Reünie voor honden en voor hun bazen Boerenboeldag met veiling, huifkartochten en kleinvee Gemeente wil onderzoek milieu-inspectie naar wantoestanden op camping De Lelie BIEFSTUK POPULAIR Keurslagerij De Jonge DE ZIERIKZEESCHE COURANT P£ Afscheid van burgemeester T. C. Hekman ^kC ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Metaalhandel Open Dag Kabeltelevisie Zeilwedstrijden Na 12 jaar onderhandelen wordt metaalhandel Zaterdag houdt het dierenasiel Open Dag ter Eind 1990 is Zierikzee aangesloten op het ka- Op het Grevelingenmeer bij Brouwershaven Groenleer verplaatst vanuit de Zierikzeese bin- gelegenheid van het vijfjarig bestaan. (Pag. 5). beltelevisienet. (Pag 6). werden de Benelux-zeilwedstrijden gehouden, nenstad naar het industrieterrein. (Pag 3). (Pag 9). DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 145ste jaargang Nr. 24593 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een reputatie is gemakkelijker te verkrijgen dan te behouden. De zakenwereld Burgemeester W. den Boer: „Ik hoop dat dit zo snel mogelijk opgelost kan worden'''' SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen wil zo snel mogelijk een einde maken aan de misstanden op camping de Lelie in Scharendijke. Daarom heeft men de milieu-inspectie in Middelburg gevraagd ter plaatse een onderzoek in te stellen. Aan de hand van de uitkomsten van dat onderzoek wil de gemeente actie gaan onderne men. De kampeerders op de camping zitten al vanaf maandag zonder stromend water. Er kan niet gedoucht worden en men moet het ook zonder toiletten stellen. Voor de meesten meer dan voldoende aanleiding om van het terrein te vertrekken. „Ik ben daar bijzonder ongelukkig mee", stelt burgemeester W. den Boer van de gemeente Mid denschouwen. „Maar de gemeente kan niet zomaar op eigen houtje ingrijpen en daar om moeten we eerst de uitkomst van dat onderzoek afwachten. Ik hoop wel dat dat zo snel mogelijk gebeurt". De slagbomen voor het kampeer terrein aan de Weelweg bij Scharen dijke zijn gesloten. Er heerst stilte op het terrein. De camping lijkt uit gestorven. Het kantoortje aan het be gin van het terrein ligt er verlaten bij. Er liggen wat paperassen op een tafeltje, maar verder is er geen enkel spoor van menselijke activiteit. Een rondgang over het terrein leert dat het kampeerterrein niet helemaal uitgestorven is. Een Duits echtpaar is ondanks alle tegenslagen nog niet vertrokken. Met veel kunst- en vlieg werk gaat voor hen het leven van alle dag gewoon verder. Maar met een on bezorgde vakantie heeft het niet veel meer te maken. Geen water „We zitten al sinds maandag zonder water. We zijn al met een stukje zeep naar het strand geweest om ons te wassen in de zee", vertelt mevrouw Welta uit Düsseldorf. Zij komt samen met haar echtgenoot al voor het derde jaar in de vakantie naar camping De Lelie in Scharendijke. „Maar er zit ten mensen die hier al 15, 20 jaar ko men, en die zijn allemaal al vertrok ken". Het Duitse echtpaar zou ook het liefst zo snel mogelijk de spullen pakken want ze voelt zich bepaald niet veilig op de verlaten camping. „Je hoort zoveel van inbraken in ca ravans. Ik doe elke avond zoveel mo gelijk lichten aan hier op de cam ping. Anders ben ik gewoon bang". Op De Lelie betreft., het voor het overgrote deel jaarplaatsen. De mees te kampeerders hebben dan ook voor een jaar betaald, maar zien zij nu ge confronteerd met omstandigheden die van het kamperen een wel erg pri mitieve bezigheid maken. Koken is erg lastig, want ook daarvoor heb je water nodig. „Wij eten uit blik", al dus mevrouw Wleta. „Want gewoon koken gaat niet". Zwijnestal Door het ontbreken van stromend water komt vooral de hygiëne in het geding en dat is een gegeven dat het Duitse echtpaar de meeste zorgen baart. Volgens hen is de camping zo als die er nu bijligt nog het best te vergelijken met een zwijnestal. „Er zijn ook geen containers waar we ons afval in kunnen doen", vertelt me vrouw