„Naamsbekendheid belangrijk argument voor sponsoring sport Echtpaar Zwart werd het koningskoppel De paarden naar Tholen en de pony's naar Vlissingen Betaald voetbal als amusement en de mislukte pasjesregeling NIEUWSBODE PV Zierick Ehrens begint voor zichzelf Prestatieloop Oost-Souburg- Eerste plaats Leon van der Wielen in België ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 augustus 1989 Nr. 24592 7 Louis Goedbloedbelangrijke sportsponsor van de regio: ZIERIKZEE - „Ik vind niet dat een sponsor zich zomaar moet bezighouden met in terne aangelegenheden binnen een sportvereniging. Maar als een club op een sportief hoger niveau gaat spelen, dan acht ik een hechtere band tussen de club en de sponsor wel denkbaar. Maar de sponsor moet zich niet met alles gaan bezighouden, want dan krijg je zoiets als de Feijenoord-situatie en dat is een ramp". Sponsor Louis Goedbloed. (Foto: Joop van Houdt). Aan het woord is Louis Goedbloed, Citroën-dealer in Zierikzee en een grote - zo niet de grootste - sportspon sor op Schouwen-Duiveland. Sponso ring is voor Goedbloed in de eerste plaats een zakelijke aangelegenheid, maar hij ontkent desgevraagd niet dat ook zijn persoonlijke belangstel ling meespeelt. Van jongsaf aan is hij een echte sportliefhebber en met een electronisch geheugen weet hij van veel sporten namen en tijden op te ra kelen. Wat dat aangaat is het dus niet ver wonderlijk, dat het juist Goedbloed whs, die vorig jaar als nieuwe spon sor van voetbalvereniging Zierikzee op de proppen kwam. En voor Schou- wen-Duivelandse begrippen met een behoorlijk aanbod. Waarom? „Je doet het voor twee dingen. Ten eerste is er natuurlijk de directe verkoop van je produkt. Anderzijds is het werken aan je naamsbekendheid een belangrijk onderdeel". TDK Als voorbeeld draagt hij Ajax aan. Toen TDK voor het eerst sponsor werd van deze landelijke ploeg was de naamsbekendheid van TDK mini maal. Na nog geen jaar registreerde de sponsor een naamsbekendheid van bijna 50%. „Als de mensen op zoek zijn naar een andere auto dan moeten ze aan Goedbloed Auto's den ken. Als je in het buitenland naar de supermarkt gaat om jam dan kies je bijvoorbeeld Hero en niet zo'n onbe kende exotische naam". Hiermee erkent de dealer wel met een, dan sponsoring een kwestie van lange termijn beleid is. Goedbloed zal de laatste zijn, die vreest voor een omzetdaling als 'zijn' Zierikzee met 3-0 verliest. Daarentegen verwacht hij ook geen omzetstijging bij een 2-1 overwinning van het Zierikzeese elf tal. Als Goedbloed benaderd wordt door een vereniging, dan zal hij in ZIERIKZEE - Postduivenvereni ging Zierick heeft wederom een wed vlucht gehouden. Dit keer was het een vlucht vanuit Etampes met een afstand van driehonderddrieentach- tig km. De tweehonderdentwee duiven ver trokken 's ochtends om 8.00 uur en de eerste duif arriveerde om 13.31 uur met een snelheid van 1157 meter per minuut bij de combinatie van de Kamp uit Noordwelle. Hiermee niet alleen de eerste prijs maar ook de volgende veertien prijzen. In het Ray on A. van de afdeling Zeeland behaal den ze negen prijzen bij de eerste tien van de vierhonderddrieënnegentig duiven. Uitslag: Combinatie van de Kamp I, 2. 3, 4. 5, 6. 7, 8. 9. 10, 11, 12, 13,14, 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 27. 29. 30, 31. 36. 38,39, 41, 45, 46, 48, 50, 51, (67); Jac. Verwijs 16, (20); M. K. Krijger 20, 22, 23, 37, 44. 