bas de Groot, ook op latere leeftijd begonnen met tennissen, benaderde het bestuur van de Bru-Tèn met de vraag of het mogelijk was juist voor 'die oudere spelers en speelsters een onderling toernooitje te houden en het bestuur reageerde daar spontaan op. Het toernooi vindt plaats op maandag 21 augustus op de banen van de Bru-Tèn in Bruinisse en begint om tien uur. Prijsuitreiking Tussen de middag vindt een geza menlijke mosselmaaltijd plaats. Eind van de middag vindt de-prijsuit reiking plaats want hoewel het na tuurlijk om het spel gaat wordt aller minst het wedstrijdelement uit het oog verloren. Het organiserend comi té bestaat uit Bas de Groot, André Arts, Adrie de Looff en Lya van der Stigchel. BONN - Edwin Jongejans kan met een gouden medaille aankloppen bij po tentiële geldschieters, die het hem mogelijk moeten gaan maken zich de ko mende jaren geheel met schoonspringen bezig te houden. De in Miami stude rende en trainende Badhoevedorper, die voor vier jaar een beurs had, gaf het spectaculaire toernooi op de 1-meterplank bijzondere glans. Voor de leden van Delphi/M'80 staan er eerst nog trainingsavonden en selectiewedstrijden op het pro gramma. De heren en dames trainen twee keer per week. Voor de heren is de oefenavond gepland op maandag en donderdag en de dames trainen Op THOLEN - De Grote Ronde van Tholen, een wielerwedstrijd voor amateurs over 85 kilometer in de stad Tholen, wordt gehouden op 25 augustus. Het organiserend comité, bestaande uit J. van 't Hof, Kees Hoek van Dijke. L. M. de Lange, J. Prince en W. Luiterwieler zijn er in geslaagd om, met de goede medewer king van de middenstand, een uiter mate sterk rennersveld aan de start te laten verschijnen. Vrijwel de gehe le amateurtop komt naar Tholen. De start en de finish zijn in de Molen straat. Om 18.30 uur wordt het startschot voor de tachtig amateurs gelost door burgemeester H. A. van de Munnink. De renners zullen zich allen inspan nen om een greep te doen uit de zeer vette prijzenpot. Tot de kanshebbers van de bloemen van de rondemiss Marjan Schot behoren de in super- vorm verkerende Peter Prijs uit Els- hout. Toon van de Steen uit Bruinis se, rassprinter Rob Sienders uit Zwijndrecht, Ton Akkermans uit Ze venbergen, Nico van de Klundert uit Hoogerheide en Rini Tak en Rudy van Vlimmeren. Zij zullen echter re kening moeten houden met de be resterke Zeeuwen Richard de Vrieze, Heddie Nieuwdorp en Francois Fran se. Met dc komst van de Duitsers Bec kers, lid van de Duitse selectie, Ber- kcmaier, Steinhauser, Kelly, Oswald en Meyer heeft de Grote Ronde van Tholen ook een internationaal tintje. Het eilandelijke publiek hoopt ech ter op een huzarenstukje van Nap Ha- ge uit Poortvliet, die de laatste maan den in goede doen is, maar of hij in staat is bovengenoemde kleppers te verslaan, dat valt te betwijfelen. De andere Thoolse amateurs Ruud Ha- vermans, Frans Hommel, Hans Lind- hout, Leo Potappel. Corné Stoutjes- dijk, Paul Timmermans en Dirk Uyl komen natuurlijk aan de start. dinsdag en ook op donderdag. Dit om de krachten weer op peil te brengen na de zomervakantie. Tijdens het oefenprogramma wordt gekeken wie er in heren en da mes 1 gaat spelen en wie in heren en Om 14.00 uur is de aanvang van de 'Après Run' waar de vertoning van 1988 wordt vertoond. Om 14.30 uur is de sluiting van de finishcontrole. Een belangrijk aspect van het Schouwse Kustfestijn, is de prijsuitreiking van de halve marathon. Deze vindt plaats om 15.00 uur bij Manege Lisiduna waar clown Henkie voor de muzikale omlijsting zorgt. Voor iedereen die de loop binnen de limiet aflegt is er een herinnering. Het Schouwse Kust Fes tijn wordt mogelijk gemaakt door hoofdsponsor RVS Verzekeringen. DEN HAAG - Het ministerie van landbouw en visserij werkt aan een wijziging van de landbouwkwali- teitswct waardoor het mogelijk wordt sportvisserij te verbieden in wateren die verontreinigd zijn. In middels blijft het uit 1981 daterende advies van kracht geen paling uit de grote rivieren te consumeren, omdat het gehalte aan PCB's in vis uit deze wateren de gezondheidsnorm nog steeds overschrijdt. Uit recent onderzoek is gebleken dat het gehalte aan voor de mens ge