Welta. Gevolg is dat men zich gedwongen ziet het huisvuil gewoon in vuilnis zakken buiten te zetten. En dat trekt weer allerlei ongedierte aan. De nabijheid van het begin dit jaar totaal uitgebrande restaurant De Le lie doet daar bepaald geen goed aan. enkele moeite gedaan om het inwen dige van het gebouw, voorzover daar nog iets van over is, te beschermen te gen weer, wind en ongedierte. De betrokkenen voelen zich op de allereerste plaats machteloos. Van de Na de brand heeft blijkbaar niemand meer omgekeken naar het pand. Vol gens omwonenden krioelt het er van de ratten. Van de kant van de eige naar van het restaurant is ook geen ZIERIKZEE - Tijdens de Open Dag, die op zaterdag 19 augustus wordt gehouden op het terrein van het dieren- asyl Schouwen-Duiveland aan de Zandweg te Zierikzee, zijn mensen die in de afgelopen vijf jaar een hond uit het asiel hebben gehaald in het bijzonder welkom. Speciaal voor hen wordt tijdens de Open Dag een reünie gehouden. Op vertoon van de hondenpas, waaruit blijkt dat hun huisdier afkomstig is uit het asiel, krijgen de hondeneige naars een kleine herinnering aan de Open Dag. Vijf jaar geleden De Open Dag wordt gehouden om dat het precies vijf jaar is geleden dat het dierenasiel werd geopend. Het asiel ontstond door een initiatief en door de inzet van vrijwilligers van de werkgroep Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren. Het wordt nu beheerd door de Stichting Dieren asiel terwijl begin van dit jaar op nieuw een werkgroep van de dieren bescherming werd opgericht die via het organiseren van evenementen ex tra geld bijeen probeert te brengen voor het asiel. Het dierenasiel wordt inmiddels gesubsidieerd door alle zes de gemeenten op Schouwen-Duive land. Ter ere van het eerste lustrum zijn cr zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur al lerlei activiteiten op het asielterrein aan de Zandweg. Alle informatie daarover is te vinden op een speciale pagina elders in deze krant. „We hebben als gemeente alles ge daan wat mogelijk is om te voorko men dat het op het kampeerterrein zover zou komen als het nu gekomen is", aldus Den Boer. „Er is intensief overleg gepleegd met de nutsbedrij ven, maar dat heeft niet het gewenste effect gehad". Den Boer erkent dat de toestand van de camping bepaald geen recla me is voor de gemeente Middenschou wen. Hij stelt dat dergelijke misstan den op een kampeerterrein ook voor de gemeente volstrekt onacceptabel zijn. „Ik hoop daarom ook dat het zo snel mogelijk opgelost kan worden". Schande Recreatie-ondernemer. H. P. van Oost uit Burgh-Haamstedè, actief in de Recron, stelt dat wat er op het kampeerterrein in Scharendijke ge beurt ronduit schandalig is. „De vei ligheid is hier in het geding en wat daar gebeurt is ook bijzonder slechte reclame voor de recreatie. Die men sen die daar zitten hebben een rare smaak in de mond en dan wordt al snel de schuld op de provincie Zee land geschoven. En dat is niet te recht". Volgens Van Oost is hier duidelijk sprake van een extreme situatie. „Dit is echt een incident. Dit soort dingen komi hier gelukkig praktisch nooit voor", aldus Van Oost. Hij bekritiseert niet alleen het wanbeleid van de eigenaar van het kampeerterrein maar zet ook zo zijn vraagtekens bij de handelwijze van de Watermaatschappij Zeeland. „Dit is een kwestie van overmacht en ik vind dat de WMZ in dit geval de wa tertoevoer niet af had mogen sluiten. Het is wel zo dat de grote drukte nu achter de rug is maar het gaat hier om een terrein met veel jaarplaatsen en veel mensen komen elk weekend naar hun sta-caravan". Geen grip Van Oost stelt dat ook de Recron machteloos staat tegenover de situa tie. „Als een ondernemer die lid is van de Recron een dergelijke situatie zou laten zou hij onmiddelijk geroy eerd worden". Navraag leert dat cam ping De Lelie niet in de registers van de Rècon voorkomt. „En in dat ge val", zo stelt van Oost kunnen wij ook niets doen". Volgens Van