49. (14); P. Hillebrand 24, (6); M. C. Bolle 28, (10); Johan Bakker 32, (2); J. A. van de Linde 33, 34, 40, (12); E. Kloet 35, (7); G. Flikweert 42, 47, (9); B. A. de Bruijn 43, (6). BONN - Edwin Jongejans is er in Bonn zonder veel moeite in geslaagd de finale te bereiken van het Euro pees kampioenschap schoonspringen van de 3-meterplank. De al vier jaar in de Verenigde Staten studerende Badhoevedorper, kwam op routine en door zijn drie laatste sprongen uit op een puntentotaal van 572,61. IPOH - Het Nederlandse junioren hockeyteam heeft bij de strijd om de wereldtitel zijn derde nederlaag gele den. In de Indiase stad Ipoh verloor Jong Oranje met 2-4 van Australië dat zeker is van een plaats in de kruisfinales. eerste instantie de doelgroep van de club nagaan. „Ik werd onlangs bena derd door een toneelgroep, waarvan de doelgroep in verhouding niet zo groot is. Je kunt ze dan best ter wille zijn, maar uit zakelijke overwegin gen is sponsoring dan niet zo interes sant". Goedbloed wil het collectief van de vereniging gebruiken om re clame te maken. Hij vindt het dan ook terecht, dat een sponsor wat terug mag verwach ten van zijn club. Of in ieder geval mag het niet zo zijn, dat de club haar sponsor in diskrediet brengt. Als voorbeeld draagt hij Hotelplan aan, dat van haar steun aan het negatief bekend staande Fc Den Haag alleen maar hinder heeft ondervonden. Goedbloed is in zijn werk een per fectionist en is niet snel tevreden. Als hij iets sponsort wil hij het goed doen en als het enigzins kan wil hij ook de enige zijn. Bij vv Zierikzee is Goed bloed Auto's duidelijk het sponsorge zicht. Minder is het bij de Wielerron de van Zierikzee en de Triathlon (2 september). Goedbloed doet mee, maar trekt liever meer naar zich toe. Termijn Hij denkt liever én op termijn én wat groter. Zo heeft hij zijn argumen ten voor de stelling, dat de voetbal verenigingen op dit voormalige ei land eigenlijk allemaal moeten knok ken voor Zierikzee. Dat kan ten koste gaan van spelers in andere verenigin gen, maar gezamelijk werken aan een sterk Zierikzee spreekt Goedbloed wel aan. „Maar ik snap dat mijn me ning niet door iedereen gedeeld wordt. Tbch zie je het bij Vlissingen ook. Die ploeg pretendeert prof te worden en haalt spelers weg uit Zie rikzee,- Middelburg en Goes. Ik denk dat het hier ook zo kan werken. In het belang van alle verenigingen, want er gaat een enorme kracht vanuit". Het is al eerder gezegd; Goedbloed ligt er niet wakker van als Zierikzee eens verliest. Dat heeft geen effect op zijn zaak. Maar dat het vorig jaar de eerste helft van het seizoen toch be hoorlijk tegenzat met Zierikzee vond hij allesbehalve plezierig. Sportief gezien, maar ook zakelijk. „Als ik daar zo over praat, denk ik dat de schuld ook wel een beetje bij mij ligt. Tijdens de ondertekening van de contracten heb ik als sponsor een grote druk op de groep gelegd. Je vergeet in je enthousiasme dan wel dat er nog dertig wedstrijden ge speeld moeten worden, alvorens er gepromoveerd kan worden". Nu heeft Goedbloed er weer alle vertrouwen in - mede door de komst van de nieuwe trainer. Als het aan de dealer ligt gaat het de komende maanden weer echt goed met Zierik zee. „Daarvoor moet je fysiek sterk zijn, maar ook mentaal. Dat h^ort bij een echte sportman. Als ik een bijdrage kan leveren aan het hoog houden van het moreel dan doe ik dat zeker", aldus de dealer, die in middels al weer in overleg is met een andere voetbalclub, waaraan hij zijn verhuur- en leasingactiviteiten wil