vaarlijke gechloreerde koolwa terstoffen zoals PCB's in paling uit de grote rivieren is gedaald in verge lijking met enkele jaren geleden. Vol gens demissionair minister Braks van landbouw en visserij is er even wel nog steeds sprake van een lichte overschrijding van de norm. De wateren waaruit beter geen pa ling kan worden geconsumeerd zijn Rijn, Maas, Waal, IJssel. Maas- Waalkanaal, Merwede, Lek, Bergschc Maas. Hollandsch Diep. Haringvliet, Biesbosch, Amer, Dordtse Kil, Noord, Nieuwe Maas en Oude Maas. dames 2. Het is in grote lijnen al wel duidelijk, maar hierover kan ik niets met zekerheid zeggen". Aan het woord is Roel Kok, de voorzitter van Delphi/M'80. ,,Eén van de spelers, Ja cob Korsuize, is vorig seizoen gebles seerd geraakt aan zijn achillespees. Hij is al weer aan het trainen en het gaat goed. Maar of hij in het team ge plaatst wordt, weet ik niet. Dat blijft een zaak die de trainers uitmaken". Het eerste herenteam van de vol leybalvereniging heeft haar teamle den weten aan te vullen met de Belgi sche Wim de Nokke. ,,Hij is een spelverdeler en een welkome aanvul ling binnen het team", aldus Kok. De Nokke speelde voorheen in Goes. Binnen de volleybalwereld komt het wel vaker voor dat er geswitched wordt. „Twee jaar geleden zijn er- twee leden uit Goes bij koinen vol leyen". Vorig jaar werd het Zierikzee- se team versterkt met Lau van der Wekken. „Lau is een vriend van Wim van der Nokke. Op het moment dat wij hoorden dat Wim zich bij ons wil de aansluiten, hebben wij contact met hem gezocht". Het is niet de bedoeling om mensen bij andere clubs weg te kopen. Tij dens wedstrijden worden spelers van de andere clubs en verenigingen wel in de gaten gehouden. „Als we horen dat een goede speler bij ons wil ko men spelen gaan we erachter aan. Ze ker als je in de promotieklasse speelt, he.eft zo'n team body nodig", volgens Kok. Op 25 augustus wordt de eerste oe fenpartij gespeeld tegen WR en op 2 september speelt heren 1 tegen het team van heren 2 in sporthal Onder dak te Zierikzee. „Na afloop van deze wedstrijd wordt het afgelopen jaar geëvalueerd. Om de avond af te slui ten gaan we bij het Griekse restau rant Delphi, dat dit jaar officieel on ze sponsor is geworden, eten". Op 16 september worden de oefenwedstrij den vervolgd met een driekamp tegen Intermezzo en Romido. Nadat er op 23 september een drie- kamp wordt gehouden van heren 1 en dames 1 wordt deze vervolgd met een driekamp van heren 1 en 2. „Hier voor hebben we Spivo en Rijnmond uitgenodigd. Nadat deze driekamp gespeeld is, begint de competitie". Op dat moment zijn de teams definitief samengesteld. Delphi/ M'80 heeft vier competitie teams die meespelen met de Nevobo, de Nederlandse volleybal bond. In to taal zijn dit zo'n veertig leden. De volleybalvereniging heeft ook nog vier teams die meespelen met de bedrijfsvolleybalcompetitie van Schouwen-Duiveland, De voorzitter: „Elk team wordt apart gesponsord. We hebben inmiddels drie sponsors bereidt gevonden die de teams finan cieel willen bijstaan. Dit zijn disco bar de Schorpioen, de Rabobank en Kort Schade. Met een vierde sponsor zijn we nog in onderhandeling". Voor de Zierikzeese volleybalver eniging is 9 september een belang rijke datum. „Op deze dag willen wij een jeugd-clinic houden. Een soort in stuif voor de jeugd. Op deze manier proberen we de sport ook voor de jon geren aantrekkelijk te maken". Del phi/M'80 is op het moment bezig om een twee jeugdteams, een jongens- en een meisjesteam, uit te laten komen in de officiële jeugdcompetitie, klas se A. „Op dit moment hebben we ei genlijk net genoeg spelers voor die teams, maar voor de veiligheid wil len we er toch nog een paar spelers bij hebben", aldus Kok. Jeugd-clinic Tijdens deze jeugd-clinic kunnen de jongens en meisjes spelenderwijs kennis maken met het volleybalspel. Zij worden tijdens deze middag bij gestaan door de hoofdtrainers van de club, Peter Daver en Kees Arensman. „De jeugdcommissie, bestaande uit Cor Juffiermans, Wiima Jansen en Marcel Schiettekatte, ondersteunen de hoofdtrainers. Als afsluiting van de sport-instuif willen we de jeugd een dames- en een herenwedstrijd la ten zien. De dames spelen