Oost komt het wel voor dat kampeerders klachten heb ben over een camping. „Als het een Recron-camping is kunnen de men sen met hun klachten naar een ge schillencommissie. En de mening van die geschillencommissie legt veel gewicht in de schaal". Op de vraag of bonafide bedrijven iets kunnen ondernemen tegen mala fide campinghouders antwoordt Van Oost ontkennend. „Je kunt ze niet dwingen om zich aan te sluiten bij de Recron". De kampeerraad, zo leert navraag, kan in dergelijke gevallen ook niet meer doen de gemeente die het aangaat te adviseren stappen te ondernemen. „We kunnen wel klach ten aanhoren, maar wij zijn alleen maar een adviesorgaan", aldus een woordvoerder van de kampeerraad. Onbewijsbaar H. Zwikker sr, tweede voorzitter van Recron-Zeeland, sluit zich aan bij de uitspraken van Van Oost. „Het is heel moeilijk om dit soort dingen te voorkomen. „Ook voor de overheid is het moeilijk. Het enige dat zij in eer ste instantie kunnen doen is onder handelen met de eigenaar van de camping. Als dat niet het gewenste resultaat oplevert kun je bijvoor beeld ook denken aan het inschake len van de Consumentenbond". „Het is ook moeilijk te bewijzen dat er echt sprake zou zijn van wan beleid", aldus Zwikker. „Daarom staan wij er als Recron ook machte loos tegenover". Vooralsnog zullen de kampeerders van De Lelie het onderzoek van de Milieu-inspectie af moeten wachten. „Maar als wij over een auto zouden beschikken zouden we morgen met ons hele hebben en houwen terug gaan naar Duitsland. Inpakken en wegwezen", aldus mevrouw Welta. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> msr 9it>r Malse 250 gram f 8,75 Noordstraat 45 Burgh-Haamstede Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en overwegend droog. Minimumtemperatuur onge veer 12 graden, middagtemperatuur omstreeks 21 graden. Zwakke tot ma tige westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 21 aug. Zaterdag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: variabel 2 Zondag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht; west 3 Maandag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 aug. Zon op 06.29, onder 20.58 Maan op 21.21, onder 08.06 Laatste Kwartier: 23 augustus (20.40) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De drukstijgingen, die vandaag bij ons begonnen, resulteren morgen in een hogedrukgebied waar van het centrum vrij dicht bij ons land komt te liggen. Dit betekent een dag met vrij veel zon. Misschien dat in de hogere luchtlagen wat sluierbe- wolking aangevoerd wordt, maar de ze zullen de zon maar weinig afscher men. De lucht, die naar ons toe komt, is afkomstig van de omgeving van het Kanaal. Deze lucht is wat koeler zo dat ook morgen de temperatuur niet ver boven de 21 graden komt. Van nacht kan er hier en daar een enkele mistbank ontstaan, maar die zal weer snel verdwijnen. De wind waait uit het westen en is zwak tot matig. BRUINISSE - Zoals bekend bereikt burgemeester T. C. Hekman van Brui- nisse dit jaar de pensioengerechtigde leeftijd. Het officiële afscheid van de Bruse burgervader staat gepland voor donderdag 26 oktober. Dat blijkt uit het nieuwste informatiebulletin van de gemeente Bruinisse. Waar precies het afscheid plaats gaat vinden is nog niet bekend. Aan Hekman is met ingang van 1 november 1989 eervol ontslag verleend. Eerder dit jaar nam burgemeester C. Slabbekoorn afscheid van de gemeente Brouwershaven hetgeen Hekman tot de tweède burgemeester in de regio maakt die afzwaait. Mevrouw Welta uit Düsseldorf: ,,We eten al dagen uit blik, want gewoon ko ken gaat niet". kant van de eigenaar van het restau rant, onroerend goedmaatschappij Verzicht uit Leidschendam, wordt el ke verantwoordelijkheid van de hand gewezen. Gesteld wordt dat Verzicht alleen financieel betrokken is bij het kampeerterrein. De kampeerders willen graag hun grieven over de gang van zaken op de camping kwijt, maar men heeft geen idee tot wie men zich zou kunnen