verbinden. Zomeravonddrive in De Schutse te Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Het echtpaar Zwart werd ko ningskoppel tijdens de zomeravonddrive die werd ge houden in dorpshuis De Schutse te Haamstede. THOLEN - In de provincie werden afgelopen weekein de twee wedstrijden tegelijk georganiseerd. De paarden reisden af naar Tholen, waai* de Eendrachtruiters hun concours hippique afwerkten, de pony's moesten daar voor naar Vlissingen, waar tevens de selectiewedstrijd was voor de provinciale titels. Beide wedstrijden moch ten zich verheugen in prima weer en een goede organisa tie. In Tholen dus de paarden „in de ring". De Schouwse Ruiters kwamen in de afdelingsdressuur uit met een 4- tal in de L-klasse. Met 115 punten wisten ze de concurren tie enige punten voor te blijven, zodat de le prijs afge haald kori worden. In de dressuur, waar de organisatie te kampen had met veel afzeggingen omdat ter elfder ure een NKB- wedstrijd werd ingelast, bleven de prestaties matig. De Bru combinatie Marian Jumelet met Cheval wist ech ter toch een 2e prijs te veroveren dooi* 128 punten op de startcoupon te ver zamelen. Daardoor is promotie naar M een feit. Gerard de Ruiter met An dante van Bru komt al uit in die M dressuurklasse en scoorde daarin met 120 punten ook nog juist een winstpunt. Het springen ging voor de Schouwse deelnemers stukken beter. Arianne Hanse met Dante van de Schouwse Ruiters kwam in haar 2e (spring)wedstrijd tot uitstekende re sultaten. Zowel in het klassieke par cours als in de barrage bleef ze fout loos zodat de jury haar een 2e prijs toe mocht kennen. Dit in de B-klasse. Balk In L kwam Stef Nelisse met Olof eveneens tot een winstpunt., De Schouwse ruiter nam onderweg 1 balk mee wat hem op 4 strafpunten kwam te staan. Juist voldoende voor het begeerde winstpunt. In de M klas se ook een excellente rit van Schouw se ruiter Co Quartel met Antigoon. Met een foutloze rit reed hij zich in de barrage, waar hij verder geen potten (doch wel hindernissen) meer kon (af)breken. Co dus buiten de prijzen in Tholen, maar toch tevreden. Ook in Tholen kwamen de menners in ac tie. Zowel Jan Rentmeester als Arian ne Hanse (met resp. Carola en Sunny) kwamen uit in 2 proeven. Jan Rent meester scoorde in de B-klasse 111 en 114 punten. Arianne won de B-klasse afgetekend met 125 punten zodat ze gelijk promoveerde naar de L-klasse. De 2e proef reed Arianne dan ook ge lijk maar de L proef waarbij ze met 118 punten sleets 2 punten van een L- winstpunt af bleef. Een erg goed L- debuut dus voor haar. Verder dan de uitslagen van de eilan- delijke combinaties: B-dressuur: Jaap Rentmeester, Zo- hair, Schouwse Ruiters, 110 punten. Ll-dressuur: Jolande Moerland, Za- riska, Bru, 115 punten; Stef Nelisse, O lof, Schouwse Ruiters, 113 punten; Ingrid Krabbe, Amora, Schouwse Ruiters, 110 punten; Anja op 't Hof, Olympic, Schouwse Ruiters, 113 pun ten. L2-dressuur: Wil Brusselaars, Muck, Bru, 113 punten; Arianne Han se, Dante. Schouwse Ruiters. 