tegen een Gelders team en de heren spelen te gen Futora", verteld Kok. De voorzitter van de volleybalver eniging vindt het een gemis dat er niet meer trainingsruimte is op Schouwen-Duiveland. „Deze is rond uit slecht. Tot september kunnen we in Onderdak oefenen, maar vanaf september zijn we weer aangewezen op de kleinere sportgelegenheden". Bij het oefenen van de hoge ballen wordt de club regelmatig geconfron teerd met een te Taag plafond. „Ik vind het dan ook heel fijn dat er bij de gemeente serieus gedacht wordt om er een sporthal bij te bouwen", al dus de voorzitter. Of dit laatste binnen het komende seizoen gerealiseerd wordt is de vraag. Voor Delphi/M'80 komt er éen seizoen aan, waarin het herenteam hard zal moeten werken, om te probe ren te promoveren naar de derde divi sie, waarmee ze op landelijk niveau kan gaan spelen. En voor de dames geldt hetzelfde: op naar de promotie klasse. Zijn schitterende totaal van 394.08 punten voor zes sprongen, bijna 35 meer dan zijn persoonlijke record, was ook voor de Russische springers Valeri Statsenko en Alexander Gladsjenko reden het in Bonn gehan teerde knock-out-systeem met vier tallen af te wijzen. Terwijl bonds coach Frans van Konijnenburg („ik krijg daar een prop van in de keel") het hoofd geëmotioneerd afwendde, stond Jongejans met winnaarstrots naar de Nederlandse vlag tussen de dundoeken van-cdè Sovjetunie te kij ken. „Zo, die Russen heb ik te pak ken", verklapte hij zijn belangrijkste gedachte tijdens het spelen van het Wilhelmus. „En nu kan ik natuurlijk BRUINISSE - De voetbalvereni ging Bruse Boys houdt op zaterdag 26 augustüseëf»l voetbal veteranen- toernooi waarkkri verschillende ver enigingen deelnemen. Eén van de uitgenodigde verenigingen is de Franse vereniging Houplin-An- coisne. Reedse vele jaren vinden met deze vereniging sportieve uitwisse lingsprogramma's plaats. bij sponsors gemakkelijker een voet tussen de deur krijgen dan iemand die zevende is geworden". Edwin Jongejans revancheerde zich in grootse stijl voor de als enorme te leurstelling ervaren zevende plaats bij de Europese titelstrijd op de 3- meterplank, waar de vijfde haalbaar was geweest. Hij gaf toen lucht aan zijn kwaadheid, maar liet er niet zijn verdere toernooi door verpesten. „Ik heb iets te veel druk op de 3-meter ge zet. Vanochtend in mijn hotelkamer heb ik me ingeprent: als je de finale niet haalt, dan is dat rottig, maarniet het einde van de wereld. Die houding heb ik meegenomen naar het zwem bad. Na de tweede halve finale wist ik dat ik kon winnen, als ik mijn sprongen maar zou uitvoeren, zoals ik..ze beheers. Toch moet je altijd sctórp blijven. Een fractie van een se- conclé njis en'je' gaat op je plaat". Hij 'ging ih de eindstrijd niet op zijn gezicht en ook. niet plat. Jongejans, die het moeilijkste programma van alle deelnemers inleverde bij de jury, evenaarde in de wedstrijd zijn beste verrichtingen uit de training. De tweeënhalf en drieënhalf voor waarts, de tweeënhalf achterwaarts, contra en binnenwaarts bezorgden hem al een voorsprong op de concur rentie. De afsluitende anderhalve contra-salto met tweeënhalve schroef, waaraan verder niemand zich waagde, maakte de zege alleen maar eclatanter. RAALTE - Jean-Paul van Poppel is hard bezig de in de Tour opgelopen schade in te halen. De vlakke etap pes in de profronde van Nederland bieden hem daar dan ook ruim schoots de mogelijkheden voor. Don derdag aan het einde van de langste rit van de ronde, over 204 kilometer van Huizen naar Raalte, mochten de super-sprinters voor de tweede opeenvolgende dag om de winst strij den. Moeizamer dan een dag eerder in Huizen veroverde Van Poppel de hoofdprijs. Bijna was de slimme Jel- le Nijdam de rappe Van Poppel te snel af. Een laatste krachtsinspan ning bracht de coureur van Post ech ter alsnog als eerste over de streep. Voor Nijdam restte de troost in de tweede plaats in het algemeen klasse ment op zes seconden van de Frans man Marie. Dat Van Poppel opnieuw kon triomferen had hij te danken aan de aarzeling van de onervaren Rob Harmeling, die te vroeg in de aanval ging en dc kracht van het peloton niet precies wist te taxeren. De eerste helft van de etappe