wenden. „We zouden het liefst een vertrouwensman willen hebben met wie we kunnen praten", aldus me vrouw Welta. In eerste instantie is de eigenaar van een kampeerterrein verantwoor delijk voor de staat waarin een kam peerterrein verkeert. Maar als hygië ne en volksgezondheid in het geding komt en zijn er voor de gemeente mo gelijkheden om in te grijpen. Burge meester Den Boer tekent daar echter meteen bij aan dat de gemeente niet zomaar op eigen houtje kan hande len. „En daarom is het belangrijk dat dat onderzoek zo snel mogelijk ver richt wordt". Onderhandelingen Burgemeester Den Boerstelt dat de gemeente eerder in onderhandeling is geweest met Verzicht. Die gaf ech ter geen millimeter toe. Niet geheel tot verrassing van Den Boer overi gens. Eerder heeft de gemeente im mers alle moeite gedaan om molen de Lelie, ook in eigendom bij Verzicht, aan te kopen of in ieder geval te restaureren. Op zaterdag 26 augustus in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - „Brouwershaven ligt in een agrarische omgeving. Het was hier vroeger heel gewoon dat boeren hun huisraad, kleinvee en andere spullen in het openbaar verkochten", aldus de directeur van de Brouwse christelijke basisschool De Schouw C. Soeters. Geïnspireerd door deze oudejaarse gewoonte organise ren de medewerkers van de school een Boerenboeldag met veiling, kleinvee en rommelmarkt. Het evenement vindt plaats op za terdag 26 augustus in de botenloods van de gebr. van Ast aan de Nieuwe jachthaven te Brouwershaven. Om de sfeer van de vroegere boerenboelda- gen zoveel mogelijk op te roepen gaan alle medewerkers gekleed als oudejaarse boeren en boerinnen. Te vens bestaat op die zaterdag de moge lijkheid om in een huifkar een tocht te maken door de historische smal- stèd Brouwershaven. Kleinvee De schoolleiding van De Schouw heeft al vele jaren de gewoonte om jaarlijks eind augustus of begin sep tember een rommelmarkt plus vei ling te houden. Volgens Soeters wil men dit traditionele evenement steeds meer in de sfeer brengen van de vroegere boerenboeldagen. Dat heeft tot gevolg dat dit jaar ook kleinvee, schapen en geiten rondlo pen bij het evenement. „Nee, ze zijn niet te koop. Het zijn de dieren van ouders van enkele van onze leerlin gen. Ze worden gepresenteerd om de sfeer van een oudejaarse boerenboel dag zo goed mogelijk te benaderen", aldus Soeters. En dat is ook het geval niet de huif kartochten, die op zaterdag 26 augus tus door Brouwershaven gemaakt kunnen worden. De veiling, die al ve le jaren een vast onderdeel is van het evenement, blijft gehandhaafd. Vei lingmeester Soeters, dit keer ge kleed als hereboer, staat er borg voor dat de diverse boedelstukken en cu riositeiten op oudejaarse wijze wor den aangeprezen en bij opbod ver kocht. Natuurlijk ontbreken tijdens de boerenboeldag de kramen niet waar in de diverse tweedehands goederen keurig gesorteerd worden aangebo den: boeken, huishoudelijke spullen, kleding, speelgoed, elektriche appa raten en meubilair. Omdat er op een boerenboeldag ook gegeten en ge dronken moet kunnen worden zullen ook de nodige consumptietenten niet ontbreken. Onder andere met eigen gebakken oliebollen. Adoptiekinderen De opbrengst van het evenement wordt gebruikt voor het onderhoud van de twee adoptiekinderen uit de Derde Wereld, die de school onder zijn hoede heeft. Verder ook voor een zijderupsproject in Brazilië en voor de aanschaf van spullen voor de ba sisschool zelf. De kleding die niet wordt verkocht gaat naar Polen en Oeganda. Enkele tientallen vrijwilli gers zijn al bijna een heel jaar bezig met de voorbereidingen van de boe renboeldag. Behalve het verzamelen en sorteren van 'boel' maakten zij ook de boerenkleding, waarin ze za terdag 26 augustus de diverse onder delen van het evenement presenteren. De boerenboeldag begint om 09.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De veiling begint om 13.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1