115 pun ten; Petra Remeeus, Bina, Schouwse Ruiters, 111 en 114 punten; Anja op 't Hof, Olympic, Schouwse Ruiters, 111 punten. Ml-dressuur: Anita Timmerman, Prejore, Westers^ouwen, 117 punten; Mary Korsman, L'Esprit, Wester- schouwen, 115 punten; Frans de rieze, Bonnot, Westerschouwen, 103 punten. M2-dressuur; Gerard de Ruiters, Andante, Bru, 106 punten. Z2-dressuur: Marian Jumelet, Ro meo, Bru, 163 en 164 punten. B-springen: Jaap Rentmeester. Zo- hair, Schouwse Ruiters, 8 fout. Bij de pony's in Vlissingen ging ui teraard de meeste belangstelling uit naar Eline Struyk met Pascal van de Schouwse Ruiters. Eline kan hoge ogen gaan gooien in het provinciaal kampioenschap in de zware klasse springen. Deze wedstrijd was een (van de twee) selectiewedstrijden. Eline scoorde met Meluin (evenals Eline getraind door „meester" Si mon den Exter) die wedstrijd won. Deze 2e wedstrijd werd ook weer door Mariska Boone gewonnen. De Noord-Bevelandse wees Eline nu te rug naar de 2e plaats. Toch is de strijd om de titel nog ge heel open. De combinaties mogen na melijk het slechtste resultaat af laten vallen. Dus Eline heeft 2 punten, Ma riska Boone 1. De reglementen bepa len echter dat de kampioenwedstrijd de doorslag geeft. Dus als Eline die wint (en Mariska is dan 2e) dan is de SchoUwse Ruiter amazone Zeeuws kampioen. 19 augustus valt de beslis sing. In de afdelingsdressuur voor het Schouwse Ruiter 8-tal nu eens geen le prijs. Uitkomende in de M-klasse be haalde ze 119 punten. Weliswaar even veel als Luctor et Emergo uit Zaam- slag doch in de beslissende onderde len scoorden die juist iets meer pun ten. Volkomen terecht overigens die 2e prijs vond de clubleiding, het pun tentotaal van het 8-tal was enigszins „geflatteerd". In de dressuur goede prestaties van Son ja de Feiter met Melcha en Roze marijn de Leeuw met Maja. De eerste scoorde in de M2-klasse 120 punten, de tweede in de Ll-klasse 122. Ook Leonie Klompe met Folly pakte in B met 120 punten een winstpunt. In het springen klasse L kwamen zowel An nette v. d. Havé met Jutter als Christine Simonse met Layla goed voor de dag. Beiden lieten alle hin dernissen heel, alleen de tijd bepaal de de klassering. Daarbij wist Christine IV: seconde sneller te rij den dan Annette zodat zij de rode en Annette de witte rozet kreeg uitge reikt. In de B-klasse springen wist Rozemarijn de Leeuw met Maja zo wel het klassiek als het progresssieve parcours winnend te beëindigen. Verdere uitslagen: Ll/L2-dressuur: Lenny den Boer, Rapid, Schouwse Ruiters, 107 pun ten; Rianne Struyk, Prim, Schouwse Ruiters, 103 en 116 punten; Annette v. d. Have, Jutter, Schouwse Ruiters, 107 punten; Sandra Dorst, Sunshine, Schouwse Ruiters, 114 en 115 punten; Eline Struyk, Pascal, Schouwse Rui ters, 102 punten. Ml/M2-dressuur: Sonja de Feiter, Melcha, Schouwse Ruiters, 100 pun ten; Christine Simonse, Layla, Schouwse Ruiters, 111 punten; Janet v. d. Wekken," Hassan, Schouwse Rui ters, 111 punten. In totaal deden 35 paren aan de dri ve mee. Zij streden op geanimeerde wijze om de titel. Het echtpaar Zwart viel de eer te beurt koningskoppel te worden omdat zij 66.25 procent scoor de. Donderdag 17 augustus is er weer zomeravondbridge in De Schutse. Uitslagen De uitslagen van de afgelopen zo meravonddrive zijn als volgt: Groep rood: 1. mvr. Bohm-hr. Blonk 61.67%; 2. hrn. Reijdon-Schubert ROTTERDAM - De problemen van Rob Ehrens met zijn voormalige werkgever Gordijn zijn opgelost en de topruiter uit Weert gaat voor zich zelf beginnen. In overleg met Gor dijn, met wie de breuk toch al defini tief was, is Ehrens erin geslaagd onder de strenge voorwaarden van zijn contract met de eigenaar van de stal de IJzeren man uit te komen. Daar stond ondermeer in, dat hij bij verbreking twee jaar lang niet als eigen baas in de buurt aan de slag kon. Die eis van twee jaar heeft de fa milie Gordijn nu laten vallen, zodat Ehrens op een bestaande accommo datie in de Zuidlimburgse