toon den de renners geen enkel initiatief. Enorme regenbuien haalden alle agressiviteit uit de koers. Toen de zon bij het binnenrijden van de provincie Overijssel doorbrak, achtte Harme ling de tijd rijp voor een solo. De renner uit Nijverdal wilde voor eigen publiek wel aanvallen. Na ruim honderd kilometer liet hij de grote groep achter zich. Zijn vlucht, met een maximale voorsprong van ruim vier minuten, zou uiteindelijk 72 ki- lomter duren. Vlak voor het ingaan van de laatste plaatselijke ronde in Raalte kon hij zijn benen rust gun nen. Onder leiding van de ploeg van lei der Thierry Marie pakte het peloton de eerste jaars professional terug. „Ik wist niet goed wat er in het pelo ton leefde. Als ik snel zes of zeven mi nuten had gepakt, hadden de Fransen waarschijnlijk eerder en feller gerea geerd. Nu had ik net te weinig voor sprong", verklaarde de renner uit de ploeg van Willy Tbrilinck, die on langs in Spanje een soortgelijke po ging zag mislukken. De leiderstrui interesseerde hem niet, de dagwinst wel. Dc vlucht van Harmeling was een kolfje naar de hand voor de renners van Post en Raas. HAAMSTEDE - Het jaarlijks RVS Schouwse Kust Festijn, dat bestaat uit de onderdelen de halve marathen en de trimloop, wordt gehouden op zaterdag 26 augustus. De halve marathon bestaat uit een afstand van 21 kilo meter over bos- en duinpaden en is georganiseerd door atletiekvereniging Delta Sport. De trimloop bestaat uit een afstand van 6 kilometer. Vanaf 10.00 uur worden de lopers ontvangen en kunnen deelnemers zich nog laten inschrijven bij manege Lisiduna, aan de Hogeweg te Burgh-Haamstede. In het grote parcours, dat betiteld wordt als het mooiste traject van Ne derland, moet er een totaal van 600 meter overwonnen worden. Deze hoogteverschillen zijn geleidelijk verdeeld over het parcours. Er is tij dens de loop een tijdregistratie op de 5, 10, 15 en 20 kilometer. De trimmers die meedoen aan de trimloop dienen goed getraind te zijn vanwege het zware parcours (super prestige). Het tijdslimiet waarbinnen de finish be reikt moet zijn is 2 uur en 30 minuten. Hoewel het volbrengen van deze loop op zich al een prestatie is, wordt naast het sportieve gebeuren ook het accent gelegd op alles wat zich voor, tijdens en na de wedstrijd afspeelt. Vanaf 10.00 uur kunnen de deelne mers zich melden bij manege Lisidu na aan de Hogeweg te Burgh-Haam stede, waar ook kleedgelegenheid en douches aanwezig zijn. Vanaf 11.00 uur is clown Henkie aanwezig die zorgt voor een muzikale omlijsting. Aan de Adriaan van de Weydeweg ligt het startterrein waar om 11.45 uur de deelnemers zich moeten verzamelen waar om 12.00 uur gestart wordt met de halve marathon. De trimloop start om 12.10 uur. Après Run ZIERIKZEE - Het Nederlandse Handbal Verbond afdeling Zeeland, roept haar jeugdleden op mee te doen aan de regiotraining. Zij doelt op de handballende jeugd van vijftien tot en met eenentwintig jaar. De bedoe ling van de regiotraining is cle jongeren kennis te laten maken met handbaltechnisehe vaardigheden, het le ren oefenen en toepassen van deze handbaltechnisehe en tactische vaardigheden, het aanbieden van moge lijkheden om de eigen prestaties en de eigen grenzen te verleggen en de jeugd te motiveren en te interesseren. Door samen te trainen wordt sociaal contact opgebouwd tussen spelers, speelsters en trainers van andere verenigingen en vanuit deze regiotrainingen kunnen spelers en speelsters geselecteerd worden voor de Zeeuwse jeugteams. De trainingen worden verzorgd door ervaren en enthousiaste trainers en docen ten. De trainers van handbalclubs binnen Zeeland, die zich bezig houden met deze jeugdcategorie worden ook uitgenodigd deel te nemen aan deze regiotrainingen. De daar aangeleerde technieken en tactieken kun nen worden meegenomen naar de eigen vereniging om ze daar voort te zetten. Voor het Nederlafidse Hand bal Verbond afdeling Zeeland is het een belangrijke zaak om voor haar leden een goede regiotraining te ver zorgen. Op deze manier probeert het verbond de sport handbal aantrekkelijk en levensvatbaar te houden. Ook in de toekomst. (Foto: Joop van Houdt) l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9