plaats Nuth als zelfstandige aan de slag kan. De oud-Nederlands kampioen mag de komende jaren evenwel niet meer dan tien paarden, alle ouder dan zes jaar, op stal hebben. „Het was pret tig, dat de aankondiging van mijn vertrek bij de IJzeren man gepaard is gegaan met een aantal positieve reac ties van eigenaren. De kwaliteit van het mij ter beschikking staande paar- demateriaal is uiteraard doorsl&gge-.. ven voor toekomstige succes. OOST-SOUBURG - De buurtver eniging Van Duy venvoorde, uit Oost- Souburg, houdt op vrijdag 25 augus tus, in samenwerking met atletiek vereniging Atletica, haar halfjaar lijks terugkerende sportevenement; de Prestatieloop. De deelnemers kunnen hun keuze maken uit de afstanden 2,5 km, 5 km, 10 km, 12,5 km en 15 km. Het par cours slingert zich door en rond Oost- Souburg. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in wijkgebouw De Schuur. De aanvang is 19.30 uur. 61.67%; 3. ds. v. d. Werken-v. Winger den 58.75%; 4. ds. v. d. Berge- Terwisscha 55,00%; 5. ep. Van Lint 54,50%; 6. mvr. Henderson-hr. De Troye 50.42%; 7. hrn. Boot-Eekman 49.17%; 8. ds. Fokker-Roskott 47.50%; 9. hrn. v. Houwelingen-Koning 46.25%; 10. ep. Kloet 46.00%; 11. ds. De Man-Smaling 44.00%; 12. ep. Akerboom 41.00%; 13. hm. 't Hart-De Vries 32.08%. Groep blauw: 1. ep. Kramer 64.17%; 2. ep. Stokla 60.00%; 3. ep. Oldeman 57.08%; 4. mvr. Van Zanten-hr. v. Eek 56.25%; 5. ds. Hogerheyde-v. d. gek ken 52.50%; 6. hrn. v. d. Wal-v. d. Wer ken 49.17%; 7. ds. Kort-Reijdon 48.33%; 8. ep. Van Dorp 45.42%; 9. ds. Van Oeveren-Tennekes 45.00%; 10. ep. Mes 44.58%; 11. ep. Viergever 40.42%; 12. ep. Classen 37.08%. Groep geel: 1. ep. Zwart 66.25%; 2. ep. Pomper 55.42%; 3. mvr. De Vries- hr. Willebrands Bakker 54.17%; 4. ep. Bijkerk 51.67%; 5. hrn. Schot-Tiggel- hoven 51.67%; 6. ep. Bogmans 51.25%; 7. ds. Kwak-Parlevliet 50.42%; 8. mvr. Offenbach-hr. Kleijn Hesselink 49.58%; 9. ep. Phoa 45.42%; 10. ds. Van Geesbergen-Sluijter 42.92%; 11. mej.' Oldeman-hr. Oldeman 41.25%; 12. ep. Bouwmeester 40.00%. TOPEKA - De Nederlandse auto coureur Jan Lammers is met zijn Amerikaanse co-piloot Price Cobb als derde geëindigd in de 300 kilome ter lange autorace van Heartland (VS). De Australiër Geoff Brabham werd eerste, de Amerikaan Chip Ro binson tweede. ZIERIKZËË - Leon van der Wielen uit Zierikzee heeft tijdens een skeeler-wedstrijd in het Belgische Deinze de eerste plaats weten te be halen. Een dag eerder - zaterdag jongstleden - moest hij genoegen ne men in Middelburg met een achttien de plaats. In België was Van der Wielen in pri ma vorm. Het was een leuke wed strijd, waarbij Van der Wielen ook bij de aan de wedstrijd voorafgaande sprint goed presteerde. Daarbij was de eerste plaats voor Arjaan van de Kreeke uit Scharendijke (31.22 secon den), de gedeelde tweede plaats was Van der Wielen (31.57) Witte Roks uit Sprundel (31.57). Tijdens de officiële wedstrijd, die hierop volgde werd overwinnaar Van der Wielen op de hiel gezeten door Roks, Van de Kree ke en Van de Berge. ZIERIKZEE - Betaald voetbal als amusement. Met een wrange bijsmaak: de mislukking van de pasjesregeling. Zondag liet de 400 man politie in Utrecht grote aantallen Feyenoord-supporters zonder het voetbal-legitimatiebewijs toch het stadion binnen om gewelddadigheden buiten de Galgenwaard te voor komen. Voor het Zuiderpark greep de Haagse politie niet in. De controleurs van FC Den Haag vroegen de aanhang van Ajax niet naar hun pasjes. De Amsterdammers hadden hun toe gangskaartjes zondagmorgen in de Amsterdamse metro of in het Vondelpark van Haagse suppor ters gekocht en werden niets in de weg gelegd om hun plaats in het Zuiderpark te bereiken. Beide acties waren volledig in strijd met de opzet van de pasjes regeling. FC Den Haag was in overtreding, de Utrechtse politie ook. Beide instanties spraken dan ook hun afkeuring uit over de in voering, die zij als een grote flop beschouwen. De KNVB ging zon dag in conclaaf, de kwestie evalu eren. Kamerleden drongen aan om de subsidie van 600.000 gulden stop te zetten. De supporters maalden om de maatregel. Ajax had slechts 58 pasjes verkocht, Feyenoord niet veel meer en in Utrecht waren er 10 aan de man gebracht. De twee de confrontatie wordt woensdag avond verwacht, op de tweede speeldag. Dan gaat FC Utrecht op bezoek in Sittard bij Fortuna. Er worden 600 Utrechters verwacht, zonder pasjes. FC Den Haag is vrij. Noodgedwongen, burgemees ter Dales van Nijmegen verbood de thuiswedstrijd van NEC in de Goffert. Was het politieoog gericht op het mislukte experiment met de club- kaart, het sportieve oog concen treerde zich op de gebeurtenissen op de frisse grasmatten. Twee wedstrijden sprongen er uit. Ajax droogde FC Den Haag af (0-4) en FC Utrecht dompelde Rotterdam- Zuid in rouw door Feyenoord aan de waslijn te hangen (3-0). Gentile In het Zuiderpark werd een slor digheid van Gentile FC Den Haag fataal. De verdediger verspeelde de bal aan Van 't Schip, die Fi scher op maat bediende. De Hon gaar bleef koel en maakte 0-2. Het betekende na de openingstreffer van Winter de genadeklap voor de thuisclub, die met zijn aanvallen de speelwijze toch respect af dwong. Na de pauze verschalkte Wouters met een afstandsschot via de voet van Van Buuren doelman Stam en mikte Ronald den Boer vanaf de stip raak (0-4). Met die hoogste uitslag werd Ajax de èerste koploper in de ere divisie. FC Utrecht volgt met een doelpunt minder. Het legde meer agressiviteit aan de dag dan Feye noord, dat afgebluft werd door de vroege treffer van De Kruyff in de zesde minuut (1-0). Uitgerekend Gert van Hancgcm, de zoon van de oude meester-uit Fcycnoords gloriedagen, deed de Rotterdam mers de das om (2-0). Boogers maakte er daarna uit een straf schop nog 3-0 van. Daarmee werd het de grootste overwinning van FC Utrecht op Feyenoord uit de historie. FC Groningen verslikte zich in Waalwijk in RKC. De Groningers namen de leiding door Van Dijk (0-1), maar bleven daarna het ant woord schuldig op de demarrages van André Hoekstra. De midden velder scoorde twee keer en Moniz een maal (3-1). Volendam won door een doelpunt van Berghuis met 1-0 van Haarlem, debutant Vitesse kwam in Blessuretijd door Van Arum gelijk tegen Fortuna Sit tard (1-1), dat door Boessen de lei ding genomen had. Stijl Sparta verloor van debutant NEC. De Nijmegenaren waren een tikkeltje fortuinlijker en kwamen op 0-2 door Radtstaat en Kooien. Good-old Houtman bracht de eindstand op 2-1. FC Twente open de de competitie in stijl. De remi sekoning speelde gelijk (1-1) tegen Roda JC. Lipponen gaf de thuis club de leiding. Hofman (oud- Feyenoord) scoorde nog in de zelf de minuut tegen. MW dankte de winst vier minuten voor tijd aan Raymond Smeets. de oud-Roda- speler maakte de winnende tref fer tegen Willem II (2-1). Loggie had de Tilburgers op voorsprong gezet, Lanchor (uitgeleend door PSV) had het evenwicht hersteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 7